mES RUBRIEK HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bi] „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36. Oen Haag Postreke ning 203203 De prijs dei patronen bedraagt, indien niet anders staai aangegeven. 0 53 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel REGENKLEEDING VOORHEEN EN THANS Welk een verschil in lijn, kleur en materiaal. Voorheen donkere, sombere kleuren, zware stoffen en weinig fla- teuse modellen. Thans kan een regendag, hoe somber deze wellicht lijkt, het stads beeld eensklaps doen veran deren door de vele frissche kleuren van mantels, hoeden en parapluies en het zelfs een vroolijk aanzien geven. Rood, groen, blauw, wit, crème, naturel, zelfs geel ziet men, en de bonte mengeling doet gezellig aan. Coquette parapluies, soms van het roo- de of sprekend groene gepre pareerde zijde, zijn inderdaad alleraardigst en de ouderwet- sche zwarte parapluies met lange stok ziet men nog slechts sporadisch. Practisch ^ijn de modellen der mantels, die nu eens met raglan, dan weer met ingezet te mouwen zijn. Wat ze ech ter gemeen hebben, zijn de hoogsluitende omliggende kragen. De sluiting met en kele, of dubbele rij knoopen houdt verband met het model der mantels, terwijl niet zel den een onzichtbare sliuting wordt aangebracht. Zoowel ingezette als opgestikte zakken ziet men dragen, terwijl deze op de capes ontbreken. Hier wordt volstaan met een split voor de handen, verder worden ze na genoeg geheel dichtgeknoopt. Capes van dun geprepareerd gabardine of gummi zijn voor al zeer practisch in den zomer om over de dunne japonnetjes gedragen te worden, vooral omdat men ze zoo heel klein kan op vouwen en gemakkelijk mee kan nemen. HOE KNIPPEN EN l NAAIEN TE LEEREN? En daarbij nog vele voordeelen gratis voordeelen te krijgen? De kunst van knippen en naaien zijn slechts betrekkelijk weinigen. En toch is de kennis daarvan een bezit, dat een voort durende bron van genot vormt. Knippen en naaien kunt u geheel gratis leeren. Slaat u er ons Voorjaarsmodeblad maar eens op na, dat wij als premie beschikbaar stellen. In drt Voorjaarsmodeblad vindt u nog ver bluffende verrassingen, die u zoo maar, zonder eenige moeite kunt krijgen en een zeer belangrijke besparing beteekenen. Zorg dus, dat deze premie in uw bezit komt. Schrijf aan de Redactrice Damesru briek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag en sluit tien cents aan postzegels bij. Of gireer dit dubbeltje op postrekening 62626 van den Modedienst te 's-Gravenhage. Deze kans op bizondere voordeelen moet u on middellijk aangrijpen. Nieuwe garnituren. De .lijn der japonnen blijft eenvoudig, doch aan garneeringen in den vorm van kraagjes, chabots en vesten wordt veel zorg besteed. Men kan wel zeggen, dat aan deze z.g. details niet minder zorg, wat ont werp, uitvoering en materiaal betreft wordt besteed dan aan de japonnen zelf. Donkerblauw neemt een voorname plaats in en leent zich dan ook bijzonder goed voor de toepassing van verschillende garnituren, die liefst met een rijgsteek in de hals opening genaaid worden, teneinde ze ge makkelijk om te kunnen wisselen. Voor 's morgens geeft b.v. een piqué kraag een sportief karakter aan een japon, terwijl een ^habot van batist in ruches ge werkt of met een mooie kant afgemaakt, weer meer gekleed staat. Zelfs een eenvoudig vest krijgt nog een garneering van zéér smalle plooitjes en knoopjes, terwijl de manchetten deze ver- vures aan de hoeken hebben. De garnituren, die een japon een meer gekleed aanzien moeten geven zijn van georgette, kant, glasbatist, kunstzijde en andere fijne weefsels gemaakt, in ivoor, wit, crème, wat blauw, oud rose en zalm kleur. In ieder geval moet de draagster weten, dat de kleur bij haar teint past. Indien de draagster een korte hals heeft, zal zij een kraag kiezen met puntige hals, zooals b.v. het garnituur geheel bovenaan met de mooie ruime chabot, die uit een lange ingehaalde stofreep bestaat, die teruggeslagen en in het midden met knoop jes afgewerkt wordt. De chabot van kant met glad zijlen stuk wordt eveneens bij een puntige hals gedragen, terwijl ver schillende andere garnituren ingesteld zijn op de hoog opgeknipte hals, die de mode voorschrijft, doch slechts met succes ge dragen worden, indien