DINSDAG 25 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT ïrCKDE BLAD - FAG. 10 RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding van de drankwet. buitengewoon schandalig en heestachtig noemde de kantonrechter het optreden van den verdachte J. C. KL te N o o r d w ij k, die gisteren voor het Leidsche kantonge recht terecht moest staan wegens overtre ding van de drahkwet. De zaak was als volgt. Verdachte had te Noordwijk een schuur als ontspannings lokaal ingericht voor werkloozen, hoofd zakelijk jongens. Deze jongens konden daar dan biljarten, terwijl de verdachte bier en cider beschikbaar stelde natuurlijk tegen betaling. Toen er van verschillende zijden klachten binnen kwamen had de politie proces-verbaal opgemaakt. De vo rige maal waren reeds een aantal jongens, die in de lokaliteit van verdachte kwamen, als getuigen gehoord en reeds toen kwam het vermoeden op, dat de jongens door den verdachte bewerkt waren ten opzichte van hun verklaringen. Daar zij evenwel bij hun afgelegde verklaringen bleven had het O. M. thans nog eenige getuigen gedag vaard. Ook nu dreigde het denzelfden weg op te gaan, de getuigen kwamen op de, voor de politie afgelegde verklaringen, terug. Tot driemaal toe wees de kantonrechter op het gevaar van een meineed, maar de ge tuige bleef voorloopig bij zijn getuigenis. Toen echter de verbalisant gehoord was en de kantonrechter den getuige nogmaals apart riep en hem op het groote gevaar wees, dat hij dreigde te loopen als hij bij zijn verklaring bleef, herriep getuige zijn verklaring en vertelde, dat verdachte wel degelijk in het tijdvak van October 1936 tot Maart 1937 bier en cider had geschon ken. De ambtenaar, het woord verkrijgend, vond het optreden van den verdachte op zijn zachtst uitgedrukt erg onsympathiek. Niet alleen heeft hij aan jonge werkloozen bier en cider verstrekt, maar bovendien heeft hij op het gemoed van de jongens gewerkt om hen verdraaide verklaringen af te laten leggen. Een zware straf is hier op zijn plaats en spreker eischte een totale boete van 1 100 sub. 40 dagen. Ook de kan tonrechter vond het optreden van ver dachte schandalig om onschuldige jongens te verleiden een meineed af te leggen. De uitspraak was tenslotte een totale boete van 60 subs. 30 dagen. De spoorboomen niet gesloten bij het passeeren van een trein. Th. v. E. te Leiden, wegwerker der Nederlandsche Spoorwegen, heeft als amb tenaar bediend de spoorboomen van den overweg Hooge Morschweg te Leiden. Toen er een lokaaltrein uit Leiden was gepas seerd had de overwegwachter de boomen weer geopend, terwijl er zich toen op de Vinkbrug reeds een andere trein bevond, welke met een snelheid van 100 km. den open overweg naderde. De bestuurder van dezen electrischen trein bemerkte op een afstand van circa 200 m., dat er nog voetgangers en een wiel rijder den overweg passeerden. Hij had toen uit alle macht geremd, maar de af stand was te kort om tot stilstand te ko men. Harde fluitsignalen hadden tot ge volg, dat een auto-bestuurder het gevaar bemerkte en nog tijdig zijn auto tot stil stand kon brengen, zoodat ongelukken ge lukkig uit waren gebleven. Verdachte verdedigde zich door te ver- iklaren, dat eenige jongens het tijdig ope nen en sluiten van de boomen belemmerd hadden door aan de afsluitboomen te gaan hangen. Bovendien had hij geen wekker- sein ontvangen, maar hij moest toegeven, dat hij wel een voormelding had gekregen. Dat hij toen nog de boomen geopend heeft en nog wel op een lijn AmsterdamRot terdam is wel zeer roekeloos te noemen. Het O. M. vond, dat verdachte niet vrij uitging, wel echter dat er verzachtende omstandigfheden waren aan te wijzen. Niet temin moet verdachte rekening houden met kleinigheden, welke te zamen het groote geheel vormen. