AAN ONZE ABONNE'S BIOSCOPEN UIT DE RIJNSTREEK Nieuwe wegen in Zoeterwoude HET IS HARD NOODIG! Na de treurige toestanden van de wegen in deze gemeente, de stof en modderplagen, duisternis en onveiligheid, komt er nu eenig uitzicht op verbetering. De uit den Raad der Gemeente gevormde ■vvegen-comimLssie bestaande uit de heeren A. C. Paardekooper, Meydam en Tijssen heeft zich laten voorlichten door den heer Dekker te Hazerswoude voor een volledig plan tot verbetering der wegen, by de ge meente in onderhoud. Dit plan, waarmede een zeer groote fi- nancieele last op de gemeente zal druk ken, waardoor echter een groot belang wordt gediend, zal successievelijk tot uit voering komen. .B. en W. zijn in de uitvoering van het plan voor dit jaar begonnen met de ver betering van de Dorpsstraat in de Noord- buurtsche weg. Uitvoering en plannen zijn in handen van den Gemeenteopzichter ge steld, terwijl voor het dagelijks toezicht de heer W. v. Rijn is benoemd. Zoo als te voorzien was, brengt deze we genbouw ook nog vele andere werken mede en zal begonnen worden met het leggen van een rioleering in de Dorpsstraat, die haar loozing zal hebben in de Westeind- sche Vaart. Voor dit genoemd gedeelte is voor wegdek gekozen de vlammenklinkers, op het Dorp op hun plat en voor den Noordbuurtschen weg op hun kant in keper-verband ge- straat. Deze bestrating begint naby de West- einsche brug, op het punt waar de Stomp- wijksche weg in beheer van de Provincie is gekomen en eindigt alzoo by de brug naby De Erven A. Paardekooper. De Dorpsstraat zal een totale verandering ondergaan door het leggen van trottoirs en het wegnemen van de laatste boomen. Hier zullen verschillende moeilijkheden ontstaan, omdat sommige bestaande pan den zeer laag liggen ten opzichte».van het niveau van straat en trottoir. De dorpels van de deuren zullen daartoe hooger moe ten komen. Langs de geheele Noordbuurtsche weg, vanaf de Schuitenbrug tot de Steenbrug zal aan de vaartzijde een betonschoeiing ge maakt worden, waardoor de weg een breed te van 5.50 tot 6.00 M. krijgt. De Steenenbrug nabij E 142 zal geheel verdwijnen door vervanging met een beton- duiker en de gevaarlijke bocht zal zeer ver beterd worden door omlegging naar de boerderij E 142, waarvan een strook grond ter breedte van 2.00 M. is aangekocht. Voor het Raadhuis zal het hekwerk weg genomen worden voor de vorming van een plein (Raadhuisplein?). Voor het Raadhuis komt een 3.00 M. breed trottoir. Het werk is aanbesteed en opgedragen aan Gebr. Scnoulz te Leiderdorp voor bijna 16.000.Spoedig zal met het werk aan gevangen worden en vanaf 5 Juli tot 5 Sep tember zal de weg voor alle rij- en voertui gen worden afgesloten. Omtrent de plannen van de Provinciale Waterstaat komt langzaamaan ook eenige bekendheid. De Stompwijksche weg zal tJS.t. vanaf de grens tot aan het bebouwde gedeelte in dezelfde richting omgelegd worden. Verderop wordt de weg achter de huizen omgelegd om dan op den Schenkelweg aan te sluiten. Verschillende grondeigenaren hebben reeds grond aan de Provinciale Waterstaat overgedragen. Voor de einden van stukken land wordt een vergoeding van f 0.30 per M.2 d.i. 3000.per H.A. gegeven. Hoewel de Prov, Waterstaat deze grond- overname met zeer langzame spoed af wikkelt is dezer dagen de grond waarop reeds vergunning tot bouwen van 35 wo ningen verleend was, voor een klein ge deelte aangekocht, om de kans tot een door braak in een nieuw bouwcomplex te voor komen. Van de Provinciale weg wordt nu eerst de Vrouwenweg en Miening voorloopig ver beterd. Het bestrate gedeelte zal onder nieuw profil gebracht worden dus tonrond en niet meer aan één zijde afwaterend. Ret gedeelte wat nu grindweg is, wordt onder profil gewalst en van een asphaltdek voorzien. *Van verbreedingen en trottoirs of fiets paden komt nu nog niets. Alleen het be staande trottoir voor het klooster en de hui zen zal hooger komen liggen. Dit trottoir is echter in onderhoud bij de Gemeente en hiervan is niets officieel bekend. Op de plaats waar vanaf de Vrouwebrug de Mieningweg zeer smal is, zal door het maken van een schoeiing de weg plaatselijk verbreed