De grootste wedstrijd van het seizoen. MAANDAG 31 MEI 1937 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 DE ELFTALLEN VAN WEST EUROPA- CENTRAAL EUROPA SAMENGESTELD DE WEST-EUROPEESCHE PLOEG. Naar wij vernemen is de West-Europee- sche ploeg, welke in het kader van den olympischen dag op Zondag 20 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen het elftal van Centraal Europa zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Jakob (Jahn Regensburg); Achter: Janes (Fortuna Düsseldorf) en Caldenhove (D. W. S.). Midden: Kitzinger (F. C. '05 Schwein- furt), Goldbrunner (F. C. Bayern Mün- chen), en Delfour (Racing Club de Paris). Voor: Lehner (S. S. V. Schwaben Augs burg), Braine (Beerschot A. C.), Bakhuys (H. B. S.), Smit (Haarlem) en van den Eynde (Beerschot A. C.). Twee reserves zullen eerst later wor den aangewezen. Naar wij verder nog vernemen traint Bakhuys momenteel weer, zij het slechts licht. Over ongeveer een week zal hij, in dien alles goed gaat, weer de zware trai ning kunnen hervatten. Hij is onder be handeling van een geneesheer te Venlo en deze heeft de verzekering gegeven, dat indien Bakhuys zich precies aan zijn voor schriften houdt, deze speler op 20 Juni volkomen fit in het veld zal komen. Hans Jakob is momenteel wel de beste doelverdediger van West-Europa. Hij heeft reeds 28 landenwedstrijden voor Duitschland gespeeld, terwijl hij een der steunpilaren is van zijn club Jahn te Re gensburg. In Nederland heeft zijn doel- verdedigen altijd een buitengewoon goe den indruk gemaakt. Jakob is 29 jaar oud. Paul Janes, de rechtsback, heeft 27 maal het nationale tricot voor Duitschland ge dragen. Janes is lid van de West-Duitsche club Fortuna en behalve op de back plaats heeft hij meermalen als halfspeler uitgeblonken. Janes is 21 jaar. Bertus Caldenhove, onze jeugdige in ternationaal, is dit seizoen buitengewoon op dreef. De D.W.S.-speler debuteerde als international in den wedstrijd Neder landBelgië, op 31 Maart 1935 te Am sterdam gespeeld en met 42 door het Oranje-elftal gewonnen. Hij stond toen echter rechtsback en na drie wedstrijden verhuisde hy naar links. Sindsdien ont brak hij niet meer in het Nederlandsch elftal, waarvoor hij thans in totaal 13 wedstrijden heeft gespeeld. Rechtshalf Albin Kitzinger droeg 13 maal het nationale shirt voor Duitschland. Hij is 25 jaar oud en is technisch en tac tisch een der beste middenspelers, die Duitschland ooit gehad heeft. Kitzinger heeft reeds enkele malen tegen Neder land gespeeld en in den laatsten wed strijd te Düsseldorf was hij een der uit blinkers. Ludwig Goldbrunner is een stopper-spel bij uitnemendheid. Hij heeft 24 maal in het Duitsche elftal gespeeld en is aan voerder van zijn club, de F. C. Bayern München. Goldbrunner loopt reeds tegen de 30. Nog versch ligt in het geheugen de wijze, waarop hij in de ontmoeting tegen Nederland te Düsseldorf onzen nationalen midvoor Bakhuys schaduwde. Als linkshalf is Edmond Delfour opge steld. Hij is een der beste spelers, die Frankrijk ooit heeft gehad. Geen wonder dus, dat hij reeds 34 maal ih het nationale elftal is uitgekomen. Geboren in 1907 is hij begonnen bij de „Club Sportive de Ju- visy", kwam later in de „Stade Frangais" en