DINSDAG 11 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DIOCESANE R.K. VROUWENBOND Jaarvergadering te Haarlem In café-restaurant Brinkmann te Haar lem hield de diocesane R.K. Vrouwenbond in het bisdom Haarlem zijn jaarlijksche vergadering. De voorzitster, mej. Toos Post, die we gens ongesteldheid niet aanwezig kon zyn, werd vervangen door de vice-presidente, mej. dr. J. Hille. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mej. L. Heeren, bleek, dat de bond zich in groote bloei mag verheugen. In 1936 wer den twee nieuwe afdeelingen, Monniken dam en Hillegersberg-Schiebroek, opge richt. Alle afdeelingen wijden zich aan zor gen van geestelijken en maatschappelijken aard, terwijl met behulp van den geestel. adviseur, pater A. J, Fennell, O.P., op tal van plaatsen kernen voor Katholieke Actie werden opgericht. Het financieel verslag van de penning- meesteresse werd onder dank goedgekeurd, terwijl uit het jaarverslag van het Fonds voor huisbehoevenden bleek, dat dit bij uitstek sociale werk ook in het afgeloopen jaar veel goeds kon verrichten. De presi dente deed een beroep op de afdeelingen, om den steun voor dit fonds uit te breiden. Tal van hulpbehoevende leden zijn door het fonds reeds gesteund; bij grootere deel neming zal het fonds zijn activiteit echter uit kunnen breiden. Het aftredende bestuurslid mej. L. Vuyl- steke werd bij enkelvoudige candidaatstel- ling herkozen. In plaats van de secretares se, mej. L. Heeren, die den wensch heeft te kennen gegeven af te treden, zal op een volgende vergadering een nieuw bestuurs lid moeten worden gekozen. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd bij acclamatie besloten, voorloopig voor een jaar de afdracht van de afdee lingen in hun belang aldus te wijzigen, dat voor leden, die een jaarlijksche contribu tie van minder dan 0.75 betalen, slechts een vijfde gedeelte aan den diocesanen bond behoeft te worden afgedragen. Na de rondvraag. Waarin enkele huis houdelijke kwesties ter sprake kwamen, was het woord aan den zeereerw. pater A. J. Fennell O.P., die sprak over het onder werp „Wezen en stuwkracht van onze Actie". Spr. zette in korte trekken uiteen, waar om ook de katholieke vrouwen een rol in het moderne apostolaat hebben te vervul len, en welke, krachtens haar eigen ge aardheid, haar bijzonder plaats in het ge heel van Katholieke Actie is. In den R.K. Vrouwenbond vinden de katholieke vrou wen van het Haarlemsche Bisdom den band, waardoor zij in het apostolaat kun nen worden ingeschakeld. Het werk van de kernen, die de meer bijzondere taak van de K. A. zoeken te verwezenlijken, is on der dit opzicht van de grootste beteekenis. Spr. wekte de afdeelingen dan ook op om de opzet van deze kernen zoo goed moge lijk te doen slagen. Aan de nu volgende lunch bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. R.K. VOLKSBOND. Centrale Raadsvergadering te Den Haag. In het gebouw „Amicitia" te 's Graven- hage, werd gisteren de jaarlijksche alge- meene vergadering van den Cen.tr alen Raad van den R.K. Volksbond gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer J. W. v. d. Akker. Deze vergadering, die druk bezocht was, werd o.a. bijgewoond door Deken J. F. A. Bots van Gouda, oud-geest.