DINSDAG 4 MEI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 REORGANISATIE DER LICHT FABRIEKEN BEGONNEN. Naar wij vernemen is sedert eenige da gen een aanvang gemaakt met de plannen tot reorganisatie bij de Stedelijke Licht fabrieken. Door de directie is thans aan een 40-tal personen ontslag verleend. Voor de helft betreft dit ambtenaren, die zich vrijwillig voor ontslag hebben aangemeld. Zij zullen op wachtgeld worden gesteld. Nog ruim 20 anderen hebben de aanzeg ging van ontslag gekregen, doch in hoe verre dit ontslag en het op wachtgeld stel len zal geschieden daarin is. nog geen beslis sing genomen, omdat het overleg met de be trokken organisaties terzake nog niet is geëindigd. Na de doorvoering van het voorgestelde ontslag zal de reorganisatie verder wor den doorgevoerd, want het ligt in de be doeling in totaal tachtig personen in deze reorganisatie te betrekken. MILITARIA. De 2e Luitenant Jetten van het 6e Regi ment Veld-Artillerie alhier is vanaf 315 Mei gedetacheerd in de Legerplaats Olde- broek voor het volgen van een cursus in den Terrein-meetdienst. De le Luitenant Heijns en de 2de Lt. Snorn en Schnabel van het 6e Regt. Veld- Artillerie alhier zullen in het tijdvak van 1015 Mei worden gedetacheerd te Leger plaats Oldebroek voor het volgen van een sch ietcursus. De Majoor Hoofd instructeur Taconis en de Kapt. Adj. v. d. Hout van het 6e Regt. Veld-Artillerie worden van 20 Mei1 Juni in de Legerplaats Oldebroek gedetacheerd voor het volgen van een schietcursus. De le Luitenant Schoonenberg van het 6e Regt. Veld-Artillerie zal van 18—26 Mei een schietcursus volgen in de Legerplaats Oldebroek. De res. le Lt. Folkersma van het 6e Regt. Veld-Artillerie alhier is vanaf 3—26 Mei onder de wapenen voor herhalingsoef. Op Dinsdag 11 Mei a.s. komen bij -het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier de onder officieren van de Lichting 1933 onder de wapenen, terwijl op 18 Mei de korporaals en manschappen van dezelfde lichting voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen. In het tijdvak van 18 Mei—5 Juni komen voor herhalingsoefeningen bij het 6e Regt. Veld-Artillerie alhier onder de wapenen de res. 2e Luitenants v. Marion, Uriot en Ver- kroost. De res. 2e Luitenant Kramer zal van 13 Mei—22 Juni a.s. bij ret 6e Regt. Veld- Artillerie alhier onder de wapenen komen voor herhalingsoefeningen. BOND VAN LEIDSCHE HARMONIE- EN FANFARE-VEREENIGINGEN. Door verschillende omstandigheden van interne aard, zoo deelde de voorzitter in zijn openingsrede mede, werd de jaarver gadering van den Bond dit jaar wat later gehouden dan gewoonlijk. Hij verheugde zich over de opkomst en sprak den wensch uit, dat de verschillende vereenigingen steeds zullen blijven meewerken tot groei en bloei van den Bond. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. Bij de mededeelingen kon de secretaris kennis geven van het feit, dat de gemeente ook dit jaar weer een tiental con certen zal laten verzorgen door de bij den Bond aangesloten vereenigingen. De latei- gehouden verloting van deze concerten bracht de volgende volgorde aan: 3 Juni „De Post". 10 Juni „T. D." 17 Juni „Perosi". 24 Juni „6 R.V.A." 8 Juli „P. C. L." 15 Juli „Orpheus". 22 Juli „de Politie". 29 Juli „L. Christelijke Harmonie". 5 Augustus „Werkmans Wilskracht". 