MAANDAG 19 APRIL 1937 DE "LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Ajax, in goeden vorm, wint van PS V met 5-2. Beslissing in de tweede helft. In de eerste helft wogen de beide ploe gen goed tegen elkaar op, verkreeg P.S.V. evenveel scoringskansen als de thuisclub, doch na de rust Ajax leidde toen met 21 na aanvankelijk te hebben achterge staan vertoonden de P.S.V.-verdediging en ook de middenlinie een noodlottige in zinking. De beide backs stelden zich vol komen verkeerd op, waardoor èn van Ree- nen èn de beide vleugelspelers herhaalde lijk gelegenheid kregen gevaarlijk door te breken. Het aantal kalden, dat Ajax in de tweede helft heeft gekregen, was zeer tal rijk en dit in aanmerking genomen, zijn de. vijf gemaakte doelpunten niet eens zoo veel te noemen. De overwinning van Ajax werd op regel matige wyze behaald. In een zeer snel tempo werd aangevan gen. Aan beide zijden gooide men het over de vleugels, zoodat de vier buitenspelers herhaaldelijk aan het werk werden gezet. Jan Kooyk schoot tegen den paal, zonder dat Keizer er een hand naar uitstak. Ook de Ajax voorhoede kreeg enkele kansen tot scoren, doch het achtertrio van P.S.V. was zeer betrouwbaar. In dat eerste kwartier was P.S.V. zeer gevaarlijk en aangezien ook de aanvallen van Ajax steeas moeilijke situaties voor het Eindhovensche doel te weeg brachten, werd het een vlotte en spannende kamp, die zeer aantrekkelijk voor de toeschouwers mocht worden ge noemd. Na 17 minuten nam P.S.V. de lei ding. Van Kooyk liep op een pass door het midden toe, Keizer kwam uit zijn deel, kon den bal niet voldoende wegwerken en van den Broek had den bal slechts voor het intrappen (01). Dit doelpunt inspireerde het Ajax-elftal tot enkele fraaie aanvallen en nog geen drie minuten later was de stand alweer ge lijk. Van Wijngaarden passeerde enkelie spelers, liep naar binnen, passeerde rtaar Bijl, een doelworsteling ontstond en enkele Ajaxspelers liepen gezamenlijk den bal achter Boumans (11). Ajax kwam terug en nu kreeg men de Amsterdammers op him best. Uit een pass van Bijl scoorde van Reenen 2 minuten na den gelijkmaker op onnavolgbare wijze een tweede doelpunt (21). Het spel bleef op hoog peil staan, alhoe wel het tempo in het verdere verloop iets zakte. Ajax was in het veld misschien iets sterker, de aanvallen van P.S.V. waren echter even gevaarlijk als die der Amster dammers, maar men wist niet van de kan sen te profiteeren. De Visser schoot in het zijnet en van Wijngaarden deed vlak voor de rust het zelfde. Direct na de rust stormde van Reenen alleen op het doel af, met van Run op de hielen loste hij een schot, dat juist naast ing. Ajax zette een offensief in en toen tam in zijn eentje door de Eindhovensche verdediging was gekomen, belandde zijn schot tegen de lat. Gischer viel uit, voor hem kwam Gerritse in de plaats. Na een kwartier spelen leverde een prachtig staaltje een derde doelpunt voor Ajax op. Van Wijngaarden plaatste naar rechts, hier gaf Stam den bal in eens terug, Gerritse ving het leder op en schoot hoog in den linkerhoek, onhoudbaar voor Boumans (3—1). Dit doelpunt was beslissend. Het was of het enthousiasme waarmede P.S.V. zich tot nu toe in den strijd had geworpen, in eens gedoofd was. Vooral de verdediging toonde nu zwakke plekken, men stelde zich ver keerd op zoodat van Reenen telkenmale gelegenheid kreeg een soloren te onderne men of in een dergelijke gunstige positie kwam te staan, dat hij de beide vleugel spelers op rustige wijze zuiver geplaatste ballen kon toespelen. Toen Stam een beet je al te hardhandig door Lanegger aange vallen werd, kende de heer Busscher een strafschop toe, waaruit van Diepenbeek den stand op 41 bracht. Er waren toen 22 minuten gespeeld. Ajax