-adviseur. In de morgenvergadering werden ver schillende huishoudelijke aangelegenheden afgehandeld en had een bestuursverkiezing plaats. Herkozen werden de heeren Ch. v. d Bilt, H. J. Kuiper, P. A. Smits en F. Spit, terwijl als nieuws bestuurslid werd geko zen de heer E. P. Clynck te Zaandam, in de vac. Jan Smit, die had bedankt. De heer v. d. Akker werd vervolgens als voorzitter van het Centraal Bestuur her kozen. Des middags werd de bijeenkomst voort gezet en kwamen o.a. de volgende agenda punten in behandeling: de voorbereiding der viering van het vijftig-jarig bestaan in 1938, de onvereenigbaar-verklaring van het lidmaatschap der K.D.P. en het regelma tig lezen van „Onze Vaan" en het lidmaat schap van den R.K. Volksbond in het Bis dom Haarlem, de verplichte invoering in de afdeelingen van het weekblad „Herstel" en verder verschillende afdeelingsvoorstel len. De voorzitter heeft vervolgens een woord van afscheid gericht tot Deken Bots, die ge durende tien jaren het geest adviseurschap van den Bond heeft vervuld. Spr. sprak met lof over de door „Rector" Bots steeds met liefde gegeven adviezen en den arbeid door hem verricht, speciaal wat betreft de studie-dagen door den Volks bond gehouden, waar Z. Eerw. steeds de ziel van was. Deken Bots richtte hierna zelf het woord tot de aanwezigen en dankte allen voor de hem betoonde vriendschap, in de jaren ge durende welke hij aan den Volksbond ver bonden was. De grondgedachte, die het werk van den Bond in de laatste jaren gedragen heeft, is kerngezond geweest en zal van heilzame uitwerking blijken in de komende jaren. Het was niet het streven naar machtsfor matie, maar het werk aan de zielen, dat ons voor oogen heeft gestaan. Ons werk moet blijvend zijn zwaartepunt vinden in de geestelijke actie, in het belang der boven natuurlijke dingen. Niet de haat, maar de naastenliefde moet ons bezielen als ele mentaire kracht voor onzen arbeid. Het geloof aan de stof opent den weg voor de tirannie, wij kunnen daaraan alleen weer stand bieden door onze aaneensluiting als katholieken. Wij moeten als gewillige werk- 29 tuigen van den H. Geest de wereld in dur ven treden. Z. H. Eerw. wenschte aan zijn opvolger, dr. A. A. Olierook, eenzelfde pret- tigen en versterkenden werkkring toe in den R.K. Volksbond, als hij er had gevon den. De voorzitter heeft ook een kort af- scheids woord gesproken tot den heer Jan Smit, het oudste lid van het Centraal Be stuur, die wegens zijn hoogen leeftijd het lidmaatschap daarvan had neergelegd. Met algemeene instemming der verga dering werd de heer Smit tot eerelid van den R.K. Volksbond benoemd. De vergadering, die voorafgegaan was door een H. Mis in de parochiekerk van de H. Teresia, werd alsdan door den voor zitter gesloten. R. K. METAALBEWERKERSBOND. Lidmaatschap KD.P. en N.S.B. onvereenigbaar met dat van den bond. Zondagmorgen na een H. Mis in de Boschkant-kerk te 's-Gravenhage, welke door bestuur en afgevaardigden werd bij gewoond. werd de algemeene vergadering van den Nederl. R. K. Metaalbewerkersbond in hotel „Central" aldaar voortgezet. Aan de orde waren de voorstellen van hoofdbestuur en afdeelingen. Allereerst kwam in behandeling een voor stel van de afdeeling Amsterdam om het be sluit van de bondsvergadering 1935, om het bepalen der rechtspositie van de gesalari eerde bestuurders in handen te geven van het centraal hoofdbestuur te herroepen en deze bevoegdheid wederom aan de bonds vergadering toe te kennen. Het hoofdbestuur ontraadde het voorstel- Amsterdam, dat met alleen de stemmen van Amsterdam en Deventer vóór werd verwor pen. Een bestuursvoorstel om in het huishou delijk reglement in verhand met het over nemen van leden de beapling op te nemen, dat het lidmaatschap vervalt, wanneer een lid hetzij aangesloten, hetzij