ZATERDAG 24 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KATWIJK. Het Plan der Leidsche Duinw. Mij. Het comité van Actie ingesteld om stel ling te nemen tegen de plannen der N.V. Leidsche Duinw. Mij. tot het graven van een kanaal voor watervinding in de Zuid duinen te Katwijk aan Zee, is als volgt samengesteld door aanwijzing van een lid van de volgende organisaties: V.V.V.: de heer J. A. Collette, voorzitter; Afd. Katwijk v. d. Chr. Handeldrijvende- en Industrieele Middenstand Katwijk aan Zee de heer J. Arnoldus, lid; Bouwvakpa- troonsvereeniging Katwijk aan Zee: A. Verdoes, lid; Katwijksche Reederijver. „Vuurbaak" de heer C. de Best, lid; Chr. Hist. Kiesvereeniging, Katwijk aan Zee: de heer D. Schoneberg, lid; A. R. Kiesver eeniging, Katwijk aan Zee: de heer C. v. Tongeren, lid; Coöp. Verbr. Ver. „Helpt Elkander" Katwijk aan Zee: de heer W. v. d. Bent, lid; Middenstandsver. „De Hanze", de heer W. Caspers, lid; Tuin- bouwvereeniging „Katwijk en Omstre ken", Katwijk a. d. Rijn: de heer J. v. d. Perk, lid; Vereeniging „Katholiek Kat wijk", Katwijk a. d. Rijn: de heer L. v. Paridon, lid; Chr. Besturenbond, Katwijk aan Zee: de heer B. v. d. Bent, lid. Aan dit comité is als secretaris toege voegd de heer J. Huysman, secretaris van V. V. V. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 28 April des namiddags 8 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanvulling al- gemeene politieverordening. 4. Wijziging algemeene politieverordening. 5. Orde en veiligheidsverordening. 6. Verordening persoonlijke diensten. 7. Brandweerveror dening. 8. Woonwagens en woonschepen verordening. 9. Woonwagen staangeld ver ordening. 10. Wijziging bouwverordening. 11. Wijziging legesverordening. 12. Be roepsverordening reglement autovervoer. 13. Leerlingstelsel typografisch bedrijf. 14. Subsidie R. K. Lyceum voor meisjes te 's-Gravenhage. 15. Onderhandsche aan besteding aan J. Gerrits. 16. Overname grond Th. G. den Hollander. 17. Straat namen. 18. Opheffing openbare Lagere school Rijndijk. 19. Opzegging gemeen schappelijke regeling Oegstgeest inzake toelating leerlingen uit de gemeente op de openbare lagere school aan den Rijn dijk. 20. Comptabiliteitsbesluiten. 21. Rondvraag. Graalwacht. Woensdag a.s. 28 April is de drie-maandelijksche groote algemee ne ledenvergadering te half 8 precies in het Graalhuis. Alle leden zijn verplicht deze vergadering bij te wonen en anders tijdig bericht van verhindering te sturen. Besproken zal worden de viering van het vijfjarig bestaan, 't zomerprogramma, de nieuwe clubindeeling! Excelsior Voor uit. No. 1. Door het bestuur van de R.K. Staatspartij, afdeeling Voorschoten, zal as. Zondag na de H. Missen geheel gratis propagandaspeldjes worden aangeboden. Men wordt verzocht deze speldjes zicht baar te dragen tot na de verkiezingen. Geboren: Gerardus Theodorus Fran? ciscus z. van Th. P. J. Spiegeler en B. M. Warmerdam Cornelis Gertrudis Maria z. van M. C. van der Goes en E. M. M. Meekel. Ondertrouwd: D. Teunissen en M. van der Bent. Overleden: M. C. de Vletter ethtg. van P. D. Pinédo, 73 j. G. Bouw 70 j. G. Oort, wed. van D. H. W. van Sant brink, 80 j. P. J. Haagen 81 j., overl. te Noord wijkerhout. Gevestigd: Mej. P. Bakker, Pape laan 90 Wed. H. M. Mulder—Hülstein, Leidscheweg 3 