DONDERDAG 22 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT DE WEDSTRIJD R. K. NEDERLAND—OOSTENRIJK. De kaartenverkoop. Betreffende den kaartverkoop voor bo venvermelden wedstrijd wordt ons nog medegedeeld, dat tot 3 Mei a.s. plaatsen kunnen worden besteld aan het adres van den heer A. M. Dijkman, Perziklaan 90, Den Haag, onder toezending van het ver schuldigde bedrag. Postgiro 339042. Toezending zal geschieden naar volgorde van binnenkomst. Deze termijn is o.a. gesteld om de ver- eenigingen in staat te stellen zich tijdig van kaarten te voorzien. Na 3 Mei zullen, indien er nog kaarten beschikbaar zijn, deze aan de voorverkoop adressen pond-pondsgewijze worden ver strekt. De prijzen der plaatsen zijn: Overdekte Tribune 1.25; le Rang (Tri bune-zijde) 0.80; 2e Rang (staantribune- lange zijde f 0.50; 3e Rang (achter doel) 0.40; Werkloozenkaarten 0.25; Jongens- kaarten 0.15. De plaatsbewijzen voor de overdekte tribune vermelden op de achterzijde het nummer van de plaats, welke men in moet nemen. Ieder heeft dus een vaste zitplaats op de overdekte tribune. Voor de werkloozen zijn (alleen in voor verkoop) 1000 kaarten beschikbaar gesteld. Iedere werklooze kan op vertoon van stem pelkaart twee kaarten tegen betaling van 25 cent per stuk bekomen. Deze kaarten' geven recht van toegang tot de tweede of derde rang. Bij de controle op het A. D. O.- terrein dient de stempelkaart opnieuw te worden vertoond. Aan het terrein zijn de ze kaarten niet meer verkrijgbaar. R. K. F.-ELFTALLEN IN TOUW. Zuid-Noord op 9 Mei in het Sportpark te Boxmeer. Naar men ons van de zijde van het R. K. F. bestuur mededeelt, zal de traditio- neele wedstrijd ZundNoord op Zondag 9 Mei a.s. in het prachtige sportpark te Boxmeer gespeeld worden. Deze wedstrijd is dit jaar dzarom juist van zoo'n groot belang daar de Keuze-Commissie van de R. K. F. uit deze 22 spelers een elftal zal samenstellen, dat na nog een oefenwed strijd op Tweede Pinksterdag te hebben gespeeld, op Zondag 23 Mei in Den Haag op het A. D. O.-terrein den strijd zal aan binden tegen de Oostenrijkers. WEST EUROPA—CENTRAAL EUROPA. Dr. Sarosy zal in ieder geval meespelen. In een gisteren te Boedapest gehouden bijeenkomst van enkele der belangrijkste voetbalclubs van Hongarije is besloten om de grootst mogelijke medewerking te ver- leenen aan den F. I. F. A.-wedstrijd West- EuropaCentraal Europa, welke op 20 Juni a.s. in het kader van den Olympi- schen Dag te Amsterdam "wordt gehouden. Ir. Fisher heeft den voorzitter van de organisatie-commissie, den heer K. J. J. Lotsy, er van in kennis gesteld, dat in te genstelling met anders luidende berichten, op den volledigen steun van Hongarije kan worden gerekend. Hoewel het Centraal Europeesche elftal eerst over enkele weken definitief zal wor- desn samengesteld, is het thans reeds ze ker, dat de bekende Hongaarsche spil, dr. Sarosy, in de ploeg zal worden opgeno men. HOCKEY NEDERLAND—DÜITSCHLAND. Het Oranje-elftal samengesteld. Het Nederlandsch hockey-elftal, dat Zondag 25 April in het Olympisch Stadion tegen Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Anjema (Togo). Achter: de Waal (Amsterdam), Wester kamp (HDM). Midden: H. de Looper (Hilversum), Ca- viet (Gooi), Cuperus (SCHC). Voor: Gunning (BMHC), Schnitger (PW), van den Berg (Amsterdam), de Roos (BMHC), Esser (Togo). Caviet, die op de spilplaats is gekozen, heeft reeds meermalen bewezen, dat hij ook in de middenlinie uitstekend spel kan vertoonen. De mogelijkheid blijft overigens open, dat tijdens den wedstrijd de Looper en Caviet van plaats verwisse- lenn. DAMMEN R. K. HAAGSCHE DAMBOND. De uitslag van den competitie-wedstrijd 2de klas luidt: O. D. I. IISt. Willibrordus n. H. HuibensN. J. Knijnenburg 11 Th. v. d. VeldeTh. v. d. Ploeg 20 A. HendriksP. Noordover 