worden (nabij de loodsen van den heer N. v. d. Akker). Omtrent afsluiting tijdens de werkzaam heden door de Provinciale Waterstaat is niets bekend. Wij vernamen echter, dat dit van de omstandigheden enz. bij de uitvoe ring van het werk zal afhangen. Dit kan dus in dezen zomer nog een verrassing worden. Er zal toch wel zooveel mogelijk tegen een volslagen isolement van het Dorp gewaakt worden? Dit werk is in uitvoering bij de Firma C. de Rade te Rotterdam en staat onder leiding van den heer R. Wagensveld, Opz. Provinciale Waterstaat. Sint Jansfanfare. De Sint Jansfanfare zal in de tweede afdeeling deelnemen aan ■het concours van den Bond van R. K. Har monie- en Fanfaregezelschappen dat ge houden zal worden te Quintsheul. BODEGRAVEN. Ruilverkaveling. Onze plaatsgenooten de heeren Mr. La Gro, Brunt, Griethuizen en de Vos, zijn benoemd tot taxateur bij de ruilverkaveling te Papendrecht, in verband met den aanleg van weg 15 (Rotterdam GorinchemEist). Er zullen 9 nieuwe boer derijen achter den nieuwen weg moeten komen. Uit bovenstaande blykt wel, dat bovengenoemde heeren bij de Bodegraaf- sche ruilverkaveling tot aller voldoening hebben getaxeerd. Het totaal stuk land be draagt 170 bunder. Oneerlijke concurrentie. Tegen den di rectie van een melkfabriek te Gouda is proces-verbaal opgemaakt wegens oneer lijke concurrentie. Door de N.V. de Globe uit Nieuwerburg werden sinds enkele ja ren flesschen pap in den handel gebracht onder den naam Banka, terwijl de Goudsche firma, een reiziger van de Globe over nam, en toen ging verkoopen onder den naam „Ranka", overigens precies hetzelfde De voorraad etiketten is in beslag genomen. BOSKOOP. Gemeenteraad. Maandag 31 Mei des avonds om 7 uur zal de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeenko men. Aenga: 1. Opening, trekking van num mer voorstemming en rondvraag. 2. Vast stelling van de notulen der vergadering van 30 April 1937. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding ter vast stelling van het primitief kohier der hon denbelasting voor het jaar 1937. 6. Voorstel om te besluiten tot verbouwing van de na- filters op het pompstation der waterlei ding. 7. Voorstel tot wijziging der gemeen te-begrooting voor den dienst 1936. 8. Voor stel tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1937. 9. Voorstel tot wij ziging van de begrootingen van het lec- triciteits-, gas- en waterbedrijf voor den dienst 1937. 10. Rondvraag. Eervol ontslag'. Door B. en W. is met ingang van 1 October 1937 eervol ontslag verleend aan mevr. M. GoemansVijver berg uit haar betrekking ais gemeente vroedvrouw, overeenkomstig haar verzoek. Menschen, die zóóveel boast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau In hospitaal of huis van bewaring UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Concert. Hedenavond te 8 uur geeft het Harmoniegezelschap „Benvenuto" een concert voor de burgerij in het Burgemees ter Vernédepark alhier, onder leiding van den heer J. Wakka, directeur der Harmo nie. Geboren: Jan, z. v. H. Ravensbergen en P. C. Vis Petrus Augustinus Antonius, z. v. A. A. A. van den Bos en M. J. H. Ver beek Gerardus Antonius, z. v. C. G. van der Peet en W. E. Lagerberg Petrus, z. v. B. Smit en J. C. van der Krogt. Ondertrouwd: A. M. Gerstel, oud 31 jaar, wonende te Voorburg en M. P. Ie Poole, oud 27 jaar, wonende te Voorschoten. Gehuwd: A. van der Marei, oud 53 wonende te Voorschoten en N. Qualm, oud 51 jaar, wonende te Rijnsburg. G e v e s t i g d: B. M. Rijling, van Voor burg, Schoolstraat 10; Mej. G. Leijenhorst, van Amersfoort, Veurscheweg 108; J. C. Vos, van Zutphen, Papelaan 32; F. J. M. Gussenhosen, van Voorhout, Voorstraat 6; H. Jansen, vanAlmelo, Leidscheweg 363; A. Kleijn en echtg., van den Haag, Pape laan 204; D. A. Pellanders, van Leiden, Donklaan 104; B. Stikvoort en echtg., van Leiden, Burg. Vernédepark 82; Mej. G. Dolieslager, van den Haag, Veurscheweg 120. Vertrokken: A. Besuyen naar Britsch Indië; P. W. H. Wolfs naar Rotter dam; Mej. E. Nab naar den Haag; Joh. van den Eikhoff en gez. naar Leiden; M. den Outer naar Rijswijk Z.H. UIT HET LAND DER KOPPENSNELLERS (NOORD-BORNEO). Waarin zij de oorzaak van ziekten zoeken. De Dayakkers kennen geen ziekten. De dood en elk ziekteverschijnsel is bij hen 't werk der booze geesten. Informeert men naar de doodsoorzaak, het antwoord ligt altyd voor de hand. Ging de ziekte ge paard met pijn in de zy, dan was de pa tiënt door een onzichtbaar pijltje uit den blaaspijp van den boozen geest getroffen. Ziekten in 't hoofd zijn 't gevolg van sla gen met 't zwaard der booze geesten toe gebracht. Soms ook worden ziekten en dood toegeschreven aan de krachtige toover- middelen van andere Dayaks. Een betoo- verde egelpen kan de ziel van een mensch doorboren en hem dan plotseling doen ster ven. 't Is my eens overkomen dat ik de nacht in 'n verlaten hut in 'n rijstveld moest doorbrengen, en dat we allen zon der eten waren. Alles wat er te vinden was, was 'n handvol ruwe sago, wat ter stond gekookt en verorberd wei'd. Maar wat was één handvol voor 2öo velen! Ik liet de mannen eens goed rondzoeken, misschien was er wel 'n kip of iets dergelijks te vin den. 't Eenige dat er te vinden was, n.l. een tros onrijpe bananen, werd gekookt om de hongerige magen te vullen. Den vol genden morgen ontbood ik den eigenaar der bananen en vertelde hem 't heele geval en hij zei: „Pia me" ten teeken van goed vinden. Kort naderhand stierf één der man nen, die met mij waren, tengevolge van longontsteking en volgens Dayak diagnose „door iemand geplaagd". Wie de „plaag" was moest door den too- verdokter uitgevonden worden. Volgens ge woonte liet hij zich van^zijn stokje vallen, in 'n schijnbare zwijm en zag toen in zijn visioen 'n tros bananen en dwars door den stengel een naald, 't Was bewezen de eigenaar der bananen had ons vervloekt en hij was 't slachtoffer geworden, 't Ligt voor de hand dat de tooverdokter reeds vóór zijn visioen van het geval gehoord had. Hoe zij de geesten weren. Om derhalve te voorkomen, dat men door de geesten beschoten, gespeerd of gesla gen wordt, staan er overal in 't Dayakland op eenige afstand van 't huis kleine hutjes waar dan wat tabak, rijst en koekjes wor den neergelegd om de geesten af te lei den. Een kuikentje wordt aan de pootjes opgehangen om een langzame dood te ster ven en de eventueele slagen en schoten op te vangen. Ook jaagt men den geesten schrik aan, opdat zij, wanneer ze zich in de nabij heid van 't dorp onhouden, van schrik weer hard wegloopen en den durf niet meer hebben den menschen lastig te vallen. Uit één stuk hout maken zij[ poppen met lee- lijke gezichten en zetten die hier en daar rondom 't huis neer. Aangezien een ieder van zoo'n ontmoeting zou verschrikken, valt 't niet te verwonderen, dat ook de geesten zich in zoo'n omgeving niet op hun gemak gevoelen. Een dubbele „onderscheiding". Op een van mijn reizen door een gebied waar een besmettelijke ziekte heerschte en dus de geesten, volgens hen, hoogtij vier den, merkte ik op dat de verschillende menschen die voorbij kwamen, op hun borst en rug een groot vierkant teeken van kalk droegen. Aanvankelijk beschouwde ik dit als een van hun huismiddeltjes tegen verkoudheid, doch bij nader onderzoek bleek het dat zij zich gekenmerkt hadden, opdat de geesten zouden zien,, dat zij menschen waren en bij voorkeur hun slachtoffers onder de dieren zouden zoe ken. In tijden van veel ziekte, staat er aan den voet van den ladder een kleine val, in alles, behalve «n afmetingen, gelijk aan den val waarin zij varkens plegen te van gen. De val staat vast, anders zouden de menschen zelf er in loopen; maar zooiets weten de geesten niet, die zich dan ook by 't zien van zoo'n onding weldra uit de voeten maken. Ook tegen toovermiddelen kent de mo derne Dayak nu een behoedmiddel. Waar om blijft de „witte man" toch altijd gezond, zelfs in tijden van pokken en cholera! Is het niet omdat hij 'n krachtig toovermid- del bezit? En is zijn toovermiddel niet dat zwarte vocht dat zoo wonderbaarlijk wit wordt wanneer 't met water gemengd wordt. Ja de Dayak heeft 't ontdekt het is creoline dat door zijn sterke lucht alle toovermiddelen verslapt. Vandaar dat de gemoderniseerde Dayak altijd een klein fleschje creoline bij zich draagt, om te voorkomen dat iemand hem zou kunnen betooveren. FATHER J. BUIS, Waldeck Pyrmondtstr. 