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak con form. Aanrijdingen en verkeers overtredingen. J. E. te Leiden heeft op het Levendaal te Leiden een Eltax auto aangereden door dat hij plotseling van achter 'n vrachtauto was komen rijden zonder zich eerst te over tuigen of tegenliggend verkeer zulks wel toeliet. De Eltax stelde zich civiele partij voor een bedrag van 34.95. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen met toewijzing van de civiele vordering. H. J. van B. te Leiden heeft op het Kruispunt Oude VestPelikaanstraat te Leiden een wielrijder aangereden met zijn auto omreden hij geen voorrang verleende aan den wielrijder, die van rechts kwam. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. J. H. v. d. F. te Leiden is met zijn motor onder de reeds in dalende beweging zijnde spoorboomen doorgereden nabij de Vink te Voorschoten. Eisch 4 subs. 2 dagen. Uitspraak 7.50 subs. 3 dagen. W. de G. te Leiden heeft op den Mare- singel te Leiden met groote snelheid een bocht genomen naar schatting van getui gen 45 km. Door de gladheid van den weg had verdachte, toen er een voetganger overstak, niet meer kunnen remmen waar door de voetganger werd aangereden en ernstig verwond. De ambtenaar vond met zulk een snel heid rijden op een gladden weg schandalig en eischte een boete van 20 subs. 14 da gen. Uitspraak conform. Mej. M. H. R. te O e g s t g e e s t heeft op het kruispunt WarmonderwegRijns- burgerweg te Oegstgeest met haar rijwiel links gereden, geen richting aangegeven en geen voorrang verleend aan een auto, wel ke van rechts kwam. Zij was onder de auto terecht gekomen en ernstig gewond. Daarmede rekening houdende was de eisch 6 subs. 3 dagen. Uitspraak, 10 subs. 4 dagen. M. de K. te Leiden heeft op het kruispunt KorevaarstraatBreestraat te Leiden door eigen schuld een aanrijding veroorzaakt doordat hij met groote snelheid een wielrijder omver had gereden. Aange zien verdachte een schade heeft geleden van 50.welke schade hij reeds uit eigen zak betaald heeft, was de eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspraak conform. H. V. d. M., te Leiden heeft op de Lage Rijndijk te Leiden met een snelheid van 50 km. links gereden en daardoor een tegen ligger aangereden welke de Sumatrastraat uitkwam. Eisch en uitspraak f 20 subs. 14 dagen. F. R. te Rotterdam, heeft op de Hoofd straat te Sassenheim een tegenligger aangereden omdat hij nog trachtte een ge parkeerde bakfiets te passeeren. Eisch 20 subs. 14 dagen. Uitspraak conform. E. v. d. P. te L e i d e n heeft geen voor rang verleend aan verkeer van rechts waar door een aanrijding was ontstaan. Ook hier was de plaats van overtreding wederom de Maresingel geweest. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. H. P. te Zoeterwoude heeft met een auto gereden op het voor zulk verkeer afgesloten Utrechtsche Jaagpad te Zoeter woude. Verdachte wist zulks, maar had toen gedacht listig te zijn en had een paard voor de auto gespannen om daar aldus te rijden. Zijn listigheid vond geen aftrek, daar zoowel de ambtenaar als de kanton rechter meenden, dat ook dat niet mocht. Eisch en uitspraak 2.50 subs. 1 dag. