MAANDAG 26 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD-PAG. 11 ENGELAND DE KRONINGSPLECHTIGHEID. Radiorede van den koning na de kroning. Op den avond van den twaalfden Mei, na de kroning, des avonds acht uur, zal de Engelsche koning een rede tot het Britsche volk houden, welke per radio zal worden uitgezonden. Vermoedelijk zal deze toe spraak tien minuten duren. De koning zal worden ingeleid door minister-president Baldwin. Obstructie van het parlement bij de kroning? De „Sunday Referee" verklaart, dat in dien de kanselier van de schatkist het ont werp van de verdedigings-belasting niet intrekt of wijzigt, de leden van het lager huis dreigen het huis te bezetten en daar door de kroning onmogelijk te maken. Het ontwei p zal Dinsdag in het Huis worden besproken en de „Sunday Refe ree" voorspelt, dat de conservatieven, li beralen en argevaardigdén van de Labour- partij zich zullen verzetten tegen de stem ming over het ontwerp en dat zij zoo noo- dig in vergadering bijeen zullen blijven gedurende de geheele periode, welke vior- zien is voor de kroningsplechtigheid. OOSTENRIJK Het resultaat van Venetië WEENEN ONTSTEMT OVER GAYDA'S ARTIKEI. Rome desavoueert het artikel. De publicatie door de „Giornale d'Italia" van een artikel, waarin het blad de deel neming door de Oostenrij ksche nationaal- socialisten aan de regeering voorzag, heeft in politieke kringen te Weenen een zeer ongunstigen indruk gemaakt. Uit gezaghebbende Oostenrijksche bron wordt verklaard, dat de berichten der „Giornale" over een waarschijnlijke evo lutie in de Linnenlandsche politiek van Oostenrijk van eiken grond ontbloot zijn en in bevoegde kringen toont men zich sterk verbaasu ovei de publicatie van het artikel, dat niet in overeenstemming is met den aan oer besprekingen te Vene-. tië, noch met de daar behaalde resultaten. Naar men verneemt, heeft de Oostenrijk sche regeering de mededeeling ontvangen, dat het artikel van Gayda, in de „Giornale d'Italië" gepubliceerd, een zuivere parti culiere beschouwing is, die niet gedekt wordt door hel ministerie van buitenland- sche zaken van Italië. Schuschrigg zet de zaak recht. Bondskanselier Schuschnigg heeft zelf ook stelling genomen tegen het artikel van de „Giornale d'Italia". De Oosceni ij ksche kanselier heeft een lange verklaring afgelegd, welke de offi cieuze „Politische Korrespondenzz publi ceert. In de verklaring wordt o.m. gezegd: Het leggen van verband tusschen het arti kel van Gayda en de conferentie te Vene tië brengt iemand op den verkeerden weg. Evenmin als tevoren, heeft Italië zich ge mengd in de binnenlandsche zaken van Oostenrijk. Wat het indeelen van „uitgesproken na- tionalen" bij het vaderlandsche front be treft handnaaf ik de openbare verklarin gen, welke ik op dit punt als chef van dit front heb afgelegd. De oprichting binnen het vaderlandsche front van een dienst, welke deze indeeling centraal regelt, en welke oprichting in mijn rede van li Februari is aangekondigd, ligt nog altijd *r het plan. Het spreekt van.-elf, dat het niet aan gaat deze functie toe te vertrouwen aan een vertegenwoordiger der onwettige na- tionaal-socialisten, maar aan een persoon lijkheid, die mijn vertrouwen heeft en wel ke gekozen wordt uit de kringen der uit- gesproken nationalen. Soortgelijke pogingen zyn overigens be proefd voor het indeelen van ex-sociaal-de- niocraten 'n het vaderlandsche front. Er was echter geen sprake van deelneming aan de rejeering. Het Oostenrijksch regiem sluit elke coa litie-regeering uit. Partijen of haar vertegenwoordigers zul len nooit erkend worden. Het vaderland sche front is het alleen-bestaande. Het artikel van Gayda. in zooverre het betrekking heeft op de binnenlandsche za ken van Oostenriik, wekt misverstand en wijkt af van de lijn. welke zoo duidelijk gevolgd is bij de besprekingen te Venetië. ITALIË ONDERHOUD VAN MUSSOLINI MET GOERING. Na