RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 18 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Verleden week werd in het Ambachtshuis een vergadering gehou den van de Voorschotensche Burgerwacht. De voorzitter, de heer A. J. Turion, sprak een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot burgemeester M. F. Berkhout, die mede ter vergadering aanwezig was. Van den heer C. Eggink was bericht in gekomen, dat hij wegens drukke werk zaamheden niet meer in aanmerking wilde komen voor herkiezing van bestuurslid. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, A. P. Schrama de Jong, bleek dat was ontvangen 459.79 en uitgegeven f 454.40; er dus een batig saldo was van 5.39. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat ook de secretaris, de heer Schassert Bert, wegens hoogen leeftijd ontslag neemt als bestuurslid, waaraan hij een woord van waardeering toevoegt voor het vele dat de secretaris voor de burgerwacht heeft ge daan. Voor dat tot de verkiezing van be stuursleden werd overgegaan verkreeg bur gemeester Berkhout het woord. Deze deelde mede dat bij het vertrek van den vorigen commandant, de voorzitter A. J. Turion, ook deze functie tijdelijK op zich had ge nomen. Daar deze functies reglementair on- vereenigbaar zijn, is in een onderlinge be spreking besloten, dat de heer Turion zijn ontslag zou nemen, hetwelk hij met ingang van heden dan ook eervol verkreeg. De Burgemeester stelde vooi, om in de vaca ture te benoemen de heer M. T. graaf van Randwyck. Deze mededeeling werd met ap plaus begroet en bleek aller instemming te hebben. De burgemeester sprak nu een woord van dank tot den aftredenden commandant, voor alles wat hij als zoodanig voor de bur gerwacht heeft gedaan en beval den nieuw- benoemden commandant bij de burgerwach ters aan. De heer Turion sprak als aftredende commandant een woord van dank voor de medewerking, welke hem steeds was ver leend, ook door den instructeur, den heer R. Middelkoop, die ook aanwezig was, ter wijl de nieuwgekozen commandant zijn dank uitte voor het in hem gestelde ver trouwen. Bij de verkiezing van bestuursleden, ble ken de heeren: A. J. Turion en N. de Boer, bij eerste stemming te zijn gekozen en bij herstemming de heer T. Lelyveld. De schietoefeningen zullen dit jaar aan- vangen den 21en Mei tusschen 68 uur n.m. te Katwijk aan Zee. Bij de laatst gehouden bukswedstrijd bleek het hoogst aantal punten geschoten te zijn door den heer D. de Boef, die voor dit afgeloopen jaar de winner was van den wisselbeker. Verder waren prijswinners: de heeren T. van Mulleger met 188 p., C. van Egmond met 185 p., J. van Veen met 184 p., G. J. IJpelaan met 184 p. Alle win naars kregen een aardig prijsje. Intusschen had het bestuur besloten, dat de heer de Boer met het secretariaat belast zou worden. De burgemeester sprak een hartelijk af scheidswoord tot den vertrekkenden secre taris, den heer Schrassert-Bert. Spreker be gon met een schrijven voor te lezen van Kapt. Snijders, die zelf verhinderd was aanwezig te zijn, hulde bracht aan den af tredende voor alles wat deze voor de bur gerwacht heeft gedaan, hetwelk door den burgemeester met een persoonlijk woord nog werd aangevuld, waarbij hij den heer Schrassert-Bert, die ondanks zijn hoogen leeftijd nog altijd even actief was, als een voorbeeld stelde voor de jongeren. Ook de heer Schrassert-Bert sprak een hartelijk woord van afscheid tot het bestuur en al zijn mede-burgerwachters. Nadat bij de rondvraag nog enkele vra gen werden -gesteld en beantwoord, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Aanbieding geschenk. Door de leden van de beide middenstandsvereenigingen alhier nl. Tosea en Hanze is een circulaire gezonden aan de industrieelen en midden standers uit onze