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Motor en Rij wiel wet: A. S. f 1.50 subs. 1 week en 1 sugs. 1 week; C. J. v. d. B. in woonwagen 2 maal 1.50 subs. 1 week; W. F. R. te 's Gravenhage 25 subs. 15 dagen; D. H. te Kamerik 1.50 subs. 1 dag en f 2.50 subs. 2 dagen; H. v. d. Z. te Jubbega Schu- rege f 2.50 subs. 2 dagen; A. de G., Haar lemmermeer 2.50 subs. 2 dagen; P. H. de S., idem; P. C. van B. te Boskoop idem; J. E. W. te Oude-Pekela 3 subs. 3 dagen; A. M. K. te Rijswijk idem; C. V. te Hazers- woude idem; J. S., te Jutfaas 4 subs. 4 dagen; H. B. te Den Haag idem; T. S. f 2 subs. 2 dagen; G. G. idem; A. K. te Ter Aar idem; Ph. van G., te Rotterdam 5 subs. 5 dagen; R. V. 15 subs. 10 dagen. Spoorwegnet: A. S. te Rotterdam 5 subs. 5 dagen en 3 subs. 3 dagen. 453 Str.: G. J. B. te Kamerik 5 dagen hechtenis; S. H. D. z. bes.. woonplaats f 10 subs. 10 dagen; D. D. idem 8 subs. 3 dagen D D. idem 5 subs. 5 dagen; K. K. idem 1 week hechtenis. Alg. Politieverordening Alphen: C. H. C. te Leiden 1 cubs. 1 dag; S. K. z. bek. woonplaats f 1 subs 1 dag. Alg. Politieverordening Boskoop: J. H. J. van E. te Gouda 1 subs. 1 dag. DE STREKKING VAN VENTVERBODEN. De Hooge Raad wees gister arrest in de volgende zaak: De petroleumverkooper J. la G., heeft zich voor den kantonrechter te Middelburg te verantwoorden gehad wegens overtreding van art. 9 der politie verordening van 's Heerenhoek, welk ar tikel een ventverbod inhoudt voor hen, die in de gemeente geen gevestigde zaken heb ben. De kantonrechter te Middelburg heeft ontslag van rechtsvervolging gegeven op grond van een interpretatie van het vent verbod in dien zin, dat zulk een verbod slechts treft het onordelijk verkoopen en niet treedt in het werk van vaste bezor gers. De onderhavige verkooper is namelijk in dienst van een petroleum maatschappij. De ambtenaar bij het O. M. kwam van dê uitspraak van den kantonrechter in cassa tie. De Hooge Raad heeft echter dit cassatie beroep verworpen. EEN AUTOMOBILIST MOET „DIMMEN'.' Ook voor fietsers op andere verkeersbanen. De heer W., directeur der Tholensche waterleiding is, rijdende per auto op <fen Noordweg op Walcheren, geverbaliseerd ter zake van het niet verminoeren van zijn verblindende verlichting toen eenige wiel rijders naderden. Deze wielrijders bevon den zich op het langs dien weg gelegen rij wielpaden, dat echter van den hoofdweg is gescheiden door een zandweg van eenige meters breed. De verdachte heeft als verweer gevoerd, dat hij niet verplicht was tot het „dimmen" van zijn lichten omdat het rijwielpad daar ter plaatse een geheel afzonderlijken weg vormt. Zoowel de kantonrechter te Middelburg als in hooger beroep de rechtbank aldaar hebben het verwe er van W. verworpen en een veroordeelend vonnis gewezen. De Hooge Raad heeft heden in deze zaak arrest gewezen en o.m. overwogen, dat uit het vonnis niet blijkt, dat de rechtbank ten aanzien van de vraag, of het rijwielpad al dan niet als een zelfstandige weg moet worden beschouwd, een met de wet strijdi ge opvatting heeft gevolgd. Voorts zegt de Hooge Raad, dat een der cassatiemiddelen uitgaat van de stelling, dat van „tegenko men" en „ontmoeting" in den zin van art. 19 onder c. van het motor- en rijwielregle ment, gelijk dat ten tijde van het feit luidde, slechts sprake kan zijn ten aanzien UIT DE OMGEVING LISSE. Schoenmakersvereeniging. De Gewes telijke R. K. Schoenmakers-Patroons en Schoen winkeliers-Vereeniging Lisse en Om streken kwam in ledenvergadering bijeen in „Het Bruine Paard" te Sassenheim. De voorzitter besprak den cursus voor het behalen van Diploma A; dezen winter hebben wij daar niet veel succes mee ge had. Hij meende echter, dat er onder ons voldoende leden zijn, waarvoor dit van zeer groot belang is, vooral onder de jongere en onder de zoons van leden; er zal dan ook een sterke actie gevoerd worden om den volgende winter te komen tot het geven van een dergelijken cursus. Twee nieuwe leden