Wanneer en hoelang er in kantoren gewerkt mag worden [DINSDAG 18 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 12 BINNENLAND DE OXFORD-BEWEGING. Acht dnixend aanwezigen op de verschillende meetings. Op den tweeden Pinksterdag heeft de Oxford-"beweging te Utrecht groote mee tings gehouden, die alle door menigten van naar schatting 8000 menschen werden bij gewoond. De Pinksterbijeenkomsten droegen een sterk internationaal karakter. Achthonderd Engelschen en Schotten, tweehonderdvijftig Scandinaviërs, Franschen, Belgen, Duit- schers, Amerikanen, Indiërs en Australiërs, zij allen marcheerden onder een woud van honderden nationale vlaggen en voorafge gaan door het muziekkorps van de Schot- sche doedelzakblazers naar het reusachtige podium, waarop burgemeester Ter Pelk- wijk als eeregast had plaats genomen. Op Pinksterzondag heeft Dr. Frank Buch- man, de leider van de Oxford groepen, het woord gevoerd over de Pinkstergedachte. Een groot aantal buitenlanders kwam daarop voor de microfoon. Allen zeiden zij in hun eigen taal een zin uit het Pinksterverhaal uit den Bijbel. Velen hebben daarop in toe spraken van enkele zinnen uiteengezet wat de Oxfordgroep in hun leven beteekende. De Zondagmiddag was gewijd aan „de familie". Heele families uit alle deelen van de wereld kwamen voor de microfoon. Daar vas b.v. de Deen, die met zijn vrouw en kinderen, zijn chauffeur, zijn kamermeisje en zijn dienstmeisje naar Utrecht was ge komen. Ook verschillende buitenlandsche hoog leeraren hebben het woord gevoerd. (Wij verwijzen den belangstellenden lezer verder naar een artikel over de Oxford- be weging in dit nummer). LANDDAG DER N.S.B. OP DE HEIDE TE LUNTEREN. .De N.S.B. heeft 2en Pinksterdag een land dag gehouden op de heide te Lunteren. Het bezoek was buitengewoon groot. Uit alle deelen van het land waren de N.S.B.- ers, die daartoe maar eenigszins in de ge legenheid waren, ook natuurlijk de jonge ren, opgeroepen en gekomen om op dezen landdag te demonstreeren en een massale samenkomst te vormen. Zóó is 't gekomen tot een aantal bezoekers, dat geschat wordt ongeveer zeventig duizend te bedragen. Te ongeveer twaalf uur werden, na een verwelkoming der groote menigte door den heer C. van Geelkerken, de klokken geluid en even daarna vertoonde ir. A. A. Mussert zich op het sprekerspodium, begroet met vele hoer^'s en houzee-salvo's. Na het zeg gen van een vers door den heer Adr. van Hees, werden achtereenvolgens tien-minu- ten-speeches gehouden door de heeren H. J. Woudenberg uit IJmuiden, J. Hogewind uit Amersfoort, graaf M. de Marchant et d'An- sembourg uit Amstenrade, J. Dekker uit Goes en ds. G. van Duyl uit Hilversum. Uit deze redevoeringen, alle min of meer van propagandistischen aard, releveeren wij hier de mededeeling van den heer Hoge wind, dat het N.S.B.-ledental in Indië thans omstreeks 5000 bedraagt. Omstreeks drie uur verscheen de N.S.B.- leider, ir. A. A. Mussert, wederom op het podium, nu om de eigenlijke landdag-rede uit te spreken. Hij werd opnieuw luide toe gejuicht. Zijn toespraak was getiteld: „Onze strijd om een gaaf volk" en hield voornamelijk beschouwingen in over het doel en den geest der nationaal-socialistische beweging, zooals de heer Mussert een en ander reeds menigmaal uiteengezet heeft in het open baar. Nogal scherpe critiek uitte spreker op de houding der politie jegens de N.S.B. te Am sterdam, Rotterdam, Utrecht en in gemeen ten in Z.-Limburg. In dit verband bezigde de heer Mussert scherpe uitlatingen aan het adres der politie in het algemeen en den Amsterdamschen hoofdcommissaris, den heer Versteeg, in het bijzonder en besprak de vermelde, door hem ondervonden „aan randing" te Amsterdam. Zijn gehoor voorbereidend op een tegen valler bij de a.s. verkiezing, besloot hij zy'n rede met te zeggen, dat onder alle omstan digheden ,.de beweging marcheert en de a.s. verkiezingen slechts een incident in het N.S.B.