vervolgens bij de Racing Club de Paris. Hij is een zeer knap speler, technisch uit stekend onderlegd. De laatste jaren trad hij als aanvoerder van het Fransche elf tal op. Als rechtsbuiten is gekozen Ernst Leh ner van de S. S. V. Schwaben Augsburg. Hij is een van de jongere Duitsche inter nationals, zeer snel en beschikt over een hard schot. Menig doelpunt is van zijn voet gekomen. Niet minder dan 31 maal kwam deze 24-jarige speler reeds voor het Duitsche elftal uit. Het was vanzelfsprekend, dat voor de rechtsbinnenplaats Raymond Braine in aanmerking kwam. Gewoonlijk speelt hij linksbinnen in het Belgische elftal, ter wijl hij in zijn club, de Beerschot Athletic Club als.midvoor is opgesteld. Braine is 30 jaar oud en kwam 39 maal in het ver tegenwoordigende elftal van België uit. Hij debuteerde 17 jaar oud als rechtsbui ten tegen Nederland, werd daarna mid voor en tenslotte kreeg hij een aanbieding om prof te worden voor Clapton Orient. Hij verkreeg geen toegang tot Engeland, werd in België tot beroepsspeler gekwali ficeerd en ging in Augustus 1930 voor Sparta (Praag) spelen. Tot December van het vorige jaar was hij de beste betaalde voetballer en de meest besproken voet baller van het vasteland van Europa. Het conflict BelgiëTsjecho Slowakije inzake de kwestie-Braine ligt nog versch in het geheugen. Bep Bakhuys wordt beschouwd als de beste middenvoor van Europa. Zeer inte ressant zal de vergelijking tusschen hem en den Italiaanschen midvoor Piola kun nen zijn. Hij speelde 22 maal voor het Nederlandsch elftal en debuteerde op 2 December 1928 te Milaan in den wedstrijd ItaliëNederland, welke door Italië met 32 werd gewonnen. In den laatsten wed strijd tegen België wei'd hy vrij ernstig geblesseerd, doch men mag er op reke nen, dat hij 20 Juni volkomen fit in het veld zal komen. Men mag benieuwd zijn wat hij met spelers als Braine en Smit naast zich zal presteeren, vooral als spel- verdeeler en schutter. Linksbinnen J. C. Smit, beter bekend onder den naam Kick Smit, is lid van „Haarlem". Door een knieblessure was hij gedwongen geruimen tijd rust te houden. In den wedstrijd tegen België, begin Mei te Rotterdam gespeeld, bewees hij nog al- ij d een speler van extra klasse te zijn. ;rnit, die den rol van zwerver vervult, en ook over een goed schot beschikt, kwam reeds zeventien malen voor het Neder landsch elftal uit. Als linksbuiten is Stanley van den Eynde gekozen, de 27-jarige speler van de Beerschot Athletic Club. Hij kwam 23 maal in het Belgische elftal uit. In Dublin werd hy in Februari 1934 in den wedstrijd tegen Ierland ernstig gewond. In Novem ber van het vorige jaar kon hij weer voor Beerschot uitkomen. Hij is nog steeds de beste linksbuiten van België. De meening van Lotsy. Wij hebben nog een onderhoud gehad met den heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de Keuze-Commissie voor het West- Europeesche elftal. Zijns inziens was dit West-Europeesche elftal het sterkste, dat kon worden samengesteld. Zonder aan zien des persoons zijn de commissieleden het met algemeene stemmen over deze samenstelling eens geworden. Szepan kon niet worden gekozen, omdat zijn club, Schalke, zeer waarschijnlijk in den eind strijd om het Duitsche