DE INTERN. ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE R.D.Z. MAANDAG 10 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 BONDSELFTAL VERLIEST TE LEEUWARDEN. Een 32-zege van Westham United. Zaterdagavond werd te Leeuwarden voor 3000 toeschouwers een wedstrijd gespeeld tusschen een bondselftal en de Engelsche tweede klasse proef club Westham Unite l, welke ontmoeting door de Engelschen met 32 werd gewonnen. Reeds na vijf minuten had de Engelsche midvoor Small den gasten de leiding ge geven, welke voorsprong door Morton na een half uur spelen tot 20 vergroot werd. In de tweede helft werd Post vervangen in verband met een blessure aan het hoofd. Crevers van Vitesse (Arnhem) ging nu rechtsbinnen spelen, Bonsema rechtshalf, Heideveld rechtsachter. Reeds spoedig wist Ten Duys uit een voorzet van De Leeuw den achterstand te verkleinen (12) Het bondselftal speelde nu veel geestdrif tiger dan vóór de rust en de Engelsche doeiverdediger moest verscheidene malen handelend optreden. Aan den anderen kant redde Punt op de lijn, toen Hollen- berg reeds gepasseerd was. Na 35 minuten ving Morton een voorzet van links op en joeg den bal ineens in het net (13). Eerst in de laatste minuut wist Drok den stand op 23 te brengen. OOSTENRIJKSCHOTLAND 1—1 Ruim 60.000 toeschouwers woonden gis teren den landenwedstrijd Oostenrijk— Schotland bij, welke ontmoeting in een ge lijk spel (1—1) eindigde. In de eerste helft gaven de Oostenrijkers den toon aan, doch Sindelar was niet erg op dreef en zoo kon men het tot scoren brengen. Ook de Schot ten. die zich niet meer inspanden dan noo- dig was, brachten het in de eerste helft ook niet tot een doelpunt. In de tweede helft waren de gastheeren aanvankelijk in de meerderheid en na een half uur spelen gaf de Oostenrijksche mid voor zijn land de leiding. Toen gooiden de Schotten er een schepje op en reeds 4 mi nuten later was de stand weer gelijk, toen hun midvoor Frank O'Donnell een mooi doelpunt maakte. Het beste deel van het Schotsche elftal was het achtertrio. In den aanval viel rechtsbinnen Walker op. AMSTERDAMSCH ELFTAL STOKE CITT 0—1 Niet minder dan dertigduizend toeschou wers woonden den wedstrijd tusschen het Amsterdamsch elftal en de eerste divisie club Stoke City bij, welke ontmoeting door: Stoke met 10 gewonnen werd. Het eenige doelpunt viel in de tweede helft, toen een kwartier voor het einde midvoor Robson van 40 M. een hard en zuiver schot in den hoek loste, dat onhoudbaar was. Direct daarna miste Wilders een strafschop door tegen de lat te schieten. Aan beide kanten werden talrijke kansen gemist. In het Amsterdamsch elftal speelden Caldenhove en Wilders een voortreffelijke partij. In de middenlinie was Anderiessen uitstekend op dreef. De voorhoede was zwak. Lungen werd zwaar bewaakt door den stopperspil Turner. Stam was er to taal uit, de beide binnenspelers Slot en Bijl onvoldoende. Bergman was actief, doch zijn voorzetten kwamen nimmer op de goede plaats terecht. U. V. S.