MAANDAG 24 MEI 1937 öE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN J. V. uit Nieuwkoop had zich te ver antwoorden wegens overtreding der vis- scherijwet. Verdachte beweerde niet te heb ben gevischt, doch zijn netten te hebben schoongemaakt. Verbalisant, de rijksveld wachter G, verklaarde echter pertinent, dat hij wel had gevischt. Eisch en uitspraak 3 subs. 3 dg. met verbeurdverklaring van het inbeslaggenomen vischtuig. v. d. E., was ten laste gelegd een aan rijding te hebben veroorzaakt, werd na het hooren van getuigen wegens onvoldoende bewijs vrijgesproken. H., die niet was verschenen en verstek liet gaan, had onder de gemeente Bode graven eveneens een aanrijding ver oorzaakt. Plots was hij rijdende achter een vrachtauto naar links uitgeweken en in botsing gekomen met een tegenligger. De bestuurder der tegenligger en inzittende dame verklaarden overeenkomstig. Eisch 30 subs. 20 dg. veroordeeling 25 *>s. 10 dg. NOOTDORP. Pastoor G Th. v. d. MEER t Het vervoeren van stankver- spreidende visch te Bodegra ven. Geen straf opgelegd. UIT DE OMGEVING De M. uit Ermelo had zich opnieuw te verantwoorden wegens het vervoeren van stankverspreidende visch, aldus de dag vaarding, waarvoor hij deswege opnieuw te Bodegraven was verbaliseerd; voorts was ten laste gelegd, dat slijm en water uit den wagen liep. De ambtenaar en kantonrechter stelden de vraag, of dit nu maar door moet blij ven gaan, in totaal bleek de ambtenaar nog 4 proces-verbalen in portefeuille te heb ben. Hij vroeg of deze kwestie nu niet op te lossen was door de laadbak af te dek ken en te bekleeden met zink. De agent van politie R. verklaarde vocht uit den wagen te hebben zien loopen, het welk een stank verspreidde, die langen tijd blijft hangen. Verdachte en eigenaar ga ven een uiteenzetting, dat de wagen wordt afgedekt en de visch wordt vervoerd in een zinken bank, doch heelemaal te voorko men, dat deze niet meer lekt is uitgeslo ten, daar door de naden der bakken het vocht niet is te weren. Verdachte en eige naar betwistten evenwel, dat de visch stinkt. Hierover zal evenwel wel verschil blijven bestaan. De kantonrechter wees er op, dat het begrip omtrent het stinken van visch in Scheveningen en Bodegraven wel verschillend zal blijven, doch hij vroeg verdachte of het niet mogelijk is, dat b.v. buiten de kom van een gemeente op een stille weg af en toe het vocht wordt afge tapt. Verdachte beweerde dat zulks ook geschiedt, doch dat 't eigenaardig aandoet,dat b.v. een concurrent, zekere D, niet wordt verbaliseerd, hoewel diens wagen ook lekt. De eigenaar gaf nog een uitvoerige tech nische uiteenzetting, waarbij hij er met na druk op wees, dat hij in geen enkele stad of dorp last heeft dan alleen in Bodegra- graven, hoewel hij alles in het werk stelt om stank, zooals men dat noemt of het lekken der wagens te voorkomen. De ambtenaar stelde daarop de vraag of hij geen andere weg kon kiezen om Bode graven niet te passeeren, dit bleek moge lijk, doch via Amsterdam, waardoor ver dachte 20 K.M. om zou moeten rijden. De ambtenaar vorderde tenslotte een boete van 1 of 1 dg., doch wees er op, dat hij na verloop van tijd tot hoogere straf zal moeten komen. Gelet de moeilijkheden achtte de kantonrechter het feit strafbaar, doch zonder oplegging van straf. Een N.SJ5.-vlag geplant op de schoorsteen van de Bode graaf- sche vuilverbranding. J. E. H. den N., slager, D. de V., koop man en W. v. D., fabrieksarbeider, allen resp. 99 en 20 j., wonende te Bodegra ven, was ten laste gelegd, in vereeniging j een N.S.B.