VRIJDAG 30 APRIL 1937 Ut LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ÜIT DE OMGEVING DE BLOEMENVELDEN. Het koude weer van deze week heeft voor de bloemenvelden ook zijn gunstige zyde: de velden prijken nog in schitterende kleu renpracht. Als 't weer wat zachter wordt, is er Zondag en Hemelvaartsdag volop te genieten en mag een zeer druk bezoek wor den tegemoetgezien. KATWIJK. Katwijksche Burgerwacht. Wegens moeilijkheden met het gemeentebestuur heeft het bestuur en de Commandant der Katwijksche Burgerwacht als zoodanig be dankt. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOUW VEREENIGING. Er zal een nieuw gebouw moeten komen. De Tuinbouwver. Katwijk en O. hield gisterenavond in de zaal Fennes de jaar vergadering. Zooals gebruikelijk, was er ook thans een groote opkomst. De voorzit ter, de heer J. v. d. Perk, opende de verga dering met een rede. Vervolgens bracht de secretaris het jaar verslag uit. Voor wat betreft de tuinbouw, althans die te Katwijk en Omstreken, slaat de balans bedenkelijk over naar den zwar ten kant. Met uitzondering van de peen in dé periode 1 Juni10 Augustus en van en kele partijtjes roode en gele kool van oogst 1935 bleven de doorsnee prijzen van alle producten beneden die van het vorige jaar. Typeerend in dit verband is het feit, dat in het totaal omzetcijfer ad ƒ271.765.16 is begrepen een bedrag van 17.796,71 of 6 pet. voor doorgedraaide producten. Dit be drag is 5 maal zoo groot als in alle voor gaande crisisjaren te samen. Het grootste contingent werd geleverd door de vroege aardappelen. In totaal draaide niet minder door dan 373.400 K.G. Hiervan konden na 1 Aug. nog 180.688 K.G. voor consumptie worden afgezet, terwijl pl.m. 100.000 K.G. voor veevoeder weggingen. Om te voorkomen, dat de enorme hoe veelheden doorgedraaide aardappelen op de mestfaalt terecht zouden komen, besloot de Groenten- en Fruitcentr. de aardappe len door de tuinders te doen inkuilen en te bewaren voor een eventueele latere afzet mogelijkheid. De collectieve inkuiling wel ke op instignatie van den Haag moest plaats hebben is op een volkomen échec uitgeloopen van de 137.850 K.G. collectief ingekuilde aardappelen konden maar onge veer 70.000 K.G. worden uitgekuiid. De her haalde pogingen door het bestuur onderno men, om ook de verziekte aardappelen te doen uitbetalen, hebben geen succes gehad. De Gr.- en Fr.-Centr. stelt zich, evenals dat in wetenschappelijke kringen het geval is, op het standpunt, dat de aardappelen ziekte een bedrijfsrisico is, waartegen de tuinder zich kan wapenen door oordeelkun dig sproeien. In onze vereeniging is het sproeien gaandeweg in onbruik geraakt. Toch zal het zaak zijn, in het vervolg hier aan meer aandacht te schenken. Door de Prov. Commissie van Noord-Holland is het bespuiten voor alle aangesloten veilingen verplichtend gesteld. De aardappelenrege ling 1936 heeft het landbouwcrisisfonds on geveer 700.000 gekost. Op grond hiervan is voor het komende seizoen stellig een an dere regeling te verwachten. Evenals van vroege aardappelen was de aanvoer van bloemkool belangrijk hooger dan vorig jaar. Bloemkool ongeveer 70 pet. De gewassen waren vry goed. De zoozeer gevreesde draaihartigheid kwam bijna niet voor. De gemiddelde opbrengst was ruim de helft van vorig jaar. De beide voornaam ste producten heeft de secr. hiermede de revue laten passeeren, voor de overige ver wijst hij naar het zoo pas verschenen ge denkboek. In de goede relatie met de hoo- gere veilinginstanties is geen enkele stoor nis opgetreden. In het bestuur van de Prov. Commissie voor Zuid-Holland werd den voorzitter, den heer J. v. d. Perk gekozen, waardoor de invloedsfeer onzer vereeniging belangrijk staat uitgebreid te worden. Aan de orde was dan mededeeling van ingekomen stukken. Een mededeeling over het Uitvoercontrolebureau. Voortaan zal de controle door het U.C.B. ook gaan over verschillende groentensoorten