hadden zich opge geven en werden geïnstalleerd. Vijf minuten voor den G. A. moest helaas omdat wegens den matigen opkomst wat laat begonnen was en daardoor de G. A. geen tijd meer had, vervallen. Bij ingekomen stukken was een schrijven van het Hoofdbestuur, inhoudende bericht dat de G.I.S. los zal komen te staan van den Bond. Naar aanleiding hiervan werd na bespreking besloten om op de a.s. jaar vergadering van den Bond een voorstel in te dienen, waarin het Hoofdbestuur wordt verzocht stappen te doen om te komen tot het oprichten van een R. K. Inkoop-Com binatie voor winkeliers. Een en ander zal van een toelichting vergezeld gaan. Bespre king uitgaansdag wordt aangehouden, even zoo de bespreking agenda en voorstellen jaarvergadering van den Bond, deze laatste omdat de stukken nog niet waren inge komen. Nog zij vermeld, dat de vergadering maar zeer matig bezocht was. Wanneer toch zul len de leden eens gaan inzien, dat het niet alleen voldoende is lid te zijn, doch dat het bezoeken van de vergaderingen ook voor hen van zeer groot belang is. Na opgaaf van controle-nummers en ge houden rondvraag sloot de voorzitter met gebed. .Jubileum. Donderdag 27 Mei hoopt de heer P. Warmerdam Cz. den dag te herden ken, dat hij 121/2 jaar geleden gekozen werd tot directeur van de Coöp. Veiling- vereeniging van het H.B.G. Wij overdrijven niet, als we zeggen, dat de heer Warmerdam de groote stuwkracht is geweest van deze veiling en op dit ter rein zoowel door exporteur als kweeker wordt gerespecteerd. Wij voor ons kennen op dit terrein zijn optimisme en zijn voort varendheid. Dit veilingwezen is voor jaren in het klein begdnnen en de jubilaris kan met trots op het afgelegde tijdperk terug zien. Naar wij vernemen zal dit feit op een feestelijke bijeenkomst van mede-directeu ren, kantoor- en loodspersoneel worden her dacht. NOORDWUKERHOUT. Schietwedstrijd B.VX. De schietwed strijd van de B.V.L. is een groot succes geworden. Van het begin tot het einde was er veel belangstelling. De uitslag is als volgt: Zilveren wisselbeker: S. Bergman met 90 punten. Hoogst aantal punten was 100. Groep A, scherpschutters: le pr. C. v. d. Berg 89 p. met 3 tienen; 2e pr. C. C. Wes- esl s89 p. met 2 tienen; 3e pr. E. van Duin 85 p. Groep B, schutters le klasse: G. Berg man 90 p. le pr.; J. Meuwenoord 84 p., 3 tie nen, 2e pr.; P. v. Leeuwen 84 p„ 2 tienen, 3e pr.; P. V. van den Berg 84 p., 1 tien, 4e pr.; A. van der Voet 83 p., 5e pr.; W. van der Weijden 82 p., 6e pr. Groep C, schutters 2e klasse: G. Balk 75 p., le pr.; B. J. Wessels 64 p., 2e pr.; G. v. Tonga-en 51 p., 3e pr. Groep D. Niet geklasseerde schutters: L. Persoon 85 p., le pr.; J. W. Franck 84 p., 2 tienen, 2e pr.; J. Duivenvoorden 84 p., 1 tien, 3e pr. OEGSTGEEST. Examens E.HJ5.0. Afd. Rijnland. Ned. Roode Kruis. Voor het op 21 Mei afgenomen Examen door dr H. J. M. Boonacker en den docent arts H. Bertel slaagden de dames Maat, van Esseveld, Nolet en Pressler en de heeren van der Zwan en Gregoor allen te Oegstgeest en de heeren Sweris en Hoedjes te Noord wij kerhout. Eén candidaat werd af gewezen. van het verkeer, dat zich op dezelfde baan van den weg beweegt. Deze beperking aldus de Hooge Raad vmdt echter geen steun in de woorden van het artikel en is niet in overeenstemming met de strekking van de bepaling, nu immers het gevaar, ter afwending waarvan de bepaling om- ter afwending waarvan de bepaling strek,t evenzeer aanwezig kan zijn voor het ver keer, dat de overige banen bezigt. Op deze gronden werd het cassatiebe roep verworpen. VERDACHTE IN DE MILLIOENEN- ERFENISKYVESTIE DOET AFSTAND VAN CASSATIE. Naar wij vernemen