12 Augustus „Athalia". Het jaarverslag van den secretaris, waar wij het volgende uit overnemen, werd on der dankzegging van de vergadering, goed gekeurd. „Het afgeloopen jaar geeft alleszins reden om tot tevredenheid te stemmen. Meer en meer is gebruik gemaakt van de tusschen - komst van den Bond en heeft ook vooral de Bond bewezen, nuttig en noodig te zijn, zoowel voor de aanvragen, aan wie het veel gemak gaf, omdat nu alles via één adres behandeld kon worden en aan de aange sloten vereenigingen, omdat alles meer bij toerbeurt geregeld kon worden. In 1936 trad ook de nieuw opgerichte Christelijke muziekvereeniging „Athalia" tot den Bond toe, zoodat nu 10 van de 11 in Leiden gedomicilieerde vereenigingen bij den Bond zijn aangesloten. De wensch werd nogmaals geuit, dat ook tenslotte de 11de, n.l. „Nieuw Leven", opnieuw zal toetreden. Veel is er door den Bond reeds gedaan voor de aangesloten vereenigingen, maar veel blijft er nog te doen over om aan de muziekvereenigingen die plaats in de „Maatschappij" te geven welke hun toe komt. Ook het jaarverslag van den penning meester werd onder dankzegging aanvaard. Op voorrtel van de kascommissie werd aan den penningmeester décharge verleend, voor de kascommissie 1937 werden be noemd de heeren: C. Berlemon en A. G. Hooyer. Het verslag van den Bibliothecaris was helaas erg kort. Hij kon meedeelen dat de inhoud van de bibliotheek van den Bond slechts 1 nummer bevatte. De voorzitter beval deze afdeeiing dan ook sterk in ieders belangstelling aan. De gebruikelijke rondvraag leverde geen bijzonders op en kon de voorzitter de ver gadering sluiten onder dankzegging voor de prettige samenwerking. DE REORGANISATIE DER UNIVERSITEITSGEBOUWEN. Door den rijksgebouwendienst te 's-Gra- venhage is heden aanbesteed het gedeel telijk afbreken, herbouwen en verbouwen van de perceelen aan het Rapenburg 67, 69, 71, 73, 73a en 75 alhier. Laagste inschrijver was C. Smeets te Achthuizen, voor 87.900. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde: de da mes A. M. Velds, Oegstgeest, J. M. Reys, Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Diamanten huwelijksfeest. Dit heuge lijk feit herdacht gisteren het echtpaar de Bruin in de Hedastraat. Van schier alle woningen in deze straat wapperde het na tionale dundoek, als zoovele blijken van medeleven met dezen voor de beide feest vierenden zoo gedenkwaardigen dag. In den middag was er gelegenheid het echt- 'paar geluk te wenschen, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. Onder hen, die van hun belangstelling blijk ga ven, behoorde, ook de burgemeester dezer gemeente, en zijn echtgenoote. De dag werd besloten door een serenade, door de har monie Leo XIII. Geboren: Maria, d. v. H. van Egmond en J. Stapper. Arie, z. v. P. Borst en M. Haak. An toon Maria, z. v. P. Borst en M. Haak. Margit, d. v. L. van Roosen daal en E. Szedmaky. Johanna Petronei- la, d. v. C. Snatersen en K. M. van Loenen. Pietemella d. v. J. den Otter en M F. Muller. Simon, z. v J. Eikeienboom en C. M. Vonk. Marina, d. v. A. Marbus en W. van den Hoven. Cornelia Matthea An- tonia, d. v. A. J. J. van der Drift en M. C. Lindenhoff. Gehuwd: Jan Ad-ianus Kapteijn, oud 28 jaren met Maria Anna Krijgh, oud 22 jaren. Adrianus Petrus Ravestein, oud 32 jaren, wonende te Boskoop met Wille- mina Domburg, oud 31 jaren. Overleden: Marrigje Vergunst, oud 73 jaren. Johanna Jansen, oud 52 jaren, gehuwd met Jan van Es. Christina