DINSDAG 18 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 BONDSELTALWEST HAM UN. 1—4. Op het Eindhoventerrein besloot West Ham United gistermiddag haar tournee door Nederland met een wedstrijd tegen een bondselftal, waarbij 4500 toeschouwers van him belangstelling blijk gaven. Het werd een 41 zege der Engelsche tweede klasse profclub, een overwinning, die alleszins verdiend mocht worden ge noemd, vooral door het betere positiespel en de uitstekende techniek, welke de En gelsche spelers in het algemeen demon streerden. Daarentegen stak er in het bondselftal ■weinig verband, het was een samenraap sel van spelers, die elkaar slecht verston den. Pellikaan was eigenlijk de eenige, die een gelijk waardigen tegenstander mocht worden genoemd. Zijn duels met den Engelschen linkervleugel waren bij zonder interessant. Van Beek, de B.V.V.- linksbuiten, was ook niet slecht, evenmin als van Spaandonck, die voor de rust rechtsbinnen speelde, doch in de tweede helft den spil Wallaart verving, maar op die plaats slechts matig voldeed. De Ne- derlandsche achterhoede was vrij zwak. Zoo nam Punt wel goed af, maar hij en zijn partner stelden zich slecht op. LDWSTONEGIDO 0—0 Een beslissingswedstrijd noodig Gisteren werd op het ASC-terrein de belangrijke wedstrijd LDWSTonegido gespeeld. Belangrijk voor beide vereeni- gingen, daar de winnares een klasse hoo- ger mocht gaan spelen. Beiden hadden evenveel punten behaald in hoofdzaak ten koste van SEP, welke alle wedstrijden heeft verloren. De wedstrijd TonegidoL DWS was destijds in een gelijk spel ge ëindigd (11). Ook de wedstrijd van gis teren bracht weer een gelijk spel, zoodat door dezen uitslag een beslissingswedstrijd gespeeld zal moeten worden. Wie uitein delijk de zegepalm zal behalen blijft een open vraag, daar beide ploegen precies even sterk zijn. Spanning was er gisteren te over, temeer daar er maar geen doelpunt wilde komen. Fraai spel echter was vèr te zoeken. Het was uittrappen en oprui men zonder plaatsen, waardoor een goe de aanval sporadisch voorkwam. De ver dedigingen waren aan beide zijden het sterkste deel van de ploegen, waarbij wij de verdediging van LDWS iets hooger aan slaan. De middenlinies speelden in terug getrokken positie, waardoor de aanvallers meermalen aan hun lot waren overgela ten. De midhalf van de thuisclub speelde een beste partij en was tevens de beste speler van het veld. De stormlinies ontlie pen elkaar niet veel, terwijl tenslotte de keepers niet over geluk te klagen hadden. Over den wedstrijd valt niet veel te vertellen. Wind en zon oefende nagenoeg geen invloed uit op het spel. Eenige dui zenden toeschouwers, waaronder een groot continent Voorburg-bewoners, omzoomden het terrein. Toch was er van een echte rfeer geen sprake, het was soms ontstel lend stiL Dat zijn wij wel eens anders gewend geweest. LDWS trapte af, maar bracht het niet verder dan de backs. Aan de overzijde was het al precies hetzelfde. Daarna kwam er een geweldige serie uit- b all en, waaruit Starre eens een fraaie kans kreeg om er op door te loopen, maar met veel geluk wist de keeper te redden. Aan de andere zijde loste de midvoor van To negido eens een hard schot juist in de handen van den keeper. Nadat beide kee pers nog eens met veel geluk hun heilig dom hadden schoon gehouden, brak het rustsignaal aan. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Bovendien raakten verschillende spelers uitgespeeld. Nog eenmaal kreeg Starre een prachtige kans, maar nu schoot hij juist in 's kee pers handen. Drie minuten voor het einde loste de midvoor van Tonegido nog een hard schot juist in den hoek, maar tot op luchting van de vele LDWS-supporters wist de keeper het leer vallende corner te stompen. Met denzelfden stand waarmee werd begonnen, kwam ook het einde. De scheidsrechter leidde met vaste hand en maakte geen fouten, wat aan den wedstrijd ten goede kwam. DUITSCHLAND—DENEMARKEN 8—0 Ruim 40.000 toeschouwers woonden te Breslau den achtsten landenwedstrijd tus- schen Duitschland en Denemarken bij, welke ontmoeting met niet minder dan 80 door de Duitschers werd gewonnen. Het is een van de grootste overwinnin gen van het Duitsche elftal geworden, welke ooit behaald is. In de eerste helft scoorde Lenner het eerste doelpunt, ge volgd door drie van Siffling. Bij de rust leidde Duitschland dus reeds met 40. In de tweede helft voegden Siffling er twee, Urban een en Szepan een achtste doel punt aan het totaal toe. Vooral Siffling heeft zijn schutterscapaciteiten dezen mid dag wel ten toon gespreid. ZWITSERLAND—IERLAND 0—1. 40.000 toeschouwers waren bij den lan denwedstrijd te Bern tusschen Zwitser land en Ierland aanwezig, welke ontmoeting door de Ieren met 10 werd gewonnen. In de eerste helft was Zwitserland iets sterker, doch voor doel wilde het niet ge lukken en vooral het schot mankeerde. Tien minuten voor de rust was het Dunne, die Ierland de leiding gaf. In de tweede helft was het Zwitsersche elftal geenszins de mindere, doch ook nu kon men het niet tot scoren brengen. Het einde kwam met een kleine 10 zegen der bezoekers. ZWEDEN—ENGELAND 0—4. In het nieuwe Rasundastadion, te Stock holm, hetwelk gisteren door koning Gus- taaf van Zweden werd ingewijd, won het Eiigelsche voetbalteam met 4—0 van Zwe den, welke stand reeds met rost bereikt was. De Engelschen waren een klasse beter dan hun tegenstanders en deden het na de rust kalmer aan. 40.000 toeschouwers woonden deze ontmoeting bij. LAWNTENNIS Het Leidsch Studenten- Tennistournooi te Noordwijk W, J. Karsten slaat den beker houder A. C. Reidt In het heerendubbel wint Karsten met dr. Brussen MeJ. R. Mechel winnares van het damesenkelspel Het tennistournooi der Leidsche Studen- ten, dat jaarlijks op de banen van het Ca sino te Noordwijk wordt gehouden, was ditmaal slechts matig bezet. Het lijkt wel, of zoo langzamerhand alle takken van sport behalve dan het roeien bij den student in discrediet geraken, hetgeen toch te betreuren is, wijl b.v. ook voor de ten nissport toch genoegzame belangstelling en actieve deelname bij de studenten bestaat. Intusschen zal het slechte voorjaarsweer, dat nog heel weinig gelegenheid tot spelen heeft gegeven, op de deelname ook wel van invloed zijn geweest, terwijl het groo- te tournooi in Scheveningen, waar Tilden en Cochet op de M.E.T.S.-banen speelden, eveneens tal van tennis-enthousiasten heeft getrokken. Wat het tournooi te Noordwijk zelf be treft, er waren enkele uitblinkers onder de deelnemers, die al dadelijk een goede kans maakten op de te verspelen titels. In het heerenenkelspel waren het de be ker-houders van het vorig jaar A. C. Reidt en Karsten. Dat zij, gezien de indeeling, uiteindelijk in de finale tegen elkaar kwa men, viel niet te verwonderen. Na een zwak begin won Reidt n.l. in een drie sets-overwinning van mr. de Labije, om vervolgens in de derde ronde Heldring en in de halve finale mr. Marinkelle te slaan. Karsten belandde daar nog gemak kelijker. Hij had een walk over tegen Gen- tis, die verstek liet gaan, sloeg in de der de ronde