KENT U DINSDAG 18 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 de nieuwe Ford V-8 well De prachtige rijkwalitelten. De soepelheid van de motor, de muurvaste ligging op de weg en In de bochten en de schitterende remmen. Alvorens U tot den koop van een nieuwe auto besluit, probeer eerst de nieuwe V-8. Dan weet U pas wat op automoblelgebied wordt geboden. Het verbindt U'tot niets. VRAAGT INLICHTINGEN EN DEMONSTRATIE N.V. „HET MOTORHUIS'' OFF. FORD DEALER, TEL. 2135/36 GEMENGDE BERICHTEN Burgemeester van Meerlo bij aanrijding gedood Per flets door vrachtauto aangereden Gisternacht omstreeks twaalf uur is de burgemeester van Meerlo, de heer P. L. A. van den Bergh, by een aanrijding door een vrachtauto om het leven gekomen. De heer van den Bergh reed per fiets van Horst naar Tienray. Door nog niet bekende oorzaak werd hij door een vrachtwagen aangereden en zoodanig gewond, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Volgens een ander bericht kwam de heer van den Bergh onder den auto, doordat deze te veel links op den weg reed. Het stoffelijk overschot is naar het St. Antonius-gesticht te Horst overgebracht: Het slachtoffer was 54 jaar en ongehuwd. De politie heeft de zaak in onderzoek. VADER TRACHT ZIJN ZOONTJE VOOR AANRIJDING TE BEHOEDEN. WORDT ZELF GEGREPEN EN GEDOOD. Op den rijksweg tusschen Susteren en Nieuwstad heeft Zondagmorgen tegen half elf een doodelijke aanrijding plaats gehad. De heer P. J. Wetzels, winkelier te Sit- tard, was met zijn 2-jarig zoontje wat gaan fietsen. Ter plaatse hadden zij even terzijde van den weg gerust toen plotseling de klei ne vlak voor een auto den weg overstak. De vader, die zyn kind achterna liep, werd door de auto gegrepen en een dertig tal meters meegesleurd. Hij was zoo ern stig gewond,, dat hij ter plaatse overleed. De auto had den kleine nog kunnen ontwij ken. Het lijk werd naar het lijkenhuisje in de gemeente Nieuwstad overgebracht. Het 2-jarig zoontje werd naar het zieken huis in Sittard vervoerd, doch bleek slechts lichte verwondingen te hebben opgeloo- pen. De auto, welke afkomstig was uit Enschede en bestuurd door A. is door de marechaussee van Sittard in beslag geno men. De heer Wetzels, die 43 jaar oud was, laat een weduwe met drie kinderen achter. WIELRIJDER AANGEREDEN. Aan gevolgen overleden. Zaterdag j.l. is de 71-jarige wielrijder Th. Rosen uit Blerick nabij het kruispunt aan het viaduct te Venlo door een personen auto, bestuurd door den heer A. S. uit Horst, aangereden. Gisterochtend is het slachtoffer in het ziekenhuis te Venlo aan de bekomen verwondingen overleden. AUTO GESLIPT. Inzittend echtpaar ernstig gewond, achtjarig zoontje aan verwondingen bezweken. Zaterdagmiddag is op den Rijksweg naar Breda een Belgische personenauto, die een vrachtauto in snelle vaart passeerde, ge slipt, tegen een boom gebotst en vervol gens grootendeels vernield in een berm- sloot terechtgekomen. De drie inzittenden een echtpaar met een achtjarig zoontje, werden ernstig gewond. Nadat geestelijke en geneeskundige hulp was verleend zijn de slachtoffers naar het Sint ïgnatiusziekenhuis te Breda overge bracht, waar bij aankomst het zoontje bleek te zijn overleden. De toestand der beide andere patiënten is redelijk. AUTO-ONGELUK TENGEVOLVE VAN ONVOORZICHTIGHEID. Zondagochtend omstreeks kwart voor elf stak de 22-jarige heer Weys zonder uit te kijken de Antoniuslaan te Belrik over, juist op het oogenblik, dat een auto pas seerde. Hoewel de bestuurder nog moeite deed een aanrijding te voorkomen, werd toch de heer W. tegen het wegdek gesmakt. Zwaar gewond werd het slachtoffer in ho tel Bos binnengedragen. Geestelijke en ge neeskundige hulp waren spoedig ter plaat se. In hotel Bos werd den heer Weys het heilig oliesel toegediend, waarna hij naar het ziekenhuis te Venlo werd overgebracht, alwaar hij in den avond overleed. Na