DONDERDAG 22 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.K. Politiebond „St. Michaël" De herdenking van zilveren feest. Receptie en feestavond. Zooals wU gistermiddag i :ds meldden, was de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Sint Michaël" in Huize „Maria" gehouc'en, zeer druk be zocht. De Commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, die reeds aanstonds blijk van be langstelling gaf. wensclite de afdeeling van harte geluk. In het voorwoord tot het pro gramma had spr. gelezen, dat de samen werking met de superieuren altijd uitste kend was geweest, tengevolge waarvan de materieele positie veei was verbeterd. Het eerste gedeelte van dit betoog onderschreef spr. ten volle, voor de rest liet hij het oor deel aan anderen ovei Begreep spr. de doelstelling van de af deeling goed, dan hebben er aan de op richting niet alleen materieele, doch ook ideëele motieven ten grondslag gelegen. Daarom mede werd de afdeeling een geestelijk adviseur toegevoegd, met wien spr. verschillende vriendschappelijke be sprekingen heeft moger. voeren. Spr. wilde tevens niet ontkennen, dat de ideëele oogmerken ook door de superieuren niet verwaarloosd worden. Spr. hoopte ver der, dat de vereeniging in groei en bloei mogen toenemen onder dezelfie samenwer king, niet alleen vooi de materieele be langen maar ook ter verwezenlijking van de ideëele oogmerken, welke men zich ten doel heeft gesteld. In zijn dankwoord tot den commissaris van politie zeide de afdeelings-voorzitier, de heer S. Verver, dat men bleef vertrou wen op de medewerking der superieuren. Ook andere bezoekers uitten in kortere of langere wenschen hetgeen zij voor de afdeeling op het hart hadden. Onder de velen, die de afdeeling kwamen complimenteeren, noemen we o.m. de zeer- eerw. heeren pastoors R. Smits en Th. M. Beukers, de weieerw. heeren pater E. v. d. Snoek en kap. P. M. Verhoofstadt, den hoofdinspecteur van politie, chef der re cherche den heer W. G Weijers, de inspec teurs K. W. Wijk (mede namens verhinder-- de collega's) en B. C. Bueninck. oud-inspec teur L. Duval; verder den heer J. H. A. Manders namens de R. K. raadsfractie, den heer J. H. Langeveld namens „Katholiek Leiden". Voorts kwamen er afgevaardigden van de afd. Leiden van den Bond van Chr. Politieambtenaren in Nederland, van de Politiemuziekvereeniging, waarvan mede de directeur, de heer M. Bolderdijk aanwezig was, van den Alg. Ned Politiebond in Ne derland, afd. Leiden, van de Leidsche Po litie Sportvereeniging, van de ARKA en „Perosi". Verschillenden deden hun wenschen ver gezeld gaan van fraaie bloemstukken. Schriftelijke geluk wenschen waren er nog ingekomen van der. inspecteur van po litie D. W. v. d. Wal, van St. Raphaël, St. Jan (P.T T.) en de Graal. De voorzitter dankte telkens de sprekers voor hun woorden van sympathie ten op zichte van St. Michaël en uit het veelvul dig bezoek kregen wij den inuruk, dat de jubileerende vereeniging zich in veler ach ting mag verheugen, DE FEESTAVOND. Des avonds te 8 uur waren de leden met huisgenooten en genuodigden wederom bijeen in de zalen van „Zomerzorg" om' het zilveren jubileum met een feestavond te besluiten. Hierbij waren o.m. tegenwoordig de com missaris van politie, Je heer R. J. Meyer, de hoofdinspecteur, de heer W G. Weyers met zijn echtgenoote, de oud-inspecteur, de heer L. Duval met zijn echtgenoote, de heer Th. M. W. Bergers, lid van den Gemeente-' raad, vertegenwoordigers van Katholiek Leiden, de Graal en van zuster-afdeelingen der jubileerende vereeniging. Na een stukje muziek ter inleiding door Thé Dutch Players, spvak de heer Verver een woord van welkom tot alle aanwezi gen en herinnerde eraan, hoe 25 jaar ge leden eenige katholieke politiemannen bij een kwamen om tot oprichting van een af deeling van den katholieken bond te komen. Zij hebben daarvan geen spijt ge had. Spr. bracht den commissaris