men een lange slanke hals heeft. Bijzonder mooi is handborduurwerk op deze garneeringen, zooals links is aange geven (chabot met kant langs buitenomtrek). Effen zijde met groepjes moesjes geborduurd geeft evenzeer een zeer apart geheel, ter wijl de ruiten op het vest (rechts) en op de manchet ten in steelsteek uitgevoerd kunnen worden. Tenslotte is er nog een kraag met plissé's en knoopjes, de eerste even eens aan manchetten, ter wijl de laatste chabot aan een uitgeschulpte kraag is gezet en van de gemoesde of met kleine bloem en- motieven bedrukte zijde is gemaakt. BOLERO'S. Bolero's kleeden vooral slanke meisjes figuren en kunnen, als op zich zelf staand kleedingstuk, dat zich aan verschillende jurken aanpast gedragen worden, of als onderdeel van een bepaalde jurk. Zeer nieuwis het om garneeringen langs den ge- heelen buitenomtrek aan te brengen, in den vorm van smal soutache in eenvoudige fi guren opgestikt b.v. op wollen weefsels, terwijl kruis en platte steek motieven op wollen, zijde nen andere effen weefsels worden aangebracht. Men krijgt deze op de stof door middel van strijkpatronen, hetgeen het werken zeer vereenvoudigt. Bij de bolero, links afgebeeld behoort een mutsje, dat uit een ronde bol en rechte rand bestaat en heel gemakkelijk te maken is. Zelfde versiering als op bolero en klei ne zijden kwast. Practisch is het jurkje van gebloemd ma teriaal met donkere fond op van een aardig gekleurde moes. In halsuitsnijding een ba tisten vestje b.v. met kruissteek borduur sel. Sluiting met koord, dat door nessel- gaten wordt geregen. OUD EN NIEUW Uit oud nieuw maken geeft altijd een bijzondere voldoening. De mogelijkheden om van bestaande kleeding iets te maken, dat zich aanpast aan de eischen der mode, zijn legio. Vooral voor kinderen en meisjes is nog altijd wel iets te maken uit wollen of kunstzijden damesjaponnen. De jurk voor grootere meisjes links is ietwat uit den tijd en kan op zeer een voudige wijze met een effen bovenstuk, mouwen en kraagje gemoderniseerd wor den. Splitje midden voor. Het rokje is eveneens wat nauwer ge maakt, aangezien de zéér klokkende lijn thans niet meer gangbaar is voor eenvou dige modellen. Ongetwijfeld valt het on middellijk op, hoeveel vlotter het rechter model is da nhet oorspronkelijke. Voor handwerkende dames Strijkpatroon STP 225 a. Een borduurmotief, dat voor allerlei doel einden is te gebruiken, is STP 225 a. Dit strijkpatroon is verkrijgbaar in de kleuren blauw en geel voor den prijs van ƒ0.18. Besteladres: Het Practisch Modeblad, Post bus 36, Den Haag, giro 203203. S.v.pl. dui delijk nummer en verlangde kleur vermel den. k//|\v 3TP 225a EERST NADENKEN. DAN KOOPEN! „Ik heb maar één japon, die is groen met écru garnituur, en maar één mantel, die is bruin. Wat voor hoed, handschoenen en tasch zal er het best bij dragen? Dergelijke vragen worden veelal door hulpelooze vrouwen gesteld; die er gaar ne goed gekleed uitzien, doch er geen eigen meening op na houden noch eenigen smaak aan den dag leggen. Wanneer zij een mengelmoes van.kleuren hebben is er slechts één raad: „Laat alles in één tint, doch in verschillende nuanceeringen ver ven, om althans een geheel te vormen. Vele dames koopen dikwijls japonnen en mantels, omdat ze goedkoop zijn en vra gen zich te laat af, of de kleur wel flat teus is en bij haar overige garderobe past. Inderdaad moeten dames, die uitverkoo- pen bezoeken, over een vasten wil be schikken en niet in het wilde weg koopen Kan men b.v. voor een schijntje een mantel koopen, dan moet men zich hier toe niet laten verleiden, wanneer hij bij niets past. Het geheim van een goed gekleede vrouw ligt hierin, dat zij weet welke kleu ren en modellen bij haar persoon passen, Wanneer men op een show een slanke mannequin elegante modellen ziet dra gen, dan bewijst dit nog niet, dat deze een andere vrouw met een kort dik figuur even goed zal staan. Iedere vrouw, die over een beperkt kleedbudget beschikt en wie diet dit tegenwoordig niet moet geen uitgesproken kleuren dragen. Men moet bij voorkeur voor voorjaar en zo mer b.v. één bepaalde kleur voor oogen houden .hetzij bruin, blauw of een andere. Hierdoor is het succes van zwart te ver klaren, hetgeen door de Fransche vrou wen zoo goed begrepen