de aanrijding botste de auto tegen een boom en werd zwaar beschadigd. UIT EEN ZIJSPAN GESLINGERD. Te Eelde is gisteravond om zeven uur ie wachtmeester van de marechaussee A. Timmer, die in de zijspan van een motor fiets zat, doordat het voertuig slipte, op den weg geslingerd en ernstig gewond. De berijder van het motorrijwiel bleef ongedeerd. De wachtmeester is naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. MOTORRIJDER STORMT EEN BRANDSPUITHUISJE BINNEN. Op Eersten Pinksterdag heeft te Leen de een ernstig motor-ongeval plaats ge vonden. Omstreeks vijf uur reed de heer Sai- laerts wonende te Valkenswaard op de rijksweg naar Heeze. Ter hoogte van de bierbrouwerij der firma Godschalks, in de kom van het dorp Leende maakt de weg een zeer scherpe bocht, terwijl een ter plaatse staand brandspuithuisje het ver keer uiterst gevaarlijk maakt. Door onbekende oorzaak reed S. die een flinke vaart had tegen het brandspuit huisje op. De botsing hierbij was zoo he vig dat de deur van het gebouwtje uit haar hensels vloog, en de motor eerst te gen de in het gebouwtje staande brand spuit tot staan kwam. S. werd tegen de grond gesmakt en in zorgwekkenden toe stand opgenomen. Nadat pastoor de Wijs uit Leende den ongelukkige het H. Oliesel had toege diend, en de inmiddels ontboden dokter Theeuwen de eerste hulp had verleend, is de man per ziekenauto van den G. G. D. uit Eindhoven, naar het St. Josephzieken- huis te Eindhoven vervoerd. „Mndmrg." HEELE GEZINNEN ZIEK TE HEERLEN. Onzuiver drinkwater? Sedert eenige weken komen te Heerlen gevallen van darmcatarrhe voor, die zich de laatste dagen nogal hebben uitgebreid en den plaatselijken geneesheeren handen vol werk geven. Ofschoon aanvankelijk ge meend werd, dat deze ziekte niet aan het gebruik van het waterleidingwater behoef de toegeschreven te worden, is men er thans, naar de „Tel." meldt, toe overgegaan een onderzoek naar de deugdelijkheid van het water in.te stollen, waarin de inspec teur van de volksgezondheid te Breda is gekend. Tal van ingezetenen en soms heele fami lies zyn door de ziekte aangetast, die dik wijls met hooge koorts gepaard gaat. In verschillende scholen is voor het gebruik van ongekookt water gewaarschuwd. In afwachting van het resultaat van het loo- pende onderzoek heeft het gemeentebe stuur het raadzaam geoordeeld om per cir culaire, die huis aan huis verspreid wordt, de inwoners te waarschuwen tegen het ge bruik van ongekookt water tot hierover officieel nader bericht zal worden. DE GASLEIDING WAS NIET IN ORDE. Maar men ging toch baden. Door het kordate optreden van zyn moe der is Zaterdagavond in een bovenwoning aan 't Mercatorplein te Rotterdam een 26- jarige man aan den dood door gasverstik- king ontsnapt. Laatstgenoemde was een bad gaan nemen, hoewel de gasleiding niet ge- hel in orde was. Voorzichtigheidshalve had de vrouw, door enkele malen te roe pen, contact met haar zoon gehouden. Toen zij de derde maal roepend, geen antwoord kreeg, sloeg zij zonder dralen de bovenruit van de deur der badkamer in, waarna zij de knip kon verwijderen. Zij trof haar zoon bewusteloos in het bad aan. Met inspan ning van al haar krachten wist zij hem er uit te trekken, waarna zij, terwijl het gas, dat in het vertrek was opgehoopt, zich ver spreidde, een naast haar wonenden genees heer waarschuwde. Deze alarmeerde den geneeskundigen dienst, waarna deze de eer ste hulp verleende. Toen het personeel van den gemeentelijken dienst ter plaatse was, werd het slachotffer iruurstof toegediend, hetgeen tot gevolg had, dat na eenigen tijd het bewustzijn was teruggekeerd. De pa tiënt is daarop naar het binnengasthuis vervoerd. VEERPONT GEZONKEN. Vrachtauto bijtijds op den wal. Zaterdagmiddag is aan het veer over den IJssel te Olst een gierpont gezonken, meldt de „Msbd." Er was, omdat de pont in reparatie was, een