Fabius met 63, 62 en in de halve finale moest van de Graaff met 6 0, 75 het onderspit tegen Mem delven. Zoo kwam de bekerhouder van het vo rig jaar in de finale tegen Karsten, maar hij presteerde daar al bijzonder weinig en slaagde er slechts in één game in zijn voordeel te doen eindigen. Zoo won Kar sten op wel zeer overtuigende wijze met 8—0, 6—1. In het heerendubbel stonden beide spe lers weer tegen elkaar. Karsten had nu dr. Brussen aan zijn zijde, terwijl Reidt met mr. Marinkelle speelde. Aanvankelijk zag het er voor laatstgenoemden niet slecht uit. Zij wonnen n.l. den eersten set met 63. Daarna echter kregen Karsten en Brusssen geleidelijk de overhand. De tweede set eindigde met 64 in hun voor deel en daarmee was de tegenstand ook geheel gebroken. Met 61 in den derden set won Karsten zijn tweeden titel met dr. Brussen als deelgenoot. In het damesenkelspel ging het al heel kalmpjes aan. Het gering aantal inschrij vingen was hierop wel merkbaar van in vloed. Er kwam echter een speelster naar vo ren, die ongetwijfeld wel meer van zich zal doen hooren. Mej. R. Melcher sloeg achtereenvolgens mevr. Hinnenberg en mej. Moolenburgh en kwam daarna in de finale tegen de geroutineerde speelster mevr. Jonquière. Ook dit was voor haar geen bezwaar. Haar jeugd, die haar een benijdenswaardig vivace gaf, wist te triompheeren over routine en met een 6 2, 62 won zij gemakkelijk voor den eer sten maal den LeidschNoordwijkschen titel. De uitslagen luiden als volgt: Heerenenkelspel. Ie ronde: F. v. d. Graaff sl. H. Wilton 6—2, 7—5; G. J. Bos sL dr. R. J. Brussen 75, 86; mr. J. de Labije sl. W. N. J. v Ditmar 6—0, 61. 2e ronde: C. P. C. Fabius sl. John M. Cabot 26, 108, 63; F. van de Graaff sl. J. Bouman 6—0, 6—1; G. J. Bos sl. J. C. Smalt 62, 62; A. C. Reidt sl. mr. J. de Labije 2—6, 6—2, 6—3; H. W. A. Heldring sl. A. Offergeld 16, 62, 64; J. Dolleman sl. M. Binnendijk 63, 62- mr. W. Marinkelle sl. P. A. Gunning 62, 6—0. 3e ronde: W. J. Karsten sl. H. C. P. C Fabius 63, 62; F van de Graaff sl. G. J. Bos 1—6, 6—2, 6—3; A. C. Reidt sl. H. W. A. Heldring 60, 64; mr. W. Marin kelle sl. J. Dolleman 64, 62. Halve finale: W. J. Karsten sl. F. van de Graaff 6—0, 7—5; A. C. Reidt sl. W. W. A. Heldring 60, 64; mr. W. Marinkelle sl. J. Dolleman 64, 62. Halve finale: W. J. Karsten sl. F. van de Graaff 6—0, 7—5; A. C, Reidt sl. mr, W. Marinkelle 86, 64. Finale: W. J. Karsten sl. A. C. Reidt 6 0, 6—1. Damesenkelspel: le ronde: mej. A. Mechel sl. mevr. H. Hinnenberg 63, 6 2; mej. A. R. Moolenburgh sl. mej: B. Tho mas 68, 108, 64; mej. M. A. de Wal w.o.; mevr. M. R Jonquière bye. Halve finalt: mej. R. Mechel sl. mej. A. R. Moolenburgh 60, 61; mevr. M. R. Jonquière sla mej. M. A. de Wal 6—3, 6—1. Finale: mej. R. Mechel sl. mevr. M. R. Jonquière 62, 62. Heerendubbelspel, le ronde: mr. J. de Labije en G. J. Bos sl. J. C. Smalt en W. N. J. van Ditmar 62, 60; H. Wilton en H. Hinnenberg w.o., W. J. Karsten en dr. R. J. Brussen bye, mr. W. Marinkelle en A. C. Reidt bye. Halve finale: W. J. Karsten en dr. R. J. Brussen sl. mr. J. de Labije en G. J. Bos 26, 62, 62; mr. W. Marinkelle en A. C. Reidt sl. H. Wilton en H. Hinnen berg 4—6, 6—2, 6—2. Finale: W. J. Karsten en dr. R. J. Brus sen sl. mr. W. Marinkelle en A. C. Reidt 36, 6—4, 6—1. ZWEMMEN Holland-Indië te water Hollandsche zege met 78-72 punten Wederom hebben de beste zwemkrach- ten uit Indië en Nederland in de „Regen tes" te 's-Gravenhage zich met elkander gemeten en thans heeft Nederland re vanche kunnen nemen voor de