zijn bezoek aan Venetië, waar de Duce een onderhoud had met den Oosten- rijkschen bondskanselier Schuschnigg, had Mussolini hedenochtend een onderhoud met den Duitschen minister-president Goe- ring ter bespreking van de mogelijkheid de zoogenaan.de „as RomeBerlijn" te versterken, door het zoeken van verdere bondgenooten. Men moet afwachten in hoeverre Schuschnigg zal beantwoorden aan de po gingen van den Duce hem af te trekken van de ,,as ParijsLonden" en de isolatie van Tsjecho-Slowakije als bondgenoot van Frankrijk uit te breiden. De komenae weken zullen een aantal vriendschapsbezoeken zien, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf BINNENLAND EERSTE INTERNATIONALE VEILIGHEIDSCONFERENTIE. Vandaag is de Eerste Internationale Vei ligheidsconferentie, weike in het Amstel- Hotei, te Amsterdam, \*ordt gehouden, aan gevangen. Tusschen negen en elf uur verzamelden zich de deelnemers uit onderscheiden lan den in het Amstel-Hutel, waar om elf uur de minister van Waterstaat, Z. Ecx. Jhr. ir. G. C A. van Lidth^de jeude de conferentie opende. Om half één vereenigden de deelnemers van de Veiligheidscomerentie zich in het Stedelijk Museum aan de Paulus Potter straat, vaar hun dooi Burgemeester en Wethouders der Gemeente Amsterdam een ontvangst weid bereid en hun een noenmaal Vverd aangeboden. Vanmiddag vingen de eigenlijke confe rentiewerkzaamheden aan, waartoe twee secties werden gevormd, t.w. de eerste sectie voor de veilign-.id in fabrieken en werkplaatsen en in het huisgezin, en de tweede sectie voor de veiligheid op den weg. VERLAGING CRISISHEFFINGEN EN CRISISTOESLAGEN Met ingang van gisteren is het invoer- prijsverschil voor haver, gerst, rogge en mais met ƒ0.50 per 100 K.G. verlaagd. De daarvoor in aanmerking komende overige invoerprijsverschillen en restitu tiebedragen zijn dienovereenkomstig ge wijzigd. De bonificatie op tarwebloem b wordt met ingang van denzelfden datum ge bracht op ƒ0.95 per 100 K.G. Voorts wordt medegedeeld, dat met in gang, van denzelfden datum de toeslag op melk van 2,40 op 2,16 wordt terugge bracht. Aanleiding tot deze verlaging de lagere kostprijs van gedurende de zomermaanden geproduceerde melk, in verband waarmede een differentiatie wordt gemaakt in het steunbedrag gedurende de winter- en de zomermaanden. VERHOOGING PRIJZEN BACON- VARKENS EN SPEK Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de minister van Landbouw en Vis- scherij besloten heeft de prijzen van de varkens bestemd voor baconbereiding met 3 cmt per k.g. geslacht gewicht en de prij zen van het bij de Nederlandsche Veehou derijcentrale in te. leveren spek met 4 cent per k.g. te verhoogen. De verhoogde baccnprijzen zoowel als de sinds half Januari gestegen voeder- prijzen hebben den minister hiertoe aan leiding gegeven. Mochten t.z.t de prijzen der voedermid delen wederom dalen, dan zal dit den mi nister aanleiding kunnen geven ook de voor de baconvarkens te betalen prijzen dienovereenkomstig te doen verlagen. DE BLOEMENTENTOONSTELLING TE BOSKOOP Een bijzonder poststempel Op de bloemententoonstelling, welke van 21 April t.m. 10 Mei te Bcskoop wordt gehouden, is een brievenbus geplaatst. Van 26 April af worden de in deze bus gedeponeerde poststukken van een afdruk van een bijzonder stempel voorzien. HEFFING OP BOTER De heffing op boter is voor de week van 25 April tot en met 1 Mei, behoudens tus- schentijdsche wijziging vastgesteld op 70 cent per k.g. Ciano zal eei. bezoek brengen aan Alba nië, Boekarest. Boedapest en vermoedelijk aan Ankara, terwijl de bezoeken waar schijnlijk bekroond zullen worden met een bezoek van Mussolini aan Hitier te Berch- tesgaden. In het onderhoud van Mussolini met Goering hedenochtend zullen zonder twij- fc. de Spaansche kwestie en het Duitsche vier-jaarplan ter sprake gekomen zijn. BRITSOH-INDIE. DE ONLUSTEN IN WAZIRISTAN. Naar uit Simla gemeld wordt, zijn de mi