—S. V. V. 2—4. In een aardig partijtje voetbal heeft U. V. S. het onderspit gedolven tegen de kampioensploeg uit Schiedam. Het is een gelijkopgaande strijd geworden, waarbij SW iets meer kreeg dan zij verdiende. Geschoten heeft U. V. S. meer dan S. V. V. Alleen was zij niet erg gelukkig met de keiharde schoten, daar de keeper van S. V. V. blijkbaar zijn middag had. Bij U. V. S. speelden vooral van Goor en Weerlee een actieve partij. In de half- linie was het vooral Wallaart, die na de rust een gave partij vertolkte. De verde diging, gevormd door Burgy en v. d. Plas, stond haar mannetje. Keeper Kramp kon niets aan de doelpunten doen. Vanaf den aftrap is U. V. S. iets in de meerderheid, wat Weerlee na 5 minuten met een hard schot weet te bekronen (10). S. V. V. gaat dan verschillende ma len op het heiligdom van Kramp af, maar hier schuilt in de voorhoede dezelfde fout, welke S. V. V. het eerste klasseschap heeft gekost, de man, die de aanvallen wist af te werken door een doeltreffend schot, ont brak nl. Zoo duurdt 't 20 min. alvorens de gelijkmaker kwam (11). Een gelijk op gaande strijd tot aan de rust volgde nu, waarbij te vermelden valt, dat S. V. V. eiken corner, die zij mocht nemen, gran dioos steeds achter het doel plaatste. Ter wijl de scheidsrechter reeds met zijn hor loge in de hand liep om rust te blazen, ge lukte het aan van Goor nog juist om een fout van een der backs af te straffen door juist even eerder dan de keeper, den bal te bereiken en in het net te deponeeren (21). Na de rust maakte S. V. V., door haar midvoor, reeds in de tv/eede minuut gelijk (22). We kregen daarna een pe riode van ruim een kwartier, dat de thuisclub absoluut in de meerderheid was. Talrijke prachtschoten van Van Goor, Weerlee en Platteel wist de keeper echter steeds weer te bereiken en onschadelijk te maken. Tot zelfs de U. V. S.-backs kwa men over de helft. Dit verre opdringen werd hun noodlottig, want plotseling sloeg S. V. V. weer een feilen aanval af en de voorhoede der bezoekers had toen geen moeite om de volkomen overrompelde UVS-verdediging te passeeren (23). Wel een bittere ontgoocheling na een zoo groote meerderheid. De thuisclub probeerde nog om den gelijkmaker te scoren, maar toen integendeel S. V. V. door haar linksbin nen er 24 van maakte, waarbij de backs niet vrij uitgingen, was het pleit beslecht en U. V. S. een geslagen elftal. Onveran derd kwam het einde van dezen prettigen wedstrijd. R.C.H.T GOOI 1—4. Zeer groote belangstelling bestond er voor beide partijen ook zeer belangrijken wedstrijd. Direct na den aftrap ondernam RCH een aanval, v. d. Horst passeerde han dig een tegenstander en met een ver schot passeerde hij den Gooi-doelman (10). Even is dan 't Gooi heftig in den aanval. Er wordt aan weerszijden nogal hard ge speeld. Heel wat vrije schoppen worden dan ook toegekend. Spoedig een tamme Gooi-aanval, de rechtsbuiten zet voor en Peeters maakte gelijk (1—1). Er is dan ruim zeven minuten gespeeld. Technisch staat het spel van 't Gooi iets hooger, RCH speelt echter enthousiaster. Een tijdlang is het spel dan vrij verdeeld, zonder dat van eenig overwicht sprake is. Even moet gestopt worden als doelman Bergsma van RCH wat al te hard met een tegenstander in bot sing is gekomen. Nauwelijks is hervat of Proost Sr. gaat liggen en wederom wordt de strijd onderbroken. Het geheel ontaardt binnen zoowel als buiten de lijnen in een zenuwachtig gedoe. Van fraai spel valt dan ook niet te genieten. Rust komt met onver- anderden stand (1—1). Na de hervatting is eerst 't Gooi aan het woord. De RCH-verdediging houdt echter flink stand. Bij een vinnigen RCH-aanval schiet de linksbinnen tegen de bovenlat. Langzamerhand geraakt het spel weer meer verdeeld. Spoedig een Gooi-uitval en door tijdig inloopen weet J. Cohen aan de Hil- versumsche club de leiding te bezorgen (12). De RCH-doelman ging hier niet ge heel vrij uit. De wederzijdsche