Hoe Ajax van Feijenoord won. Go Ahead verliest met 2-1 van P.S.V. MAANDAG 24 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT IWtËUK BLAD PAG. 6 KON. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. AJAX KAMPIOEN. HEERENVEEN PROMOVEERT. ONBESLISTE BESLISSINGS WEDSTRIJDEN. De kampioenscompetitie heeft gisteren haar beslissing gekregen door een 20 overwinning van Ajax op Feyenoord. De Amsterdammers behaalden daardoor voor de zesde maal het kampioenschap van den K.N.V.B. Voorts wist P.S.V. haar tweede overwin ning te behalen door Go Ahead met 21 te kloppen. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Ajax 7 6—1 17—10 12 Feyenoord 7 4 3 159 8 Be Quick 6 3—3 10—12 6 Go Ahead 7 8 5 8—11 4 PS.V. 7 2 5 12—20 4 Voor de promotie-competitie in Afd. II leverde de beslissingswedstrijd tusschen Hilyersum en 't Gooi geen beslissing op. Er werd in dezen wedstrijd, welke tweemaal vijftien minuten verlengd moest worden, in het geheel niet gedoelpunt. Dat moet wel 'n enerveerende kamp geweest zijn Ook voor de promotie-competitie der 4e klasse tusschen L.D.W.S. en Tonegido bleef de strijd onbeslist. Het eindresultaat was en bleef 2—2. In het Zuiden boekten Willem II en M.V.V. gisteren opnieuwe overwinningen, hetgeen een fraaie prestatie genoemd mag worden. Do stand is nu: Willem II 2 2 7—1 4 M.V.V. 2 2 6—2 4 Miranda 2 2 37 0 Middelburg 2 2 06 0 In Afdeeling V viel gisteren zeer waar schijnlijk de beslissing, nu Heerenveen met 20 van W.V.V. won. De Heerenveensche club werd daardoor kampioen, tenzij het protest van Friesland wordt toegekend; in dit geval zouden alle drie clubs met vier punten eindigen! Heerenveen 4 2 11 98 5 W.V.V. 4 2 2 8—5 4 Friesland 4 112 610 3 De uitslagen. Om het kampioenschap: PSVGo Ahead 21; AjaxFeyenoord 20. AFDEELING I. Prom. 2e klasse: Hilversum't Gooi 00. AFDEELING II. Prom. 4e klasse: LDWSTonegido 22. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: MiddelburgWillem II 0—3; Miranda—MVV 2—3. AFDEELING V. Prom. 2e klasse: MeerenveenWW 20. SERIEWEDSTRIJDEN „ALPHIA. Onder begunstigingvan wel wat warm weder vonden gisteren op het Alphia-ter- rein seriewedstrijden plaats. Allereerst kre gen we den wedstrijden AlphenOlympia (Gouda), welke wedstrijd met 40 door Alphen werd gewonnen. Daarna vond de wedstrijd plaats AlphiaR.V.C. (Den Haag) Ook in dezen strijd bleef de thuisclub over winnaar. Bij de rust had Alphia zich reeds een 51 voorsprong weten te verschaffen. De eindstand werd 102 in het voordeel der thuisclub. Zondag heeft de eindstrijd plaats tusschen de beide plaatselijke ploegen Alphen Alphia. MANCHESTER CITY VERLIEST WEER. Manchester City heeft Zaterdag te Stutt- gaart met 23 van een Duitsch elftal ver loren. Voor de rust vertoonden de Duitschers keurig voetbal, na de pauze speelde slechts een elftal, nl. dat van de EngeLsche profs, waartegen de gastheeren niets in te bren gen hadden. R. K. Sportver. „O. D. I." Gisteren speelde ODI II een vriend- schappelijken wedstrijd tegen DOS IV. DOS maakte den eersten goal voor ODI in eigen doel, waarna DOS echter spoedig den stand op 11 bracht. ODI liet zich echter niet kennen en bracht den rust stand op 21. Na rust bleef ODI ook nog in de meerderheid en won met 53. Hierna speelde ODI I den competitie wedstrijd tegen Meerburg I. Direct na den aftrap werd er flink aangepakt. ODI was echter in de meerderheid en spoedig maakte de rechtsbinnen van ODI den eer sten goal. ODI kon nu echter het vijan delijk doel niet meer vinden, terwijl Meer burg voor rust nog 3 keer