mm RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 7 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN Echtelijke twist met nood- lottigen afloop Mede-inwoner den halsslagader doorgesneden, In het gezin D., wonende te Glaner- brug, bij Enschede is gisternacht een ech telijke twist ontstaan. Deze ruzie liep zóó hoog, dat men de huiselijke twist zelfs later op straat voortzette. Een zekere T. de B., die bij het gezin D. inwoont, mengde zich in het geschil. Het gevolg van deze inmenging was een verwoede vechtpartij tusschen D. en de B., waarbij eerstge noemde zijn mes gebruikte en zijn tegen stander eenhalsslagader doorsneed. De man zakte ineen en overleed kort daar op. De dader is door de marechaussee ge arresteerd. Het slachtoffer, de gehuwde de B., was vader van één kind. MOTORDRIEWIELER EN AUTO IN BOTSING. Bestuurder van den driewieler doodelijk verwond. Dinsdagmiddag zijn op den hoek van de Thomsonlaan en de Ieplaan te Den Haag een motordriewieler en een perso nenauto in botsing gekomen, doordat de bestuurder van de auto het andere voer tuig, dat van rechts kwam, geen voorrang verleende. De bestuurder van den driewieler, de 50-jarige L. K. uit de Roerstraat, werd van zijn zitplaats geslingerd en tegen den grond gesmakt. Bewusteloos werd hij op genomen en naar het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, waar hij thans zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagavond is op den Rotterdam- schen dijk, nabij het Witte dorp, een on geveer 40-jarige man onder een motor wagen van lijn 4 geraakt en op slag ge dood. Daar op hem geen papieren of an dere voorwerpen werden gevonden, waar uit zijn identiteit zou kunnen blijken, wordt hieromtrent door de politie een nader onderzoek ingesteld. BLOEMENKOOPMAN PROBEERT TAXI TE BESTUREN. En rijdt vier menschen omver. Ten gevolge van groote onvoorzichtig heid en roekeloosheid van een bloemen- koopman op het Valkenboschplein te Den Haag, die met een taxi is gaan rijden zon der daartoe in staat te zijn, is gistermiddag aldaar een ongeluk gebeurd, dat gelukkig nog met niet al te ernstige gevolgen is afgeloopen. De op het Valkenboschplein stationnee- rende taxi's stonden volgens een daar handel drijvenden bloemenkoopman te veel in den weg en om daaraan een einde te maken, besloot hij de wagens een eind je te verzetten. Inplaats dat hij dit deed op de bekende manier van duwen en met zijn arm door het raampje meesturen, meende hij kundig genoeg te zijn om voor chauffeur te spelen. Hij zette zich achter het stuur, bracht den wagen in beweging, doch toen bleek, dat een en ander toch niet zoo gemakke lijk ging als hij het zich had voorgesteld. Het op gang brengen van den wagen ging wel, doch toen dit eenmaal was geschied, kon hij het voertuig niet meer tot stil stand brengen met het gevolg, dat hij het Valkenboschplein ging rondrijden, waar bij hij tegen een gezelschap, dat daar ter plaatse wandelde, opbotste. Ten slotte kwam hij tegen een mast van de electri- sche tram tot stilstand. De aangeredenen, de familie van D., wonende op de Loos- duinsche kade, bestaande uit vader, moe der en een vijfjarig zontje, was er nog goed afgekomen. Ze hadden enkele schaaf wonden gekregen en konden, na door den geneeskundigen dienst verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De 14-jarige C. B., uit de Acubastraat, die bij het gezelschap behoorde, kreeg een buil op het hoofd, terwijl de bloemen- koopman zelf door de botsing onzacht met den voorruit in aanraking was gekomen, om welke reden hij ook meeging' naar het gebouw van den G. G. D., temeer, daar hij door het voorval hevig overstuur was geraakt. Hij mag evenwel van geluk spre ken, dat een en ander zoo goed is afge loopen. AUTOMOBILIST VERLEENDE GEEN VOORRANG. Gevolg: ernstige botsing met gewonden. Op den Benoordenhoutscheweg te Den Haag reed omstreeks half twee gistermid dag een auto met zeer groote snelheid in de richting Wassenaar. Deze auto werd bestuurd door den 18-jarigen H. H. van der M., terwijl in de dickey-seat de 22- jarige