heeft de Mijdrecht- sche kweeker J. B., die onlangs door het Gerechtshof te Amsterdam voor de twee de maal wegens valschheid in geschrifte was veroordeeld en wel tot een gevange nisstraf van een jaar, afstand gedaan van cassatie. De man had gepoogd door middel van valsche stukken zich meester te ma ken van de millioenen erfenis, nagelaten door mevr. de weduwe van Wieringen. Hij heeft steeds zijn onschuld volgehouden. Hij was reeds voor andere stukken, die hij met dezelfde bedoeling had geproduceerd, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. SASSENHEIM. Staatspartij. Onder groote belangstel ling hield de Kath. Staatspartij een alge- meene vergadering in het K.S.A.-gebouw. Nadat de harmonie „St. Ambrosius" een openingsmarsch had gespeeld, opende de voorzitter, de heer H. Bader, deze bijeen komst met een welkomstwoord in het bij zonder tot den spreker van dezen avond, den heer W. Steinmetz uit Amsterdam, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. De heer Steinmetz heeft dezen avond in een tweedeelige lezing duidelijk gemaakt van welke groote beteekenis het is om onze stem van 26 Mei a.s. te brengen op de R. K. Staatspartij. Met begeesterende woorden heeft hij daarbij laten aanvoelen, wat tot heil strekt van het Christendom. Als wij de gereld willen kerstenen, dan zullen wij Woensdag daaraan uiting moeten geven en ons principieel aaneen moeten sluiten tot voortbouw aan het werk, opgebouwd door een Schaepman, Nolens en Ruijs. Met een dankbaar applaus en dankwoord door den voorzitter voor zijn helder betoog werd deze avond besloten. Vereeniging behoud Bloembollenvak. Deze vereeniging hield gisteravond in „Het Bruine Paard" een vergadering onder voor zitterschap van den heer W. Murk. Deze opende met de mededeeling dat eerst heden vernomen werd, dat hier ter plaatse een tweetal politieke vergaderingen plaats vinden, alsmede een bollenveiling; toch is de opkomst goed. De redenen waar voor deze vergadering belegd is, zijn in de lste plaats de rampzalige gevolgen der tegenwoordige saneering te bespreken; ten 2e nauwer in contact te brengen met de vereeniging. De uitbreiding der teelt in het buitenland en de minimumprijzen, moeten leiden tot ondergang van den kweeker, zoo wel als van den exporteur. Alsnu werd het woord gegeven aan den heer Jac. de Brabander Wij zullen U van het juk bevrijden, zeide spr. Eindelijk een belofte zult u vragen? Ja, nu we sterker en sterker worden, kun nen wij dit doen. En zeker als het ledental verdubbelt. Tegen den wil van 5000 vak- genooten die eensgezind zijn, is niemand opgewassen. Dan herkrijgen we de vrij heid, die het vak tot grooter bloei zal bren gen. Na eenige cijfers over den uitvoer gege ven te hebben, zegt spr., dat de kleinste kweekers nu weg zijn en de kleine kwee kers van gisteren zijn nu de kleinste. Wie zullen morgen de kleinste zijn? Het is onzin, aldus spr., hier een teelt regeling te hebben, terwijl het buitenland onbelemmerd kan uitbreiden. In vele lan den heeft men de teelt van bollen ter hand genomen. Zelfs in Japan treft men een be drijf van 20 H.A. aan. Na de pauze sprak de heer K. Grullemans. TER AAR. Zilveren Jubileum van de Zusters. Het feit, dat de Eerw. Zusters Zondag den dag herdachten, dat zij voor vijf en twintig jaar haar intrede deden in onze Parochie, is niet zonder meer gepasseerd. Des morgens werd door den Herder der Parochie, de zeereerw. heer Pastoor H. Bi- lars, een plechtige H. Mis gecelebreerd op het rijk versierde altaar. Het zangkoor had voor deze gelegenheid de meerstemmige Mis van Jan Nieland genomen. Na het Evangelie besteeg Pastoor de kan sel, om