G. van den Nieuwen- dijk, Hofweg 9 Mej. A. Smink, Leid scheweg 94 J. Burgmeijer, Valkenburg- scheweg 2 C. van Apeldoorn, Wijn gaardenlaan 107 Mevr. M. Eggstein— Fuchs, Leidscheweg 503 K. F. Achtien, Donklaan 57 A. den Boer, Leidscheweg 43 Mej. M. F. W. Brummer, V'eursche- weg 3 Elisabeth T. H. Collette, Veur- scheweg 3 Mej. J. A. C. Teunissen, Veurscheweg 3 Mej. P. G. Ie Poole, Leidscheweg 507 Joanna M. Korte, Veurscheweg 3 W. de Haan, Rijndijk 160 Wed. J. M. BontenFlorusse, Wijn gaardenlaan 46. Vertrokken: K. J. Bouwman naar Groningen T. J. van der Maat naar Schoonhoven Anna W. Uitslag naar den Haag Mej. C. A. Th. M. Snijders naar Amsterdam Mej. C. M. H. Lissone naar Schiedam Mej. C. M. Jeurissen naar Druten Mej. M. J. Michielsen naar Den Helder J. P. van den Hoek nar den Haas Mej. K. Timmerman naar Laren (N.-H.) A. C. J. Vreeburg naar Oostvoorne. WARMOND. Inkwartiering. In den nacht van 3 op 4 Mei a.s. zal in deze gemeente een in kwartiering plaats vinden van cavalerie. De noodige maatregelen zijn reeds getrof fen. Inenting. Op 5 Mei a.s. zal in een der lokalen van de O. L. School gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en herin- enting en wel des n.m. 2 uur. Retraiteclub. Onder voorzitterschap van den heer Th. Weyers kwam de R.K. retraiteclub St. Aloysius in jaarvergade ring bijeen in de Burcht alhier. Bij de be stuursverkiezing wegens periodiek aftre den van den heer G. Versluijs werd deze met alg. st. als zoodanig herkozen. Hierna kreeg kapelaan J. A. M. ten Hengel gele genheid tot het uitspreken zijner rede. Als tekst had spreker gekozen „Jacht naar geluk". In duidelijke uiteenzetting ver klaarde spreker hoe de drang naar het geluk de mensch is ingeboren, en dat wij allen ons best doen om het woord van Horatius „Carpe diem" waar te maken. Vervolgens zette hij uiteen 't vergankelijke van dit geluk en dat wij zoo moeten le ven, dat de kern van ons geluk daar ligt, waar het wezen moet. Een hartelijk ap plaus het spreker in ontvangst te nemen en bij monde van de voorzitter werd ka pelaan ten Hengel bedankt voor de ge sproken woorden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geen openstelling van de spoorbrug over den Rijn. In de Raadsvergadering van 14 December j.l. werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies het verzoek schrift van bewoners van den Steekterweg en den Kortsteeksterweg c.a., om te bevor deren, dat de spoorbrug over den Rijn, na bij Gouwsluis, wordt opengesteld voor het publiek. B. en W. hebben zich in verband met dit verzoekschrift gewend tot de directie der Nederiandsche Spoorwegen, met het ver zoek te mogen vernemen of de mogelijkheid bestaat, dat deze spoorbrug voor het gewo ne verkeer wordt opengesteld en zoo ja, welke voorwaarden daaraan eventueel zou den worden verbonden. Naar aanleiding hiervan deelt de direc tie-liquida trice van de N.V. Hollandsche Electrische Spoorweg-Maatschappij in li quidatie, gevestigd te Utrecht, bij scnrijven van 10 Februari j.l. mede, dat zij bereid is de spoorbrug voor het verkeer van voet gangers en vee open te stellen, mits de daaruit voortvloeiende kosten wegens ver lichting, bewaking, bediening en onder houd, geheel voor rekening dezer gemeente worden genomen en vocrts nog door de ge meente wordt betaald een