oude pont in dienst gesteld. Toen tij dens een regenbui een zwaar geladen vrachtauto de pont opreed en remde, gleed de auto naar een der zijden van het vaar tuig, dat "lirect begon te zinken. In allerijl werd een gedeelte van de vracht van den wagen afgeladen en aan de andere zijde van de pont gedeponeerd om op die wijze het evenwicht te herstellen, doch toen dit niet lukte reed men in allerijl de auto weer op den wal. Even later zonk de pont met de lading, die in hoofdzaak uit veekoeken be stond in het water weg. Zoodra mogelijk is men begonnen met pogingen om de pont te lichten. Weer een niet-zwemmer in een kano Bij het omslaan van het bootje verdronken In het zijkanaal aan de overzijde van het IJ bij de vuilverbranding te Amster dam, is gistermiddag een kano, tengevol ge van een rukwind, omgeslagen. In de kano bevonden zich twee jongemannen, resp. 26 en 21 jaar oud. De jongste, die kan zwemmen, en lid is van de reddings brigade, stelde dadelijk pogingen in het werk, om den drenkeling, die de zwem kunst niet machtig was, van den verdrin kingsdood te redden. Laatstgenoemde was echter zoo wanhopig van schrik en angst, dat hij zich aan de beenen van den ander vastklampte. Ofschoon de jongste van het tweetal er nog met inspanning van al zijn krachten in slaagde, zijn lotgenoot tot drie meter afstand van den wal te brengen, zag hij, ten einde zelf niet te verdrinken, zich verplicht zijn metgezet met kracht van zich weg te trappen, waarna hij zich wist te redden. De 26-jarige. verdween in de diepte. Zijn lijk is tweè uur later door personeel van de motorboot der politie opgehaald en naar het binnengasthuis gebracht. Het slachtoffer was huisgenoot in het in de Haarlemmerstraat wonende gezin van den geredde. Wy vragen: tot hoelang aal het worden toegelaten, dat niet-zwemmers zich in kano's wagen? HET KANO-ONGELUK OP HET USSELM*5ER. Lijk opgehaald. Gisterochtend is uit de haven van Me- demblik met lijk opgehaald van den 22-ja- rigen D. B., die op 4 Mei bij het kanovaren is verdronken. VERDRONKEN. Gisterochtend te kwart voor elf is te Vught een 47-jarige man, die aan toeval len leed, nabij huize Reeburg in een on diepe sloot gevallen en verdronken. GROOTE BRAND TE UDEN. Twee perceelen geheel verwoest. Gisteravond heeft een felle brand ge woed te Uden, tengevolge waarvan 2 per ceelen, bestaande uit een woon- en win kelhuis geheel in de asch zijn gelegd, al dus de „Maandagmorgen". Omstreeks 9 uur werd door buurtbewo ners ontdekt, dat brand was ontstaan in de woning van v. d. Lee, op het Veld te Uden. Onmiddellijk waarschuwde men de bewoners, die in allerijl het brandende perceel moesten ontvluchten. Het vuur greep met zulk een razende snelheid om zich heen, dat het woonhuis spoedig in lichter laaie stond. Inmiddels had men de brandweer gewaarschuwd, die weldra met de motorbrandspuit op het terrein van den brand verscheen. Ofschoon on middellijk getracht werd het vuur te blus- schen slaagde men hierin vooralsnog niet. Het woonhuis der familie v. d. Lee was niet meer te redden en ging geheel in vlammen op. Ook de inboedel ging ge heel verloren. Inmiddels waren de vlammen overgesla gen naar het naburige winkelhuis van den heer v. Grinsven, dat eveneens door het vuur werd aangetast. De vlammen grepen ook hier zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te denken. Men moest zich bepalen tot het nathouden der nabu rige huizen en kon niet verhinderen, dat ook het winkelhuis van v. Grinsven een prooi der vlammen werd. Het meubilair, de voorraad koloniale waren en de win kelinventaris werden eveneens door het vuur verteerd. Hierna slaagde de brand weer er in, den brand tot deze beide per ceelen te beperken en verdere uitbreiding te voorkomen. De Kon. Marechaussee was spoedig ter plaatse en zette het terrein van den brand af. Er werd een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand. Deze