m va mt„:ëfei m m i LIED VAN DEZEN TIJD ZATER'DAG 24 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 HET SCHAAKSPEL Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan den redacteur dezer rubriek, W. H. van der Nat, Witte Rozenstraat 40a, Leiden. Een verrassende partij. In de eerste ronde van het tournooi te Oostende ontmoetten elkaar twee jonge meesters, die, ondanks hun jeugd reeds tot de eersten der Avant-garde behooren en die beiden genoemd worden wanneer men over adspirant-wereldkampioenen spreekt. Voor enkele jaren eindigden partyen tus- schen favorieten zeer vaak in.... remise. Een toe te juichen verandering is daarin gekomen, want in de tournooien van den laatsten tijd zien we tusschen de „Grooten" juist een felle strijd ei. wanneer zulk een partij remise wordt, is het na een verbit terd gevecht. Het verrassende van de on derstaande partij is dus niet, dat 't geen remise-geschuif is geworden, maar dat een zoo sterk en solied speler als Fine in een even fraaie als brutale aanval wordt ver slagen. Wit: P. Kéres. Zwart: R. Fine. 1. Pgl—f3 d7d5 2. d2d4 Pg8—f6 3. c2c4 e7e6 Een geweigerd dame-gambiet dus. 4. Pblc3 c7c5 De beproefde Tarrasch-voortzetting 5. c4xd5 Pf6xd5 6. e2e4 Pd5xc3 Het is het beste om met Pf6xd5 voort te zetten wanneer wit een paard op c3 heeft, om zooals in deze partij, na e4 met afruil geen tempo te verspelen. 7. b2xc3 c5xd4 8. c3xd4 Lf8—b4f 9. Lel—d2 Lb4xd2f 10. Ddlxd2 0—0 De anders in deze opening zoo langdu rige spanning in het centrum is spoedig opgeheven. Reeds zijn vier belangrijke stukken geruild. 11. Lflc4 Pb 8d7 12. 0—0 b7—b6 13. Tal—dl Lc8b7 14. Tfl—el Ta8—c8 15. Lc4b3 Pd 7—f6 Het gaat alles zeer eenvoudig toe. Wit staat iets vrijer, maar weinig kan men ver moeden dat ae strijd zóó heftig zal wor den. 16. Dd2—f4 Dekt e4 en streeft naar een konings- aanval en dreigt een opspelen van d4. 16Dd8c7 Hoe zouden vroeger de favorieten, die elkaar „niets" wilden doen, hier de kans hebben benut de dames te ruilen en de remise tot een feit hebben gemaakt! 17. Df4h4 Tf8d8 18. Tel—e3 b6—b5 Zwart heeft de meerderheid op den damevleugel en gaat deze tot gelding bren gen. Wit arbeidt voort aan centrum en koningsaanval. Dat moet een spannend handgemeen worden! 19. Tdl—el a7—a5 20. a2a4 Wit kan a5a4 met verdryving van zijn looper niet goed toelaten. 2 0b5b4 21. d4d5 De felle tegenstoot! Een pionoffer, dat wit een schitterende aanval bezorgt. 2 1e6xd5 Zwart neemt het geschenk aan en ge raakt onmiddellijk in ernstige moeilijk heden. 22. e4e5! Pf6—d7 23. Pf3—g5! Pd7—f8 Het lijkt, alsof zwart op eenvoudige wijze de witte aanval heeft afgeslagen. Immers pion h7 is gedekt, maar.... 24. Pg5xh7! Pf8xh7 25. Te3h3 Wit wint zijn stuk met aanval terug. Het ziet er niet prettig uit voor den zwarten monarch. 25Dc7—cl Zwart antwoordt op krachtige wijze, door in één zet mat te dreigen. Fraai wik kelt Kères echter af. A B C D E G H 26. Dh4xh7f Kg8—f8 27. Th 3e3 d5—d4 Zwarts tegenkansen zijn niet gering. Het nadeel van deze agressieve zet is echter dat Lb3 vrij is gekomen. 