gemeente, waarin het plan wordt ontwikkeld, om een geschenk aan te bieden bij de opening van het nieu we Wilhelminapark, wat door de gemeen te wordt aangelegd en hare voltooiing na dert. Er is opgericht een comité van uit voering, bestaande uit de leden van Tosea en de R. K. Middenstandsvereeniging de Hanze. De volgende heeren hebben zitting genomen in dit comité: C. Bins, I. Deurloo, Th. Lamboo, P. Niersman, L. C. Oosterbaan en A. B. Wesseloo. Dit comité zal trachten de gelden in te zamelen, benoodigd voor het doel. Door het comité van aanbeveling zijn aangezocht en hebben zich beschik baar gesteld: Burgemeester M. F. Berk hout, de beide wethouders: J. A. Mens en C. Eggink, de heer A. P. Schram de Jong en de heer A. J. Turion. Een herdenking. Zaterdag jl. herdacht de heer W. A. A. J. Baron Schimmelpen- ninck van de Oye, den dag dat hij vóór 25 jaar heer is geworden van het bekende landgoed Duivenvoorde alhier, na het over lijden van zijn oom jhr. mr. H. A. Steen gracht van Duivenvoorden. Deze dag is niet onopgemerkt voorbijge gaan. Vele bloemstukken werden Baron Schimmelpenninck van der Oye aangebo den. Zijn personeel werkzaam op het land goed en de pachters van huize Duiven voorde kwamen hunne opwachting maken en hunne gelukwenschen aanbieden. De heer Valentijn, timmerman van het land goed, had het aardige idee gehad, de oude knipmolen van hout te maken en den land heer aan te bieden, daar vele landerijen van Duivenvoorde in dezen polder liggen. Vele autoriteiten en colleges uit deze ge meente kwamen des middags op het land goed aan om hunne gelukwenschen aan te bieden. Des avonds bracht het Harmonie- GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: M. F. Berkhout, Burgemees ter. Aanwezig 9 leden. Afwezig met kennis geving de heeren: J. Braggaar en C. Mui holland. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en na een opmerking van den heer Bakker, die in de notulen aanvulling wenscht van de woorden „zoo mogelijk eer der" vastgesteld. Ingekomen is een dankbetuiging van het Groene Kruis voor de verleende subsidie drie missiven van Ged. Staten goedkeu rende eenige genomen raadsbesluiten, een rapport van den keuringsdienst ever de verrichte werkzaamheden in het le kwar taal 1937, en een verslag van den toestand en de verrichtingen der aroeidsbemidde- ling gedurende 1936. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. De katholieke H. B. 8. te Leiden. Thans komt in behandeling het ver zoek van de R.K. Hoogerburgerschool „St. Bonaventura" te Leiden om een subsidie over 1934 voor 5 jaarleerlingen, die uit deze gemeente de school hebben bezocht tot eeri gezamenlijk bedrag van 365.—. B. en W. stellen den raad voor aldus te besluiten. De heer Bakker meent dat het noodig wordt dat het gemeentebestuur verzoekt een vertegenwoordiger toe te mogen voe gen aan het bestuur dier vereeniging, daar de subsidie steeds hooger wordt om toe te zien op de uitgaven. De voorzitter vindt het vreemd, zooiets te vragen, daar er vol doende controle is op de uitgaven. Ook is het niet juist dat de subsidie per leerling hooger is, maar het aantal leerlingen dier school uit onze gemeente is hooger, van daar het hoogere bedrag. De heer Bakker blijft zijne meening handhaven. Wethouder Mens uit zijne verbazing dat deze subsidie aanvrage zulk een breede bespreking uit lokt. Wanneer bedoelde leerlingen de open bare H. B. S. zouden bezoeken, dan zou den deze kosten per leerling wel 50 pet. hooger zijn. Het beteekent dus voor de ge meente een voordeel, dat deze leerlingen de bijzondere H. B. S. bezoeken. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stem men. Vervolgens wordt besloten 35 M3. grond kosteloos over te nemen van den heer C. Eggink voor openbare straat aan de Mo lenlaan en aan den heer Th. G. den Hol lander een strook grond van 180 Mr. be stemd woor openbaren weg voorloopig te verhuren voor 1.per jaar, daar deze weg voorloopig nog niet wordt aangelegd. Opheffing van een Bouw- vereeniging. Door het bestuur van de Voorschoten sche Bouwvereeniging zijn de bezittingen dier vereeniging den gemeente aangebo den ter overname, daar de vereeniging in financieele moeilijkheden verkeert en be sloten heeft met algemeene stemmen tot ontbinding der bouwvereeniging. De bezit tingen van de bouwvereeniging bestaan uit 87 woningen in het Burgemeester Vernède- park. Per 1 Januari 1937 bedroegen de totale schulden der vereeniging 276.233.00 Het stamkapitaal der vereeniging bedraagt 4000.wat de gemeente aan de aandeel houders moet terugbetalen. B. en W. stel len den raad voor de bezittingen der ver eeniging over te nemen met alle daarop rustende schulden en te bepalen, dat dit besluit wordt geacht in werking te zijn ge treden met ingang van 1 Januari 1937. De heer A. Verboon kan zich met dit voor stel wel vereenigen, daar de gemeente dan scherpe controle kan uitoefenen op de uit gaven. De heer Bakker brengt hulde aan B. en W. voor de wijze waarop het college deze zaak heeft aangevat, waarna zonder hoofdelijke stemming en met algemeene stemmen aldus wordt besloten. Vervolgens wordt, naar aanleiding van het bovengenoemd besluit overgegaan tot de instelling van een woningbedrijf en een verordening bestaande uit een 20-tal arti kelen vastgesteld, nadat de heer Bakker op artikel I van de voorgestelde verordening eenige aanmerkingen heeft gemaakt, daar hij meent dat de voorgestelde redactie niet de juiste is. Punt 8 der agenda vermeldt regeling personeel van de Voorschotensche Bouwvereeniging. B. en W. stellen den raad voor den boekhouder van Amerom en den opzichter-incasseerder B. J. Lam boo in dezelfde functie voorloopig te hand haven. De functie van secretaris-penning- meester komt automatisch te vervallen. Aldus besloten. Daarna wordt besloten een geldleening aan te gaan groot 4000.rentende 4 pet. per jaar met de bank van Ned. Gemeenten om het stamkapitaal van de bouwveree niging terug te betalen. gezelschap Benevenuto hem een serenade; de heer Wiersma, voorzitter van het koor, voerde het woord. Taveno. Het strijkgezelschap Taveno gaf Vrijdagavond in het gebouw van christelijke belangen haar 22e uitvoering, onder leiding van den heer Joh. Hazes, di rigent van het strijkgezelschap. Vele num mers werden gegeven en zeer goed ten ge- hoore gebracht o.a. Zwei Marche aus „Al- keste" van Chr. W. Genck, Frühlingserwa- chen van E. Bach, Standchen van Jonny Meykens, Les Contes d'Hoffmann van J. Offenbach enz. enz.: Het was een mooi muzikaal programma dat ten gehoore werd gebracht. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden een damestasch, een hondenriem en een contactsleutel, verloren een rijwiel- belastingmerk met etui, een portemonnaie met inhoud, een porteminna'e met inhoud. Instelling dienst van openbare werken. In navolging van hetgeen thans voor maatschappelijk hulpbetoon is geschied, wenschen B. en W. ook den dienst van openbare werken als een afzonderlijken tak van dienst aan te wijzen. Reeds in het rapport van het centraal bureau voor ve rificatie en financieele adviezen der ver- eenigeing van Nederlandsche Gemeenten is de wenschelijkheid betoogd voor onze ge meente. Voor dezen dienst is eene veror dening ontworpen bestaande uit een 19- tal artikelen. Wordt aldus besloten. Tegen de beheersverordening dienst maatschappelijk hulpbetoon maken Ged. Staten bezwaren, waardoor de verorde ning moet worden herzien, doch B. en W. stellen den raad voor de bestaande veror dening in te trekken en een nieuwe veror dening vast te stellen. Aldus besloten. In verband met de