niet-aangeslo- ten een half jaar in een ander bedrijf werk zaam is, zonder dat hij in die periode in de metaal-, electro-technische en aanverwante industrieën of als metaalbewerker in een niet tot metaal-industrie behoorend bedrijf werkzaam is geweest, werd, na toelichting door het hoofdbestuur, met de stemmen van alleen de afdeeling Venlo tegen aangeno men. De afgevaardigden van de Belgische en Zwitsersche zustervereenigingen brachten vervolgens de groeten en beste wenschen over van hun organisaties. Op voorstel van het bondsbestuur werd met algemeene stemmen besloten aan ar tikel 2 van het huishoudelijk reglement, dat het vervallen van het lidmaatschap regelt, toe te voegen letter g* „wegens het over treden van door de bondsvergadering of het hoofdbestuur genomen besluiten". Hierna legde het bondsbestuur het voor stel aan de vergadering ter goedkeuring voor. dat het lidmaatschap van de N.S B. en andere fascistische jrganisaties en van de K.D.P. niet vereenigbaar is met het lid maatschap van den bond. en mitsdien geen lid van den bond lid mag worden of blijven van een der genoemde organisaties. Na een uitvoerige gedachtenwisseling werd het bestuursvoorstel met algemeene stem men aangenomen. Nadat de voorzitter had meegedeeld, dat het hoofdbestuur in samenwerking met het Werkliedenverbond zal doen wat. mogelijk is om verb teering te verkrijgen van de steunregeling voor de werkloozen, werden desbetreffende voorstellen van Rotterdam en Haarlem ingetrokken. Een voorstel van de afdeeling Beverwijk inzake het vakblad werd door he? hoofdbe stuur overgenomen met dien verstande dat het hoofdbestuur de mogelijkheid zal na gaan om het vakblad te verbeteren door het om de 14 dagen te laten verschijnen Op een voorstel van de afdeeling Utrecht zegde het hoofdbestuur toe te zullen ijveren voor vermindering van het aantal wachtda- gen bij uitkeering uit de werkloozenkas Hierna sprak de geestelijk adviseur, pater Strijbos, een opwekkend woord tot de ver gadering. Hierna sluiting. „Msb." JONGE WERKLOOZEN IN TWENTE VERPLAATSEN EEN OUDE BOERDERIJ. Jonge werkloozen in Twente hebben het z.g. „Los Hoes", een oude boerderij, welke stond in de Lutte nabij Denekamp, over gebracht naar het terrein van het Rijks museum Twente te Enschede, en daar weer opgebouwd. De overdracht van deze boer derij zal heden om kwart na twee plaats vinden. De kwestie van het Maaswater BELGISCHE PLEIDOOIEN Strijd tusschen de havens van Rotterdam en Antwerpen? Maandag is voor het Permanente Hof van Internationale Justitie de behandeling voortgezet van het geschil tusschen de Ne- derlandsche en de Belgische regeering be treffende de wateraftappingen van de Maas Onder de aanwezigen bevonden zich de minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. De Graeff, de Belgische zaakgelastigde ba ron Ruzette en de oud-ministers König en Marchant. Nadat de Poolsche rechter, graaf Rostwo- rowski, den Belgischen agent overlegging had gevraagd van den tekst van twee ac- coorden tusschen Nederland en België, waarin in de gewisselde stukken sprake is gaf de president, de heer Guerreroe het woord aan den Belgischen agent, den heer de Ruelle, rechtsgeleerd adviseur aan het ministerie van Buitenlandsche Zaken, ter uiteenzetting van het standpunt der Belgi sche regeering in deze zaak. De heer de Ruelle ving zijn pleidooi aan met een woord van hulde aan het opmer kelijk talent van zijn tegenpleiter, prof. Telders. Hij stelde op den voorgrond, dat het hier gaat om het bestaan van het Albert-ka- naal