28. Dh7—h8f Kf8—e7 29. Dh8xg7 Dreigt mat te geven met Df7t 29Td8—f8 Het is eigenaardig, dat de zwarte dame nog steeds niet in gevaar is. 30. Dg7—f6f Ke7e8 31. e5—e6! en zwart gaf de partij op. Op f7xe6 volgt Te3xe6f en mat op den volgenden zet. En op d4xe3 volgt: e6xf7f, Tf8xf7 (Ke8d7 dan De6t, Kd8 en Dd6 mat), Df6xf7t, Ke8—d8, Df7—f6t en de koning loopt mat, want op c7 mag hij niet komen wegens Telelf. Het is inderdaad verrassend een speler als Fine op een dergelijke wijze te zien ver slaan. Partijstellingen. De oplossingen van de stellingen A7 en A8 zijn: A7. Wit: Kgl. Dfl, Tg8, Tg7, Pf6, Ph2, pionnen g2 en h3. Zwart: Kh4, Da2, Tc2, Th6, Lc3, Le8, Pf4, pionnen e5, f5, g6. 1. Dflxf4f, e5xf4; 2. Ph2—f3f, Kh4—g3; 3. Pf6—h5t, Th6xh5; 4. Tg7xg6f, Le8xg6; 5 Tg8xg6f, Th5g5; 6. Tg6xg5 mat. A8. Wit: Khl, De7, Tbl, Tc4, Pd8, pion nen a2, e5, g2, h2. Zwart: Ka8, Dd2, Tg8, Ld7, Ph3, pionnen a6, e6, f5, h7. 1. Tc4c8f, Ld7xc8; 2. Tbl—b8f, Ka8xb8; 3. Pd8c6f, Kb8—a8; 4. De7—a8 mat. Of 1. Tc8f, Lc8:; 2. Da7f, Ka7:; 3. Pc6f, Ka8; 4. Tb8 mat. Probleem B7. Auteur D. Noteboom t- Wit: Kb7, Dc7, La7, Pe5, Ph3, pionnen: c2, e2, f4. Zwart: Ke4, Dg3, Lbl, Lh8, Ph2, pion nen: d5, d3, f5, f2, h4. 1. Pe5—g4. Probleem B8. Auteur H. Weenink t- Wit: Kd2, Te2, Pd3, pion e4. Zwart: Kd4 1. Te2—el, Kd4—c4; 2. Tel—bl, Kc4— d4; 3. Tbl—b4 mat. Stelling A9 a¥ e i i m m ba mm s Wit aan zet, maakt remise! Probleem B9. j t "ElM11 i i i s J: Wit geeft mat in drie zetten. (Oplossingen uiterlijk 8 Mei!) De stelling uit de Simultaanseance van Aljechin. In de rubriek van Zaterdag 27 Februari j.l. kwam de volgende stelling voor, ont leend aan Euwe's boek „Strategie en Tak- tiek in het Schaakspel" en gespeeld door Dr. Aljechin in een simultaanseance te Groningen (1933). Wit: (Aljechin): Kd2, Td3, pionnen: a4, b2, c4, f2 en g2. Zwart: Ke7, Te5, pionnen: b4, c5, e6, f7 en g6. Naar aanleiding van deze stelling was het mij een eer en groot genoegen van den Zeereerw. Heer Pater Hendrichs een schrij ven te ontvangen, hetwelk ik hier zeer gaarne beantwoord! Na bestudeering van de stelling, blijkt ons, dat wit winnen kan, wanneer het hem gelukt zijn vrije a-pion dame te laten halen. Onmiddellijk a4a5 wordt echter beantwoord met Te5h5, Th5h8 en Th8a 8. Aljechin voorkwam deze redding door den toren met 1. g2--g4! aldus veld h5 aan den toren ontnemend. Het vervolg was: 1Te5e4; 2. a4a5, Te4xg4; 3. a5a6 en nu óf a. Tg4gl; 4. a6a7, Tgl—al; 5. Td3—a3ü óf b. Tg4—h4; 4. Td3d8t!, Ke7xd8; 5. a6a7 enz. Zwart kan echter ook anders spelen en daarom zullen wij de volgende drie va rianten eens bekijken. A. 1. g2g4, Te5e4; 2. a4a5, Te4xc4; 3 a5a6, b4b3. We zien nu de bedoeling; zwart heeft ook op dtrze wijze zijn toren vrijgemaakt om pion a6 te beletten dame te halen. Dit lukt hem inderdaad, maar ten koste van belangrijke offers, n.l. 4. Td3xb3, Tc4a4; 5. Tb3a3, Ta4d4f en de toren kan tijdig over d8 naar a8 komen. Toch ver liest zwart. Dr. Euwe gaf aan: 6. Kd2c3, Td4d8; 7.' Kc3c4. Nu is Ke7d6 niet mogelijk, wegens Ta3d3j\ Er zou dus al leen overblijven: 7Td8c8 maar hier volgt op 8. a6a7, Tc8a8 (gedwon gen 9. Kc4xc5 en de witte koning komt op b7 waarna zwart den toren verliest. B. Een tweede variant is: 1. g2g4, f7f5. Wit wint ook dan: 2. a4a5, f5xg4; 3. a5a6, Te5h5; 4. Td3 d8! want na 4Ke7xd8; 5. a6a7 en wit haalt dame met schaak. C. 1. g2g4, f7f5; 2. a4a5, f5xg4; 3. a5a6, Te5f5. Wanneer wit nu toch pion a6 wil doen promoveeren, kost het hem wel pionnen, maar daar weegt een nieuwe dame ruimschoots tegen op. 4. Td3 d8!, Tf5xf2f; 5. Kd2—el, Tf2xb2; 6.a6—a7. Tb2a2: 7. a7—a8D, Ta2xa8, 8. Td8xa8, en het eindspel is vooi wit gewonnen. Bijv. 8Ke7d6; 9. Ta8—g8, Kd6 