VRIJDAG 23 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER DE BILT SEINT: Matige, later afnemende Noord-Weste lijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, iets kouder. Hoogste barometerst.: 769.3 te Brest en Scilly. Laagste barometerst.: 753.6 te Kopenhagen Sinds gisteren kwam er een- belangrijke wijziging in de luchtdrukverdeeling. De luchtdruk steeg in het Noord-Westen re gelmatig door, zoodat zich een verbinding vormde van het gebied van hooge lucht druk over de Golf van Biscaye en dat over Groenland. De depressie over het Skage- rak kreeg versterking, eenerzijds door een daalgebied van den luchtdruk uit de richting Schotland, en anderzijds door luchtdrukdalingen over de Baltische Sta ten en het Oostelijk Oostzeegebied. In Oost-Duitschland en Polen dalen de ba rometers. Deze verandering te zamen van de stijging van den luchtdruk in het Noord-Westen en Noorden zal den wind in het Noord-Westen houden en luchtaan- voer uit koudere streken tengevolge heb ben, met geleidelijke daling van tempera tuur in onze omgeving. De regenval werd geringer. In de Alpen viel nog veel sneeuw (Saentis meldt in den nacht nog 29 m.m. neerslag), doch in den nacht afname van de zeer groote koude. (Jungfraujoch he denmorgen minus 8, Saentis minus 4 gra den). In *et Wescten is het in de bovenlucht zeer warm, evenzoo bij ons boven 2000 m. LUCHTTEMPERATUUR. 10.02 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 7.40 uur tot Zaterdagmorgen 4.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 24 April voornx. 2.05 en nam. 3.30 uur. CANDIDAAT INDISCHE AMBTENAREN. 50 tot 60 in 1937? Binnenkort zal de Indische regeering vaststellen hoeveel candidaat Indische amb tenaren in dit jaar kunnen worden aange wezen voor de studie te Leiden of Utrecht. Verleden jaar bedroeg dit een 40-tal. Een zelfde aantal zou echter, naar de „Java Bode" meldt, voor dit jaar niet voldoende zijn, in verband met het verloop onder het groote binnenlandsch bestuur-corps, ter wijl, zooals men weet, gedurende 3 achter eenvolgende jaren (1932, 1933 en 1934) geen wijziging heeft plaats gehad. Verwacht kan worden, dat de aanwijzing voor 1937 tot 50 a 60 candidaten zal gaan. Handelsregister X. v. K. Opheffing: 5720. Pension „Van Leeu wen". Noordwijk aan Zee, Oude Zeeweg 44 —46. W ij z g i n g: 5631. N.V. Leidsche Druk kerij. Leiden, Morschsingel 1415. Uittr. comm. wnd. dir.: P. J. Eman, Leiden. Uittr. comm.: J. Tersteeg, Den Haag. N. Dir.: P. J. Eman Jr., Leiden. N. Comm.: S. Eman Hollemans, Leiden. In de commissie voor het notarieel exa men, dat op 16 Juni a.s. te Den Haag zal worden gehouden, zijn o.m. benoemd tot leden prof. mr. B. M. Telders, buitenge woon hoogleeraar alhier en prof. mr. A. H M. J. van Kan, oud-hoogleeraar aan de rijksuniversiteit alhier. Gisteren is de 47-jarige arbeider P. B. in een fabriek aan de Schelpenkade met een hand bekneld geraakt tusschen een machine, waardoor hij aan ringvinger en pink vrij ernstig gewond werd Door den' E.H.D. is hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. SONATENAVOND. Henk BerghoutHenk Geirnaert. De cellist Henk Berghout en de pianist Henk Geirnaert waren met elkander in uit nemend gezelschap om succesvol te slagen. Er was voor den sonaten-avond m de Klei ne Zaal zeer voldoende belangstelling, al hadden wij ons deze toch grooter gedacht. Beide heeren toch zijn leeraars aan de Mu ziekschool der Maatschappij voor Toon kunst. En, hoorden wij Geirnaert al meer malen, alleen o fin gezelschap hier concer