MAANDAG 26 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Ajax wint in Groningen Dank zl] een goede middenlinie Het was te voorzien, dat de wedstrijd Be QuickAjax, die de voorloopige be slissing voor de bezetting van de eerste plaats zou brengen, groote belangstelling zou trekken, maar dat de interesse van het publiek zoo groot zou zijn, dat reeds Don derdag tevoren de ruim 15.000 beschikbare plaatsen uitverkocht zouden zijn, is een feit, dat in de Noordelijke voetbalwereld nog nimmer is voorgekomen. En zoo was er dan in het Be Quick- stadion ook geen plaats onbezet, toen scheidsrechter Boeree uit Haarlem de beide aanvoerders, ten Wolde en Anderiesen voor de toss bij zich riep. De thuisclub was geheel volledig; Ajajf moest den steun van rechtshalf van Deyck missen, die door Looys werd vervangen. Speciaal de eerste helft kwam niet boven het middelmatige uit, al dient direct er kend, dat de Amsterdamsche machine heel wat regelmatiger liep dan de Groningsche. Het was aanvankelijk of er over Be Quick een zekere matigheid lag; de wil, die in de beide voorgaande thuiswedstrijden zulk een groote rol speelde, was er thans niet. Daarbij kwam, dat het voor in deze ge legenheid in roode shirts gestoken thuis club, het samenspel niet wilde vlotten, ter wijl het plaatsen speciaal van de mid denlinie zeer veel te wenschen overl.et. Ajax was in het eerste kwartier reeds een paar maal aan groot gevaar ontkomen, doch in het restesrenöe gedeelte van de eerste helft namen de Amtserdammers het spel zoo goed als geheel in handen. Prach tig werd er gecombineerd. Op soepele wijze verzette de middenlinie het werk en mede door het totaal uit voim" zijn van de Be- Quick voorhoede waarin midvoor Blij ham nergens was en Wilkens ondanks zijn goeden wil maai niet de juiste maat kon vinden behoefde de Ajax-verdediging zich niet veel in te spannen. Maar in de Amsteroamsche voorhoede wilde het met het afwerken der aanvallen niet te best vlotten. Speciaal rechtsbuiten Stam was uitstekend v.p dreef en hoewel Bijl en van Reenen enkele goede scorings kansen kregen, Plent&i en ten Wolde ble ven meester van het ierrein. Toch bleef de druk op Wachters' doel het grootste. De enkele Be Quick-uitval.en waren voor Keizer niet verontrustend, hoe-, wel een goede combinatie WilkensBlij ham Sr.Blijham Jr. den Ajax doelman nog even in moeilijkheden bracht, maar van Diepenbeek sprong op het kritieke moment bij en de kans om de leiding te nemen was voor de Groningers verkeken. Een serie hoekschoppen op het Be Quick- doel. in de laatste minuten van de eerste helft, bleven ook zonder resultaat. Was de algemeene gedachte, dat Be Quick, nu zij na rust den vrij krachtigen wind mee kreeg, het in de tweede helft zou bolwer ken, hoe geheel anders kwam het uit. Toen de secondewijzer nog niet rond was geweest, had Ajax met een oogenschijnlyk geheel ongevaarlijken aanval, reeds de lei ding genomen. Van Reenen zette linksbui ten van Wijngaarden aan het werk, deze gaf een langtn voorzet naar rechts, waar Stam toesnelde en Wachters Jr. passeer de (0—1). Door dit doelpunt werd Be Quick echter wakker geschud en meer dan voor de rust vielen de roodhemden aan, doch de voor hoede speelde te onsanenhangend om suc ces te behalen. Dat ging beter aan den an deren kant. De strijd was juist tien minuten oud, toen Bijl een afgemeten pass aan mid voor van Reenen gaf en wachter was an dermaal geslagen (0- -2). Niettegenstaande deze doelpunten kwam de thuisclub steeds beter in haar spel, hoe wel het veldwerk van de gasten over het geheel, mede door meer rust, beter ver zorgd bleef. Anderiesen bleef het midden veld goed