BIOSCOPEN DINSDAG 18 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN 1937. De uitslag van de laatste ronde luidt als volgt: lste klasse. T. D. v. d. BoschJ. Kleer 02 S. van DuynJ. Zaalberg 20 I. TelengA. ter Haar 20 M. OptendreesJ. Klinkenberg 20 P. v. d. StelS. v. d. Wijngaard 20 Uitgestelde en afgebroken partijen, lste klasse. P. v. d. StelA. ter Haar 02 J. KlinkenbergS. van Duijn 11 A. ter HaarJ. Zaalberg 11 2de Klasse. W. HuismanA. J. v. Heeringen 02 B. de KierP. Sanoli 11 C. TeunissenB. de Kier 11 3de Klasse. F. Lardee—F. Schimmel 11 H. LambooijF. Lardeë 11 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN KATWIJK EN OMSTREKEN. De uitslag van de le en 2e ronde in de finale is als volgt: lste klasse. J. FedreC. Korpelshoek 11 A. VletterL. de Haan 2—0 2de klasse. C. DurieuxG. Varkevisser 11 C. CederhoutB. v .d. Kamp 20 A. BarnhoornJ. Schoneveld 11 G. VarkevisserJ. Schoneveld 02 B. v. d. KampC. Cederhout 02 8de klasse. F. Spierenburg—J. Langeveld 20 D. HartkampM. v. d. Gugte 20 H. KoelewijnG. Koele wijn uitgest. J. LangeveldD. Hartkamp 20 G. PeetF. Spierenburg 02 PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Dindigt gehouden draverijen luiden: Prij zendraverij vierde klasse, afstand 1700 M. om den Balsamine-prijs: 1. Anzolor (1720 M.), eig. J. de Vlieger, K.M.-tijd 1 min. 43 3/5 sec. 2. Amiens II (1720 M.), eig. J. Vrijlandt, K.M.-tijd 1 min. 43 7/10 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heeren, af stand 2000 M. om den Bambino-prijs: 1. Mephistopheles (eig. The Balfour Farm), tijd 2 min. 31 sec. 2. Inktpotje (eig. W. Jochems) op drie lengten. Handicapdraverij tweede en derde klas se, afstand 2500 M. om den Butterflyprijs: 1. Yankee Scott (2580 M.), eig. M. J. Kout, K.M.-tijd 1 min. 36 2/5 sec. 2. Takista (2580 M.), eig. J. Vrijlandt, K.M.-tijd 1 min. 36 2/5 sec. Prijzendraverij vierde klasse, afstand 2040 M.) om den Barcarolleprijs: 1. Zoon van David Guy (2040 M.), eig. Th. L. van der Sande, K.M.-tijd 1 min. 39 1/5 sec. 2. Zelda Peter (2040 M.), eig. M. France, K.M.-tijd 1 min. 39 2/5 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrij- ders en jockeys, afstand 1300 M., om den Bassanoprijs: 1. Storm Flower (eig. E. A. H B. Graaf van Bylandt), tijd 1 min. 261/5 sec. 2. Rosevine (eig. mevr. A. P. Riem-van Dooroe), op 5 lengten. Handicap-heatdraverij eerste klasse, af stand 1700 M. Om den grooten Pinkster prijs: Eerste heat: 1. Epinard IH (1760 M.), eig. C. F. Ockhorst, K.M.-tijd 1 min. 2 1/5 sec. Tweede heat: 1. Fanfare (1740 M.), eig. Ph. Knijnenburg, K.M.-tijd 1 min. 29 9/10 sec. Derde heat: 1. Xaisine Scott (1700 M.), eig. stal R. K.M.-tijd 1 min. 35 1/2 sec. Beslissing: 1. Fanfare (1740 M.) eig. Ph. Knijnenburg, K.M.-tijd 1 min. 35 3/5 sec. 2. Xaisine Scott (1700 M.) eig. stal R. K.M.- tijd 1 mina 38 sec. BILTARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. PERS. KAMPIOENSCHAP 3e KLASSE. Deze week worden de volgende wedstrij den over bovengenoemd kamp. gespeeld bij den heer Teegelaar (clublokaal der B.V. P. v. Cleef). Woensdag 19 Mei: 7.15 B. Boom—A. H. Waller; 8.15 G. VermeerJ. P. Ouwerkerk; 9.15 A. H. WallerJ. P. Ouwerkerk; 10.15 B. BoomG. Vermeer. Vrijdag 21 Mei: 7 uur B. BoomA. Of- fenberg; 8 uur C. HendriksG. Vermeer; 9 uur B. Boon J. P. Ouwerkerk; 10 uur C. HendriksA. Offenberg; 11 uur G. Ver ineer—A. H. Waller. POSTDUIVEN Het Oosten (Leiden). Wedvlucht vanaf Soignies, afstand pl.m. 180 K.M. In concours 117 vogels, welke in vrijheid werden gesteld om 1.15 uur met Z.O. wind, later N.O. Door het slechte we der, werden