teeren, Berghout is voor ons al evenmin een vreemde. Want als solo-cellist van het Nederlandsch kamerorkest maakte hij met zijn groote muzikale gaven meermalen goe de sier. Begonnen werd met Sonate g kl. t. op. 5 no. 2. Streng en ernstig zet de so nate in met dalende toonladderreeksen in een Adagio sostenuto et espressiro. Piano en violoncel concerteeren te zamen, totdat de frivole begeleidingsfiguur intreedt, en het aanvangsthema weer terugkomt. Na meer kalme beschouwingen wordt het Alle gro voorbereid en een scherp geteekend hoofdthema ingezet. Het tweede thema hiervan is niet sterk contrasteerend. Maar voor eentonigheid is bij Beethoven geen gevaar door 't groote verschil in begelei dingsfiguren. Veel en prachtig passagewerk in het klavier geeft aan het werk iets heel brillants. De aandacht wordt voortdurend geboeid door de natuurlijke innige vloeiing van de voortreffelijke muziek. Is 't wonder, dat de uitvoering geestdriftig ontvangen werd? Zooals wij hierboven reeds aanga ven, waren zoowel cellist als pianist bij zonder op dreef. Beide zijn ras-muzikaal en voortreffelijk op elkander ingesteld. Berg hout heeft een gespierde soepele stokvoe- ring en perfecte vingertechniek en virtuo siteit. Hij heeft 'n prachtigen toon en weel derig bel-canto, voor de Kleine Zaal haast te veel volume. Hij streeft naar 't aller mooiste, vorscht altijd maar dieper, en, hoe wel beheerscht, geeft hij zeer gepassioneerd zich over aan zijn ontroering, eerlijk en spontaan. Geirnaert is weer geheel anders. Eenvou dig en ongekunsteld speelt hij joyeus en met groote affiniteit, heeft een weelderig fraaie toonvorming, volzongen cantilene en voortreffelijke techniek. Ook de ver klanking van Brahm's Sonate in f gr. t., die het eerste gedeelte van het concert be sloot, was uitmuntend door strafheid van rhythme en prachtige homogeniteit in de beide partijen. Geen uiterste of opdringe rige belichtingen en accentuaties. Veel werd hier intuïtief homogeen gehouden, gloedvol en levendig, wegwerkend datgene waarin Brahms niet los kon "komen van zich zelf. Een Brahms-vertolking naar ons hart! Na de pauze een eerste uitvoering van Sonate in d kl. t. op. 48 van Schistako- witsch, welke de belangstelling aanmerke lijk hééft vastgehouden. Moderne maar treffend mooie harmoniek, een alleszins aannemelijke zelfs mooie hoewel over het geheel genomen zeer droefgeestige stem ming, een enkel zinnetje slechts, dat aan humor herinnert. Het is een werk vol klankschoonheden en melodiek, praegnante rhythmische gedeelten, passages-trillers, arpeggio. De hier opgesomde uiterlijke eigenschappen hebben op zichzelf natuur lijk nog niet zoo heel veel te zeggen, maar de zeer hoogstaande vertolking openbaar de ons de ziel van het werk (dal in deel I en III iets gerekts heeft), waarin ook niet modern-voelende toehoorders een warmen levenden polsslag ontdekt zullen hebben. Trouwens bij' zoo'n compositie is er ook geen sprake van modem of oud, en wij brengen hulde aan beider vertolking. Hier had het programma gevoegélijk kunnen eindigen, want de Sonate g gr. terts van Breval maakte het programma wel wat overdadig. Breval's muziek (1756—1825) herinnert sterk aan die van zyn tijdgenoot Joseph Haydn. De uitvoering deed niet on der voor de reeds hierboven vermelde en zeer geroemde. Berghout en Geirnaert hebben ons een mooien avond geschonken en langdurig wa ren de tpejuichingen voor beide executan ten, die zoo eenvoudig, maar heel sympa thiek een gezonde manier van musiceeren bezitten. Er was een bloemenhulde voor den pianist. J. K. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Artsexamen le gedeelte, Mej. A. P. J. Boele, Bolnes en de neer L. Loopuyt, Bus- sum. Bevorderd: tot arts: Mej. J. A. Goed, den Haag en de heer M. Westerkamp, Leiden. KERKNIEUWS UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR BEUNE Uit Batavia wordt gemeld: Heden vond J de uitvaart en de teraardebestelling van j het stoffelijk overschot van pastoor Beu- j ne onder zeer groote belangstelling uit j alle kringen der katholieke samenleving i plaats. Onder anderen waren hierbij te- genwcordig de burgemeester van Batavia, ir. E. A. Voorneman, en vertegenwoordigers van den gouverneur van West-Java, van den resident van Batavia en van den di visiecommandant. Voorts waren alle katholieke organisa ties vertegenwoordigd, alsmede het hoofd bestuur en het afdeelingsbestuur van „St. Ignatius". Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Dinsdag géén audiëntie verleenen. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD ADVERTEEREN UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Jeugddag. Nu de groote dag voorbij is, blijft ons nog over 'n woord van 'dank te betuigen aan allen, die door hun mede werking dezen dag hieipen maken tot een, die door z'n schoon karakter getuigde van grootsch initiatief en van energiek werk. In 't bijzonder die Welgemeende dank aan de opperste leiding voor 't werk, dat zij zoo mooi bekroond mocht zien. Natuurlijk was niet alles geheel en al naar ieders zin. Waar nu 't plan is, om 't volgend jaar weer 'n groote parochiale Jeugddag te houden, -verzoeken wij hen, die zich hiertoe -geroepen voelen, schrifte lijke bewijzen van sympathie, vergezeld van eventueele op- of aanmerkingen, aan de Pastorie te dóen toekomen. Tenslo*te achten wij ons gelukkig mee te kunnen deelen, dat de opbrengst van de collecte op den Jeugadag gehouden ruim 200.— bedraagt-. Onze welgemeende dank aan de vele onbekende gevers en geefsters. Nagenomen giften kunnen in 'n envelop met opschrift „Jeugddag" nog in de brie venbus van de Pastorie worden gedepo neerd, evenals aanvragen om gratis toe gangsbewijzen voor de uitvoering van a.s. Zondag. Ook deze uitvoering zal, evenals de vorige op tij d beginnen, en wel om kwart voor acht/dus niet om half acht. STOMPWIJK—VEUR. Groene Kruis. Gisteravond gaf de af deel h g van het „Groene Kruis" een goed geslaagde propaganda-feestavond in hotel „De Zwaan" te Leidschendam. Na een hauelijk welkomstwoord van den voorzitter, a^n heer Warmolts, bijzonder aan Eui gé meester Keijzer, brengt hij hulde aan den aftr. denden voorzitter, den heer J. Koerts Dr. Reijers' hield een schitterende rede over: „Ziekteverwekkers", welke rede met lichtbeelden werd toegelicht. Door eenige miesjes werden een drietal tooneelstukjes opgevoerd, terwijl de con ferencier, de heer G. Bruigom en zijn be geleider W. Ooesei veel succes hadden. Ook het bekende Leidschendamsche strijkorkest onder leiding van den heer H. P. M. Heijdt mocht zeer veel -bijval oogstten. Met een gezellig samenzijn: werd deze prettige avond besloten. STOMPWIJK. Aanrijding. Gistermiddag kwam een groote treiler van de firma H. uit Amster dam, omdat deze te veel moest uitwijken voor een tegenligger, waardoor de lading overhelde, in aanraking met het hekwerk voor de garage van den heer H. aan den Westvlietweg met het gevolg, dat een zwa re gemetselde paal wérd afgereden. "Van de lading Van de theïler/ bestaande uit fruit, ging veel verloren. WASSENAAR. Geboren: Laurens Johannes, zoon van S. C. Bunnik—A. M. van den Berg Teuntje, dochter van W. DompelingJ. C. Pieters. Ondertrouw": J. D. FossenM. de Rooij H. Tipker- T. Bol H. J. van dei HulstA. P. Överdevest. Getrouwd: Jhr. W. G. Röell—M. A. B. del Court J. wan ZantenA. van der Veen N. van KeppelJ. van der Zwaan P. van Barneveld—-N. A. Yzerman H.'R. HoekstraAivan der Veen. Ingekomen:.! Boom, N.