overtre dingen, grootendeels tengevolge van zenuwen, blijft voortduren, zoodat weder om veel vrije trappen volgen, 't Gooi speelt nu in hoofdzaak verdedigend. De aanval bestaat nu grootendeels uit drie spelers, waardoor de Racing-verdediging het werk gemakkelijk af kan. By RCH valt dan v. d. Horst uit en wordt I vervangen door Troost. Het bleek, dat hij een rib gebroken had. Het spel der Racing wordt er inmiddels niet beter op. Vooral de achterhoede begint raar te schutteren. Het Haarlemsche doel krijgt het dan ook hard te verantwoorden. Door handig inloo- pen weet Winthout den stand op 31 voor 't Gooi te brengen. Eerst nu begint RCH iets beter aan te pakken, maar ook de harde Gooi-verdediging weet stand te hou den. Wederom moet voor Bergsma gestopt worden, ook hij moet het veld verlaten en wordt vervangen door E. Zonineveld. Nog eenmaal scoort 't Gooi en met 41 voor de i Hilversumsche komt het einde. De overwinning was voor 't Gooi ver- öiend. Iets minder hard spel ware bij hen echter wel gewenscht. RCH was niet be paald in vorm. RCH degradeert nu naar de tweede klasse. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. „KENNIS IS MACHT" WINNAAR VAN HET SENIORESTOURNOOI. De R. K. Ulo wint den L.-D.-wisselbeker der juniores. Op de terreinen achter Pomona zijn Za terdagmiddag de finales der jaarlijksche school wedstrijden van A. S. C. om de Leidsch Dagblad-wisselbekers verspeeld. De verwachting op een spannenden eind strijd in de seniores-afdeeling tusschen de ploegen van de Ambachtsschool en „Ken nis is Macht" is helaas niet bewaarheid, want reeds in de eerste minuten van den strijd nam „Kennis is Macht" op fortuin lijke wijze de leiding om deze nog voor de rust te vergrooten. Wel bleef de Am bachtsschool ook daarna nog dapper partij geven, doch haar voorhoede zag geen kans de defensie der K. is M.'ers te breken, ter wijl de doelman der \mbachtsscholieren nog tweemaal met felle schoten werd ge passeerd. Het einde gracht derhalve 'n ver diende, doch geflatteerde overwinning voor Kennis is Macht, dat hiermede den zilveren v/isselbeker voor de tweede maal in suc cessie en in totaal voor de derde keer in zijn tijdelijk bezit krijgt. Definitief eigena resse wordt dit school, welke den beker driemaal achtereen of vijfmaal in totaal wint. Die kans krijgt Kennis is Macht dus het volgende jaar. Tot dusver werd -'e beker als volgt ge wonnen: Kennis is Macht (3 x), Gem. H. B. S. (2 x), Ambachtsschool (1 x), Chr. H. B. S. (1 x) en Kamerling Onnes XI 1 maal). In den strijd om den 3den en 4den prijs moest de reserveploeg der Ambachtsschool eveneens de vlag strijken en wel voor het elftal der Chr. Uloschool van den heer de Reuver, dat met 21 in de meerderheid bleef. De Ambachtsschool legde in het hoofdtournooi dus beslag op den 2den en 4den prijs. In het Juniorestournooi was het niet moeilijk na de voor wedstrijden den uit eindelijken winnaar bij voorbaat aan te wijzen.. Het uitstekend spelende elftal der R. K. Ulo-school (hoofd de heer Schoen makers) verpletterde in de finale de Chr. Ulo-school van den heer de Reuver met niet minder dan 80, terwijl de Chr. H. B. S. eveneens door een stevige overwin ning (51) op de Ulo-school van den heer van Rijswijk beslag legde op den derden prijs. Het laatstgenoemde elftal bleek heel wat zwakker dan de beide voorgaande ja ren, toen het beide malen won en daarmede I den eersten L. D. juniores-wisselbeker j meteen in definitief bezit verwierf. De