doelpuntte. Rust 31 voor Meerburg. Na 't keeren was ODI de kluts kwijt. Er werd slecht gespeeld 't eerste half uur. Het laatste kwartier kwam ODI v/eer op dreef, doch ze kon 't niet meer bolwerken. Meerburg doelpuntte nog 2 maal en behaalde met 5I de overwinning en 't kampioen schap. Proficiat Meerburg. R. K. Sportver. „Meerburg". Gisteren heeft Meertmrg I zijn laatsten wedstrijd gespeeld van dit seizoen en wel tegen ODI I te Leimuiden en heeft daar een schitterende overwinning behaald met 51. Een gelijk spel was Meerburg voldoende geweest om 't kampioenschap te behalen. Meerburg II speelde tegen VCH een nederlaag wedstrijd op eigen terrein en wist den stand te brengen tot 33. De spelers van 't 1ste elftal worden Vrijdagavond uitgenoodigd ter bespreking in 't patronaat om half negen. Twee doelpunten in de tweede helft. Met een 20 overwinning, die volkomen verdiend mocht worden genoemd, heeft Ajax niet alleen revanche genomen voor den te Rotterdam geleden nederlaag, maar tevens legden de Amsterdammers daarme de beslag op den titel van kampioen van Nederland. Ajax heeft er veel pleizier van gehad eigen terrein te verkiezen boven het Olym pisch Stadion. Onder eigen terrein ver staan wij de typische sfeer, welke er bij eiken thuiswedstrijd van Ajax tusschen de muren van haar kasteel heerscht, de om geving, waarin men thuis is, het vertrouw de van een eigen home, hetwelk psycholo gisch, juist in een wedstrijd, w.nrin het er op aan komt, van zoo'n groote waarde kan zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat het spelen in eigen omgeving een grooten mo- reelen steun voor de Ajaxieden is ge weest. Was dat ook niet het geval bij Feijenoord—Ajax, toen de Rotterdammers in h u n stadion vanzelfsprekend met den ijzeren wil en met enormen gees!X:ift be zield waren Ajax te slaan en daarmede tevens eigen kansen behoudend voor den titel? In het Olympisch Stadion heeft Ajax nooit haar beste wedstrijden gespeeld Feijenoord is tegenwoordig aan groote sta dia gewend, in plaats van een voordeel zou het verlaten van eigen terrein zelfs een nadeel voor Ajax hebben kunnen be- teekenen. Ajax heeft gedurende den geheelen wed strijd met rustig zelfvertrouwen gespeeld, was zich de kracht van de tegenstanders, maar ook haar eigen sterkte bewust. En op zeer regelmatige wijze is de zege der Amsterdammers dan ook tot stand geko men. Onder leidmg van den heer Van Moor- sel werd voor 25.000 toeschouwers begon nen. Reeds spoedig na het begin trapte Vrauwdeunt in den grond. Even werd er gestopt, de Rotterdamsch rechtsbinnen kon doorspelen, doch waarschijnlijk heeft hij gedurende den geheelen wedstrijd hin der van dit ongevalletje ondervonden. Dat eerste kwartier kenmerkte zich overigens door een nerveus getrap, met Feijenoord iets meer in den aanval. Eenmaal zagen wij Vrauwdeunt tactisch inkoppen, toen Keizer uit zijn doel was geloopen, doch de heer Van Moorsel constateerde buitenspel voor Vente. Aan den anderen kant mocht Stam den eersten hoekschop voor Ajax ne men. Hoewel Feijenoord met meer geest drift speelde en het daardoor leek, dat de Rotterdammers meer in den aanval wa ren, zat de Ajaxvoorhoede toch ook niet stil. Vooral de rechtervleugel was actief en herhaaldelijk moest Van Heel onder vinden, hoe de jongere spelers hem te snel af waren. Een tweede hoekschop voor Ajax werd door Van Reenen naast gekopt. Opvallend was het slechte plaatsen van achterspelers en middenlinies, zoodat in de meeste gevallen de bal bij het afgeven bij de tegenpartij terecht kwam. Door