E. W. en de 20-jarige J. D. zaten, allen uit den Haag. Van het Willem Wit- senplein dus van links kwam een andere wagen, bestuurd door den 25-jari- gen J. J. W. R. uit Scheveningen, die in plaats van te stoppen, zonder uit te kij ken den Benoordenhoutscheweg op reed. De gevolgen waren ontzettend. Met een geweldigen klap botsten de beide wagens tegen elkaar, met het gevolg, dat de wa gen van van der M. eenige malen over 'tèrst ki/kmty Alléén gevestigds Groote Marktstraat 58 's-Gravenhage. den kop sloeg. De bestuurder kwam er goed af, evenals die van den anderen wa gen, doch de beide jongelui in de dickey- seat bleven met zware verwondingen lig gen. W. werd bewusteloos opgenomen en D. was bloedend aan gezicht en achter hoofd verwond. Beiden zyn naar het zie kenhuis „Bronovo" overgebracht, waar zij zijn opgenomen. Over hun toestand kon men ons gisteravond nog niets mede- deelen. W. was evenwel nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. De beide zwaar beschadigde auto's zijn door de politie in beslag genomen. KIND ONDER DEN TREIN. Woensdag is op den onbewaakten over weg bij Beesd (Gld.) een jongetje van jaar, zoontje van den spoorbeambte Dokman, onder een trein geraakt.: Het knaapje was op slag dood. TWEE JONGETJES VERDRONKEN. Een jongen van negen jaar, wonende in de Utrechtsche Dwarsstraat te Amster dam, werd Woensdagavond om zeven uur vermist. Het knaapje had met een vriend je dicht bij zijn ouderlijk huis aan den Amstel gespeeld. Het vermoeden, dat hij te water was geraakt, werd bewaarheid, toen buren, die het water afzochten, te half tien het lijkje ophaalden. Woensdagmiddag is het vijfjarig zoontje van de familie Tijs te Terheyden bij het spelen in de rivier de Mark ge- rakwt en verdronken. Na een uur dreggen is het lijkje opgehaald. DOODELIJKE VAL. Woensdag was de 55-jarige opperman A. Deurlo bezig steenen een ladder op te dragen aan een in de Oudelandsche straat te Tholen in aanbouw zijnd huis, toen de man, waarschijnlijk door een duizeling bevangen van de ladder viel. Eenigen tijd later is de man overleden. BOERDERIJ EN TWEE ARBEIDERS WONINGEN IN DE ASCH GELEGD. Een felle brand heeft Woensdagavond te Almkerk een boerderij en twee arbei derswoningen in de asch gelegd. Het vuur is ontstaan in de boerderij, welke be woond werd door den landbouwer A. v. d. Oord. Het vuur breidde zich in enkele oogenblikken uit en al spoedig stond de geheele boerderij in lichte laaie. Een var kenshok vatte vlam, waardoor een varken verbrandde. Het vuur sloeg over naar de naast de boerderij gelegen arbeiderswo ningen, bewoond door de families L. Bras en A. Biesheuvel. Evenals de boerderij gingen ook deze beide huizen in vlammen op. De bewoners hadden zich tijdig in veiligheid weten te stellen. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. Omtrent de oorzaak van den brand valt nog weinig met zekerheid te zeggen. Het is evenwel niet onmogelijk, dat deze ont staan is doordat kinderen met vuur speel den. De brandweer van Almkerk heeft ruim drie uur werk gehad om het vuur te blus- schen. GEEN SCHOOLSTAKING TE BREDA. Volgens een bericht in de „N. R. Crt." zou er op 30 April zich ook een school staking hebben voorgedaan op het O. L. V. Lyceum te Breda. Onder de lessen zou het uitermate onrustig zijn geweest en na het vrije kwartier zouden de leerlingen aanvankelijk geweigerd hebben om weer binnen te komen en eerst op aandrang van den rector hun verzet hebben opge geven. Als straf zou hun dubbel huiswerk zijn opgelegd. De rector van genoemd Lyceum ver zoekt de „Msb." dit bericht in al zijn bij zonderheden tegen te spreken. Het is niet rumoerig geweest onder de lessen en na het vrije kwartier zijn de leerlingen als gewoonlijk binnen gekomen, de rector is niet eens op de speelplaats geweest. Ook het opgegeven dubbel huiswerk is fan tasie. De nuchtere feiten zijn deze. Na de les- UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Badseizoen. B. en W. hebben beslo ten het badseizoen met ingang van 8 Mei geopend te verklaren. Men zegt, dat het nu