e5; 10. Tg8xg6, Ke5—d4; 11. Tg6xg4f, Kd4c3; 12. Kei—dl, Kc3—b2 (of 12 b4b3, Kdlcl, b3b2f, Kclbl en de toren verovert de andeit pionnen) Tg4e4, Kb2a2; 13. Te4xe6, b4b3; 14. Te6a6f, Ka2—bl; 15. Ta6—c6 b3—b2; 16. Tc6xc5, Kbl—al; 17. Tc5b5 en wint gemakkelijk. Of na 8. Td8xa8 kan volgen 8 Ke7f6; 9. Ta8a5 met verovering van c5 en daarna indien' noodig, van b4. De witte koning belet de opmarsch van g4 en pion c4 is vrij en kan naar c8. Gezien al deze varianten, moet men des te meer bewondeling hebben voor deze prestatie van Aljechin, die deze mogelijk heden, zoo niet alle doorrekend, dan toch aangevoeld moet hebben, toen hij tot den zet 1 g2g4 kwam. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Pers. Kampioenschap 4e KI. Gisteravond hebben de eerste voorwed strijden voor bovengenoemd kampioen schap plaats gehad bij den heer Teegelaar. Ondanks de groote maat biljart, waaraan de meeste spelers niet gewend zijn, is er door diverse deelnemers vrij goed gespeeld. Alleen Verstraten stonö hopeloos naar zijn vorm te zoeken en zal het in den tweeden wedstrijd heel wat beter moeten doen wil hij geplaatst worden. De volledige uitsla gen luiden: M. Hendriks 73 38 8 1.92 I v. Rijzen 100 39 9 2.63 A. Offenberg 100 32 19 3.12 F. H. 58 32 14 1 81 J Wassink Ph. Verstraten 100 46 12 2.17 52 36 6 1.13 J Bonnet 72 43 12 1.67 H Waller 100 43 12 2.32 Het programma voor Maandagavond luidt: 7 uur: B. BoomA. H. Waller; 7.45: i. v. RijzenA. Offenbere; 8.30 M Hendriks F. H.; 9.15: J. Wassmk—A. H. Waller; 10.15: J. BonnetPh. Verstraten; 11 uur: B BoomA. Offenberg. De twee partijen joor Boom te spelen lellen niet voor de tegenstanders, doch gel den enkel om het gemiod. van Boomde be palen in deze voorwedstryden. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN LUTO. De uitslagen van de 2de klasse luiden: lste prijs Oude Post II, Sassenheim, winst 74 carb. 2de prijs Ons Genoegen I, Lisse, winst 18 carb. 3de prijs VIOS, Lisse, winst 10 carb. LUTO wint van DOS 2, Leiden, met 5 carb. LUTO 2 wint van Oude Post I met 16 carb. LUTO 2 wint van ADO II, Den Haag, met 70 carb. LUTO 2 wint van Poort van Cleef, Lei den, met 94 carb. LUTO 2 wint van De Sport I, Schevenin- gen, met 201 carb. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat Oude Post II, Sassenheim, dit tournooi heeft gewonnen met 74 punten, terwijl Oude Post I verloor met 16 punten. De heer P. Vucht van ODS, Den Haag, had de serieprijs in de 2de afd. n.l. 41 carb. De heer Karstens van de Poort v. Cleef II Leiden, had de moyenneprijs n.l. 5.76. Voor de lste afdeeling speelt a.s. Don- dardag in het Bondsgebouw DOS I uit Lei den. Deze vereeniging heeft verleden jaar de beker gewonnen. UIT DE OMGEVING HILLEGOIVL Handels- en Kantoorbedienden. De afdeeling Hillegom van „St. Francis- cus van Assisië" hield een vrij goed be zette ledenvergadering in Hotel Flora. Deze vergadering stond geheel in het tee- ken der a.s. Bondsvergadering. Na opening met den chr. groet en het lezen der notulen volgde behandeling der ingekomen stukken. Eenige nieuwe uit gaven als het jaarverslag 19351936, de brochure „Geen breken" van het R. K. Werkliedenverbond e.a. werden in het kort besproken. Tevens werd de aandacht gevestigd op de a.s. Federatie-examens en op de gelegenheid tot gratis deelname. Na benoeming der afgevaardigden werd overgegaan tot behandeling van den be