bestrijken en de halflinie van de thuisclub moest zich teveel op verdedigen toeleggen, waardoor de voorhoede de hoog noodige steun ontbrak. De teruggetrokken halflinie van Be Quick was mede oorzaak van het derde doelpunt der gasten. In de zeventiende minuut drong linkshalf Schubert op en ter wijl de voor het doel teruggetrokken spelers Wachter het uitzicht benamen, knalde Schubert over alles heen in den rech.er bovenhoek van het Groningsche doel (03). Leek de strijd voor Be Quick geheel ver loren, al spoedig veranderde het aspect weer toen Hazeweyer Jrzwaar gehinderd door drie Ajaxieden, een onverwacht schot loste, dat Keizer te machtig bleek (13) Er restten toen nog v ijf-en-twintig'minu ten, waarin Be Quick zich van haar goede zijde toonde, doch door gemis aan een goed midvoor, geen succes kon behalen. De pech bleef de Groningers achtervolgen toen Wal ter Blijham een hard schot tegen den boven lat zag belanden en een vrije schop, goed door Pienter genomen, juist buiten be reik van Keizer langs den verkeerden kant van den doelpaat ging. BLAUW WIT NAAR HET OLYMPISCH STADION. Naar wij vernemen is dezer dagen in een algemeene vergadering van de voet balvereen iging Blauw Wit te Amsterdam, besloten het geheele terreinencomplex, bij het Olympisch Stadion gelegen, zoo spoe dig mogelijk in gebruik te nemen. Blauw Wit zal dus ook voor wat haar lagere elf tallen betreft, in de toekomst niet meer op de terreinen bij het nieuwe diep spelen. Dit besluit houdt in, dat de hockeyclub „Amsterdam" en de cricketclub V. R. A. niet meer van de velden van het Olym pisch Stadion zullen kunnen gebruik ma ken. Beide vereenigingen zijn dus ge noodzaakt naar een ander i.erreinencomplex om te zien. Wij vernemen nog nader, dat Blauw-Wit eerst in Mei 1838 haar nieuwe velden zal kunnen bespelen. P S V door Feyenoord geklopt De Eindhovensche achterhoede voorkwam een groote nederlaag. Een goed, doch niet grootsch spelend Feyenoord heeft gistermiddag volkomen verdiend van P.S.V. gewonnen in een wed strijd die, enkele korte perioden uitgezon derd, op zeer behoorlijk peil stond. P.S.V. had voor dezen wedstrijd haar ploeg gewijzigd. In de halflinie was van der Meijden opgenomen. De halfspeler Pe ters vormde met de Visser den linkervleu gel der aanvalslinie, terwijl van den Broek Hunting op den rechterwing secondeerde. Reeds spoedig na het beginsignaal kwam vast te staan, dat het aanvalspel der thuis club door deze wijzigingen effectiever was geworden. De Rotterdamsche defensie kon aanvankelijk het juiste spel tegenover de ruime attaques van de in het zwart gesto ken P.S.V.-ers maar niet vinden. Vooral Hunting stelde van Heel en van der Heide door zijn uitstekende centers herhaaldelijk voor lastige problemen. Bij een van deze centers kan van der Heide nd vijf minuj- ten spelen het leer maar net vóór den aan stormenden van Kooijk over eigen doel koppen. De Visser schoot uit deze corner pal naast den paal. Het spel was circa tien minuten oud, voordat de Rotterdammers hun eersten werkelijken aanval konden ondernemen, maar deze attaque bleek dan ook direct zéér gevaarlijk te zijn. Van Run kon den op een trough pass van Kuppen doorgeloopsn Ven- te maar net op het nipeprtje stoppen en Boumans moest een beroep doen op zijn beste keeperskwalituten om het schot, dat Vrauwdeunt daarop loste nog over de dek- lat te kunnen stompen. Bij deze eerste aanvallen was duidelijk gebleken, dat de beide aanvalslinies haar in vooruitgeschoven positie spelenden mid voor als stormram wilden gebruiken. Ven- te's taak was daarbij evenwel heel wat min der zwaar dan die van van Kooijk: de Rot terdammer vond