Maria Johanna Vink, oud '3 jaren. Peter Grondman, oud 73 jaren, gehuwd met Jan tje Dorgelo. Adrianus Johannes van Greuningen, oud 22 jaren. Johana van der Lee, oud 74 jaren. Jantje Bos, oud 72 jaren, weduwe van Hendrik Mook. Gijs- bertus Griffioen, oud 76 jaren, gehuwd met Maria Oom en. Ingekomen: Johanna M. de Jong, Stationsstraat 40, van Alkemade; Wilhel mus J. M van Niekerk. Steekterweg 89, van s-Gravenhagt; Trijntje J. Wijfje, Willem straat 38, van Zuilen. Wed. H. v. d. Klas horst geb. Loffeld, van Mandersloostraat 33, van Utrecht. Rijk G. Oppelaar en gezin, Kortsteekterweg 18, van Zwammerdam; Jan Kemp, Zuideinde 10, van Ter-Aar. Vertrokken: Catharine W. Hoger- vorst, naar Zeist, de A'etlaan 31; Simon de Jong naar Benthuizen, de Bent 233; Simon A Walraven, naar Wassenaar, Langstraat 16; Gerardus Droog, naar Mijdrecht, le Bedijking 44e; Johanna van Ewijk, naar Ter Aar, Kerkbuurt; Dirk van Wageningen, naar Oostzaai., Kerkstiaat 135; Francina E. Bunnik, naar Nieuwkoop; Marianne M. Co- lijn. naar 's-Gravenhage, Zegbroeklaan 1; Aaltje Kloek, naar "Haarlemmermeer, Slo- terweg 499; Gerarda Kloek naar Haarlem mermeer, Sloterweg 577; Johannes Kloek, naar Zevenhoven; Meirdert Kalverda, naar Epe, C. 474; Maaike Brandsma, naar Fer- werderaueel, Ferwerd, Pie ter van Rijsdam, naar Zwammerdam; Theodora J. Rijsdijk, r aar Wassenaar Grootnoefijzerlaan 28; Dirk Budding, naar Zuilen. Balderikstraat 36; Geertruida van Hienen, naar Oegstgeest, Ferd. Hendriklaan 31. BOSKOOP. Speldjesverkoop. De op Vrijdag 30 April gehouden speldjesverkoop ten bate van het Oranjecomité heeft alhier opge bracht de som van 93.84. Geboren: Korstiaan Johannes z. van F. M. Vermeulen en E. J. Boer Leonar- dus z. van L. van Dijk en G. Verboom. Getrouwd: J. de Kooter 24 j. en E. G. Lagerwey 24 j. KOUDEKERK Poldervergadering. In de op Donder dag in hotel de Bruin alhier gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelan den van den Lagenwaardschen en Brui- maschenpolder werd met bijna algemeene stemmen tot voorzitter herkozen de heer J. Koot. De rekening van de beide pol ders over 1936 werd vastgesteld, de in komsten op 4442.67 {A, de uitgaven op 3841.13, alzoo een batig slot van 603.54'*. De begrootingen voor de bei de polders voor 1937 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 3098.50 bij een omslag van 6 per H.A. Geboren: Joannes Engelfcertus z. van J. Engelbertus Goedhart en M. A. van den Berg. LAATSTE BERICHTEN HET SLAGERSBEDRIJF IN NOOD. Een dringend beroep op den minister van landbouw om afschaffing van de crisisheffing op rundvleesch. Nadat de oVganisaties van slagers patroons zich reeds nerhaaldelijk tot de regeeringsinstanties hebben gewend om afschaffing van de 10 procents crisisheffing op het rundvleesch te verkrijgen en daartoe door den Katholieken vakbond nog onlangs telegrafisch een beroep werd gedaan op den minister-president, heeft thans ook het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Midden standsbond zich tot de regeering gericht. De zeer groote nood, welke momenteel in dezen tak van middenstandsbedrijf wordt geleden, was dit hoofdbestuur aanleiding zich tot de ministers van landbouw en van handel te wenden in een adres, waaraan het navolgende ls ontleend. Vanzelfsprekend getroffen door de alge meene economische moeilijkheden, welke voor dit beirijf te zwaarder drukten, omdat