OPROEP De Spaansche burgeroorlog John D. Rockefeller overleden. MAANDAG 24 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Ondergeteekenden, Katholieke Nederlanders, zijn diep overtuigd, dat zij handelen in het waarachtig belang van ons land, wanneer zij de R. K. Staatspartij steunen en ook bij de a.s. verkiezingen hun stem uit brengen op de lijsten dier Partij. Dat het bewaren der staatkundige eenheid door de Katholieken in ons land meer dan ooit noodzakelijk is voor de beveiliging van de hoog ste geestelijke goederen, staat eveneens bij hen vast. Zij wenschen aan deze dubbele overtuiging openlijk uiting te geven en wekken hun Katholieke landgenooten op om 26 Mei a.s. in trouwe eensgezindheid hun stem uit te brengen op de lijsten der R. K. Staats partij. Prof. Dr. J. A. J. Barge, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Leiden. Prof. Dr. I. J. M. van den Borg, Bijzonder Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Utrecht. Dr. J. F J. ten Berge, Oud-Wethouder der gemeente Utrecht, Den Haag. Mr. B. M. Berger, Burgemeester van Ven- lo, Venlo. Prof. Dr. H. C. L. E. Berger, Directeur v. h. Veeartsenijkundig Staatstoezicht, Hoofd inspecteur bij het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, Buitengewoon Hoog leeraar a. d. Rijksuniversiteit te Utrecht, Den Haag. Mr. Th. L. van Berckel, Lid van het Ge rechtshof, Den Haag. Mr. A. J. B. Blaisse, Lid van het Bestuur v. d. R.K. Universiteit en v. d. St. Rad- boudstichting te Nijmegen, Amsterdam. Mr. A. M. Blaisse, Notaris, Amsterdam. Dr. W. A. Boekelman, President-Curator v. d. R.K. Universiteit te Nijmegen, Utrecht. Prof. Dr. Titus Brandsma O. Carm., Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Dr. A. L. Brenninkmeyer, Industrieel, Am sterdam. Prof. Dr. G. Brom, Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Prof. Dr. J. F. A. M. Buff art, Bijzonder Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Den Haag. Prof. Dr. E. A. D. E, Carp, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Oegstgeest. Prof. Dr. J. D. M. Cornelissen, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Nijmegen, Nij megen. Prof. Dr. J. G. van der Corput, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, Groningen. Prof. Dr. D. Franses O.F.M., Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Prof. Mr. E. G. J. Gimbrère, Rector Magni ficus der R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, Tilburg. Prof. Dr. Jac. van Ginneken, S.J., Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Mgr. Prof. Dr. Th. J. A. J. Goossens, Hoog leeraar aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, Tilburg. Ir. F. H. E. Guljé, Voorzitter Algemeene R.K. Werkgeversvereniging, Directeur N.V. Hollandsche Constructie Werkplaat sen, Leiden. Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, Burgemeester van Schiedam, Oud-ondervoorzitter van den Raad van Bestuur van Suriname, Schiedam. Mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg, Oud- Minister can Financiën, Oud-Lid van den Raad van State, Den Haag. Prof. Mr. E. J. J. van der Heyden, Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Dr. J. P. A. Hoefnagels, Curator van de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Mgr. Prof. Dr. J. H. E. J. Hoogveld, Hoog leeraar. aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Prof. Dr. R. L. Jansen O.P., Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nij megen. Dr. E. H. J. Jaspar, Kantonrechter te Maas tricht, Maastricht. Prof. H. A. Kaag, Hoogleeraar aan de R.K.- Handelshoogeschool te Tilburg, Tillburg. H. F. M. Kahmann, Directeur Nederl. Land- bouwbank, Amsterdam. Prof. Mr. P. W. Kamphuisen, Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Velp (G.). Prof. Mr. J. van Kan, Oud-lid van den Raad van Ned.-Indië, Den Haag. Prof. Dr. W. H. Keesom, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Voorzitter der Vereeniging ter bevordering v. d. beoefening der wetenschap onder de Ka- z tholieken van Nederland, Leiden. Prof. Mr. Ph. Kleintjes, Hoogleeraar aan de Universitéit van Amsterdam, Amsterdam. Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, Lid van den Raad van State, Den Haag. Prof. Mag. Dr. J. B. Kors O.P., Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Prof. Mag. Dr. G. M. B. Kreling O.P:, Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Mr. A. J. M. Kuypers, Bankier, Den Haag. H. Kuijpers, Directeur N.V. de Courant „De Maasbode", Rotterdam. Prof. Dr. Willibrord Lampen O.F.M., Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Mr. F. J. van Lanschot, Burgemeester van 's Hertogen bosch, Den Bosch. Prof. H. M. Luns, Hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, Amsterdam. Rud. Graaf de Marchant et d'Ansembourg, Gulpen. J. W. F. van Meegeren, Voorzitter Ned. R.K. Bond voor Groote Gezinnen, Venlo. Prof. Lr. B. H. Molkenboer O.P., Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Luit, Gen. P. J. van Munnekrede, Lid van het Hoog Militair Gerechtshof, Den Haag. Mr. F. J. W. M. de Nerée tot Babberich, Raadsheer in het Gerechtshof te 's Her togenbosch, Vught. Jhr. Mr. F. J. M. van Nispen tot Sevenaer, Rechter in de Arrondissementsrechtbank te Arnhem, Arnhem. Jhr. Mr. O. F. A. M. van Nispen tot Seve- naei, Oud-Gezant van H.M. de Koningin, Den Haag. Jhr. Mr. P. J. A. A. M. van Nispen tot Se venaer, Lid van het Bestuur der R.K. Universiteit en der St.' Radboudstichting te Nijmegen, Arnhem. Prof. Dr. A. K. M. Noyons, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Utrecht. J. Th. Nijkamp, Bestuurder van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland, En schedé. H. J. Pelzer, Voorzitter Ned. R.K. Mijn- werkeersbond, Heerlen. Mgr. Dr. H. A. Poels, Hoofdaalmoezenier werkersbond, Heerlen. Prof. Dr. A. Pompen, O.F.M., Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Prof. Dr. J. E. de Quay, Hoogleeraar aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, Til burg. Prof. Mr. Dr. Ch. Raaymakers S.J., Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Mr. Dr. L. F. H. Regout, Curator van de R.K. Universiteit te Nijmegen, Meerssen (Limburg). Mr. R. H. A. M. Romme, Lid van den Raad van State, Den Haag. J. J. Roovers, Oud-Secretaris der Gemeente Amsterdam, Amsterdam. Prof. Dr. A. H. M. J. van Rooy, Hoog leeraar aan de Universiteit te Amsterdam, Amsterdam. Prof. Mr. G. M. G. H. Russel, Buitengewoon Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Amsterdam. Prof. Dr. F. J. Th. Rutten, Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijme gen. Jhr. Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in Noord-Bra- brant, Den Bosch. Prof. Dr. Ferd. Sassen, Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. Prof. Dr. J. I. J. M. Schmutzer, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Oud- Voorzitter der Indische Katholieke Par tij, Utrecht. Mgr. Prof. Dr. Jos Schrijnen, Hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen, Nijmegen. J. A. Schutte, Secretaris-Penningmeester R.K. Werkliedenverbond in Nederland, Utrecht. B. W. F. van Slobbe, Burgemeester van Breda, Oud-Gouverneur van Curasao, Breda. Prof. Dr. A. P. H. A. Slijpen S.J., Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. J. W. Smit, Eerelid van het Centraal Be stuur v. d. Ned. R.K. Volksbond, Am sterdam. Prof. Dr. A. A. Smijers. Buitengewoon Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Utrecht. Mr. B. J. M. van Spaendonck, Secretaris Algemeene R.K. Werkgeversvereniging, Tilburg.- P. J. Spoorenberg, Industrieel, Lid Dage lij ksch Bestuur Alg. R.K. Werkgeversver- eeniging, Rotterdam. Mr. F. C. A. M. Tilman, President der Ar rondissementsrechtbank, Den Bosch. Jos. Veldman, 2e Voorzitter R.K. Werklie- denverband, Secretaris R.K. Verbond De Jonge Werkman, Utrecht. Mr. R. J. M. Verheyen, Oud-Procureur Ge neraal b. h. Hoog Gerechtshof van Ned- Indië, Den Haag. Mr. Dr. T. J. Verschuur, Oud-Minister van Economische Zaken, Voorburg. Mr. A. E. Baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in de Provin cie Overijssel, Zwolle. Kolonel H. F. M. Baron van Voorst tofc Voorst, Den Haag. Luit.-Generaal J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst, Den Haag. Prof. Dr. J. J. Th. Vos, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, Gronin gen. Mgr. Prof. Dr. F. A. M. van Welie, Hoog leeraar aan de R.K. Universiteit te Nij megen, Nijmegen. Prof. Dr. R. R. Welschen O.P., Kerkelijk Hoogleeraar aan de Universiteit te Am sterdam, Bijzonder Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Amsterdam. Prof. Dr. H. J. M. Weve, Hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, Utrecht. Prof. Mag. Dr. F. A. Weve O.P., Hoog leeraar aan de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, Tilburg. Mr. Th. R. J. Wyers, Raadsheer in het Ge rechtshof te 's Hertogenbosch, Den Bosch. Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen, Oud lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, Voorzitter van den Algemee- nen Nederlandschen Katholiekendag, Utrecht. Naar een wapenstilstand? HET TERUGTREKKEN DER VRIJWILLIGERS. Duitschland niet ongenegen. Londen heeft van Berlijn antwoord ge kregen op de Engelsche vraag betreffende een beroep op de beide Spaansche partijen met het oog op een vergemakkelijken van het terugtrekken der vrijwilligers. Het Duitsche antwoord aanvaardt in beginsel een onderbreking van dt vijandelijkheden, maar wijst op de moeilijkheden der uitvoe ring. Het is nog niet mogelijk, de draagwijdte te schatten van de door Duitschland naar voren gebrachte reserves, maar reeds thans is men tevreden over de verzoeningsgezin de houding, waarvan blijk gegeven wordt door in beginsel het beroep te aanvaarden. Het antwoord van de Italiaansche regee ring is nog niet te Londen ontvangen en uit Rome duidt men aan, dat dit niet kan worden verzonden, voordat Ciano uit Boe dapest terug is. Ook het antwoord van Moskou is nog niet ortvangen. De ondercommissie der niet-inmenging zal vandaag het rapport der deskundigen bestudeeren, die er mede belast waren de beste methode aan te geven om te komen tot een terugtrekken der buitenlandsche vrijwilligers. Deze bestudeering, evenals het rapport der deskundigen, staat los van de pogin gen der Britsche regeering, die ten doel hebben het werk der niet-inmengingscom- missie te vergemakkelijken. Rechtsch Spanje staat afwijzend. Een speciale correspondent seint: Alle dagbladen in de gebieden, die onder con trole der nationalisten staan, hebben af wijzend het Britsche voorstel betreffende een wapenstilstand in Spanie ten gunste van een terugtrekken der vrijwilligers op genomen. DE ONTRUIMING VAN BILBAO. Spaansche kinderen te Southampton. Gisterochtend is de „Habarfa" de haven van Southampton binnengestoomd en na een geneeskundig onderzoek werden de Spaansche kinderen aan land gebracht. De meesten van hen schenen tegelijk verheugd en verbaasd, enkelen slechts schreiden. Zoodra de „Habana" voor anker lag, kwam een jacht langszij waarmede een der kinderen, dat onderweg ziek was gewor den, naar het ziekenhuis werd overge bracht. Hier bleek onmiddellijk operatief ingrijpen noodzakelijk. De kinderen worden overgebracht naar een kamp bij North Stoneham, waar zij snel zullen acclimatiseeren. Het s.s. „Cabo Corona" is te La Rochelle, met een duizendtal Spaansche uitgeweke nen, hoofdzakelijk kinderen met him ouders, aangekomen. Ook te Pauillac zijn 1500 uitgewekenen uit Bilbao, waarvan drie vierde gedeelte behoeftig is, aan land geze. DE STRIJD IN HET NOORDEN. Bevestigd wordt, dat de Basken, of schoon zij taaien tegenstand boden, den berg en het dorp Bernagoitia verloren heb ben, die ten Zuiden van den weg Amore- bietaDurango liggen. Na de evacuatie van deze stellingen is de Baskische defensie linie weer gevormd. De opstandelingen oefenen druk uit op Dima, ten Westen van Durango. Vanmorgen is voortdurend ge streden in den geheelen sector, vanmid dag slechts bij vlagen. VAN HET KRIJGSTOONEEL. Aan het Noordelijk front. Radio-Barcelona maakt melding van een zeer groote bedrijvigheid aan het front van Biskaye. De rechtschen werden, volgens Barcelona tegengehouden, teruggeslagen en achtervolgd. Tegenaanvallen, die gis termiddag ondernomen wodren met steun van versterkingen, werden eveneens afge slagen, o.m. bij den berg Gondramenti, die in handen der Baskische troepen bleef. Het communiqué van gisteravond tien uur van het rechtsche hoofdkwartier meldt echter, dat aan het front van Biskaye de rechtsche troepen de plaatsjes Dima Iilimbe genomen hebben en zijn aangeko men in Aranzazugonia in de nabijheid Yurre en Urtemondo. De strijd bij Cifuentes. De regeeringstroepen hebben zeven dor pen ten Oosten van Cifuentes bezet en zijn een tiental