bij verschillende leden enke len vogels gemist, doch dezen zullen wel doorkomen wanneer het weder opklaren wü. De uitslag is als volgt: Singeling 1, 10, 14; Houthoff 2, 5, 17, 19; Schroder 3, 4, 7; Geel 6, 11, 20, 22, 23; van Gennip 8; Kreke^ laar 9; vair Duuren 12, 13, 15, 18, 21; Bree- tiijk 16. De le vogel werd geconst. om 3.59.22 en maakte 1093.18 M. p. min. De laatste pun- tentellende vogel om 4.43.43 met een snel heid van 851.74 M. p. minuut. A.s. Donder dag inkorven voor Mons. zal V steeds by rheumatische PÏjnea en verkoudheid aanraden Aspirin te nemen. Hy zal er echter tegelijk by zeggen, dat Aspirin alleen echt is met het fcay&i -kruis. .&SPIRIN HET PRODUCT VAN VERTROUWEN! Uitsluitend verkrijgbaar In buisjes met oranje-band van 30 tabl. 76 ct. en oranje-rakjes van 3 tabl. 10 CL WIELRENNEN LUCHTVAART VAN DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Gistermiddag zijn op de Rijswijksche wielerbaan onder zeer groote belangstelling de eerste wedstrijden van het seizoen ge houden. De wedstrijden, die begunstigd werden door gunstig weer, hoewel er iets te veel wind over de baan stond, hadden een zeer vlot verloop. De uitslagen luiden: Sprint wedstrijden voor amateurs en on- afhankelijken over 2 ronden van 400 M.: le serie: 1. Meyer (laatste 200 M. 13,4 sec.); 2. Blauw. 2e serie: 1. Duin 13,4 sec.; 2. Buchly. 3 matches a deux over 800 M. De num mers 1 komen in de winnaarsfinale, de nos. 2 in de verliezersfinale, le rit: 1. Van Eg- man; 2. Bahodor (kampioen van Perzië). 2e rit: 1. Arlet, kampioen van België (laat ste 200 M. 13,2 sec.); 2. Beukers. 3e rit: 1. v. d. Heuvel, 13,4 sec; 2. Leene. Amateurs en onafhankelijken over 800 M. De nummers 1 en 2 komen in de demi finale. le serie: 1. B. Leene; 2. Koning; 2e serie: 1. Leijsse; 2. van Gelder. 25 K.M. (62 ronden) achter groote moto ren. De volgorde aan de start is 1. Kremer (gangmaker de Liège); 2. Meuleman (v. d. Bosch); Wals (Kaser); 4. Snoek (Wiers- ma); 5. Seres (Seres Sr.). De uitslag luidt: 1. Kremer in 20 min. 59,2 sec.; 2. Meuleman op 10 M.; 2. Wals op 70 M.; 4. Snoek op 115 M.; 5. Seres op 160 M. Demi-finales voor amateurs en onafhan- kelijken over 800 M. le serie: 1. B. Leene, 13 sec.; 2. Buchly. (De no. 1 en 2 komen in de finale). 2e serie: 1. Duin 13 sec.; 2. Meyer. Verliezers-finale profs over 800 M.: (om de vierde en vijfde plaats, Bahador is op medisch advies niet uitgekomen in deze finale). 1. B. Leene, 13 sec; 2. Beukers. Winnaars profs over 800 M. (2e ronde): 1. Van Egmond, 12,4; 2. Arlet (banddikte); 3. v. d. Heuvel (2 lengtes). Finale amateurs en onafhankelijken over 800 M. (2 ronden): 1. B. Leene 12,8 sec.; 2. Buchly; 3. Duin; 4. Meyer. 25 K.M. achter groote motoren (62 ron den) 2e serie. De stand aan de start is: 1. Seres, 2. Snoek, 3. Wals, 4. Meuleman, 5. Kremer. De uitslag luidt: 1. Seres in 21 min. 11,6 sec.; 2. Snoek op 20 M.; 3. Meulemans op 40 M.; 4. Wals op 115 M.; 5. Kremer op 390 M. Na de pauze werd allereerst een voor gift-wedstrijd verreden voor profs over 2 ronden (800 M.). De stand aan de start was: 1. Van Egmond; op 20 M. 2. Arlet; op 40 M. 3. v. d. Heuvel, op 70 M. Beukers. Van Eg mond, die te veel voorsprong had toege staan eindigde dezen wedstrijd op de laat ste plaats. De uitslag luidt: 1. Leene; 2. Beukers; 3. Arlet; 4. v. d. Heuvel en 5. Van Egmond. De laatste wedstrijd van dit programma was de laatste serie van den wedstrijd ach ter groote motoren, dit ging over 30 K.M. (74 ronden). De stand van de start was: 1. Meuleman; 2. Snoek; 3. Seres; 4. Kremer; 5. Wals. Het einde van dezen wedstrijd, die enorm spannend is geweest, eindigt met den vol genden stand: 1. Kremer 26 min. 2,4 sec.; 2. Meulenman 20 M.; 3. Seres 40 M.; 4. Snoek 45 M.; 5. Wals 1 ronde 390 M. De totaal-uitslag van deze 2e series luidt: 1. Kremer, 7 2. Meulenman 7, 3. Seres, 9, 4. Snoek, 10, 5. Wals 12 punten. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Op Tweeden Pinksterdag is de wieler baan te Heemstede geopend met wed strijden voor onafhankelijken, mateurs en nieuwelingen. De uitslagen luidden: Wedstrijd voor nieuwelingen over 20 ronden (4 K.M.): 1. H. H. Koelemij; 2. A. Janssen; 3. G. Schell. Achtervolging voor amateurs over 25 ronden: Siebeling haalt Buis in na 12 ron den, tijd 3 min. 11 sec. Sprintwedstrijd voor amateurs in twee ritten, tusschen H. Ooms en B. van Dijk. Ooms wint beide ritten, tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. Koppel wedstrijd over 50 K.M.: 1. Gebr. Riethoven 9 punten; 2. BrizuGroenewe- gen 4 punten. Op één ronde: 3. R. Groot C. de Best 20 punten; 4. H. Zwartepoorte- P. Roest 7 punten; 5. H. en T. Ooms 6 pun ten; 6. LodewijksJonker 1 pnt. Op twee ronden: 7. Medik—Scheller 0 pnt. VLIEGFEESTEN TE EELDE. Een Duitscher wederom kampioen in het kunstvliegen. Op het vliegveld Eelde zyn op de beide Pinksterdagen de traditioneele vliegfeesten gehouden, waarvan de organisatie in han den was van de Noord-Nederlandsche Aero Club. De demonstraties en wedstrijden werden door een enorme menschenmassa bezocht. Het hoogtepunt van het programma was de wedstrijd in het kunstvliegen, welke gistermiddag werd gehouden. Deelnemers waren de vliegers luit. D. L. Asjes, H. M. Schmidt Crans, beiden in structeurs van de Nationale Luchtvaart School, mej. Vera von Bissing, Paul Foer- ster, Helmut Kalkstein, Rudolf Loechner, allen uit Duitschland, en de Roemeen Ma- nulescu. De wedstrijd ging om den „Prijs van Eelde", welke verbonden is aan het kampioenschap van Nederland. Winnaar werd de Duitscher Loechner, met 54 pun ten, gevolgd door zijn landgenoot Helm, terwijl Schmidt Crans op de derde plaats eindigde. Het vorig jaar werd de wedstrijd gewon nen door den Duitschen stuntvlieger, .Erich Fritsch. Schmidt Crans werd toen tweede. GESLAAGDE NOODLANDING YAN ZWEEFVLIEGTUIG EN SPORTTOESTEL. Gisterochtend tegen twaalf uur hebben een zweef- en een sportvliegtuig op een weiland te Boven-Smilde een noodlanding uitgevoerd, welke goed verliep. Aanleiding hiertoe was het breken van den sleepka bel, welke beide toestellen verbond. Het zweefvliegtuig werd bestuurd door mej. Grootenhuis uit Deventer, terwijl de be kende vlieginstructeur J. K. Hoekstra uit 's Gravenhage in het sportvliegtuig zat. Het zweefvliegtuig werd gedemonteerd, waarna beiden in het sportvliegtuig opstegen om de tocht voort te zetten. Het tweetal kwam van het vliegfeest te Eelde. ENGELSCH VLIEGTUIG IN OOSTENRIJK NEERGESTORT. Twee Inzittenden gedood. Te Ebelsberg bij Linz is Zaterdagmorgen een Engelsch vliegtuig neergestort en ver nield. De beide inzittenden waren op slag dood. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn doordat de bestuurder over het huis zijner ouders wilde vliegen en daarbij de macht over het toestel verloor. DE RAMP VAN DE „HINDENBURG". Nog een der gewonden overleden. De 78-jarige Duitscher Otto Erst, die bij de ramp van de „Hindenburg" gewond werd, is in het ziekenhuis te Lakewood overleden. Er zijn thans in het geheel 36 personen bij de ramp om het leven geko- De commissie van onderzoek naar den ondergang van de „Hindenburg" heeft gis teren de verklaringen der tot dusverre ge hoorde twintig getuigen bestudeerd en wederom het wrak van het luchtschip be zichtigd, Het lid der bemanning, Hans Freund, die gisteren gehoord werd, verklaarde, dat de landingsmanoeuvre volkomen normaal verloopen was. De gascellen waren niet „ondicht". Hij heeft geen gaslucht waarge nomen. De scheepsventilatie zou een even- tueele gasopzameling verhinderd hebben. Kapitein Pruss en de eerste officier zijn thans buiten levensgevaar. GEMEENTERAAD VAN NOORDWLJK GEEN LUCHTRACE NEW YORK—PARIJS Amerika geeft geen start-verlof. Het Amerikaansche ministerie van Han del zal, naar de onderstaatssecretaris John son gisteren mededeelde, geen startver gunningen verleenen voor de voorgenomen luchtrace New YorkParijs. De Amerikaansche regeering acht trans atlantische wedstrijden zeer gevaarlek, verklaarde Johnson, en zij wil, nu getracht wordt een geregelden luchtdienst over den oceaan in te stellen, dezen niet in gevaar brengen door riskante ondernemingen. Amerika's belangstelling geldt de verkeers- luchtvaart, maar die heeft niets te maken met sensatievluchten. Hèt verzet tegen de wedvlucht New York- Parijs komt onder meer van de zijde van Lindbergh. De Amerikaansche luchtvaart heeft door de vlucht van Merrill bewezen, dat het oversteken van den Oceaan zelfs in slecht weer mogelijk is, maar de deskun digen zijn van meening. dat de snelheid, die bij een wedvlucht natuurlijk een factor van beteekenis is, een nieuwe bron van ge varen is. Volgens officieuze inlichtingen uit Canada zou ook de Canadeesche regeering zich ver zetten tegen een eventueel vertrek voor de wedvlucht uit Canada. (Vervolg) Alvorens over te gaan tot de behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1937 gaf de voorzitter eerst gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. De heer Alkemade had enkele interes sante vergelijkingen getroffen tusschen het belastingjaar 1930/31 en 1935/36. Spr. vroeg zich af: „Waar moet dat heen" en zou daar om B. en W. en de raadsleden de gedachte bij willen brengen, dat geen nieuwe las ten en nieuwe werken de gemeente wor den opgelegd, dan na voorafgaande ernstige overweging in hoeverre die uitgaven ver antwoord zijn en kunnen bijdragen tot bloei onzer gemeente. Wat de opcenten op de personeele belas ting betreft, een proefberekening had spr. getoond, dat de laagste huren procentsge- wijze het meest bij te dragen hebben. Vervolgens verkrijgt de heer Vogelaar, voorzitter van de begrootingscommissie, het woord, eveneens sprekende over de finan ciën der gemeente. Al zouden alle bestaan de belastingen tot de toelaatbare hoogte worden verhoogd en de nog resteerende mo gelijkheid van nieuwe belastingen zoo sterk mogelijk worden uitgebuit, dan nog kan het oorspronkelijke tekort, dat thans tot een bedrag van 39.080 gedekt wordt uit de algemeene reserve, niet meer door ver hooging van belastingen, het invoeren van nieuwe belastingen of het aanboren van andere bronnen van inkomsten, worden ge dekt. Spr. wilde hiermede zeggen, dat wan neer derhalve in vroegere tijden de alge meene reserve niet was gemaakt, of zooals sommige raadsleden in den loop der tijden meermalen hebben voorgesteld, voor ver schillende doeleinden was opgesoupeerd, Noordwijk thans een der gemeenten met de hoogste belastingen zou zijn en bovendien noodlijdend. Het strandleven. De heer Vink, als derde en laatste spre ker bij de algemeene beschouwingen, wilde gaarne eens even op een geheel ander on derwerp dan de gemeentefinanciën de aan dacht vestigen, n.l. op het naar zijn meening