van politie dank, dat hij de leden der afdeeling in de gelegenheid heeft gesteld verlof te geven of dienst te ruilen om nen in de gelegenheid te stellen het feest bij tf wonen Ook bracht spr. dank aan al degenen, die door dienst- ruiling voor hun collega's hebben willen .inspringen. Toespraak bondssecretaris W. Kleyn. Spr. zeide na zijn inleiding, dat er op 'n dag als deze een of meerdere grepen uit de geschiedenis worden gedaan en spr. kon mededeelen, dat de samenwerking met andere organisaties hier steeds uitstekend is geweest. Beter dan in andere plaatsen. Wanneer de organisaties een uitnoodiging ontvangen van het Gemeentebestuur voor een conferentie, pleger, zij immer tezamen van tevoren overleg. Vijf en twintig jaai geleden ging het zoo gemakkelijk niet zich omwille van zijn be ginselen afzonderlijk te oxganiseeren. Waar om? Waarom, zoo vroeg men, moest men spelbreker zijn? Eendracht toch maakt macht. Terugkomend op de boven aangehaalde samenwerking, constateert spr. met voldoe ning, dat ook hieruit geleerd kan worden, dat eendracht macht maakt. Wanneer men incontact komt met den Gemeenteraad, welke uit zoo verschillende heterogene be- standdeelen is samengesteld, dan is de po litieke schakeering in ae organisaties mede gewenscht. Spr. toonde zich dankbaar, dat de heer Bergers hier aanwezig was, die meerdere malen getoond heeft de belangen van de politie voor te staan. Spr. vergelijkt dan de arbeidsvoorwaar den van 25 jaar geleden en na, het verschil tusschen diensttijden er het verschil in loon en constateert na alles wat er geschied is, dat men tevreden mag zijn. Op de vraag, of „Sint Michaël" dat ge daan heeft, antwoordt spr. neen! Dat is verkregen door samenwerking met de an dere organisaties en ctoor den Gemeente raad. Wanneer niet altijd verkregen werd hetgeen gevraagd werd, dan was zulks om dat de Gemeenteraad rekening moet houden met het algemeen beiang. Dankbaar nerinnerde spr. aan het werk der oprichters doch eveneens degenen, die 25 jaar lang leiding hebben gegeven. Wat het vergaderingbezoek betreft, doet spr. een speciaal beroep op de dames, opdat in de toekomst de vergaderingen goed be zet mogen zijn, zulks ter versteviging van de orgatiisatie. Namens het hoofdbestuur uit spr. den op recht hartelijken wenscb tot de jubileerende afdeeling* vivat, crescat, floreat! Hierna sprak de heel Kleyn nog een spe ciaal dankwoord tot de heeren Verver en Van Schaick, die vanaf de oprichting in het bestuur hebben gezeter en met wie hij ge durende 16 jaar de beiangen der Leidsche afdeeling heeft mogen behartigen. Hij wenschte hun ter slotte nog een lange reeks van jaren toe. (Applaus). Wijl de geest, adviseur, kap. Dorbeck nog niet aanwezig was, werd intusschen de af werking van het programma voortgezet 'en konden de aanwezigen genieten van het optreden van den buikspreker „Baradmi" met zijn pop August, alsmede van de goocheltoeren van prof Ali Libi, die beiden voortreffelijke staaltje*, van hun kunnen aan den dag legden. Intusschen was de geest, adviseur ge komen, die daarna een korte, kernachtige toespraak tot de aanwezigen hield. Toespraak kap. B. Dorbeck. Tusschen de feeststemming door wilde spr. even wijzen op den ernstigen onder grond van dit feest en spr. stelde daarom de vraag* Wat hebben wij te verstaan on der' principieele organisatie? Dat is een organisat'e, welke berust op principen, die als doelstelling heeft door voering van bepaalde, in ddt geval katho lieke beginselen. De kerkelijke overheid heeft met kracht en klem aangedrongen zich katholiek te organiseeren ter verdediging dier beginse len ook in het katholiek openbaar leven, opdat men ze daardoor veilig kan stel len en geschikt maken voor het algemeen belang. De katholieke politieman moet, aldus spr., voor de volle honderd -percent beant woorden aan de verwachtingen wélke zyns gelijken en superieuren van hem koesteren, zoowel