en dat men hier te doen heeft met een nieuwe episode in den strijd tusschen de havens van Rotterdam en Antwerpen, waarvan de oorsprong teruggaat tot den tijd van de republiek der Vereenigde Ne derlanden. Voor België is dit Albert-kanaal van de grootste beteekenis. Het heeft niet slechts economische beteekenis, maar ook een be teekenis van den eersten rang voor de verdediging van België en de handhaving van den vrede in Europa. Het moet een bolwerk vormen tegen den terugkeer van de catastrophe van 1914. Nu zal de weder partij wel zeggen: het gaat hier niet om het bestaan van het kanaal als zoodanig, maar slechts om een wijziging van enkele karaktereigenschappen van dat kanaal. Dit is echter slechts juist in theorie. Dit werd door pl. uitvoerig behandeld. Wat de redenen zijn geweest, die België ertoe gebracht hebben den aanleg van het Albert-kanaal als noodzakelijk te beschou wen en wat de waterstaatkundige toestand in het gebied, waardoor de kanalen loo- pen, eischt, zou, meende pleiter, beter kun nen worden uiteengezet door een deskun dige op dit terrein, weshalve hij den pre sident voorstelde het woord te geven aan den heer Delmer, secretaris-generaal van het ministerie van Openbare Werken te Brussel. De heer Delmer zette uiteen: 1. Wanneer en waarom de Belgen tus schen Maas en Schelde waterwegen zijn gaan maken en waarom België thans ge noodzaakt is een nieuwe verbinding te ma ken tusschen Antwerpen en Luik. 2. De wijze, waafop België zich de voe ding van dit nieuwe kanaal voorstelt van uit Luik. NEDERLANDSCHE KUNSTWERKEN NAAR DE PARIJSCHE TENTOONSTELLING Op verzoek der commissie voor de Ne- derlandsche deelneming aan de tentoon stelling te Parijs werden door het bestuur van het Aartsbisschoppelijk museum een aantal kunstwerken uit de verzameling van het museum van nieuwe religieuse kunst te Utrecht tijdelijk afgestaan ter plaatsing in de afdeeling regeligieuse kunst van het Nederlandsche paviljoen en door de commissie voor dit doel gekozen: een geborduurd doopkleed van Hildegard Brom, een temperaschildering van Joan I Colette, twee beeldhouwwerken in beton van Charles Eyck, een lithografie van Jan Everts en een in baksteen gehouwen fi guur van Jo Uiterwaal. De verzending geschiedde door de zor gen der commissie, nadat de betreffende kunstenaars hun goedkeuring verleenden aan de tentoonstelling der gekozen werken te Parijs. PINKSTEREN 1937 EN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen laten de N.S. een groot aantal extratreinen loopen op den Zaterdagmiddag voor Pinksteren en op den tweeden Pinksterdag, in verband met het te verwachten drukke reizigersvervoer. Men wijst er ons op, dat een aantal belangrijke èxtra sneltreinen ten deze werd ingelegd, loopende niet onmiddellijk voor of achter de sneltreinen van de gewone dienstrege ling, die moeten ontlast worden. Deze maatregel werd getroffen om trein- vertraging te voorkomen. Geheel nieuwe aansluitingen worden dooi deze extra trei nen gemaakt. Zij zijn alle opgenomen in de reisgidsen en wel de extra-treinen op Zater dagmiddag 15 Mei in de dikke blauwe reis gids op bladzijden 297 t/m 299, in de dunne gele reisgids op bladz. 