kampioenschap op 20 Juni te Berlijn moet spelen. Niettemin, aldus de heer Lotsy, er zijn vijf Duitschers in het elftal opgenomen en men behoeft zich in Duitschland dus niet te beklagen. Reeds nu werd het elf tal samengesteld, opdat de spelers zich volkomen op de groote match kunnen in stellen, kunnen trainen, opdat zij fit in het veld verschijnen. Dat veel Duitsche spelers in het achtertrio en de middenli nie werden opgenomen, zit mede in ver band met het feit, dat zy zich vooral in verdedigend opzicht op den voorgrond hebben gesteld. Een groot voordeel is, dat Braine b.v. vloeiend Nederlandsch, Fransch en Duitsch spreekt, dus in de voorhoede zal het heusch wel vlotten. De beide reservespelers zullen eerst later worden bekend gemaakt. In ieder geval, zoo besloot de heer Lotsy, is een buiten gewoon spannende en vooral fraaie strijd te verwachten, een unicum in de interna tionale voetbalwereld, hetwelk practisch nooit weer te aanschouwen zal zijn. HET CENTRAAL-EUROPEESCHE ELFTAL. Naar wij vernemen is het Centraal Europeesche elftal als volgt samengesteld: Doel: Planicka (Tsjecho-Slowakije); Achter: Sesta en Schmaus (beiden Oos tenrijk); Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije): Voor: Sas (Hongarije), dr. Sarosy (Hon garije), Piola (Italië), Meazza (Italië) en Puc (Tsjecho-Slowakije). Dit Centraal Europeesche elftal is bui tengewoon sterk te noemen. Planicka is ongetwijfeld de beste doelverdediger van Europa en te Amsterdam heeft men hem in een landenwedstrijd tegen Tsjecho- Slowakije kunnen bewonderen. De thans 33 jaar oude Tsjechische keeper heeft reeds 67 maal de kleuren van zyn land verdedigd. Oorspronkelijk speelde hij in een kleine vereeniging S. K. Bubenec, doch ging daarna naar Savia (Praag) over, waarin hij nu reeds 14 jaar het doel verdedigt. Hij wordt als de beste Europeesche doel verdediger beschouwd en men herinnert zich nog wel. hoe hij in 1934 bij de we reldkampioenschappen te Rome op phe- nomenale wijze zijn doel in den eindstrijd tegen Italië heeft verdedigd. Planicka was gisteren in den wedstrijd tegen Phoebus (Boedapest) welke ont moeting te Straatsburg gespeeld werd in het kader van het Fransche t.entoonstel- lingstournooi, wederom schitterend op dreef. Even voor het einde moest hij het veld verlaten wegens een blessure, wel ke zich echter niet ernstig liet aanzien. Sesta, de kleine Oostenrijksche back, heeft eveneens een zeer groot aantal in ternationale wedstrijden op ïijn naam staan. Eenige jaren geleden schitterde hij te Amsterdam in den wedstrijd tegen Ne derland, toen het Wunderteam van wijlen Hugo Meisl nog bestond. Hij is nog steeds een van de beste Europeesch achterspe lers. Dr. Sarosy is de beste Hongaarsche voetballer, die dit Donauland ooit heeft opgeleverd. Sarosy speelt gewoonlijk spil of midvoor doch thans is hij op de rechts binnenplaats gezet, daar men de sterke Italiaansche midvoor Piola niet wenschte te passeeren. Piola is reeds 26 maal in het Italiaan sche elftal uitgekomen, hij begon in Pro Vercelli te spelen en vervolgde zijn voet balloopbaan in Lazio, de bekende club uit Rome. Hij is de beste schutter van Italië. Een vergelijking met Bakhuys als mid voor schijnt dus Zondag 20 Juni tot de