Katholieken als niet-Katholieken. Aan een Katholiek mogen hoogere, stren gere eischen gesteld worden dan aan me nig ander. Daarom spoort spr. allen aan zich te be zinnen op den ernstigen plicht principieel te zijn, een Katholiek van de daad, een beginselvast man. Hij wekt zijn toehoorders op altijd zoo op te treden dat men aan hen kan zien wat de katholieke beginselen in de prac- tijk van het leven waard zijn. Daarbij moet men niet alleen negatief, doch ook positief te werk gaan. Door het goede voorbeeld moet men de Katholieke beginselen in het openbare leven helpen uitdragen. Die beginselen verklaart spr. nader Men moet hebben een Godsgeloof, het geloof in het bestaan van één God, die al len en alles heeft geschapen, met een en hetzelfde doel: Gods eer en der menschen eigen geluk. Een ander beginsel is de erkenning van een zedelijke orde, afgeleid uit de open baring en het gezond verstand. Op dit ge bied mogen geen concessies gedaan wor den aan den modernen tijd. Een derde beginsel is: eerbied voor het gezag. Elk gezag komt van God, niet al leen het kerkelijk, doch ook het burger lijk. Spr. uitte zijn dankbaarheid over de aan wezigheid van eenige superieuren, dragers van het wettig gezag. Meer dan eenig ander katholiek moet de politieambtenaar ook het kerkelijk gozag steunen en volgzaamheid toonen. Hij mag slechts in uiterste noodzaak strijd voeren Hij moet een goed politieman zijn en op- rech. collega van iedereen, ook van den niet-katholiek. Den vertegenwoordigers van andere niet-katholieke politie-organi- saties brengt spr. in verband hiermede danfc voor hun aanwezigheid. Verder wijst spr. erop, dat de maat schappelijke belangen niet uit het oog be- hoe^ en te worden verloren, doch zij karnen op de tweede plaats. Wij zijn en blijven, aldus spr., prmci- pieële tegenstanders van volkomen gelijk schakeling der menschen, wij haten den klasse- of standenstrijd, al. blijven we vasthouden aan een menschwaardig be staan. Wij erkennen naast ons het gelijkwaar dig recht als burger van ieder mensch naast ons, wij streven tenslotte de verbe tering der fouten na door ordening vol gens de Encyclieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo anno". Tensiotte wenscnle spr. ,Sint Micftaël" toe, dat het in lengte van jaren moge voortgaan ten zegen te zijn van de leden, die zich achter haar vaandel scharen 'Applaus) Hierna werd het feestprogramma ver der afgewerkt, dat, keurig verzorgd, allen een zeer genoeglijken avond bood. Tot slot van het officeele feestprogram ma volgde nog een aardige één-acter van Albert Gerritsen en zijn mannen, waarna de avond besloten werd met een gezellig samenzijn onder leiding van Albert Ger ritsen. DE VROUWELIJKE CONDUCTEURS. Naar wij vernemen zal met de proef tot het indienst nemen van vrouwelijke con ducteurs op de stadslijn der N.Z.H.T.M. op 1 Mei een aanvang worden gemaakt. ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 12. NED. OOST-INDIE VERTREK VAN HOOFDAALMOEZENIER NOORDMAN. Aneta seint uit Batavia: De Nederland- sche hoofdaalmoezenier voor leger en vloot, Kolonel J. Noordman, is hedenmorgen van Batavia vertrokken voor zijn reis naar Medan. Hem werd onder meer door den commandant van de zeemacht uitgeleide ge daan. LAATSTE BERICHTEN HET OVERLIJDEN VAN DEN BURGEMEESTER VAN SOEST. H. M. de Koningin zal zich morgen bij de teraardebestelling van den overleden burgemeester van Soest, mr. Deketh, op de Ned. Herv. begraafplaats te Soest, doen ver tegenwoordigen door den kamerheer i. b. d. mr. Baron van Harinxma thoe Slooten, burgemeester van 's-Graveland. De Prinses en de Prins hebben telegra fisch van hun deelneming doen blijken. Namens het Prinselijk Paar is heden een krans aan het sterfhuis bezorgd. DOODELIJKE AANRIJDING Hedenmiddag om half één is nabij de ga rage Faszbender op den Udenscheweg te keghel, de 76-jarige A. Verbeek, toen hij plotseling den weg