nederlaag van verleden jaar, toen Indië met 16 pun ten voorsprong won. Deze tweede ont moeting HollandIndië op den tweeden Pinksterdag heeft Holland een overwin ning gebracht met 78 tegen 72 punten. Buitengewone prestaties zijn er op deze sportieve, vriendschappelijke ontmoeting niet voorgevallen, maar dat is niet zoo verwonderlijk als men bedenkt, dat de meeste deelneemsters en deelnemers meer dan een maal uitkwamen en zich dus niet ten volle konden geven op een bepaald nummer. Bijna alle baannummers waren voor Holland, uitgezonderd de 100 meter borst- crawl heeren, waar Hoving in den fraaien tijd van 1 min. 1/5 sec. een Indische over winning wist te behalen, terwijl de 4 X 200 meter estafette door diskwalificatie aan Holland ontging. De beide polowedstrijden brachten evenwel een Indische overwinning, de ont moeting van de beide heerenploegen ech ter niet, nadat Holland tweemaal de lei ding had gehad. Er waren veel toeschouwers aanwezig en vooral van Indische zijde was de be langstelling heel groot. Voor de wedstrijden een aanvang na men, sprak de heer B. J. Moolenaar, voor zitter van den kring den Haag van den K. N. Z. B. een woord tot deelnemers en toeschouwers en hij heette daarbij in het bijzonder welkom de heeren prof. ir. R. L. W. Schoemaker, Pootjes en dr. Baars van het bestuur van den Nederlandsch Indischen Zwembond. Begonnen werd met een estafettenum mer en wel met de 4 X 100 M. borstcrawl voor dames. Het was te verwachten, dat de Hollandsche ploeg met de dames Senff (A.D.Z.), Stijl A.D.Z.), Wagner (Y) en Mastenbroek (O.D.Z.) de overwinning zou behalen, maar toch gaven de Indische zwemsters goed kamp. Tot de tweede maal wisselen wisten de dames Dijxhoorn en Sieberg beiden van de Pinguins (Batavia) haar Hollandsche rivalen goed bij te houden, maar toen hadden T. Ruimschqtel (Triton, Batavia) en Schüller (Pinguins) tegen Tini Wag ner en Rie Mastenbroek een verloren wedstrijd te strijden. De Hollandsche ploeg maakte een tijd van 4 min. 51 1/5 sec. De 100 M. rugslag zoowel voor heeren als voor dames bracht voor Holland een uitgemaakte overwinning. Scheffer (D. J. K.) en van Aelst (Y) arriveerden eenige seconden voor hun Indische tegenstanders aan de finish, en nog grooter was het ver schil bij de dames, waar Iet van Feggelen de overwinning behaalde en voor Nida Senff aantikte. Nida had zich overigens in het geheel niet ingespannen, daar een Hollandsche overwinning op dit nummer toch zeker was en bovendien had zij reeds deelgenomen aan het eerste estafet tenummer. De 4 x 200 M. estafette bracht de eer ste overwinning voor Indië, zij het dan door diskwalificatie van de Hollandsche ploeg. Kemper (H.P.C.) en ten Hacken (Wa tergeuzen (Batavia) zwommen de eerste 200 M. geheel gelijk op, doch de tweede man van Holland v. d. Kuyl (S.Z.C.) wist op zijn Indischen tegenstander Maier (Neptunus, Bandoeng) een belangrijken voorsprong te krijgen, welke Geerling (Y) nog kon vergrooten. De vierde man van Indië, Hoving (Semarang) nam ech ter zulk een eindspurt, dat Kras (Z.I.A.N.) nog slechts 1/5 sec. eerder aantikte. Later bleek evenwel, dat Kras te vroeg was ge start en dat de Hollandsche ploeg daar door was gediskwalificeerd; zij had den tijd van 9 min. 42 3/5 sec. gemaakt. De waterpolo-wedstrijd voor dames bracht een klinkende 61 overwinning voor Indië, nadat de rust met 41 was ingegaan. De tweede waterpolo-wedstrijd werd gespeeld tusschen een Haagsch heeren zevental en een Indische B-ploeg, die eveneens door Indië met 43 werd ge wonnen (ruststand 21 voor Indië). De 100 M. schoolslag dames bracht een nieuwe onbedreigde overwinning voor Holland doordat mej. Waalberg (A.D.Z.) en mej. Heeselaar (O.D.Z.) als eerste en tweede arriveerden. Mej. Heeselaar, die de eerste vijftig meter vlinderslag zwom, wist op deze wijze de leiding te nemen; toen zij daarna evenwel tot den gewonen slag overging, werd zij ingehaald door Jopie Waalberg. De laatste? 