litaire operatjes in Waziristan tegen den leider der oproerige stammen, den Fakir van Ipi, thans in ernst begonnen. In totaal nemen ongeveer 33.000 man Britsche troe pen aan de actie deel, onder nevel van ge neraal sir J"hn Coleridge. Bij de krijgs verrichtingen worden o.a. viif lichte tank compagnies en twee luchte..kaders ge bruikt. In een kleine botsing met de op standelingen werden twee Britsche solda ten gedood er acht anderen gekwetst. Men meldt, dat vijandige 'tammen een dorp by Deraismailkhan (Noord-West-pro- vincie) heoben aangevallen. Zij hebben twee Hindoes medegenomen en dertig win kels geplunderd. STAKINGSONLUSTEN TE CALCUTTA. In Bengalen zijn bloedige botsingen ont staan tusschen politie en stake'rs. Op het oogenblik ligt in 34 jutefabrieken het werk stil, er zijn 130 000 arbeiders in staking ge gaan. Bij de botsingen werden dertien po litiebeambten en drie arbeidersleiders ge kwetst. DE WERELDTENTOONSTELLING TE PARIJS HET NEDERLANDSCHE PAVILJOEN In aanwezigheid van den consul-generaal te Parijs, den heer Droogleever Fortuyn, gaf ir. de Bie Leuveling Tjeenk, die door de Nederlandsche regeering met de lei ding van den bouw van het Nederlandsche paviljoen op de wereldtentoonstelling te Parijs belast is, voor de Parijsche corres pondenten der Nederlandsche dagbladen een uiteenzetting van de diverse zalen, v/elke het publiek gedurende de komende zomermaanden zullen inlichten over het geen Nederland en koloniën bieden op het gebied van moderne kunsten, nijverheid en handel. Stonden enkele weken geleden nog slechts de kale muren van het Nederland sche paviljoen, op het oogenblik ziet het er reeds zoo uit, dat de indruk verkregen wordt, dat hier met nog maar enkele we ken werk een geheel geschapen zal zijn, dat tusschen de vele bouwwerken der aan de tentoonstelling deelnemende landen een zeer waardig figuur zal slaan. Nadat de heer de Bie Leuveling Tjeenk enkele bijzonderhelen had meegedeeld be treffende de gelijkvloers gelegen ruimte, waar o.a. de koffieschenktafel za] komen te staan, die gedeeltelijk in de open lucht zal komen, gaf architect Eschauzier een overzicht van de zaal voor religieuze kunst, waar reeds de schilder Charles Eyck voor het grootste gedeelte gedeed was gekomen met een enorme wandschil dering, waarop gedempt licht zal worden geworpen door een hoog glas-in-lood raam van den glazenier Joep Nicolas. Links hiervan kemt tegen den achterwand een oigel (ontwerp Eschauzier), dat wordt uit gevoerd door de firma Flentrop te Zaan dam. Verder bevinden zich in deze zaal nog o a. een groot beeld van den beeldhouwer Nijs. terwijl zich in de onmiddellijk nabij heid hiervan een ijzeren hek zal bevinden volgens het ontwerp van Nico Witteman. Voor de doorgangen der zaal zijn mozaiken ontwerpen door een tweetal leerlingen van de rijks-academie voor beeldende kunsten te Amsterdam, J. C. Peeters en J. Vos- kUil, terwijl naast een wandkleed en vaan dels van mej. Joanna Wichmann, tevens nog een ceramiek-mozaiek van Lode Sen- gers (uitgevoerd door de fabriek Goede- wagen te Gouda) en een glasraam naar ontwerp van mej. Erna van Osselen de zaal zullen sieren. In de zaal is een crypt ingebouwd, waar in een glas-in-lood raam geplaatst is naar ontwerp van prof. Campendonk, en dat uitgevoerd wordt door de firma Bogtman te Haarlem. Verder een doopvont naar ontwerp van Jan Eloi en Leo Brom, bene vens een altaar met antependium, het welk geborduurd wordt door mevr. Hilde- gard Brom Fischer. In de crypt komt ten slotte nog een beeld van den beeldhouwer M. Andriessen en een wandschildering van Otto van Rees. Een groot gedeelte van het Nederland sche paviljoen is ingeruimd voor onze ko loniën in de Oost, met de inrichting waar van architet Anthonissen belast is. In de groote zaal zal een lakwerkpaneel ge plaatst worden van Jaap Gidding, bene vens een wandschildering van Paulides. In den rechterhoek