bleef dominee- ren en het was Gerritse, die een kwartier voor het einde een zuiver gericht schot los te, dat doel trof, nadat Stam hem op fraaie wyze den bal voor de voeten had gege ven (51). P.S.V. speelde een verloren wedstrijd en het was nog vrij onverwacht, toen 7 minu ten voor het einde van Kooyk de geheele Ajaxverdediging passeerde, zijn schot stuit te tegen den paal terug, doch de toegeloo- pen Visser kon gemakkelijk den bal in het net trappen (52). NEDERLANDSCH LIMBURG- BELGISCH LIMBURG 2—4. Om de Coupe C oenegracht. Te Maastricht werd gisteren de return- wedstrijd om de twede schaal Coenegracht tusschen Nederlandsch en Belgisch Lim burg gespeeld. Behaalden de Nederlanders Tweeden Paaschdag te Laenaeken op het nippertje een 43 zege, thans hebben de Belgen ver diend revanche genomen met 24. Z.F.C.S.V.V. 0—0 Door het gelijke spel tegen S.V.V. werd het lot van Z.F.C. beslist, daar haar de laatste wedstrijd tegen R.F.C. niet meer red den kan. Het volgend jaar zullen de Zaan dammers hun geluk in de tweede klasse moeten zoeken, nadat zij nu ruim 13 jaar meestal op zeer behoorlijke wyze hun plaats in de eerste klasse hadden verdedigd. Er kend moet worden, dat de Zaandammers dit seizoen wel erg achteruitgegaan zijn en vooral in de voorhoede prominente spelers mistten. Toch maakte ook S.V.V. geen grooten indruk en wanneer Z.F.C. ook in de eerste helft met hetzelfde elan ge speeld had, als na de thee, waren beide punten zeker in Zaandam gebleven. Z.i .C. ïad wel pech, doordat zij het in dezen voor laar zoo belangrijken wedstrijd zonder .laar rechtsbuiten Strieker, linksbuiten de Go Ahead door Be Quick verslagen. Mooie prestatie der Groningers Een voor Groningen ongekende belang stelling bestond er voor den wedstrijd Be-QuickGo-Ahead. Was de voorver koop reeds zeer goed geweest, voor den aanvang was het een groote drukte voor de loketten en het was goed gezien van het Be Quick-bestuur om op zeker moment den verkoop van plaatskaarten te staken. Reeds nu, nu ruim 14.000 kijkers waren toegelaten, konden alle bezitters van tri- bunekaarten niet worden geborgen en een aantal stoelen was het redmiddel om alle toeschouwers een plaats te bezorgen. De aanval van Go Ahead bleek geheel schotloos en hoe de Vries en Wagen voort zich ook inspanden om kansen te schep pen, het binnentrio zocht Wachter's doel telkens te hoog of op de verkeerde plaats Een handbal van Ter Beek, waarvoor scheidsrechter Israëls zeer terecht al was het dan ook op advies van een der neutrale grensrechters strafschop gaf en waaruit midvoor Blijham op o.i. on houdbare wijze de thuisclub de leiding gaf, gaf Be Quick een zoodanigen steun, dat zij het spel grootendeels in handen hield. Dat hiervan ettelijke corners het gevolg waren, het behoeft geen betoog, maar ook hierbij wist de Deventer defensie redding te brengen. De aanvallen van Go Ahead bleven te tellen en slechts enkele voorzet ten van den beweeglijken Wagenvoort brachten moeilijkheden voor doelman Wachters. Linksback Pienter, goed bijge staan door zijn buurman Ten Wolde, stond echter zijn mannetje en het goede kopwerk van Pienter viel in deze periode te loven. Een geduchte handicap voor de thuisclub leek het aanvankelijk toen rechtsbuiten Blijham, wegens een spierverrekking, het speelveld moest verlaten en niet terug keerde. Ipey, een speler uit het tweede elftal verving hem. Deze handicap deprimeerde de gastheeren echter allerminst. Wel werd het spelbeeld iets meer verdeeld, maar de thuisclub hield de beste kansen. Dit kwam eenige minuten voor de rust tot uiting toen na een vlotte combinatie tusschen Wilkens en Blijham Jr., Hazeweijer Jr. het leder in zijn bezit kreeg. Eijsink nam een teveel afwachtende houding aan, de