VRIJDAG 28 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het 34e internationaal Eucharistisch Congres te Boedapest Bereidt den weg des Heeren. Boodschap van Kardinaal Serédi aan het Hongaarsche volk. Bij gelegenheid van de opening van het Eucharistisch Jaar ter voorbereiding van het Interna tionale Eucharistische Congres heeft Kardinaal Serédi, Primaat van Hongarije, de volgende bood schap gericht tot het Hongaarsche volk. In het blijde vooruitzicht van het 34e In ternationaal Eucharistisch Congres, dat in onze hoofdstad zal gehouden worden, roep ik mijn Hongaarsche landgenooten in den geest van den profeet St. Johannes de woorden toe: „Bereidt den weg des Hee ren; maakt Zijn voetpaden recht; alle dal zal gevuld en alle bergen en heuvelen zul len geslecht worden; want de Heer komt!" (Is. 40, 2 :10). Maar thans komt Hij niet tot ons, zoo als anders: Hij komt niet alleen tot ons, Hongaren, maar Hy komt bij ons Honga ren hier in onze heerlijke hoofdstad tot de geheele menschheid! En, als Christus eens beloofde, dat waar er twee of drie verga derd zijn om te bidden in Zijn naam, Hij In hun midden zou zijn, om te luisteren naar hun gezamenlijk gebed, dan voorze ker zal Hij tijdens het Eucharistische We reldcongres van Boedapest in 1938 in ons midden vertoeven, om aan de gebeden, die er dan zullen opstijgen, verhooring te schenken. Want op dit Congres zullen wij Honga ren niet alleen staan in ons gebed, doch, in ware broederlijke liefde vereenigd, zal om zoo te zeggen de gansche wereld met ons meebidden. En met dit algemeene ge bed, dat uit naam van de geheele mensch heid ten hemel wordt opgezonden, zal zich door middel van zyn Kardinaal Legaat ook de Plaatsbekleeder van Jezus Chris tus op aarde vereenigen, terwijl daaraan tenminste in den geest de geheele Katholieke Kerk zal deelnemen. Welk een verheven, vertrouwen-wek- kende en vertroostende gedachte, dat over eenkomstig Zijn belofte Christus in het Hoogheilig Sacrament hier onder de bid dende scharen tegenwoordig wil zyn; daar voorzeker zal Hij de gezamenlijke gebe den verhooren, gestort voor onze Moeder de H. Kerk, voor het Hongaarsche Vader land en voor het ware heil der gansche wereld. In 1938 zal het kleine Hongarije tijdelijk worden één groot, en algemeen genade oord, waarheen de volken zullen optrek ken, om de aflaten te verdienen, want daar zal Onze Heer Jezus Christus op overvloedige wijze en algemeen Zijn ze geningen èn genaden uitdeelen. Om evenwel des te ruimer en algemee- ner ln Gods zegen en genade te kunnen deelen, moeten wij Hongaren naast de uiterlijke plechtigheden, aan het Congres verbonden, ons in de eerste- plaats in gees telijk opzicht op de komst van onzen Heer voorbereiden. Rukken wij daarom uit ons hart en uit onze ziel alles, wat in strijd is met de wetten Gods en met de heiligma- kende genade, want God stort Zijn zegen en genade, uit, waar Hij ledige vaten vindt. Ontdoen wij ons daarom volledig van al onze ongeregelde begeerten en gewoonten. Immers, als het waar is, dat maar weinig van ons zelf is, veel van God zal zijn: dan, voorzeker, zullen wij, door ons van alles te ontdoen en ons zeiven geheel weg te cijferen, God vinden. Daarom mogen wij thans, nu het hoog waardige Hongaarsche Episcopaat volgens zyn hartewensch en opperherderlijke be schikking het Eucharistische Wereldcon gres van Boedapest geopend heeft met een Eucharistisch Jaar van voorbereiding, waarin door Eucharistische Predicates, tridua, volkmissies, gesloten retraiten, bij eenkomsten en voordrachten de kennis van de eerbied voor en de liefde tot de H. Eucharistie zal worden bevorderd en tot 'n hoogeren graad worden opgevoerd, niet vergeten, dat alles, wat valt buiten de di recte Eucharistische eeredienst, in de eer ste plaats slechts ten doel heeft, door een oprecht berouw en een diepen ootmoed den staat van