vergoeding van 10.per week. Verder moet de gemeente zich aansprakelijk stellen voor alle scha de, welke gedurende het tijdvak, waarin de brug door haar wordt verlicht, bewaakt, be diend en onderhouden, aan de brug mocht ontstaan of worden toegebracht en moet zij de maatschappij vrijwaren tegen alle vorderingen, welke ter zake van het ge bruik, de verlichting, de bewaking, de be diening of het onderhoud der brug, gedu rende genoemd tijdvak, tegen de maat schappij geldend gemaakt mochten worden. Ten slotte moet de gemeente zich ver binden, de voorwaarden, verbonden aan de indertijd door de Gedeputeerde Staten en Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijn land verleende vergunningen voor het ma ken en behouden van de brug en de daar- by behoorende werken, na te leven. Hier onder zou dan in het bijzonder vallen het zorgdragen voor de noodige verlichting ten behoeve van de scheepvaart, het onderhoud van de meerstoelen, ducdalven, remming- werken, enz. en het onderhouden op de voorgeschreven breedte en diepte van den Rijnbodem ter plaatse. Buiten de vaststaande kosten van 10.— per week, te betalen aan de maatschappij voor het gebruik der brug, zouden, gelijk uit het vorenstaande, noodwendig volgt, ten laste der gemeente komen nog vrij aanzienlijke kosten, wegens bediening, ver lichting, onderhoud, enz. van de brug en al de daarbij behoorende werken. Het behoeft geen betoog, dat inwilliging van het verzoekschrift van belanghebben den, onder zulke bezwarende voorwaarden van de zijde der spoorwegen, de gemeente veel te duur zou komen, waarom naar oor deel van B. en W. daarvan dan ook geen sprake kan zijn. B. en W. stellen derhalve voor op het verzoekschrift afwijzend te beschikken. Verduistering. Door den fabrikant J. H. alhier werd bij de politie aangifte ge daan tegen K. J. uit Rotterdam wegens verduistering van een bedrag van 65 in dienstbetrekking. Gevestigd: George Ph. Scheers en gezin van Nijeveen Ritske Louwsma van Woubrugge Jacoba M. de Meij van Ha- zerswoude Jan Habersmehl van Nieuw- veen Hendrik Randerwijk van Renkum Adrianus C. van Apeldoorn en gezin van Ter Aar Nicolaas Schellingerhout van Sassenheim Willem Landman van Rijnsburg Maria M. van Gurkum van Hazerswoude Marinus Munnik en ge zin van Koudekerk Jan Roos en dochter van Woubrugge Hendrikus B. Rikken en gezin van Hazerswoude Geertruida C. de Vlieg van Bodegraven. Vertrokken: Johannes M. Welvaars en gezin naar Zeist Wilhelmina van 't Hoff naar Drièbergen-Rijsenburg Gebrs. L. en G. Britsemmer naar Sassenheim Wed. H. Ruis naar Hilversum Adrianus L. de Vogel en gezin naar Bodegraven Hendrika van Harten naar 's-Gravenhage Margaretha Zijlstra naar Hilversum Margaretha Vester naar Oegstgeest Eli zabeth M. Verburg naar Oegstgeest Hui- berta Verboom naar Woerden Cornelis Tukker naar Haarlemmermeer Johannes Hogenes naar Sassenheim Johannes H van 't Wout naar Hilversum - Elizabeth Dongelmans naar Boskoop Jacobus Scholing en gezin naar Amsterdam. Geboren: Alida Elisabeth Maria The- resia, d. van F. A. Redegeld en C. Dongel mans Pietertje Jacoba, d. van J. Stigter en M. den Hartogh Mensje, d. van A. de Bruin en P. Vis Elly Janny Hendrica, d. van J. Ch. van Leeuwen en N. Groen heiden Willy, d. van C. van Vliet en G. Scherpenzeel Emma Sara Antonia, d. van A. van der Velden en J. Bruijnes. Gehuwd: J. C. Wittebol 23 j., wonende te Zeist en C. W. Hogervorst 23 j. Wil- lem van Leeuwen 22 j.en C. de Vries 21 j Overleden: Cornelis Mgrinus Ver donk 47 j., gehuwd met Gijsje Goedhart, overleden te Oegstgeest Marinus Pieter Muiden 27 j., overleden te Leiden Mar garetha Cornelia Vis 79 j., weduwe van C. van Leeuwen Hendrik Slappendel 47 j., gehuwd met W. van Os, overleden te Amersfoort. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat l Sigarenmagazijn J. G. v ZWIETEN v. d. Waalsstraat I Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT BODEGRAVEN. Prinsesse-verjaardag. Zij het op be scheiden wijze, toch zal de verjaardag van ae Prinses herdacht worden en wel op Za terdag 1 Mei as. Des avonds te acht uur geeft de Chr. Muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" op de Nieuwe Markt een concert met Volkszang. Emmabloempje. De Emmabloem-col- lecte heeft opgebracht 195.—. Geboren: Apolonia, d. van G. A. van Rijn en J. Post Johanna Cornelia, d. van J. de Koning en G. Goedhart Antje, d. van B. van Luinen en G. van der Smit Arie, z. van H. Griffioen en M. den Har- tog Pieternella Jacoba, d. van W. Hoo- gendoorn en R. van Dijk. Ondertrouwd: R. van Beek 49 j. en J. J. P. Kusters 41 j. C. J. Pennings 29 j. en W. C. C. van Veldhuizen 26 j. Getrouwd: J. Th. Koot 38 j. en A. M. v. d. Maat 26 j. G. D. v. d. Henst 31 j. en J. v. Dissel 25 j. J. Verburg 31 j. en M. C. van Briemen 26 j. C. Nell 25 j. en A Rijlaarsdam 25 j. Gevestigd: A. Rodenburg van Voor schoten T. P. Dijkgraaf van Leiden H. van Dijk en gezin van Zwammerdam A. van Vugt en gezin van Jutphaas W. H. Bolander van Gouda A. L. de Vogel en gezin van Alphen aan den Rijn J. van Oudenallen van Woerden. Vertrokken: Joh. Batelaan naar Sta- venisse A. Rijnbeek naar Leiden A. van der Straaten en echtgenoote naar Utrecht H. L. M. Tuininga en echtgenoo te naar Naarden J. Broekhuizen naar Zwijndrecht G. C. de Vlieg naar Alphen aan den Rijn M. van Dobebn de Bruijn naar DelftC. van Rookhuijzen naar 's-Gravenhage Th. C. Leliveld en echtge noote naar Zegveld J. C. Groenendijk naar Zegveld. NOORDEN. Bouwvergunning. Het Gemeentebe stuur verleende aan de Gez. Otto vergun ning voor het bouwen van een winkelhuis met café. De bouw is onderhands opgedra gen voor wat betreft het timmerwerk aan Fr. Pieterse, het metselwerk aan L. Immer- zeel, de electrificatie aan S. Splinter, lood- en waterleiding aan T. Klapwijk. Telefoonkabel. Enkele jaren geleden werd een klein gedeelte van den telefoon kabel ondergronds gemaakt, binnenkort zal nu het overige gedeelte van het net even eens ondergronds gemaakt worden, wat mede aan het landelijk schoon ten goede zal komen. Rijksweg. Naar wij van welingelichte zijde vernemen is de uitvoering van het tracé van den Rijksweg: Bodegraven via Nieuwkoop naar Amsterdam thans defini tief voor eenige jaren opgeschort. ZOETERWOUDE (DORP). St Josephsgezelienvereeniging. Maan dag 8 uur comm. vergadering. Woensaag 7.30 uur Congregatie, daarna verplichte bijeenkomst. Vervolg lichtbeelden over het leven van Vader Koiping. Donderdag 7.30 uur simultaanwedstrijd dammen door den heer Wortman uit Hazerswoude. Ook niet-leden van harte welkom. Wie een goed dambord heeft brengen dit s.v.p. mee. Vrijdag 8 uur