jonge Be Quicker kon den bal onder controle krijgen en onhoudbaar schoot hij onder den uitloopenden Halle door, in het De venter doel. Ook de resteerende minuten bleven groo tendeels geheel voor Be Quick. Wel werd doelman Wachters nog eenmaal op proef gesteld bij een schot van Van Dijk, maar de kleine doelman was op zijn qui vive. Na .de hervatting zakte het spelpeil op een onverwachte wijze. Het tempo was daarbij ook veel gedrukter, zoodat er het eerste kwartier van de tweede helft weinig te genieten viel. Speciaal de Deventenaren hadden weer geruimen tijd noodig om op het vereischte toerental te komen, maar toen dat een maal bereikt was, ging het als van een leien dakje. Er werd weer een uitstekend combina tiespel vertoond, maar de afwerking der aanvallen liet zeer veel te wenschen over. In de Be Quick-defensie verviel men in een te kort gehouden spel, waardoor Theo de Kreek en Van Dijk enkele kansen kregen, maar steeds ging het leder over en naast. Langzamerhand wist Be Quick zich echter weer te herstellen en het was in de 23ste minuut, dat de withemden den voorsprong bijna hadden vergroot. Hazeweijer brak n.l. schitterend door, maar met Jan Halle en Goldenbeld op zijn hielen richtte hij iets te hoog. Bij de gasten moet rechtsbinnen de Kreek zich, wegens een onwillige knie, laten ver vangen door Herman Koopman, waardoor de Deventer aanval iets meer aan leven digheid won, maar het schieten bleef ma tig. Wachters Jr. greep bij enkele lasti ge situaties tevens uitstekend in. Hogen- birk voorkwam een zeker doelpunt toen hij een schot van Van Dijk van de doel lijn trapte en aan den anderen kant voor kwam Halle bij een vlotten aanval een goal, toen hij zich moedig voor de voeten van Hazeweijer Jr. wierp. Maar in de laatste minuut moest hij toch visschen toen Ipey een door Hazeweijer Jr. geforceerde hoekschop keurig voor het doel plaatste en Willy Blijham onhoudbaar inkopte. (30). wijl reeds na een kwartier midvoor Baljet last van zijn oude blessure kreeg. De Schiedammers verschenen eveneens met twee invallers. Toch gingen zij dadelijk goed van start en moest de Z.F.C.-keeper Dijkstra toch een hard schot van Bockhove onschadelijk maken. Hiermede hadden de Schiedammers echter voorloopig hun kruit verschoten en Z.F.C. kwam opzetten, doch voor het S.V.V.-doel ontbrak het beslis sende schot. Zoowel bij S.V.V. als de thuis club hadden de verdedigres maar weinig moeite de onsamenhangende aanvallen de baas te blijven, Toch wist S.V.V. meer malen door te breken, doch verder dan een drietal hoekschoppen voor de rust waar tegen Z.F.C. er slechts één stelde bracht zij het toch niet. Het spel had in de eerste helft niet veel te beteekenen en men kreeg den indruk, dat het een vriendschappelijke ontmoeting betrof. In de tweede helft gmg het aanvankelijk niet beter, doch waar Z.F.C. winnen moest om haar kansje te behouden, werd in het laatste kwartier al les op alles gezet, doch S.V.V. verdedigde nu als hing haar leven er van af. Ofschoon Z.F.C. in deze periode zeker een doelpunt verdiende, wist S.V.V. dat tenslotte met naar heele ploeg stond te verdedigen haar doel schoon te houden. Met blanken stand kwam dan ook het einde, hetgeen de degradatie der Zaan dammers beteekende. 