-H., schoen maker, uit Voorschoten, Oostdorperweg 178. J. Dannie, N.-H., dienstbode, uit Bloemendaal, San ihpxstlaan 64. C. de Graaf en gezin, N.-H., plaatsarbider, uit Den Haag, Wassenaarscheweg 2. W. Greeve, D. G., dir. N.V., uit Den Haag, Stoeplaan 6 (en gezin). G. J. W. Heller, R.-K., dienstbode, uit Assen, Wilhelmina- laan 1. G. van Huls, geen, studeni, uit Duitschland. v. Z. v. Nijeveltstraat 112. H. F. van der Koelen, R.-K., kinderjuf frouw, uit Venlo, van Calcarlaan 19. H. J. Kuijkhoven, N.-H., "onder beroep, uit Den Haag, Louisestraat 28. E. Kuijpers, G.K., dienstbode, uit Eethen, Groot Hoef ijzerlaan 8. A. Mitterbacher, vreemd, werkmeisje, uit Weenen (Oostenrijk) Stoeplaan 27. S. Oberreiter, vreemd, Ev., dienstbode, uit Schiebroek, v. Z. v. Nije veltstraat 32. M. Oudshoorn (Wed. van H. Mulder), N.-H., zonder beroep, uit Che- ribon (N.O. Indië), van.Zuylen van Nije veltstraat 283. G. J. Pierlot, R.-K., zon der beroep, uit Den Haag, Bothaplein 21. M. A. Scholten, geen dienstbode( uit Em- men, Papeweg 44. M. E. van der Schrieck (Wed. van J. Snijder), R.-K. liouwk. publi ciste, uit Katwijk, Rijksstraatweg 721. K. Schumann, vreemd, R.-K., dienstbode, uit Den Haag, van Bommellaan 4. R. Schwarz, vreemd, D. Ev., dienstbode, uit Den Haag. v. Z. v. Nijeveltstraat 62. J. W de Snoo, G.K., dienstbode, uit Hendrik Ido Ambacht, Schouwweg 36. W. B. Tinnevelt, R.-K. dienstbode, uit Gendrin- gen, Wittenburger g 12. A. Touchon en gezin, vreemd R.-K. Dir. van een ga rage, uit 's-Gravenhage, L. Kerkdam 22. C. Vermeer, G.K., dienstbode uit Vlaar- dingen, Raadhuislaan 2. J. M. Vis, N.H., hulp in de huish., uit Den Haag, Groot Haesebroekscheweg 51 D. Vreede en gezin, Rem., zonder beroep, uif Den Haag, Acacialaan 16. M. E. Wassenaar, N.-H., dienstbode, uit Leiden, Lange Kerkdam 84 H. Zeilmaker en gezin, D.G., bloemist, uit Rijswijk Z.-H., Kerkehout lOd. Vertro kken: E. de Vries, naar Ro den, Nietop 123. G. H. M. Noordman, naar Zoeterwoude, Weipoort B61. J. Th. Witteman, naar Lisse, Engelenplein 2. mosroPEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Twee Weezen (Yvette Guilbert) Het verminkte ge zicht. (Wallace Forel Dramatisch Sensatie. Dag. 8—11, Zondags bovendien 47 uur. Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Volwassenen Lido: Luxor: Romeo en Julia (Norma Shearer Leslie Howard) Het meisje met pro tectie (Marika Rökk Hans Solmger). De Tuin van Allah. (Mariene Dietrich - Charles Boyer). Dramatisch Revue Romantisch Dag. 8.-511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Afgekeurd Trianon: Pygmalion (Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade, Mathieu v. Eysden). Geestig Comedie Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd J. M. A. van den Bogaard naar Rheden, Velp, Arnhemschestraatweg 35. C. A. Lamboo, naar Katwijk, Voorstraat 89. R. van Duijsen, naar Den Haag, Mauve straat 25. S. I. W. Hoppe, naar Den Haag Kruisbessenstraat 12. P. A. Bruigom en gezin naar Den Haag, Mauvestraat 38. J J. Chr. Goemans, naar Den Haag, Mau vestraat 38. J. A. Sonneveld en vrouw, naar Rotterdam, 2e Middellandstraat 11. M. J. Bestebreurtje, naar