25 meter nam mej. Heeselaar de eindspurt weer met den vlinderslag en kon zoodoende een heel stuk inloopen. Het was voor de toe schouwers haast niet te zien wie van bei den het eerst aantikte. Bij den uitslag bleek dat mej. Waalberg een tijd van 1 min. 24 1/5 sec. had ge maakt, mej. Heeselaar 1 min. 2/5 sec. De 100 M. borstcrawl voor heeren had een zeer spannend verloop. Bij het eerste keerpunt lagen alle vier deelnemers, Maier (Neptunus, Bandoeng), Scheffer (D.J.K.), Hoving (Semarang) en van Aelst (Y), precies gelijk. Op de tweede baan zakte van Aelst iets af, terwijl de andere drie nog een feilen strijd om de leiding leverden, welke pas op de laatste 25 meter werd beslecht. Hoving tikte als eerste aan in den fraaien tijd van 1 min. 1 1/5 sec. De 200 M. schoolslag voor heeren werd een gemakkelijke overwinning voor de Hollanders Smitshuyzen (A.Z.) en H. Ver hoef (Z.I.A.N.)die ver voor hun Indische rivalen als eerste en tweede aan de finish kwamen. Dat Rie Mastenbroek en Tini Wagner als eerste en tweede de 100 M. borstcrawl dames voor Holland wonnen was geens zins verwonderlijk, hoewel mej. Dijx hoorn (Pinguins) het tempo heel aardig bijhield en een tijd van 1 min. 13 2/5 sec. maakte. De tijden van Rie Mastenbroek en Tini Wagner waren resp. 1 min. 7 2/5 en 1 min. 10 sec. Aan het nummer schoonspringen voor heeren namen slechts deel P. Kopelle (Neptunus, Soerabaja) en H. Lotgering (Y). Eerst moesten vijf verplichte spron gen worden gemaakt, dezelfde als op de olympische spelen. Hier werd Lotgering winnaar. Ten slotte werd de waterpolo-wedstrijd HollandIndië tusschen de heeren ge speeld, welke in een Indische overwin ning eindigde. Het was een zeer spannen de wedstrijd, hetgeen reeds kan opge maakt worden uit het feit dat Holland tweemaal de leiding heeft gehad. De rust was met 32 voor Holland ingegaan, toen de Indische zwemmers alles op een over winning gingen zetten. Stam (Watergeu zen) maakte uit een fraaien omhaal den gelijkmaker en even later gaf hij met een doorslagbal Indië de leiding. Maier (Nep tunus, Bandoeng) maakte daarna uit een ver schot 53. Toen werd er zoo forsch gespeeld, dat vlak na elkaar twee Indi sche spelers en een Hollander het water uit werden gestuurd. Ondanks eenig over wicht wist Holland geen puntenvermeer- dering te verkrijgen, er kwamen wel kan sen, maar die werden door aarzelen te niet gedaan. Even voor het einde maakte R. den Hamer (Watergeuzen) voor Indië het zesde doelpunt. HET WATERPOLOTOURNOOI OM DEN HORTHY-BEKER. De indeeling der ploegen. Zaterdag hebben de springcommissie en de waterpolo-commissie van den Interna tionalen Zwembond (F.I.N.A.) te Parijs vergaderd. De springcommissie verwierp o. a. voorstellen van Duitsche zijde, om de indeeling van de Olympische springwed- strijden zoodanig te veranderen, dat de wedstrijden zouden worden verdeeld in voorwedstrijden en een eindstrijd en dat er een landenklassement zou worden opge maakt. De waterpolo-commissie stelde de indee ling vast voor het internationale water- polotournooi om den Horthy-beker, dat van 1420 Augustus a.s. te Boedapest zal wor den gehouden. Op