kasmiddelen is het gewenscht eenige vlottende schuld om te zetten in vaste schuld. De volgende objec ten komen hiervoor in aanmerking: vuil verbrandingsoven, tegaltrottoir School straat, uitkeering ex artikel 205 der L. O. wet 1920, uitbreiding gas, electriciteit en waterbed'ijf voor een gezamenlijk bedrag van 61.860.Door de N.V. Hollandsche sociëteit van levensverzekeringen te Am sterdam werd een aanbieding gedaan met een looptijd van 20 jaar te verstrekken k pari, tegen een rente van 3K pet. echter onder voorwaarde, dat de N.V. het recht heeft de rente van het onafgeloste gedeel te der leening op of na 30 Juni 1947 te ver- huogen tot ten hoogste 4% pet. B. en W. stellen den raad voor op deze aanbieding in te gaan. Wordt besloten. Vervolgens wordt besloten een kasgeldleening, aange gaan voor' drie maanden, met een maand te verlengen. Deze kasgeldleening is groot 25.000.—. Electriciteitstarieven. Deze electriciteitstarieven voor kracht wenschen B. en W. te herzien om het con tractenstelsel te vervangen, waardoor dan tevens een billijk tarief kan worden ont worpen voor krachtverbruikers, die geen maximum gebruik van 2500 K. W. L. per kalenderjaar, doch bijv. slechts 500 of 1000 K. W. H. per jaar gebruiken. Op 17 Janua ri 1937 maakten van het dubbele tarief 64 afnemers gebruik. B. en W. stellen den raad voor in plaats van het tarief van 0.15 voor alle dag KWH, de volgende ta rieven vast te stellen. Tot 500 KWH k 0.15 per KWH. Van 500—1000 KWH k 0.13 per KWH. Van 1000—1750 KWH k f 0.11 per KWH. Van 1750—2500 KWH a f 0.09 per KWH. Boven 2500 KWH k f 0.06 per KWH. Een gebruiker van 2500 KWH per jaar, betaalt volgens het contract 2500 k 0.13 is 325.volgens de nieuwe voorgestelde regeling 290.Het verschil bedraagt dus 35.Wordt aldus besloten. Van Ged. Staten zijn eenige opmerkin gen gekomen op de vastgestelde zieken fondsverordening. Aan sommige wenschen van Ged. Staten willen B. en W. tegemoet komen, échter niet aan alle opmerkingen om te voorkomen dat de prikkel voor de werkloozen om zich aan te sluiten, verlo ren gaat. Wordt conform besloten. Evenzoo worden eenige administratieve wijzigingen aangebracht in de besmettelijke ziekengeldverordening. Het sluitingsuur van café's. Door eenige caféhouders, die hunne ca fé's aan de verkeerswegen hebben is een verzoek gericht aan den raad om hunne café's open te mogen houden tot 12 uur des nachts. B. en W. adviseeren den raad hier op niet in te gaan, daar een algemeen slui tingsuur van 12 uur des nachts als regel voor de gemeente niet wenschelijk is en zeer zeker niet noodzakelijk, daar het be zoek in de late uren zeer gering is. De heer W. G. Duijnisveld vindt een algemeen slui tingsuur van 12 upur niet noodzakelijk, doch wenscht wel iets te doen voor de ca féhouders en het sluitingsuur bepaald wil len zien In de maanden Juni, Juli en Au gustus op 11.30 uur. De heer Bakker geeft den heer Duijnisveld in overweging zijn voorstel te herzien en het sluitingsuur met het oog op vergaderingen enz in de zo mermaanden te brengen op 12 uur. De heer Vieveen zegt, dat het voorstel van den heer Duijnisveld heel iets anders is dan adres santen vragen. Het ligt in de bedoeling van adressanten alleen die café's open te laten tot 12 uur des nachts, die liggen aan de groote verkeerswegen. De heer D. Limburg kan zich met het prae-advies vereenigen, daar de noodzakelijkheid van langer open blijven der café's niet is aangetoond. Bo vendien zou het moeilijkheden veroorza ken met die caféhouders, welke niet tot de groote verkeerswegen behooren. Ook de heer A. Verboon spreekt in denzelfden geest. De voorzitter zegt, dat het moeilijk is een zuivere grens te trekken. Het café bezoek is in de avonduren op gewone tij den hier gering en verlating van het slui tingsuur is