uitslagen van Zaterdag waren: Seniorestournooi: Ambachtsschool II Ulo de Reuver 12; Ambachtsschool I Kennis is Macht I 04. Juniorestournooi: Ulo v. RijswijkChr. H. B. S. 1—5; R.K. Ulo—Ulo de Reuver 8—0. Zoodat de prijzen als volgt werden ge wonnen: Seniorestournooi: le prijs (wisselbeker van het Leidsch Dagblad en 11 zilv. draag- medailles, eveneens van het L. D.): Ken nis is Macht; 2e prijs: (zilveren plaquette van den L. V. B.): Ambachtsschool I; 3e prijs (medaille van de Fa. Maartense): Ulo de Reuver; 4e prijs (idem van den heer W. Brouwer)Ambachtsschool II. Juniorestournooi: le prijs (wisselbeker van het L. D. en zilv. plaquette van A. S. C.): R.K. Ulo; 2e prijs: (zilv. med. van A. S. C.) Ulo de Reuver; 3e prijs (bronzen med. van A. S. C.): Chr. H. B. S.; 4e prijs (idem) Ulo van Rijswijk. Onmiddellijk na afloop der wedstrijden heeft wegens ontstentenis van den voorzit ter, den heer P. H. Steenhauer, het lid der A. S. S.-Commissie voor Schoolvoetbal. de heer J. van der Weerd de prijzen uitge reikt. Alvorens daartoe over te gaan bracht spreker hartelijk dank aan de directie van het Leidsch Dagblad die spontaan een nieuwen wisselbeker voor de juniores-af- deeling beschikbaar stelde; aan de besturen van Lugdunum en R. K. H. B. S.-ver. voor het bereidwillig afstaan der terreinen en kleedkamers; aan de scheidsrechters voor hun zeer gewaardeerde belanglooze mede werking; aan het bestuur van den Leid- schen Voetbalbond en de firma's P. J. Maartense en W. Brouwer voor het schen ken van medailles en tenslotte aan den secretaris der commissie, dei heer F. J. Versteegen voor het vele door hem ver richte werk. Spr. wees er tenslotte op hoe slechts een enkele schaduw op dit geslaagde tournooi is gevallen, nl. het ongeluk een speler van het Kamerlingh Onnes Laboratorium-elftal overkomen, waardoor deze zijn been brak. Onder toevoeging van de beste wenschen voor een spoedige beterschap bood spr. aan een vertegenwoordiger van dat elftal een fruitmand aan met verzoek deze aan den gewonden speler te willen overhandi gen. Daarna werd overgegaan tot de prijsuit reiking, welke met vele hoeraatjes gepaard ging. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Om den Holland-beker: NoordZuid 5—7. le klasse Gelderland: RapiditasEkca 0—5. le klasse Overijsel: AKCNaas. le klasse Noord: VitesseRood Zwart 34; SpartaNic 15. 2e klasse Z.-H. A: VreewijkFluks II 10—5; Het Zuiden II—Velox 3—2. LAWNTENNIS NED. LAWNTENNÏSBOND. De uitslagen. Overgangsklasse: Game I Leiden I 1—7. 2e klasse B Zuid West: Cocktail ITOP I 8—0. 3e klasse A Zuid West: Leiden nSIOD III 53; Leiden niOptimisten II 53. 3e klasse B Zuid West: Cocktail IIIPit II 62; Mattenklopper HlCocktail IV 6—2. NIEUW WERELDRECORD POLSSTOK HOOGSPRINGEN. Phenomenale prestatie van Sefton en Meadow. Tijdens athletiekwedstrijden te Palo Alto in Californië slaagden zoowel Wil liam Sefton als de olympische kampioen Earl Meodow er in het wereldrecord opls- stokhoogspringen te verbeteren en te brengen op 4,48 meter. Naar men weet sprong Sefton op 11 April van dit jaar te Los Angelos 4,454 meter, doch deze prestatie werd in een hall verricht. Wereldrecordhouder was George Varoff (V. S.) met een sprong van 4,43 meter, gemaakt in 1936 te Prin- cetown. BUITENGEWONE VERGADERING K.N.A.U. Te Utrecht werd gisteren een buitenge wone algemeene vergadering van de K.N. A.U. gehouden, onder voorzitterschap van den heer A. J. G. Strengholt. Deze heeft