heiligmakende genade terug te bekomen, of dezen in ons te versterken. Laten wij daarom in ons particuliere en gezinsleven, in ons burgerlijke en maat schappelijke leven alles vermijden, wat in strijd is met Gods heilige wetten want alleen met terzijdestelling van alle vermetelheid kunnen wij Gods zegen ver wachten over ons zelf, onze gezinnen, ons vaderland, onze kerken over alle men- schen. Geve de goede God, dat van Hongarije moge uitgaan de groote restauratie, die de wereld redden zal, een waarachtig herstel in Christus, waaraan nooit grooter behoefte was, dan in onze dagen, nu ontzagwekken de scharen van ongeloovigen en godloozen een beslissenden slag voorbereiden tegen de millioenen van Hen, die God belijden. En zooals ons volk duizend jaar lang, vaak trots de ondankbaarheid van de be langhebbenden, met zijn zwaard en zijn leven de Christenheid en de Westersche cultuur heeft beschermd, zoo moge het ook thans, in de hoop op dankbaarheid, met zijn geestelijke en zedelijke wapenen op nieuw worden de beschermer en redder der gansche menschheid. NIEUWE LEGERAALMOEZENIER IN NED.-INDIE Uit Bandoeng wordt gemeld: Tot leger aalmoezenier is met ingang van 31 Mei be noemd pater E. I. H. baron van Voorst tot Voorst S.J., leeraar aan de Hollandsch-In- lar.dsche Kweekschool te Moentilan. BUITENLANDSCHE BERICHTEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ NANCT. Vier dooden. Nabij Nancy (Frankrij-k) is een vracht auto met 25 arbeiders tegen een boom ge reden. Vier der inzittenden werden op slag gedood en zestien liepen zware ver wondingen op. HELDENDOOD VAN EEN PASTOOR IN HONGARIJE. Hij redde 80 weezen en 10 zusters tijdens een verschrikkelijk noodweer. Wij hebben reeds melding gemaakt van het ontzettend noodweer dat Hongarije heeft geteisterd. Het is zeker, dat tenge volge van de wolkbreuk in de omgeving van Boedapest eenige menschen om het leven zijn gekomen. Uit Szentendre wordt gemeld, dat de R. K. pastoor, dr. Jozef Horvath, aldaar den heldendood is gestor ven. De pastoor vertoefde in het bij Sen- tendre gelegen weeshuis, waarin de wees kinderen en tien zusters woonden. Tenge volge van de wolkbreuk zwollen de beken en overstroomden het aan den voet van den berg gelegen weeshuis. Met inspanning van alle krachten geluk te het den priester alle zusters en kinde ren in veiligheid te brengen. Toen hij ech ter nog voor het laatst naar het weeshuis terugkeerde en een door de golven ir.ee- gesleude wieg met een klein kind wilde redden, werd hij zelf door den stroom mee genomen; zijn lijk is den volgenden mor gen gevonden. GROOTE BRAND IN TURKIJE. Honderd huizen verbrand. Te Ciakai Vilayet Kastamonoe in Tur kije zijn honderd huizen door de vlammen vernield. Twee personen kwamen om het leven, veel vee ging verloren. DRAMA BIJ BONE. In het plaatsje Edough nabij Bone (Ame rika) heeft zich een verschrikkelijk drama afgespeeld. Een inlander, Amara ben Ah med genaamd, heeft een jong meisje, dat weigerde met hem in het huwelijk te tre den, vermoord, tezamen met haar drie broers. Vervolgens begaf hij zich naar het andere eind van het dorp en vermoordde hier een vrouw met haar echtgenoot en zuster, omdat de vrouw volgens hem altijd den spot met hem dreef. De moordenaar vluchtte tenslotte naar het gebergte, na eerst de beide hutten, waar hij zijn misda den volbracht in brand te hebben gesto ken. DE POST AAN DE POOL. Mededeelingen van professor Schmidt. Professor Schmidt heeft gisteren van het Noordpoolstation het volgende mede gedeeld: „Na den geheelen nacht, die zich overigens in niets onderscheidt van den dag, te hebben gewerkt, kwamen wij te gen den ochtend gereed met de installatie van den windmotor en de overbrenging van de radiopost naar een ruim huis, gemaakt van sneeuw en ijs, met een speciale ijska- mer voor den reserve-benzinemotor. De eerste uit den windmotor