ontwikkelingsclub. Op de leestafel liggen eenige boekjes voor algemeene ontwikkeling. Begrijpelijk. Zij: „Stel je voor, dat ik die voorjaars japon zou dragen." Hfj: „Dat zou ik me liever niet willen voorstellen!" BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jan z. van J. Seis en E. de Roode Maria Margaretha d, van J. Meekman en M. H. Verhoogt Hendrik Philippus z. van Ph. J. van Leeuwen en W. M. Schümann Anna Johanna d. van P. v. d. Berg en M. Th. Tkatzik Elisa beth Maria d. van C. C. Thiel en M. C. v. Os Maria Cornelia d. van A. C. v Velzen en H C. Volwater Jacoba d. van K. v. d. Meij en J. Brak Petronella Francisca d. van P. Vink en M. C. v. d. Hoeven Wilhelmina Cornelia d. van K. Striegel en M. Vos Dirk z. van M. v. Tol en A. de Vries Pieter z. van L. B. v. Elten en H. Wischmeijer Aaltien d. v. J. Kop en M. Barendse. Overleden: J. de Jong m. 44 j. W. H. Wildervanck z. 29 j. —Th. P. v. d. Akker d. 18 j. LAND- EN TUINBOUW DE T. B. C.-BESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE. De heer 't Hoofd, inspecteur in algemee- nen dienst van den veeartsenij-kundigen dienst, heeft Vrijdagmiddag in het „Land- bouwhuis" te Alkmaar, in tegenwoordig heid van Minister Deckers en tal van des kundigen op het gebied van de rundvee fokkerij en vele fokkers, die ter gelegen heid van de provinciale stierenkeuring, welke des morgens plaats had, naar Alk maar waren gekomen, een rede gehouden over de T. B. C.-bestrijding onder het rund vee. De heer 't Hooft begon zijn rede met er op te wijzen, dat de bestrijding der tuber culose onder het rundvee van 1905 tot 1910 geschiedde volgens het systeem PoelsLo- vink, dat na 1910 gedurende een reeks van jaren van een massale bestrijding dezer ziekte in ons land geen sprake is geweest. Totdat in 1927 de tegenwoordige directeur van den veeartsenijkundigendienst, prof. Berger, meende, dat andere wegen moesten worden ingeslagen en deze de uitvoering der maatregelen hoofdzakelijk door de vee houders zelf ter hand moest worden geno men, terwijl de regeeringstaak zou moe ten zijn voorlichting en Heun, ook finan- cieelen steun. De voorstellen van prof. Berger werden door den Minister van binnenlandsche za ken en landbouw, waaronder in 1927 de veeartsenij kundige d.enst behoorde, over genomen en de voorschriften in een K. B. van Mei 1928 en een ministerieele beschik king van September van dat jaar vastge steld. De financieele steun van het Rijk be stond in 50 cent per rund en per jaar als tegemoetkoming in de kosten van het ver plichte jaarlijksche onderzoek en 25 gul den voor elk, tijdig afgeslacht aan den open vorm van T. B. C.-lijdende rund. Deze bij dragen werden in 1934 verminderd tot resp. 40 cent en 20 gulden. De Prov. Centrale Vereeniging tot Be strijding der T. B. C. in Noord-Holland en de Ver. Zuid-Nederland, werkende over de provincies Noord-Brabant en Zeeland, wa ren de eerste organisaties, die de nieuwe voorschriften van net Rijk aanvaardden en de bestrijding volgens rijksvoorschriften tei hand namen, in Noord-Holland was de animo voor de T. B. C.-bestrijding direct vrij groot, en reeds in 1928 waren bij de vereeniging aangesloten 977 veehouders met 16.393 runderen. Sedert dien is echter de groei steeds toegenomen en in 1929 reeds waren de getallen resp. 1380 en 21.762, terwijl op dit oogenblik 4000 veehouders met 82.000 runderen aan de T.B.C.