overstak, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het R.K. ziekenhuis te St. Josephovergebracht. LADING KOLEN OP HET LICHAAM Vanmorgen was de 34-jarige kolen werker D. Looy uit de Dillenburgstraat te Rotter dam aan het werk op het bij het terrein van de Nederlandsche Spoorwegen aan de Oostmaaslaan aldaar gemeerd liggende schip „Johanan III". Op een gegeven oogenblik liep een lier uit zijn werk waar door een bak met ongeveer 400 kg. kolen van een hoogte van ongeveer vijf meter neerstortte. De man kreeg de lading ge deeltelijk op het linkerbeen. Met een ver brijzeld iijbeen en wonden aan het hoofd is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. INBREKERS AANGEHOUDEN. In het begin van het jaar werd in een grossierszaak in de Indische Buurt te Am sterdam een inbraak gepleegd. Een partij sigaren en sigaretten werd gestolen. Eeni ge bekenden van de politie werden van dezen diefstal verdacht en sinds geruimen tijd was hun opsporing verzocht. Heden nacht is de politie er in geslaagd op het Oosteinde een 55-jarigen man aan te hou den, die vermoedelijk den inbraak heeft gepleegd. De man werd voorloopig in het bureau Stadhouderskade opgesloten, waar men bij onderzoek een partij loopers op hem vond. Vanmorgen is de inbreker naar het bureau Linnieusstraat overgebracht, waar hem een verhoor werd afgenomen. Voorts heeft de politie vannacht op de Brouwersgracht nog een 19-jarigen jonge man aangehouden, die daar met een acte- tasch wandelde. Bij onderzoek bleek deze actetasch eenige voorwerpen te bevatten, afkomstig uit een fabriek op het Prinsen eiland, waar de jongeman kort te voren had ingebroken. Ook de actetasch was uit deze fabriek ontvreemd. De aangehoudene is in het bu reau Spaardammerstraat opgesloten. DEENSCH JOURNALISTENBEZOEK AAN DE BLOEMBOLLENVELDEN. Op uitnoodiging van de K. L. M. zal mor gen een zevental Deensche journalisten, on der leiding van den vertegenwoordiger der K. L. M. te Kopenhagen, den heer E. E. de Jong, een vlucht maken met de Douglas DC 3 van Kopenhagen naar Amsterdam, om met de nieuwste aanwinst van de K. L. M.-vloot kennis te maken. Het gezelschap komt om twee uur op Schiphol aan en zal daar ontvangen wor den door het hoofd van de afdeeling han- der der K. L. M., den heer D. J. de Vries. Na een kort bezoek aan het vliegveld Schiphol, zullen de journalisten een tocht langs de bloembollenvelden maken. Na af loop hiervan zal mevr. Geysendorffer, die Deensche van geboorte is, de journalisten te haren huize (Dahlialaan 3, Aerdenhout) een thee aanbieden. Des avonds zal de K. L. M. in hotel de 1 Europe ter gelegenheid van het bezoek een diner geven. TEWATERLATING VAN „DE TROMP" UITGESTELD. Tengevolge van een ingetreden vertra ging zal de tewaterlating van de flottielje- leider „Tromp" op de werf van de Neder landsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam eenigen tijd moeten worden uitgesteld. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op 0.72 per kg. SCHIPBRUG BU HEDEL AFGESLOTEN. De K. N. A. C. bericht, dat de schipbrug bij Hedel Vrijdag 23 dezer afgesloten zal zijn voor alle ver&eer van des voormid dags 8.30 uur tot des namiddags 5 uur. Overtocht is mogelijk met het pontveer, behalve voor voertuigen met een grooter gewicht dan 6000 kg. en voor aanhangwa gens en opleggers. HET WATER WAST. Uit Zutphen wordt gemeld: De IJssel en Berkel zijn weer flink aan het wassen. In het laatste etmaal steeg de IJssel 26 c.M., zoodat de stand vanochtend 6 M. 85 N. A. P. was. Verwacht wordt, dat morgen de stand 7 M. zal zijn. De Uiterwaarden staan voor een groot deel onder. Ook aan den lagen loswal langs den IJssel stroomt het water. In Corten- oever en Steenderen staan vele weiden blank en men heeft het vee naar huis moe ten halen. De Dierenscheweg te Steenderen is ondergeloopen, zoodat de overtocht al leen per roeiboot mógelijk is. De pont aan het Brokhorstveer kan