'T GOOI—HILVERSUM 5—1. Het treffen tusschen de beide Hilver- sumsche promotiecandidaten voor de eer ste klasse heeft, na een spannenden en aantrekkelyken strijd een verdiende, zij het dan geflatteerde, 51 overwinning voor 't Gooi gebracht. Vrijwel gedurende den geheelen wed strijd zijn de geel-zwarten sterker geweest en waar ditmaal de productiviteit van dien aard was, dat van de kansen geprofiteerd werd, mocht dit resultaat dan ook als vol komen verdiend beschouwd worden, hoe wel de cijfers de veldverhouding wel wat flatteus voorstellen. Van meet af aan nam 't Gooi door tactisch beter spel het initia tief en al spoedig gaf zij haar supporters reden tot juichen, toen N. Cohen een voor zet van Winthorst onberispelijk in een doel punt omzette 10. Geruimen tijd golfde het spel hierna op en neer met de gast heeren gevaarlijker in het offensief. De linkshalf der Hilversummers, Sikking, werd in verband met een onwillige knie vervan gen door van Gelder, wat noch een ver zwakking noch een verbetering beteekende. Tot de thee wisten de resp. verdedigin gen doelpunten te voorkomen, hoewel den heer H. Boekman een opgelegde hands in het strafscho bied van Hilversum ont ging, zoodat gedraaid werd met 10 voor sprong voor 't Gooi. Wie gedacht had, dat na de rust Hilversum het initiatief zou hebben bleek zich al spoedig vergist te hebben. Ook nu waren het de Gooiers, die het beste werk lieten zien en het na pl.m. 10 minuten door N. Cohen gescoorde 2e doelpunt gaf de veldverhouding dan ook uitstekend weer. Groot was de vreugde der geel-zwarlen, toen A. Peters direct hierop No. 3 achter Bouwman plaatste en 't Gooi zich aldus ver zekerd zag van een veiligen 30 voor sprong. Hilversum zette nu alels op den aanval en oogstte door van Schaick dan ook suc ces, doch nauwelijks was uitgetrapt of Pe ters scoorde in overduidelijke buitenspel positie ten 4de male 41. Deze psycholo gische tegenslag voor Hilversum werd nog verhoogd, toen van Polen keper Cohen passeerde en scheidsrechter Boekman om volkomen onbegrijpelijke redenen dit doel punt niet toekende. De gasten hielden wel dapper vol, doch het pleit was beslecht en Winthorst wist de meerderheid der Gooiers nog eenmaal in een doelpunt uit te drukken, zoodat het einde van deze, na de rust nog al forsch gespeelden wedstrijd, ten slotte een 51 zegepraal voor 't Gooi bracht. V. S.—H. V. V. 3—0. Zaterdagmiddag werd, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Leidsche Po litie Sportvereeniging, de aangekondigde wedstrijd tusschen U. V. S. en H. V. V. gespeeld op het terrein van den N. B. L. O. aan den Zoeterwoudschen Singel. De volgende ploegen kwamen hiervoor in het veld: U. V. S.: doel, Kramp; achter Burgy en v. d. Plas; midden Regeer, Vermeulen en Arbouw; voor v. Oostrom. Platteel, van Weerlee, v. d. Reijden en Onvlee. H. V. V.: doel Kolkman;-achter B. Adam, Kalff, midden Blankenberg. A. Niks en Slors; voor Huber, Gentis, Colthoff, v. d. Luur en Sillevis. Nadat de commissaris van politie, de heer R. Meijer, den aftrap had verricht nam het spel een aanvang en dadelijk oefende H. V. V. eenig overwicht uit, doch de voorhoede wist den aanval niet vol doende af te meten, zoodat de verdedi ging steeds kon ingrijpen. De aanvallen van U. V. S. waren lang niet zoo veelvul dig, doch na 10 minuten wist Platteel uit een schermutseling voor doel zijn club de leiding te geven (10). H. V. V. zette daar na hetzelfde spel voort, kreeg zelfs een mooie kans om gelijk te maken, toen Bur gy even buiten het strafschopgebied hands maakte, v. d. Luur schoot keihard in, doch Kramp sloeg den bal terug en Colthoff schoot het leer opnieuw in, doch nu greep Kramp het klemvast. Even later werd een zelfde kans geboden wegens freecick te gen Regeer, doch nu sprong de keiharde bal via een U. V. S.-voet hard terug. Bij een mooien U. V. S.-aanval floot de scheids rechter ten onrechte voor buitenspel toen v Weerlee alleen met den bal op het H. V. V.