165 t/m 167 en de extratreinen op Maandagavond 17 Mei in de dikke blauwe reisgids op bladzijde 296, en in de dunne gele reisgids op bladzijde 164 Zij, die zich op deze data op reis zullen begeven, vooral op langere afstanden, zul len goed doen deze reisgidsbladzijden nauw lettend te bezien en waar noodig, ook daar bij de normale reisgidstabellen te raadple gen, voor het geval zij op een onderweg- of eindstation van den extratrein,, aanslui ting zoeken. Men lette bij deze extra treinen op de treinnummers, want onderaan deze bladzijden in de reisgidsen zijn de doorgaan de rijtuigen genoemd. Bovendien is voor deze dagen nog een groot aantal voor- en volgtreinen ingelegd. Ten slotte deelde men ons mede dat va- cantiekaarten worden verkrijgbaar gesteld van 14 t/m 19 Mei as. DE ZOMERDIENST VAN DE NED. SPOORWEGEN. Op 22 Mei slechts weinig veranderingen. De zomerdienst van de Nederlandsche Spoorwegen zal dit jaar op 22 Mei begin nen, dat is later dan gewoonlijk in verband met de Pinksterdagen. Ten opzichte van de thans geldende dienstregeling is slechts zoo veel veranderd als hoog noodig was, o.a. door de invoering van den zomertijd, in verband waarmee de gewone wijzigingen in het internationale verkeer en de daar mee samenhangende treinen zijn aange bracht en door de uitbreiding van den trei nenloop in verband met het drukkere rei zigersvervoer in de zomermaanden. Dit laatste heeft ten gevolge gehad een uitbrei ding van het aantal treinen naar de bad plaatsen Hoek van Holland, Scheveningen, Zandvoort en Bergen. Naar de heer G. F. H. Giersberger, die de samenstelling van de dienstregelingen behartigt en me twien wij gisterochtend op de spoorweg-administratie een onderhoud mochten hebben, ons meedeelde, zijn dit maal zoo weinig wijzigingen aangebracht, omdat de spoorwegen het voornemen heb ben op 15 Mei 1938 weer met een geheel omgewerkte dienstregeling te verschijnen. Dat wil echter niet zeggen, dat men het zoogenaamde knooppuntensysteem, dat in 1934 is ingevoerd en dat uitstekend voldoet, zal gaan verlaten. Hierbij 'streeft men naar een zoo groot mogelijk aantal aansluitin gen met zoo kort mogelijke overgangen bij de knooppunten en dit systeem zal men trachten te behouden en zoo mogelijk nog uit te breiden. Met ingang van den zomer dienst van het volgende jaar zal dan tege lijkertijd het middennet, waarop nu Diesel- electrische treinen rijden, ingericht zijn voor electrische tractie, waarop dan met belangrijk grootere snelheid zal worden ge reden. De samenstelling van deze geheel omgewerkte dienstregeling heeft meer tijd noodig dan voor de wijzigingen in een dienst, die reeds eenige jaren loopt. Deze tijd moest gevonden worden en is gevon den door aan de dienstregeling van 22 Mei 1937 alleen datgene te doen wat dringend noodzakelijk is. In verband hiermee is ook nu reeds dê winterdienstregeling, die op 3 October van dit jaar zal aanvangen, bijna gereed. Met ingang van de zomerdienstregeling van dit jaar zullen op het traject Doetin- chemZelhemNeede geen reizigerstrei nen meer loopen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Groentenvervoer op den 2den Pinksterdag In verband met de op den 2den Pink sterdag in het Westland en i n Rotterdam en omstreken te houden groentenveilingen' zullen de Nederlandsche Spoorwegen op Maandag 17 Mei e.k. voor afvoer van wa gens groenten als snelgoed naar en tran siet Duitschland extra goederentreinen la ten loopen van Delft, Pijnacker, Roden rijs, LeidschendamVoorburg en Rotter dam D.P. naar Bentheim en Kranenburg. Met de buitenlandsche Spoorwegen is de spoedige doorzending der wagens naar be stemming geregeld. Nadere inlichtingen worden door de be trokken stations verstrekt. EEN GROOT FEEST OP NIJENRODE. Uit Amsterdam meldt men aan de „N. R. Crt.": Op Donderdag 17 Juni zal op het kasteel Nijenrode een groot nationaal