wordt. Haar keus valt meestal op zwart, aangezien men er beter een geheel van kan samenstellen en er meerdere kleuren bijpassen. De Fransche vrouw is heel zuinig en be steedt weinig aan haar toilet, veel min der dan vrouwen in gelijke positie in an der landen, hetgeen maar al te weinig be kend is. De Amerikaansche vrouw daar entegen koopt veel ondoordachter en laat zich leiden door het oogenblik. Indien zij in een winkel een japon, hoed en schoenen van verschillende kleuren ziet, zal zij deze koopen, enkel en alléén, omdat ze "haar verlangen bevredigen. Het gevolg hier van is, dat zij veel meer andere dingen moet aanschaffen om tenslotte tot een passend geheel te komen, wil zij er al thans niet kakalboont uitzien. Wanneer men een of ander kleedingstuk gaat koopen, moet men het enkel en al leen doen, omdat men er zin in heeft en het zich niet door een verkoopster laten aanpraten, wier taak het is zoovéél mo gelijk te verkoopen. Men moet inderdaad lééren koopen, een kunst, die lang niet door iedere vrouw verstaan wordt en zich nimmer door on bruikbare „occasions" laten verleiden. Kwaliteit is tevens van meer belang dan kwantiteit en goedkoop is in den regel duurkoop. Indien iedere vrouw dit tot haar leidmotief houdt en bezint vóór ze begint, dan zal het mogelijk zijn zich op billijke wijze goed te kleeden. ONS PATRONENHOEKIE. BEDRUKT ZIJDEN JAPON MET OVERROK EN BOLERO. A 469. Prijs 0.30 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Een der laatste modenieuwtjes zijn o.a. de overrokken, die over bedrukt zijden ja ponnen gedragen worden en met enkele knoopen sluiten, terwijl de rok aan een rechte band gezet wordt, die met een een voudige gesp sluit. Van dezelfde stof wordt een bolero gemaakt, die echter iets langer is, dan de meest gangbare modellen en ook niet de afgeronde lijn heeft aan voorpan den, terwijl er lange, moderne mouwen. De stof wordt in overeenstemming met de fond der zijde genomen, zwart of don ker blauw zullen het meest gekleede ge heel geven, terwijl men de bolero met effen kunstzijde kan voeren. Men kan de om trek van de bolero en rok b.v. afwerken men zijden tres. Het geheel biedt verschil lende mogelijkheden, omdat men de japon bij warm weer zonder meer kan dragen, terwijl men hem verder óf met bolero, öf met overrok of met beiden draagt. De japon is zeer eenvoudig en heeft een hooge halsafwerking met zeer smalle bies jes van zijde gegarneerd, terwijl kleine met watten opgevulde bolletjes aan de uit einden hangen, hetgeen bijzonder aardig staat. Drie kwart lange mouwen en voor baan met gedeeltelijk opgestikte smalle plooi, die op kniehoogte uitspringen. Patronen van overrok en bolero in de maten 404244 verkrijgbaar evenals van de japon, die apart besteld en berekend wordt. WANDELJAPON. Voor gezette dames. K 22526. Verschillende nieuwe ontwerpen toonen aan hoe veelzijdig de verwerkin gis van kunstzijde en crêpe de chine. Bijzonder mooie samenstellingen van kleuren treffen we aan met een donkeren ondergrond, het zij zwart, donker blauw, bruin of groen, doch de bedrukte motieven geven meer- K 22526 malen een bonte mengeling van kleuren aan. De wandeljapon hierneven afgebeeld is van donkerblauwe kunstzijde met wit be drukt, terwijl het vest en het middenstuk juist een tegenover gestelde werking te zien geven n.l. wit met blauwe motiefjes be drukt. Het is ook zeer goed mogelijk een witte of gekleurde effen garneering te ver werken. De mantel sluit even aan in de taille en heeft een aangeknipte volant, terwijl het licht gekleurde reepje, even onder de taille een ceintuur imiteert. Mooie mouwen met smalle, aangezette volant, uitgevoerd met de garneering. Tweebaans rok met aan de voorzijde diepe opgestikte plooi tot op knie hoogte opgestikte zakken op voorpanden kunnen eventueel vervallen. Aangezien dit model buitengewoon af- kleedt stellen wij het ook in groote maten beschikbaar in 44464850. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Hei Practisch Mode blad". Postbus 36. Den Haag, giro 203203. Patroon No. Maat Hierbij ingesloten f aan postzegels Indien u tevens het laatste nummer van Het Practisch Modobiad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 ol 6 cents

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7