HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practiach Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, f 0 58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel Costume, Mantel, Japonnen, alles in onderlinge harmonie Wellicht zullen onze lezeres sen naar aanleiding van dit bovenschrift vragen, hoe dit mogelijk is. Wij zullen dan aanstonds antwoorden, dat het de bedoeling is, dat men b.v. laten wij aannemen blauw als hoofdkleur kiest voor het komende voorjaar en den a.s. zomer. Men zal een donkerblauwen mantel en hoed nemen en wellicht ook blauwe schoenen en hand- tasch, terwijl handschoenen wit of zachtgrijs gekozen wor den. Zoo'n samenstelling is niets duurder, dan wanneer men verschillende kleuren bij een zoekt en het geheel is aan merkelijk mooier. Staat de hoofdkleur vast, dan eerst kan men de garde robe verder aanvullen, b. v. met een mantelcostume van grijzen stof, waarbij de blauwe schoenen, Woed en tasch even eens passen, terwijl een shawl met moezen hier zeker op zijn plaats is. Het spreekt van zelf, dat men niet in eens alles nieuw kan aanschaffen, w doch de bedoeling is dan ook alleen maar om met de hoofd kleur, die men e.v. seizoens of wellicht de eerste jaren zal dragen, vastgesteld wordt. Zwart en bruin komen even eens in aanmerking, terwijl groen b.v. weer minder ge schikt is evenals rood, omdat deze kleuren op den duur vervelen. Het geheele geheim, dat sommige vrou wen zoo'n weiverzorgden indruk maken is, dat zij steeds zorgen, dat hoofdzaken en details zich aan elkander aanpassen. Om smaakvol gekleed te gaan behoeft men niet over een uitgebreide garderobe te beschik ken wat trouwens ook niet mogelijk is voor het overgroote meerendeel onzer. Zelfs als heeft men een nette donkere blauwe japon, dan zijn er zoovele details 'n den vorm van gainituren, shawltjes, knoopen, chabots, die telkens het geheel een totaal ander aanzien geven. Een uitkomst is zeker wel de groote verscheidenheid van blouses, die maar zoo héél weinig stof vra gen, dus weinig kostbaar zijn. Voor handwerkende dames Strükpatronen van dit motiefje zijn ver krijgbaar bij Het Practisch Modeblad, Post bus 46, Den Haag, Giro 203203 en kosten gü1 I Of ^ii ii^ ƒ0.18. S.v.pl. nauwkeurig het nummer en de verlangde kleur (geel of blauw) ver melden. Profiteer van de gelegenheid I Natuurlijk moet u van de gelegenheid, dat u voordeeltjes worden geboden, profi- teeren. Duizenden vrouwen deden het al en zij waren er verrukt over. Zij vroegen het Voorj aars- en Zomermodeblad aan en had den niet kunnen droomen, dat daaraan zóó veel voordeelen verbonden waren. U hebt het nog nooit meegemaakt, dat u kosteloos een modeblad wordt toegezon den en dat daarmede een unieke mogelijk heid tot talrijke voordeelen wordt geopend. Maar als u een briefje schrijft aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Haven straat 58, Den Haag, zult u het wél mee maken. Sluit dan tien cents aan postzegels in of gireert dit dubbeltje op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag en het Voorj aars- en Zomermodeblad wordt u franco toegezonden. En dan zult u zien, welke voordeelen daarmee in uw huis ko men. Doe het dus spoedig KINDERKLEEDING Het moet ongetwijfeld een groot genoegen zijn voor moeders om de jurken, van het allerliefste materiaal, dat wij thans in zooveel variaties zien, te maken. Wat al kleu ren en motieven op eenvou dige en uiterst goedkoope ka toentjes, die daarbij tevens wasch- en kleurecht zijn. Steeds wear worden we ver rast d >or snoezige kleine bloemen-motiefjes, gekleurde moesjes, ruitjes en nog veel meer. De modellen? O, ze zijn zoo bijzonder eenvoudig en zoo bij uitstek geschikt om de kleine meisjes aardig te kleeden! Eenvoud is zeker wel een eerste vereischte, want ze behoort bij de jeugd, waarbij alle opschik als over bodig werkt. Het kleintje ge heel links heeft zoo'n een voudig jurkje, waarvan het model zich door de jaren steeds meer handhaaft, n.L een recht pasje met knoop sluiting rugzijde van rood katoen, waarvan ook het kleine hartvormige taschje is gemaakt, waarin baby haar zakdoekje heel trotsch in be waart. Het jurkje zelf is van waschbaar materiaal met rood moesje, terwijl het jurkje er onder met hoogsluitend halsje van batist is met gekleurde mi esjes en geschikt is voor zo- mersche dagen. Aardig is het om b.v. wit batist met een wit moesje te nemen