schrijvingsbrief. Van ingrijpenden aard waren de voorstellen der afdeeling Utrecht inzake reorganisatie van den Bondsraad en der bondsvergadering, beoogende o.m. meer medezeggingsschap der grootere af- deelingen. Met het prae-advies van het Hoofdbestuur om hiervoor een studie commissie te benoemen, zou de vergade ring zich vereenigen, mits in deze com missie de kleinere afdeelingen in vol doende mate vertegenwoordigd zouden zijn. Een voorstel tot het instellen van Gewestelijke kringen wordt door het Hoofdbestuur op praktische gronden o.i. terecht onaannemelijk geacht. Goedge keurd werd een door het Bondsbestuur voorgestelde wijziging, waardoor bij uit- keering aan de nagelaten betrekkingen van een overleden lid rekening gehouden wordt met den duur van het lidmaat schap. De begrooting werd zonder bemerkin gen goedgekeurd. Na een korte rondvraag dankte de voorzitter voor de aangename en zakelijke discussies en sloot te 11 uur op de gebruikelijke wijze. Brand. Door onbekende oorzaak ont stond brand in een woonhuis aan de Beek kade, bewoner de heer Verhoeven. Door 't spoedig en doortastend optreden der brandweer werd groote schade voorko men. Een gat in 't dak en wat averij aan het huis bleef niet uit. Verzekering dekt de schade. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 28 April, des voormiddags te 9.30 uur ten gemeente huize. Aan de orde zal worden gesteld: Verzoek om vergoeding ex art. 13 der L. O. wet 1920. Verstrekking van B-steun aan werkloozen. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van woningen. Opzegging erfpachtsrecht van een perceel. Wijziging van de Motor- en Rij wiel verordening. Vaststelling eener capitulanten verorde ning. Wijziging van enkele verordeenin- gen. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Wou- brugge en Hoogmade. Wijziging der be- 1 grootingen 1936 en 1937. Vaststelling der vergoeding art. 101 der L. O. wet over 1934. NOORD WIJK Bezoek van P.T.T.-vertegenwoordigers. Zooals bekend, is er deze week in den Haag een conferentie gehouden van bin nen- en buitenlandsche P.T.T.-vertegen- woordigers. Op initiatief van Nederland was deze conferentie bijeengeroepen om een oplossing te zoeken ter opheffing van de moeilijkheden, die de Nederlandsche lange-golfomroep ondervindt, tengevolge van de storing door den Roemeenschen zender. De 35 deelnemers aan deze con ferentie hebben gistermiddag het radio station „Nora" bezichtigd en 's avonds in hotel „Het Hof van Holland" gedineerd. Ook de hoofddirecteur van P.T.T., ir. Damme, nam hieraan deel. In de versiering van de tafel was tot uitdrukking gebracht, dat het een radio- diner was, te midden van de bollenvel den. Twee radio-torens met versierde an tenne waren op de tafel geplaatst, te midden van tlpen, narcissen en hyacin then, waarmede de tafel was bedekt. OEGSTGEEST. Ontvreemd. Ten nadeele van de Ra dio-Centrale is van de bovengrondsche leiding, staande in de Kamphuizerpolder, een hoeveelheid koperdraad ontvreemd. De politie onderzoekt deze zaak. Ten nadeele van den heer J. T. is een heerenrij wiel ontvreemd, dat hij in zijn tuin had geplaatst. Wederom is bij de politie aangifte gedaan dat een onbekend persoon getracht hoeft bij een dame een handtasch te ont rukken. Daar de dame de tasch stevig vast hield, gelukte dit echter niet en maakte de onbekende zich ijlings uit de voeten. SASSENHEIM. Aanrijding. Toen