-doel afstormde. Even later kwam v. d. Reijden alleen voor Kolkman, doch deze redde ten koste van een corner. On veranderd kwam de rust. In de tweede helft hetzelfde spel, som tijds wel wat hard, vooral van den Haag- schen linkervleugel tegen Regeer, die heel moeilijk te passeeren was. H. V. V. kreeg weer een goede kans op den gelijkmaker toen v. d. Luur weer een vrijen trap op korten afstand van het doel te nemen kreeg. Kramp redde echter door een keu- rigen uitval naar links. Tien minuten voor het einde vergrootte v. Oostrom den voor sprong tot 20 en in de laatste seconde maakte Platteel er 30 van, waarmee U. V. S. meer kreeg dan haar toekwam. In de tweede helft hadden v. Weerlee en Platteel van plaats verwisseld, terwijl Adams bij H. V. V. tegen het einde van den wedstrijd midvoor speelde. OOIEVAARS—U.V.S. 2—11. Voor de tweede ronde om den K.N.V.B.- beker moest U.V.S. tegen den vierden klas- ser de Ooievaars uitkomen. Deze wedstrijd is in een groote overwinning voor U.V.S. geëindigd, de Hagenaars kregen met 112 klop. Zoo komt U.V.S. dus in de derde ron de uit tegen Scheveningen. Tot de rust had niemand gedacht, dat U.V.S. zoo hoog zou winnen, aangezien de Ooievaars stevig op den bal zaten en in een razend vlug tempo speelden. Men kon het den U.V.S.-ers niet aanzien, dat ze reeds Zaterdag gespeeld hadden tegen H.V.V. De wedstrijd was vooral tot rust het aan kijken volkomen waard. Na vijf minuten opende Knul de doelpuntenreeks, gevolgd door no. 2- van v. d. Reijden. Een der U.V.S.-ers werd in het strafschopgebied ge haakt en Burgy voltrok het vonnis. De Ooievaars gaven echter niet op en via het been Van Arbouw werd de stand 31. Dan liep v. d. Reijden door alles heen om goed geplaatst no. 4 in het doel te leggen Bij een misverstand tusschen Burgy en Kramp plaatst Burgy in eigen doel. Met 42 ging rust in. In het U.V.S.-kamp had men gedacht, dat het nog een zware strijd zou worden, maar als kort na rust de goedspelende v. d. Reijden het vijfde doelpunt scoorde waren de Ooievaars zoo goed als geslagen. Een goed door Platteel opgebrachte bal werd door van Goor ineens prachtig ingezet. Dan was het Platteel zelf, die het zevende duel- punt maakte, v Goor nam no. 8 voor zijn rekening. Dan schoot Hansen tegen de lat. No. 9 was voor v. Oosterom en het tiende doelpunt voor Platteel. Kort voor het einde besloot van Goor de score om het elfde doelpunt te maken, zoodat U.V.S. met 112 won. Vergelijken wij de twee wedstrijden van* U.V.S. tegen H.V.V. en nu, dan valt op te merken, dat U.V.S. het te korte spel tegen H.V.V. had laten varen en met een frisch open spel voor den dag kwam, dat succes opleverde. Vooral lag dat in het weder mee spelen van v. Goor, die steeds mooi open de, maar ook de spil Hansen deed zulks, in tegenstelling met Vermeulen Het ge heele elftal speelde een vlotte partij. Tenslotte nog het U.V.S.-elftal: Kramp, Burgy, Graatmans, Regeer, Han sen, Arbouw, Oosterom, Platteel, v. Goor, v. d. Reijden, Knul. L. D. W. S.—S. E. P. 3—0. Wedstrijden; waarvan promotie of de gradatie afhangt zijn, wat voetbalspel be treft, meestal het aanzien nauwelijks waard. Ook de wedstrijd L. D. W. S.S. E. P. maakte geen -uitzondering op den regel. Het was een mistrappen wat den bal betreft er dikwijls raak trappen wat den tegenstander aangaat. Wat den wed strijd op het A. S. C.-terrein tenslotte heeft laten zien aan spel is al heel bedroe vend geweest. Zenuwen, zal men zegggen. Maar zenuwen duren toch geen tweemaal drie kwartier! Resumeerend kunnen wy in enkele woorden, buiten de kleine genie- pigheidjes, dit naar voren brengen. Twee gewone doelpunten, een strafschop, diver se waarschuwingen aan S. E. P.-spelers en tot slot een S. E. P.-speler het veld uitge stuurd. Neen. voetbal was dezen middag ver te zoeken. Dat niettemin L. D. W. S. dezen wed strijd gewonnen heeft, heeft zij te danken aan eenige flitsen van spel, dat veel aan voetbal deed denken. Veel zullen wij van deze saaie vertoo ning maar niet zeggen, L. D. W. S. trapte af en forceerde dadelijk een corner. Het eerste doelpunt kwam na een kwartier spelen toen de rechtsbuiten goed voorzette en Starre via de paal scoorde (10). S. E. P. probeerde ook wel eens het L. D. W. S.