en deze moesjes gedeeltelijk b.v. langs de hals en zoom over te werken in zachte kleuren waschzijde. Het jurkje rechts boven is te klein ge worden voor het meiske, dat in het mid den is afgebeeld en daarom maken we e' een hangertje van met schouderbanden, die van de mouwtjes gemaakt worden. Een ba tisten blouse wordt er bij gedragen. De ge ruite flanellen jongenskiel, die de grootere broer niet meer past, wordt op eenvoudige wijze voor zijn zusje vermaakt. Knoopen en knoopsgaten worden omgewisseld en de mouwen kort gemaakt. Overleg is het halve werk en op deze wijze wordt de kleeding, waar het eene kind is uitgegroeid voor het andere benut. Wat zal de mode ons brengen? "5 De warm getinte voorjaars japonnetjes en de licht pastel tinten, die iets later gedragen worden zijn op zich zelf reeds zóó flatteus, dat ze weinig bij zondere garneering ver- eischen. Zeer eenvoudig doch gekleed zijn de beide japon netjes, welke wij hier weer geven. Het linker model, dat een gladde bovenpas heeft, geeft als garneering aan mou wen en blouse zeer smalle stofplooitjes aan, z.g. nervures of nerf plooitjes, die slechts enkele militers breed zijn. De richting wordt op de stof aan gegeven met kleermakers- krijt. Bijzonder afkleedend is ook het rechter model met puntig bovenstuk en rok met dubbele plooi, waarvan het tusschenliggende gedeelte evenals net kapje der mouwen nervures heeft. Beide modellen zijn ook zeer practisch voor werkende vrouwen, om dat er geen kraagjes of chabots op toege past zijn, die telkenmale vernieuwing be hoeven. De cape, zooals links te zien is, van geruite stof gemaakt, past bij beide model len en valt een flink stuk over de taille- ïyn. Vlot is de getailleerde mantel met op gestikte panden en zakjes aan voorpanden. Moderne wijde bovenmouw. Ruiten, zeer modern In het voorjaar en ook op kille zomerda gen zullen ruiten tot de meest moderne weefsels gerekend mogen worden. Er is echter een „maar" aan deze mode verbon den en wel, dat deze stoffen zich slechts leenen voor slanke figuren. Men ziet veel driekwart lange mantels in sportieve modellen dragen of effen, nauwe rokjes in de hoofdkleur van de ruit. Swagger-modellen met klokkende lijn zijn de meest gangbare modellen. Men ziet ze met en zonder kraag en de sluiting is met één of meerdere knoopen, naar gelang men dit verkiest. HET WONDERMIDDEL BORAX Borax, een eenvoudig middel, dat vele mogelijkheden biedt, zouden wij met recht kunnen zeggen. Inderdaad weinig prepara ten bevatten zulke verrassende eigenschap pen als dit. Het is een goede helper bij ver schillende werkjes, alsmede bij de verzor ging van het uiterlijk en is onmisbaar om toegevoegd te worden aan water, dat hard is. Bij het wasschen van kragen, manchetten, gesteven waschgoed, kortom bij alles wat helderwit moet worden, voegt men borax toe, dat een volkomen onschadelijk middel is. Men lost in 5 L. water een eetlepel borax op en aangezien het water, zooals wij reeds hierboven zeiden, minder hard wordt, heeft men minder zeep noodig. Vatendoeken kan men een heet sopje geven en voegt er een dessertlepel borax aan toe, waardoor vet en vuil gemakkelijk loslaten. Het tast de huid niet aan, zooals b.v. soda doet en werkt dessinfecteerend. Zwarte wollen shawltjes, kousen e.d. stukken wascht men in een lauw vlokken- sopje en haalt de stukken ni het spoelen door sterk geblauwd water. Steeds wordt aan stijfsel een theelepel borax toegevoegd bij het koken, aangezien het stijfsel goed na het strijken een aan merkelijk mooiere glans verkrijgt. Indien de afvoerpijp van den gootsteen een onaangename lucht in de keuken ver spreidt, dan giet men er kokend water met borax door, waarna het euvel verholpen is. Borax doodt insecten, zoodat men het in poedervorm kan strooien op plaatsen, waar de ongewenschte gasten zich bevinden. Tegen kakkerlakken strooit men het ver mengd met fijne suiker. Men kan het ook voor planten aanwenden, waarop zich blad luizen bevinden. Indien men zilver in warm zeepsop wascht waaraan men een theelepel borax heeft toegevoegd, zal de glans dieper zijn na het drogen, hetgeen ook geldt voor glas en kristal. Ketels, die een laag steen gevormd heb ben, worden met water en borax uitgekookt, b.v. een eetlepel op een ketel water en 15 minuten laten koken, waarna men zal on dervinden, dat de steen gemakkelijk te ver wijderen is. Bij het wasschen van