dus niet noodzakelijk. Orde, rust en zedelijkheid moeten worden be schermd. De heer Duynisveld wil er een koophandeltje van maken door het slui tingsuur een half uur te verlaten. Voorloo pig althans zou spreker den toestand wil len laten zooals deze is. Bij bijzondere ge legenheden wordt een ruim gebruik ge maakt om het sluitingsuur voor vergaderin gen of feesten in een café te verlaten met één of twee uur, zoodat de noodzaak ten eenemale ontbreekt om den algemeenen regel v.an sluiting te 12 uur des nachts in te stellen. Het voorstel Duijnisveld wordt bij stemming verworpen met 7 tegen 2 stemmen. Vóór het voorstel stemmen de heeren W. G. Duijnisveld en P. Koot. Te gen stemmen: de beide wethouders, J. A. Mens en C. Eggink en de leden A. Verboon, D. Limburg, O. R. Viveen, J. Bakker en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oije. WOENSDAG 19 MEL Hilversum I, 1875 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (grpl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Het Stichtsch Salon-orkest. (Om 12.00 Berichten. I.00 Kinderkoor „De Kleine Harp" m. m. v. soliste. 2.00 Vergadering v. d. Bond van Meisjes- vereenigingen op Geref. Grondslag, repor tage. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Vervolg van 2.00. 4.15 Reportage uit de Rotterdamsohe Dier- gaarne. 5.00 Kinderuur. 6.00 Felicitaties. 6.10 „Het Protestantisme in Spanje", cau serie. 6.25 Gramofoonmuziek. 6.30 Causerie over het Binnenaanvarings- reglement en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 „Gevolgen der zonde en Lijden voor het vee", causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-Be- richten. 8.15 Herdenking 70-jarig bestaan der Christ. Phil an tropische Inrichtingen te Doe- tinchem. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgelconcert. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum n, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.05 „Zomeroogst", causerie. 8.10 Gramofoonmuziek. 9.30 Keuken praat je. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gevarieerd programma (gr.pl.) en causerie ,over de Nederlandsche Arbeiders beweging (gr.pl.). 11.30 „Voor de werkloozen", causerie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 „Melody Circle". 1.00 Gramofoonmuziek. I.151.45 Orgelspel. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Flierefluiters m. m. v. solist. 7.00 Zang. 7.30 „Consequenties van ons geloof in het dagelijksch leven", causerie. 8.05 Herh. SOS-Berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 Orgelspel. 8.45 „Leven en sterven van Hellevoet- sluis", reportage. 10.00 Berichten ANP. 10.05 VAR A-Groot-orkest m. m. v. solist. II.00—12.00 „Fantasia". D r o i tw i c h, 1500 M. 10.05 Orgelspel. 10.35 „Fight with a shark", causerie. 11.05 Het BBC-Northern orkest m. m. v. soliste. 12.05 Het Coventry Hippodrome orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.35 Jan Berenska en zijn orkest. 2.05 Het Bonnybridge ond District orkest. 2.50 Pianovoordracht. 3.20 Jeugd-Kerkdienst. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Fralkman's Apachen-orkest m. m. v. soliste. 5.20 Berichten. 5.40 Fransche declamatie. 6.00 Het BBC-Schotsch orkest. 6.50 Muzikale causerie. 7.10 BBC-Dansorkest. 7.25 Interview. 7.55 Vervolg BBC-Dansorkest. 8.05 Reportage van de Marinevloot. 8.15 Vervolg BBC-Dansorkest. 8.20 Berichten. 8.40 „Should blood sports be prohibited", discussie. 9.20 BBC-Theater-orkest m. m. v. solist 10.20 Mantovani's dansorkest. 10.5011.20 Jazzmuziek (gr.pL). Radio Paris, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Colonne-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.05 Zang. 3.50 Pianovoordracht. 4.50 Zang. 5.05 Gramofoonmuziek. 7.35 Chansons. 