haar werk eveneens niet verrichten. BAKFIETSBESTUURDER DOODGEREDEN. In den avond van 2 December 1.1. heeft een veertigjarige handelsreiziger uit Sant poort met zijn auto een bakfiets aangere den, welke hij niet tijdig had opgemerkt. De bakfietsbestuurder H. werd zeer ernstig gewond en overleed korten tijd na het on geluk. Het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank had veertien dagen geleden vijf-en-zeven tig gulden boete, subsidiair vijf-en-twintig dagen hechtenis tegen den automobilist ge- tischt wegens het veroorzaken van dood door schuld. De rechtbank veroordeelde den handelsreiziger heden tot écn maand voorwaardelijke gevangenisstraf en vijf- en-twintig gulden boete. ONGELUK OP HET TERREIN VAN DE HOOGOVENS TE VELSEN. Op 5 November van het vorige jaar is op het terrein van de hoogovens te Velsen tij dens het rangeeren van een trein een on geluk gebeurd. Een machinist, een ran geerder en een voorman voerden met den trein een manoeuvre uit, welke door de di rectie der hoogovens verboden was. Door dat een koppeling bleef haken, raakte de rangeerder, de 43-jarige H. G., tusschen de buffers bekneld met het gevolg, dat zijn rechter been boven de knie moest wordeA afgezet. De 53-jarige voorman L. V., dié tijdens de manoeuvre een wissel had verzet, het geen hij niet had mogen doen, stond veer tien dagen geleden voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Het O.M. had, rekening houdende met de disciplinaire straf, welke den verdachte reeds was opgelegd, vijf-en- twintig gulden boete, subsidiair vijf-en- twintig dagen hechtenis geëischt De recht bank sprak den voorman heden vrij. TELEGRAMMEN BOMBARDEMENT VAN MADRID. MADRID, 22 April. (A.N.P.) Gisteravond tien uur publiceerde de verdedigingsraad van Madrid een communiqué, waarin o.a. gemeld wordt, dat de artillerie van de na tionalisten de hoofdstad heeft gebombar deerd, waardoor dooden en gewonden zijn gevallen en groote materieele schade werd aangericht. SCHUSCHNGIG TE VENETIë VENETIë, 22 April (A.N.P.) De Oos- tenrijksche bondskanselier, dr. Schusch- nigg, is hedenochtend vijf minuten voor elf te Venetië aangekomen. Hij werd op net station ontvangen door Mussolini, die hem naar zijn hotel vergezelde. Van hier Legaf de Duce zich te voet naar het pa leis van de prefectuur. Het eerste onderhoud van vanmiddae vier uur worden gehouden. Te Venetië heeft men ter gelegenheid van het bezoek van Schuschnigg de versiering van gisteren, het feest van den arbeid, laten hangen. Overal wapperen vlaggen en er Zijn meer dan levensgroote portretten van den Duce aangebracht. De Duce zelf is hedenochtend per vlieg tuig te Venetië aangekomen. Hij bestuur de zijn toestel zelf en was vergezeld van zijn schoonzoon, den minister van Buiten- landschë Zaken, graaf Ciano en den onder staats-secretaris voor luchtvaart, Valle. MENSCHELIJKER BEHANDELING VAN DE ABESSIJNSCnE KRIJGS GEVANGENEN VERZOCHT. LONDEN, 22 April. (A.N.P.) Verscheide ne parlementsleden en de dekens van Can terbury, Rochester en Winchester hebben een verzoekschrift gezonden aan den secre taris-generaal van den Volkenbond, Ave nol, waarin wordt verzocht, dat de bond pressie uitoefent op de Italiaansche regee ring om de Abessijnsche krijgsgevangenen meer „menschelijk" te behandelen. Afschriften van dit verzoekschrift zijn gezonden naar den koning van Engeland, den hertog van Gloucester, den minister president, de aartsbisschoppen van York en Canterbury en aan de ministers van buitenlandsche zaken van alle staten, le den van den Volkenbond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Adrianus, z. van A. J. Cambier en J. P. Langerak. -- Hen- drika Maria, d. van C. Rietveld en L de Kooker. Maria Christina, d. van H. P. Ravestein en J. M. Vonk. Hendrika Gerarda, d. van T. de Zeeuw en G. E. v. Zee. Maria Alida, d. v.n N. van Dijk en M. F. A. Dille. Guy Hughe Roland, z. van J. P. I. A. B. Trzecieski