waarvoor voorheen geen controle was. Dan kwam in behandeling de Balans. De voorzitter noemt post voor post en gaf toelichting waar dit noodig was. De Balans kreeg de goedkeuring der vergadering. Deze heeft als eindcijfer de som van ƒ50.506.41. Volgt de exploitatierekening over 1936. Deze wordt toegelicht door de penning meester en hij sommige posten werd des- verlangd een toelichting gegeven. Deze re kening sluit in ontvangsten en uitgaaf met een eindcijfer van 16.160.59. Ook de re kening over 1936 wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1937 was gebaseerd op een omzet van 200.000. Omzet vorig jaar was ƒ271.000. Ook de begrooting wordt z. h. st. goedgekeurd. Volgt bestuursverkiezing. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, die ieder jaar perio diek aftreed, werd met bijna algemeenc stemmen herkozen en nam onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen de herbe noeming aan. Ook de aftredende bestuurs leden, de heeren R. v. Delft en D. C. v. Leeuwen werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Een voorstel van het bestuur om den toegangsweg naar het nieuwe gedeelte vei lingterrein te bestraten werd na eenige be spreking aangenomen. Ook de oppervlakte waar eventueel doorgedraaide producten zullen moeten liggen, zal bestraat worden. Een uitvoerige bespreking heeft dan plaats ever het punt „bespreking niéuw veiling gebouw". Het bleek al spoedig, dat de ver gadering er algemeen van overtuigd was, dat het bestaande gebouw zal moeten ver dwijnen. In geen enkel opzicht voldoet het meer aan te stellen eischen. Ten slotte werd met algemeene stemmen „in principe be sloten" tot het bouwen van een nieuw vei linggebouw. Het bestuur wenschte zich gaarne hiervoor een commissie van bijstand te zien toegevoegd om dan later met uitge werkte plannen in een vergadering te ko men. Na een tweetal stemmingen werden tot leden dezer commissie gekozen de hee ren G. H. v. Went, H. Abbink, T. Noort en G. Vooys. Bij de rondvraag kwam o.m. ter sprake het keuren der producten. Er waren veel klachten. Verschillende middelen werden aan de hand gedaan om hierin verbetering te brengen. Tot een definitieve oplossing dezer aangelegenheid kon men echter niet komen, waarna ten slotte het bestuur de toezegging deed alles te doen om in de moeilijkheden te voorzien en zoo noodig krachtig op te treder tegen bestaande slechte practijken. Het was inmiddels mid dernacht toen de voorzitter de belangrijke en goedbezochte vergadering sloot. Tuinbouw. Dank zij het koele, soms koude weer konden de winterproducten ook in den afgeloopen week nog steeds ge plaatst worden en beperkte de aanvoer van jonge groente zich tot wat sla, radijs en spinazie. Doch alles in zeer beperkte kwan- tums. Als gevolg hiervan waren de prijzen dan ook beter dan zulks bij een aanvoer als men die in dezen tijd van het jaar zou mogen verwachten, het geval zou zijn. Doch intusschen zijn het maar een beperkt getal tuinders, die thans koudegrond-voorjaars- groenten kunnen aanvoeren. Doch ook van sommige winterproducten is er nog ruim schoots voldoende en de prijzen hiervan bevredigen weer een andere groep van personen. De noteeringen waren als volgt: Rabarber per 100 bos van f2.90 tot f3.20, Radijs per 100 bos f3.— tot f3.40, Sla per 100 stuks f3.60—4.20, Kroten per 100 K.G. f 0.70 tot f 0.90, Prei per 100 K.G. f 2.50 tot f 3.—Spinazie per 100 K.G. f 4.20 tot f 7.50, Witlof p. 100 K.G. f4.10 tot f8.