-leven zijn". Di, üoTIE van het maaswater. Het onderzoek ter plaatse. Het Permanente Hof van Internationale Justitie, dat een onderzoek ter plaatse in stelt in de kwestie van de Maaswateront trekking, heeft Zaterdagochtend Luik ver laten. Na een bezoek gebracht te hebben aan de sluizen van Coronmeuse, den dam en de sluizen van Monsin, heeft het Hof zich naar Lanaye begeven, vanwaar men per boot tot Lanaeken ging. Vervolgens ging men naar Hasselt, van waaruit de sluis van Curange bezichtigd werd. Nadat ten slotte Wijneghem bezocht was, is men des avonds in Antwerpen aangekomen. De weg, dien het Hof Donderdag, Vrij dag en Zaterdag gevolgd heeft, was vast gesteld in overleg tusschen de Belgische en Nederlandsche agenten. Het Hof is thans in Den Haag terugge keerd. Zooals reeds is medegedeeld is de behandeling der zaak hedenochtend half 11 in het Vredespaleis verder behandeld. Het woord was toen aan prof. mr. B. M. Tel ers voor zijn repliek. IIUI Cl AAD ig weer rustig en U lw OtaHnI Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardi's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten HET PRINSELIJK PAAR IN ENGELAND Bezoek aan de koninklijke tuinen van San dringham. H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard brachten de Pinksterda gen door op Anmerhall in Norfolk, de be zitting van sir John Maffey. Zondagmid dag hebben zij een bezoek gebracht aan de koninklijke tuinen van Sandringham in gezelschap van koningin Maud van Noorwegen. Zondagochtend woonde het prinselijk paar, eveneens met koningin Maud, den dienst bij in de Westnewtonkerk van Sandringham Estate. Prins Bernhard als tennisser. De tennismedewerker van het „Vad." schrijft: De sportieve aanleg van Prins Bernhard is bekend uit zijn autoreizen en zijn ski- loopen. Dat Z.K.H. zich ook aangetrokken gevoelde tot tennis, lag om zoo te zeggen voor de hand. Te meer waar immers ver wantschap bestaat met de familie Von Cramm, waarvan zes broers zoo goede be oefenaren zijn dat zij in tournooien uit komen. Sinds zijn terugkeer in Nederland, van de huwelijksreis, heeft Prins Bernhard dan ook herhaaldelijk gespeeld. Op het tennis park Marlot, niet ver van het Huis ten Bosch, vond hij uitstekende gelegenheid: rustige omgeving, mooie banen en, wat voor hem ook van beteeken is was: de aanwezig heid van een oefenmeester. Prins Bernhard speelt niet alleen uit een oogpunt van ge noeglijke tijdpasseering. Hij heeft, we heb ben het uit eigen aanschouwing en uit de enkele opmerkingen welke wij met hem wisselden, de ambitie om het spel goed te spelen. Hij traint regelmatig met den bonds- oefenmeester Heuning. Hij speelt z.g. een „partijtje", meest een dubbelspel, met te voren gevraagde, ook wel toevallig aan- wezigë bekenden (onder zijn partners en tegenstanders zijn o.a. graaf v. Limburg Stirum, Prins Ahremberg, Pangeran Ario Soerio Hamidjodjo, de heer van Meegeren), doch naast dit partijtje waarin hij zich laat gaan als een actief, vinnig agressief speler met zeer goede ground strokes, heeft hij zijn vaste traningsuren. „Scheld me gerust uit", zegt hij meer dan eens tegen Heuning. En al volgt deze dit verzoek niet op, hij voldoet aan het gebod om stelselmatig, vast houdend, de details van de slagen te ver beteren. Na anderhalf uur dubbelspel nam Prins Bernhard, met enkele minuten pauze slechts, zijn uur training nog en in het laat ste kwartier vroeg hij den oefenmeester nu vooral op tempo te spelen, te „hetzen"! Daar ook H.K.H. Prinses Juliana veel voor tennis voelt (meer dan eens hebben zij op Marlot samen gespeeld), zullen de mooie banen bij het paleis Soestdijk ongetwijfeld niet alleen als modern-noodzakelijk onder deel van een park