half wegwerken veroorzaakte de Groot een hoekschop, den derden corner voor Ajax, doch ook deze bracht geen succes. Na twintig minuten was er van een overwicht der Feijenocrdploeg geen sprake meer, in tegendeel, Ajax ging steeds beter spelen en de aanvallen werden talrijker. Feijen oord zette toen den buitenspelval open, waarmede van der Heide c.s. veel succes oogstten. Bijna was hun dit echter nood lottig geworden, toen Gerritse op een pass door het midden toeliep en scoorde, maar terecht werd het doelpunt geannuleerd we gens buitenspel. Een misverstand tusschen van Diepenbeek en Keizer bezorgde Feijen oord een hoekschop, welke door een twee den werd gevolgd. Doch het leder werd het veld ingewerkt, waar Stam een solo ren ondernam. Op het moment, dat hij wilde schieten, werd hij minder fair aange vallen. Uit den vrijen schop ontstond een corner, doch ook deze leverde geen gevaar op. Tegen de rust verslapte met spel iets. Feijenoord kwam nu weer iets meer in den aanval, doch de Ajaxverdediging zette op haar beurt een buitenspelval open. Wij noteerden nog een schot van Bijl, dat hoog over ging en een kcpbal van Smit in het zijnet. De tweede helft zette in met een klein overwicht van Feijenoord. Een hoekschop werd weggewerkt en aan den anderen kant bleek van Male groote moeite te hebben een laag en hard schot van Gerritse te stoppen. Na kort samenspel stelde Vente Vrauwdeunt in staat te scoren, maar Kei zer liep ip het laatste moment uit en door wegtrappen wist hij een doelpunt te voor komen. De Feijenoord middenlinie trok mee ten aanval en dat werd haar noodlot. Want de zeer snelle aanvallen der Ajaxvoorhoe de waren haar te machtig. Van Heel c.s. moesten alles aan Van der Heide en De Groot overlaten. Toen Stam op een ver naar voren gespeelden bal toeliep, was v, Reenen meegekomen, Uit een voorzet van Stam schoot de Ajax-midvoor uit moeilij ke positie hard en hoog in den hoek (10) Er waren toen tien minuten gespeeld. Na dien tijd is Ajax steeds beter gaan spelen. We noteerden vrij kort achter elkaar drie hoekschoppen op het Feijenoorddoel. Ger ritse had daarbij weer een prachtig laag schot gelost, dat Van Male met de groot ste moeite tot hoekschop kon verwerken. De Feijenoordmiddenlinie bleef fel op den aanval spelen, volkomen verklaarbaar bij een achterstand. Maar daarmede werd te vens de zwakte van de Feijenoordachter- hoede bloot gelegd. Want in de duels tus schen van der Heide en de Groot eener- zijds en van Reenen es. anderzijds bleven de laatsten gewoonlijk overwinnaar en het gevolg was, dat van Male telkenmale han-[ delend moest optreden. Bij een van deze duels kopte van Reenen handig over van der Heide heen, Stam snelde op doel met van der Heide op de hielen, van Male liep uit, en met een zuiver schot in den linker hoek plaatste de Ajax-rechtsbuiten het leder in doel (20). Ajax werd overwe gend sterker. Juist door het open karakter, dat de aanvallen droegen, dreigde er voor de Feijenoordveste veel meer gevaar. Slechts eenmaal wist Vente zich met kort spel door de Ajaxverdediging te komen, maar zijn schot ging recht op Keizer af, die den bal met den voet stopte. Aan den anderen kant was Stam de Feijenoord ver dediging weer te vlug af. Van der Heide hield hem vast, en terecht kreeg Ajax een vrijen trap toegewezen, eve buiten het beruchte gebied. Het schot van van Ree nen ging hoog over. Vrauwdeunt verliet het veld, werd vervangen door Sinke. Acht minuten voor het einde legde Stam na een fraaien ren den bal voor de voeten van van Reenen, die