DE HOLLANDIA-ROEIFEESTEN BRENGEN WEER TWEE NIEUWE BAANRECORDS MAANDAG 24 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Njord, eerste in de prijzen, won den Bertha-beker HET HOOFDNUMMER DOOR NEREUS GEWONNEN De Hollandia-wedstrijden zijn Zaterdag geëindigd onder uitstekend roeiweer en zoo mag dit tweedaagsche roeiersfestijn schitterend geslaagd heeten. Geslaagd ook om de sportieve presta ties, want werden er op den eersten dag reeds drie records verbeterd, ook op den tweeden dag werden er twee ten val ge bracht, n.l. in de Overnaadsche Twee door de Adelborsten, dat een verbetering was van een reeds Vrijdag gebroken re cord en in de Lichte Vier. Oak voor de Leidsche roeiers en roeisters was het een goede dag. Njord won n.l. vier eerste prijzen en een tweede en legde door het behalen van de meeste eerste prijzen definitief beslag op den Bertha-prijs. Njord won de nummers Overnaad sche Skiff, Oude Twee, Jonge Twee B en Vier zonder stuurman, zij het dan dat deze laatste overwinning een gevolg was van de diskwalifaiie van de Nereusploeg. Triton kwam op de tweede plaats na Njord met drie eerste en twee tweede prijzen, terwijl Nereus het hoofdnummer won, maar daarmede ook op de eenige overwinning kan bogen. Laga won twee nummers. De Maas, Poseidon. Die Leythe, Amstel en Adelborsten elk één. Bij de dames was het De Vliet, die met twee eerste en twee tweede prij zen aan het hoofd der dames eindigüè. Daarop volgde het Spaarne met twee eerste prijzen, terwijl de Hpop, de Hunze, Aegir en de Dordtsche elk één eersten prijs haalden. De wedstrijden hadden een zeer vlot verloop, hetgeen, in aanmerking genomen de verschillende rustpoozen tusschen de nummers, ook wel verwacht mocht wor den. De verkeersregeling te land liet echter wel te wenschen over. De tweeslachtige orde-maatregelen der gemeente Koude kerk en Alphen waren daarvan oorzaak. In Koudekerk toch was het volgen der wedstrijden met motorrijtuigen verboden, in Alphen niet. Gevolg was, dat van de grens van Alphen en groot aantal motor rijtuigen volgde, hetgeen herhaaldelijk tot opstoppingen van het verkeer leidde. De Alphensche politie zag daar maar lij delijk bij toe. Dat het niet tot ongelukken gekomen is, mag een geluk heeten. Een definitievè regeling is hier zeker wel ten zeerste gewenscht. Het eerste nummer van de eindstrijden was dat der Oude Twee, waarbij de strijd ging tusschen Njord en Amstel. De Amsterdammers startten het best en we ten tot op de helft der baan een voor sprong van een halve lengte te behouden. Daarna komt Njord inloopen, de booten liggen weer gelijk en daarna gaat Njord aan den kop om ten slotte, als de Amster dammers vermoeid worden, op oyertui- gende wijze te winnen in 8 min. 15 sec., 2. Amstel. De winnende ploeg bestond uit: W. K. Gunst, boeg, D. J. Koeleman, slag, H. S. Catz, stuurman. In het nummer Jonge Vier A start ten Triton, Amstel en Laak. Triton en Laak lieten hier onmiddellijk zien, dat het hun ernst was, terwijl de Amstel reeds spoedig op de derde plaats lag. Tri ton wist haar positie aan den kop gelei delijk te verbeteren om ten slotte onbe dreigd te winnen in 7 min. 24 2/5 sec., 2. Laak, 3. Amstel. Het nummer Jonge Skiff A bracht, zooals verwacht werd een Leidsche over winning. Toch werd deze uiteindelijke fraaie zege niet van den beginne af in het werk van Velds (Die Leythe) tot uitdruk king kwam, want