den eersten dag van dit tournooi komt Nederland "uit tegen de waarschijn lijk sterkste tegenstanders, nl. de Honga ren. Op den tweeden dag moeten onze landge- nooten den strijd aanbinden met Oosten rijk, waarna op 16 Augustus een rustdag wordt gehouden. Op 17 Augustus komt het Nederlandsche zevental tegen Frankrijk uit, terwijl den volgenden dag tegen de sterke Duitschers moet worden gespeeld, terwijl op den laatsten dag België de tegen stander van de Nederlandsche ploeg is. De indeeling luidt als volgt: 14 Augustus: OostenrijkBelgië; Hon garijeNederland, DuitschlandFrankrijk 15 Augustus: OostenrijkNederland; BelgiëFrankrijk, DuitschlandHongarije. 17 Augustus: BelgiëDuitschland, Ne derlandFrankrijk. OostenrijkHongarije. 18 Augustus: NederlandDuitschland, OostenrijkFrankrijk, BelgiëHongarije. 20 Aug.: BelgiëNederland, Hongarije Frankrijk, OostenrijkDuitschland. SCHEURING IN DE O. D. Z. We lezen in het „Rotterdamsch Nieuws blad": Het broeide al lang in de O. D. Z. Ver schillende leden waren het niet eens met de leiding en met de plaatsing vooral der wedstrijdmeisjes en thans blijkt de bom te zijn gebarsten, één deel van de club heeft zich n.l. afgescheiden en een eigen vereeniging opgericht: de dameszwemver- eeniging „Rotterdam". Waarschijnlijk zal de nieuwe club in het Sportfondsenbad domicilie kiezen. Het ledental bedraagt 52 en het bestuur wordt gevormd door mevouw Kint, voorzitster, mevrouw M. Kerkmeester, Botersloot 100, secretaresse, en mevrouw Ladage, penning- meesteresse. Voorts maken deel uit van het bestuur de dames Risseeuw, Middel- hoek, Zandvliet en Ule en geven de hee ren Rademaker, Zandvliet en Kerkmees ter advies. Tot de voornaamste zwemsters behooren o.a. de bekende rugslagzwemsters Dini Kerkmeester en Corrie Kint, Jeanne Loo- yaards, de schoonspringster en vrije slag zwemster en Janny Klijnoot, die op den schoolslag uitmunt. Dit viertal kan tevens een goede estafette vormen. Als trainster treedt mevrouw Kerkmeester op. GYMNASTIEK DRIELANDENWEDSTRIJD TE OOSTENDE. De Belgen winnen. Nederland op de derde plaats. De te Oostende gehouden drielandenwed- strijd tusschen België, Luxemburg en Ne derland, vertegenwoordigd door de keur- turnploeg van het K.N.G.V., is door de Bel gen gewonnen met een totaal puntental van 373.95. Luxemburg eindigde op de tweede plaats met 840.75 punten, terwijl Neder land als derde 806 punten verzamelde. Iedere ploeg bestond uit acht turners. De wedstrijd omvatte keuroefeningen aan rek, brug, ringen, paard, termplin-paardsprong en vrije oefeningen. Het persoonlijk klassement der Hollan ders luidt als volgt: 8. Kok 139.15 pnt., 9. Molenaar 137.05 pnt., 10. Keyzer 135.95 pnt., 14. Verhoeckx 132.90 pnt., 30. Zwaaf 123.75 pnt., 22. Coster 118.60 pnt., 23. Linde 111.90 pnt., 24. Werkendam 111.65 pnt. ATHLETIEK INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE PARUS. Boersma tweemaal derde. De Noderland- I sche jeugdploeg op de derde plaats. I Door het feit, dat èn Osendarp èn van Beveren niet konden deelnemen aan het internationaal athletiekfeest te Parijs, bleef de Nederlandsche afvaardiging beperkt tot Boersma, die zoowel op de 100 meter als op de 183 meter met een eervolle derde plaats eindigde. Beiden malen waren de Engelschman Pennington en de Duitscher Borchmeyer hem te snel, doch niettemin heeft onze landgenoot een uitstekenden indruk ach tergelaten. Op de 100 meter had Boersma zijn serie gewonnen in den tijd van 11,2 sec. In de finale trof hij als tegenstanders Pennington, Borchmeyer, Malfreydt, den