het als schakel moest cungeeren bij het in nen van de vooi den ïandbouwcrisissteun noodzakelijke crisishertingen, wordt het overgroote deel van dezen eertijds bloeien- den tak van middenstandsbedrijt thans door deze Laatste met algeheelen ondergang ber dreigd. Ook al blijkt dit slechts ten deele naar buiten, in feite is reecs een groot aantal van de slagersbedrijven financieel ten gronde gegaan, en vooral in den laatsten lijd neemt dit aantal dagelijks toe. De stij gende veeprijzen noodzaakten tot opvoering van de vleeschprijzen, iets wat echter slechts in zeer geringe matte mogelijk is gebleken. De koopkracht /an den consu ment trok een grens wélke slechts kon worden overschreden ten koste van den omzet Niettemin heeft de stijging van de veeprijzen zich voortgezet en daaiaan even redig is ook de crisisheffing op het run- vleesch een voortdurend stijgende last ge worden, welke niet meer kon worden ver haald op den verhruiker. De marge tus- schen vee- en vleescnprijzen, welke den slager het noodzakelijk levensonderhoud moet verschaffen, is practisch geheel ver dwenen en in een zeei groot aantal onder nemingen wordl van dag tot dag verlies ge leden. Waar in dezen toestand geen uitkomst is te verwachten door een stijging op korten termijn van de algemeene koopkracht, kan slechts afschaffing van de crisisheffmg baten. Weliswaar beteekent deze afschaffing dan geen oplossing van de moeilijkheden, doch in vele gevallen zal kunnen worden gesproken van een verlichting van bedrijfs lasten, waardoor althans het bestaan van deze middenstanders kan worden gered. Het bestuur van den Ned. R. K. Mid denstandsbond ziet daarbij niet over het hoofd, dat het noodzakelijk kan zijn, dat gelden ter beschikking blijven voor den steun aan den landbouw. Het aanvaardt dit op voorhand. Maar het kan daarbij niet inzien, dat deze gelden moeten wor den verkregen ten koste van een bepaald middenstandsbedrijf, en nog veel minder dat voor het verkrijgen van deze gelden het zelfstandige slagersbedrijf zou mogen worden opgeofferd. Het rechtstreeksche verband tusschen deze crisisheffing en de kosten van af slachting en inblikking van vee is boven dien reeds geruimen tijd verbroken, zoo dat het langer handhaven van deze hef fing beteekent het eenzijdig leggen van een bedrijfslast op het slagersbedrijf, waaruit het landbouwcrisisfonds dank zij de stijging van de veeprijzen, stijgende inkomsten geniet, doch waarbij aan de andere zijde het slagersbedrijf steeds ver der wordt te gronde gericht. Volkomen aanvaardend, dat steun aan den landbouw noodig is, acht het bestuur van de Ned. R. K. Middenstandsbond de heffing voor dezen steun slechts dan rechtvaardig, wanneer zij geschiedt ten laste van het algemeen en niet eenzijdig ten laste van een enkelen tak van bedrijf. Wanneer het bestuur zich in deze ern stige bewoordingen richt tot de ministers van landbouw en handel, om op te komen voor het voortbestaan van een groep mid denstanders, onder wie thans groote ar moede wordt geleden, dan weet het zich daarbij van overdrijving vrij. Het doet een dringend beroep op de regeer in g om over te gaan tot afschaffing op zoo kort moge lijken termijn van de crisisheffingen op rundvleesch. Daarmede kan worden gered een belangrijke groep van zelfstandige middenstandsbedrijven. welker belang voor het maatschappelijk leven, naar het hoofdbestuur