A. van Weel (Delftsche Sport) hield geruimen tijd den strijd vol. Door slecht sturen verliest hij evenwel terrein en spoedig is hij dan geslagen, want de Leidenaar loopt meer en meer uit en wint met verschillende lengten in 8 min. 2/5 sec., 2. Delftsche Sport. De Oude Vier ging tusschen Triton, Njord en Laga, of beter gezegd tusschen Triton en Laga, want eerlijk gezegd kon den we van de Leidenaars niet zeggen, dat zij een ernstige kans op de eerste plaats hebben gemaakt. Na een vrij gelij ken start heeft Laga spoedig de leiding, maar Triton blijft goed volhouden. Njord echter blijft op de derde plaats en zakt op de tweede helft der baan meer en meer af. Triton hield den strijd met Laga wel vol, doch slaagden er toch niet in met hen gelijk te komen. De Delftenaars wonnen met een lengte voorsprong in 7 min. 9 2/5 sec., 2. Triton, 3. Njord. Fraaie recordverbetering van Triton. In het nummer Lichte Vieren wist Triton een fraaie prestatie te leveren door het baanrecord op dit nummer, dat sinds 1935 met een tijd van 7 min. 47 4/5 sec. op naam van Njord stomd, te brengen op 7 min. 28 sec. In dit nummer was de ploeg van Argo niet van de partij wegens ziekte, zoodat Njord en Triton samen strijd leverden. 't Was een goede start, waarna Triton spoedig de leiding nam. Bij de 500 M. pi ketten was Triton een halve lengte voor. Daarna profiteerden de Leidenaars van den binnenbocht en op 900 M. lagen beide ploegen gelijk. Op de helft der baan spurtte Triton echter weer, liep meer uit en won met anderhalve lengte in 7 min. 28 sec., 2. Njord. In het nummer Jonge Twee B kwam Njord weer aan den start, thans met Argo. Onmiddellijk na den start nemen de Lei denaars een kleinen voorsprong. De Ar- go-ploeg loopt dan na enkele honderden meters in, maar als zij gelijk is gekomen, loopt Njord weer uit en op 900 M. is er licht tusschen de booten. Het afstandsver- schil schommelt dan nog eenige keeren, doch in den eindspurt loopen de Leide naars meer en meer uit, om met vier lengten te winnen in 8 min. 24 1/5 sec., 2. Argo. De winnende ploeg bestond uit: C. J. F. Houwert, boeg, W. Tj. Hepkema, slag en M. C. Cohen Tervaert, stuurman. Hierna volgden eenige damesnummers, waarvan de uitslagen luiden: Dames Acht: 1. De Vliet 59 pnt., 2. Nereus 39 pnt. De winnende ploeg bestond uit de dames T. A. M. A. Ten Noever Bakker, boeg, M. M. E. Schram, E. S. Jon ker, A. van Westrienen, N. K. M. de Leeuw, A. A. Faber, D. D. Nollgraff, W. Boer, slag, A. C. van de Bosch, stuurvr. Dames Vier: 1. De Hunze 57 pnt., 2. De Vliet 29 pnt. Dames Skiff Senioren stijl roeien: 1. De Vliet (mej. M. S. E. Nieu- wenhuis) 79 pnt., 2. Amstel (mej. B. Fon taine) 75 pnt., 3. Willem III (mej. B. Stom) 65 pnt. Dan volgden de laatste heerennummers. In de Overnaadsche Vier ging de strijd tusschen Aegir, Delftsche Sport en Die Leythe. En een felle strijd is het geworden ook, althans tusschen de eerste en laatste ploeg. Die Leythe had spoedig de leiding, terwijl de Delftsche ploeg naar de laatste plaats afzakte. Aegir hield schitterend vol en als de helft der baan is afgelegd, spurten de Groningers bij. Een felle strijd om de leiding ontspint zich, op 1400 M. is het resultaat daarvan nog niet te voorzien, maar als Aegir daar na uitloopt kan de Leidsche ploeg het tempo niet volgen en Aegir wint met twee lengten in 7 min. 34 1/5 sec., 2. Die Leythe, 3. Delftsche