MAANDAG 3 MEI 1937 DE LEIDSCHE C0URAN1 DERDE BLAD - PAG. 10 BINNENLAND CANDIDAATSTELLING VOOR DE EERSTE KAMER-VERKIEZINGEN. Voor de op 27 Mei e.k. plaats hebbende stemming ter verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn heden de navolgende candidatenlijsten ingediend: GROEP I (omvattende de provinciën Utrecht, Zee land, Noord-Brabant en Limburg). R. K. Staatspartij. (Gelijkluidende lijst in de provinciën Utrecht en Zeeland): 1. A. C. de Bruyn, Utrecht, 2. J. W. Vienings, Clinge, 3. J. I. J. M. Schmutzer, Utrecht, 4. mr. dr. A. J. J. M. Mes, Heinkenszand, 5. A. H. Smul ders, Utrecht. (Noord-Brabant). Eerste lijst: 1. W. M. van Lanschot, Vught, 2. P. W. de Jong, Tilburg, 3. A. N. Fleskens, Geldrop, 4. Ch. L. Stulemeijer, Breda, 5. B. W. Th. van Slobbe, Breda, 6. P. J. van Haren, Til burg, 7. C. J. M. Foppele, 's-Hertogen- bosch, 8. J. C. van Beek. Deurne. Tweede lijst: 1. A. F. C. van Sasse van Ysselt, 's-Hertogenbosch, 2. H. M. J. Blom- jous, Tilburg, 3. J. C. A. M. van de Mor tel, Tilburg, 4. J. A. E. M. Meyring, 's-Her togenbosch, 5. J. J. Beliën, Eindhoven, 6. L. M. A. van Loon, Steenbergen, 7. Jac. Vos, Roosendaal, 8. A. K. M. G. van Ol- denzeel tot Oldenzeel, Oosterhout. (Limburg). Eerste lijst: 1. mr. F. I. J. Janssen, Maastricht, 2. mr. C. H. J. A. Janssen de Limpens, Wijlre, 3. J. H. Mae- nen. Heerlen, 4. mr. B. M. Berger, Venlo, 5. F. A. L. M. Damen, Geleen, 6. H. J. Dupont, Heerlen. Tweede lijst: 1. jhr. mr. G. A. H. Mi- chiels van Kessenich, Roermond, 2. mr. dr. L. F. H. Regout, Meerssen, 3. mr. F. M. A. Haffmans, Helden. S. D. A. P. (In alle vier provinciën één gelijklui dende lijst): 1. Chr. van der Bilt, 2. C. Lammers, 3. B. J. J. Wijkamp, 4. L. N. Palax, 5. A. Rorije. Anti-Rev. Partij, (gelijkluidende lijsten in de provincies Utrecht, Zeeland, Noord-Brabant): 1. H. A. M. van Asch van Wijck, 2. P. Dieleman, 3. mr. J. A. de Wilde, 's-Gravenhage, 4. prof. dr. G. A. Diepenhorst, Amsterdam, 5. J. W. Goedbloed, 6. A. D. van der Schans. Christ. Hist. Unie. (In de provinciën Utrecht, Zeeland en Noord-Brabant één gelijkluidende lijst): 1. prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Loh- man, Utrecht, 2. mr. W. F. E. Baron van der Feltz, Middelburg, 3. mr. dr. W. F. J. Frowein, Eys-Wittem, 4. C. Dane Gzn., Willemstad, 5. jhr. mr. K. J. Schorer, Utrecht. Vrijheidsbond. (Gelijkluidende lijst in Zeeland en Utrecht): 1. W. Kakebeeke, 2. W. H. de Beaufort. Vrijz. Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in Zeeland en Utrecht): 1. mr. W. H. M. Werke, Am sterdam, 2. mr. J. Adriaanse, Oostkapelle, 3. mevr. BorgsmaBergsma, Zoutelande, 4. mr. G. A. E. B. Meyer, Utrecht. Staatkundig Geref. Partij. (In de provinciën Zeeland en Utrecht): 1. ir. C. N. van Dis, Rotterdam, 2. A. J. Kersten, Rotterdam, 3. J. W. van Houdt, Rijssen, 4. J. van Bochove, Zeist. Katholiek Democratische Partij. (Alleen in de provincie Noord-Bra bant): 1. mr. A. P. C. Peters, den Haag, 2. mr. P. M. Arts, Tilburg. Nat. Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in alle vier provin ciën): 1. mr. D. F. Pont, Hillegom, 2. jhr. mr. E. J. R. M. von Bönninghausen, Tub- bergen, 3. ir. mr. N. J. van Leeuwen, Alk maar, 4. G. J. K. Baron van' Lynden van Horstwaerde, Soestdijk. GROEP n (omvattende de provinciën Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe). R. K. Staatspartij. (Gelderland): 1. L. F. J. M. van Voorst tot Voorst, Twello, 2. J. A. M. Bruineman, Nijmegen, 3. H. C. Nijkamp, Enschede, 4. J. P. de Brabander, Utrecht, 5. J. R. H. van Schaik, 's-Gravenhage, 6. F. H. L. Guljé, Leiden. (Gelijkluidende lijst in de provinciën Overijssel, Groningen en Drenthe): 1. Ant. J. Schoemaker, Deventer, 2. mr. dr. J. W. Schneider, Hengelo (O.), 3. H. C. Nij kamp, Enschede, 4. ir. J. Th. Everts, Raal- te, 5. J. P. de Brabander, Utrecht. S. D. A. P. Vrijheidsbond. 1. mr. A. G. A. Ridder van Rappard, 2. dr. S. E. B. Bierema, 3. H. D. Louwes, 4. mr. J. Linthorst Homan, 5. mr. J. C. Th. Resius, 6. mr. A. C. Baron van der Feltz. Vrijz. Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in alle vier pro vinciën): 1. prof. mr. R. Kranenburg, Leiden, 2. mr. W. H. M. Werker, Amster dam, 3. J. C. Penning, Arnhem, 4. mr. M. 1. Kalma, Assen. Staatk. Geref. Partij. (Gelijkluidende lijst in de provinciën Gelderland en Overijssel): 1. ir. C. N. van Dis, Rotterdam, 2. A. J. Kersten, Rotter dam, 3. J. W. van Houdt, Rijssen, 4. J. van Bochove, Zeist. Nat Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in alle vier pro vinciën): 1. J. Maarsingh, Stadskanaal, 2. mr. W. de Rijke, Haarlem, 3. J. H. Zijlma, Niekerk (gem. Ulxum), 4. J. W. Frowein, Arnhem. Katholiek Democratische Partij. (Alleen <fn de provincie Overijssel): 1. mr. A. P. C. Peters, den Haag, 2. A. van Wetter, Zwolle. GROEP in (omvattende de provinciën Noord-Holland en Friesland). R. K. Staatspartij. (Gelijkluidende lijst in de beide provin ciën): 1. P. J. S. Serrarens, Bilthoven, 2. mr. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam, 3. prof. mr. C. P. M. Romme, Amsterdam, 4. prof. dr. J. A. J. Barge, Leiden, 5. dr. Th. Th. Koot, Heemstede, 6. drs. Hub. L. Jansen, 's-Gravenhage. S. D. A. P. (Gelijkluidende lijst in de beide pro vinciën): 1. J. J. Vorrink, 2. S. de la Bella, 3. N. Vijlbrief, 4. M. A. Reinalda, 5. E. Boekman, 6. S. R. de Miranda, 7. J. W. Matthijsen, 8. T. SaundersBlaauboer. Anti-Rev. Partij. (Gelijkluidende lijst in de beide pro vinciën): 1. dr. W. de Vlugt, Amsterdam, 2. T. Nauta, Dantumadeel, 3. prof. mr. P. 5. Gerbrandij, Amsterdam, 4. dr. H. Co- lijn, 's-Gravenhage, 5. H. W. van Marle, Amsterdam, 6. S. Sijtsma, Sneek, 7. prof. dr. R. H. Woltjer, Amsterdam, 8. P. Erin- ga, Buitenpost, 9. mr. A. Bruch, Haarlem. Christ. Hist. Unie. (Gelijkluidende lijst in de beide provin ciën): 1. dr. R. Pollema, Leeuwarden, 2. E. Luden, Hilversum, 3. J. L. Oosterhoff, Huizum (Fr.), 4. Jhr. F. J. E. van Lennep, Amsterdam, 5. mr. S. M. van Haersma Buma, Stavoren, 6. mr. dr. M. Visser, Am sterdam, 7. F. Terpstra, Leeuwarden, 8. J. Rustige, Amsterdam, 9. mr. A. J. Honig, Haarlem. Vrijheidsbond. (Gelijkluidende lijst in beide provin ciën): 1. S. van den Bergh Jr., 2. dr. E. Heldring, 3. Joan Gelderman, 4. jhr. mr. J. M. van Beyma, 5. mr. H. H. van Nie- rop, 6. Ed. G. Schürmann, 7. prof. dr. C. W. de Vries. Vrijz. Dem. Bond. (Gelijkluidende lijst in de beide pro vinciën): 1. prof. dr. D. van Embden, Am sterdam, 2. J. J. G. S. Falkena, Heeren veen, 3. mr. L. G. van Dam, Haarlem, 4. J. Wuite, Smallingerland. Communistische Partij. (Gelijkluidende lijst