-vlag te hebben geplant boven in een 33 meter hoogen schoorsteen van de gemeentelijke vuilverbranding te Bode graven. De V. was niet verschenen, ter wijl als raadsman voor de twee anderen optrad mr. Rijken uit Haarlem, v. D. bleek op een 33 meter hoogen schoorsteen van de wijl de twee anderen een ladder hadden vastgehouden, waarlangs v. D. zich eerst naar het d.ak had moeten begeven, om ver volgens langs de ijzers der schoorsteen naar boven te kunnen klimmen. Hij had de vlag bevestigd met een ketting en slot. Door deze klimpartij van v. D. waren voorts eenige pannen van het dak vernield. Het feit was gepleegd bij lichte maan in den nacht van 28 op 29 Maart j.l. omstreeks 1 uur De ladder ter grootte van 22 sporten bleek men geleend te hebben bij een land bouwer. Verdachten bekenden en v. D. be weerde zulks te hebben gedaan uit propa- gainda-oogpunt voor de N.S.B. De agent van politie R. verklaarde niet op het dak te zijn geweest, dus over de vernieling der dakpannen niet te kunnen oordeelen. De politie bleek bij het weghalen der vlag niet op het dak te zijn geweest, doch een gemeente-werkman bleek zulks te hebben geconstateerd. De ambtenaar wees er in zijn requisitoir op, dat hij in dezen tijd van pol'tieke propaganda het feit niet zoo erg vond, doch wees er op, dat men van an dermans eigendommen moet afblijven, on verschillig welke partij zich hieraan te bui ten gaat. Hij vorderde tegen verdachte een geldboete van 10 subs. 10 dg. met ver nietiging der inbeslaggenomen vlag. De verdediger besprak in zijn pleidooi allereerst de vorm der dagvaarding en de tenlastelegging. Aan de hand van verschil lende arresten van den Hoogen Raad en jurisprudentie trachtte hij aan te toonen, dat verdachten die de ladder hadden vast gehouden zich niet schuldig hadden ge maakt aan een of andere daad. V/at net Zaterdagmiddag omstreeks half zes is de zeereerw. heer G. Th. v. d. Meer, pastoor van Nootdorp, plotseling overleden. Pastoor v. d. Meer werd geboren in 1876 te Oud-A de, priester gewijd in 1902 en was kapelaan te Amsterdam (H. Maagd), den Haag (H. Hart), werd belast met de stichting van een nieuwe parochie te On- derdijk en daarna in 1925 benoemd tot pas toor te Rotterdam van de St. Joseph-kerk. In Augustus 1935 kwam pastoor Van der Meer te Nootdorp in de plaats van den zeereerw. heer A. G. Rhee, die op 24 Mei van het vorig jaar overleed. Een zware slag heeft de parochie getroffen door dit onverwacht sterven van den beminden zieleherder. Hoewel pastoor v. d. Meer eenigszins tob de met zijn gezondheid, om welke reden hij dan ook de drukke parochie van St. Joseph te Rotterdam moest verlaten, was zoo'n spoedig einde niet te voorzien. Buiten de gewone parochiebezigheden drukte hem hier de zware last van de her stelling van het kerkgebouw. Vooral dit probleem heeft zijn gezondheid op een zware proef gesteld, hetgeen hij meerma len aan zijn parochianen heeft laten door schemeren. Zaterdagmorgen las de pastoor nog de H. Mis en reisde daarna naar het ziekenhuis in Den Haag voor een onderzoek. Des na middags kwam dr. van Zeeland van Leid- schendam zijneerw. bezoeken wegens een lichte ongesteldheid, gedurende welk be zoek pastoor v. d. Meer een hartverlam ming kreeg en in tegenwoordigheid van kapelaan Groeneveld en den dokter stierf, na nog het H. Oliesel ontvangen te hebben. De H.M. Uitvaartdiensten. Dinsdagmorgen om 8 uur kindermis met algemeene H. Communie der kinderen voor de zielerust van den zeereerw. heer G. Th. v. d. Meer. Dinsdagavond om 7 uur de Metten. Woensdagmorgen om 7 en 8 uur gele zen H. H. Missen van Requiem. Om half tien de Lauden, waarna om 10 uur de Plechtige H. Mis van Requiem, waarna bijzetting in het Priestergraf. Dins dagavond tusschen half vijf en half zeven gelegenheid om te biechten. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard zijn Zaterdag met Hr. Ms. kruiser .Java" uit Engeland te IJmuiden terug gekeerd. Het Prinselijk echtpaar bij het verlaten van de .Java" feit verder betreft, stelde hij eenige vra- i gen en betwistte dat de weg, „Buiten- kerk" genaamd, een openbare weg was j Het gebouw staat langs den openbaren weg. doch de schoorsteen niet. Ook Horizontaal i kan z.i. bij een 33 meter hooge schoorsteen niet van openbaar worden gesproken. Dan zou men zulks ook van vliegtuigen kunnen zeggen, die hoog in de lucht vliegen. De ambtenaar merkte op, dat zulks toch het geval is. Ten tweede wees pleiter erop dat verdachte van D. zulks niet uit bal dadigheid heeft gedaan, doch louter uit drang tot propaganda van zijn politieke gevoelens. Als voorbeeld noemde hij het feit dat Michiel Adr. de Ruijter, toen hij in den kerktoren te Vlissingen klom om de zee te zien, dit