van deze zaal komt dan een overzicht van de religieuze kunst in Ned. Oost-Indië met diverse uit djatihout gesneden voorwerpen. Iets verder komt een- gedeelte, dat gewijd is aan de inheemsche architectuur. Op de tweede verdieping van het pavil joen bevindt zich de zaal Nederlandsche nijverheid, welke er uit ziet, alsof hij slechts op het neerzetten der voorwerpen wacht. Op zeer ingenieuze wijze heeft de heer Ravensteyn hier met de ruimte ge woekerd. Op ongeveer twee meter hoogte langs den geheelen muur, welke een half ronden vorm heeft, komen een achttien tal groote foto's, welke samengesteld zijn door me.Clara Pronk en uitgevoerd looi het fotobureau „Photex" te Amster dam. Elk onderwerp zal een industrie ver- tounen met een hoofdmotief zeer groot in het midden, terwijl dan de achtergrond gevormd zal worden door enkele onder- deelden van het bedrijf zelf. Boven als deze foto's komen bronzen beelden, benevens nog een peppenstoet, welke in kleurige gewaden een overzicht zal geven van de diverse kleederdrachten. Deze poppenstoet is opgesteld op aandringen van de Neder landsche vereeniging voor vreemdelingen verkeer, welke hiermede een einde hoopt te maken aan het fabeltje dat alle Neder landers klompklossend en met hun han den diep in wijde broeken gestoken over de Hollandsche polderdijken voortjakke ren. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN MAASTRICHT. Jhr. Mr. W. Michiels van Kessenich, thans burgemeester van Beek (L.). Naar wy van zeer goed ingelichte zyde vemen.er-, zal de Staatscourant van he den of van morgen, Dinsdag, de benoe- mini bevatten van jhr. mr. W. Micniels van Kessenich tot burgemeester van Maas tricht als opvolger van mr. L. van Oppen. Jhr. mr. W. Michiels van Kessenich is 16 October 1902 te Langebroek in Saksen geboren. Hij studeerde te Utrecht in de rechts wetenschappen en na zijn doctoraal exa men te hebben afgelegd werd hij benoemd tot volontair ter secretarie te Haaren (N.-B.). Daarna was hij in gelijke functie werkzaam te Geldrop, en zag zich vervol gens benoemd tot burgemeester van Beek (Limburg). Jhr. Michiels van Kessenich is gehuwd met jkvr. E. L. J. M. v. Meeuwen. „Mndmrg." PROVINCIALE ZUID-HOLLANDSCHE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER T.B.C. Herdenking van het 25-jarig bestaan. De feestelijke bijeenkomst, die de Pro vinciale Zuid-Hollandache Vereeniging tot bestrijding der tuberculose Zaterdagmid dag in de zalen van de sociëteit „De Rot- terdamsche Diergaarde" ter herdenking van haar 25-jarig bestaan had belegd, is er een geweest waarop van alle zijden van de groote waardeering en bewondering voor het werk dezer instelling is getuigd. De voorzitter der vereeniging, dr. J. H. Wagener, heeft in een kort openingswoord ae aanwezigen hartelijk welkom geheeten. Hierna sprak dr. Eykel, geneeskundig hoofdinspecteur voor ue voloksgezondheid, die namens den minister van sociale zaken en den directeur-generaal van dat depar tement, die beiden niet tegenwoordig kon den zijn, woorden var gelukwensch en waardeering tot bestuui richtte. De samen werking tusschen de overheid en de jubi- leerende vereeniging is steeds van zeer aangenamen aard geweest. Voorts huldigde spr. het bestuurslid, den heer J. H. A. Vooren, die een kwart eeuw als lid van de vereeniging zijn beste krachten heeft ge geven. De heei H. van Bueyen, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, bracht namens den commissaris der Koningin in Zuid- Holland de gelukwenschen van het pro vinciaal bestuur over. Spr. deelde mede, dat hem de eer te beurt viel namens den mi nister van sociale zaken, dr. Wager.er mededeeling te doen van zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Dr. J. D. Hefting heeft als vertegenwoor diger van de Nederlancsche Centrale Ver eeniging woorden van gelukwensch gespro ken. Hierna heeft o.a. nog het woord gevoerd mevr. van Dorp Beuker Andreae, genees kundige directrice van het zeehospitium te K a t w ij k. Ten slotte is de secietaris van de ver eeniging, de heer J. H. A. Vooren, die even eens 25 jaar deel van net bestuur uitmaakt, voor zijn velen arbeio en toewijding ge huldigd. Bij deze huldiging nebben dr. J. H. Wa- gener, voorzitter der vereeniging dr. A. J. B Poortman te Leiden namens de plaat selijke vereenigingen, dr. G. Brouwer uit Leiden namens de districts-artsen van Zuid-Holland, mej. Dietz, proviciaal huis bezoekster, de heer dr. K. Deelen namens de pro\f,nciale Noorabrabantsche T.B.C.