in de beide pro vinciën): 1. N. Beuzemaker, Amsterdam, 2. mr. A. S. de Leeuw, Amsterdam, 3. L. Seegers, Amsterdam, 4. L. Jansen, Am sterdam. Nat. Soc. Beweging. (Gelijkluidende lijst in de beide provin ciën): 1. M. V. E. H. J. M. Graaf de Mar- chant et D'Ansembourg, Amstenrade, 2. ds. G. van Duyl, Utrecht, 3. mr. W. de Rijke, Haarlem, 4. J. J. Bodde. Bussum, 5. I. Pruissen, Haarlemmermeer. Katholiek Democratische Partij. (Alleen in de provincie Noord-Hol land): 1. mr. A. P. C. PPeters, den Haag, 2. P.-G. an Engelen, Haarlem. GROEP IV. (Provincie Zuid-Holland). R. K. Staatspartij. 1. prof. dr. A. Steger, Haarlem, 2. F. Ni- vard, Rotterdam, 3. jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, Den Haag, 4. H. J. Kuiper, 5. W. baron van Voorst tot Voorst, 's-Graven hage, 6. ir. F. Guljé, Leiden, 7. ir. L. Feber, Den Haag, 8. D. de Kok, Loosdui nen. S. D. A. P. Vrijheidsbond. 1. mr. P. Droogleever Fortuyn, 2. Joan Gelderman, 3. prof. mr. G. M. Verrijn Stuart, 4. prof. ir. C. L. van der Bilt, 5. mevr. E. W. Wijnaendts FranckenDyse- rinck, 6. ir. S. H. Stoffel, 7. mr. L. Trouw, 8. Th. Ligthart, 9. ir. W. H. van Leeuwen. Vrijz. Dem. Bond. 1. mr. W. H. M. Werker, Amsterdam, 2. mr. G. J. C. Schilthuis, Rotterdam, 3. Mevr. F. J. van GelderDroste, 's-Gra venhage, 4. mr. dr. J. M. de Moor, Rot terdam. Staatk. Geref. Partij. 1. ir. C. N. van Dis, Rotterdam, 2. A. J. Kersten, Rotterdam, 3. J. W. van Houdt, Rijssen, 4. J. van Bochove, Zeist. Nat. Soc. Beweging. 1. mr. A. J. van Vessem, Utrecht, 2. S. L. A. Plekker, Haarlem, 3. J. van Hoey Smith, Rotterdam, 4. mr. A. J. Aeilkema, Den Haag. Katholiek Democratische Partij. 1. mr. A. P. C. Peters, den Haag, 2. dr. ir. E. H. M. Beekman, Delft. H. M. DE KONINGIN WOONT DE VOOR STELLING VAN DE WAGNER- VEREENIGING BIJ. Reeds Zaterdagmiddag te drie uur is H. M. de Koningin met gevolg per auto uit Soestdijk aangekomen om de uitvoering van de Wagnervereeniging van Goetterdaem- merung in de Stadsschouwburg bij te wo nen. Even voor half zes verliet H. M. het pa leis op den Dam, om langs de Rozen gracht en de Marnixstraat naar het Leid- scheplein te rijden, waar zich een zeer groote menigte verzameld had, die van het korte oogenblik, dat zij uitstapte en den schouwburg aan den ingang aan de Mar nixstraat binnenging, gebruik maakte om haar met een hartelijk gejuich te begroe ten. De politie had onder leiding van com missaris Hoogeboom voor een zoodanige afzetting gezorgd, dat het gewone ver keer zoowel als het af en aanrijden van de tallooze auto's der schouwburgbezoe kers een vlot verloop kon hebben. Het gevolg der Koningin bestond uit mevrouw Harinxma, dame du palais, freule Schim- melpenninck, hofdame, jhr. Sickinghe en jhr. mr. L. H. van Lennep, kamerheeren en luitenant-generaal Van Hoogstraten, ad judant van H.M. de Koningin i. b. <L Aan den ingang van den schouwburg heeft de burgemeester dr. W. de Vlugt de Koningin ontvangen tezamen met het be stuur der Wagnervereeniging: de heeren mr. dr. J. P. van Tienhoven, voorzitter, mr. H. L. de Beaufort, G. H. de Marez Oyens, M. van Notten en dr. Paul Cron- heim, secretaris en de administrateur van den Stadsschouwburg, de heer J. M. Ben dien. Jongejuffrouw Ina Cronheim heeft de Vorstin bloemen aangeboden. Begeleid door den