tusschen de ver uit elkaar opgestelde Eindhovensche dikwijls een vrij veld, terwijl van Kooijk voortdurend ge schaduwd werd en geen vrijen bal voor zijn voeten kreeg. Na twintig minuten spelen beefde de aan hang der Rotterdammers, toen Hunting, met een onverbeterlijken voorzet vanaf de lijn, Peters in staat stelde den bal van dicht bij in te koppen: het leer suisde evenwel precies over de deklat. Geen minuut later konden de supporters der rood-witen ech ter hun vreugde via de gebruikelijke scheepsroepers en bellen spuien: Vente zwenkte met .zijn zooveelsten through pass langs van Run naar buiten, hij gaf het leer met een tikje aan Linssen en de opportu nist Kantebeen had geen moeite om den bal uit Linssens voorzet langs de gedesorga niseerde Eindhovensche verdediging in het net te schieten (01). P.S.V. reageerde fel op dit Rotterdam sche succes en de defensie der gasten had in dit offensief zeker niet over deveine te klagen: eerst schoot de Visser uit een fraaien voorzet van Hunting van twee me ter afstand iets te zacht en daarna belandde een schot van den zéér agressieven van Kooijk tegen het lichaam van den geval len Rotterdamschen keeper. Nadat Hunting nog een onverwachte scoringkans had ver nietigd wisten de westelijke kampioenen de balans meer in evenwicht te brengen. Ook in de tweede helft bleef dat even wicht aanvankelijk behouden. Vente en de Visser waren om beurten gevaarlijk, maar zij werden beiden op het laatste moment door de resp. verdedigingen gestopt. Na zeven minuten spelen zag de Eind hovensche midvoor van Kooijk, die op el- ken bal doorliep, eindelijk zijn pogen be toond: hij bemachtigde een langen pass van van den Broek, wrong zich tusschen van der Heiden en de Groot door en had toen nog tegenwoordigheid van geest ge noeg om het leer langs den op hem toe loopenden van Male te plaatsen (1—1). P.S.V. putte uit dit doelpunt de kracht voor een zeer fel offensief, maar de zuide lijke kampioenen begingen de fout, alles over links te spelen. Het gevolg was, dat de Rotterdamsche defensie alles op dien vleu gel concentreerde en dat geen enkele naar de Visser bestemde pass zyn plaats be reikte. Het was hoofdzakelijk het werk van Bas Paauwe en Kuppen, dat het Eindhoven sche offensief na een kwartier spelen ge broken werd. Feijenoord nam toen het heft in handen en de Eindhovensche spelers werden zelfs spoedig geheel in de verde diging gedrongen. Na twintig minuten spelen gebeurde wat niet te voorkomen was, Kantebeen legde de laatste „hand" aan den subliemen Rot terdamschen aanval, waarvan de grondslag door van Heel was gelegd (1—2). De posi tie van den Rotterdamschen linksbinnen op het moment, dat hy den bal kreeg leek ons twijfelachtig, doch scheidsrechter Boek man wees zeer gedecideerd naar het mid den. K.N.V.B.-ELFTALWEST HAM UNITED. De ploeg voor Arnhem. Voor den internationalen voetbalwed strijd, welke een sterke vertegenwoordigen de ploeg van den K.N.V.B. op 6 Mei 'Hemelvaartsdag) te Arnhem op het Vi- tesseterreir. zal spelen tegen Westham Uni ted, heeft de keuzecommissie van den K.N. V.B., na overleg te hebben gepleegd met de Oostelijke districtscommissie, het vol gend elftal samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Kolde- wyn (Heracles). Midden: Hey (SCH), van Spaandonck (Neptunus) en Roelofs (Go Ahead). Voor: Nagels (Enschede), Heetjans (PEC) Lungen (AFC), Smit (Haarlem) en Berg man (Blauw Wit). U. V. S.