steeds meer en meer verwordende strand en badleven. Spr. wijst op den funesten in vloed, die het nemen van gemengde zonne baden op ons volk heeft en op de weer zinwekkende badcostuums die daarbij wor den gedragen. Spr. meent dat de overheid zulks niet langer mag tolereeren en eischt betere toepassing der bestaande verorde ningen te dien aanzien. Spr. bepleit het dragen van goed gesloten badmantels op de openbare wegen, het afschaffen van open bare gemengde zonnebaden en meer toe zicht op het stille strand. De voorzitter dankt de drie heeren voor hunne beschouwingen. Met de financieele oraties van de heeren Alkemade en Voge laar is hij het geheel eens. Gelukkig is er een vleugje van opleving Hopenlijk wordt het althans voor Noordwijk een goed bad seizoen, want er wordt momenteel veel ver- huurd. Op de rede van den heer Vink zal spr. t.z.t. nog terugkomen. Hierna worden de begrootingen van het electriciteits-, het water- en het gasbedrijf z.h.st. vastgesteld, nadat de heer Schelvis de wenschelijkheid had bepleit van het ia het leven roepen eenea betere regeling ten aanzien een progressieve heffing van gas- tarieven in verband met de grootte van het gezin. De salarissen der wethouders. Aangevangen met de gemeentebegro ting dringt de heer Schelvis aan op ver hooging van de salarissen der beide wet houders. Deze zijn naar zijn meening veel te laag 760.— yoor ieder) in verband met de vele werkzaamheden die zij hebben te verrichten en in verhouding tot de sa larissen van den burgemeester, secretaris en ontvanger. Spr. doet een voorstel tot verhooging tot 1000.—De heer Caspers ondersteunt dit voorstel gaarne. Ook de voorzitter gaat hiermede volkomen accoord en vraagt den Raad, in een warm pleidooi voor zijn beide wethouders, te besluiten bij Ged. Staten (die deze salarissen vaststel len) op verhooging aan te dringen. De heer Lief fer ink vindt het verstandi ger nog wat te wachten gezien de nog on gunstige tijdsomstandigheden. Ook de heeren de Vreede en van der Meer vinden het op dit moment geen gelukkig oogem blik met salarisverhooging aan te komen. De heer van der Meer is er beslist tegen. De heer Alkemade wil het voorstel een jaar terugnemen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel om bij Ged. Staten ge motiveerd aan te dringen op verhooging van de jaarwedde der wethouders aange nomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heeren Liefferink, Alkemade en van der Meer. De beide wethouders hadden zich tijdens deze geheele discussie verwij derd. B. en W. hadden vervolgens voorgesteld om een 5-tal politie-agenten van een tele foon in him woning te voorzien, waarmede de openbare veiligheid ten zeerste gediend zou zijn. De behoefte hieraan was herhaal delijk gevoeld. Dit vorderde evenwel een meerdere uitgave van 217.50. Na een breedvoerige discussie over de al of niet wenschelijkheid daarvan werd tot stem ming overgegaan, waarbij de stemmen staakten (77). Vóór deze uitgave stemden de heeren Bulk, Liefferink, Caspers, Was senaar, Vink en de beide wethouders. Tegen de heeren van der Meer, de Vreede, de Monije, Vogelaar, van der Niet, Schelvis en Alkemade. Het zonnebad. Bij het hoofdstuk „Politie" laakte de heer Schelvis de exploitatie van het zonnebad. De toestand is zoodanig, dat de badgasten daaraan aanstoot nemen. Er zijn ouders die met hun kinderen hier niet meer kunnen en durven komen. De voorzitter antwoordt dat hier ook een mogelijkheid is tot het nemen van een apart zonnebad, waarop de heer Schelvis zeide dat de gemeente zelfs niet de gelegenheid tot