Belg van Geenihuizen en Dessus. Borchmeyer startte snel, Pennnington lag tweede, terwijl van den beginne af Boers ma een feilen strijd voerde met Malfreydt voor de derde plaats. Op de laatste 15 meter ging de Engelschman Borchmeyer onweer staanbaar voorbij, terwijl Boersma met miniem verschil de derde plaats voor Mal freydt kon bezetten. De tijd van Penning- ton was 10,8 sec. De jeugdwedstrijd werd gewonnen door Union St. Gilloise met 20 punten. De ploeg van de „Snelvoeters" werd deTde met 15 punten. Vermeldenswaard is de tijd van Wunde- rink en Schaap op de 80 meter. Immers beiden liepen hun serie in 9,4 sec. Het was j jammer, dat Brünn en Schilperpoort op de 300 meter en de Jongh en Timmer op de 1000 meter 'beneden de verwachtingen ble ven, anders zouden de Snelvoeters zeker een 'betere plaats in het eindklassement hebben verkregen. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. le klasse. CC 1—HCC 2, draw. VWHaarlem, gew. door WV met 27 runs op de eerste innings. Rood en WitHDVS, gew. door HDVS met 1 run en 6 wickets. Overgangsklasse. j SCHC—HCC 3, gew. door SCHC met 41 runs op de le innings (SCHC 95, HCC 8 54). 3e klasse. HBS 3Quick (H.) 2 gewonnen door Quick (H.) 2 met innings en acht runs. HBS 53 en 67. Quick 128. LCCLeonidas gewonnen door LCC met 75 runs. LCC 79 en 87. Leonidas 62 en 29. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „DE TWEE KONINGEN". Vorige week werd een buitengewone le denvergadering gehouden, waarbij hoofd punt van de agenda was: verkiezing van een nieuwen secretaris. Met algemeene stemmen werd gekozen de heer B. Ge ij er, die als secretaris van „D.T.K." geen onbe kende is in den Schaakbond voor L. en O. Na 23 Mei zal hij deze functie gaan waar nemen. Aan den dan aftredenden secretaris, den heer C. v. d. Krogt, bracht de voorzit ter zijn welgemeenden dank voor z'n be langrijke diensten aan de club bewezen en voor de prettige samenwerking met de ove rige leden van het bestuur. Voorts werd na eenige bespreking met algemeene stemmen besloten tot toetreding tot het R.K. Schaak- verband. Een belangrijk feit. in het clubleven van „D.T.K." is de verandering van clublokaal. Inplaats van Hotel „Rijnland" zal niu voortaan het St. Antonius clubhuis op de j Mare getuige zijn van tal van belangrijke schaakgebeurtenissen, die, naar wij hopen, even roemrijk zullen zijii als in het nog korte verleden. In de rondvraag werden er nog eenige toekomstplannen besproken, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De feestelijke in gebruikname van het nieu we clublokaal zal geschieden op Dinsdag 25 Mei a.s. met een gongwedstrijd, waar- I aan aardige prijzen verbonden zullen zijn. Verder zal de avond gezellig worden door gebracht. Tegelijk zal gevierd worden de promotie van het le tiental naar de le klasse. Hier volgt nog de uislag van de vijfde van een serie van zes wedstrijden tegen „U.D." uit R'veen, die dimaal zeer spannend verloopen is: R.K. Sch.cl. „D.T.K."„U,D," R'veen. W. v. BeuzekomP. v. Dooren 10 Jos. VoldersTh. Olyerhoek 10 C. v. d. KrogtG. v. Rijn 01 J. v. d. Drift—J. Hillebrand y3 D. v. GelderJoh. Oomen y2y H. StaatsA. v. Pelt 10 G. GussenhovenH. Bakker 10 J. HuigslootP. Seys 01 L. TummersL. Turk 01 A. Q. DoeswykR. Pauw y2 Totaal 5y4 y, Twee afgebroken partijen bord 2 en bord 8 werden beslist door een zeer bereidwil lig en objectief arbiter. „De Twee Konin gen" leidt nu met 3 gewonnen wedstrijden. Na 23 Mei secretariaat Botermarkt 27.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14