7.50 Omroeporkest, Noyon-koor en solis ten. 9.50 Gramofoonmuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Westduitsch Kamerorkest. 7.50 Orkestconcert. 8.50 Gramofoonmuziek. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Omroepkleinorkest en militair or kest. I.35 Gevarieerd concert. 3.50 Bielefelder Concertorkest. 5.40 Solistenconcert. 6.20 Bonnsche Madrigaal vereeniging. 7.30 L. Eysoldt's dansorkest. 8.35 Omroepkleinorkest 9.50 Gevarieerd concert. 10.2511.20 O. Schumer's orkest. Brussel, 822 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. II.50 Omroeporkest 12.30 Salonorkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek, 5.20 Salon-orkest en soliste. 6.20 O mr oepd ansorkest 7.20 Omroeporkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Symphonieorkest. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Salonorkest. 12.30 Omroeporkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.25 CLemor and his Lucky Stars. 5.35 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.40 Omroep-Symphonieorkest. 8.20 Radiotooneel. 9.10 Gramofoonmuziek. 9.3010.20 Omroepdansorkest Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Ad. Lutters orkest. 8.20 Marsohenooncert 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetconcert 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Ad. Lutteris dansorkest Gem. Radiodistrib utlebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 9.50 diversen. 10.05 London Reg. 12.05 Brussel VL 12.35 Keulen. 14.20 Parijs R. 14.35 London Reg. 15.50 Keulen. 17.20 London Reg. 18.20 Keulen. 19.05 diversen. 19.30 Keulen. 20.20 Rome of diversen. 4de Programma. 8.00 Brussel VL 8.20 diversen. 9.35 Droitwich. 10.35 diversen. 11.05 Droitwich. 17.20 diversen. 17.35 Brussel Fr. 18.35 Droitwich. 19.40 London Reg. 22.30 Droitwich. 23.20 R. Danmark of diversen. Namen van wegen. Daarna worden aan de volgende wegen de volgende namen gegeven met het oog op de hernummering van den Veursche- weg: 1. 't Laantje bij „Klein Rouwkoop": Es- senlaan. 2. 't Wegje naar de kunsthoornindustrie: Rouwkooplaan. 3. 't Wegje naar de boerderij van Van der Vossen: Peppellaan. 5. 't Pad naar den knipmolen: Vliet en wegen. 6. 't Laantje „Haagwijk": Haagwijk. 7. 't Laantje voorbij het huis „Woelwijk", Woelwijklaan. 8. De Rozenburgerlaan: Rozenburger laan. 9. 't Laantje naar Ter Horst: Horstlaan. 10. Duivenvoorde: Duivenvoorde. Ingekomen is een verzoek van het be stuur van de Hervormde School voor Chr. Lager en Uitgebreid Lager Onderwijs om beschikbaarstelling van de noodige gelden ex art. 72 der L. O. wet 1920 voor aan schaffing von leermiddelen tengevolge van verandering van methodes. Dit verzoek wordt verwezen naar B. en W. om prae- advies. In de Gemeenterekening, dienst 1935, worden op verzoek van Ged. Staten enkele wijzigingen aangebracht. De totaal cijfers ondergaan hierdoor geen verandering. Vervolgens worden nog eenige beslui ten comptabiliteit genomen. Bij de rond vraag komt de heer D. Limburg terug op de beslissing dat de Bn'iwvav?r^?^°rs, die stempelen, terug gebracht zijn van de 6e naar de 7e klasse. Spreker meent dat het een raadsbesluit is geweest en dus ook de raad over deze kwestie zijne meening had moeten kunnen zeggen. Zijn B. en W. van plan nog met een voorstel te komen, vraagt spreker? De voorzitter antwoordt, dat voor de eerste maal over deze zaak een besluit is genomen door den raad, doch dit besluit was geldig voor een bepaalden tijd. Daar na heeft steeds het college van B. en W. de beslissing genomen, zoodat ook het laatstgenomen besluit wettig is. Er is op heden niets aan te veranderen. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. Beginneling in de paardensport: „Neen Kareltje, het is vandaag te koud om over sloten te springen!"

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11