Sport. Nieuwe recordverbetering vam de Adelborsten. Een mooie race volgde dan in het num mer Overnaadsche Twee tusschen Adelborsten, Amstel en Poseidon. De Adelborsten vooral blonken hier weer uit, want zij slaagden er na har den strijd in het Vrijdag gevestigde nieuwe record van 8 min. 39 sec. op nieuw te verbeteren en te brengen op 8 min. 29 4/5 sec., 2. Amstel, 3. Po seidon. In het nummer Oude Twee waarin Poseidon (B. J. Moscow) alleen was inge schreven, roeide G. J. Velds (Die Leythe) mede, om hem partij te geven. En de Lei denaar deed het schitterend. Hij nam de leiding en liep zelfs tot 'n vijftal lengten uit. Daarna deed hij het kalmer aan, zoo dat Moscow weer bij-kwam, doch Velds ging toch met een lengte voorsprong door de finish. De tijd van Moscow was 8 min. 18 1/5 sec. De Twee zonder Stuurman werd een fraaie overwinning voor de Maas, die een tijd maakte van 8 min. 1 4/5 sec., 2. Amstel (vele lengten). De Vier zonder Stuurman le verde een onvex-wachte overwinning voor Njord op in een slechten wedstrijd met Nereus. De Njord-ploeg, bestaande uit G. A. Catalani, boeg, W. Th. C. van Doorn, J. Kolkman en H. J. Dupon, slag, stuurde slecht en kwam bij de eerste pikettenrij in een verkeerde baan, zoodat zij veel tijd vei'loren. Ook Nereus moest bij de piket ten even laten loopen, maar bij een der volgende nam de Amsterdamsche ploeg een verkeerde baan, roeide door en werd gediskwalificeerd, zoodat Njord, hoewel als tweede aankomende, toch winnaar J werd. Tijd 7 min. 42 3/5 sec. Hier bleek weer eens te meer, hoe de kromme Hollandia-baan voor de onge stuurde nummers een lastige opgave is. In het nummer Jonge Acht A ging de strijd tusschen Triton, Laga en Amstel. Aanvankelijk ging de strijd hier vrij ge lijk op. Op 800 M. had Amstel een kleinen voorsprong, zij slaat een spurt van Laga af en na hardnekkigen strijd eindigen de ploegen met slechts een onderling ver schil van een halve lengte in deze volg- oi-de: 1. Amstel in 6 min. 38 4/5 sec., 2. Laga, 3. Triton. Het hoofdnummer won Nereus. De laatste race was het hoofdnummer de Oude Acht, een strijd tusschen La ga, Tritón en Nereus. Na een vinnigen strijd lagen de drie ploegen op de helft der baan nog gelijk. Toen Nereus weer een feilen spurt maak te, kreeg zij een vooi-sprong, konden-de twee andere ploegen niet voldoende vol gen, zoodat Nereus tenslotte won in 6 min. 34 4/5 sec., 2. Triton (1 lengte), 3. Laga (3 lengten). DeHollandia-zeilwedstrijden MOOIE INZET MET EEN DRIJFPARTIJ TOT SLOT Wat het weer betreft kunnen de be- stuurderen van Hollandia niet anders zeg gen dan dat het schitterend is geweest. Ook de laatste dag van het watersport festijn bracht zonneschijn en aanvankelijk wind. 's Middags echter bij den aanvang der wedstrijden begon de wind nukkig te worden. Op het startschip werd eerst de roode vlag geheschen ten teeken dat de roode baan gezeild moest worden. Even voor het begin der wedstrijden werd plot seling de roode vlag vervangen door een dito gele en moest dus de gele baan» beva ren worden. Na de eerste ronde ging de wind liggen en werd het een drijf partij waardoor de tijdsduur aanmerkelijk verlengd en de wedstrijden veel later geëindigd waren dan oorspronkelijk was berekend. Begonnen werd met de 45 M2. klasse. Aanvankelijk hadden drie deelnemers in geschreven in deze klasse. Op het laatste moment kwam de Föhn van Sythoff nog aan den