het haar kan men uitstekend borax bij het sopje toevoegen. Het reinigt de hoofdhuid beter dan eenig ander middel en verwijdert huidschilvers, terwijl het tevens soepel en zacht wordt. De desinfecteerende eigenschap maakt borax in de ziekenkamer onontbeerlijk. In dien men een oplossing van borax en water in de kamer plaatst houdt dit de lucht frisch. Borax is tevens uitstekend om regelmatig aan waschwater voor gezicht en handen te worden toegevoegd in alle plaatsen waar het water hard is. Men houdt de handen mooi zacht en blank indien men ze regelmatig wascht in lauw water en borax. Het is tevens aan te bevelen om in deze ge*-allen steeds dit uit stekend werkend middel toe te voegen aan wasch- en hadwater van kinderen. ONS PATRONENHOEKIE. SPORTIEVE JAPON. Succespatroon 1962. Prijs 0.30 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Het is een typisch verschijnsel, dat men aan vele modellen de ruimte naar de ach terzijde verplaatst ziet, soms in den vorm van ruimte, die aan den achterbaan inge haald wordt, dan weer als ruime klokken aan den achterbaan. Zooals men op dit model ziet, doet de flatteuse V-vormige halsuitsnijding telkens weer pogingen om op den voorgrond te tre den, hetgeen op den duur ongetwijfeld tot meerder succes zal leiden. Men kan deze Alle mantels, lang of kort, gekleed of spor tief houden zich aan de wijde bovenmou- wen, waarvan de ruimte nu eens door plooien, dan weer door uitnaadjes verdeeld of bij dunne weefsels ingehaald wordt. Korte effen manteltjes, staan vlot bij rokken, waarvan de ruit in recht of schui ne richting geknipt wordt. Het tweede mo del van links heeft afgeronde voorpanden aan boven- en onderkant en sluit met een rij knoopen; opgestikte zakjes en smalle wildleeren ceintuur. Langs de geheele om trek wordt de mantel een halve c.M. van den kant doorgestikt. De indruk, die deze mantel maakt is echt sportief, terwijl daarentegen het model rechts meer aan een tailleur doet denken. Het is zeer geschikt om in een niet te opvallende ruit b.v. zwart-wit of bruin-beige op een bestaande zwarte of bruine japon gedragen te wor den. Geheel onderaan is een compleet, dat lan ge, slanke dames zeer voordeelig kleedt. Rok en cape zijn van effen wollen stof, ter wijl de cape is uitgevoerd met de zelfde ruit van het vest, ook de kraag is gedeelte lijk van de ruitstof. Een theelepel zout, toegevoegd aan ge kookte stijfsel, zal het strijkgoed een mooien glans geven. Vlekken op tafellinnen, hetzij dit effen of gekleurd is, worden bedekt met glyceri ne, dat men er een half uur in laat trek ken, daarna op de gewone wijze wasschen. Gekookte puddingen zullen gemakkelijk gestort kunnen worden, indien men de vorm eerst omwikkeld met een in koud wa ter nat gemaakte doek en deze er enkele minuten (1 2) om houdt Indien men een stoffige kamer te vegen heeft, druppelt men een weinig petroleum op de borstel, hetgeen eveneens uitstekend is voor z.g. zeilvegers of zwabbers, bij het stofafnemen van het zeil. De stof verspreidt zich niet en wordt gémakkelijk verwijderd. japon van wit Linnen maken b.v. voor ten nissen, doch het model is van zijde in wit of een zachte kleur eveneens bijzonder mooi. De heele voorzijde geeft stiksels te zien, terwijl de plooi op de hoogte der knieën uit springt. De rug heeft een pas en geeft verder plooien aan, die voor een groot deel van de rok opgestikt worden, ook op het rugpand. Patronen verkrijgbaar in de maten 40 t/m 46. JAPON MET OPGEKNIPTE ROK. Succespatroon 1970. Prijs 0.30 plus 0.05 voor adm.- en ver- Vroolijke motieven op een donker zijden ondergrond, doch ook mat-crêpe zijn zeer geschikte materialen voor dit gekleede mo del. De halslijn is een weinig gedrapeerd, terwijl de mouwen eveneens in gedrapeer de lijn zijn aangegeven, waardoor een zeer apart geheel wordt verkregen. De rug be staat uit twee panden, die gedeeltelijk op gestikt worden, terwijl een split met knoop jes en knoopsgaten gesloten wordt. De achterbaan is wijd en klokkend door de ruimte, die in plooien verdeeld ia. Patronen in de maten 42 t/m 48. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij Ingesloten t aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van ,Het Practisch Modebiad" wenscht te ont vangen. gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst var 1 1/2. 9 of 6 cenS

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12