verkregen stroom werd gebruikt voor de lading van de accu mulatoren." De centrale directie, van den Noordelij ken zeeweg ontvangt nu geregeld weer berichten van het Noordpoolstation. Het bericht van gisteren meldde, dat het sta tion zich om 19 uur bevond op 89 graden 15 minuten Noorderbreedte en 43 graden Westerlengte. De vlieger Alexev is gisteren zonder eenig incident nabij het Sovjet-Russische onderzoekingsstation aan de Noordpool ge land. POOLSCHE PERSVERTEGENWOORDI GER IN RUSLAND OVERVALLEN. Gisteren is de vertegenwoordiger van het Poolsche telegraaf-agentschap te Mos kou, Haczynski, die in gezelschap van den ambtenaar van de Poolsche ambassade te Moskou, Lagoda, een autotocht maakte, op den weg van Kiew naar Czernichow het slachtoffer van een overval geworden. La goda en de chauffeur van de auto werden daarbij gewond. De Poolsche ambassade heeft onmiddellijk stappen ondernomen bij het commissariaat voor buitenlandsche zaken. Een ambtenaar van dit commissa riaat heeft zich naar het P olsche consu laat te Kie.v begeven en zijn spijt over het gebeurde uitgedrukt. ROCKEFELLER BE "RAVEN. John D. Rockefeller is gisteren te Cle veland in Ohio ter aarde besteld. Behalve 4* nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Propaganda-avond zwemsport. Op initiatief werd gisteravond op de boven zaal van Hotel „De Vergulde Wagen", door den heer Westholt, bestuurslid der K.N.Z., een lezing gehouden over de beoefening der zwemsport, waarbij spr. vooral wees op het nut voor de jeugd om zwemmen te leeren. Deze lezing werd op overzichtelijke wijze door een film verduidelijkt. De belangstelling was vrij groot, znodat deze avond ongetwijfeld de beoefening der zwemsport zal bevorderen. Geboren: Cornelia, d. v. P. C. van Bouthoorn en A. Uithol Johanna, d. v. Jan de Rooij en J. Hoogenes Johanna Jacoba Maria, d. v. A. J. van Ooi en A. C. van den Elshout Willem Anthonius, z v. W. Noomen en A. K. van de Spelt An thonius Wleem, z. v. W. Noomen en A. K. van der Spelt Anna Elisabeth, d. v. A. A. Jansen en J. M. Winkel. G e h u w d:- Arie Abraham van Heuren, oud 27 jaren en Adriana van 't Wout, oud 21 jaren Jacob Aaftink, oud 23 jaren en Wilhelmina Adriana van Beerschoten, oud 25 jaren Leendert van Wijk, oud 30 jaren en Neeltje Laros, oud 21 jaren Cor nells Oppelaar, oud 26 jaren en Maria Ca- thaj-ina Jonszen, oud 23 jaren Willem Gerardus van Wijk, oud 25 jaren en Pietro- nella Jozina Muller, oud 21 jaren. Overleden: Willemine van Zuyle- kom, oud 66 jaren, weduwe van Hendrik Borkent. Ingekomen: Aaltje B. Klomp, Hoorn 422, van Bodegraven; Johanna van Veen, Hoorn 127, van Koudekerk; Petrus van den Nieuwendijk, Willemstraat 37, van Den Helder; Maria Gelderblom, Goudsche Ry- pad 180, van Boskoop; Wilhelmina J. Outs- hoven, Kortsteekterweg 30, van Kamerik; Marinus van Bommel, Steekterweg 87, van Giessen Nieuwkerk; Theodora Heijneman, Mauritsstraat 17. van Gegstgeest; Maria A. Krygh, Bloemhofstraat 36, van 's-Graven- hage; Engelbertus A. van Egmond, Jan Nieuwenhuijzenstr. 1, van Boskoop. Vertrokken: Johannes G. Gaillard naar Dortmund, Teichstrasze 1; Nicolaas Doelman naar Bodegraven, Meye; Antje van Nood naar Schiedam, Frans Halspiein 20a; Mentsje Keijser naar Wateringen, Dorpsplein 12; Marijtje van Dijk naar Wou- bruug; Helena P. Buitelaar naar Rijnzater- woude, Heeren weg 1; Jan Zekveld en ge zin naar Haarlem, Djamblsstraat 23; Joseph Creveld 'en gezin naar Amsterdam, Nieuwe Achtergracht 98; Joanna P. M. Pompen naar Hazerswoude, Dorp E 3. AARLANDERVEEN Westzijder-polder. In de gehouden vergadering der ingelanden Polder West zijde, werd door den voorzitter, den heer W. Boel, de groote verbetering geroemd, het vorig jaar verkregen door de molens te laten „verdekkeren", waardoor ze zóó veel meer capaciteit verkregen hebben, dat trots de vele neerslag der laatste maan den, steeds het