—SCHEVENINGEN 2—5. Door een volkomen verdiende neder laag tegen Schaveningen is U. V. S. giste ren uitgebekerd. Een volkomen verdiende nederlaag van U. V. S. houdt tevens in, dat de bewoners van de kust, dus een prachti ge overwinning behaald hebben op een zus- tervereeniging, welke een klasse hooger speelt. De overwinning hebben de bezoe kers te danken aan een veel schotvaardi- 'ger voorhoede, welke aangevoerd werd door een uiterst snellen rechtsbuiten. Stelt men daar achter een middenlinie, welke steeds met de voorhoede optrekt en bovendien een tweetal trapvaste backs, dan heeft men de factoren, welke bij U. V. S. ontbraken. Bij de thuisclu bwilde het vooral in de voorhoede, waar van Goor weer ontbrak, niet vlotten. Een pittig schot ontbrak geheel. De middenlinie bleef veel te veel achter, wat bij eenige doel punten achterstand verwondering baart. Werden bovendien bij Scheveningen de vleugelspelers steeds in den aanval be trokken bij U. V. S liet dit veel te wen schen over. U. V. S. begon echter veelbe lovend. Verschillende aanvallen werden ondernomen op de veste van Tap, maar door treuzelen gingen verschillende goede kansen verloren. Na aldus diverse missers geroteerd te hebben, gelukte het eindelijk na 17 minuten, aan Platteel een goed doelpunt te scoren (10). Met prachtig open spel, hetwelk steeds de U. V. S.-ver- dediging uit elkaar trok, gelukte het Sche veningen al spoedig door den linksbinnen den gelijkmaker te scoren (11). Fel speelt Scheveningen nu verder en even voor de rust, terwijl de U. V. S.-verdedi ging voor een vermeend buitenspel blijft staan, heeft de linksbinnen maar voor het intrappen (12). De tweede helft begint j met een overwicht der thuisclub. Het is echter wederom de linksbinnen van Sche veningen, die na een goeden aanval den stand op 13 brengt. Het gaat er bedenke lijk voor U. V. S. uitzien, temeer daar het den midvoor der gasten gelukt met een hard schot weder een doelount toe te voe gen aan de vorige (14). U. V. S. probeert dan nogmaals met felle aanvallen een doelpunt te maken en waarlijk gelukt het Knul uit een corner te doelpunten (24). Om echter een gelijk spel te forceeren komt meer kijken. Zoo dacht ook Scheve ningen er over. Zeker is zeker denkt de midvoor en met een pracht van een kop bal maakt hij een vijfde doelpunt (25). U. V. S. is nu een geslagen elftal. Wel wordt voor de zooveelste maal de opstel ling gewijzigd maar .verdere doelpunten blijven uit. De laatste minuten wordt ta melijk forsch door Scheveningen gespeeld wat onbegrijpelijk is bij deze doelounten- voorsprong. Onveranderd komt het einde. SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A.S.C Zaterdagmiddag zijn op de terreinen achter Pomona de jaailijksche schoolwed- strijden van A.S.C. om de Laidsch Dag- blad-wisselprijzen begonnen. Ondanks het vrij gure weer, dat een verblijf op de open vlakte voor de toeschouwers alles behalve aangenaam maakte, was er flinke belang stelling van de zijde van het onderwijzend personeel, de ouders en niet in het minst van de schooljeugd zeive, die niet moede werd haar favorieten luidkeels aan te moe digen. Even werd de organisatie bemoeilijkt door het feit, dat één ttrrein moest worden afgekeurd, zoodat alle tien wedstrijden op slechts twee terreinen moesten worden ver werkt. Doch de deelnemers waren zóó en thousiast, dat zij eenige uren wachten ver kozen boven een week uitstel, zoodat het tegen half zeven werd, voordat het geheele programma was afgewerkt. Tot bijzondere besprekingen geven de uit slagen der voorronden geen aanleiding; slechts in twee gevallen moesten straf schoppen de beslissing brengen, waardoor Kennis is Macht en de school Aldershoff zich in de eerste ronde plaatsten. De uitslagen waren: Senioreslournooi: Voorronden: Ambachts school II--Gem. H.B.S 21; Ulo van Rijs wijk IKennis is Macht II 61; Chr. KweekschoolAmbachtsschool 1 01; Gem. H B.S. I—Chr. H.B.S. 2—0; Ulo de Reuver —Ulo van Rijswijk II 77; Kam. Onnes XI Kennis is Macht I 00* Juniotes'ournooi: Voorronden: Chr. H.B. S.Ambachtsschool I 20; Ulo v. Rijswijk II—R.K. Ulo 0—4; R.K. H.B.S.