en S. R. L. M. v. Aubel. Albert, z. van J. Sjoerds en C. B. v. Dijk. Ondertrouwd: H. v. Duuren, jm. 30 j. en A. C. M. Jongbloed, jd. 22 j. G e t r o u w d: W. F. van As, jm. en R. v. d. Mark, jd. A. Burghoorn, gesch. m. en F. Schroder, jd. W. F. Gorree, jm. en A. Neutenboom, jd. J. de Kie- wit, wedn. en H. E. Stechert, jd. J. Le- mair gesch m. en M. M. Bomli, jd. A. Ottenhof, jm. en J. C. du Mortier, jd. J. H. Pieket, jm. en G. v. d. Tuin, jd. P. J. Schouten, jm. en S. Nieuwenburg jd. M. Verbiest, jm. en M. J. Sjardin, jd. A. Vlaanderen, jm. en M. v. d. Wijn- gaar<j jd. W. Webbers, jm. en G. v. Zelts j<L A. Zaalberg, jm. en S. Immink jd. E. B. Hagoort, jm. en J. M. E. Del fos, jd. W. v. d. Wijngaard, jm. en A. Erades, jd. Overleden: A. G. H. Kuiper m, 54 j. C. C. M. v. d. Sman, z. 5 w.P. v. d. Poel, m. 62 j. ZEVEN MIJNWERKERS DOOR INSTORTING BEDOLVEN. LONDEN, 22 April (A.N.P.) Bij een in storting in een steenkoolmijn van Brods- worth zyn zeven arbeiders bedolven. Zij konden snel worden uitgegraven, doch een is overleden en de zes anderen v/erden ge wond. Zij zijn in het ziekenhuis van Don- caster opgenomen. LICHAMELIJKE OPVOEDING DER TURKSCHE JEUGD. INSTANBOEL, 22 April. (A.N.P.) Onder den naam „Verbond van Ataturk's jonge menschen" zullen alle jongens en meisjes in Turkije, die tusschen 16 en 21 jaar oud zijn, ondergebracht worden in clubs, waar zij een lichamelijke en voorbereidende mi litaire opleiding zullen ontvangen. Deze clubs zullen door de regeering worden op gericht en voor de instandhouding ervan zijn aanzienlijke bedragen uitgetrokken. „De jeugd, aldus heeft president Ata turk verklaard, is de steunpilaar van het nieuwe Turkije en zij zijn de wachters van het re- publikeinsche regime". DE TWEEDE MOORDENAAR VAN RIEDEL GEARRESTEERD. BUENOS AIRES, 22 April. (A.N.P.) Ook de tweede moordenaar van den Duitscher Riedel is in een voorstad van Buenos Aires gearresteerd. Het is een Argentijn, de naam van den man is nog niet bekend gemaakt. OUD DEENSCH THEATER DOOR BRAND VERNIELD. HADERSLEBEN, (Noord Slees wijk), 22 April. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is het honderd jaar oude theater „Alte Thing" door brand geheel vernield. De brand brak uit kort nadat de bezoekers het theater hadden verlaten. De schade wordt op en kele honderdduizenden kronen geraamd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 5.0018.30, idem II 1.7014, pieterselie 0.301.00, radijs 1.304.00, kropsalade f 1.003.70, sel derie 0.301.00, wortelen 9.00, rabar ber 5070 cent, per 100 kg.: kroten, ge kookt 15, witloof 412, postelein 1222, spinazie f 28, uien f 1.002.50 wortelen 1.002.80, andijvie 212, prei 1.50—2.20. Melkveiling Week von 29 April tot en met 1 Mei consumptiemelk 1ste klas 6.50, 2e klas f 6.25, 3e klas 6.00, indus- triemelk van f 4.504.60. Prijs voor te leveren bove taxe-melk in georganiseerd overleg voor de week van 29 April tto 1 Mei 1937, voor het district Leiden gelijk aan den door de Regeering vasttfestelden prijs. GOUDA, 22 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1422 stuks, waarvan 80 slachtvar- kens: vette 2324 cent per pond, levend met 2 pet. korting. 294 magere varkens 2530, 632 biggen 1216, Geldersche biggen 1620, 5 runderen 120230, 385 nuchtere kalveren 610. 26 bokken en geiten 26 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 223 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 1921.50, 2e kwal. 1718. Handel matig. Boter. 553 ponden Boter. G.oeboter 0.650.70 en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 223.500 stuks eieren. kippeneieren f 2.603.00, eendeneieren 2.402.60 per 100 stuks. Handel vlug. WISS ELNOTEER1N GEN (AMSTERDAM} Londen 9-0-Vs Berlijn 73.431 '2 Parijs 8.10 Brussel 30 85 Zwitserland 41.76 Kopenhagen 40 25 Stockholm 46 45 Oslo 45.25 New York 1.825,'s Praag 6.361/Ó

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3