water op peil gehouden kon worden, en bovendien de kosten zyn verlaagd. Voorts werd de rekening over 1936, met een nadeelig saldo van ƒ409.46 goedge keurd. Aan 'achterstallige omslag moet nog een bedrag 1128.03 betaald worden. De begrooting 1937 sloot met een bedrag van f 7897.27 in ontvangsten en uitgaaf met een onvoorzien van ƒ697.30. De omslag werd gesteld op 8 per H.A. Het vorige jaar op 10 per H.A. Bij de gehouden stemming werden de periodiek aftredende voorzitter, de heer W Bol, en de heer C. J. Kempenaar, met groote meerderheid van stemmen herko- zenn, waarna nog de rondvraag en slui ting. NIEUWKOOP. Ondertrouwd: L. A. van Kreunin gen 31 j., wonende te Alphen a. d. Rijn (Aarlanderveen) en M. Verlooij 32 j. Overleden: W. van Koert, 78 j., we duwnaar van M. C. van Eijk. ZOETERWOUDE H. Sacraments processie. Er bestaat in de Sint Jans Parochie een aloude open lijke vereering tot het H. Sacrament door op Sacramentsdag en op het Anbiddings- feest een plechtige processie buiten de kerk te houden. Gisteravond was het weer bijzonder gunstig en was alles weer voorbereid voor de processie naar buiten. Te zeven uur werd door den hoogeerw. deken een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van den zeereerw. zeergel. pa ter Beyersbergen van Henegouwen en den weleerw. heer J. Sijm. In volmaakte orde begon de groote pro cessie te trekken. Alle organisaties waren vertegenwoordigd door deputaties achter de vaandels; alleen de Kruisvaart he laas kan door gebrek aan leiding niet meer voortbestaan en zoo gingen de jon ge ridders van Christus Koning niet mee ir. den stoet. Op de graven, waarin de priesters en aartspriesters van Zoeterwoude begraven liggen, zij die het roomsche volk de devo tie tot het H. Sacrament hebben voorge houden, was een rustaltaar opgeslagen, omgeven door palmen, bloemen en versie ringen. De Sint Jansfanfare zette in de melodie- mstrumenten het schoone „Rex Clemen- tissime" in, toen de processie buiten de kerk kwam en als de zangers de hymne hadden gezongen, kwam het koraal in alle instrumenten aanzwellen en klonk het over het veld door de boomen, het lucht ruim m: Lauda, Jerusalem Domine, Ho sanna Filio David. Het Allerheiligste werd gedragen door den hoogeerw. deken. Toen de rondgang eemaakt was tot iet RECHTZAKEN DE POGING TOT DOODSLAG TE HOOFDDORP. De Haarlemsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 19- jarigen P. uit Haarlem, die veertien dagen geleden terecht had gestaan wegens po ging tot doodslag op den 45-jarigen koop man P. van D. te Hoofddorp. Het O. M. had twee en een half jaar ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank veroordeelde P. heden tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. DOOR AFSLUITBOOMEN TE LEIDEN HEENGEREDEN. Voor de Haagsche Rechtbank moest he den terecht staan de 24-jarige Leidsche chauffeur N. B. van H., die op 13 Januari des avonds omstreeks half elf van dit jaar door de afsluitboomen van den spoorweg overgang van de lijn UtrechtLeiden aan de Heerenstraat te Leiden, toen deze dicht waren, was heengereden met het ge volg, dat de boom stukgereden werd en de auto midden op de spoorlijn bleef staan. Het feit, dat de boomen gesloten waren, wees natuurlijk op het naderen van een trein en aan het koelbloedig optreden van den overwegwachter was het te danken geweest, dat er geen ernstiger ongelukken zijn gebeurd. Deze liep n.l. dadelijk met een roode lantaarn naar buiten en zwaaide daarmede voor den naderenden trein. De machinist van de locomotief bracht den trein tot stilstand, doch kon niet voorkomen, dat hij nog juist tegen den op de spoorbaan staande auto reed. Alleen verdachte zelf werd door deze aanrijding aan zijn hand verwond. Hij moest zich nu verantwoorden wegens het in gevaar brengen van het treinverkeer. Op de terechtzitting .bleek, dat verdachte dien avond niet