de wielrijder J. v. O., wonende in de Zuiderstraat alhier nabij de Waschbeeklaan voor de verkeers- streep den weg wilde oversteken, had hij blijkbaar niet gezien dat een auto in aan tocht was. Het gevolg was, dat de man werd gegrepen en tegen den grond werd gesmakt. Met verschillende verwondin gen werd de patiënt, na eerst verbonden te zijn door dr. Hueber, naar het zieken huis overgebracht. Looddiefstal. Van het dak van een tweetal bollenhuizen alhier is wederom lood gestolen, wat bij zwaren regenval groote last veroorzaakt, daar het regen water overal binnenstroomt. Van de da ders geen spoor. TER AAR. Steunactie. Door het initiatief van de kring de Venen van de L.T.B. werd in sa menwerking met de afdeelingen van de Chr. B. en T. B. en drie veilingen uit den omtrek, n.l. Ter Aar, Roelofarendsveen en Vinkeveen, een bijeenkomst gehouden in het R. K. Ver.-gebouw, welke uitsluitend ten doel had de huidige steunuitkeeringen nader onder de loupe te nemen. Alge meen was men van meening dat de di verse uitkeeringen onvoldoende zijn ge weest voor deze streek, vooral aan de hand van cijfers betrekking hebbende over 1935 en 1936, en bloc veilingomzet en steun. Er is zelfs een beduidend groot verschil. Unaniem werd besloten, dat beide Hoofdbesturen van den L.T.B. en Chr. B. en T. B. een request zullen zenden aan den Minister van Landbouw en Vissche- rij, waarin met behulp van de cijfers der veilingen, gewezen zal worden op den noodtoestand welke heerscht bij dit deel der tuinbouwbevolking, redenen waarom zij verzoeken een extra-uitkeering. Ook werden enkele besprekingen ge voerd over de kwaliteitseischen. Met een dankwoord voor de aangename en zake lijke gedachtenwisselingen, ging de voorz. de heer C. Huigsloot, over tot sluiting. Biljartwedstrijd. Gisteravond werd in het café Verhoef de laatste competitie wedstrijd gehouden tusschen „Monopole", Ter Aar en „Vriendschap" Aalsmeer. Beide clubs hadden nog kans op de eerste prijs, doch het zat de onze niet mee en zij moesten tevreden zijn met de tweede prijs. Een groote en een kleine beker wa ren de beschikbare prijzen. WEEK-END DE MOOISTE OUDE STAD. Ik heb hier ergens in deze krant en dus is het waar! gelezen, dat Leiden een der mooiste oude steden is, die ons vader land ryk is. Ik heb gelezen, dat meneer Verwey wil trachten, voorloopig nog door middel van comité's en eere-comité's argelooze vreem delingen te lokken naar deze mooiste oude stad. Wel heb ik bedacht, dat de menschen tegenwoordig verzetjes genoeg hebben met bioscopen, voetbalwedstrijden, uithui zige vergaderingen en Kamerverkiezingen. Moeten daar nu nóg meer pretjes bij? En wil de mooiste oude stad deel daaraan hebben? Ik begrijp niet goed waarom, maar als het comité er toch al is en meneer Ver wey houdt toch vol, dan wil ik als goed en meelevend burger daartoe wel een steen tje bijdragen. Laten wij dus beginnen met een Corso te maken. Een gezellig wandeluur van allemaal nette dames en heeren. Precies als :n Venetië en Parijs en Budapest en in Scheveningen. Dus niet meer 's avonds na acht op den Stationsweg en de rest van de stad in het duister. Laten wij het probeeren, meneer Ver wey van zes tot zeven uur, want nette dames en heeren soupeeren laat. Des Zondag onder het groene loover van den Witte Singel en 's winters knus, dichies bij dichies, in het Paterstraatje. Wat