- bestrijding, J. P. Gouverneur, burgemeester van Sassenheim, A J. Smeets namens den R. K. Bond „Het Wit-Gele Kruis' in Zuid-Holland, dr. P. E. Grand uit Sassen- h ei m, voorzitter van het Groene Kruis al daar. J. Velthuyzen van Zanten, voorzitter van de Prov. Ziekenvereeniging H i 1 1 e- g o m, mej. Nooteboom, namens de huis bezoeksters, gesproken De heer Vooren heeft met een enkel woord de velschillende sprekers dank ge zegd. ONBEWAAKTE SPOORWEGOVERGANG BIJ KETHEL Vijftien menschenlevens gekost Sedert de opheffing van hare bewaking en afsluiting heeft de spoorwegovergang bij Kethel van den spoorweg Schiedam Hoek van Holland vijftien menschenlevens geëischt. Ofschoon het uitzicht ter plaatse vol doet aan de daarvoor gestelde normen, is dit groote aantal slachtoffers wel een be wijs, dat deze overweg bijzonder gevaar lijk is en de ongevallen zeker niet alle aan eigen schuld kunnen worden geweten. Het groote gevaar zal waarschijnlijk zijn gelegen in de omstandigheid dat de spoorbaan veel hocger ligt dan de weg, waardoor deze met opritten naar de spoor baan toeloopt. Deze opritten zijn echter zoo smal, dat twee vrachtauto's elkander nauwelijks kunnen passeeren. zoodat de bestuurder meer dan normale aandacht meet wijden aan den weg en aan het tegemoet komen de verkeer, waarop het uitzocht ter plaat se zeer slecht is. Een en ander is natuurlijk oorzaak, dat de noodzakelijke aandacht op de spoor baan noodgedwongen moet worden afge leid. In verband met deze zeer gevaarlijke situatie heeft de A.N.W.B aan den minis ter van Waterstaat verzocht weder bewa king en afsluiting van den overweg in te stellen of althans door het aanbrengen van een automatisch waarschuwingssein van het bij Steenwijk beproefde soort het ge vaar zooveel mogelijk te verminderen. KATHOLIEKE VOORTREKKERS NAAR VOGELENZANG Op 1 en 2 Mei a.s. zal op het Jamboree- terrein te Vogelenzang een nationaal voor trekkerskamp van de katholieke voor trekkers gehouden worden, dat zal gelden als voorbereiding tot de wereld-jamboree. Spoorwegmaatregelen bij gelegenheid van den voetbalwedstrijd NederlandBelgië op 2 Mei a.s. Zooals bekend is, zullen de Nederland sche Spoorwegen op 2 Mei tal van extra- treinen inleggen. Het leeuwenaandeel hiervan krijgtnatuurlijk de lijn Amster damRotterdam te verwerken. Hieronder volgen eenige op die lijn genomen maat regelen. Trein 1941 Amsterdam CS V. 10.00, die Zondags vanaf Haarlem vervalt, loopt thans wel. Behalve verschillende vaste en facultatieve voor- en volgtreinen, wordt het aantal gelegenheden om van de rich ting Amsterdam en Den Haag naar Rot terdam te komen nog vermeerderd door het loopsn van de volgende extra-treinen: Amsterdam CS V. 11.00, Rotterdam Zuid A. 12.10. Deze trein gaat overal door. Den Officieele Crisisberichten STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteits klasse C gedenatureerd in het tijdvik van 19 April 1937 tot en met 24 April 1937 1,50 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de xangste klasse er vt.or andere erwten, in datzelf de tijdvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding 1.— per 100 K.G. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorschbriefje in genoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op 1.per 100 Kilo. 's-Gravenhage, 24 Apiil 1937. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 26 April 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, verhoogd zijn met 3 vent por K.G. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn tot tot wederopzegging als volgt: Prijs per K.G. geslacht gewicht in centen Kwaliteit Beneden van van van van van 50 54 58 67 76 50 K.G. tot tot tot tot tot 53 57 66 75 80 Kg. Kg. Kg. Kg. Kg. IA naar 61 64 66 64 62 IB IIA kwali- 59 62 64 62 60 IC IIB UIA teit 57 60 62 60 58 HC IIIB max. 55 58 60 58 56 IIIC 50 53 56 58 56 54 CC cent 51 54 56 54 52 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d.i. het warm wicht verminderd m-prt Deze pi ijzen worden verlaagd me» 2 cent per K.G., wanneer de varkens als nood- en spoedgevallen zijn aangeboden;- met 5 cent per K.G. wanneer het. spek der varkens na slachting zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na .sliichhtig strepen, vlekken of onderhuidsche bloed uitstortingen vertoont, waarvan de aan wezigheid reeds bij de afnemin; door den kringzaakvoerder is geconstateerd. Voor varkens, welke voor het risico van den leverancier zijn afgenomen, worden deze prijzen alleen dan uitbetaald, wanneer deze varkens na slachting in goede con ditie zijn. Is zulks niet het geval, dan wordt de werkelijke waarde na slachting vergoed. Zeugen, beeren of binnenbeeren mogen, niet geleverd worden. Blijkt het varken na slachting toch een binnenbeer te zijn, dan geschiedt de betaling op basis van 60 pet. der genoemde prijzen, tenzij de kringzaakvoerder reeds bij de ontvangst de meening heeft geuit, dat het varken vermoedelijk een binnenbeer is, in welk geval niet meer dan de werkelijke waar de naslachting wordt vergoed. Deze prij zen gelden niet voor de varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitge voerd. 's-Gravenhage, 24 April 1937. PRIJZEN VERSCH RUGSPEK. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen, welke voor versch rugspek bij haar ingeleverd, wor den betaald, met ingang van Maandag 26 April 1937 verhoogd zullen worden, voor- zoover dat spek afkomstig is van varkens, geslacht na 24 Aoril 1937. Van 26 April 1937 af zijn de prijzen tot nader order als volgt: Per strook zonder wang: A-spek boven 28 K.G. 0 56 B-spek van 2427.9 K.G, 0 55 C-spek van 1823 9 K.G. 0,53 D-spek van 1317,9 K.G. 0,48 G-spek van 1012 9 K.G, „0.49 H-spek van 89 9 K G. 0.15 I-spek van 67.9 K.G. 0.42 alles per K.G.; de laatste drie soorten zonder achterkinkel. De overige voorwaarden zijn ongewij zigd gebleven. 's-Gravenhage, 24 April 1937. Haag V. 12.21, Rotterdam Zuid A. 12.46. Stopt alleen te Rotterdam DP. Den Haag V. 12.31, Rotterdam Zuid A. 12.56. Stont alleen te Rotterdam DP. Amsterdam CS V. 12.00, Rotterdam Zuid A. 13.20, gaat overal door. Amsterdam CS V. 12.05, Rot terdam Zuid A. 13.23, stopt te Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft en Rotterdam DP Den Haag V. 13.01, Rotterdam Zuid A. 13.28, stopt te Delft, Rotterdam DP. Den Haag V. 13.20, Rotterdam Zuid A. 13.47, stopt te Delft. Rotterdam DP. Amsterdam CS V. 12.39, Rotterdam Zuid A. 13.59 stopt te Haarlem. Leiden, Den Haag. Delft en Rotterdam DP. Trein 1069 van Amsterdam CS V. 12.45, die te 13.58 te Rotterdam DP. aankomt, loopt door naar Zuid A. 14.06. Den Haag V. 13.48, Rotterdam Zuid A. 14.16, stopt te Delft en Rotterdam DP. Bovendien stoppen uit de richting Den Haag te Rotterdam Zuid de treinen 1051, Den Haag V. 1.36, 1035 Den Haag V. 12.06, 1059 Den Haag V. 12.36 en 1065 Den Haag V. 13.06. Voor terugkeer naar de richting Den Haag en Amsterdam van Rotterdam Zuid zijn er de volgende gelegenheden: Extra treinen naar Den Haag Rotterdam Zuid V. 16.24, 17.11, 1719. en 17.33; naar Am sterdam V. 16.30, 16.35, 16.39, 16.44 cn 16.49. Bovendien stoppen te Rotterdam Zuid in de richting den Haag de treinen 1128 Zuid V. 16.50, 1868 Zuid V. 16.58 en 1130 Zuid V. 17.15.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11