—Ulo v. Rijs wijk III 21; Ulo AldershoffUlo Gath.er 1—1*. BIRMINGHAM NAAR AMSTERDAM. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Amsterdamschen Voetbalbond, in sa menwerking en in overleg met de direc tie van het Ned. Sportpark besloten de eerste divisieclub Birmingham uit te noo- digen voor het spelen van een wedstrijd tegen het Amsterdamsche elftal, welke ontmoeting op 9 Mei a.s. in het Olympisch Stadion is vastgesteld. Birmingham, een der beste clubs uit de league, heeft deze uitnoodiging reeds aan vaard. Het Amsterdamsch elftal zal op zyn sterkst uitkomen, daar Ajax geen kam pioenswedstrijd op 9 Mei behoeft te spe len en ook de spelers van Blauw Wit, D. W. S. en A. F. C. ter beschikking zijn. Na het nemen van strafschoppen ge wonnen. Het programma voor as. Zaterdag luidt als volgt: Seniorestoumooi: le ronde: A Kennis is Macht IUlo v. Rijswijk I 2 uur; B Am bachtsschool IGem. H.B.S. I 2 uur; C. Ulo de ReuverR.K. H.B.S. 2 uur 45; D. Ambachtsschool IIGymnasium 2 uur 45. Halve eindstrijden: winnaar Bwinnaar D, 4 uur; winnaar Cwinnaar A, 4 uur. Juniorestournooi: le ronde: 1. Ambachts school IIUlo van Rijswijk I, 2 uur; 2. R.K. Ulo—R.K. H.B.S 2 uur 35; 3. Ulo de ReuverUlo Aldershoff. 3 uur 10; 4. Ulo van Rijswijk IVChr. H.B.S. 3 uur 45. Halve eindstrijden: winnaar 1—winnaar 2, 4 uur 20; winnaar 3— winnaar 4, 4 uur 45. MANCHESTER CITY ENGELSCH KAMPIOEN. De belangrijkste beslissing in de Engel- sche League is thans gevallen, want Man chester City, dat Zaterdag met 41 van Sheffield Wednesday won heeft thans den titel veroverd. De uitslagen van de voor de eerste divi sie gespeelde wedstrijden zijn: Birmingham.Wolverh. Wanderers 10 Charlton AathleticBolton Wanderers 10 ChelseaArsenal 20 Grimsby TownEverton 10 Leeds UnitedSunderland 30 LiverpoolHuddersfield Town 11 Manch. CitySheff. Wednesday 41 MiddlesbroughDerby County 13 PortsmouthPreston North End 01 Stoke CityBrentford 51 West Bromw. AlbionManch. Un. 10 Manchester City 41 22 12 7 56 105—59 Charlton Athletic 41 20 12 9 52 56—48 Arsenal 41 18 15 8 51 80—49 Derby County 41 21 7 13 49 95—87 Middlesborough 41 19 8 13 46 73—68 Brentford 41 18 10 13 46 81—76 Wolverh. Wand. 41 20 5 15 45 81—86 Portsmouth 41 17 10 14 44 61—63 Sunderland 42 19 6 17 44 89—87 Grimsby Town 41 17 7 17 41 85—78 Preston N. E. 42 14 13 15 41 56—67 Stoke City 41 14 12 15 40 69—56 Birmingham 41 13 14 14 40 62—58 Cnerlsea 41 14 12 15 40 51—54 Huddersf. Town 41 11 15 15 37 61—64 Everton 42 14 9 19 37 81—78 W. B. Albion 41 15 6 20 36 74—97 Liverpool 41 12 10 19 34 61—83 Bolton Wanderers 41 10 13 18 33 4366 Leeds United 41 14 4 23 32 57—79 Manchester Utd. 42 10 12 20 32 55—78 Sheffield Wedn. 41 9 12 20 30 53—68 De kampioen van de tweede divisie is nog niet bekend, daar Blackpool aan de Doncaster Rovers een punt verspeelde. Het staat echter wel reeds vast, dat Blackpool en Leicester City naar de eerste divisie pro- moveeren. De uitslagen waren hier: BarnsleySouthampton 21 Blackburn RoversCoventry City 25 BlackpoolDoncaster Rovers 11 BradfordSwansea Town 11 BuryPlymouth Argyle 20 Leicester CityUottingham Forest 21 New-Castle UnitedBradford City 20 Norwich CityAston Villa 51 Sheffield UnitedBurnley 11 Tottenham HotspurFulham 11 West Ham UnitedChesterfield 11 De kopgroep ziet er nu aldus uit: Blackpool 42 24 7 11 55 88—53 Leicester City 41 23 8 10 54 85—56 Bury 42 22 8 12 52 74—55 Plymouth Argyle 41 18 13 10 49 71—52 New Castle Utd. 42 22 5 15 49 80—56 LAWNTENNIS NED. LAWNTENNISBOND. De uitslagen. Hoofdklasse: ThorLeimonias 46; Lei- monias IIHet Spiegel I 91. Overgangsklasse: GameSiod 26; Lei denPark Marlot II 71. 