slechts voor het intrappen had. Doch ook nu schoot de Ajax-midden- voor hoog over doel. Nog enkele corners werden er op het Feijenoorddoel geno men, doch resultaat leverden deze niet op. De tweede overwinning der Eindhovenaren. P.S.V. heeft haar laatsten thuiswedstrijd in de kampioenscompetitie met 21 van Go Ahead gewonnen, een zege, welke zeker verdiend mocht worden genoemd. Het spel was aan beide kanten van matig gehalte Het duurde eenigen tijd, voordat de elftallen waren ingespeeld, want het hooge tempo speelde hun nog al eens parten. Het was dan ook meer aan het toeval dan aan overleg te danken, dat beide partijen van eikaars fouten konden profiteeren en den bal in het bezit kregen op momenten, dat zij dit niet verdienden. Toen van Rijn en Lanegger hun zwak begin te boven waren, vlotte het beter. Er kwam meer teekening in het Eindhovensche spel en Go Ahead scheen hierop te hebben gewacht, want haar reactie werd eveneens zuiverder De thuisclub kwam gaandeweg in de meerder heid en bezorgde Ejsink en Goldenbeld heel wat last. Nadat de Visser handig de Kreek had gepasseerd, en den bal aan Peters had overgegeven, scoorde deze met een hard laag schot (10). Go Ahead ant woordde met enkele tegenaanvallen, waarin voornamelijk de vleugelspelers Wagenvoort en de Vries een groot aandeel hadden, maar de middenlinie van P.S.V., waarin zich vooral Dorjee onderscheidde, nam reeds in het middenveld het effect dezer aanvallen weg. Nadat Leo Halle schitterend een kei hard schot van Hunting onschadelijk had gemaakt, trad de rust in met een 10 voor sprong van P.S.V. Behoudens de eerste tien minuten na de hervatting, toen Go Ahead verre in de meerderheid was, is P.S.V. iets sterker ge weest, dan de Deventenaren. Niet zoodra had P.S.V. zich losgewerkt of er volgden vele aanvallen op het Deventer doel. Halle stopte een kogel van van Kooijk op be kwame wijze, maar hij was niet berekend op een onverwachten kopbal van Hunting, die er 20 van maakte. Go Ahead gaf zich nig niet gewonnen en wist, nadat Koopman dit tevergeefs had geprobeerd, Boumans te passeeren met een laag schot van ter Beek. Hierna was het spel bepaald lusteloos en bepaalde zich tot defensief werk, dat juist van voldoende gehalte was om de weder- zijdsche aanvallen lam te leggen, zoodat het bij een 21 voorsprong voor P.S.V. bleef. TSJECHO SLOWAKIJE—ITALIË (V—1. Voor den Europa-beker werd gisteren te Praag de landenwedstrijd tusschen Tsjecho Slowakije en Italië gespeeld, welke ont moeting door het Italiaansche elftal met 10 werd gewonnen. 40.000 toeschouwers woonden den wed- srtijd bij, welke in een groote hitte werd gespeeld. Na ruim 20 minuten spelen scoor de Piola een fraai doelpunt voor Italië. Dank zij het voortreffelijke werk van Pla- nicka in doel, zoowel vóór als na de rust, bleef de score tot 10 voor Italië beperkt. FRANKRIJK—IERLAND 0—2. - Na een zege op Zwitserland te hebben behaald, won het elftal van den Ierschen Vrijstaat gistermiddag te Parijs van Frank rijk met 20, nadat de pauze nog met blan ken stand was ingegaan. De ontmoeting vond onder groote belangstelling plaats, naar schatting bevonden zich 50.000 toe schouwers in het Colombesstadion. In de tweede helft maakten Jordan en Brown de beide doelpunten voor Ierland. HONGARIJE—OOSTENRIJK 2—2. Slechts 20.000 toeschouwers woonden te Boedapest den landenwedstrijd tusschen Hongarije en Oostenrijk bij. welke in een gelijk spel (22) eindigde. De wedstrijd werd door den Belg Langenus geleid en was de 82e ontmoeting tusschen beide lan