-doel te benaderen, maar het bleef bij probeeren. Na een half uur werd een L. D. W. S.-speler gehaakt in het beruchte gebied en Houtman bracht den stand op 20. Onveranderd kwam de rust al had L. D. W. S. met wat meer geluk nog wel een drietal doelpunten kunnen maken. De tweede helft een zelfde spelbeeld met dat verschil, dat L. D. W. S. nu reeds na enkele minuten door Starre wist te doel punten (30). S. E. P. probeerde het spel te forceeren. Gevolg eenige vrije schoppen en een speler naar de kleedkamer verwe zen. S. E. P. moest dus den wedstrijd uit spelen met 10 menschen en het pleit niet voor de schotvaardigheid, dat L. D. W. S. dit overwicht niet in doelpunten uit kon drukken. Het einde kwam dan ook met 30 wat wel de verhouding weergeeft. BELGIE—ZWITSERLAND. Teleurstellend spel der Belgen. Slechts 20.000 toeschouwers woonden gisteren in het Heyselstadion te Brussel den landenwedstrijd BrusselZwitser land bij, welke door de gasten met 21 werd gewonnen na een vooral van de zijde der Belgen teleurstellende ontmoeting. Het Belgische elftal bestond uit: doel Braet, achter Paverick en Joachim, midden Da lem, Steynen en De Winter, voor Buyle, Ceuleers, Voorhooff, Raymond Braine en Van den Eynde. De Belgische voorhoede is vooral sterk tegengevallen. Wederom was Voorhoof geheel uit vorm en miste hij, evenals te gen Nederland het geval was, talrijke kan sen. Zelfs een omzetting tegen het slot, Braine als midvoor, mocht niet baten. In het Zwitsersche elftal was Xam Abegglen weer de beste speler uit den aanval. Even als destijds te Amsterdam, werkte hij bij zonder hard en hij smaakte het genoegen na 11 minuten zijn land de leiding te ge ven. De beste speler op het veld was ech ter de Zwitsersche back Minelli, die he laas niet tegen ons land kon uitkomen we gens ziekte. Hij was het groote struikel blok voor de Belgische aanvallen. In de tweede helft de rust was ingegaan met een 10 voorsprong der Zwitsers ver hoogde de rechtsbuiten Bickei den stand tot 20. De middenlinie der Zwitsers was beter dan die van de Belgen en vooral Stij- nen was niet in den vorm, waarin hij twee weken geleden te Antwerpen tegen Neder land speelde. Een kwartier voor het ein de wist Voorhoof een tegenpunt te maken In den resteerenden tijd hielden Minell' c.s. goed stand, zoodat het einde kwam met een 21 overwinning der Zwitsers. WANDELSPORT Wandelsportver. „D. E. S." De Wandelsportver. D. E. S. heeft gis teren met 13 leden deelgenomen aan de 35 km. bloembollenmarsch, uitgeschreven door de L. W. S. V. Na afloop mochten de leider een fraai uitgevoerde vereenigings- pry's en de leden een speciaal voor dit doel ontworpen medaille in ontvangst nemen. HOCKEY De Nederlandsche reserves kloppen de Belgische. Een verdiende 5-0 overwinning Werd vorige week Zondag op het fraaie terrein van het Kennemer-lyceum te Over- veen een NederlandBelgië hockeywed strijd gespeeld, gisteren bonden de reserve- heerenploegen van beide landen den strijd aan. Het was voor de derde maal, dat de b-elftallen elkaar ontmoetten. De belangstelling was vrij groot. Gekleed in donker blauw pantalon en lichter blauw shirt stelden de Belgen zich als volgt op: doel: Couteau. Achter: Robaye en Moreau. Midden: Enderle, Distave en Smits. Voor: Chenu, Baudez, Goens, Doux- champs en van Bauwel. De Nederlanders, gekleed in witte pan^ talon en rood shirt verschenen in deze op stelling: Doel: Haitink (H. H. Y. C.) Achter: Dibbens (T. O. G. O.) en Overing (Amsterdam). Midden. Elinck Schuurman (H. H. Y. C.), Berghuis (Amsterdam) en Stenvers (De venter). Voor: Rodenburg (Amsterdam), Bekink (Union), Bromberg (H. H. Y. C.), Caviet (Gooi) en N.N. Scheidsrechters waren de heeren Barsily (België) en Steenis (Nederland). Direct waren de Nederlanders in den aanval en na goed werk van Rodenburg opende Caviet op fraaie wyze de score 1—0. In alle opzichten blonken de Nederlan ders boven hunne zuidelijke gasten uit. Vooral het tempo liet bij de Belgen te wenschen over. met fraai open spel on dernamen de Nederlanders aanval op aan val, zoodat de Belgische achterhoede druk werk kreeg. Hun verdediging was goed op dreef. De Belgische voorhoede bestond in dividueel uit goede spelers, maar de com binatie vlotte niet bijster. De vleugelspe lers waren het zwakst. Inmiddels ver hoogde Bromberg den Nederlandschen voorsprong. Eens hadden de Belgen pech, toen de bal tegen de paal belandde waar bij doelman Haiting niet geheel vrij uit ging, doordat hij den bal liet gaan, in de meening, dat deze naast zou gaan. Nog vond Nederland het niet genoeg en met een wer kelijk fraai schot bracht Caviet den stand op 30. Hiermede ging de rust in. Hoewel na de hervatting de Nederlan ders weer het meest in den aanval waren, was hun overwicht toch niet zoo groot als voor de rust. Vooral de half-linie was nu minder. Be paald gevaarlijk werden de Belgische gas ten toch nimmer. Bromberg was degene, die voor Neder land nog tweemaal wist te doelpunten. De Belgen stelden hier niets tegenover, zoo dat het einde kwam met een fraaie 50 overwinning voor Nederland B. De geheele Nederlandsche B-ploeg maak te een goeden indruk. Uitblinkers waren Rodenburg, Caviet en Bromberg. Bij de Belgen blonken de centerhalf en de beide backs uit. Na rust speelde de Belgische doelman zeer goed. De ploegen hebben nu driemaal tegen el kaar gespeeld. De stand luidt thans: gesp.gew.gel.verl.v.t.pnt. Nederland B 3 2—1 8—3 4 België B 3 1—2 3—8 2 NEDERLAND—DUITSCHL AND. Twaalf spelers voor de Ned. ploeg. Naar wij vernemen zijn na afloop van den wedstrijd Nederland bBelgië b de volgende 12 spelers aangewezen, waaruit* deze week het elftal, dat Zondag 25 April a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen Duitschland zal spelen, definitief zal worden gekozen: Anjerna (Togo), de Waal (Amsterdam), Westerkamp (HDM), H. de Looper (Hilver sum), Berghuis (Amsterdam), Caviet (Gooi), Cuperus (SCHC), Esser (Togo), de Roos (BMHC), Schnitger (PW), van den Berg Amsterdam), en Gunning (BMHC). Het Duitsche elftal samengesteld. Het Duitsche elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Lichtenfeld (Berliner SC). Achter: Aufderheide en Griesinger (T.V. Sachs enhausen Midden: Gerdes, Keller en Schmalix (Ber liner HC). Voor: Kaesmann, Schulz, Uhl, Weiss en Herting (Berliner SC). Dit elftal is op twee spelers na hetzelfde als hetwelk Zaterdag j.l. te Brussel tegen België speelde en met 51 won. In de middenlinie n.l. zijn Blessmann en Menke vervangen door Gerdes en Keiler, o.i. ongetwijfeld een versterking van deze linie van niet geringe beteekenis. BELGIE—DUITSCHLAND. De vierde landenhockeywedstrijd tus schen België en Duitschland is Zaterdag te Brussel, geëindigd in een 51 zege van het Duitsche elftal, nadat de rust reeds met een 30 voorsprong was ingegaan. Nederland heeft den vorigen Zondag met 21 van België gewonnen, terwijl Duitschland te Berlijn op eenzelfden dag het niet verder dan een gelijk spel tegen Frankrijk kon brngen (3—3). Met span ning mag men in dit verband de komende ontmoeting tusschen Nederland en Duitschland tegemoet zien, welke Zondag 25 April in het Olympisch stadion te Am sterdam wordt gespeeld. Doe os. De uitslagen van gisteren luiden: Doe os IIPTT I 29; Doe os INoa^ 2—0.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7