voorzitter der Wagnervereeni ging heeft deze zich vervolgens naar haar loge begeven. Zoowel de hal als de trap pen en de bovengang waren fraai met planten en tapijten versierd door de goede zorgen van de afdeeling beplantingen van den dienst van P. W. In de eerste pauze heeft de Koningin aangezeten aan een korten m~ altijd in de directiekamer geserveerd. Na het einde der voorstelling, te ruim 11.15 uur, is H. M. met haar gevolg we derom door een menigte geestdriftig toe gejuicht en uitgeleide gedaan door dezelf de autoriteiten, per auto naar Den Haag gereisd, waar zij haar intrek heeft geno men in het Huis ten Bosch. DE PRINS EN DE PRINSES IN DEN HAAG. Prins Bernhard en Prinses Juliana zijn hedenochtend in Den Haag aangekomen. Zij vertoeven in het paleis Huis ten Bosch. Enkele oogenblikken na aankomst ver trok het prinselijk paar weer per auto naar het gebouw van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, waar de prin ses zooals reeds gemeld is een aan tal onderscheidingen heeft uitgereikt Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gistermorgen voor het eerst na hun vesti ging ten Paleize Soestdijk in Soest ter ker ke geweest. In navolging van wijlen H.M. de Koningin-Moeder woorden zij den dienst bij in de Oude Nederlandsch Hervormde Kerk in de Kerkebuurt te Soest, waar voor ging ds. E. Groeneveld, hervormd predi kant alhier. Bij het betreden van de kerk door het Vorstelijk Paar zong de gemeente Psalm 118:7, waarna ds. Groeneveld in gebed voorging. Tot tekst had de voorgan ger gekozen uit Handelingen der Aposte len 16 (tweede gedeelte) en 7. Tot slot van den dienst werd staande gezongen Gezang 44 4. De Vorstelijke be zoekers verlieten door een achteruitgang onder het spelen van het „Wilt heden nu treden" het kerkgebouw. DE BOSKOOPSCHE BLOEMEN- TENTOONSTELLING. Hooge bezoekers. De Braziliaansche en Engelsche gezant hebben gisteren geruimen tijd op de ten toonstelling vertoefd. Onder de ongeveer 3000 bezoekers van gisteren waren o.a. de schaakmeesters Eu we, Aljechin, Tarta- kower, Flohr en Bogoljubow. De tentoonstelling, welke op 10 Mei zou sluiten, zal vermoedelijk verlengd wor den. NER. R.K. JOURNALISTEN- VEREENIGING. Algemeene jaarvergadering te Utrecht. Onder leiding van den heer G. P. Bon uit den Haag hield de Ned. R.K. Journalisten- vereeniging Zondag in hotel „Noord-Bra bant" te Utrecht haar algemeene jaarver gadering. In zijn openingsrede deelde de voorzitter mede, dat plannen in voorbereiding zijn voor een vereenvoudigde opleiding van journalisten, waarbij de eischen niet te licht zullen worden gesteld en er slechts gele genheid voor een beperkt aantal personen zal zijn. Er bestaat dienaangaande een com missie, waarvan prof. dr. Titus Brandsma voorzitter is. Inzake de aanvallen, die van nationaal- socialistische zijde op de pers worden ge richt, meende de voorzitter, dat het vol doende was te herinneren aan het protest van den Ned. Journalistenkring, waarbij de R.K. Journalisten vereeniging zich had aan gesloten. De heer J. Zwetsloot, uit Nijmegen, werd als bestuurslid herkozen, terwijl de heer F. J. H. M. Muller uit Amsterdam als nieuw lid tot het bestuur toetrad. Met een waardeerend woord nam de voorzitter afscheid van den heer L. J. Stol wijk uit Amsterdam als penningmeester. Uitvoerig