start en deze nam toen dadelijk den kop om bij het ingaan der tweede ronde reeds zulk een voorsprong op zijn concurrenten te hebben dat de eersten prijs haast zeker was. In de tweede ronde, toen de wind edè woordje meesprak en even ging rusten,, gelukte het de Coppel- stock van Sieverts om steeds meer in te loopen waardoor er nog van een interes sante eindstrijd gesproken kan worden, waaruit de Föhn ten slotte zegevierend te voorschijn trad, zij het dan met gering verschil. De regenboogklasse gaf als steeds een prachtigen start te zien waarbij de Kara- kiet iets uit den toon viel door achteraan te komen. Niettemin wist zijn bestuurder hem toch als derde binnen te brengen. Een goede race zeilde in deze klasse W. v. d. Mey. Na bij het ingaan van de twee de ronde met een grooten achterstand op de vierde plaats te hebben gelegen wist hij in de tweede ronde op een dusdanige wijze van de kleine windvlaagjes te pro fiteered dat hij al zijn tegenstanders voorbij wist te komen. In de jollenklasse A was het, we zou den haast zeggen natuurlijk Th. van Hel- vert, die den eersten prijs wist te beha len en wederom met een straatlengte voorsprong. Bij de 12 M2. zeilers heeft de All-Wea- ther van Jac. Stap steeds de leiding ge had met als zwaarste concurrent Ted Hol. De gebroeders Nauta, welke te zamen de Spitsmuis bemanden, kwamen ditmaal geheel achteraan wat van hem niet ver wacht werd. De Drakenklasse werd een overwin ning voor de Zilvermeeuw van Moret met als tweede de Janmaat van Heinen. De Cavalier van Jhr. v. d. Bentheim v. d. Berg kwam er niet aan te pas en kwam als een der laatsten binnen. De uitslagen luiden als volgt: 45 M2. klasse: 1. Föhn st. J. Sythoff, 2. Coppelstok st. J. H. C. Sieverts, 3. Wal- ta st. B. Buma, 4. M. Hz. Tromp st. C. A. Vermaat. Drakenklasse: 1. Zilvermeeuw st. B. J. Moret, 2. Janmaat st. Jan Heinen, 3. Ran.st. H. Keegstra. Regenboogklasse: 1. de Leede ni st. W. Z. v. d. Mey, 2. Saenden st. L. de Wit, 3. Karekiet st. J. M. Lens v. Rijn, 4. Eelko st. W. Bergsma, 5. Hollandia st. C. v. Staveren. Vrjjbuiterklasse:» 1. Graaf de Lumy st. A. Ladan, 2. Jet II st. H. Wester. Olympiajollen: 1. Wardy st. R. Lemstra Coesting st. W. Ritman, opgege ven. Pampusklasse: 1. Ruiter st. R. Reitsma, 2. Norremeer st. ir. J. C. P. Hof- kes, 3. De Steur st. L. v. d. Steur, 4. Don- derkopje st. J. P. Damme. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Va gebond st. Th. v. Helvert, 2. Hans st. A. H. v. Vliet, 3. Marionet st. R. Venema, 4. Duimelot st. H. v. Suylekom. 12 V o e ts j o 11 en k 1 ass e B: 1. De Glipper st. J. C. Tims, 2. Nootedop st. P. A. de Jong. B. M.-klasse: 1. Adri st. P. Leeuwis, 2. Ree st. H. Recourt, 3. Ivar st. J. Have- kotte. Sharpies: 1. All-Weather st. J. F. Stap, 2. Koh-I-Noor st. T. Rol, 3. Hiphaan st. Hans v. Werkhoven, 4. Dada II st. L. P. Vollebregt. 16 M2. klasse: 1. Hoants st. G. de Boer, 2. Kemphaan st. S. Oost. DAMMEN WERELDKAMPIOENSCHAP RAICHENBACH—SPRINGER. De match om het wereldkampioenschap tusschen Raichenbach en Springer is thans definitief vastgesteld van 28 Mei tot en met 28 Juni. De officieele opening heeft plaats Vrijdag 28 Mei te 's-Gravenhage. Het rooster luidt: le partij 28 Mei te Den Haag. 2e 29 te Amstei-dam. 3e 30 te 's-Hertogenbosch. 4e 31 te Amsterdam. 5e 2 Juni te Rotterdam. 6e 3 te Den Haag. 7e 4 te Utrecht. 8e 5 te Deventer. 9e 7 te Groningen. 