het nemen van ge mengde zonnebaden mag scheppen. De heer de Vreede vond de discussie over dit punt niet in de openbare vergadering thuis hooren, waarop de voorzitter deze zaak verwees naar de besloten zitting. Over de vele park eerborden te Noordwijk aan Zee is ook nog wel een en ander ge zegd. Vooral de heeren de Vreede en Lief ferink vonden het op sommige plaatsen, o a. aan den Kon. Astridboulevard wel wat te bar met al die parkeerborden. De hotels en café's worden daar de dupe van. De voorzitter stelt de heeren gerust. Het zal zoo'n vaart niet ioopen, want met de meest mogelijke soepelheid zal worden op getreden. Bij de posten subsidies aan de plaatselijke landstormcommissie en burgerwacht wilde de heer Bulk (C.D.U.) geacht worden te hebben tegengestemd. Bij de post exploitatie van de 22 ge meentewoningen kwam de heer Vogelaar weer eens op zijn oude stokpaardje, toen hij betoogde zich niet met de exploitatie-opzet te kunnen vereenigen, waarbij de heer de Vreede zich onmiddellijk aansloot. Maar gedane zaken nemen geen keer zeiden de heeren van der Niet en Liefferink, want deze kwestie is in een der vorige vergade ringen in den breede bekeken. Ook de verhouding tusschen de plaatse lijke schoolcommissie en B. en W. kwam weer eens op de proppen. Uit enkele uit latingen in haar jaarverslagen scheen deze commissie niet zoo bijster gestemd te zijn over de appreciatie van haar bestaan. In- tusschen scheen het ons toe, dat enkele heeren daaraan wel wat al te veel aandacht hadden besteed en de zaak zwarter zagen dan zij in feit is. De heer Vogelaar merkte nog op, dat B. en W. aanvankelijk een onderhoud zou den hebben met deze commissie om moge lijke geschillen uit den weg te ruimen en vroeg hoe het kwam, dat B. en W. dat thans niet meer noodig oordeelde. De voorzitter antwoordde heel snedig, dat de tijd de wonde heelt! In tusschen schijnen B. en W. toch heele beste vrindjes met die commis sie te zijn, zooals weth. Meijer ons gerust stelde. Dat haar advies wel eens niet wordt opgevolgd, nu ja, dat komt overal voor, zelfs in de beste families! Bij het hoofdstuk steunverleening vroeg de heer Schelvis naar de mogelijkheid van het verstrekken van versch vleesch aan werkloozen en vroegen de heeren Bulk en Vink aan B. en W. bij de regeering aan te dringen op verhooging van de steunbe dragen tengevolge van den verhoogden levensstandaard. Weth. de Witt ried deze poging, uitgaande van B. en W., af. De Hoofdbestuurderen van de diverse organi- - saties hebben onlangs nog alles gedaan wat er maar aan te doen was, wat tot gevolg heeft gehad, dat er weer iets bereikt is ten aanzien van de aftrek op den steun van de inkomsten van minderjarige kinderen. Hierna werd de begrooting in zijn j z.hst. vastgesteld. Voor de rondvraag bleek wegens het ver gevorderde uur geen animo meer te be staan (hoe bestaat het!); zoodat men over- ging in besloten zitting. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Zeebonk (Ri chard Talmadge) „In Old Santa-Fé" (Ken Maynard). Sensatie Wild West Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Lie* Swing time (Fred Astaire Ginger Rogers). De baas van het 3ompstation. Amusement Klucht Dag. 8..5—11.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Luxor: De Charge der Lich te Brigade (Erroll Flynn Olivia de Havilland).' Helden-epos Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: Volg uw hart (Ma rion TalleyMichael Bartlett). Bobby de Duivelske- rel (Gustav Fröhlich Lida Baarova). Klucht Sensatie Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15