werd gediscussieerd over de voorstellen tot wijziging van het huishou delijk reglement, waarbij vooral gedacht is aan de groepen, die men meer dan tot nu toe het geval is, in het vereenigingsleven wenschte in te schakelen. Op een enkele uitzondering na, werden de voorstellen goedgekeurd. In de namiddag-vergadering hield gene- raal-majoor F. Bajetto uit Nijmegen een voordracht over „Het Indo-Europeesche vraagstuk". WERKKAMPEN VOOR KATH. JEUGDIGE WERKLOOZEN Nationale geldinzameling Op Zondag 9 Mei zal door de Nationale R.K. Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg met goedkeuring van het Hoogw. Ned. Episcopaat, een nationale inzameling wor den gehouden tot instandhouding der 12 werkkampen voor onze Katholieke jeug dige werkloozen. STIJGING VAN LEVENSONDERHOUD Wordt in de groote steden gevoeld De wethouders der vier groote steden boven honderdduizend inwoners hebben besloten Dinsdag a.s. te Rotterdam bijeen te komen om te overwegen de wenschelijk- heid een onderhoud aan te vragen bij den minister van Sociale Zaken ten einde in verband met de stijging van het levens onderhoud op eenige punten van de steun regeling verbetering te doen aanbrengen. MOEDERDAG EN DE BANKET BAKKERS. Het is de laatste jaren welhaast tot een traditie geworden, dat ter gelegenheid van den moederdag op den tweeden Zondag in Mei, aan behoeftige of zieke moeders, van wege de Nederlandsche banketbakkers vereening te Amsterdam een moederdag taart wordt uitgereikt. In orerleg met den Amsterdamschen Wethouder voor het Armwezen, werden dit jaar het bekende tehuis voor ouden van dagen aan de Roe- terstraat en het Weduwenhof aan de Kart- huizerstraat uitverkoren. In totaal zullen circa twee honderd taar ten ter beschikking van de verpleegden worden gesteld, zoodat er vermoedelijk ook voor de vaders in het eerste tehuis nog wel een stukje zal overschieten. Namens de verpleegden zal het omvangrijk en smake lijk geschenk op Woensdag 4 Mei door wethouder van Meurs worden aanvaard. NEDERLANDSCHE DELEGATIE TE POZNAN. Onder leiding van Minister Gelissen. De Nederlandsche delegatie onder lei ding van den Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, dr. ir. H. C. J. H. Ge- lissen, is te Poznan aangekomen. De gasten werden aan het station verwelkomd door den Poolschen Minister van Nijverheid, Ro man, en vertegenwoordigers der plaatselijke autoriteiten. Minister Gelissen zat daarna aan aan een noenmaal, dat door de Kamer van Koophandel van Poznan was aange boden ter gelegenheid van de opening van jaarmarkt. Buiten de andere leden der de legatie waren .ook de Nederlandsche gezant, de heer Karsten, en de Poolsche gezant te Den Haag, de heer Babinski, hierbij aan wezig. PROEFTOCHT VAN HET MOTORSCHIP „BRASTAGL" Door Kon. Mij. „De Schelde" overgedragen aan Rotterdamsche LIoytL Tijdens een geslaagde proeftocht op de Noordzee is Zaterdag het op de werven van de N. V. „De Schelde" te Vlissingen gebouwde dubbelschroef-motorschip „Brastagi" bestemd voor den snelvracht- dienst der N.V. Rotterdamsche Lloyd, offi cieel aan de directie dezer maatschappij overgedragen. DE TOESTAND IN DEN VARKENS HANDEL. Protest van den Ned. Bond van varkenshandelaren. De algemeene vergadering der Zuidelij ke afdeeling van den Nederlandschen Bond van