mogelijkheden te behooren. Meazza, thans als linksbinnen opge steld, heeft het als internationaal nog ver der gebracht. Hij kwam niet minder dan 35 maal voor zijn land uit. Hij is een van de jongste spelers, precies 20 jaar oud. Voordat Piola werd ontdekt, speelde hij midvoor in het Italiaansche elftal. Hij is een der steunpilaren van het Milaneesche elftal Ambrosiana. Puc, de Tsjechische linksbuiten is een speler van Slavia (Praag). Ook hij werd in den wedstrijd, tegen Phoebus te Straats burg gespeeld, gewond en liep in de twee de helft langs het lijntje maar een beetje mee. Alle andere gekozenen hebben hun sporen op internationaal voetbalgebied al jaren verdiend. Invallers zijn slechts 2 in getal toege staan, n.l. voor den doelverdediger en één anderen speler. De commissie, die het Centraal Europeesche elftal samenstelde, heeft echter 4 reserven aangewezen en wel Nejedly (Tsjecho-Slowakije), een ook BE QUICK—PSV 2—3 Na het aanvangssignaal begon de strijd veelbelovend, speciaal van thuisclub-zijde werd er fel gestreden en een paar hoek schoppen demonstreerden duidelijk eenig Be-Quick overwicht. Verder dan een schot tegen de paal van Hazeweijer Jr. werd het echter niet ge bracht en speoedig werd duidelijk, dat de zuidelijke kampioenen meer en meer in het offensief kwamen. De eenzijdige eerste helft behoudens dan het eerste kwartier leek met een 00-stand af te sluiten, toen een voorzet van Walter Blijham, die door Lanegger even werd vrij gelaten, bij den linksbui ten Jensema belandde, die via van Run, onhoudbaar voor Winkel, inschoot (10). Het werd een wel zeer geflatteerde rust stand voor Be Quick en ook in de tweede helft bleek duidelijk PSV's meerderheid. Van Kooijk verknoeide een paar pracht kansen, terwijl Peters zijn schoten, die hard en zuiver waren, door Wachters Jr. onschadelijk gemaakt zag. Zoo verstreek minuut na minuut totdat eindelijk na ruim een half uur spelens de Visser een vleu gelschot loste, dat via ten Wolde doel trof. Hunting was er nog even bij om het leer het laatste zetje te geven. Toen kort daar op van Kooijk, uit een voorzet van Oomens den gasten een voorsprong gaf, was de Be Quick tegenstand in de verdediging heele- maal gebroken, temeer daar Pienter zijn backplaats verliet en met spil Hazeweijer Sr. van plaats wisselde. In de drie lataste minuten werd er nog tweemaal gescoord. Eerst vergrootte PSV door Peters uit een pass van de Visser haar voorsprong tot 13, terwijl Wilkens vervolgens een kopbal van Pienter accep teerde en den eindstand op 23 bracht. HET GOOI—HILVERSUM 1—0. Het Gooi eerste klasser. De tweede beslissingswedstrijd heeft dan eindelijk uitsluitsel gegeven wie van de beide plaatselijke tweede klassers van Hil versum het volgende seizoen in de eerste klasse zal uitkomen. 