aangelegd zijn. We zijn er van overtuigd dat er, evenals nu op Mar lot, heel wat tennispleizier genoten, heel wat tennisgevechten geleverd zullen wor den. Want dit was onze indruk: het spor tieve pleizier. De kern tenslotte van alle echte sport. de nieuwe pachtwet. De nieuwe Pachtwet heeft, zooals be kend, blijkens het voorloopig verslag der Eerste Kamer, een weinig enthousiast ont haal gevonden en in de memorie van ant woord zijn heel wat bezwaren weerlged moeten worden. Blijkens inlichtingen van de „Tijd", zou naar in de afdeelingen gebleken was, in de Eerste Kamer zeer stellig een groote meer derheid zich voor het wetsontwerp uitspre ken (R.K., S.DA..P. en V.D. brengen sa men 30 sternen uit) en het moet uitgeslo ten worden geacht, dat zich thans zou her halen, hetgeen 5 Februari 1932 gebeurd is, dat n.L ten gevolge van een afwijkende meening van een aantal katholieken het ontwerp geen meerderheid kon behalen. Thans dreigt de nieuwe Pachtwet een an der gevaar. Naar wij vernemen, heeft de voorzitter der Eerste Kamer het plan, het. ontwerp voor de sluiting van 't zittingjaar niet meer op de agenda te plaatsen, waar door 't automatisch zou komen te verval len. Naar de „Tijd" verneemt, staat het echter vast, dat het wetsontwerp in ieder geval nog voor de sluiting der Kamer aan de orde gesteld zal worden. Indien den voorzitter blijkt, dat het ontwerp thans niet meer in behandeling behoort te komen, zal n.L van uit de Kamer het initiatief uitgaan, de nieuwe Pachtwet alsnog op de agenda te plaatsen, een initatief, waartoe de Kamer reglementair de bevoegdheid heeft. DE VERBITTERDE VEEHOUDERS. Onderzoek gelast naar de wijze van vast stelling van den boerenprijs voor consumptiemelk. Men deelt ons van bevoegde zijde mede: Ten aanzien van de jongste melkprijs- verlaging van 25 April kan het volgende worden medegedeeld. De stand van de rekening-courant was reeds geruimen tijd belangrijk ten gunste van de veehouders opgeloopen, d. w. z. dat de taxeprijs zich reeds geruimen tijd op een te hoog peil Officieele Crisispublicaties STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOÖNEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C gedenatureerd in het tijdvak van 10 Mei 1937 tot en met 15 Mei 1937 2,05 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de steun vergoeding 1,55 per 100 K.G. Met ingang van 17 Mei 1937 zal de ge legenheid opengesteld worden om erwten van kwaliteitsklasse A en B te denaturee- ren tegen een ander vast te stellen ver goeding. De steunvergoeding voor veldboonen welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in het tijdvak van 10 Mei 1937 tot en met 15 Mei 1937 zijn gedorscht, is vastgesteld op f 1.per 100 K.G. 's-Gravenhage, 14 Mei 1937. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Lelden en Omstreken Plaatsing-Bureau le Binnenvestgracht 30, voorheen Boerhaavestr. verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 24 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribneerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres 1ste Bin nenvestgracht 30. had bewogen. Over deze aangelegenheid werd de betrokken commissie der zuivel- centrale, waarin ook de veehouders verte genwoordigd zijn, geconsulteerd. Deze com missie kwam niet tot een eensluidend ad vies, hoewel door alle leden werd inge zien, dat verlaging van den taxeprijs nood zakelijk was. Over het tijdstip en de mate van deze verlaging bestond alleen verschil van inzicht. Hier zij nog bij aangeteekend, dat de vertegenwoordigers der veehouders in deze commissie den stand der rekening courant, waaruit de noodzakelijkheid tot verlaging bleek, als onjuist aanvochten. Het dagelijksch bestuur der Zuivelcentra- le besloot den melkprijs met 1 cent te ver lagen. Hierbij gaf met name de stand van de