Ridderkerk, G238 J. B. M. Raben, naar Didam, F12. K. Sikora, naar Den Haag, Burchtlaan 34. J. Abspoel, naar Leiden, Kolfmakersteeg 1. P. v. Barneveld en vr., naar Voorschoten, B. Treubstraat 52 B. A. Zuiderduin, naar Den Haag. Hollanderstraat 24. B. T. Jonker, naar Katwijk, Duinoordstraat 29. Wed. C. C. du Chatiniei geb. Kuiper, naar Idem. C. J. A. Begeer en gezin, naar Voorschoten, Leidscheweg 221. L. Som- mer, naar Woubrugge, Huize Zuidhoek. M. E Th. Hoogweg, naar Den Haag, Loos- duinschekade 524. A. Stawinsky, naar Den Haag, Raamweg 45. Wed. D. Grimm geb. van Vliet, naar Amsterdam, Breede- weg 43. A. M. van Mensch, naar Voor burg, van Leydenstraat 10. H. C. Obreen en vrouw naar Zaltbomme! Ca- merschestraat 6. M. E. Lange, naar Voor schoten, Leidscheweg 221. G. van Oort, naar Den Haag, Stuyvesantstraat 71. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DLN RIJN. De zegelactie. Er blijkt voor dé 'A.-M. A- groote belangsteling te bestaan. De'actie is nu een -goede week bezig en in.deze pe riode besloten nog 20 winkeliers tot deel name aan deze actie. In deze beginperiode werden reeds 4000 reis- en zegelboekjes uitgegeven, terwijl reeds een groot aantal zegels crciuleert. Het eerste pretje, de Jeugdmiddag met het optreden van den Hofartist Henri Nol- lens met zijn poppenkast en goocheltooren zal vermoedelijk reeds op 22 Mei zijn. Jammer is het dat bij het comité eenige klachten zijn binnengekomen over het niet uitreiken van zegels door winkeliers. Men hóude er rekening mede, dat men bij con tante aankoop recht heeft op zegels. Mocht uw winkelier verzuimen zegels te verstrek ken, neem even de moeite hem er aan te herinneren en dan komt het in orde. Indien u nog niet in het bezit is van een Reis- of Zegelboekje, schaf er nog heden een aan Elke deelnemende winkelier heeft ze in voorraad. Indien u persoonlijk geen inte resse heeft voor zegels, ntem u ze dan om te verdeelen onder hen, waarvan u weet, dat ze gaarne in Augustus eens een dagje uitgaan, doch er niets of heel weinig voor kunnen uitgeven. KOUDEKERK. Gehuwd: Paulus Verkade, 24 j. en Jo hanna de Jong, 21 j. Overleden: Willempje Voets, 75 j., wed. van Maitinus Visser. Ingekomen: Jan Haspers, van Am sterdam; Anton A. Jansen, van Bodegra ven; Marchiena Schimmel, van 's-Graven hage; Johanna van Veen, van Wassenaar; Helena Vissei, van Alkemade; Neeltje J. j Nagiegaal, van Leiderdorp; Christina Lam- I mertsma, van Amsterdam; Teunis Rozen- daai, van Hazerswoud«; Cornells H. van Wetten, van Alkemade, Anna W. Verduijn, van Alphen aan den Rijn; Hermanus van I Bostelen, van Leimuiaen; Gerritje J. Rom- I mes, van Zeist; Alida A. Roos, van Wou brugge. Vertrokken: Leendert Oudshoorn naar Rijnsbuig; Geertje Rietveld naar Lei derdorp; Johannes de Pieper naar Ooster- Nijkerk; Trijr.tje Snippe naar Leiden; Ger- rit en Hendrik van Klaveren naar Ter-Aar; Gerrit van den Nagel naar Woubrugge; Rinke Duiker, naar Lisse; Elisabeth Horst man naar Alphen aan den Rijn; Teunis Ro- zendaal naar Zoeterwoude; Jan Nieuwen- j huizen en gezin naar Leiden; Klaas Land stra naar Nieuwkoop; Tijgje van der Wind naai Amsterdam; Leendert de Wit naar Al phen aan den Rijn; Cornelia Westgeest naar Hazerswoude. NIEUWKOOP. Geboren: Pieternella Maria d. van J. van Leeuwen en C. Vork. Cornelia Wil- helmina Maria d. van J. A. Vianen en M. H. Janmaat. Laurentius Jacóbus Ma ria z: van J. L. van der Zwet en G. A. Vink. Anton z. van V. Blom en A. Schip per. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Rede mr. Goseling, voorzitter R.K. Staatspartij.Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. Zondag, Ned. Reisvereeniging voor Katho lieken. Fietstocht. Vertrek Kore- vaarstraat, 11 uur v.m. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a. s. waarge nomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136; A. J. Donk, Doezastraat 21, telef. 1313, en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BOSKOOP Propaganda-avond. Woensdag 21 April werd er alhier doqr de propagandaclub „St. Michaël" een groote propaganda- avond'gegeven in het R.K. Ver.gebouw, waar als spreker optrad pater A. van Schalen O.F.M. uit Woerden, met als on derwerp: „Onze tijd vraagt dynamiet, geen stopverf". Tevens werd de avond opgeluisterd door „The Kolping Boys" uit Gouda. De voorz., de heer Th. Pannebakker, opende de avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en wijst erop, dat er nog zoo'n groot getal jongelui is dat nog geen lid van de Staatspartij is. Nadat vervolgens door The Kolping Boys" de Pausmarsch en het Panis Ange- ücus was gespeeld, was het woord aan den spreker die een schitterende rede hield. Spr. ving zijn red aan met een opwek kend woord tot de jongelui, hen wijzend op de noodzakelijkheid van organisatie in eenheid, ook op politiek gebied. Vooral de jeugd, welke nog een heel leven vcor zich heeft, moet zorgen voor die eenheid in de verschillende onderdeelen. Wij moeten Strijden tegen het communisme en het so cialisme en nationaal-socialisme. Wij moe ten één zijn en één blijven vooral de jon geren, maar daarvoor is dynamiet ncodig en geen stopverf. Wij moeten sterk staan in den strijd voor de eenheid en niet in elkaar zakken zooals zou gebeuren als wij van stopverf waren. Eén in godsdienst, want laten wij die los, dan zitten wij straks ook in een concentratiekamp of hangen aan een lantaarnpaal. Er zijn menschen, die maar thuis op hun dooie gemak in een garoote luie stoel zitten en alles maar goed vinden, maar de jeugd kan dat niet. Die vraagt wat anders, die wil vooruit en dat is geen stopverf maar dynamiet, hetgeen tot uiting komt bij zwemwedstrijden, bij hardloopen, bij zesdaagschen enz., steeds vooruit met vuur, dynamiet. Maar daarbij moeten wij niet denken: het komt er op één niet op aan. Napoleon zou de slag bij Waterloo hebben kunnen winnen als er niet één generaal was, die anders wilde en die de schuld werd van het verlies. Dus allen één en één voor al len, zoo moet het zijn. In Spanje strijden de communisen in een groote eenheid met elkander voor haar doe! al is dit ook geen goed doe! Zij verliezen alles, ouders, broers en zusters, vrouwen en kinderen om te strijden voor die ééne zaak. Laten wij ook in groote eenheid strijden voor onze zaak welke een goede zaak is en als een dé Ruy- ter staan op het schip der Staatspartij, vol vuur en dynamiet. Sluit u, als gij nog geen lid zijt, aan bij de Staatspartij of de Propagandaclub „St. Michaël" en toont, dat er pit in u zit, dy namiet en geen stopverf. Een dankbaar applaus beloonde spr. voor zijn mooie goedvolle rede. Na een Kort dankwoord van den voorzitter tra den „The Kolping Boys" wederom op met een muzikale show, welke een groot suc ces was en buitengewoon goed in den smaak viel. iHerna sprak kapelaan Keijzer nog een kort woord en werd de avond ge sloten met een gezellig ba! BINNEN 3 O METER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om vrijgesteld zijn van de plicht licht op te hebben JJfï

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2