31, Leiden. Giro 301285. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. —Ge s 1 a a g d: Candidas tsexamen Rechten: Mej. C. H. Dronkers Delsaine, Wassenaar en de heeren W. H. Dekker, Leiden. H. J. Lou- wes, Wassenaar, E. F. K. Michielsen, Leiden, W. Herfst, Leiden Artsexamen le gedeelte: de heeren Lauw Tjoen Giap. Leiden; J. H. van Dalen, Den Haag, J. P. Poot, den Haag; Bevorderd: tot arts: de heeren Soetan Assien Tahar, Leiden, M. H. W. K. Dijkstra, den Haag. IEMAND DIE LEEFT, MAAR TOCH DOOD IS VOOR DE WET Volgens een wet in de Vereenigde Sta ten wordt iemand, zoodra zijn doodvonnis uitgesproken en bekrachtigd is, als overle den beschouwd. Zoo kon het laatst gebeuren. dat de vrouw van een ter dood veroordeelde, zon der dat het bestaande huwelijk ontbonden was, een ander huwelijk aanging, nog vóór aan haar eersten man het doodvonnis vol trokken was. Het geval speelde zich af in den Staat Noord-Carolina, waar de vrouw van Clyde Montgomery met Harry P. Jones in het huwelijk trad, nog voor eerstgenoemde op den electrischen stoel had plaats gero- men. Zeer eigenaardige gevolgen had dit tweede huwelijk, toen de ter dood ver oordeelde begenadigd werd en de doodstraf in levenslange tuchthuisstraf werd veran derd. De veroordeelde deed den tweeden man van zyn vrouw een proces aan, daar hij in leven was en zich als de wettige echtgenoot bleef beschouwen. Na langdu rige behandeling heeft het hoogste ge rechtshof te New-York thans vonnis gewe zen en verklaard, dat de ter dood veroor deelde en naderhand begenadigde eerste echtgenoot rechtens niet meer in leven is en dus niet in staat is 'n proces tot nietig verklaring van het tweede huwelijk te voeren. Iemand, die ter dood vero:rdeeld is, is dood; een doode kan niet procedeeren, nog minder als echtgenoot optreden. Het twee de huwelijk der vrouw is bijgevolg rechts geldig, niettegenstaande de eerste echtge noot niet van haar gescheiden is en ook niet in werkelijkheid gestorven is. Voor loopig kan de rechtens-gestorvene niet veel kwaad doen, omdat hij in de gevangenis is opgesloten. Maar als hem een gedeelte der straf wordt kwijtgescholden en hij in de maatschappij terugkeert, zal men hem daar dan als een levende of als een doode be handelen? Over deze vraag zit Clyde Mont gomery thans te piekeren. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Broederstrijd Erich von Stroheim Ben Lyon Sari Maritza). De Fluisterende Schaduw, 2e deel. (Bela Lugosi) Anti- Oorlogsfilm Sensatie Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur. Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Lido: Marguerite Gautier (Greta Garbo). Kruiswoordraadsels (Thelma Todd Patsy Kelly). Dramatisch Klucht Dag. 8.-5—11.15 uur. Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Samson (Harry Baur). De Vliegende Dood. (Jean Muir War ren Huil). Speelfilm. Sensatie Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Toelaat... r v. volwassenen. Trianon: De Ellendigen (Charles Laughton Frederic March) Speelfilm. 5* Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke aöonné van „De Leidsche Courant9', die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zyn: le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hy erf die tenminste een derde van zijn erf haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hy of zij bij het levensonderhoud te hulp komt Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vyf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; o'f den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken yan voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen, Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewys wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks Js veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewys van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- rieeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, in het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra de bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13