vry van alcohol was ge weest en te Leiden ook reeds een aanrij ding zij het dan van mindere beteekenis had gehad. De officier van justitie'noemde verdach te een woest en onverantwoordelijk rijder. Deze is al eenige malen met den strafrech ter in aanraking geweest, wel niet voor aan rijdingen, maar deze veroordeelingen wer pen een juist licht op verdachte's mentali teit. Spr. eischte daarom een gevangenisstraf van zes maanden. Uitspraak 10 Juni. PSEUDO RECHERCHEURS VOOR DE RECHTBANK. ,Doe je plicht!" Twee Amsterdammers, een behanger en een incasseerder, stonden vandaag voor de rechtbank terecht omdat zij zich voor re chercheurs van politie hadden uitgegeven. Het tweetal had van een handelaar op dracht gekregen om een accordeon terug te halen, dat op afbetaling was gekocht. De kooper bleef echter in gebreke omdat hem z.i. het vel over de neus werd ge haald. Van vrienden had hij gehoord, dat het instrument niet nieuw was en boven dien ontstond er verschil van meening over het aantal betaalde kwitanties. De opdracht was echter niet gemakkelijk uit te voeren. De gelukkige bezitter van het kostbare muziekinstrument weigerde de afgifte en bovendien was hy op zijn hoede. Tweemaal mislukte een truc, doch de derde keer zou succes hebben. Op een Vrijdagnamiddag werd er gebeld en twee mannen meldden zich aan: „We zijn van de politie en we moeten u even spreken". Bovendien toonden zij een penning, die bedriegelijk veel op de ambtspenning van een rechercheur leek. U hebt een accordeon in huurkoop? Ja, dat moest de bewoner toegeven.... U wordt verdacht van verduistering en u moet direct by den commissaris van bu reau Warmoesstraat komen. Ik zit net te eten, maar binnen tien mi nuten kom ik, besloot de muzikant, geïnti mideerd door het doortastende optreden van de „rechercheurs". rustaltaar, werd het Allerheiligste daar uitgesteld tot de aanbidding, een groote hulde en aanbidding. De deputaten met de vaandels plaatsten zich naast het altaar en de vele lieve bruidjes knielden neer voor dezen Troon van God. De zeereerw. zeergel. heer prof. Beyers bergen v. Henegouwen, hield een predicatie om met St. Thomas' schoonste aller hym- ne's „Laudia Sion Salvatorum", het volk op te wekken tot meerdere eer en aanbid ding van het H. Sacrament. Toen werd de zegen met het' Allerhei ligste opgeven, terwijl het volk in dood- sche stilte nederknielde en de vogels in de boomen schetterde en de koekoek sloeg en de kleine kinleren hun bloemetjes op staken als een groet aan Jesus den Kinder vriend. In de kerk teruggekeerd werd het heer lijk Sacramentsfeest besloten met het „Te Deum" tusschen priesters en zangkoor. Het volk zong tot slot: Knielt Christen- schaar. Varkenspest. Onder de varkens van den veehouder van V. aan den Hooge Rijn dijk heerscht de z.g. pest. Een der dieren is reeds aan deze ziekte bezweken. Er zijn maatregelen genomen om uitbreiding der ziekte tegen te gaan. Kleine Cronesteinsche polder. De heer J. de Wit, die zijne benoeming als voorzitter van den Kleinen Cronestein- schen- of Knotterpolder, in beraad gehou den had, heeft thans verklaard de herbe noeming te aanvaarden. Dus fietste hy een kwartiertje later naar het bureau. De beide politiemannen ver schenen even later echter weer in de wo ning, waar de vrouw het kostbare instru ment van haar man angstvallig bewaakte. „Uw man is gearresteerd, wegens oplich ting en wij komen de accordeon in beslag nemen". „Geen sprake van, je blijft er af. Als m'n man thuis is kom je maar terug". De „rechercheur", die het woord deed, sprak vermanende woorden: „Vrouwtje, wees voorzichtig, anders kom je ook achter de tralies" en tot zijn collega: „Doe je plicht". De vrouw poogde zich nog te verzetten, maar het tweetal greep het instrument en verdween Even later kwam de muzikant thuis, op het bureau had hij gehoord, dat er geen klacht tegen hem