11 H. SimonsW. de Groot 20 J. MollemanC. J. Knijnenburg 20 J. v. d. StarreM. Hendriks 20 P. v. d. HelmA. van Gent 02 C. DonkersG. Looijenstijn 20 W. van DijkJ. Post 20 Th. RomboutsP. van Helmond 20 Totaal 18—4 SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Promotie en degradatie. In Hotel Rijnland te Leiden werd gister avond de laatste wedstrijd voor de groep 3A3B 4e kl. gespeeld. Het derde drietal der Leidsche Arbeidersschaakclub was de gast van de R.K. Schaakclub De 2 Kon. n. Eerstgenoemde, de kampioen der 4e klasse, had reeds met 8 y~1 y, van Oegstgeest II gewonnen en bleek ook thans aanmerkelijk stereker, want de voorloopige uitslag was reeds 81 in hun voordeel en de afgebro ken partij, waarover de beslissing ook reeds gevallen is, leverde hun nog een winstpunt op. De Leidsche Arbeidersschaakclub III is in dezelfde klasse gebleven en de R.K. Sch.cl. De 2 Kon. n moet degradeeren. Het overzicht luidt als volgt: 2Kon.L. Arb, Ph. v. d. DriftC. P. van Ooyen xx M. KouwenhovenH. v. Lienen 01 C. v. d. KrogtJ. P. Mieloo 01 G. van AlphenP. v. Nierop 01 H. KettenisJacs. Neuteboom 01 H. GussenhovenJ. R. Baart 01 G. PlasmeijerJ. L. Schouten 01 H. TimmermannC. Selier 01 E. N. StefelsJ. Beurse 10 L. TummersC. J. Mosies 01 Totaal lx8x De eindstand is de volgende: L. Arb. Sch.cl. III 2 217J4-2K 4 p. Oegstgeest II 2 1 1 7 -13 2 p. R.K.Sch.cl. 2 K. II 22 5ya-14y3 0 p. De wedstrijd Philidor IICaïssa II is uit gesteld tot Maandag 26 April as. AUTOMOBILISME TOERISME IN EIGEN LAND. De toertochten der K. N. A. C. Hedenmorgen heeft de Kon. Ned. Auto mobiel Club in Hotel Witte Brug een bij eenkomst voor haar leden belegd, waarin de bekers zijn uitgereikt aan de vijf deel nemers aan den toertocht „Kent Uw Eigen Land", die er in waren geslaagd te vol doen aan de voorschriften voor dezen tocht, namelijk het bezoeken van niet min der dan 1026 Nederlandsche gemeenten. Vele belangstellenden woonden deze bij eenkomst bij. De voorzitter der K. N. A. C., Mr. J. Lint horst Homan, die de aanwezigen welkom heette, herinnerde er aan hoe de K. N. A. C. met het uitschrijven van haar toertoch ten „Kent Uw Eigen Land" de bedoeling heeft gehad de liefde voor het „Eigen Land" bij de Nederlandsche automobilis ten te stimuleeren en hen op te wekken metterdaad de schoonheid van Nederland te verkennen door hen te voeren naar tal van plekjes, welke in vele gevallen min der door landgenooten worden bezocht dan zy om hun aantrekkelijkheid of his torische beteekenis verdienen. Het was spreker een voldoening te kunnen vast stellen, dat de K. N. A. C. in dien opzet is geslaagd en ongetwijfeld aanzienlijk heeft bijgedragen tot meerdere bekendheid met de zoo zeer afwisselende schoonheid van ons Vaderland met zijn weiden en plassen, .zijn bosschen en zijn zee, zijn heuvelen en heidevelden, maar ook met zijn typische en karakteristieke steden en dorpen en ge huchten. Wat al enthousiaste brieven heeft de club ontvangen van deelnemers, die van hun erkentelijkheid getuigden voor het feit, dat de K. N. A. C. .iun door haar toer tochten het eigen land heeft leeren ken nen op een wijze, welke zoowel nuttig als aangenaam was. En welk een moeite heb ben velen zich getroost om aan het regle ment te voldoen. Zij hebben het land door-, kruist van Noord naar Zuid en van Oost naar West, en daarbij de gelegenheid ge had er zich van te overtuigen, dat Ne derland een mooi land is, dat ook den auto mobilist kan boeien. Spreker verheugde er zich over, dat er deelnemers waren geweest, die per auto een bezoek aan Ameland hadden gebracht, hetgeen ongetwijfeld als een bijzondere gebeurtenis mag worden aangemerkt. Een ander had het eiland Urk bezocht, een feit, dat spoedig historie zal zijn geworden. Een van de bekerwinnaars, die zich ten slotte den eersten prijs