vertrouwt, ook door de mi nisters wordt ingezien. „STAKING VAN RAADSLEDEN TE BLARICUM. Hedenmorgen te tien uur was de gemeen teraad van Blaricum in vergadering bij eengeroepen om o.m. te beslissen over het voorstel van B. en W. tot verbetering van de Torenlaan en den Huizerweg, een plan van 72.000. Van de zeven raadsleden (er is één vacature) waren er op het vastge stelde uur slechts drie aanwezig, en na een half uur wachten besloot burgemeester J. J. Klaarenbeek de vergadering niet te doen doorgaan, aangezien niet meer dan de helft'der raadsleden was opgekomen. Omtrent de reden van dit wegblijven vernemen wij dat de R.-K. raadsfractie den burgemeester had doen weten dat zij niet zou komen, daar een der raadsleden, prof. Brouwer, die voorstander van het plan was, door ambtsbezigheden was verhinderd. Daar er vier vóór en drie tegenstanders waren, zou over het voorstel derhalve bij de aanwezigheid der twee R.-K. raadsleden geen beslissing genomen zijn, weshalve deze twee raadsleden waren weggebleven, ten einde de mogelijkheid open te laten van een bespreking in een voltallige raadsvergade ring. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus z. v. W. Potters en C Jong. Jacobus z. v. P. M. v. Leeuwen en J. Roman. Philippus Bernardus z. v. Ph. B. Stikvoort en L. Vonk. Wilhelmus z. v. J. L. Groen en W. G. ten Ham. Jan z. v. C. Blokker en B. H. v. d. Ben. Wilhelmina d. v. L. N. Galis en E. W. A. C. Wagenaar. Willem Arnoldus z. v. F. J. Spaargaren en E. A. Tas. Jansje d. v. D. Maagdelijn en D. Ouwehand. Hu- bertus Anthonius z. v. H. P. Duivenvoor de en A. M. v .d. Geest. Johannes Hen- dricus z. v. A. H. Hard ijzer en A. v. Tien- hoven. Adrianus Marinus Cornells z. v. M. C. v. Egmond en P. M. v. Veen. Jan z. van H. van Gelderen en H. Bloemendal. Theodorus Johannes z. v. W. J. v. d. Water en C. Holswilder. Jansje Maria Geertruida d. v. I. v. d. Post en G. J. P. Willebrand. Jacobus z. v. H. Stikkelo- rum en A. v. d. Meij. Ondertrouwd: Tek Hoe Lie jm. 30 j. en G. E. Goekoop jd. 27 j. Gehuwd: B. J. v. Eijsden jm. en A. C. A. M. Fleerkamp jd. Overleden: A. C. PardonLa Lau vr. 37 j. B. Ouwehand m. 37 j. S. R. CorneliusKramer vr. 67 j. M. Bouman m. 36 j. K. v. LunsenLeenheer vr. 71 j. MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM De daders ontkomen. Vanmiddag omstreeks 1 uur is op de achtste verdieping van het Witte Huis te Rotterdam een moordaanslag gepleegd op den 65-jarigen houder van een huizenver huurkantoor, H. Maus. Nadat een van de beide aanvallers den man een klap op het hoofd had toegediend, met een zwaar voor werp moesten zij daar het slachtoffer nog om hulp kon roepen het hazenpad kiezen. Beiden wisten te ontkomen. Omstreeks één uur vervoegde zich bij den heer Maus een man, die voorgaf een woning te willen huren. Over een en ander ontwikkelde zich een gesprek, tijdens het welk op de deur geklopt werd. De heer, die met zijn rug naar de deur zat, keek om, waarop de vermeende huurder hem plot seling met een zwaar voorwerp een klap op 't hoofd gaf. De aangevallene schreeuw de om hulp, maar zakte ineen. Het bleek, dat degene die geklopt had, een handlanger van den eersten man geweest moest zijn want toen er door het hulpgeroep van den getroffene alarm gemaakt was, zijn beide mannen de acht trappen afgehold en er in geslaagd zich uit de voeten te maken. Tot op dit moment ontbreekt elk