kilometers opgerukt. Deze ope ratie, die vier uur duurde, werd voorbereid door het geschut, tanks en vele gemotori seerde afdeelingen. De verraste vijand bood weinig tegenstand en liet veel oor logstuig achter. Volgens de laatste inlich tingen bestonden de afdeelingen van den vijand uit Mooren en Italianen, die van Guadalajara of uit Siguenza kwamen. De Jaime Primero" getroffen. In het officieele communiqué van het groote hoofdkwartier te Salamanca wordt o.m. medegedeeld, dat volgens uit het vij andelijke kamp ontvangen inlichtingen de doeltreffendheid van het bombardement óp de Jaime Primero" door de rechtsche vliegtuigen gevestigd wordt. Het schip werd door tien bommen van groote explosieve kracht getroffen. Groote vlammen sloegen uit het midden van den kruiser ten gevolge waarvan deze bodem in het ongereede is geraakt. Volgens linksche radiozenders zou de Oliemagnaat van fabel achtige rijkdom. Hij gaf 500 millioen dollar weg Gisterochtend is te Daytona Beach in Flo rida John D. Rockefeller op 97-jarigen leef tijd overleden. Hij stierf aan een hartver lamming. Bij het sterven van John D. Rockefeller, den man, die meer geld verdiend heeft dan ooit eenig mensch ter wereld, was niemand zijner familieleden aanwezig. Alleen een groep getrouwe vrienden en dienaren stond rond zijn sterfbed geschaard, zooals me vrouw Evans, de gastvrouwe van Rockefel ler Estate, John H. Yordi, die meer dan dertig jaar Rockefeller's kamerdienaar was, alsmede een arts, een verpleegster en en kele andere personen. Tot verleden week zag het er naar uit, dat Rockefeller's ambi- )m zijn honderdsten verjaardag te vie ren, in vervulling zou gaan. De artsen acht ten hem in een beteren gezondheidstoe stand dan hij ooit geweest was. Zijn hooge ouderdom had weliswaar eenigen invloed gehad op zijn geestvermogens, doch zijn ge hoor was goed, zijn gebit was nog vrij gaaf en hij had een levendige belangstelling in de dingen, die rondom hem in de wereld gebeurden. De uitvaartdienst zal plaats vinden op het Rockefeller Estate te Tarrytown (New York) op Woensdagmorgen a.s. Het stoffelijk overschot zal vervoerd worden naar Cleveland (Ohio), teneinde zijn laat ste rustplaats te vinden op het kerkhof van Lakewood, naast het graf van mevrouw Rockefeller. De lijkrede zal worden uitge sproken door dr. Harry Emreson Fosdick van de Doopsgezinde Kerk te Riverside. Slechts de familieleden zullen hierbij te genwoordig zijn. Het stoffelijk overschot wordt Maandag middag uit Ormond Beach in een particu lier Pullman rijtuig vervoerd en komt Dinsdag in Tarrytown aan. Rockefeller heeft tijdens zijn leven een recordbedrag van ruim 500 millioen dollars weggegeven. Vijtien jaar geleden heeft hij het grootste deel van zijn fortuin overgedragen alm zyn erfgenamen of aan liefdadige instellingen. Volgens de mededeeling van een familielid, was zijn persoonlijk leven betrekkelijk zeer eenvoudig. bemanning het schip hebben moeten ver laten. Het Engelsche schip „Rocking" zou hulp hebben verleend. In Frankrijk gedaalde toestellen vertrokken. Zaterdagmorgen zijn de 15 vliegtuigen der Spaansche regeering, die sedert Maan dag op het vliegveld te Pont Long waren vastgehouden, in Oostelijke richting ver trokken om naar Spanje terug te vliegen. Vijf Fransche vliegtuigen stegen ter bege leiding op. Aan boord van een dezer toe stellen bevonden zich de administrateur der controle Gylleman en zijn assistent. Kort na het vertrek werden de Spaansche toestellen in de hooge Pyreneeën gesigna leerd. Zij moesten de grens overschrijden op het punt, waar zij, naar men aanneemt, zijn binnengekomen. Pogingen om gratie te verkrijgen voor de ter dood veroordeelde Duitsche vliegers. De president van de Baskische regeering Aguirre, heeft van drie zijden het verzoek ontvangen de beide Duitsche vliegers, die ter door veroordeeld wrrden, gratie te ver- leenen, n.l. van Minister Delbos, van de unie voor den vrede en van de Britsche Katholieken. Aguirre antwoordde aan Delbos, dat de Baskische regeering de terechtstelling zou opschorten, wanneer de democratische lan den zullen bijdragen tot een meer men- schelijk maken van den burgeroorlog en het deelnemen van buitenlanders hieraan zullen beletten. Aan de Unie voor den