de Eerw. Zusters hartelijk te dan ken voor het zegen-rijke werk, dat zij in die vijf en twintig paren hebben verricht in het belang van de Parochie. Te beginnen bij de fröbelschool totdat de meisjes de naaischool doorloopen hebben, zijn het de Zusters geweest, die de meisjes gevormd hebben tot degelijke katholieke huisvrou wen. De ouden van dagen worden steeds liefderijk en zorgzaam verzorgd, ja de Zus ters verschaffen hen een blije levensavond, maken dat zij niet onvoorbereid voor Gods rechterstoel* verschijnen. Voor dit alles moeten wij, aldus Pastoor, onze dankbaar heid betoonen, dat zeker alle Parochianen zullen doen, aanstonds onder de H. Mis, door een vurig gebed te storten en tevens Gods rijkste zegen afsmeeken, opdat gij uw werk nog vele jaren moogt voortzetten in onze parochie. De Pastoor eindigde zijn •predicatie met een vurige opwekking tot alle Katholieken, dat zij deze week allen hun Katholieke plicht zullen vervullen. Dan zullen de Eerw. Zusters haar zielewerk kunnen blijven voortzetten in onze Pa rochie. Aan het einde van de Mis werd gezamen lijk het „Te Deum" gezongen en als een extra danklied zong het koor de „Jubilate Deo" van S. Kroon. Des namiddags bracht de R.K. Muziekver. „Arti et Religioni" een serenade, welke op zeer hoogen prijs werd gesteld door de ju- bileerende zusters. Verder vernamen wij, dat vele ingezete nen langs schriftelijken weg hun gelukwen- schen hebben aangeboden. Verdronken. Gistermiddag heeft men uit de Noord- Ei ndsche Plas het lijk opgehaald van den ongeveer vijf tig-jarigen man J. W. V. van Nieuwveen. Ruim anderhalf uur zijn alle pogingen in het werk gesteld om de levens geesten op te wekken, doch het was tever geefs. Het toepassen van de kunstmatige ademhaling stond onder leiding van dr. Post-Uiterweer en de Eerw. Zuster-ver- pleegster van het Wit-Gele Kruis, alhier. Per auto van B. is het lijk, onder toezicht van de politie, naar Nieuwveen vervoerd. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 27 Mei a.s. des namiddags om 8y2 uur. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen der vergade ring van 20 April jJ. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanschaffing materiaal en reorganisatie brandweer met nieuwe 6e wijziging der ge- meentebegrooting 1937. 5. Verkoop bouw terrein, gelegen aan de Hoofdstraat aan L. P. H. Vester en 8e Wijziging gemeentebe- grooting 1937. 6. Aankoop van een stukje grond aan de Jacoba van Beieren weg van de Wed. J. Lakenman voor wegverbreding met 9e wijziging gemeentebegrooting 1937. 7. Vaststelling van verordeningen voor hef fing en invordering van gelden ingevolge de besmettelijke Ziektewet. 8. Aanwijzing van de betrekking van 2en arbeider voor een capitulant, ingeschreven op de bijzon dere candidatenlijst, bedoeld in artikel 9, 2e lid, van het capitulantenbesluit. 9. Op heffing van de zekerheid van A. P. H. N. M. de Bekker als administrateur van het wa terbedrijf wegens goedkeuring der reke ning. 10. Wijzigingen van de gemeentebe- grootingen 1937 (10e en lie) en van de begrooting van het waterbedrijf voor uit breiding van het waterleidingnet Toren- laan en de Ziilk. Aanrijding. Toen de circa 15-jarigen zoon van den heer V., werkzaam bij zijn broeder, schoenmaker V. alhier, met volle vaart per fiets de Boerhaavestraat uitreed, kon hij schijnbaar zijn bocht niet goed meer nemen, waardoor hij tegen een in de richting van de Leidschevaart rijdende vrachtauto botste. Hoewel hij zichzelf nog op de been werkte en zijn fiets tegen een aldaar staande schutting 'zette, geraakte hij daarna in een soort verdoving, waarna hij het bewustzijn verloor