medegedeeld ,dat het conflict met de commissie voor dames athletiek is opgelost en dat de studenten- en jeugd- athletiek thans de volle belangstelling heb ben. Voor de studentenathletiek is een spe ciale commissie gevormd bestaande uit de heeren prof. Buitendijk, mr. Veniet, Zijl stra en A. J. G. Strengholt. De algemeene toestand is thans niet on bevredigend, maar nog verre van ideaal. Aan drs. van Leeuwen werd voor het fi nancieel beleid over 1936 décharge ver leend. In de vacature drs. W. F. van Leeu wen, secretaris-penningmeester werd be noemd mr. W. Veniet te Haarlem. POSTDUIVEN Het Oosten N. B. v. Z. (Leiden). Wedvlucht vanaf Roosendaal op 8 Mei. In concours 126 vogels, welke in vrijheid werden gesteld om 1.30 uur. De uitslag is als volgt: Houthoff 1, 9, 11, 12, 18, 23; Geel 2, 4, 15, 19, 24; Romijn 3, 25; v. Duuren 5, 6, 7; Jonk 8, 17; Singerling 10, 13, 21, 22; Breedijk 14, 20; Krekelaar 16. De le vogel werd geconstateerd om 2.46.21 en maakte een gemid. snelheid van 926.02 Meter p. min. De laatste puntentel- lende vogel om 2.59.25 met een snelheid van 766.75 Meter p. min. A.s. Donderdag inkorven voor Soignies. Vier nieuwe Nederlandsche records. De strijd tusschen Ragnhiid Hveger en Nida Senff. Er bestond voor de zwemwedstrijden, welke Zaterdag en Zondag in het Oostelijk zwembad te Rotterdam door de Rotterdam- sche Dames Zwemclub waren georgani seerd, een enorme belangstelling. Reeds een uur voordat de deuren van de zwemzaal open gingen, stond een file van wachtenden voor den ingang van het bad opgesteld, om te trachten nog een plaatsje te bekomen. Velen moesten teleurgesteld huiswaarts keeren en geen wonder, want het duel tusschen de Deenschen Ragnhiid Hveger en Valborg Christensen en de Ne derlandsche zwemsters heeft als een mag neet op het Nederlandsche en vooral op het Rotterdamsche publiek gewerkt. Daarna werden de volkslieden gespeeld. Het tweede nummer was het 200 meter borstcrawl dames, waarbij aan den start verschenen: Ragnhiid Hveger, Rie Mas tenbroek, Willy den Ouden, Tini Wagner en Rie van Veen. Ragnhiid, Rie en Willy zwommen op de middenbanen. Dit nummer, waarin eerst een valsche start plaats vond, werd een klinkende overwinning voor de Deensche terwijl Willy den Ouden zich met de laat ste plaats moest tevreden stellen. De eerste 50 meter kon Ragnhiid een kleinen voor- spiong nemen, dien zij geleid ei ijk wist te ergrooten. Op de laatste 50 meter lag rij aan ook zooveel voor, dat het iedereen duidelijk was, dat de Hoilandsche zwemsters deze niet meer monden irhaien. In den eindspurt kon Rie Mastenbroek slechts nog van Rie van Veen, die langen tijd tweede lag, inhalen. Uitslag: 1. Ragnhiid Hveger (K. S. U.) 2 min. 27.6 sec.; 2 Rie Mastenb oek (O. D. Z.) 2 min. 30.4 sec.; 3. Rie van Veen (R. D. Z.) 2 min. 31 sec. Vervolgens werd de 200 m. schoolslag dames verzwommen. In de tweede serie van dit nummer kwamen J. Groenendijk Jcpie Waalberg, Valborg Christensen en Jopie Stroom berg tegen elkaar uit. Jopie Waalberg werd in deze met een zeer grooten voorsprong eerste, terwijl als tweede Jopie Stroomberg aantikte, op den voet gevolgd door de Deensche zwemster. De eerste serie was gewonnen door D. Heeselaar, van O. D. Z., terwijl de Ant- werpsche Yvonne Janssens 5de in haar serie werd. Uitslag: 1. J. Waalberg (H.D.Z.) 3 min. 1.4 sec.; 2. D. Heeselaar (O.D.Z.), 3 min. 7.2 sec.; 3. J. Klijnoot (O.D.Z.) 3 min. 9.4 sec., 4. J. Stroomberg (Het IJ) 3 min. 10 sec.; 