spoor. De medehuurders van de achtste etage snelden op het hulpgeroep toe, maar toen zij eenmaal in de apartementen van Maus aankwamen, bleek deze reeds het bewust zijn te hebben verloren. Maus, die hevig bloedde, had een ern stige hoofdwond en vermoedelijk een her senschudding. De fotografische dienst van de politie, die spoedig na de ontdekking ter plaatse verscheen, heeft opnemingen van de si tuatie gemaakt. De apartementen zijn voor onderzoek afgesloten. Aangezien men de daders niet kent, tast men ook omtrent de aanleiding tot dezen moordaanslag vooralsnog in het duister. DOODELIJKE ONGELUKKEN. Vanochtend is het driejarig dochtertje van de familie Drabbels te Castenray, in een put gevallen en verdronken. Het tweejarig zoontje van den land bouwer Jansen is aan het Veulen te Ven- ray onder een vrachtauto gekomen en ge dood. KINDJE DOODGEREDEN. Vanochtend is het driejarig dochtertje van den heer ter Braak te Doetinchem, dat tijdens de marktdrukte plotseling den weg overstak naar haar grootmoeder, door een vrachtauto gegrepen. Eenige uren later is het kind in het ziekenhuis aan dé bekomen verwondingen overle den. TELEGRAMMEN DE EVACUATIE VAN BILBAO. Morgenochtend wordt begin gemaakt. BILBAO, 4 Mei. (A.N.P.) Morgenochtend twee uur zal het stoomschip „Havana" uit Bilbao naar Bordeaux vertrekken met het eerste transport kinderen. Van dit transport zullen 800 worden ondergebracht op het eiland Oleron. ..BORDEAUX, 4 Mei. (A.N.P.) De admi nistratie van de marine heeft hedenochtend drie schepen uitgekozen voor de evacuatie van Bilbao. De „Margaux" zal te midder nacht uit Bordeaux vertrekken en te Bil bao vijfhonderd vluchtelingen aan boord nemen, 24 uur later zullen de .Carimare" en de „Chateau Palmer" naar Bilbao ver trekken en respectievelijk duizend en vijf honderd vluchtelingen aan boord nemen. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERK FABRIEK. MANILLA, 4 Mei. (A.N.P.) Bij een ontploffing in een vuurwerkfabriek wer den vier arbeiders gedood en vier zwaar gewond. GOERING VIA JOEGO-SLAVIë NAAR BERLIJN TERUGGEKEERD. LONDEN, "4 Mei. (A.N.P.) Zaterdag avond is generaal Goering op de terugreis van Italië incognito te Bied in Joego slavië aangekomen, waar hij ontvangen is door prins regent Paul. De „Times" meent te weten, dat de mi nister-president met prins Paul en den eveneens aanwezigen Joegoslavischen premier en minister van buitenlandsche zaken, dr. Stojadinowitsj, een onderhoud heeft gehad over de besprekingen, die hij te Rome gevoerd heeft en tevens voor stellen heeft gedaan voor nauwere sa menwerking tusschen Joego-Slavië en Duitschland en Joego-Slavië en Italië. Hij deed voorts mededeelingen over het bezoek, dat de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Ciano, zoojuist aan Albanië heeft gebracht. Het bezoek van generaal Goering aan Bied schijnt er volgens de „Times" op te wijzen, dat Italië en Duitschland hun ge zamenlijk streven, Joego-Slavië los te maken van de Kleine Entente, krachtiger dan ooit voortzetten. De gevolgde metho de is te trachten, Oostenrijk en Hongarije ertoe te bewegen, de aspiraties, die tegen de Joegoslavische belangen indruischer., de restauratie in Oostenrijk en de Hon- gaarsche revisionnistische eischen tegen Joegoslavië, te laten rusten of geheel prijs te geven, en intusschen Oostenrijk ervan af te brengen, naar nauwere betrekkingen met Tsjecho-Slowakije te streven en de Hongaarsche revisionnistische ambities ten aanzien van Tsjecho-Slowakije aan te moedigen. Het Duitsche Nieuwsbureau heeft des gevraagd bevestigd, dat minister-presi dent Goering op de terugreis van Venetië naar Duitschland een bezoek heeft ge bracht aan het in de nabijheid der Ita liaansche grens gelegen Joegoslavische Kurort Bled.