wel spoedig mooi weer zal zijn! LISSE. Ontvangst van den Burgemeester en zijn echtgenoote. Het Gemeentebestuur van Lisse richt aan de ingezetenen van Lisse, het navol gende schrijven: Aan de ingezetenen van Lisse. Bijna alle leden van den Gemeenteraad waren op 15 April j.l. bij het huwelijk van den Burgemeester te Roermond tegenwoor dig. Niet alleen uit sympathie waren zij daar; het was immers ook voor de gemeen te een gewichtigen dag. Dat bij het Burger- vaderschap gezinsleven behoort, wordt ge voeld. Wel overschaduwde een Burgemees tersvacature te Maastricht dien dag, doch men wist, dat onze Burgemeester door die sollicitatie alleen zijn ambtelijke loopbaan volgde en zijn hart in Lisse was. Diepe in druk heeft de tegenwoordigheid van den Raad op het bruidspaar gemaakt. Duidelijk was dit merkbaar en de bruid herhaalde steeds, dat zij niets liever dan naar Lisse kwam. Heeft dit invloed op de sollicitatie naar Maastricht gehad? We weten het niet, doch de gang van zaken wijst in die rich ting, althans in de voorziening van die va cature kwam na dien dag wijziging en nu is zeker, dat onze Burgemeester blijft. Niet alleen dit feit is voor de gemeente van be lang; van groot belang is ook, dat wij een Burgemeestersvrouwe mogen begroeten, die geheel van harte in ons midden zal wo nen. Vermoedelijk 16 Mei a.s. zal de Burge meester zich met zijn echtgenoote in de ge meente vestigen. In alles wat gemeen schappelijke belangen beoogt, leeft Lisse steeds samen en in dit geval zal men zulks toonen. Ons College (het ooilege van Bur gemeester en Wethouders) weet dan ook in den geest van de ingezetenen te handelen als onze Burgemeester dien dag waardig en hartelijk in de gemeente ontvangen wordt. Een eere-comité, bestaande uit de plaatselijke geestelijkheid en doctoren, heeft zich gevormd en een commissie van voorbereiding en uitvoering is samenge steld. De bedoeling is, dat de jeugd het jonge paar in den namiddag welkom zal heeten en dat voor de ouderen daartoe des avonds in de H.B.G. gelegenheid bestaat. Zang- en Muziekvereenigingen hebben hun medewerking spontaan toegezegd. Een uit voerig programma zal evenwel de volgen de week bekend gemaakt worden. Van de ingezetenen vragen wij (het college van Burgemeester en Wethouders), dat een ieder aan de uitvoering van harte mede werkt, waarvoor allereerst is na te gaan, of de vlaggen in orde zijn. Gouden kloosterfeest. Op Zaterdag 8 Mei zal de eerw. Zuster Maria Liduina (in de wereld Elisabeth M. Th. Rubbers, geb. te Chaam) in het Moederhuis van de Sint Elisabethstichting van de Hendrikstraat te Breda haar gouden professiefeest vieren. Zuster Maria Liduina die thans in Huize Pius te Lisse werkzaam is, was geduren de lange jaren lid van het hoofdbestuur en Overste in verschillende huizen der Congregatie. NOORD WIJKERHOUT. Bloemenzegening. Op Hemelvaartsdag had in de St. Jozef kerk de plechtige zegening plaats van de bloemen, om hiermede Gods zegen af te smeeken over het geheele land- en tuin bouwbedrijf. Geschiedde dit het vorig jaar voor de allereerste maal in ons dorp, op initiatief van den Hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt in de St. Victorkerk, ditmaal was de St. Jozef-Parochie aan de beurt, 'a Avonds te voren kwamen de kweekers hunne gevulde bloemenmanden op het kerkplein reeds inleveren, bloemen van al lerlei soort, tulpen, narcissen en hyacin then, een lust om te zien. Om half drie had Donderdagmiddag eerst een plechtig lof plaats, opgedragen door den hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt met assistentie van kapelaan van Egmond van St. Jozef en kapelaan Hofstede van St. Vic tor. De besturen van den L.T.B. en den R.K. Landarbeidersbond „St. Isidorus" hadden in de voorste banken plaats geno men, .alsmede de genoodigden. Na de zege ning met het H. Sacrament zong het zang koor psalm 64, waarin op zoo'n treffende manier Gods zegen over boomen, planten en bloemen wordt afgesmeekt. Hierna hield kapelaan de Kleermaker een toepasselijke predicatie. Deze wees erop, dat deze dag zoo