zag ontgaan, had reeds in Augustus zijn toerboekje op tien ge meentestempels na gevuld, toen hij wegens ziekte zijn tocht moest onderbreken en pas later de resteerende stempels kon ver zamelen. Een enthousiaste verlofganger, die nog slechts enkele maanden gelegen heid had aan de tochten deel te nemen, schreef hoezeer het hem speet, dat hij geen tijd had gehad alle gemeenten te bezoeken, omdat deze opzet der K. N. A. C. de beste manier was om het Vaderland te leeren kennen. Ten slotte wees Mr. Linthorst Homan er op, welk een prestatie het is geweest het totaal aantal punten te bemachtigen. Hij meende te mogen schatten, dat hiervoor minstens 20.000 km. zijn afgelegd, door de 5 energieke deelnemers te zamen 100.000 km. 67 deelnemers veroverden 100 of meer punten. Onder de '.aatsten waren er, die htm toerboekje inleverden met een aanzienlijk aantal stempels. Spreker noem de getallen als 979 en 853 punten, die dus het voorgeschreven totaal wel sterk be naderden. Hoofdzaak voor de K. N. A. C. is, dat al deze deelnemers de warmste propagandis ten voor het toerisme in eigen land zijn geworden, waarvoor de heer Homan hun een woord van bijzondere hulde toezwaaide Vervolgens ging spreker over tot de uit reiking van de bekers. Winnaar van de groote zilveren beker was de heer D. Weerma de Voss, terwijl als souvenir een kleinere beker werd uitgereikt aan de hee- ren A. P. R. C. Baron v. d. Borch van Ver- wolde, J. W. Wilbrenninck, J. Hofmans en Mevrouw A. A. van Hattum-Dekker. Bo vendien ontvingen allen, die 100 punten oi meer behaalden, uit handen van den voorzitter een speciaal voor deze gelegen heid vervaardigde plaquette, welke het opschrift draagt „Kent Uw Eigen Land". Tenslotte werden enkele sportfilms ver toond, welke door eenige leden der K. N. A. C. in het afgeloopen jaar waren ver vaardigd, waarna men zich aan een ge- meenschappelijken koffiemaaltijd ver- eenigde. KON. NED. AUTOMOBIELCLUB. De Jaarlijksche Algemeene Vergadering. De jaarlijksche algemeene vergadering der Kon. Ned. Automobiel Club is heden middag in de groote zaal van Hotel Witte Brug te 's Gravenhage gehouden onder voorzitterschap van Mr. J. Linthorst Ho man. De voorzitter wijdde zijn gebruikelijke openingstoespraak, ditmaal geheel aan de positie van het particulier automobilisme in Nederland, welke hij uiterst zwak noem de. Terwijl alom de landen streven naar vooruitgang van het wegverkeer en alom de curven van de verhouding tusschen aantallen van automobielen en bevolkings sterkte stijgen, worden in Nederland steeds meer lasten op de automobiel gelegd, en gaat in ons land het automobilisme ver houdingsgewijs achteruit. Het gevaarlijk ste symptoom van alles is echter nog wel, dat men in officieele kringen blijkbaar de stelling aanhangt, dat de lasten pas te zwaar worden, wanneer het automobilisme opvallend achteruit gaat; terwijl juist het streven moet zijn, de lasten doelbewust zoo danig te beperken, dat het land zou kun nen profiteeren van de groote voordeelen van een bloeiend en vooruitgaand wegver keer. Zelfs het fiscale doel zou beter zijn gediend m'et meer auto's, meer rijden, meer verbruik. Een lichaam als de K. N. A. C. heeft nooit miskend en zal nooit miskennen, dat in zware tijden zware lasten moeten wor den gedragen. Maar ons aller oog dient toch gericht te zijn op de toekomst en deze vraagt onafwendbaar overgang van oud op nieuw verkeer. Het landsbelang eischt niet verlenging maar verkorting van den overgangstijd. Economische en psychologische fouten als het leggen van een deel der spoorweglasten op het weg verkeer door het Verkeersfonds wreken zich op het terrein der verkeers-economie en schoken het billijkheidsgevoel. Dringend bestaat behoefte aan officieel en onpartijdig onderzoek naar de vraag, in hoeverre met lastenverlaging