kon evenwel nog niet worden op gehelderd. Nader vernemen wij, dat de familie v. Grinsven er slechts met de grootste moeite in geslaagd is, de 5 kin deren in veiligheid te brengen. BRAND IN STIJFSELFABRIEK TE SAS VAN GENT. Gisternacht is door nog niet bekende oor zaak brand ontstaan in het fabrieksge bouw van de N.V. Stijfsel- en Glucosefa- briek „Sas van Gent" te Sas van Gent. De brandweer, die kort na het uitbre ken van den brand aanwezig was, wist het vuur te beperken tot de afdeeling van de maisweekinrichting, die echter geheel is uitgebrand. HET N.S.B.-INCIDENT TE AMSTERDAM Aanklacht tegen Mussert. In verband met de incidenten Vrijdag op het BI3 uwe Zand te Amsterdam tusschen ir. Mussert, leider der N.S.B., en bewoners aldaar vernemen we nader: Zaterdagmiddag omstreeks vier uur heeft de man, die door ir. Mussert mishandeld zou zijn, persoonlijk aan het bureau Ade- laarweg aangifte gedaan van deze mishan deling. Het is een zekere P. M., geen bewoner van het Blauwe Zand, doch woonachtig in de binnenstad. Hij is lid van een uiterst linksche partij. Tegenover de politie heeft hij de aanklacht als volgt geformuleerd. De man stond bij een groepje nabij de woning, waarin ir. Mussert zich bevond. Toen deze naar buiten kwam, werd er ge roepen tegen hem, waarop de leider der N.S.B. eenige keeren naar het publiek boog en zijn hoed afnam. De aangever kwam daarop naar voren en er ontstond een woor denwisseling tusschen hem en ir. Mussert. Deze heeft hem nierop, zonder dat er vol gens hem aanleiding toe was, met een gum mistok een klap op zijn arm gegeven. De aangever verklaarde echter ook, dat hij te rug geslagen heeft. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Uitdrukkelijk verklaarde de man, dat hij geen dreigende houding tegen ir. Mussert heeft aangeno men. Kort daarop klonk een schot, waarop de mem er vandoor is gegaan. Zaterdagmiddag zijn Amsterdamsohe in specteurs naar Utrecht getrokken om den heer Mussert te hooren. Deze was echter niet te bereiken. Later op den avond heeft men hem echter gesproken en heeft ir. Mus sert zijn lezing tegenover de politie gege ven. Wij vernemen, dat nog meer personen, ook uit de omgeving van ir. Mussert, zullen worden gehoord, benevens nog een aantal bewoners van het Blauwe Zand. Het verder onderzoek. Het onderzoek, dat de politie van het bureau Adelaarsweg onder leiding van commissaris W. H. Schroeder met groote nauwgezetheid instelt naar de toedracht van het incident, is ook gedurende de Pinksterdagen voortgezet. Het gevolg is geweest, dat tot dusverre reeds tien personen, die getuige zijn ge weest van de gebeurtenissen, welke zich op dit punt hebben afgespeeld, hiervan ieder voor zich een verklaring hebben af gelegd. Elk dezer verklaringen bevestigt de mededeelingen van den 27-jarigen werkloozen arbeider P. Melchers, gedaan bij zijn hem door commissaris Schreuder afgenomen verhoor, en welke, wat de hoofdzaken betreft hierop neerkomen, dat de heer Mussert hem, zonder dat daartoe van zijn kant eenigerlei aanleiding is ge- j weest, den eersten slag heeft gegeven. De politie beschikt voorts over de na- men en adressen van nog andere getui gen, die eveneens gehoord zullen worden. Tegenover deze verklaringen staan die van den heer Mussert zelf, zoomede die van de twee chauffeurs en den fotograaf, die in zijn gezelschap waren. Naar deze tegenover een Amsterdamschen inspec teur van politie, die hen te Utrecht ver hoord heeft, hebben te kennen gegeven, is het aanvallend optreden van Melchers uitgegaan en eerst daarna heeft Mussert ter verdediging teruggeslagen. Wij vernemen voorts, dat tegen den chauffeur van den heer Mussert, die, toen de menigte een dreigende houding aannam, met een pistool een schot in be- nedenwaarsche richting heeft gelost, pro ces-verbaal zal worden opgemaakt we gens