mooi aansluit bij de Kruisdagen, da gen waarop ieder jaar in het bijzonder ge beden wordt voor de vruchten der aarde. Zijneerw. noemde het een verheugend tee- ken, dat zoowel patroon als arbeider, waar het er om gaat de zegen van hierboven te ZATERDAG 8 MEI. sen is door de klassenoudsten om vrij van huiswerk gevraagd, terwijl de overige leerlingen voor het gebouw op den uit slag van dit verzoek wachtten. Hierdoor werd het verkeer belemmerd en is eenig gerucht ontstaan, doordat de leerlingen uit verveling met hun fietsbellen rinkel- i den. Door den rector is hierover den vol- genden dag zijn ontevredenheid te ken nen gegeven en zijn hiertegen ook eenige maatregelen genomen. De leerlingen zijn echter, toen de uitslag van hun verzoek bekend was geworden, gewoon naar huis gegaan en waren den volgenden dag weer op tijd aanwezig. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten m. m. v. solist. 1.00 Gramofoonmuziek. Duivensport- nieuws. I.15 KRO-orkest. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest 3.00 Kinderuur. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert uit Boedapest. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 Voor Katholieke Padvinders. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Toespraken namens de Nationale R. K. Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijs ting. 8.35 KRO-orkest. 9.00 Revue-programma, m. m. v. solisten en de KRO-Boys. 10.00 De KRO-Melodisten m, m. v. solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje. 10.5512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VPRO. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Bontprogramma (gr.pl.), en gra- mofoonplaten. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.15 Schaakpraatje. 3,30 Pianovoordracht. 4.00 „Voor levensvreugde en zonneschijn" causerie. 4.20 Utrechtsch Ensemble voor oude mu ziek. 4.45 Toespraak. 5.00 Gevarieerd programma. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak, 7.05 Filmland. 7.30 „Van Evangelie tot Gemeente", cau serie. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.15 Bonte avond. 9.35 Declamatie. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg bonte avond, 10.45 Sportreportage. II.00 Vervolg bonte avond. 11.30 Berichten. 11.3512.00 Gramofoonmuziek. D r o i tw i c h, 1500 M. 10.05 Voor de vrouw. 10.20 Orgelspel. 10.50 Het BBC Northern orkest, m. m. v. solist. 11.50 BBC-Dansorkest. 12.20 Het Commodore Grand-orkest. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.05 Het BBC-Schotsch orkest. 3.05 Sportreportage. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Ambrose en zijn Band. 5.20 Berichten. 5.35 Sportnieuws. 5.50 Welsch intermezzo. 6.05 Viool en piano. 6.50 ABC-Cabaret. 7.20 Het BBC-Theater-orkest m. m, v. so list. 7.50 Leon Cortez en zijn Band. 8.20 Berichten. 8.40 Amerikaansch nieuws. 8.55 BBC-orkest m. m. v. solist. 10.00 Declamatie. 10.20 Henry Hall's Hour. 10.50 Berichten. 11.0011.20 Henry Hall's Music Makers. Radio Paris, 1648 M. 6.10 en 7.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Visciano-orkest en zang. 7.50 Orkestconcert. 9.50 Gramofoonrftuziek. 10.2012.20 J. Bouillon-dansorkest. Keulen. 456 M. 5.50 Hans Bund's orkest. 7.50 Orkestconcert. 8.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Omroeporkest. I.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Het Bergische Landesorkest; hierna: gramofoonmuziek. 5.25 Omroepkwintet. 6.20 Solistenconcert. 7.30 Vroolijk programma. 9.5011.20 Omroepdansorkeet en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. II.50 Salonorkest. 12.30 Omroeporkest. I.23 A. Felleman's orkest. 2.05 Accordeonmuziek. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.20 Radiotooneel. 4.20 Concert. 6.20 Kamermuziek. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Cabaret. 8.20 Omroeporkest. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.2011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. II.50 Omroeporkest. 12.30 Salonorkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Zang. 1.35 Pianovoordracht. 