meer ren dement zou kunnen worden verkregen; een kwestie, welke voor zoover hem be kend, nog nimmer op deze wijze in be schouwing is genomen. De Voorzitter verklaarde te willen af zien van de bespreking van verdere pun ten, om dit punt met nadruk in al z'n ernst naar voren te doen komen. Hij huldigde de Algemeene Nederlandsche Verkeersfede- ratie voor hetgeen door haar werk op dit gebied meer en meer tot de leidende krin gen doordringt, en hij sprak de hoop uit, dat in dit opzicht grondige verandering zou mogen komen. Het feit, dat de K. N. A. C. ondanks al les steeds groeit, bewijst, dat zij als ver- eeniging nog een groote taak heeft te ver vullen. NED. OOST-INDIE HET ONBEKENDE GEBIED OP NIEUW GUINEA. Een groot meer ontdekt. Op de kaart van Nieuw Guinea ligt een witte vlek, hetgeen beteekent, dat dit nog onbekend gebied is. Wat leeft er en wat groeit er in dit ge bied, waar nog nooit een Europeaan een voet zette? Welke schatten zitten er in den bodem? Hoe is het met dien bodem zelf gesteld? Toen dr. A. H. Colijn, de zoon van den minister-president, den 5040 meter hoogen Carstensz-top besteeg, meldde hij waterbekkens of meertjes te hebben ge zien. Vroegere onderzoekers, die er in slaagden eenige tientallen kilometers in de witte vlek door te dringen, hadden van de bevolking al eerder berichten vernomen over een groot water, dat met prauwen be varen werd, over een meer, dat ergens in het gebied moest liggen. Een piloot van de K.N.I.L.M., die van Seroei aan de Geelvinkbaai naar Aïka aan de Zuidkust vloog, heeft een meer gezien. Hij meldde het eenige dagen geleden. De vlieger schatte de lengte van de water vlakte op vijftien kilometer; de spiegel lag op 1600 a 1800 meter boven de zee. Rondom het meer liggen wijde grasvlakten van kilo meters lengte. Verder is er bergland. Hier en daar woont bevolking van tamelijk lich te huidskleur; zij hebben mooie tuinen. Op het meer voeren een veertigtal ka no's, waarmede de inboorlingen de visch- vangst beoefenden. In de nabijheid ontdek te de piloot nog andere meren van kleinere afmetingen. Het waren zonder twijfel de meren, die dr. Colijn gezien had en waar over de bewoners berichtten. De K.N.I.L.M.- vlieger heeft een tipje van den sluier op gelicht, die op het terra incognita van ons deel van Nieuw-Guinea ligt. Het Nieuw- Guinea-comité heeft thans een kaart, waar- Onder groote belangstelling op de pu blieke tribune kwam gisteravond de Raad dezer gemeente in openbare vergadering onder voorzitterschap van Burgemeester Scholvinck bijeen. Deze groote belang stelling werd gewekt, doordat op de agenda stond vermeld de vaststelling van een uitbreidingsplan en de verbetering van de Dorpsstraat. Uitbreidingsplan. De heer Sweere acht het plan, zooals dit thans is ingediend, zeer aannemelijk. Spr. vraagt zich af of het noodzakelijk is de rooilijn aan den Molenweg zoo ver naar achter te plaatsen, als wordt voor gesteld. De sloot aldaar kan toch gedempt worden en daardoor kan men dan een weg van behoorlijke breedte verkrijgen. De heer Lindeman is dezelfde meening toegedaan en wil dezelfde vraag stellen ten opzichte van de rooilijn aan den Ach- I terweg. IDe heer van Traa, secretaris van het Instituut Stad en Landschap, die als des kundige de vergadering bijwoont, toont I aan, dat de aangegeven rooilijn op den Molenweg gewenscht is in verband met de noodzakelijke breedte van dezen toe gangsweg. Degenen, die daar reeds ge bouwd hebben, behoeven geen moeilijk heden te vreezen, daar verandering aan hun panden immer aangebracht kan wor den. Wat den Achterweg betreft, hier is alleen vestiging van bedrijfsgebouwen mogelijk en in verband met een minimum afstand van een land- of tuinbouwbedrijf van 3/4 H.A. kan de plaatsing van de rooi lijn geen bezwaar zijn. In de bijeenkomst