-, Wasch- peen, nog steeds het hoofdproduct, bracht van f 0.35 tot f 0.55 per kist van 20 K.G. op. WASSENAAR. V reemd elingeu ver keer. In „het Wapen van Wassenaar" hield de Wassenaarsche Vereeniging tot het bevor deren van het Vreemdelingenverkeer haar eerste algemeene jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. L. Zeedijk, vestigde de aandacht der leden o*. de ver schenen gids. Het bestuur had de op dracht reclame te maken voor een ver blijf voor korter of langer duur te Wasse naar. Onze jonge vereeniging kon zich echter een uitgaaf van dergelijke groote niet per- mitteeren, zoodat in principe besloten werd tot uitgaaf .van een eenvoudige fol der. Juist op dat moment werd een der belangstellenden het schitterend aanbod gedaan de kosten van de uitgaaf van een officieele gids bij wijze van "voorschot be langeloos te verstrekken. Toen werd be sloten tot uitgaaf over te gaan en kon in dit voorjaar de eerste opgaaf verschijnen. Een commissie werd benoemd die het plan verder zou uitvoeren terwijl voorts foto's gevraagd werden ter opluistering. De aan biedingen overtroffen verre de behoefte. Eovendien werd aan de gids een duidelijke plattegrond onzer gemeente toegevoegd. Spreker kon mededeelen dat het leden tal en de populariteit der vereeniging steeds groeit en dat van belangstellenden een bedrag ad f 300.— is binnengekomen ter dekking van de kosten vari de uitgaaf van de gids. Na het voorlezen van de notulen door den 2en secretaris, de heer J. van den Berg, die onder dankzegging werden vast gesteld bracht de heer W. M. Lankhorst, alg. secretaris het jaarverslag uit, waaruit we ontleenen dat de vereeniging thans 10 leden-vereenigingen telt met pl.m. 600 le den en 160 persoonlijke leden en 3 dona teurs. Door den Penningmeester, den heer J. van Beesten, werd hierop verslag uitge bracht. De inkomsten hadden beloopen 218.05 en de uitgaven 223.05 alzoo een nadeelig slot van 5. De Controlecommissie bracht bij monde van den heer D. A. de Rooij verslag uit. Het voorstel tot uitbreiding van het be stuur werd aangenomen. Hierop volgde verkiezing van nieuwe bestuursleden, nl. 2 vacatures W. M. Lankhorst en G. Ver steeg, welke laatste zich wegens drukke werkzaamheden niet meer herkiesbaar kon stellen. Herkozen werd de heer W. M. Lankhorst en gekozen de heeren J. Maltha, J. Verboom en K. Groenewoud. Hierop deelde de Voorzitter mede, dat de eerste excursie gehouden zal worden naar de buitenplaats Zuydwijck ter be zichtiging van de wilde hyacinthen en wel op 9 Mei a.s. Van de rondvraag maakte de heer H. G. Hendriks gebruik om zijn hartelijken dank te betuigen voor de groote activiteit door het bestuur betoond en in het bijzonder door den voorzitter en den secretaris. Hierop volgde sluiting. Nog lang hierna bleef men gezellig bij een terwijl tot verhooging van de stem ming een goede Band voor het muzikale gedeelte zorgde. Ouderavond.In het gebouw voor licha melijke oefeningen aan de Kerkstraat werd Woensdagavond een ouderavond gegeven door het. bestuur der R.-K. ULO-school. De bijeenkomst werd geopend door ka pelaan Jos. Blankers, die de zeer talrijke aanwezigen waaronder eenige heeren gees telijken welkom heette. Hierna werd door meisjes-leerlingen een welkomstlied gezongen, waarna door een twaalftal meisjes een Mariahulde werd ge bracht. Dit optreden was een groot succes. Vervolgens verkreeg pater dr. Zuure, van de Witte Paters van Kardinaal Lavigerie het woord voor een causerie. Als onderwerp had zijneerw. gekozen de Missie in Midden Afrika. Op buitengewone wijze vertelde hij van zijn reizen en zijn er varingen, van het leven en de gewoonten der inlanders, van hun taal, hun zang enz. waarbij zijneerw. zeer dikwijls de aanwe zigen deed schudden van den lach. Hij liets voorts eenige passages uit ne gerliederen hooren met begeleiding van de piano, terwijl hij op de eiken kast met de handen negermuziek nabootste. Tot slot zette hij uiteen, wat door de paters in Mid- den-Afrika was bereikt en liet hij tot allen een aansporing hooren, om dit missiewerk moreel en financieel te steunen. Een luid applaus bewees de instemming van de aanwezigen met het genotene. Hierna was het pauze, tijdens welke een kopje thee werd geserveerd en er gele genheid was, om de werkstukken der leer lingen te bewonderen. Na de pauze volgden nog twee tooneel- stukjes: „Hoe Levi zaken deed", een vlot comediestukje