't Gooi is de gelukkige geworden, dank zij een doelpunt van goed gehalte in de veertiende minuut door Winthorst gescoord uit een voorzet van J. Cohen. Hilversum had doorvoor, maar vooral na het doelpunt het beste van het spel en de goede en kalme achterhoede en middenlinie be- heerschte het veld volkomen. De voorhoede kreeg volop gelegenheid tot aanvallen, maar het aanvalsquintet wist van de vele geboden gelegenheden niet te profiteeren. De voorhoede van Hüversum kreeg daarna volop kansen doelpunten te ma ken, maar in de voorhoede ontbrak het aan kalmte en goed doorzicht, en zoo waren de schoten weinig of in het geheel niet ge vaarlijk, terwijl bovendien M. Cohen steeds op zijn post was. De aanvallen van 't Gooi, hoewel minder talrijk, waren niet min der gevaarlijk, daar de schoten, soms van grooten afstand, zuiverder waren dan die van Hilversum. In de tweede helft was Hilversum ook weer beter in het veld, doch ook nu ont brak productiviteit en gedoelpunt werd er niet meer. De burgemeester,, de heer H. J. H. M. Lambooy, die slechts een gedeelte van den stryd kon bijwonen, had vooraf een woord je gesproken, waarbij hij de ploegen hul digde, onverschillig wie zou winnen. Hij hoopte in elk geval het volgend jaar weer promotiewedstrijden te mogen zien. HEERENVEEN EERSTE KLASSER. De protestcommissie van den K. N. V. B. heeft het protest van Friesland behandeld, ingediend tegen Heerenveen in verband met het niet toekennen van een strafschop in den wedstrijd tusschen deze beide ver- eenigingen. Het protest werd afgewezen, zoodat Heerenveen thans definitief eerste klasser is. ATHLETIEK NEDERLANDSCHE PLOEG NAAR BRUSSEL. Naar wij vernemen, zal een sterke Neder- iandsche ploeg deelnemen aan de inter nationale atletiekwedstrijden, welke Zon dag 13 Juni a.s. in het Heyselstadion te Brussel worden georganiseerd door het dag blad „Le Soir". De nationale technische commissie der KNAL heeft de volgende athleten aangewezen: 10C meter hardloopen: Osendarp (Trekvo gels) en van Beveren (A.V. 1923). 200 meter hardloopen: Osendarp (Trekvo gels) en van Beveren (A.V. 1923). 400 meter hardloopen: K. Baumgarten (Trekvogels). 800 meter hardloopen: Bouman (A.A.C.). 1500 meter hardloopen: Kalkman (S.C. Rotterdam) en de Ruyter (Quick). Hoogspringen: Spanjerdt PSV (Eindho ven). Discuswerpen: de Bruyn (V. en L.). Kogelstooten- de Bruyn (V en L.). Zweedsche estafette: 400 meter met Baum garten (Trekvogels), 300 meter met de Haas (V. en L.), 200 meter met Osendorp (Trek vogels) en 100 meter met van Beveren (A.V. 1923). Onze athleten zullen te Brussel tegen zeer sterke ploegen van België, Frankrijk, En geland, Duitschland ei. Italië uitkomen. in Nederland zeer bekend voorspeler, den doelman Olivieri (Italië), den halfspeler Dudas (Hongarije) en verder den Oosten rijker Hahnemann. Indien door eventueele blessures men gedwongen zal zijn spelers te vervangen, wat niet te hopen valt, dan heeft de be kende Italiaansche voetbaldictator Mauro, opdracht gekregen naar eigen goeddun ken vervangers aan te wijzen. Selectiewedstrijden K.N. A.U. Petit verbetert het Nederlandsch record 3000 M. Teneinde het beschikbare materiaal aan athleten nauwkeurig onder de loupe te ne men had de nationale technische commis sie der K. N. A. U. Zaterdagmiddag op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Am sterdam selectiewedstrijden georganiseerd, waarvoor een vrij groote belangstelling bestond. Op een enkele uitzondering na, bleven de prestaties beneden de verwachtingen, al dient onmiddellijk hieraan te worden toe gevoegd, dat verscheidene onzer beste ath leten door verschillende omstandigheden of niet konden starten, of niet geheel fit