liefdadig heidsfeest worden gegeven, waarvan de op brengst aan alle lichamen op het gebied der liefdadigheid hier te lande ten goede zal komen. De opzet van het comité, aan het hoofd waarvan staat de president der Ne derlandsche Bank, mr. Trip, is zeer grootsch. O.a. zullen medewerken het Con certgebouworkest, onder leiding van Willem Mengelberg, en kunstenaars uit Weenen. Weer aan de Vecht is de titel van het feest, waarvan de toegangsprijs gesteld is op honderd gulden per persoon. Men hoopt en verwacht aldus een som van f 100.000 bijeen te krijgen. Reeds zijn er van 200 per sonen toezeggingen, dat zij komen. De on kosten van het feest zullen worden betaald uit een daarvoor gevormd fonds, zoodat de geheele opbrengst aan de liefdadigheids- vereenigingen, die hun inkomsten zoozeer zagen verminderen, ten goede zal komen. In het comité tot organisatie van den avond onder voorzitterschap va nden pre sident der Nederlandschen Bank, mr. Trip, hebben nog zitting genomen de heeren dr. E. Heldring (vice-voorzitter), jhr. mr. H. H. Röell, burgemeester van Breukelen, prof. dr. Willem Mengelberg, notaris mr. Ph. B. Libourel te Delft en de heer Josephus' Jitta w.i. die het secretariaat van dit werk zal vervullen. De eigenaar van Nijenrode, de bekende kunsthandelaar Goudstikker, is te vens de organisator van het plan. Willem Mengelberg, die dezer dagen de situatie in het park van het kasteel heeft bekeken en aanwijzingen heeft gegeven voor de plaatsing van een groot plankier, waarop straks het orkest zal plaats nemen, zal dezen avond uitsluitend lichte Weensche muziek ten gehoore brengen. Behalve het Concertgebouworkest ver meldt het program de namen van enkele kunstenaressen en kunstenaars van den al- lereersten rang, welke men voor dezen eenen avond ook uit Weenen laat over komen. Men rekent op vele bezoekers uit alle deelen des lands. Daartoe beschikt het co mité reeds over bemoedigende aanwijzin gen, zooals de aanvaarding van het lidmaat schap van een Eere-Comité door verschil lende ministers en andere hoogwaardig- heids-bekleeders, naast eenige der voor naamste persoonlijkheden uit de onderschei dene deelen des lands. Denk er aan: 9 tot 16 Mei Week van gebed en offer voor de Koloniale Missies HET AFGELOOPEN JAAR EEN STORMJAAR. De reddingbooten deden vele malen dienst. Storm op zee: schepen in nood en redding booten gaan uit! Geen wonder dus, dat het aantal diensten van onze reddingbooten en reddingstations in 1936 ver boven het nor male was, want in 1936 heeft het nóg meer gestormd dan in 1935. Het aantal uren, waarop in 1936 te Den Helder een gemid delde windkracht 8 en hooger werd waar genomen bedroeg niet minder dan 253 tegen 187 normaal. Alleen in October, November en December woei het reeds 185 uur met stormkracht, aldus de heer H. Th. de Booy in het verslag van de Noord- en Zuid-Hol- landsche Redding-Maatschappij. Behalve in den storm van 14/15 Novem ber, die echter voor onze kust niet zoo ge vaarlijk was, zijn in elk van de zware stor men één of méér van de reddingbooten of reddingstatioiis in actie geweest. De zwaar-* ste tochten zijn ongetwijfeld 27/28 October gemaakt. In totaal bedroeg het aantal diens ten van reddingstations 62 (tegen 48 in 1935, 26 in 1934 en 17 in 1933), waarbij 84 schip breukelingen gered werden, aldus het ver slag. ■In een land als Nederland moesten er eigenlijk 20.000 landgenooten zijn te vinden, die ons werk met een bedrag van 2.50 of meer per jaar steunen, zegt het verslag ver der. In de naaste toekomst