door de jongens gespeeld en „Sneeuwwitteke" opgevoerd door meisjes. Het geheel getuigde van goede voorberei ding, zoodat de uitvoering in orde was. Boerenleenbank. In het Centraal- Theater werd Donderdagavond de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank te Was senaar. Aanwezig waren J09 leden. De vergadering werd geleid door den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer L. A. F. Prins. Medegedeeld werd, dat het bestuur had besloten de rente onveranderd te laten. Voorts werd medegedeeld, dat de heer A. M. de Lamaar had bedankt als bestuurslid. Hierna volgde overlegging der rekening en balans. De kassier deelde mede, dat de aflossin gen, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, goed binnen kwamen. Gemid deld werd terugbetaald 10 pet. De rente werd eveneens volt voldaan. De rekening courant neemt regelmatig toe. Het aantal rekening-couranthouders steeg dit jaar met 22. De omzet in r.-c. bedroeg 2.742.224.04. Het aantal spaarder steeg met 78 en be draagt thans 1270. De totaal omzet be droeg ƒ5.043.301.48. Het aantal dagboekposten steeg tot 10822. Het aantal leden bedraagt 329. De rente voor spaargeld bedraagt 3 pet. tot f 15.000, daarboven 21/2 pet. Rente voor deposito-rekening courant 2 3/4 pet en voor voorschotten rek.-c. hypotheken enz. 41/2 pet. Aan de balans ontleenen wij de volgen de cijfers: Aan voorschotten stond uit 493.956.46; door rek.-c. houders was op genomen ƒ353.758,94; per 1 Januari was nog te vorderen aa nrente enz. over 1936 472.94. Dit bedrag is inmiddels bijna ge heel betaald In de afd. spaarbank was gedeponeerd 727.179.85 terwijl in rek.-c. was gedepo neerd een bedrag van 68.704.70. Totaal deposito ƒ795.884.55. De reserve bedraagt 82.563.78. De netto-winst bedraagt ƒ3912.57 (v.j. ƒ2994.64). Door een der leden werd gevraagd of het niet 'mogelijk was de rente van voor schotten met 1/4 pet. te verlagen. De voorzitter deelde mrde, dat het be stuur dit niet had aangedurfd met het oog op de onzekerheid der tijden. Hij wees er op, dat de winst slechts ruim 3912 be draagt en meende, dat men voorzichtig moest zijn, temeer, omdat van groote op leving in landboiuw en bloembollencultuur nog niet veel te zien is. Hij vertrouwde ech ter, dat het bestuui aan dit punt aandacht zou blijven schenken. Hierna werd de rekening en balans over 1936 goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om de winst o$jt 1936 ad 3812.57 te voegen bij het re servefonds wordt aangenomen. De reserve stijgt daardoor tot 86.476.35. Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing van een bestuurslid in de plaats van den heer P. van der Marei, die had bedankt. De voorzitter sprak een woord van hulde tot den aftredende. De heer van der Marei was sinds 8 September 1904 be stuurslid en sinds 1 Juni 1909 directeur der bank. Met applaus werd door de vergade ring ingestemd. Als opvolger werd met 84 van de 109 stemmen gekozen tot lid van het bestuur de heer G. van der Marei, die de benoe ming aannam. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden benoemd de heeren N. H. Win- GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE Woensdag j.l. kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering ten ge meentehuize bijeen, onder voorzitterschap avn den burgemeester, den heer H. B. N. Mumsen. Aanwezig waren alle leden, behalve de heer Donker, die wegens ziekte niet in de gelegenheid is de vergadering bij te wonen. De voorzitter hoopte, dat hij onder Gods zegen spoedig en algeheel hersteld mocht zijn. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de schoonmaakster der O. L. School, cm verhooging harer jaarwedde. B. en W. meenden hierop niet te kunnen ingaan, omdat de jaarwedden van het ove rige personeel de laatste jaren verminde ring heeft ondergaan, waartegenover geens zins een vermindering van werk staat. Dies werd het voorstel van B. en W. om het stuk voor kennisgeving aan te nemen, z.h.st. goedgevonden. Een ingezetene had verlenging gevraagd van ontruiming van het onbewoonbaar verklaarde perceel, dat hij bewoonde. B. en W. konden hiervoor weinig voelen, om dat het huis in zulk een slechten staat van onderhoud verkeert, dat Ged. Staten zeer zeker geen goedkeuring zouden hechten aan een éventueel door den Raad te ne men besluit ten gunste van adressant. Het stuk werd daarom voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen is een verzoek van een ouder van een schoolgaand kind te Woubrugge, om een tegemoetkiming in de kosten art. 13 L. O. wet 1920 naar de school te Wou brugge, welk verzoek werd ingewilligd. Evenals vorige jaren besloot de Raad voor 1937 een bedrag op de begrooting uit te trekken voor een extra uitkeering aan werkloozen, welk bedrag voor deze ge meente is bepaald op ƒ376.30. Onbewoonbaar-verklaringen Een rapport van den gemeente-opzich ter, goedgevonden door den inspecteur van de Volksgezondheid, behelsde onbewoon baarverklaring van een 3-tal woningen. Wethouder Lieverse is nog niet direct voor onbewoonbaarverklaring der wonin gen van het R.K. Armbestuur te Hoogma- de. De huizen zijn niet zoo slecht als wordt voorgewend. Men moet zich niet scheef staren op een scheeven muur, aldus spr., want dat is sinds menschenheugenis zoo, Spr. zou willen, dat bij de medeeling aan het betrokken bestuur aandacht wordt ge schonken aan de bepalingen der Woning wet, welke verbetering toestaan, waardoor de onbewoonbaarheid kan worden inge trokken. B. en W. willen hiermede rekening, hou den en het armbestuur in de gelegenheid stellen, in overleg met de inspecteur de noodige veranderingen aan te brengen. Het Voorstel, wordt z.h.st. aangenomen. De voorz. zegt, dat in 1908 een rijks veldwachterswoning is gebouwd gewor den, nadien voor gemeenteveldwachters- woning bestemd, op grond van de Heerlijk heid Hoogmade. De gemeente had het recht van erfpacht, dat volgens de vigee- rende bepalingen van het B. W. kan wor den opgezegd. Van deze bevoegdheid heeft de Heerlijkheid Hoogmade gebruik ge maakt. B. en W. stellen voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen, waartoe z.h.st. wordt besloten. De veiligheid op de wegen In de vorige vergadering heeft de Raad j reeds een wijziging der motor- en rijwiel- verordening aangenomen, bedoelende de instandhouding der wegen te verzekeren. Thans hebben B. en W. aandacht ge- nubst en J. W. van der Aa en tot lid van den Raad van Toezicht de heer D. Kraaij Sr. De heer A. Versteeg bracht vervolgens verslag uit van de algemeene vergadering te Utrecht. Bij de rondvraag deed een der aanwezi gen het voorstel om den heer P. van der Marei bij diens aftreden een geschenk aan te bieden als bewijs van waardeering voor hetgeen hij in een reeks van jaren voor de bank heeft gedaan, welk voorstel met ap plaus werd begroet. Het bestuur nam dit voorste, over en zal daar in overeenstemming met den heer van der Marei uitvoering geven. Hierna werd de vergadering gesloten. schonden aan de vrijheid en de veiligheid op de wegen, in verband waarmede het hun gewenscht voorkomt voor enkele weg gedeelten de voorrang vast te leggen en op andere gedeelten beperkt vervoer toe te laten. De Raad kan zich echter met het voor stel niet geheel vereenigen. Het benadeelt, volgens verschillende sprekers, de nering doenden, die de door B. en W. bedeelde wegen hebben te berijden met handkar en bakfiets. Wethouder van der Nagel trad hier in de arena om de belangen van den middenstand nog eens duidelijk te belich ten. Volgens spr. gaat het niet aan de middenstanders nog zwaarder te belasten. Velen gaan toch reeds gebukt onder zware lasten, terwijl van steun aan deze groep van personen, geen sprake is. De heer Anker vindt het heffen van reenten, in welken vorm, uit den booze en geenszins in het belang van de plaats. Spr. demonstreert hoe in Leiden voor het par keeren van auto's, welke enkel