waren. Zoo liet Osendarp verstek gaan, doch van Beveren kwam op de 100 meter wel uit. Op de 1500 meter moest Kalkman na 800 meter uitvallen, omdat hij hinder van een blessure, in de afgeloopen week bij zijn werk opgeloopen, ondervond. De Bruyn kwam alleen in het nummer discus werpen uit, zoodat Houtzager zonder strijd eerste werd bij het kogelstooten. By de dames verschenen mej. Koning en mej. de Vries niet aan den start, de eerste in verband met studieredenen, de laatste wegens een blessure, waardoor zij voorloo- pig niet zal kunnen uitkomen. Petit wist een nieuwe Nederlandsch record op zijn naam te brengen, nl. dat over de 3000 meter, hetwelk sedert 12 Juli 1931 op naam stond van Jan Zegers met een tijd van 8 minuten 57 sec., Ondanks het feit, dat hij geen strijd behoefde te leveren bleef de Heerle naar 2.2 sec. beneden het record. Verdienstelijk was het loopen van Ka- rel Baumgarten op de 400 meter. Zoowel in de serie als in de finale liep hij dezen af stand in 50 sec. precies. Zijn eerste 300 me ter waren voortreffelijk, doch hij kon geen eindspurt maken en zijn snelheid werd zelfs minder dan daarvoor. Mocht hij door trai ning hierin verbetering kunnen brengen, dan zou deze Hagenaar wel eens het heel oude record van Paulen kunnen verbete ren. Bouman had weinig concurrentie op dfi 800 meter, hij bleef onder de 2 minuten grens. Wil van Beveren won zoowel de serie als de finale 100 meter in precies 11 sec. De loopers hadden in dit nummer den wind schuin tegen, hetgeen zeker van invloed op de tijden is geweest. De Bruijn wierp den discus ruim 42 me ter ver, geen onverdienstelijke prestatie in het begin van het seizoen. Brasser won het hordenummer in 15.7 sec., een tijd welke hij nog nimmer had gemaakt. Verbetering van zijn prestatie op de loopnummers zal onzen tienkamp heel wat puntenwinst opleveren. De uitslagen waren: 110 meter horden: le serie: 1. R. J. Bras- ser, AAC 16 sec., 2. A. Janscz, V. en L. 16.2 sec.; 3. L. Hagedoorn, Trekvogels 16.3 sec. 2e serie: 1. B. Mesman Schultz, A.V. '23, 16.4 sec., 2. W. Balhan, Trekvogels 17 sec., 3. A. van der Tooien, Pro Patria, 17.6 sec. Eindstrijd: 1. Brasser 15.7 sec., 2. Mesman Schultz 15.8 sec., 3. Jansz. 16.1 sec. 100 meter hardloopen: le serie: 1. Tj. Boersma, A. A. C., 11.2 sec., 2. J. Kok, V. en L. 11.3 sec., 3. Driessen, A. A. V., 11.3 sec. 2e serie: 1. W. van Beveren A. V. '23) 11 sec., 2. H. Baumgarten, Trekvogels, 11.1 sec., 3. A. G. Wundering, Olympia 11.1 sec. Eindstrijd: 1. W. van Beveren, 11 sec., 2. Boersma 11 sec., 2. Baumgarten 11.1 sec. 400 meter hardloopen: le serie: 1. K. Es- senberg, Trekvogels, 53.2 sec., 2. J. de Haas V. en L., 53.6 sec., 3. A. Mieghout, A. A. C. 54.3 sec. 2e serie: 1. K. Baumgarten, Trekvogels 50 sec., 2. W. Bührman, A. A. V. 52.5 sec., 3. H. Eikema, A. A. C. 52.6 sec. Eindstrijd: 1. K. Baumgarten 50 sec., 2. Bührman 51.8 sec., 3. de Haas 51.8 sec. Kogelstooten: 1. H. Houtzager, V. en L., 13.305 meter, 2. H. Oerel, A. P. G. S. 12.77 meter. Speerwerpen: 1. N. B. Lutkeveld, A. A. C. 59.23 meter, 2. J. F. van der Pol, P. S. V. 53.59 meter, 3. Louman, Sparta 50.90 m. Hoogspringen: 1. W. Spanjerdt, P. S. V. 1.85 meter, 2. van der Tooien. Pro Patria, 1.70 meter, 3. Wiegmink, A. A. V. 1.70 m. 800 meter hardloopen: 1. S. Bouman, A. A. C.. 1 min. 59.1 sec., 2. S. Woltjer, A. G. V. '26, 2 min. 1.1 sec., 3. J, Zaal, A. A. V. 2 min. 1.2 sec. 100 meter dames: 1. mej. Wijnholtz. U. D. A. (5 meter voorgift) 12.5 sec., 2. Fanny Koe, Sagitta, (van meet) 12.6 sec., 3. mej. Bol windt, Gita, (5 meter voorgift). Discuskwerpen: 1. A. G. J. de Bruijn, V. en L. 42.41 meter, 2. Vlasman, Pro Pa tria 32.29 meter, 3. Oreel, A. P. G. S., 30.265 meter. 