overtreding van de wapenwet, aan gezien gebleken is dat hij niet bevoegd was tot het dragen van vuurwapens. Het wapen, waarmede geschoten is, is een zeer gevaarlijk Mauserpistool. De afge vuurde kogel is gevonden, waarna kon worden vastgesteld, dat het er een is van 6.35 millimeter. Van de thans afgelegde verklaringen en van het verhoor van getuigen, dat nog volgen zal, zal een rapport worden opge steld, dat uiteindelijk, nu zoowel Mel chers als Mussert een aanklacht wegens mishandeling bij de justitie hebben aan hangig gemaakt, een belangrijk deel van het materiaal zal vormen voor de justi- tieele afdoening van het gebeurde. De vrouw en enkele kinderen van het gezin, dat door den leider der N. S. B. was bezocht en die na het incident hun intrek in een hotel in de binnenstad had den genomen, zijn in hun woning terug gekeerd. De woning blijft onder politiebe- - waking. SPEELHOLEN IN DE MAASSTAD. Vrouwen van werkloozen kwamen bij de politie klagen, dat de mannen hun geld vergokten. Bij de Rotterdamsche politie waren den laatsten tijd herhaaldelijk klachten binnen gekomen, meest van vrouwen van werk loozen, dat er daar ter stede in diverse speelholen druk gegokt werd. Nu is het optreden tegen speelholen door de politie geen gemakkelijke taak, want men moet zooveel mogelijk de spelers op heeter- daad betrappen en de houders van speelza len hier „keembazen" (gameboss) ge noemd hebben in den regel wel' zulke voorzorgsmaatregelen genomen, dat dit be trappen vrijwel onmogelijk wordt. Daarbij komt, dat men bovendien de plaats, waar werd gespeeld, herhaaldelijk veranderde, zelfs was er langzamerhand een systeem ontstaan, dat dusdanig werkte, dat precies iedere week het speelhol van plaats ver anderde. Desondanks zijn den laatsten tijd herhaaldelijk invallen gedaan, maar steeds weer vischte de politie achter het net. Even wel verzamelde men langzamerhand heel wat materiael en toen bleek, dat een speel hol was gevestigd in een pand aan de Bin- nerotte, welk pand door zijn ligging ge makkelijk bewaakt kon worden, zonder dat zij, die er vertoefden, dit konden merken, werd besloten in te grijpen. Vrijdagmiddag is een groot aantal inspec teurs en rechercheurs van de centrale re cherche naar de Binnenrotte gegaan, waar men het verdachte pand omsingelde en on der bewaking nam. Toen men had gecon stateerd, dat er een vrij groot aantal per sonen naar binne was gegaan, is men tot den inval overgegaan. LAND- EN TUINBOUW „Bloembollencultuur" en het Landbon w- onderwijs-plan. Aan het kort verslag vergadering hoofd bestuur Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur is het volgende ontleend: Behandeling van het voorontwerp van Minister Deckers voor een Landbouw-orde- ningswet, leidt tot de eenstemmige conclu sie, dat aan den Minister moet worden ken baar gemaakt, dat het ontwerp voor het bloembollenvak onjuist moet worden ge acht, omdat als bezwaren worden aange voeld, dat niet verzekerd is, dat elke be drijfstak zelf en zelfstandig kan uitmaken of maatregelen noodig zijn en evenmin, dat deze maatregelen door dien bedrijfstak zelfstandig kunnen worden ontworpen en uitgevoerd (voorzoover niet in strijd met het algemeen belang), terwijl bovendien het ontwerp de mogelijkheid bevat, dat fi nancieel© lasten, aan een bepaalden be drijfstak opgelegd, niet uitsluitend aan dien bedrijfstak ten nutte zullen komen. Bij de voorbereiding van de voorgeno men buitengewone algemeene vergadering over het saneeringsvraagstuk kwam ter sprake de aan het hoofdbestuur gestelde vraag of het wensohelijk zou zijn, dat de Groepen der vereen iging door hun leden vergaderingen uitspraken zouden laten doen over het al dan niet wenschelijke van het voorzetten van bedrijfsmaatregelen als de huidige, op een tijdstip voorafgaande aan de behandeling van dit vraagstuk in de afdeelingen, ter voorbereiding voor