-bestrij ding in de provincie Noord-Holland deel nemen. In Nederland zijn in totaal 24.000 veehouders bij de Rijksbestrijding aange sloten met 320.000 runderen, waaruit blijkt, dat N.-Holland een zeer voorname plaats inneemt in deze T. B C.-bestrijding. Er zijn in Nederland echter 175000 veehouderijbe drijven, zoodat een zeer belangrijke per centage de T. B. C.-bestrijding nog niet ter hand heeft genomen. Vooral springt het in het oog, wan neer men bedenkt, dat in Denemarken onze grootste concurrent op de wereld markt bij een afezet va" vee'en veepro ducten, thans bijna 50 procent van de veehouders bij c.e eventueele vrijwil lige bestrij-'ing' zyn aangesloten, dank evenwel, zij ae zeer groote bijdragen van de Deensch; regeering. Wat de resultaten der bestrijding zijn, de heer 't Hooft zeide, dat in het eerste jaar, in 19281929 het gemiddelde reac tie-percentage der onderzocht runderen 18.8 was, terwijl dit getal in 19351936 steeg tot 21.3 procent. Bij deze percentage het langst hebben gewacht met hun aan sluiting en dat dus de sle< ht besmette vee slagen thans per jaar deelnemen. Vooral in verband met de maatregelen der Neder - landsche Zuivelcentralc is een groot aantal consumptiemelkers -egetreden, onder wel ke veestapels de T. B. C. het sterkst is ver breid en waar reaciie-percentage van 70 procent regel zyn en percentages van 90 100 procent geen zeldzaamheid. Ondanks de groote toename is hun ge middelde reactie-percentage het laatste jaar gedaald van 23.6 tot 21.3 procent. Er is dus veel bereikt en een groote voor uitgang kan worden geconstateerd. Ter schelling is bijvoorbeeld al eenige jaren ge heel T. B. C.-vry en Texel th ns nagenoeg. Zuidelijker nog, zijn de volgende cijfers: het aantal T. B C.-vrije bedrijven in Noord-Holland steeg na van 344 in 1929 tot 1331 in 19351936, terwijl deze stallen 27 procent van het totaal onderzochte stuks vee bevat ter. De heer 't Hooft eindigde zyn rede met een woord tot Minister Deckers, waarin hij de hoop uitsprak, dat de*" Regeering in het eerstvolgende jaar een grootere bijdrage voor de T. B. C.-bestrijding beschikbaar zou willen stellen, omdat daarmede het be lang der veefokkerij, de export en de volks gezondheid ten zeerste gediend zyn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: Bloemkool I f 4.3020.20, idem II 2.10—15.70, pieterselie 0.30—1.50, radijs f 2.504.20, kropsalade 1.004.60, selderie 3090 cent, wortelen 4.ra barber 40—70 cent, per 100 kg.: kroten ge kookt 24, witloof 214, postelein 19 24, spinazie 26, uien 2.002.20, worteden 1.00—3.20, andyvie 3—12, roodekool 2.70. 24 April. Boter. Aanvoer 1625 kg. Pri ma fabrieksboter 1.60, prima boerenbo- ter 1.42—1.50 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 19 tot en met 24 ApriL Lange turf geen aanvoer, prijs 68 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 24 April. Groenten- veiling. Spinazie f 28.60 per 100 K.G. Radijs f 2.60—3.80, Selderij f 1.40—1.80, An dijvie f 6.108.50 per 100 bos, Kropsla f 2 3.per 100 stuks. Eieren. Aanvoer 9300 stuks. Kippen eieren f 2.403.Eendeneieren f 2.30 2.40 per 100 stuks. BOSKOOP, 23 April. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Ellen Poulsen 3551 ct., Ingar Ohlson 5076 ct., E. G. Hill 47 ct., Buterfly 40 58 ct., Weudland 30—50 ct., Wilh. Kordes 3053 ct., Mme Jules Bouché 51 ct., Rosa- landia 3046 ct., Florex 3555 ct., Pech- told 4570 ct., Vierlanden 38 ct., Steward 5070 ct., Edith Helen 4062 ct., Aug. Noack 2035 ct., Else Poulsen 40—65 ct, Briarcliff 2030 ct. Diversen: Seringen 4070 ct., Rhodo Pink Pearl 4070 ct., Rhodo in soorten 2050 ct., Azalea 80 1.60, Tulpen 1120 ct., Lathyrus 1016 ct.. Anemonen 57 ct., Cerasus Hisakura 1.501.70, Clematis l'Azursteen 50 ct., idem Prins Hendrik 1.301.80, idem Nel ly Moser 90 ct., idem le Coultre 2.10, Gou den regen p. st. 70 ct., Clematis p. st. 45 ct., Rozen p. st. 16 ct., Rhodo p. st. 3046 ct., Hortensia p. st. 2538 ct., Acer p. st. 70 ct BODEGRAVEN, 21 April. Eierenvelling. Aanvoer 19780 stuks. Prijs: wit: ƒ2.60 2.80,, bruin: 2.703.eendeneieren 2.10 2.80 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 23 ApriL Groen tenveiling. Waschpeen per kist van 20 kg. f 0.25—0.45, Spinazie f4—5.25, Witlof f 47.per 100 kg., Prei f 1.602.50 per 100 bos, Sla f3.704.— per 100 stuks, Ra barber f2.103.— per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 23 April Groentenveiling. Aardbeien 78 cent per doosje. Sla 1.2.70 per 100 krop. TER-AAR, 23 April. Centrale veiling. Spinazie fO.lö0.26, Andyvie f 0.300.33, Sla f 1—4.10, Vellen fü.15—0.23, Peulen f 10.8011.Snijboonen f7.408.Pos telein per kg. f 0.160.19, Uien f 33.40, Witlof f 3.80—8.—, Radijs f2.20—3.70, Ra- baroer f 3.404.80, Prey f 2.903.20, Bloem kool f 0.620.21, Komkommers f 0.11, Sel- dery f 0.701.50, Petercelie f 1.703.70. UTRECHT, 24 April. Vee. Totale aan voer 3o30 stuks vee, waarvan 1150 runde ren. Prijzen: Stieren 27—31 ct. per pond. Handel matig. Slachtkoeien 2e soort 31 34 ct. per p. Slachtkoeien 3e soort 2730 ct. per pond. Handel matia Vaarzen 150 2z0, Pinken J 95140, Melkkoeien 150 230, Kalf koeien 160250 Varekoeien 1302u0, Handel gedrukt. 115 Magere kalveren 70100. Handel redelijk. 1125 nuchtere kalveren 2710, Handel vlug. 435 mager varkens 2535, Schrammen 1 1725, 560 biggen J 1016, Handel ma tig. 150 magere schapen 2032 per st. Handel vlug. 75 Weidelammeren niet ge noteerd. ZOETERWOUDE, 21 April. Eierenveiling —Algemeen Belang bij de Wed. C. C. Schuur. Kippeneieren ƒ2.603.eenden eieren 2.60—2.90 per 100 stuks. Konijnen 1.451.90, kippen 0.55 per stuk VINKEVEEN, 23 April. Groentenvei ling. Spinazie 2—7 per 100 K.G., kropsla 14.50 per 100 krop, bloemkool 424 per 100 stuks, sloofsla 33.80 per 100 K.G., prei 1.80—2.10 per 100 K.G., peterselie 25 per 100 bos, ra barber 23 per 100 bos, radijs 2.60 3.10 per 1400 bos, witlof 37 per 100 Kilo. VEUR, 23 April. Groentenveiling. Gele komkommers le soort 14.0018.00, 2e soort 1215, 3e soort 1012, kropsla le soort 2.404.80, 2e soort 1.102.20, stoofsla per 100 kg. 3.505.80, bloemkool le soort 1216, 2e soort 710, andij vie per 4 kg. 1028 cent, postelein f 1719 raapstelen 1.001.40, rabarber 2.40 4.20 per 100 bos, radijs f 2.004.20, prei 2.104.50. selderie f 0.601.50, aard beien per 100 stuks 2.304.00. VVlSShLNOTEEKlNGEN (AMM'fKI)AM! Londen 9.00'/4 Berlyn 73.40 Parijs 8.11 Brussel 30 8411^ Zwitserland 41.76 Kopenhagen 40 20 Stockholm 46 40 Oslo 45.25 New York 1.8J51^ Praag 6.36'/.,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3