toch ook niet deed uit baldadigheid. Pleiter doorgaande, wees erop, dat het zeer eigen aardig in Bodegraven is, omdat men zelfs voor het uitsteken van de Vaderlandsche vlag de toestemming van den burgemees-' ter moet hebben. De ambtenaar en kanton rechter merkten toen evenwel op, dat op dit gebied in verschillende gemeenten ver ordeningen bestaan. Daar echter bij ver dachten de wil om kwaad te doen of over last te veroorozaken niet heeft voor gezeten en hij bovendien nog ter sprake had gebracht tegen wien de baldadigheid was gericht, vorderde pleiter aan de hand van verschillende arresten over het begrip baldadigheid vrijspraak. De ambtenaar repliceerde en bleef bij zijn eisch, hij bleef er bij, dat alle drie verdachten een werkzaam aandeel in deze zaak hebben gehad en men toch in ieder geval overlast aan de politie had veroor zaakt om de vlag uit den schoorsteen te halen, hetwelk toch lang geen ongevaar lijk karweitje kan worden genoemd. Ver dachte heeft zelfs gezegd, dat hij zulks voor geen duizend gulden meer zou doen, doch thans ter zitting antwoordde hij: geef u mij eens duizend gulden en ik ga weer naar boven! De verdediger wees er bij zijn korte dupliek op, dat er geen noodzaak be stond de vlag weg te halen en bleef op vrijspraak aandringen. De ambtenaar zeide tenslotte tot pleiter: als het een communis tische vlag was geweest, had u het toch zeker wel noodzakelijk gevonden. De kan tonrechter bepaalde hierna zijn schriftelijk vonnis op 4 Juni a.s. HILLEGOM. Kerkveïling. Nadat de bloembollen veiling der St. Martinusparochie door ver schillende obtsandigheden eenige jaren achterwege bleef, is deze thans weder ge houden. Zij bracht 1800 op, een schitte rend succes. Zilveren jubileum F. C. v. Lierop Jzn. Onder buitengewone belangstelling heeft de heer van Lierop Zatrdag den dag her dacht, waarop hij vóór 25 jaar aan de pos terijen alhier als besteller werd verbonden. Des morgens gewerd hem de felicitatie na mens de directie en administratie der poste rijen (hedenavond geschiedt in „Flora" de huldiging door 't personeel van 't kantoor). Onder degenen, die persoonlijk hun geluk- wenschen kwamen aanbieden noemen wij de geestelijkheid der St. Martinusparochie, de loco-burgemeester, weth. Vermeer e.a. Niet minder dan 13 bloemstukken, het een al mooier dan 't andere, werden aangebo den; bijzonder fraai waren die van „Ond. Belang" en „Concordia". Bijzondere ver melding verdient wel een felicitatie-schrij ven van de vakgroep van brievenbestellers gewest Noord-Brabant met de persoonlijke handteekening van alle leden. Zeer velen buiten de posterijen om hebben deze gele genheid aangegrepen, om dezen eenvoudi- gen, actieven, harden werker te eeren. NIEUWVEEN. Nic. Boys. Vrijdagavond hield de R. K. Voetbalvereeniging Nic. Boys haar ledenvergadering in café Lok. Bij het agenda-punt mededeelingen, dat er verscheidene bevat, brengt de voorzitter als eerste ter kennis dat» is ingeschreven voor de zomercompetitie waarvan op 13 Juni de eerste wedstrijd zal worden gehou den bij D.S.V. om te gelijkertijd aldaar het nieuwe terrein officieel te openen. Vervol gens wordt medegedeeld, dat Zondag 30 Mei wegens het Sacramentsfeest, hetwelk dien dag in de parochie wordt gevierd, geen wed strijden gehouden worden. Voorts vraagt spr. ook met aandrang de aandacht voor het bid-halfuur de Nic. Boys op den Eucha ristische dagen toegewezen. Vervolgens wordt melding gemaakt dat door de ver eeniging ongeveer half Juli een tournooi wordt uitgeschreven. Dan wijdt de voor zitter eenige waardeerende woorden aan den overleden terrein-commissaris C. Be- zuyen. Tot terrein-commissar is is benoemd P. Kuipers. Hierna komen Bazarplannen ter tafel. De voorzitter deelt mede dat een stemmig besloten is een bazar te organisee- ren. Deze zal vermoedelijk in October ge houden worden. Een commissie is geïnstal leerd, die hedenavond nog zal beslissen over het tijdstip waarop de eerste bijeen komst zal worden gehouden, om de noo- dige voorbereidingen te treffen. Zij die nu al iets voor de Bazar willen afzonderen, kunnen him gaven deponeeren bij de heer W. de Boer