10e 8 te Amstei'dam. 11e 9 te Den Haag. 12e 11 te Leiden. 13e 12 te Amsterdam. 14e 13 te Borculo. 15e 15 te Bilthoven. 16e 16 te Amsterdam. 17e 17 te Ei-melo. 18e' 19 te Slikkerveex*. 19e 20 te Amsterdam. 20e 21 te Breukelen. 21e 23 te Amsterdam. 22e 24 te Dordrecht. 23e 26 te Amsterdam. 24e 27 te Amsterdam. 25e 28 te Den Haag. AUTOMOBILISME DERDE DAMESRIT VAN DE K.NJV.C. Onder ideale weersomstandigheden werd Zaterdag in het Gooi de derde damesrit ge houden van de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub, welke hiermede het sport- seizoen opende. De uitslagen waren: 1. Mej. B. M. Bresier (Werkendam) met Chrysler en mej. Th. Royaards van Scher- penzeel (Scherpenzeel) met Fiat Balilla, beiden zonder straf punten; 2. Mej. M. Korthals Altes (Almelo) met Ford, 1 strafpunt; 3. Mej. M. ten Cate (Almelo) met Hud son, 2 strafpunten; 4. J. G. Baronesse van Haersolte (Amersfoort) met Citroën, 3 strafpunten; 5. Mevr. J. BresterBlomberg (Rijs wijk) met Opel, mej. L. Heldring (Hilver sum) met B. M. W. en mevr. C. M. Polak Grootes (Amsterdam) met Ford, allen met 4 strafpunten. Teamwedstrijd: 1. Gelderland met de da mes mej. Th. Royaards van Scherpenzeel (Scherpenzeel) met Fiat Balilla, mevr. G. G. Jagerinkvan Omme (Winterswijk) met Plymouth en mevr. G. J. OireePeere boom (Warnsveld) met Chrysler, 148 straf punten; 2. Noord-Holland 170 strafpunten; 3. Zuid-Holland 58 strafpunten. WIELRENNEN DE RONDE VAN GULPEN. Schulte wint bij de amateurs, van Amsterdam bij de broepsrijders. Zaterdag is onder prachtige weersom standigheden en voor ongeveer 2500 toe schouwers de Ronde van Gulpen verreden. Bij de amateurs bleek de Amsterdamsche renner G. Schulte weer in uitstekenden vorm te zijn. Hij wist alleen over de eindstreep te ko men met een ronde voorsprong op Banken. Schulte legde de 60 K.M. in 1 uxxr 46 min. 3 3/5 sec. af. Een schitterende overwinning behaalde van Amsterdam bij de beroepsrijders en on afhankelijk en. Hoewel er een aantal sterke Belgische wegrenners deelnam, bewees van Amsterdam den vooruitgang bij de Neder landsche renners door met veertig seconden voorsprong ais eerste over den eindstreep te sprinten. En dat van Amsterdam deze zege volkomen verdiende, leed geen twijfel, want 28 ronden voor het einde vluchtte hij weg uit een peleton en deze 28 ronden lang moest hij alleen rijden, achtervolgd door de sterke Belgen Dictus, Reins en Duerloo, die er evenwel niet meer in slaagden van Amsterdam in te halen. De uitslagen luidden: Nieuwelingen (37.50 K.M.): 1. Jansen (Eindhoven) 1 uur 6 min. 13 1/5 sec, 2. van der Dungen (Valkenswaard), 3. Essers (Valkenburg), 4. van Bohemen (Amster dam), 5. Bertram (Nieuewnhagen). Amateurs (60 K.M.): 1. G. Schulte (Am sterdam) 1 uur 46 min. 3 3/5 sec., 2. Banken (Waubach) op een ronde, 3. van Loo (Gul pen), 4. Demmenie (Rotterdam), 5. Hof man (Roermond). Beroepsrijders en onafnankelijken (100 K.M.): 1. van Amsterdam (Leiderdorp) 2 uur 50 sec., 2. Dictus (België) op 40 secon den, 3. Reins (België), 4. Duerloo (België), 5. van der Ruit (Capelle aan den IJssel). PIET VAN KEMPEN—BUYSSE WINNEN DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. Ten aanschouwe van 11000 menschen heeft Piet van Kempen met zijn Belgischen koppelgenoot Buysse de zesdaagsche te Londen met een verschil van niet minder dan ruim 500 punten op IgnatDiot ge wonnen. Hoewel er den laatsten