-Als reden geeft het D. N. B. op, dat Goering den Joegoslavischen prins regent Paul, dien hij sinds jaren persoon lijk kent, op diens zomerverblijf een par ticulier bezoek heeft willen brengen. WET OP DE VREEMDELINGEN IN DE VER. STATEN. WASHINGTON, 4 Mei. (A.N.P.) De Senaat heeft gisteren de laatste hand ge legd aan een wet, welke machtiging ver leent om vreemdelingen, die een huwe lijk zijn aangegaan met Amerikaansche burgers, uitsluitend om op frauduleuze wijze toegang te verkrijgen tot de Ver- eenigde Staten, uit het land te zetten. HOOGGERECHTSHOF VERWERPT TWEE PUNTEN DER „NEW DEAL". WASHINGTON, 4 Mei. (A.N.P.) Het hooggerechtshof heeft gisteren twee pun ten der buitenlandsche politiek van de re- geering verworpen, t.w. de „Litwinof- overeenkomst" met Sovjet-Rusland en de cocosoliebelasting op de Philippijnen. Ech ter heeft het hof geen uitspraak gedaan ten aanzien van de geldigheid der belas ting op de werkloosheidsverzekering. Bei de beslissingen werden eenstemmig ge nomen, alleen de rechters Stone, Brandeis en Cardozo spraken hun afkeuring uit over de wijze waarop hun collega's tot hun conclusie gekomen waren in het Sov jet-Russische geval. DREIGENDE SYMPATHIE STAKING DER FILMSTERREN. HOLLYWOOD, 4 Mei. (A.N.P.) De or ganisatie der filmacteurs, waartoe eenige der best betaalde „sterren" behooren, heeft gedreigd het werk te doen neerleggen uit sympathie met de staking der 6000 techni sche arbeiders in de filmbedrijven, en te vens ter bevordering van de eigen eischen naar erkenning en standaardiseering der salarissen van acteurs in kleine rollen. EGYPTE DOOR SPRINKHANENPLAAG BEDREIGD. CAIRO, 4 Mei. (A.N.P.) Blijkens een door het Egyptische ministerie van land bouw uitgegeven communiqué, dreigt Egypte door zwermen sprinkhanen te worden aangevallen. Deze zwermen zijn waargenomen nabij Akaba, in den boven hoek van de Golf van Akaba, die Egypte scheidt van den Hedjaz, en zij bewegen zich in de richting van Egypte. De Egyp tische regeering organiseert met spoed ex pedities. die naar de bedreigde punten worden gezonden om het sprinkhanenge- vaar te bestrijden. STIEREN VALLEN ORIENT-EXPRESS AAN. ISTANBOEL, 4 Mei. (A.N.P.) De Simplon-Orient Express is hier een uur te laat aangekomen, als gevolg van het feit, dat de trein tusschen Adrianopel en Istan- boel door een kudde stieren was aange vallen. De dieren ontstaken bij het hoo- ren van het lawaai van den aanstormen den trein in woede, en enkelen stelden zich op op de spoorbaan, den kop gebogen. Toen de trein vaart minderde, stormden vier stieren recht "op de locomotief af, terwijl andere de machine van terzijde aanvielen. Bij dit ongelijke „gevecht" werden vier stieren gedood en het duurde een uur, voordat de baan weder vrij was. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)» Londen S.99-\'s Berlijn 73.271/2 Parijs 8.22 Brussel 30 761/2 Zwitserland 41.72 Kopenhagen 40.20 Stockholm 46 40 Oslo 45.20 New York 1.829/^0 Praag 6.35^/4

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3