1500 meter hardloopen: 1. F. A. de Ruy ter, Quick, 4 min. 7.1 sec., 2. N. Feenstra, Trekvogels, 4 min. 14.4 sec., 3. Struijk, D. 0. S. 3000 meter hardloopen: 1. S. Petit, A. V. O. N., 8 min. 54.8 sec., (nieuw Nederlandsch rescord, 2. van IJperen, D. O. S., 9 min. 13 sec3. De Groot, Trekvogels, 9 min. 21 seconden. I 80 meter horden dames: 1. mej. ter Braa- ke, A. D. A. 12.1 sec., 2. mej. N. van Balen Blanken 13.5 sec., mevr. M. KoetsierKnyf U. D. A. Verspringen: 1. H. Geul, V. en L. 6.86 meter, 2. Weüerdieck, Hellas, 6.41 meter. 4 maal 100 meter estafette: 1. Nationale ploeg 43, 2. Gemengde ploeg 44.3 sec. NIEUW WERELDRECORD POLSSTOKHOOGSPRINGEN. Phenomenale prestatie van Sefton. William Sefton verbeterde tijdens de wedstrijden te Los Angeles het wereld record polsstokhoogspi ingen door over een i hoogte van 4.54 meter heen te komen. Het oude wereldrecord stond op naam van Sef ton en Meadow, die beiden op 9 Mei j.l. te Palo Alto in Califomië 4,48 M. sprongen. Earl Meadow wilde echter niet achter blijven en slaagde er in, toen de lat even eens op 4.54 meter lag, er over te komen, zoodat beiden weer wereldrecordhouders zijn. Het wereldrecord staat officieel nog op naam van George Varoff met 4.43 meter, ge vestigd te Princetown in 1936. Daarna heeft Sefton het record op 4,454 meter gebracht (Los Angeles 11 April 1937, doch in de hal gemaakt) en vervolgens sprongen Sefton en Meadow beiden, zooals reeds gememo reerd, 4,48 meter. R. K. Sportver. „DOCOS". Gisteren hebbesn een aantal onzer ath leten een demonstratie gegeven te Roe- lofarendsveen. Door den zeer weinig toe bedeelden tijd is er veel van het mooie der athletiek voor het publiek verloren gegaan. Zoo liepen bijv. onze 100 m. loo pers, doordat er geen banen waren, op elkaar in. Toch bleek, dat wij dit jaar over verschillende goede sprinters beschikken, hetgeen de wedstrijden volgende week te Loosduinen wel zullen bewijzen. Op de 400 m. blonken A. Slingerland, G. Kallenberg en J. Dubbelaar uit. De 1500 m. werd een overwinning voor onzen nieuwen looper J. Dubbelaar. Met speerwerpen maakte A. Brusche en D. Groenendijk zeer goede wor pen en A. Biluska toonde, dat hij op het nummer discuswerpen dezen zomer weer van zich zal doen spreken. Verrassend is het groot aantal hoogspringers, dat wij krijgen. Niet minder dan zes behaalden de 1.55 m. en A. Biluska en J. van Rooden brachten het tot 1.60 m. Vooral voor de laatste is dat een mooie prestatie. Gezien de goede verrichtingen, die onze athleten gisteren gemaakt hebben, kunnen wij dezen zomer zeker goede prestaties van hen verwachten. Woensdag en Vrijdag we derom buitentraining op het R. K. Spoj^- park „Haagweg". Aanvang 7 uur. LAWNTENNIS TILDEN UITGENOODIGD VOOR EXHIBITIES OP NOORDWIJK. Elk