van de raadsleden is van deskundige zijde beweerd, dat de grond achter de Dorpsstraat voor bebou wing niet opgehoogd behoeft te worden, meent de heer Eisberg, maar nu hij dezen toestand eens nader bekeken heeft, moet hij zulks toch sterk in twijfel treken. De voorzitter zet uiteen, dat de heer Eisberg dit misverstaan heeft. Op een vraag van den heer Lindeman of het land daar op niveau van de Dorpsstraat ge bracht moest worden, is antwoord in ont- kennenden zin gegeven, 't Kan best, dat de hoogte daar gelijk zal worden aan die van den Kerkweg, maar dit is tenslotte een kwestie van uitvoering, die nader be keken moet worden. De heer Sweere brengt B. en W. hulde voor dit plan en al voelen enkele perso nen misschien wel bezwaren, hij acht het algemeen belang met dit plan best ge diend, bij welke woorden de heer Linde man zich aansluit. Met algemeene stemmen wordt het uitbreidingsplan overeenkomstig ontwerp daarna vastgesteld. De voorzitter stelt het op hoogen prijs in het openbaar aan het Instituut Stad en Landschap grooten lof te kunnen toe zwaaien; speciaal de heeren van Traa en van Emden hebben zich geheel gegeven aan deze zaak. Als blijk van groote er kentelijkheid besluit de Raad op voorstel van den voorzitter een extra-bijdrage van 25.in de kas van genoemd instituut te storten, een gave van een gemeente, wier kas het niet veroorlooft de bijdrage meer in overeenstemming te brengen met het gepresteerde. Als groote bijzonderheid mag hier wel vermeld worden, dat het uitbreidingsplan uitgekozen is als een der twee, welke op de a.s. Wereldtentoonstelling te Parijs den bezoekers zal laten zien, waartoe Neder land op dit gebied in staat is. Verbetering Dorpsstraat. Op verzoek van den Raad hebben B. en W. uitvoerig uitgebracht omtrent moge lijkheden van verbetering der Dorpsstraat. In dit rapport wordt geconcludeerd, dat herstelling, welke op 2500.begroot is, als weggegooid geld moet worden be schouwd, mede, daar een jaarlyksch on- GEMEENTERAAD VAN NOOTDORP derhoud van 350.— noodig zou zijn. Af doende verbetering van het gedeelte Raadhuisbrug Achterweg zou 7300. kosten, terwijl de in het rapport als meest heele verbetering van de geheele Drops straat op 19500.geraamd wordt. Op een vraag van den heer Lindeman of het aanbrengen van een beschoeiing in de boezemvaart in de 2500.begre pen is, antwoordt de voorzitter ontken nend. Een onderhoud van 350.bij een her stelling komt den heef Lindeman wel wat hoog voor. De deskundige, de heer Smit verklaart, dat hierin is begrepen noodza kelijke telken jare van een gedeelte van het zeer slechte materiaal. De breedte van de straat zou blijkens rapport op 6 M. gebracht kunnen worden de heer Lindeman duidt echter eenige punten aan, waar dit z.i. niet kan. De heer Smit wijst erop, dat in het plan van een breedte van gemiddeld 6 M. gesproken wordt, spr. onderschrijft de meening van den heer Lindeman, dat dit op sommige punten uitgesloten is. De heer Sweere heeft groote waardee ring voor het uitvoerig uitgebrachte rap port en geeft te kennen een algeheele verbetering voor te staan. Spr. vraagt of het de bedoeling is de bocht bij de Ned. Herv. Kerk door verbreeding aldaar uit den weg te nemen, waarop de voorzitter antwoordt, dat de opzet is, waar mogelijk, verbreeding aan te brengen. De heer Sweere zou gaarne ook B. en W. willen machtigen tot het aangaan van alle transacties, die een eisch zijn voor het goed maken der straat. De heer de Vreede informeert voor wiens rekening het verleggen der water leidingbuizen komt. De voorzitter zet uit een, dat indertijd de gemeente aan de Waterleidingstichting concessie heeft ver leend en dat het de gemeente thans vrij staat verandering in deze concessie te brengen zonder kosten voor de gemeente. Gebruikelijk is echter, dat in zulke