vrede antwoordde Aguirre dat de Baskische regeering gena dig wilde zijn, doch den bond aanspoort op te treden voor het terugtrekken van de buitenlandsche huurlingen, die het Chris telijke Baskische volk willen vernietigen. Indien de landgenooten van de veroordeel den door zullen gaan met het in brand steken van steden en het beschieten van de burgerbevolking, kan geen gratie wor den verleend Aan de Engelsche Katholieken antwoord de Aguirre, dat vergevingsgezindheid zeer prijzenswaardig is, doch de Baskische re geering zou toch met groot genoegen zien, dat een campagne op touw zou worden ge zet om de landgenooten van de veroor deelden, die de vliegtuigen besturen, welke zooveel onschuldigen dooden, terug te roe pen. Het Baskenland zal nooit toestaan, dat het Baskische volk, het oudste Christelijke en democratische volk ter wereld, zal wor den vernietigd. HET LEVEN VAN DEN OLIE MAGNAAT. John Davison Rockefeller werd 8 Juli 1839 te Richmond in den staat New York geboren. Toen hij veertien jaar oud was, verhuisde zijn gezin naar Cleveland, waar hij na de lagere school te hebben bezocht een betrekking kreeg als assistent-boek houder tegen een salaris van 50 dollar in drie maanden. Later werd dit verhoogd tot 25 dollar per maand en in 1958 had hij voldoende overgespaard om deelgenoot te worden in een commissiehandel. In 1862 in vesteerden Rockefeller en zijn compagnon 4000 dollar in een onderneming van Samuel Andrews, die een methode tot het zuiveren van ruwe petroleum had uitgevonden. In 1870 beheerschte deze firma een vijf de van de petroleum-raffinaderijen van Cleveland. In hetzelfde jaar richtte John D. tezamen met zijn broer William, Stephan V. Harkness en andaren de Standard Oil Company op, waarvan hij president werd. Het kapitaal van deze maatschappij bedroeg een millioen dollar, verdeeld in 10.000 aan- deelen, waarvan John D. zelf 2667 hield. Toen Rockefeller in de petroleumindus trie kwam, heerschte hier een chaotische toestand, kleine maatschappijen bestreden elkaar met alle mogelijke middelen, terwijl de productie op geen enkele wijze was ge controleerd. De levensdroom van Rocke feller was de geheele petroleum-industrie onder een leiding te brengen en zoo de productie te controleeren en de prijzen te regelen. Hij had succes bij zijn pogingen en in 1878 controleerde hij 90 pet. van raffi naderijen in de Vereenigde Staten. In 1888 bleek bij een onderzoek, ingesteld door het congres, dat 39 maatschappijen het recht van controle op hun kapitaal hadden overgedragen aan een lichaam, dat geen wettelijke bestaansrechten had, de Standard Oil Trust, welke was opgericht in 1885. Het beginkapitaal van deze trust wordt ge raamd op zeventig millioen dollar. Het opperste gerechtshof van Ohio ver klaarde in 1892 de trust onwettig, doch eerst in 1899 werd de trust ontbonden en gereorganiseerd tot de Standard Oil Com pany of New Jersey. In 1911 verklaarde de opperste rechtbank van de Vereenigde Sta ten, dat ook deze maatschappij een over treding was van de Sherman anti-trust-wet en gelastte de ontbinding. Tot 4 December 1911 was John Davison Rockefeller president van de Standard Oil Company of New Jersey. Hierna trok hij zich terug ten gunste van zijn zoon. Men raamde het vermogen van John D. na zijn terugtrekken uit het zakenleven op duizend millioen dollar. In 1890 was John D. begonnen met een uitgebreide organisatie van weldadigheid. Evenals in het zakenleven werd Rockefel ler een pionier in de liefdadigheid. Men schat het bedrag, dat hij tot 1927 had uit gegeven aan liefdadige doeleinden op vijf honderd millioen dollar. De voornaamste stichtingen op charitatief gebied zijn de Rockefeller Foundation, een stichting tot bevordering van de medische wetenschap ten dienste der menschheid, de General Education Board, tot bevordering van het onderwijs in de Vereenigde Staten, de Lau ra Spelman-Rockefeller Memorial, een stichting tot algemeene liefdadigheid, op gericht ter herdenking van zijn overleden echtgenoote, de Rockefeller Institute for Medical Research en de Spelman Fund of New York. Binnen 8 meter van straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te- a genwoordig verboden!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9