jaar worden de internationale kam pioenschappen te Noordwijk voorafgegaan door een Zondagmiddag, waarop bekende spelers exhibities ten beste geven. Spelers als Allison en van Rijn, Von Cramm, Maier, Staefen, Sutter, Menzel, hebben aan deze exhibities cachet gegeven. Dit jaar zullen die exhibities waarschijnlijk gegeven wor den dooreen prof.! Hoewel de Iftter- nationale Federatie zich op het standpunt stelt, dat de wedstrijden van profs., zoo weinig mogelijk door de amateur-organi saties bevorderd moeten worden, stelt de N. L. T. B. zich op ietwat ander standpunt. Het bondsbestuur heeft b.v. direct toestem ming gegeven om de wedstrijden van Til den, Cochet en de Nederlandsche profs op de M. E. T. S. te laten spelen, iets wat in Engeland in geen geval gebeurd zau zijn. En daar het elk jaar moeilijker wordt om spelers te vinden, die van Wimbledon naar Noordwijk komen om er één middag te spelen (afgezien nog van de kosten.heeft men Tilden gevraagd, gezien zijn sterke spel op de M. E. T. S. om dien middag een of twee partijen te Noordwijk ten beste te willen geven. Tilden is daartoe bereid, zoodat de onderhandelingen voortgezet woorden. Hij zal of tegen een buitenlandsch en/of tegen een Nederlandsch prof, ver moedelijk Waasdorp uitkomen. NEDERLANDSCHE LAWNTENNISBOND. De uitslagen. Overgangsklasse: GamelPark Marlot 2 53; Leiden 1Siod 1 35; Shot 1Mat tenklopper 1 35. Tweede klasse B Zuid-West: Delft 1— Cocktail 1 35; Never Mind 1Top 1 53; Toeg 1—HSTC 2 7—1; Oranje TC 1—Hille- gersberg 1 53. Derde klasse A Zuid-West: Leiden 2 Delft 2 4—7; Cocktail 2Optimisten 2 7—1; Park Marlot 3Leiden 3 35. POSTDUIVEN. „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht vanaf Noyon (Fr.) op 29 Mei 1937. In concours 98 vogels, welke in vrij heid werden gesteld ob 10.30 uur met Z.O. wind. Later per Oost. De uitslag is als volgt: Jonk 1, v. Duuren 2, 5, Geel 3, 7, Schroder 4, Breedijk 6, Houthoff 8, 16, Ro- mijn 9, 10, 12, v. d. Berg 11, 17, v. Gennip 13, Singerling 14, 15, 18, 19, 20. De 1ste vogel werd geconstateerd om 4.3.29 met een snelheid van 922.16 Meter per minuut. De laatste punten tellende vo gel om 4.40.40 met 828.72 Meter per mi nuut. A.s. Woensdag inkorven voor St. De- nis (Fr.). „De Blauwband" (Alphen). De P. V. De Blauwband te Alphen aan den Rijn hield een wedvlucht vanaf Noyon, afstand pl.m. 307 K.M. De vogels werden gelost om 7.20 met heldere lucht en O. wind. De le duif werd geconstateerd 11.20.50 en de laatste om 11.47.09 De uit slag luidt: H. S. Mens 1, 3, 26, 30, A. J. Lagerweij 2,35, J. Rooda 4, 15, 20, H. W. Martens 5, 10, J. Vernis 6, 23, P. G. Borgers 7, 8, 14. 17. 21, 24, 34, R. K. W. Kuipers 9, 19, 25, 36, 37. J. v. Capel 12, 31, J. Tuinen- burg 13, v. Egmond 18, 29,32, W. Kruis wijk 27, v. Of wegen 28, 33. „De Witpen" (Nieuwveen). Wedvlucht vanaf Pont St. Macence. Af stand 364 K.M. De vogels werden in vrij heid gesteld te 8.20 uur. Aankomst: 1. L. P. Becker 1.19, 2. W. v. Waeuwen Pzn. 1.33, 3. id. 1.33, 4. L. P. Becker 1.47, 5. id. 1.52, 6. id. 1.57, 7. F. van Vliet 2.03, 8. J. v. Dijk 2.14, 9. Cor. v. Leeuwen Bzn. 2.16, 10. F. van Vliet 2.19, 11. L. P. Becker 3.12, 12. F.. v. Vliet 3.35.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11