den. Sas gaf Hongarije de leiding, doch Sin- delar bracht de partijen weer op gelijken voet. Het was Pesser, die nog voor de rust Oostenrijk de leiding gaf. In de tweede helft wist Oseh voor de Hongaren voor de tweede maal het net te vinden. Zoo kwam het einde met een gelijk spel. Dr. Sarosy en Platzer waren de beste spelers van het veld. Door den regen was het veld van Fe- rencvaros zeer slecht bespeelbaar. Ajax voor de zesde maal kampioen Met de duidelijke 20 overwinning op Feyenoord heeft Ajax gisteren voor de zes de maal het kampioenschap behaald en is hiermede weer een stapje dichter gekomen bij het record van H.V.V., dat in totaal achtmaal den titel heeft weten te veroveren. Voor de zesde maal in de achttien seizoe nen, dat Ajax nu achtereen in de eerste klasse speelt, hebben de hoofdstedelijke favorieten hun superioriteit tot in den hoogsten graad weten te demonstreer en. In 1900 opgericht kwamen de kampioenen in 1911 voor de eerste maal in de eerste klasse uit, om daaruit na drie jaren even wel weer te verdwijnen. Twee jaren duur de het tweede-klasserschap, maar toen pro moveerde een herboren Ajax opnieuw naar de hoogste voetbalregionen en tot nu toe is het daarin onafgebroken gebleven. En dat de Amsterdammers het meenden, blijkt wel daaruit, dat zij onmiddellijk het kampioen schap van den K.N.V.B. veroverden. Ajax had toen ongetwijfeld het beste elftal van Nederland, wat ook het volgend seizoen bleek, toen voor de tweede maal de lands titel werd behaald, waarbij geen enkele wedstrijd werd verloren. Op deze hoogtij periode volgde de terugslag. In het vol gende seizoen werden de rood-witten geen afdeelingskampioen, wat wel het geval was in 19201921, maar in de kampioenscom petitie eindigden zij toen op de derde plaats. Vijf achtereenvolgende jaren kon Ajax zelfs in de afdeeling geen kampioen wor den, maar daarna hebben de Amsterdam mers steeds in de kampioenscompetitie mee gespeeld, uitgezonderd alleen nog het sei zoen 1932—1933. In 1929 werd Ajax na een spannenden strijd met Feyenoord tweede, in 1930 werd de hoofdstedelijke ploeg weder om tweede, thans achter Go Ahead met slechts één punt verschil. Er volgde toen weer een hausse. In 1931 werd weer de hoogste voetbaleer behaald, waarbij Feyen oord met vier punten verschil als tweede eindigde. Ajax continueerde dit succes, was in 1932 wederom de beste club uit Neder land, maar werd daarbij weer door Feyen oord op de hielen gezeten, dat thans met slechts één punt verschil tweede werd. In 1933 werd het afdeelingskampioenschap niet behaald, maar in 1934 werd Ajax weer kampioen na een extra beslissingscompet- tie met K.F.C. en Willem II. In 1935 be haalde P.S.V. d entitel, waarbij Ajax derde werd en het vorge jaar moest Ajax het kampoenschap aan Feyenoord overlaten. En gisteren is de Meer-club weer in het be zit gekomen van den hoogsten voetbaltitel, waarbij zij dus weer eens den indruk legde op den grooten rol, welke zij in de Neder - landsche voetbalwereld speelt. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Om het kampioenschap van Nedei-land: Blauw WitDeetos 72. Districtswedstrijd: Groningen Noord Oost 65. Promotie-degradatie 1ste klasse West: AchillesFluks 01. 