en in elkaar zakte. Dokter Bots alhier, welke onmiddellijk ge waarschuwd was, kon geen verder letsel bespeuren, waarna hij dan ook naar zijn ouderlijke woning werd vervoerd. Gisteravond omstreeks kwart voor 7 reed in volle vaart de fietsrijder B. V. de Mgr. Broerestraat uit, de Hoofdstraat ia. Te zelfder tijd naderde vanaf het dorp, gaande in de richting van de Nagelbrug een vrachtauto van den heer Varkevisser uit Katwijk. Een botsing was onvermijdelijk. B. V. voornoemd liep vermoedelijk een lichte hersen-schudding en een verwonding aan het been op. Dr. Bots was onmiddellijk ter plaatse en verleende geneeskundige hulp. Waar het uitzicht ter plaatse belem merd wordt door een bouwschutting, is de schuld vermoedelijk te wijten aan onvoor zichtigheid van den fietsrijder. Fiets gestolen. Zondagmorgen Is na de Vroegmis een zwart-overgelakt heerenrij wiel gestolen, dat bij de kerk was neerge zet. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de beste weg van Lei den, Wieringermeerpolder, Afsluitdijk en de Noordelijke provincies terug en welke bezienswaardigheden zijn er onderweg en hoeveel K.M. is dit per auto? Antwoord: Wij kunnen deze vraag onmogelijk beantwoorden; zij behoort bij een toeristenbureau thuis; richt u haar b.v. tot V.V.V. Stationsweg Leiden of Reis- en Toeristenbureau Lindeman, Breestraat Lei den. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Rijnsaterwoude naar Rotterdam? Hoeveel K.M.? Antwoord: Rijnsaterwoude, Alphen a. d. Rijn, Boskoop, Moerkapelle, Bleiswijk, Bergschenhoek, Rotterdam. Afstand 43 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Stompwijk naar Steenbergen? Hoeveel K.M.? En van Steenbergen naar Helmond? Hoeveel uur? Antwoord: Stompwijk, Voorburg, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zeven bergen, Oudenbosch, Oud Gastel, Steenber gen, Afstand 74 K.M. Steenbergen, Oud Gastel, Oudenbosch, Hoeven, Princenhage, Breda, Tilburg, Moergestel, Best, Acht, Eindhoven, Helmond. Afstand 105 K.M. Het aantal uren zult u zelf beter kunnen weten dan wij, want het hangt er heele- maal van af, of u 15 of 20 K.M. per uur rijdt Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Bakkum? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Oegstgeest, Sas senheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Bakkum. Afstand 45 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Nieuwkoop naar Waalhaven en terug over Den Haag? Antwoord: Nieuwkoop, Zwammer- dam, Bodegraven, Gouda, Moordrecht, Rot terdam. Terug Rotterdam, Delft, Voorburg, Den Haag, Wassenaar, Leiden, Koudekerk, Alphen a. d. Rijn, Nieuwkoop. Vraag: Welke is de mooiste weg per auto van Stompwijk naar Apeldoorn? Hoe veel K.M.? Welke zijn de bezienswaardig heden op deze route? Antwoord: Stompwijk, Koudekerk, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht de Bildt, Amersfoort, Voorthuizen, 't Loo, Apeldoorn. Afstand 113 K.M. Voor beziens waardigheden moet u zich wenden tot 'n reisbureau. Vraag: Welke is de moodste weg van Noordwijk naar Breda over Rotterdam en hoeveel K.M.? Antwoord: Noordwijk, Wassenaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Terheyde, Breda. Afstand 90 K.M. V r a a g: Ik heb een zoon, die 1 Mei over gegaan is naar de 8ste klas en half juni 13 jaar wordt. Wanneer mag hij nu volgera de wet van de school af? Antwoord: Hij moet eerst deze klas afmaken. Vraag inzake uitkeering krachtens de Ongevallenwet 1921. Antwoord: Het is inderdaad juist, dat men over den dag van het ongeval geen uit keering ontvangt. De uitkeering begint op den dag na het ongeval.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10