varkenshandelaren heeft een telegram gezonden aan den minister van den raad van ministers, waarin o.m. gezegd wordt, R. K. VOORTREKKERS. Spirit en gezelligheid te Vogelenzang. Op het Jamboree-terrein te Vogelenzang is gistermiddag het Nationale Laer van de R. K. Voortrekkers geopend door den As sistent Hoofdkwartier-Commissaris, Prof. J. E. de Quay, in tegenwoordigheid van den hoofd verkenners-geestelijke Dr. A. C. Ramselaar, den Hoofdkwartierscommissaris R. Höppener, verscheidene Aalmoezeniers, oubazen en bazen. Van twee uur af druppelen de verschil lende V. T.'s met hun leiders, per trein, auto, motor, fiets en zelfs te voet, binnen: allen zwaar bepakt en voorzien van de noodige „weekend-benoodigdheden." Het gedelegeerde kamp, dat door de Haarlemsche stammen in orde was ge bracht, was weldra bezaaid met shelters, grootere en kleinere. Om zes uur opende Prof. de Quay het kamp met het breken van de vlaggen en een korte toespraak. Daarna bereidden al len den maaltijd. Een kleine vlootschouw deed ons consta- teeren, dat er V.T.'s waren uit Rumpen (mijnstreek), Roermond, Tilburg, Eindho ven, Arnhem en andere groote en kleine plaatsen in geheel Nederland. Zaterdagavond schaarden allen zich om den A. H. K. C. voor V. T.'s, die enkele vragen beantwoordde. Vervolgens voerde de Dr. Eng. Dollfuss „Totentanz" van Alois Johannes Lippi op, vertaald en bewerkt door dr. Jop Pollmann Het is een symbolisch spel, waarvan we den inhoud in de volgende versregels kun nen samenvatten: Of je jong bent of fier, en je wang als bloed, Of dat je al oud bent: een gebogen gestalt. Hij kent geen uitstel, hij weet van geen „halt"! Vraagt niet naar armoe of zakken vol geld, Vernietigt alles het godd'lijk geweld! Tegen het eind van het stuk vlamde reeds het kampvuur op en nadat alle V. T.'s een kring om het laaiende kampvuur hadden gevormd, klonken de liedjes door het „eenzame" bosch. Het was al laat toen allen het gemeenschappelijk avondgebed hadden gebeden en zich aan de hoede van Momheus toevertrouwden. Heerlijk weer begunstigde het verloop van het program, dat heden naar best ver mogen zal worden afgewerkt. dat de onnoodige belemmerende bepalingen het normale handelsbedrijf verstoren en het zaken doen van de varkenshandelaren onmogelijk maken. Er begint zich een ernstige ontevredenheid en geest van ver zet in de kringen der varkenshandelaren te ontwikkelen in verband met de uit schakeling bij den export en den binnen- landschen afzet in levende varkens, waar van de Veehouderijcentrale zich het mono polie heeft toegeëigend. De vergadering verzocht den minister voor de varkenshandelaren betere be staansvoorwaarden te scheppen op den grondslag van gelijke burgerrechten en sociale rechtvaardigheid. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week, van 2 tot en met 8 Mei, behoudens tusschen- tijdsche wijziging, weder vastgesteld op 0.70 per kg. ONDERZOEK NAAR ZOUTLAGEN OP DE VELUWE. Boringen in opdracht van de Bataafsche Naar wij vernemen, is in opdracht van de Bataafsche Petroleum-Maatschappij in de afgeloopen twee weken op de Veluwe, met Apeldoorn als centrum, bodemonderzoek naar zoutlagen verricht. Van de veronder stelling werd daarbij uitgegaan, dat de ge vonden zoutlagen te Boekelo zich over de Veluwe naar den zeekant