5. V. Christensen (KSU), 3 min. 10.6 seconden. Yvonne Janssens (UNA) maakte een tijd van 3 min. 23.4 sec. Eerste serie in het nummer 200 m. school slag heeren werd gewonnen door Verhoef van ZIAN. Tweede serie door C. Smithuyzen van A. Z., die juist een seconde boven het Ned. record bleef. Uitslag: 1. C. Smitshuyzen, 2 min. 48.4 sec.; 2. P. Kruithof (RZC) 2 min. 49.8 sec.; 3 H. Verhoef (ZIAN) 3 min. 53.2 sec. De 100 meter rugslag voor heeren bracht een overwinning voor den Amsterdammer J. C. Scheffer, van D. J. K., in een tijd van 1 min. 11.6 sec. Tweede werd C. van dei- Hoek (ZIAN) 1 min. 13.6 sec., 3. A. v. d. Berg (DVZ) 1 min. 14 sec. Het tweede nummer, waarin Ragnhiid zich met de Hoilandsche meisjes zou me ten, kwam op 100 meter rugslag voor da mes. Nadat C. Kint van O. D. Z. met een grooten voorsprong de eerste serie had gewonnen kwamen in de tweede serie te gen elkaar uit Dinie Kerkmeester, Nida Senff, Ragnhiid Hveger en Ida van Fegge- len. Nida nam op fraaie wijze revanche voor dt Nederlandsche nederlaag op de 200 me ter borstcrwal. Reeds op de eerste 25 me ter nam zij een flinken voorsprong, die zij geleidelijk vergrootte. De Deensche verloor steeds meer terrein en moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. Uitslag: 1. Nida Senff (ADZ) 1 min. 14.8 sec.; 2. Ida van Feggelen (Het IJ) 1 min. 15.8 sec.; 3. D. Kerkmeester (ODZ) 1 min. 17 sec.; 4. R. Hveger (KSU) 1 min. 17.4 sec. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. De belangstelling op den tweeden avond was zoo mogelijk nog grooter dan op den eersten, geen plaatsje was er onbezet, toen met het eerste nummer een aanvang werd gemaakt. Dank zij den feilen strijd tusschen de Nederlandsche zwemmers onderling en voorts tusschen onze zwemsters en de Deensche Ragnhiid Hveger werden vier Nederlandsche records verbeterd. In de eerste plaats slaagde Scheffer er in record op de 100 meter borstcrawl met 1/5 sec. te verbeteren en te brengen op 1 min. 1/5 sec. Nog is de minuut niet bereikt, doch dank zij de concurrentie tusschen Scheffer en Hoving, die elkaar telkens op wedstrij den ontmoeten, zal het niet lang meer du ren, of de tijd van 60 sec. zal zijn bereikt. Het oude record stond op naam van Piet Stam met een tijd van 1 min. 2/5 sec., ge vestigd op 12 April 1936 te Soerabaja. Wel is deze Indische zwemmer er op 12 Mei van het vorig jaar in geslaagd een tijd van 59,9 sec. te noteeren, doch deze prestatie werd tot dusver nog niet als record erkend. Wij wisten, dat Jopie Waalberg den laat- sten tijd geducht aan het trainen was op de 400 meter schoolslag. Op 19 April zwom zij tijdens training 6 min. 32 2/5 sec. En dezer dagen zelfs 6 minuten 22 sec. Daar om was het niet te verwonderen, dat de A.D.Z.-ster er gisteravond te Rotterdam in slaagde het Nederlandsch record, dat op naam stond van Jennie Kastein met een tijd van 6 min. 29 sec., dateerend van 29 April 1933, te Amsterdam gevestigd, met niet minder dan 4 3/5 sec. te verbeteren. De Amsterdamsche zwemster nadert zoo langzaam aan het wereldrecord van Mar tha Engfeldt-Genenger, dat op 6 minuten 10 1/5 sec. staat. Tenslotte was er het duel tusschen Ragn hiid Hveger en Nida Senff op de 200 meter rugslag te vermelden. De Deensche zwem ster nam schitterend revanche voor haar nederlaag, Zaterdagavond op de 100 me ter in dit nummer geleden. Na een groot- schen strijd tikte Ragnhiid als eerste aan in den tijd van 2 min. 42 3/5 sec., zij bleef dus slechts iets meer dan een seconde boven haar wereldrecord. Maar tevens had zij Nida Senff in de gelegenheid gesteld het Nederlandsch record te verbeteren, immers de A!D.Z.