staan wij voor groote uitgaven, omdat de roeireddingboo- ten successievelijk zullen worden vervangen door motorreddingbooten, terwijl ook ons personeelsfonds, waaruit wij de pensioenen en ondersteuningen van oudredders bekosti gen, noodig moet worden versterkt. De vereeniging gaat voort met het mo- derniseeren van de vloot; langzamerhand zullen de roeireddingbooten door motor- strandreddingbooten worden vervangen. Dat dit een groote verbetering is behoeft geen betoog: motorstrandreddingbooten zijn natuurlijk veel zeewaardiger dan roeired- dingbooten, die door middel van riemen worden voortbewogen. Er is veel geld noo dig voor het bouwen van motorstrandred dingbooten, wagens met „roadless tracks", het aanschaffen van nieuwe tractoren, het bouwen van nieuwe boothuizen, enz. Wij hopen dan ook, zoo vervolgt de secretaris, dat wij voldoende giften zullen blijven ont vangen om onze toekomstplannen te ver wezenlijken. Thans is de „Abraham Fock", de motorstrandreddingboot voor station Hollum (Ameland) in aanbouw. Zoodra de „Abraham Fock" gereed is, zal de zesde motorstrandreddingboot van het type „Eierland" op stapel worden gezet. Deze boot is bestemd voor station paal VII te Terschelling. Ook hier zal een nieuw boothuis moeten worden gebouwd; het be staande boothuis biedt n.l. onvoldoende ruimte voor een motorstrandreddingboot. Voorts wordt de reddingvlet van Den Hél der voorzien van een motor. Het vervangen van de roeireddingboo- ten kan niet overhaast worden. Voor ver schillende stations is het type motorstrand reddingboot „Eierland" nog wel wat te zwaar, doch het tot ontwikkeling brengen van een lichter type eischt veel tijd. Het probleem heeft echter onze volle aandacht en men kan er van overtuigd zijn, dat wij er zeer naar verlangen de roeireddingbooten door motorstrandreddingbooten te vervan gen. Verschillende motorreddingbooten van de R N.L.I., de Engelsche Reddingmaatschappij, dragen den naam van hen, die het bedrag voor een nieuwe boot beschikbaar stelden. Onze grootste wensch is, dat dit -voorbeeld ook in Nederland navo'ging mag vinden; wij hebben immers nog 15 motorstrandred dingbooten noodig, aldus eindigt het jaar verslag, dat verschillende reddingen in het afgeloopen jaar uitvoerig beschrijft. 320 NEDERLANDSCHE ARTSEN IN HET RIJNLAND. Uit Keulen wordt gemeld: Ter beantwoording van het bezoek, dat verleden jaar Duitsche artsen aan Neder land gebracht hebben, zijn dezer dagen de leden der vereeniging „Artsen-automo bilisten", onder leiding van dr. Prins, in 140 auto's naar Duitschland gekomen. In Keulen waren de Nederlanders, ten ge tale van 320 de gasten van de vereeni ging van Duitsche artsen. Het gezelschap bracht een bezoek aan de fabrieken der I.G. Farbenindustrie te Leverkusen, waar in antwoord op de woorden van welkom, het woord gevoerd werd door den Neder landschen consul, den heer Nieuwkamp, en door dr. Prins. AFSLUITING BRUG OVER DE BIJLEVELD TE KOCKENGEN. De A.N.W.B. meldt, dat in verband met den bouw van een brug over de Bijleveld, in de kom der gemeente Kockengen, het verkeer in de richting SpengenWilnis Kockengen—N ieuwkoopen omgekeerd, van 11 Mei a.s. af voor ongeveer vijf we ken met motorrijtuigen en rij- of voertui gen, aldaar zal zijn gestremd. RECTIFICATIE. Door een drukfout werd gisteren vermeld, dat het Prinselijk Paar Vrijdagochtend naar Engeland is vertrokken; de lezer heeft reeds uit het geheele verslag bemerkt, dat dit moet zijn Zondagochtend.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6