rekening-courant den doorslag, terwijl ook de verlaging van den melksteun te de zen mede van invloed was. Uit het voorgaande blijkt, dat de onder havige melkprijsverlaging op grond van de tot heden gevolgde gedragslijn terecht heeft plaats gevonden. De verwijten, welke te dezer zake de Nederlandsche Zuivel- centrale en bepaalde personen zijn ge richt, moeten dan ook als misplaatst wor den beschouwd. Naar aanleiding van voornoemde critiek op de zuivelwaardebasis van de rekening- courant van melkveehouderszijde werd in middels besloten tot het instellen van een onderzoek naar de door industrie-bedrijven in dit district over het afgeloopen con tractjaar werkelijk betaalde melkprijzen. Het spreekt vanzelf, dat, hangende dit on derzoek de huidige werkwijze moet blijven bestendigd. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 16 tot en met 22 Mei, behoudens tus- schentijdsche wijziging wederom vastge steld op 0.75 per K.G. AANBESTEDINGEN. Vanwege den Rijkswaterstaat werd he den aanbesteed: het bouwen van 2 brug wachterswoningen aan den provincialen weg langs de Goude nabij den rijksweg no. 12 onder de gemeente Waddinxveen. Laagste inschrijver was J. Bontebal te Zevenhuizen, voor 11.748. Voorts werd door Gedep. Staten van Zuid-Holland aanbesteed, het vrbreeden en gedeeltelijk omleggen van het bestaan de weglichaam, het aanbrengen van een gewalste fundeering, het aanbrengen van een stijtlaag, het maken van een klinker bestrating, het aanleggen van een rijwiel pad, het maken van een duikerbrug en een tunnel met bijbehoorende werken van den rijksweg OegstgeestHaar lemmermeerpolder Sassenheim Noordwjjkerhout (ged. Sassenheim Noordwijkerhout). Laagste inschrijfster was de N.V. de Geruischlooze weg te Heemstede, voor 63.770.—. Examen ziekenverpleging Dipl. B. Geslaagd voor het eindexamen B., in Huize „Sancta Maria" te Noord wij ker- hout, de eerw. Zusters M. Reginalda (H. Remmers), Zuster M. Rosaria (M. de Waal) en de dames M. Barendsen, K. Drouven, F. van de Klundert, E. Leenen, J. Melis, Q. van Noort, H. de Roos, A. Selbach, C. Smits, J. Verzoom, A. van Vlijmen. Afge wezen 2. NIEUWE REGELING VAN WERKTIJDENBESLUIT VOOR KANTOREN 1937 HET WERK OP ZONDAG EN OP ZATERDAG MIDDAG Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). TEN HOOGSTE 57a UUR ARBEID ACHTEREEN Aan het gisteren verschenen Staatsblad no. 844, bevattende het werktijdenbesluit voor kantoren 1937, is het volgende ont leend: Een vrouw mag in kantoren op Zon dag den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. het verkoopen van plaatsbewijzen voor openbare middelen van vervoer, het verkoopen van toegangsbewijzen voor pu blieke vermakelijkheden, vergaderingen en tentoonstellingen en het verrichten van administratieve werkzaamheden, on middellijk met bovengenoemden verkoop verband houdende; b. arbeid in kantoren van bad- en zweminrichtingen. Een man of een vrouw mag in kantoren op Zaterdag na 1 uur des middags den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. het verkoopen van plaatsbewijzen voor openbare middelen van vervoer, het verkoopen van toegangsbewijzen voor pu blieke vermakelijkheden, vergaderingen en tentoonstellingen en het verrichten van administratieve werkzaamheden, on middellijk met bovengenoemden verkoop verband houdende; b. arbeid in kantoren van bad- en zwem inrichtingen; c. arbeid in kantoren van spaarbanken en banken van leening en in kantoren van andere banken voor zoover de spaarbank- afdeeling betreft; d. arbeid in advertentie- en nieuwsbu- reaux en in kantoren van nieuwsbladon- dernemingen, die een Zaterdagavond-, een Zondagochtend- of een Maandagoch tendblad uitgeven; e. arbeid tusschen 1 en 2 uur des namid dags onder voorwaarde, dat de arbeid op dien dag niet vóór 8 y3 uur des voormid dags aanvangt; f. arbeid tusschen 