2e klasses West Zuid-Holland A.: Ready —Fluks II—2—5; HSV II—Vreewijk 5—2. ACHILLES—FLUKS 0—1. In dezen'zeer belangrijken degradatie wedstrijd heeft Fluks een kleine maar zeer belangrijke overwinning weten te boeken. Weliswaar had de onverwachte groote warmte een nadeeligen invloed op het Leid- sche spel, maar de Fluks-verdediging wist zich aan de malaise te onttrekken en zette den ganschen middag den Hagenaars met succes den voet dwars. De Fluks-aanval was niet op dreef, en De Wolf kon zonder den noodigen steun, weinig of niets uit richten. In de tweede helft pakte Fluks over alle liniën de zaken wat flinker op en toen werden de enthousiast spelende Hagenaars teruggedrongen. Toch had ook toen de Fluks-aanval groote moeite om een eenigs- zins behoorlijken aanval op te zetten. Het scheen op een puntloozen wedstrijd te zul len uitloopen toen De Wolf er in slaagde opspringend een mislukt schot van Buys in den korf te tikken (01), welk doelpunt voldoende bleek om de zege uit het vuur te halen. Met dezen stand kwam het ein de, en is Fluks vrijwel zeker van een ver nieuwd verblijf in de hoogste afdeeling! LAWNTENNIS NED. LAWTENNISBOND. De uitslagen. Overgangsklasse: Leiden IGa me 1—6—2; Park Marlot II—Siod I 6—2; Alta IMattenklopper I 44; Spiegel II Shot I 5—3. 2 e k 1. B. Z - W..: Never Mind I—Delft I 53; Top ICocktail I 26; Oranje TC I—Toog I 5—3. 3 e k 1. A. Z. - W.Delft H—Sobri II 4—4; Optimisten IILeiden III 53; Cocktail II —Park Marlot III 3—5. 3 e k 1. B. Z. - W.: Pit IICocktail 3 4—4; Cocktail IVMattenklopper III 53. WANDELSPORT „DOCOS" Gisteren heeft een groote groep van onze tippelaars deelgenomen aan de Jubileum- Congregatie-Beker-Marsch te Delft. Allen volbrachten dezen marsch en ontvingen na afloop een keurig uitgevoerd jub.-bekertje. Tevens werd aan de vereeniging een lau wertak uitgereikt. Zondag 13 Juni gaan onze wandelaars naar Amsterdam om daar deel te nemen aan de Juliana-Bernhard marsch, welke al daar bij geledenheid van de feesten door de versierde straten van Amsterdam wordt gehouden. Zij, die nog wenschen in te schrij ven voor dezen marsch, moeten dit voor 5 Juni doen bij den secretaris H. J. Aver- dick, Oude Singel 148, Leiden. DE NEDERLANDSCHE STUDENTEN- ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Zaterdag zijn voor de eerste maal op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Am sterdam de Nederlandsche Studenten Athletiekkampioenschappen gehouden, wel ke dank zij de uitstekende organisatie en het fraaie weer zeker een succes mogen worden genoemd. Deze wedstrijden werden georganiseerd op initiatief van de studen- ten-athletiek commissie van de K.N.A.U. en hoewel er in totaal slechts een zestigtal athleten heeft deelgenomen, kan men de propagandistische waarde van dezen wed strijden ongetwijfeld hoog schatten. Er was voor deze maal een bevredigend aantal toe schouwers, meerendeels academici, en zij hebben vaak van goede athletiek kunnen genieten. Ongetwijfeld zullen verschillen de athleten, welke dezen middag aan het werk zijn geweest, in de toekomst meer van zich laten hooren. Zoo was er op de 100 meter de overwin ning van een in K.N.A.U.-kringen niet on bekenden athleet, die onder pseudoniem „de Haas" liep, in 11 seconden. Een goede prestatie leverde de Amster dammer Sluyter op de 1500 meter. Met een tijd van 4 min. 4 sec. bleef hij slechts drie seconden boven het Nederlandsch re cord. Ook de tijd van Meesters op de 200 meter, n.l. 23,4 is lang niet slecht te noe men. En de loopers hadden den vrij stevi- gen wind nog schuin tegen ook. Op de spring- en stoot nummers waren de prestaties over het algemeen zeer mid delmatig, evenals in de estafette-nummers. Nochtans was er spanning genoeg en onge twijfeld zullen er het volgend jaar deze wedstrijden zullen jaarlijks op den eersten Zaterdag na Pinksteren worden georgani