die al gemeene vergadering. Besloten werd deze vraag ontkennend te beantwoorden. Een uitspraak over het beginsel van dit onder werp door de geheel vereen iging en volgens haar huidige statuten, behoort vooraf te gaan aan eenige behandeling van een be paald onderdeel van dit vraagstuk door an dere onderdeelen der vereeniging dan de hiervoor aangewezen, n.l. de afdeelingen. Aan de besturen der groepen zal van deze zienswijze kennis worden gegeven. Vervolgens werd in groote lijnen het standpunt bepaald, hetwelk het hoofdbe stuur zal neerleggen in zijn prae-advies aan de algemeene vergadering, aan welke de vraag omtrent het wenschelijke van al dan niet-voortzetting der saneering zal wor den voorgelegd. Dit prae-advies zal worden vastgesteld in een in de laatste week dezer maand te houden vergadering. Terzake van de uitgave van een jaar boekje werd uit de gedane aanbiedingen in beginsel aanvaard een aanbieding om deze uitgave te verzorgen, afkomstig van de N.V. Drukkerij v.h. De Erven Loosjes te Haarlem. Terzake van vernieuwing van het be staande contract met genoemde firma voor de uitgave van het orgaan werden de wij zigingen vastgesteld, die de nieuwe over eenkomst zal bevatten. De voornaamste be treft een vergrooting van de toegestane plaatsruimte voor tekst, vergeleken bij den bes taanden toestand, waartegenover eeni- gefaciliteiten aan de uitgeefster zullen staan ten bate van de exploitatie van de adver tentierubriek. Aanvaard werd een plan van een oom missie uit het hoofdbestuur voor demon straties van schuurbehandeling van lever baar voor den broei in den as. winter en voor houdbaarheidsproeven van gebroeide ballen, beiden ter voorlichting van de leden. ^laar op het moment, dat men de deur binneging, riep de vrouw van den keem- baas, die voor het raam had gezeten en die nu was komen opendoen, dat er politie was, zoodat men, eenmaal binnen, de bezoekers om tafeltjes geschaard zag, allen zich on ledig houdend met een onschuldig kaart spel. Desniettemin werd het geheele gezel schap in totaal 15 personen in ploe gen per arrestanten wagen naar het bureau aan de Galerij overgebracht, waar allen aan een eerste verhoor werden onderwor pen en toen kwam al zooveel aan het licht, dat de hoofdpersonen naar het hoofdbu reau van politie aan het Haagsche Veer kon den worden overgebracht, waar zij zijn op gesloten. Bovendien is in den nacht nog een ver dachte van zijn bed gelicht en ook hij is op dat bureau opgesloten. Uit de diverse verhooren bleek, dat een aantal personen te Rotterdam er een be roep van maakte gelegenheid te geven tot hazardspelen. Aanvankelijk was men gaan dobbelen op een stuk terrein aan het Jaffa. Toen dit evenwel door politietoezicht te bezwaarlijk werd, is men bij iemand thuis gaan spelen. De man, de keembaas, kreeg als vergoeding voor de slijtage van zijn boe del, 10 pet. van de winst. Meer dan een jaar lang heeft men zoo gespeeld in de wo ning van den 41-jarigen stoker J. F. L., daarna is men afwisselend gaan spelen in de woningen van dezen L., van den Rot- terdamsohen Toon de Soep, n.l. den 32-ja- rigen lossen werkman A. v. E., van Bleeken Willem, n.l. den 38-jarigen lossen werk man W. M. en den 31-jarigen lossen werk man. E. B. Iedere week werd bij een ander thuis gespeeld. Met twee dobbelsteenen speelde men het spel: seven or eleven. De keembaas kreeg steevast 10 pet. van de winst en het gebeur de wel, dat hij op een middag 80 verdien de. De inzetten begonnen met 15 cent en liepen daarna tot hoogere bedragen op en het kwam wel voor, dat een potje 140 be vatte. Meer dan eens zaten dan ook 25 a 30 personen samen te gokken. Dit spel werd alleen des middags gespeeld, des avonds speelde men poker. De aangehoudenen hebben een volledige bekentenis afgelegd. Proces-verbaal Is te gen hen opgemaakt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10