1 en 3 uur des na middags, bestaande in het uitbetalen van loon en uitkeeringen van ziekenfondsen en de daarmede in verband staande boek houding; g. arbeid in kantoren van consultatie- bureaux voor tuberculosebestrijding, zui gelingen- en kleuterzorg; h. arbeid in kantoren der N.V. Alge- meene Transport Onderneming en der N.V. Expeditie-onderneming Van Gend Loos, die direct verband houdt met het vervoer van bestelgoed; i. arbeid in kantoren van eierenexpor- teurs, die direct verband houdt met de verzending van eieren met zeeschepen, die op dien dag vertrekken; j. arbeid in kantoren van binnenvaart en sleepdienstondernemingen, die direct verband houdt met op dien dag aanko mende of vertrekkende schepen; k. arbeid in kantoren, behoorende bij ondernemingen, waarin het verrichten van den bedrijfsarbeid op Zaterdag na 1 uur des namiddags niet verboden is, doch alleen voor wat betreft administratieve werkzaamheden, welke onontbeerlijk zijn voor den geregelden gang van den be drijfsarbeid, die alsdan verricht wordt; 1. arbeid in kantoren van luchtvaarton dernemingen, die direct verband houdt met het aankomen en vertrekken van vliegtuigen. Eveneens mag een man of een vrouw in kantoren op Zaterdag na 1 uur des namiddags den hieronder ge noemden arbeid verrichten: a. arbeid in kantoren van notarissen, advocaten en deurwaarders, bestaande in spoedeischende administratieve werk zaamheden; b. arbeid in bankkantoren en kantoren voor den geld- en effectenhandel, noodig voor de afwerking van effecten- en vreem de valuta-transacties van dien dag, of welker verband houdt met het bijhouden van de giro-, bank- en effectenrekeningen en het mededeelen van den stand der re keningen aan rekening-couranthouders; c. arbeid in verband met den verkoop of de verzorging van op dien dag aange voerde visch, schaal- of schelpdieren; d. arbeid, bestaande in het behandelen van brieven, telegrammen of telefonische opdrachten, waarvan de afdoening geen uitstel kan lijden, benevens het bedienen van telefoontoestellen; c. arbeid in kantoren van begrafenis ondernemingen, bestaande in spoedeischen de administratieve werkzaamheden; f. arbeid in kantoren, behoorende bij fabrieken of werkplaatsen, pakhuizen of magazijnen, bestaande in administratieve werkzaamheden, direct verband houdende (met het laden of lossen van goederen of met de gelegenheid tot het verzenden of vervoeren van goederen. Een arbeider mag op Zaterdag na 1 uur des namiddags in kantoren den hieronder genoemden arbeid verrichten: a. arbeid in verband met veilingen van land- of tuinbouwproducten; b. arbeid in kantoren, gevestigd in de gemeenten Alkmaar, Axel, Genemuiden, Harderwijk, Helmond, Hoom, Leiden, Roermond, Sittard, Stavoren, Utrecht, Venlo en IJzendijke, doch ten hoogste tot 4 uur des namiddags en alleen voor zoo ver de arbeid verband houdt met de op dien dag in die gemeente gehouden week markt. Indien een man of een vrouw den be doelden arbeid op Zaterdag na 4 uur des namiddags verricht, mag hij of zij, in de week, waar hij of zij arbeid verricht op Zaterdag na 1 uur des namiddags, geen arbeid verrichten, hetzij op ten minste een anderen werkdag na 1 uur des namid dags, hetzij op Maandag voor 12yt uur* des namiddags. Indien een man of een vrouw arbeid op Zaterdag na 1 uur des namiddags gedu rende meer dan twee uren verricht, en daarbij te zijnen of te haren aanzien het bepaalde bij artikel 18 toepassing vindt, mag hij of zij in de daaropvolgende week geen arbeid verrichten, hetzij op ten min ste een anderen werkdag na 1 uur des na middags, hetzij op Maandag voor 12^ uur des namiddags. Volgens artikel 4 mag een man of een vrouw in kantoren op Zaterdag na 1 uur des namiddags arbeid verrichten, be staande in het reinigen van lokalen of in het houden van toezicht daarop, en