denkt u daarvan? Wij zyn toch iets verplicht aan ons mooiste oude stadje! En 's avonds na acht uur op den Stationsweg met allemaal jongens en meisjes, nee. Meneer Verwey, dat moet u heusch niet toelaten. Dat is niet netjes. Dat staat niet in de mooiste oude stad van Nederland. U moet eerst een kijkje gaan nemen op de Pier, als Venetië of Budapest u te ver weg is. Daar doet men ook netjes. Allemaal nette Hagenaars met witte broeken-in-de- vouw en mousseline-japonnetjes met kleu rige parasolletjes. Zóó hoort .het. Er komen dan natuurlijk wat nette res taurants op den Witte Singel en des avonds tusschen zes en zeven uur is er de groote pantoffel-parade, waar Leiden Lei den ontmoet, de nieuwste nieuwtjes wor den uitgewisseld en de allerlaatste japon nen becritiseerd. Dus niet meer vanachter de gordijntjes en in de spionnetjes, die wel mooi passen bij de oude huizen in de mooiste oude stad, maar openlijk en flink, zocals het past in dezen modernen tijd. Of vindt u dit plan niet democratisch genoeg meneer Verwey? Ja, dan moet u trachten Leiden op een andere wijze aanlokkelijk te maken. Ik doe u trouwens als behoorlijk burger slechts enkele denkbeelden aan de hand. Maar democratischer dan! Laat Leiden veroveren door Jaap Ex cursie en Tinus Reisvereeniging.. Eerlijk gezegd voel ik daarvoor ook wel wat. Dat is tenminste echt en ik zit toch eigenlijk ook liever tusschen Jaap en Kees en Ger- rit met al hun straatdialecten, dan dat ik op mijn teenen moet loopen tusschen al die keurigaards-aan-den-buitenkant op den Witte Singel. U ziet, dat ik iets van uw gevoelens be gin te begrijpen. Maar dan moet u beginnen met een paar pretjes in te lasschen in den dage- lijkschen sleur van ons leven! U laat die fotografeeren en u zendt ze voorzien van een pakkende tekst (als het gaat om het welzijn van onze mooiste oude stad, stel ik mij gaarne daarvoor beschikbaar) naar alle reisvereenigingen en jeugdclubs in het heele land. En dan maar afwachten of ze komen willen. Maar u moet heusch opschieten. Want meneer Splinter gaat de Witte Singel al moderniseeren. DANIëL. BLOEMPJESDAG Er staat een tulp in volle pracht Te pronken in het veld, Er staan er meer, 'k weet niet hoeveel, Ik heb ze niet geteld. Voordat die pracht wordt afgerukt En wreedelijk verstoord, Gaat eerst een lange menschenry Tusschen de velden voort. Dan stinkt de motor, geurt de bloem En stikt men in het stof, En als je vraagt: Is dat niet mooi? Dan roepen zij: En of! Zij nemen zelfs de bloemen mee, Die hangen op de htraat En 't is het schoonste bloemenveld Dat nu ter uitvaart gaat. De bollenvelden in bloei. Een krans van schoone tulpen hangt Om Tante's dikke nek, Die tulpen op den vuilen grond, Dat is toch al te gek. Wat ruikers beng'len aan het stuur En doen hun laatsten tocht. Daar Tante deze bloemenpracht Voor vyf cent heeft gekocht. Een auto baant zich snel een weg Door een benzineland De velden langs, waar de natuur Vaq schoone kleuren brandt. Maar onder de benzinedamp Begraaft hij bloem en kleur, Die sterven den verstikkingsdood Op een radiateur. Zoo proeft nu de moderne mensch Dees bloemenpracht en -praal. Gejaagd, gebogen aan het stuur, De voet op 't gaspedaal. Want God's natuurpracht is wel schoon, Maar de techniek is groot. Dus liggen slechts één dag daarna De bloemen in de goot. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 15