1.50 Orkestconcert. 3.35 Gramofoonmuziek en zang. 4.35 Ludo Langlois' orkest. 5.35 Solistenconcert. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.20 „Ciboulette", operette. 9.30 Omroepdansorkest. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Gevarieerd programma uit Keulen. 9.20 Berichten. 9.50 Sportreportage. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Ad. Lutter's Dansorkest. Gem. Radio-Distributie-Bedrijf te Leiden 3de Programma. 8.00 Keulen of diversen. 12.20 Brussel VI. 13.20 Keulen. 14.35 Brussel VI. 16.15 Keulen. 21.20 Brussel VI. 21.30 Beromünster. Pijn. 22.20 Berlijn of diversen 4de Programma 8.00 Brussel VI. 8.20 diversen. 9.35 London Reg. 16.20 Droitwich. 17.20 diversen. 17.40 Brussel VI. of diversen. 18.05 Droitwich. 22.00 London Reg. 22.20 Droitwich. 23.20 Parijs Radio. (Wijzigingen voorbehouden). verkrijgen, elkander weten te vinden, want door samenwerking van den L.T.B. en den Landarbeidersbond is alles georganiseerd. Daar, waar een goede verstandhouding be staat tusschen patroon en arbeider zal Gods zegen zeker het overvloedigst zijn. Na de predicatie had de zegening der bloemen, 2aden en gewassen plaats met de voorge schreven kerkelijke benedicties. De zege ning werd eveneens verricht door Pastoor Westerwoudt. De bloemen waren in fraaie groepen bij de altaren en beelden opge steld. Na deze treffende plechtigheid zon gen de geloovigen, die de heele keric vul den zoowel van de St. Jozef- als van de St. Victor-parochie het lied van den arbeid, op akker en veld, op de wijze van „Aan U, o Koning der eeuwen". Zij nog vermeld, dat des morgens om 7 uur een H. Mis werd opgedragen tot in tentie van de leden van den Landarbeiders bond en tevens voor de leden van den L. T. B. NOOTDORP. Gymnastiek-demonstratie N. A. S. Hé! Bestaat die gymnastiekvereniging nog?! Je hoort er nooit meer van! Ja, ze leeft nog en je hóórt er nu niet alleen weer van, maar je zult er ook wat van zien. En wèt! N. A. S., het tweelingzusje van broer Voetbal, tezamen Nootdorp's Sportvereeni- ging uitmakende, heeft zich in alle stilte en onopgemerkt voor de buitenwereld week in week uit geoefend en getraind, dat het een lieve lust was. En dat ze vooruitgegaan is en gegroeid, niet in omvang het leden tal is beperkt doch in lenigheid, bewijst wel haar durf, om thans voor het publiek te treden en haar kunnen te toonen. 'n Prettige avond ligt er weer in het vooruit zicht. Zondag a.s. des avonds te 7.30 uur zal een groep wit-geuniformde jongelui in het R.-K. Vereenigingsgebouw een gymnastiek- denmonstratie geven onder leiding van den heer L. Wieffering. Ter afwisseling van het programma geeft de tooneelclub „St. Genesius" van de R.K. Volksbond een vertooning van „Jaap heeft 'n reuze idee", blijspel in één bedrijf. OUDEWETERING. Watervliegtuigen. Woensdagmorgen daalden op het Braassemermeer een twee tal watervliegtuigen van „De Mok", wel ke een oefeningsvlucht hielden, De belang stelling voor dit ongewone gebeuren was geweldig groot. Na een verblijf van enkele uren verdwenen de vliegtuigen weder in de richting van hun basis. Tooneelvereeniging'. In Hotel Van den Bosch alhier werd de jaarvergadering ge houden van de R.K. Tooneelvereeniging „St. Theodulfus". Het financieel verslag, uitgebracht door den heer L. J. Beuk, ver meldde een batig saldo van ruim ƒ29. hetgeen 16.minder is dan ten vorigen jare. De rekening en bescheiden werden nagezien door een commissie bestaande uit de heeren C. Zoet en Jac. van Benten. Aan de beurt van aftreden waren de hee ren P. H. van den Bosch, voorzitter, L. Beuk, penningmeester en C. Boers, 2e secre taris. Allen werden met groote meerder heid van stemmen herkozen. Bij de rond vraag werd door eenige leden de mogelijk heid besproken om te komen tot verster king van de kas. Deze kwestie zal door het bestuur nader onder de oogen worden ge zien, waarna de noodige voorstellen aan de vergadering zullen worden gedaan. Na een toespraak van den regisseur sluiting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14