en alleen naar de veemarkt te Leiden komen, be taald moet worden hij vindt het treurig, dat een gemeente, die voor een groot ge deelte drijft op de baten van een vee markt, nog moed heeft om van de bezoe kers van deze markt, gelden te vragen, in dien zij op andere wijze dan per voet of fiets naar Leiden durven te komen. Het voorstel van B. en W. wordt ge amendeerd door een voorstel van den heer Anker om handkarren vrij te laten, waar tegen bij dat College geen bezwaar be staai. Het overige gedeelte wordt z.h.st. aange nomen. De gemeente, klein van omvang, heeft zich niet kunnen onttrekken aan de vast stelling eenner capitulantenverordening. In 1936 was besloten ontheffing te vragen van de vaststelling en aanwijzing van ambten, cie door capitulanten bekleed be- hooren te worden. De minister dacht hier over anders en wenschte alsnog vaststel ling. Verschillende leden voelden heel wei nig voor dezen van boven opgelegden dwang, doch begrepen wel, dat ontkomen niet moge.'ijk was, zoodat maar besloten werd aan het gedaan verzoek gevoig le geven. Aangewezen werden de ambten van brugwachter en gemeentewerkman. Enkele veranderingen in de brandweer- verordening en de algemeene politiever ordening gaan ongemerkt onder de voor zittershamer door. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, die allen periodiek be hoorden af ie treden, worden allen herko zen. Indien allen hun herbenoeming aan nemen, dan behoeft de Raad zich niet op nieuw te verdiepen in het opsporen van hiervoor geschikte krachten. De begr< oting van 1936 wordt, als zijn de de laatste ronde, geheel bijgewerkt ten opzichte van de uitgaven, waardoor elke overschrijding van uitgaven behoorlijkt is gedekt. Als de voorteekenen niet bedrie gen. dan zal ook de dienst 1936 geen wind eieren gelegd hebben. De afrekening 1934 voor de openbare .'agere school, kan, in verband met de te rugontvangen rekening over dat jaar, wor den vastgesteld. De uitkeering bedraagt ƒ10.80 per leerling, een bedrag, waarop menige steedsche school jaloersch zou zijn. Dat de gemeente nog „gezond" is bleek wel uit het voorstel van B. en W. om een klein stukje vermogen te beleggen in aan- deelen, welke nog 5 pet. zullen geven, pari worden gekocht en waarvan het risico tot nul gereduceerd kan worden. Dat de Raad hiervoor ooren had, laat zich be grijpen. De voorz. gaf een uiteenzetting van door dén secretaris gemaakte becijfe ringen, waaruit kwam vast te staan, dat aan den wensch van een vorigen burge meester, om het gemeentelijk vermogen zooveel mogelijk in tact te houden, gevolg was gegeven. Besloten werd een bedrag van 7000 af te zonderen voor deze solie- de geldbelegging. Indien Ged. Staten zich met het voornemen kunnen vereenigen, beteekent dit voor de gemeente een extra bate van pl.m. ƒ280 per jaar. Pro forma werd het voorstel nog in stemming gebracht. Noodig was het niet eens, zoo tevreden was de Raad met deze belegging. Bij de rondvraag had de heer Zwetsloot gaarne nadere opheldering over het toe zicht in vorige jaren op de brandspuit. Deze werden door den voorzitter verschaft. Nadat niemand meer wat te vragen had sloot de voorzitter de vergadering om over te gaan in geheime zitting. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 299. Thuisgekomen zag vader opeens, dat Pietje een me daille droeg. Waar heb je die nu weer vandaan gehaald, riep de professor uit. Die heb ik niet weggenomen, ant woordde Pietje, ik heb hem eerlijk gekregen omdat ik de beste leerling van de klas was. 300. En dat was waar.... Pietje had de medaille eerlijk verdiend. Hij wist nu ook uit ondervinding, dat je medail les moet verdienen en dat je er toch geen pleizier van hebt als je ze wegneemt. En vader Slim was zoo tevreden over zijn zoon, dat hij zei: Nou Pietje, als je zoo'n flinke jongen bent geworden, mag je voor mij heelemaal alleen de tuin omspitten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11