zouden voortzet ten. Tevens werd vermoed, dat dan bij deze zoutlagen ook aardolie te vinden zou zijn. De waarnemingen worden thans uitge werkt. De huisvesting van Spaansche kinderen. De Commissie voor Huisvesting van Spaansche kinderen ontving gisteren een dringend telegram van de vertegenwoordi ging der Baskische Regeering te Parijs om hulp bij de huisvesting van vele duizende Baskische kinderen, die thans geëvacueerd worden. Het Dag. Bestuur heeft daarom aanlei ding gevonden zich met het volgende tele gram te wenden tot den Minister van Ju stitie, die destijds toelating der Spaansche kinderen in Nederland heeft geweigerd en afschrift daarvan te zenden aan den Mi nister van Buitenlandsche Zaken en dr. H. Colijn, als voorzitter van den Ministerraad: „Wij ontvingen onderstaand telegram: „Wij deelen u mede, dat de Baskische Regeering zich krachtig bezighoudt met de evacuatie van kinderen door middel van Spaansche en Engelsche schepen. Binnen een week zullen 5000 kinderen in Frankrijk aankomen. Wij danken u uit him naam har telijk voor de stappen, die u onderneemt om hun onderdak te bezorgen. De Baskische- vertegenwoordiging. „Naar aanleiding hiervan verzoekt Huis vestingscomité uw Excellentie dringend alsnog toestemming te verleenen, een deel dezer kinderen in Nederland op te nemen in de degelijk door ons gecontroleerde ge zinnen. „Hopen zeer op uw medewerking in deze". (Gelijkluidende lijst in alle vier pro vinciën): 1. P. Hiemstra, 2. E. Ribbius— Peletier, 3. P. Sikkes, 4. D. Bartels, 5. C. A. WeersmaVan Duin, 6. P. J. Duinker ken, 7. G. Klein. Anti-Rev. Partij. (Gelijkluidende lijst in alle vier pro vincies): 1. jhr. S. van Citters, Brammen, 2. prof. dr. G. A. Diepenhorst, Amster dam, 3. dr. E. J. Beumer, Utrecht, 4. A. Stapelkamp, Utrecht 5. jhr. J. Beelaerts van Blokland, Oosterbeek. 6. D. H. R. Har- renstein, Spijk, 7. G. S. Sijbrandij, Alme lo, 8. J. L. Bouma, Emmen, 9. T. H. Hum- melen, Groningen. Christ. Hist. Unie. (Gelijkluidende lijst in alle vier pro vincies): 1. mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, Wijhe, 2. mr. dr. G. Kolff, Gel- dermalsen. 3. J. C. Wolthuis, Vroomshoop, 4. mr. D. te Winkel, Enschede, 5. J. Knop pers, Meppel, 6. D. J. Mellema, Nieuw Scheemda, 7. mr. M. Ch. de Jong, Arn hem, 8. P. Stokman, Leiden. 1. A. B. de Zeeuw, 2. P. Moltmaker, 3. H. B. Wiardi Beekman, 4. J. in 't Veld, 5. J. van der Kieft, 6. J. B. J. Ratté, 7. N. C. Boumavan Strieland, 8. W. Brouwer Jr. Anti-Rev. Partij. 1. A. Anema, Haarlem, 2. P. E. Briët, Leiden, 3. A. Stapelkamp, Utrecht, 4. J Severijn, Utrecht, 5. J. van der Molen Tzn., 's-Gravenhage, 6. V. H. Rutgers, Am sterdam, 7. J. F. Reitsma, Rotterdam, 8. A. Baron van Heeckeren van Keil, De Steeg (Rheden), 9. G. van Baren, Delft, 10. A. K. C. Jonkheer de Brauw, 's-Gra venhage. Christ Hist Unie. 1. J. ter Haar, Amsterdam, 2. prof. dr. J. de Zwaan, Leiden, 3. jhr. mr. D. J. de Geer, 's-Gravenhage, 4. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Wassenaar, 5. prof. mr. P. Lieftinck, Rotterdam, 6. dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaer van Dub beldam, De Bilt, 7. H. van Boeijen, Voor burg, 8. mr. W. F. Lichtenauer, Hillegers- berg, 9. A. van Walsum, Vlaardingen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10