-ster kwam als tweede aan in den tijd van 2 min. 43 2/5 sec. Het oude record stond eveneens op tiaar naam met een tijd van 2 min. 44,6 sec., gevestigd op 2 Fe bruari van dit jaar te Amsterdam. Het vierde Nederlandsche record, dat de zen avond verbeterd werd, was dat op de 400 meter schoolslag heeren. Na een feilen strijd tusschen de rivalen Smitshuyzen en Kruithof was het de A.Z.-er, die in 5 min. 58 sec. aantikte, daarmede het record met niet minder dan ruim 8 sec. verbeterend. Het oude record stond op naam van P. Kruithof met een tijd van 6 min. 6,2 sec. De oogst van dezen zwemavond was dus voortreffelijk, wellicht zullen de wedstrij den Dinsdag- en Woensdagavond te Am sterdam te houden, nog meer fraaie ver richtingen brengen. De uitslagen luiden: Dames 100 M. borstcrawl: 1. Rie Masten broek (ODZ) 1 min. 7 sec.; 2. Riet van Veen (RDZ) 1 min. 8 4/5 sec.; 3. Tini Wag ner (Het IJ) 1 min. 9 1/5 sec.; 4. Ali Styl (ADZ) 1 min. 12 3/5 sec. Heeren 100 M. borstcrawl: 1. ,T. C. Schef fer (DJK) tijd 1 min. 1/5 sec., nieuw Ne- derl. record; 2. K. Hoving (RZC) 1 min. 2/5 sec.; 3. W. Geerling (Het IJ) 1 min. 3 3/5 sec.; 4. D. van der Kuil (SZC) 1 min. 3 4/5 sec. Dames 400 M. schoolslag: 1. Jopie Waal berg tijd 6 min. 24 2/5 sec., nieuw Nederl. record; 2. Jennie Kastein tijd 6 min. 33 4/5 sec.; 3. Jopie Stroomberg 6 min. 45 sec.; 4. Greta Brouwer 6 min. 45 2/5 sec.; 5. Val borg Christensen 6 bin. 55 2/5 sec. Heeren 400 M. schoolslag: 1. C. Smitshuy zen (AZ) 5 min. 58 sec., nieuw Nederl. re cord; 2. P. Kruithof (RZC) tijd 5 min. 59 2/5 sec.; 3. L. Korpershoek (LZC) 6 min. 9 2/5 sec. Dames 200 M. rugslag: 1. Ragnhiid Hve ger tijd 2 min. 42 3/5 sec.; 2. Nida Senff 2 min. 43 2/5 sec., nieuw Nederlandsch re cord; 3. Iet van Feggelen 2 min. 47 1/5 sec.; 4. Dini Kerkmeester 2 min. 49 4/5 sec.; 5. Ida Mol (RDZ). Heeren 200 M. rugslag: 1. Scheffer (DJ K) 2 min. 39 1/5 sec.; 2. Metman (Het IJ) 2 min. 43 sec.; 3. Wilt (Zian) 2 min. 48 sec. Schoonspringen dames: 1. J. Looyaard (ODZ) 69,10 pnt.; 2. mevr. Lammers-Lin- sen (SZC) 64,32 pnt.; 3. G. de Hooge (RDZ) 62,83 pnt. 4 x 100 meter estafette borstcrawl voor heeren: 1. RZC in 4 min. 15 2/5 sec.; 2. Het LJ in 4 min. 16 1/5 sec.; 3. ZIAN in 4 min. 24 sec. 4 x 100 rneter estafette borstcrawl voor dames: 1. RDZ (van Zuur en, A. Timmer mans, R. van Veen en W. den Ouden) 4 min. 44 1/5 sec.; 2. ADZ 4 min. 56 1/5 sec.; 3. ODZ 4 min. 56 3/5 sec. Tenslotte werd een polowedstrijd ge speeld tusschen het zevental van HZ en PC en een Rotterdamsch zevental. De Ha genaars warén zoowel technisch als tac tisch verreweg de meerderen en de uitslag 31 was dan ook geenszins geflatteerd. MOTORSPORT TERREINRIT TE ZEIST Bij de gisteren door de Utrechtsche Prov. Motorrijdersclub georganiseerde terreinrit te Zeist werd W. Passier, Leiden, tweede op Eysink in de kasse juniores, groep II (350 cc.); G. Borsboom, Woerden werd derde op OKS. in de klasse juniores, groep III (250 cc); H. Valk, Voorschoten op Spartij eerste in de klasse juniores groep IV (125 cc.), C. Konijnenburg, Wasse naar op BMW. eerste in de klasse senio res, groep I (500 cc.), J. Roest, Ter Aar, op Eysink, eerste in de klasse seniores, groep II (350 cc.), tweede O. Verlaan, Leidschendam op Rudge.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14