3e klas A Zuid-West: Leiden IISobri II 6—2; Cocktail II—Leiden III 6—2. 3e klas B Zuid-West: Sobri VLeiden IV 4—4. KORFBAL NEDERL. KORFBALBOND. De uitslagen. Om het kampioenschap: Wordt Kwiek PSV 4—0. Om den Maasstadbeker: Rotterdam- Amsterdam 24. Prom. 2e klas Z.H.: HBSFluks 16. le klas Z.H.: Deetos—HKV 4—2. DE TREKVOGELS WINNEN DE D.O.S.-ESTAFETTE. A. V. „Holland" derde. Onder groote belangstelling vond te Rot terdam de door D.O.S uitgeschreven es tafette plaats. Aan dezen wedstrijd namen de beste Zuidhollandsche vereenigingen deel. De opstelling van de „Holland"-ploeg was: 700 M. Schüss; 200 M. Kronig; 1200 M. Dubbelaar; 800 M. Deyn; 400 M. Nota; 1600 M. van Bakel; 800 M. de la Bije; 1200 M. Visser; 400 M. Schiimann; 200 M. v. Benten. Schüss stratte snel er. liep zich over den kop. Zijn overgave aan Kronig mislukte daarbij nog totaal, zoodat „Holland in den aanvang met een flinken achterstand zat. Kronig liep reeds in en liet de laatste plaats aan S.V.V. Schiedam. Ook de vol gende loopers van „Holland" vochten stuk voor stuk om het verloren terrein in te halen. In het bijzondei Deyn, Nota en de la Bije zorgden voor een felle race. Toen de ia Bije overgaf aan Visser, die 1200 M. liep, lag Holland op de 4de plaats. Een prach tige wedstrijd van Visser tegen den beken den middenalstander Wolf van P.P. volgde toen. Reeds in de eerste 200 Meter liep Visser een achterstand op P.P. van pim. 40 meter in. Visser passeerde, maar later nam Wolf weer de leiding. Visser liet echter niet los en in de plaatste 150 meter pas seerde hij weer, liep zelfs gedecideerd uit. Als 3de gaf hij over aan Schümann, doch deze laatste werd dooi een P.P.-er totaal omver geloopen. P.P. kon daarom gemak kelijk passeeren. Zeer terecht protesteerde Holland. Schümann zette toch door en tikte als 4 van Ben ten aan, welke geen fout maakte en zijn positie behield. Het protest van „Holland" werd natuurlijkerwijs toe gekend. Eerste werden „De Trekvogels", die met een bijkans onverslaanbare ploeg waren. Tweede was de organiseerende vereeniging D.O.S., derde „Hollande". Eenzelfde uit slag als vorig jaar voor de eerste 3! In totaal namen 11 vereenigingen deel. Nieuw wereldrecord 4x1 mijl estafette. OP 17 MINUTEN 16.1 SEC. GEBRACHT. De ploeg van Indiana is er in geslaagd het wereldrecord 4x1 mijl estafette te verbeteren en te brengen op 17 minuten 16.1 sec. Deze ploeg bestond uit Donald Lash, Melvert Trutt, Jim Deckart en Jim Smith. Het oude wereldrecord stond op naam van de Illinois A. C., welke vereeniging met haar athleten Krogh, Buker, Watson en Ray op 23 Juni 1923 te Chicago een tijd gemaakt had van 17 minuten 21.4 sec. Wel verbeterde het team bestaande uit Horn- bostel, Venzke, Sam Romani en Cunning ham op 15 Augustus 1936 te Londen dit we reldrecord door deze mijlen af te leggen in den tijd van 17 minuten 17,2 sec., doch deze prestatie is nimmer als wereldrecord erkend. Docos. Gisteren heeft een onzer athleten, A. Slin gerland, deelgenomen taan de bekende Cross-Country te Bussum. Hij wist deze zeer zware cross als derde te eindigen ach ter de twee bekende athleten van „Hol land" uit Haarlem H. Coblentz en J. Oos- terveqr. Wanneer Slingerland regelmatig in zijn zeer goede training blijft volharden zal hij het dit jaar weer tot goede prestaties kunnen brengen. A.s. Woensdag wederom indoortraining onder leiding van den heer A. J. J. Duin dam in de gymzaal Ursulasteeg. Aanvang 8 uur. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. DE JAARVERGADERING. Belangrijk seizoen te wachten. Onder voorzitterschau van jhr. mr. C. Feith hield de Nederlandsche Cricketbond Zaterdag te 's Gravenhage zijn jaarlijk- sche algemeene vergadering. In zijn welkomstwoord herinnerde de voorzitter aan het vorige seizoen, dat in alle opzichten een prettig verloop had ge had, ook al was de regen meer dan eens als spelbreker opgetreden. Spr. merkte op, dat ook het komende jaar belangrijke ge beurtenissen staan te wachten, in het bij zonder op internationaal gebied. Hij wees daarbij op verschillende interessante wed strijden, zoo o. m. op den landen wedstrijd BelgiëNederland op 15 Augustus in Ant werpen en de wedstrijden der Free Fores ters tegen het Nederlandsch elftal in Am sterdam op 7 en 8 Augustus, tegen een N. C. B.-elftal in Den Haag op 2 en 3 Au gustus en tegen de Flamingo's in Laren op 4 en 5 Augustus. Nadat de voorzitter met een toepasselijk woord aan de onderscheidene afdeelings- kampioenen de medaüles had uitgereikt, werd het thans zittende bestuur op voorstel van H. C. C. (Den Haag) herkozen. Besloten werd, om ook voor het volgende seizoen het aantal elftallen, dat in de eer ste klasse speelt, op acht te handhaven. R. C. H. (Haarlem), dat het vorige seizoen in de overgangsklasse uitkwam, maar het daar niet kon bolwerken, zal degradeeren naar de tweede klasse. Het rapport van de heeren Neurenberg Kleefstra en Everard, betreffende de twee- daagsche wedstrijden, werd goedgekeurd. Besloten werd, dat een ééndaagsche wedstrijd vier uur geduurd moet hebben, wijl hij geldig zijn, tenzij natuurlijk binnen dezen tijd een beslissing reeds is geval len. Bij de rondvraag werd het ""bestuur in overweging gegeven meer aandacht te schenken aan de propaganda van het cric ket onder de schooljeugd. Het voorstel om jeugdige spelers in de gelegenheid te stel len voor een sterk gereduceerden prijs be langrijke internationale wedstrijden bij te wonen, werd met instemming begroet. Het bestuur werd deze zaak verder in handen gegeven. PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. De uitslagen van de gisteren op Woude- stein gehouden draverijen luiden: Pr ij zendraverij eerste klasse, afstand 2420 M. om den Dariaprijs: 1. Whim (2420 M.), eig. stal Good Luck, K.M. tijd 1 min. 29 3/10 sec.; 2. Clansman (2460 M.) eig. stal Gudrun, K.M. tijd 1 min. 28,7 sec. Heat Handicapdraverij derde en vierde klasse, afstand 1610 M. om den Diamant Bleuprijs: Eerste heat: Xerxes (1670 M.), eig. mevr. van Wieringen-Reselman, K.M. tijd 1 mon. 28 8/10 sec. Tweede heat: 1. Xerxes, K.M. tijd 1 min.' 29 2/10 sec.; 2. Woudduifje G (1630 M.), eig. F. Jager, K.M. tijd 1 min. 31 6/10 sec. Kortebaan handicapdraverij voor aange spannen en in Nederland geregistreerde paarden, maximum afstand 800 M.: drave rij a: Eerste serie: 1. Ago Kan (760* M.), eig. L. Kooistra, tijd 1 min. 6 sec. Tweede serie: Glossy Silk (760 M.), eig. J. Vrijlandt 1 min. 3 8/10 sec. Derde serie: Zoo doorlooper (760 M.), eig. H. van der Pol, 1 min. 5 6/10 sec. Vierde serie: Fatima (780 M.), eig. Ja Haan, 1 min. 5 4/10 sec. Beslissing: 1. Zoo Doorlooper, tijd 1 min. 5 sec., 2. Ago Kan. Draverij B: Eerste serie: 1. Princess (760 M.) eig. stal R., tijd 1 min. 5 sec. Tweede serie: 1. Ago Kan (760 M.), eig. Kooistra, tijd 1 min. 6 sec. Derde serie: 1. Glossy Silk (760 M.), eig. Vrijlandt, tijd 1 min. 5 4/10 sec. Vierde serie: 1. Trotteur (760 M.), eig. Taams, tijd 1 min. 5 sec. Beslissing: 1. Ago Kan, tijd 1 min. 6 3/5 sec. 2. Trotteur.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7