ge vallen een bijdrage door de gemeente wordt verleend, waarvan de grootte zou kunnen afhangen al naargelang de aan besteding uitvalt. Bij het leggen van trottoirs voorziet de heer de Vreede moeilijkheden, daar eeni ge hiervoor benoodigde grond eigendom is van particulieren. De voorzitter zegt, dat dit blijkens voorloopig gehouden on derzoek nog wel meevalt, maar dat, waar noodig, transacties getroffen zullen moe ten worden. De heer Lindeman uit zijn groote waar deering voor de op te nemen sociale be palingen, waardoor o.a. tewerkstelling van werkloozen mogelijk woddt. In verband hiermede wil hij gaarne de uitvoering tot September opschorten. De heer Smit wijst erop, dat een spoe dige uitvoering met het oog op prijsstij- gin wel gewenscht is. Op voorstel van den voorzitter besluit de Raad met algemeene stemmen tot al geheele verbetering der Dorpsstraat, waarvoor een geldleening van 19500. a pari, tegen een rente van 3 7/8 aan gedaan zal worden. Ter dekking der kosten van rente en af lossing is door B. en W. aangegeven de heffing van 2 straatbelasting, welke wellicht voor slechts 6 jaar noodig zal zijn, welke belasting haar basis zal vinden In de grondbelasting. Na discussie tusschen den heer 't Hart, die zich eerst hiermede niet best kan ver eenigen, en den voorzitter, besluit de Raad, ook ditmaal met algemeene stem men, tot heffing van een dergelijke be lasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen. Nadat de op voornoemde besluiten be trekkelijke begrotingswijziging is goed gekeurd, wordt deze vergadering door den voorzitter gesloten. op het meer is aangegeven. Al kan men de exacte aanduiding nog niet publiceeren, de ligging van het meer is vrij nauwkeurig te omschrijven. En uit die omschrijving blijkt van hoeveel belang het bestaan van dit meer is voor de verken ning van de witte vlek op de kaart. Het groote voordeel voor den modernen ontdek kingsreiziger is immers, dat hij van het vliegtuig gebruik kan maken. Op een der gelijk meer nu kan een watervliegtuig neerstrijken en een uitgangspunt voor een expeditie vestigen midden in het te ont dekken gebied. Een ideaal basis-bivak! Juist in het vorige nummer van het tijd schrift „Nieuw-Guinea" heeft dr. W. C. Klein, secretaris van het Nieuw-Guinea- Comité, uiteengezet van hoeveel waarde dit is voor de ontdekking van het land, dat tus schen de Boven-Rouffair-rivier in Boven- Waipoga ligt en dat het Weylandgebied, het Charles Louis-gebergte en den Car- stensztop omvat. „Wanneer men met vlieg tuigen de levensmiddelen enz. aanvoert en men beschikt over een voldoende groot meer midden in het onbekende gebied, dan kan het oude motorbivak, dat in de meer- vlakte 50 meter boven zee lag, naar 1000 of 2000 meter hoogte verplaatst worden". Van het oude motorbivak af was meestal nog een lange klimtocht over land noodig om aan den rand van het onbekende gebied te komen! Zoo opent zich thans een nieuwe moge- lij khied tot de ontdekking van de witte vlek, waarop zoovelen sedert lang hebben aangedrongen. Aan de hand van deze vondst zullen ongetwijfeld nieuwe plannen beraamd worden. En wellicht zullen deze plannen eens, als de belanghebbenden eventueele goudmaatschappijen, weten schappelijke genootschappen en ook de re geering elkaar op dit punt gevonden hebben, werkelijkheid worden! „Tel." PROFESSOR SLIM EN ZOON. 285. Maar toen ze allemaal bij elkaar waren trok hij zijr trui omhoog en nu zagen alle vriendjes, dat Pietje volge prikt zat met medailles. Allemaal verdiend, jokte hij. 286. De aanvoerder van de club wilde ook graag een me daille hebben en na eenig heen en weer gepraat besloot Pietje een van de medailles te ruilen voor de voetbal. En zoo gebeurde het dat Pietje met een voetbal thuiskwam.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10