was ingediend en dat de commissaris hem dan ook niet ontboden had. De politie, ditmaal de echte recherche, werd in het geval gemoeid en de beide pseudo rechercheurs moesten zich vandaag verantwoorden wegens overtreding van art. 196 W. v. S.: „hij die opzettelijk onderschei dingsteekenen draagt of een daad verricht, behoorende tot een ambt dat hij niet be kleedt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden". De twee verdachten zijn reeds herhaal delijk veroordeeld en hebben ieder vier jaar in de gevangenis doorgebracht. Te genwoordig houden zij zich voornamelijk bezig met het innen van dubieuse vorde ringen voor incassobureaux. „We hebben ons" zoo verklaarde zij „niet voor politie uitgegeven, wel heb ben we een soort penning laten zien, we zijn wel verplicht om deze trucs uit te ha len, want anders krijgen we huurkooparti kelen nooit terug. Deze muzikant heeft de accordeon al acht jaar geleden gekocht en hij weigert zelfs een kwartje per week te betalen". De man en de vrouw werden als getuige gehoord. De laatste was nog zeer veront waardigd: „Als ik geweten had, dat het geen rechercheurs waren, had ik him kop met het lepelrek ingeslagen". De officier van justitie mr. van Dulle- men, requireerde de maximumstraf, nJ. drie maanden tegen beide verdachten» om dat zij zich in het heele land aan dergelijke feiten hebben schuldig gemaakt. Er zijn nog zestien processen verbaal tegen deze verdachten opgemaakt. De rechtbank zal 11 Juni vonnis wijzen. KNOEIERIJEN BIJ DE „PATRIA". Ex-directeur krijgt 2000 boete en voor waardelijke gevangenisstraf. De rechtbank te Rotterdam deed uit spraak in de eerste zaak, die verband houdt met de knoeierijen bij de N.V. Verze keringsmaatschappij „Patria". De in 1931 aftredende directeur der „Pa tria", de 68-jarige assuradeur P. J. C. A. v. d. L. te Den Haag, is wegens valschheid in geschrifte veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van één jaar met drie jaar proeftijd. Bovendien tot een on voorwaardelijke geldboete van 2000. te vervangen door zes maanden hechtenis. Het O. M. had één jaar en zes maanden gevangenisstraf geëischt. Aan verdachte was ten laste gelegd, dat hij in 1927 en 1928 de balansen der „Pa tria" had vervalscht, waardoor verliezen van resp. 70.000 en 11.500 in winst wer den omgetooverd. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS arr. 27 Mei van Am sterdam te Batavia. ENGGANO (uitr.) arr. 27 Mei te Port Said. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, (uitr.) arr. 27 Mei nam. 5 uur te Genua. KON NED STOOMB. MIJ. COST A RICA (uitr.) arr. 24 Mei te King ston (Ja.). IRENE arr. 24 Mei van Port Barrios te Kingston (Ja). STELLA arr. 27 Mei van Rotterdam te Lissabon. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND (thuisr.) vertr. 26 Mei van Bahia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BLOMMERSDIJK, Rotterdam naar Gal veston arr. 25 Mei te New Orleans. DINTELDIJK van Rotterdam naar Van couver, vertr. 26 Mei van Swansea. MAASDAM arr. 24 Mei van Rotterdam te Philadelphia. DAMSTERDIJK, Vancouver naar Rot terdam vertr. 26 Mei van Liverpool. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BRASTAGI arr. 27 Mei van Hamburg te Bremen. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 27 Mei van Gibraltar. BALOERAN (uitr.) arr. 27 Mei te South ampton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MEMNON van Japan naar Rotterdam, arr. 26 Mei te Londen. PEISANDER, van Batavia naar Amster dam, 26 Mei 7 uur 49 m. voorm. 70 mijl Z. van Land's End. AJAX, JapanRotterdam arr. 27 Mei te Penang. MERIONES, Ja va-Amsterdam vertr. 26 Mei van Padang. VEREEN. NED. SCHEEPV. MIJ. HollandAustralië Lijn.) AAGTEKERK (uitr.) arr. 27 Mei te Bom bay. (HollandOost-Azië Lijn). GAASTERKERK vertr. 27 Mei van Rot terdam naar Kobe.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6