avond fel gejacht werd, wisten onze langenoot en Buysse alle aanvallen af te slaan. De eindstand luidde: 1. Piet van KempenBuyss 1286 pnt., af gelegd 3073,783 K.M.; 2. Ignat—Diot 704 pnt.; 3. WalthourCrossley 302 pnt. Op een ronde: 4. Gebr. Peden 443 pnt.; 5. GiorgettiMoretti 146 pnt. Op twee ronden: 6. CharlierDepauw 518 pnt. Op drie ronden: 7. CozensVroomen 646 pnt. Op vier ronden: 8. MerkensHürtgen 446 pnt. „NIEUW-SWIFT". Gistermorgen werd de eerste wedstrijd der zomercompetitie verreden. Door vele baancontracten kwamen in de A-klasse slechts drie renners aan den start welke 65 K.M. moesten rijden. Hard is er niet ge reden en toch wist J. Schüller met 3 min. voorsprong te winnen. 1. J Schüller, 1.58 30; 2. J. de Groot; 3. B. v. Leeuwen. 13 B-klassers startten over 50 K.M. en hadden B. Lode wij ks en F. v. d. Berg tot 5 K.M. voor het einde een voorsprong, waarna zij door v. d. Leest en Segaar wer den ingeloopen. In den eindspurt won Lo- deijws met banddikte van J. v. d. Leest. De uitslag was: 1. B. Lodewijks! 2. J. v. d. Leest; 3. M. Segaar; 4. F. v. d. Berg; 5. C. Grosz; 6. Th. v. d. Holst; 7. en 8. W. den Daas en C. Slingerland; 9. C. Stafleu. De overige renners gaven op. 10 C-klassers streden over 35 K.M. Vijf renners lagen aan den kop, waarvan W. Rijsbergen overtuigend den eindspurt won. De uitslag was: 1. W. Rijsbergen, 1 uur, 12 min. 52 sec.; 2. H. Noest; 3. J. Geenjaar; 4. H. Holswilder; 5. J. Bury; 6. J. Laven; 7. C. Kapaan; 8. L. Bertram; 9. Vreedendaal; 10. G. Marijt. De club-ontmoeting op de wielerbaan „Feyenoord" te Rotterdam, is op fraaie wijze door de Nieuw-Swift renners gewon nen. Er kwamen de volgende renners uit: J. en R. Riethoven; T. en W. van Rooyen en W. Severijnen. J. Riethoven plaatste zich tweede in den sprint, terwijl Gebrs. Riethoven de overwinning in de koppel wedstrijd behaalde. Gebrs. van Rooyen be zetten de tweede plaats in de koppelachter volging tusschen vijf clubs. NEDERLANDSCH DAMES ELFTAL- AUSTRALISCH ELFTAL. Groote meerderheid der Australische dames. Gisteren is onder matige belangstelling op het Kennemer Lyceum terrein te Over- veen een dames cricket wedstrijd gespeeld tusschen het Nederlandsche dames elftal en een Australisch elftal. De Australische dames bleven verre in de meerderheid. Zij wonnen met innings en 149 runs. Het bat ten van de Australische dames was in één woord schitterend en in het bowlen be hoefden zij voor heeren niet onder te doen. Daartegenover stelden de Nederlandsche dames een zeer matig fielden en een slecht batten. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. Overgangsklasse. HBSSparta, gew. door HBS met 126 runs. HBS 179; Sparta 53. CVHQuick (N), gew. door CVH met 10 runs. Quick 55 en CVH 65. PW—SCHC, gew. door SCHC met 91 runs en 5 wickets, PW 39 en SCHC 130. HCCExcelsior, gew. door Excelsior met innings en 38 runs. Excelsior 145; HCC 45 en 62. 2e klasse B. HDVSHBS 2, gewonnen door HDVS met 17 runs. HDVS 108 en HBS 91. Quick (H)VOC 2, gew. door Quick met 4 runs op de le innings. VUC 89 en 67 en Excelsior 82 en 68. Ajax (Leiden)HCC 4, gewonnen door Ajax met 61 xuns. Ajex 107 voor 9 (geslo ten), waarvan Zwanenburg 52, Janssen 11, Versteeg 18, den Helder II. Bowling HCC 4: Asm an 4 voor 46, Wal ther Boer 5 voor 27. HCC 4: 46 runs. Bowling Ajax: Versteeg 2 voor 15, van Oudgaarden 1 voor 7, Isacstijn 4 voor 8, N. Venting 3 voor 12. Derde klasse. LCCExcelsior 3: de ontmoeting LCC Excelsior 3 is afgelast. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP WOUDESTE1N. Twee nieuwe Nederlandsche records. Tijdens de draverijen, welke gisteren op Woudestein zijn gehouden, zijn twee nieu we Nederlandsche records gevestigd. In een wedstrijd over 2000 meter tusschen een viertal Belgische en Nederlandsche paar den wist het Nederlandsche paard „Calu met Aster' in de beslissing een K.M.-tijd te loopen van 1 min. 21,9 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record is. Voorts ves tigde het paard „Xoli" op de kortebaan handicapdraverij een nieuw Nederlandsch record met een tijd van 1 min. 4/5 sec. De uitslagen luiden: Prijzendraverij derde en vierde klasse, afstand 2000 meter om den Edzard prijs: 1. Achilles (2020 M.) eig. stal Hollandia, K.M.- tijd 1 min. 311/2 sec.; Dead Heat tusschen Anselor eig. stal Valkeveen met een K.M.- tijd van 1 min. 31 sec. en Breakaway Scott eiga van den Elshout, K.M.-tijd 1 min. 34 sec. Draverij over 2000 M. tusschen vier Bel gische en vier Nederlandsche paarden, te rijden in twee series om den Holland-België prijs: Beslissing: 1. Calumet Aster, eig. de Vlieger (Nederland), K.M.-tijd 1 min. 21.9 sec. (nieuw Ned. record)2. Clansman, eig. van der Sande (Nederland), K.M.-tijd 1 min. 22,5 sec.; 3. Calumet Bastle, eig. van der Elshout (Nederland) K.M.-tijd 1 min. 23 2/5 sec.; 4. Axkit, stal Gudrun (België) K.M.-tijd 1 min. 25 3/5 sec. Handicapdraverij eerste klasse om den tweeden heerrijdersprijs: 1. Welkom (2000 M.) eig. J. Haan, K.M.-tijd 1 min. 27,9 sec.; 2. Fatima (2060 M.) eig. J. Haan, K.M.-tijd 1 min. 25,6 sec. Kortebaan handicapdraverij over maxi maal 790 M. om den gi'ooten prijs van Rot terdam: Beslissing: 1. Xoli (770 M.), eig. wed. Siersma, tijd 1 min. 4/5 sec. nieuw Ned. record; 2. X. Smiling (760 M.) eig. J. Haan; 3. Deteivnination (750 M.), eig. de Vlieger; 4. Welkom (730 M.) eig. Kout. Draverij B: Beslissing: 1. Welkom (730 M.) eig. Kout, tijd 1 min. 2 2/5 sec.; 2. De termination (780 M.) eig. de Vlieger; 3. Xenon (730 M.) eig. de Vlieger. ZUID-HOLLANDSCHE JACHT- VEREENIGING. De heer Pasman won den samengestelden wedstrijd. In den springtuin van de theeschenkerij Meyendell te Wassenaar organiseerde Za terdag de Zuid-Hollandsche Jachtvereeni- ging een samengestelden wedstrijd, be staande uit een parcours achter een leider, een individueel Springconcours en een keuring op type Jachtpaard. In totaal namen 12 paarden deel. De heer D. H. Pasman'met Sportwelt wist reeds in de jacht en het springconcours een kleinen voorsprong te behalen. Alleen Königshusar van D. Modderman eindigde vrijwel gelijk met hem. Als type jachtpaard won Sportwelt het glansrijk van Königshusar en riemede te vens den wedstrijd. De resultaten waren: 1. D. H. Pasman met Sportwelt, Jacht 9 punten, Ind. Springen 8 punten en Type Jachtpaard 8 punten, totaal 25 punten; 2. D. Modderman met Königshusar 9 -f 8 5, totaal 22 punten; 3. Dr. H. M. E. Schür- mann met Blarney Boy, gereden door Hen ven (Hors Concours) 6 3/4 7 8 213/4 punt; 4. J. H. W. Pasman met Bu chanan, 8 7 6>4=, 21K punt; 5. Mr. J. van Duyvendijk met Derry, gereden door den heer Modderman, 5 .6 +5 16 pun ten; 6. J. Pot met Olga, 5 3 5 13 punten; 7. Dr. A. A. M. Groot met Iron King, 6 2 4 12 punten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7