en voor de Amstelbewo- ners bij J. van Tol en J. Bakker. Dan wordt besproken de training. De voorzitter meent het resultaat der compe1 tities te moeten danken aan de training. Die om ernstige reden niet kan komen, geve hiervan tijdig kennis aan den secretaris. Die zich daar niet aan kan houden, zal boete moeten betalen. De boete is gesteld voor junioren op 10 ct., voor senioren op 15 ct. Wat de junioren betreft zijn 2 plan nen; elftal A en B. A die de school reeds hebben verlaten; B die nog op school zijn, om ook hen nu reeds in de gelegenheid te stellen zich in het edele voetbalspel te be kwamen. Vervolgens wordt melding gemaakt van het nieuwe bonnensysteem betreffende contributiebetaling, dit zal ingaan op 27 Juni as. Voor innig der contributie zijn aangesteld C. Bader voor de leden te Zeven hoven, voor de leden te Nieuwveen W. Len- ting, voor de leden aan de Amstel Nic. v. Pol. Bij de rondvraag drukt de Geest. Adviseur zijn spijt uit, dat er helaas nog enkelen lid zijn van de neutrale sportvereeniging en welke door zich van de R. K. organisatie verwijderd te houden, den katholieken naam gevoelige schade toebrengen. Hierna sluiting. STOMPWIJK. Politieke strijd. In den nacht van Za terdag op Zondag zijn op den Broekweg de S. D. A. P.'ers en de N. S. B.'ers slaags geweest. Op zeer ergerlijke wijze is er door de heeren gekladderd met het gevolg, dat de afgevaardigden van de beide partijen elkaar te lijf gingen .De politie is tusschen- beide gekomen en heeft eenige belhamels opgeborgen. Geboren: Antonius Gerardus z. van J. J. van Logchem en M. A. Kramer. Helena Maria Geertruida d. van C. Chr. v. d. Zon en Th. M. C. Lelieveld. Jaco bus Adrianus z. van C. Th. van Haaster en A. C. Groenewegen. Wilhelmus Marie z. van C. Verburg en A. M. Wooning. Wil helmus Johannes z. van W. J. van Santen en M. J. C. Komen. Ondertrouwd: J. M. Elderhorst en P. M. Juffermans. Gehuwd: J. H. J. Welp en E. M. J. Janmaat. STOMPWIJK—VEUR. Nummer 1 van lijst 1: Beaufort. - Naar ons werd medegedeeld en wij zelf ook van enkelen hoorden, schijnt er in deze ge meenten bij enkelen een misverstand te be staan, hetgeen o.i. niet van gevaar is ont bloot, omtrent den eersten candidaat v. lijst 1. Als gevolg van de ligging van deze ge meenten in de nabijheid van Den Haag, waar Mr. Goseling No. 1 van lijst 1 is, heb ben enkelen de gedachte, dat ook zij op mr. Goseling moeten stemmen. Dit is geheesl onjuist., De gemeenten Veur en Stompwijk behooren tot den kies kring Leiden en in deze kieskring staat als No. 1 van lijst 1 pater mr. dr. Beaufort. De Katholieken van Veur en Stompwijk dienen dus hun stem uit te brengen op Pa ter mr. dr. Beaufort No. 1 van lijst 1. VEUR. Felle brand. Zaterdag omstreeks 4 uur brak op tot nog toe onbekende wijze een felle brand uit in de tuindersschuur van den tuinder L. H. aan de Veurschestraatweg. In een oogwenk stond het houten gebouw, waarin bovendien den vorigen dag nog een partij oude en nieuwe rietmatten waren opgeborgen, welke een gretig voedsel vorm den voor het vuur, in lichte laaie. Zoodoen de was het onmogelijk iets te redden, zoo dat alle tuingereedschap als schoppen, krui wagens, lorries, etc., benevens een drietal rijwielen, waaronder 2 van het personeel, een prooi der vlammen werden. Ook een electromotor werd door het vuur vernield. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, vermocht niet de schuur te behouden en belastte zich met de nablussching Een en ander was verzekerd doch zoo, dat deze brand voor den heer H. een flinke schade post beteekent. Geboren: Wilhelmus Johannes z. van Th. C. van Heiningen en A. C. J. van Ba ren. Anna Maria d. van J. L. van Rijn en J. C. van Vliet. Alia Gerarda Maria d. van G. A. Meester en C. J. van Benten. Petronella Johanna Maria en Anna Maria Jacoba drs. van W. C. Koelman en J. C. van Hoeven. Antonius Christanus z. van A. S. v. d. Geest en C. A. v. d. Poel. Ondertrouwd: C. H. Berk en J. M. van Niel. EEN FRAAI OVERZICHT TIJDENS HET OPLATEN VAN BALLONNEN TIJDENS HET MEIFEEST VAN DE KRUISVAART, GISTEREN TE HEEMSTEDE.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12