seerd nog betere resultaten worden be haald. De uitslagen der eindstrijden luiden: 100 meter: 1. „De Haas", Utrecht, 11 sec.; 2. D. Martini, Leiden, 11.2 sec.; 3. J. Ob- bink. Utrecht, 11.5 sec. 400 meter: 1. J. L. Geuvels, Delft, 54.6 sec.; 2. G. J. Meyst, Amsterdam, 54.8 sec.; 3. J. Jansen, Utrecht, 55.8 sec. Discuswerpen: 1. J. van Kalken, Utrecht 31.22 meter; 2. A. Westerbeek, Groningen, 30.27,5 meter; 3. O. Kronig 30 meter. Hoogspringen: 1. A. Jansz, Delft, 1.75 meter; 2. A. Snellen v. Vollenhoven, Utrecht 1.70 meter; 3. R. L. Schoenmaker, Amster dam, 1.65 meter. Verspringen: 1. W. E. Meyerink, Wage- ningen, 6.29 meter; 2. D. Martini, Leiden, 5.92 meter; 3. S. J. Boddé 5.82 meter. 200 meter: 1. A. Meesters, Groningen, 23.4 sec.; 2. D. Martini, Leiden, 23.5 sec.; 3. J. van Lier, Amsterdam, 24.1 sec. Kogelstooten: 1. O. Kronig, Leiden, 12.15 M.; 2. C. Westerbeek, Groningen, 11.50 M.; 3. D. Velzeboer. Delft, 10.38 M. 1500 meter: 1. H. A. Sluyter, Amsterdam, 4.47 min.; 2. Lopes Cardozo, 4.55.5 min.; 3 C. Meyer, Amsterdam, 4.58 min. Speerwerpen: 1. C. van Kalken, Utrecht, 46.92 meter; 2. F. Huber, Utrechter, 40.48 meter; 3. P. Crezee, Rotterdam, 40.07 M. Hink-stap-sprong: 1. J. Meyerink, Wage- ningen, 12.38 meter; 2. G. J. Meyst, Am sterdam, 12.38 meter; 3. P. Crezee, Rotter dam, 11.70 meter. 800 meter: 1. A. ten Cate, Leiden, 2 min. 6.3 sec.; 2. K. Beyer, 2 min. 10.9 sec.; 3. J. W. Hey, Amsterdam, 2 min. 22.6 sec. 4 X 100 meter estafette: 1. V.E.L., Den Haag (buiten mededinging) 45.4 sec.; 2. (dus studentenkampioen) Utrecht, 45.6 sec.; 3. Amsterdam, 47.1 sec.; 4. Groningen. 5. Lei den. Olympische estafette: 1. V.E.L., Den Haag (buiten mededinging) 3 min. 58.8 sec.; 2. (dus studenten-kampioen) Groningen, 3 min. 55 sec.; 3. Amsterdam, 3 min. 55.8 sec.; 4. Utrecht, 5.. Leiden. PERSONEELE WEDSTRIJD K.N.A.S.B. Op het terras van het badhotel te Kijk duin vond gisteren een personeele wed strijd op degen plaats, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1. C. J. Götz, Amsterdam, met 19 punten, 9 gew. partij. 18 ontv. en 32 geg. treffers; 2. J. P. F. v. d. Horst. Breda, met 16-8-20-27; 3. P. Kunze, Amsterdam met 15-7-1-19-29; 4. J. J. Hssink, Amsterdam, met 14-7-19-28; 5. J. van der Voordt, Rotterdam, met 13-6- 1-23-27; 6. J. A. G. de Leeuw, Breda, met 10-5-21-20; 7. J. van Hole, den Haag, met 10-5-23-22; 8. Mr. J. C. W. van dam, Rot terdam, met 10-5-25-20; 9. G. Munnink, Rotterdam, met 9-4-1-27 24; 10. J. Swaan, Leiden, met 9-4-1-29-23. De nummers 1 tot en met 6 komen met de schermers van de hoofdafdeeling op degen in de finale om het nationaal kam pioenschap op 13 Juni a.s. BILTARTEN VAN BELLE BLIJFT WERELD KAMPIOEN CADRE 71/2 Wiemers vijfde te Malo les Bains. De sterke Belgische speler van Belle heeft te Malo les Bains zijn wereldtitel biljarten cadre 71/2 op schitterende wijze verdedigd. Hij verloor geen enkele partij en bleef zoo doende in het bezit van den titel. De Neder landsche veteraan Wiemers, die ons land op dit tournooi vertegenwoordigde, gaf van zijn opmerkelijke vitaliteit blijk door in dit sterk bezette tournooi de vijfde plaats in te nemen, waarbij hij spelers als Moons, Butron en Sorge achter zich liet. pnt. h.s. gem. 1. Van Belle (België) 14 79 14.48 2. Reicher (Oostenrijk) 9 106 10.37 3. Coté (Frankrijk) 8 125 13.19 4. Galmiche (Frankrijk) 8 51 9.78 5. Wiemers (Ned.) 6 79 8.55 6. Sorge (Duitschland) 4 71 8.96 7. Butron (Spanje) 4 62 7.47 8. Moons (België) 3 85 9.96

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6