vol gens artikel 5 mag een man in kantoren op Zaterdag na 1 uur des namiddags ar beid verrichten, die uitsluitend of in hoofdzaak bestaat in het verrichten van bewakingsdiensten, het bedienen van in stallaties voor centrale verwarming en zoo noodig het verrichten van herstellin gen aan gebouwen, meubilair, machines, ketels en leidingen. Het bepaalde in dit besluit is niet van toepassing op den arbeid van afdeelings- chefs e.d. De arbeidstijd van een arbeider in een kantoor moet eiken dag telkens na ten ihoogste vijf en een half uur arbeid wor den afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur. De rusttijd. Een vrouw, die in een kantoor arbeid verricht, moet een dagelijkschen onafge broken rusttijd hebben van ten minste elf uren, waarin de tijd tusschen 11 uur des namiddags en 7 uur des voormiddags be grepen moet zijn. Een man, die in een kantoor arbeid ver richt, moet een dagelijkschen onafgebro ken rusttijd hebben van ten minste tien uren. Indien in een kantoor een opeenhoping van werk voorkomt, of zich aldaar bijzon dere omstandigheden voordoen, kan het districtshoofd vergunnen, dat in dat kan toor wordt afgeweken van het bepaalde inzake de rusttijden. Het besluit is voorts niet van toepassing op arbeid van mannen en vrouwen in: 1. kantoren van reederijen van zee schepen; 2. aanneemkantoren van schepelingen voor de zeevaart en van havenarbeiders; 3. kantoren van voor de zeevaart wer kende ondernemingen van stuwadoors, cargadoors, expediteurs, veemen en scheepsbevrachters; 4. kantoren van overzee-exporteurs; 5. kantoren van zeevischexporteurs; 6. kantoren van tabakshandelaren en -makelaars; 7. kantoren van groenten-, fruit- en aardappelenexporteurs; 8. reisbureaux. Het treedt in werking met ingang van 1 Juni 1937, behalve voor wat betreft ar beid in bankkantoren en in kantoren voor den geld- en effectenhandel, waarvoor dit besluit in werking treedt met ingang van 1 September 1937. KERKNIEUWS SUB TUTELA MATRIS. De nationale rijwielbedevaart naar Renkum. De nationale bedevaart naar Renkum van de federatie van R. K. Rijwielbede vaartclubs in Nederland, Sub Tutela Ma tris, zal dit jaar op 12 en 13 Juni a.s. wor den gehouden. Iedere R. K. wielrijder kan aan deze be devaart deelnemen evenals groepen en jeugdgroepen onder eigen leiding. In Ren kum is er gezorgd voor een zeer billijke gelegenheid voor logies, zoodat dit voor niemand een beletsel behoeft te zijn. De volgende routes, waarbij men zich kan aansluiten staan reeds vast: Amsterdam, via Gooi, Amersfoort, Ede, Renkum. Den Haag, Utrecht, Wageningen, Ren kum. NijmegenRenkum. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt en programma's en deelnemers kaarten kunnen worden aangevraagd aan het Nationaal Bureau van Sub Tutela Ma tris, Konininneweg 70, Hilversum. In Am sterdam zijn voorts inlichtingen te verkrij gen aan het afdeelingssecretariaat, Nieuwe Nieuwstraat 22. DE MAASTRICHTSCHE SINT SERVAAS PROCESSIE. Onder buitengewoon groote belangstel ling, ook van buiten Maastricht, trok op den len Pinksterdag de groote St. Servaaspro cessie, die ditmaal in verband met de Heiligdomsvaart een speciaal karakter droeg, door Maastricht. Op plechtige wijze werden n.l. alle kost bare reliekschrijnen mede gedragen in den door kleurrijke engelen- en maagdegroe- pen geformeerden stoet. Meerdere geeste lijke en wereldlijke autoriteiten merkten we daarin op. Voor de eerste maal nam de nieuwe Commissaris der Koningin aan de processie deel, terwijl we eveneens den j.L Zaterdag geïnstalleerden nieuwen bur gemeester, Jhr. Mr. W. Mich iels v. Kesse- nich in ambtscostuum opmerkten. Het Allerheiligste werd rondgedragen door Z. Hoogeerw. Deken Schoenmackers bij onstentenis van deken Wouters. „Maandagmorgen"

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12