MAANDAG 19 APRIL 1937 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 Een .bloemboiienmaisen werd AonJag jooi de W-aou«!%; .t ..^,ng .yen rs>sioor«" in de omgeving van Haarlem gehouden. - De deelnemer» trekken lang» de kleurrijke velden RECHTZAKEN BESLAG OP CHEFALO'S INSTRUMENTEN OPGEHEVEN. De goochelaar Chefaio heeft Zaterdag in i«ort geding voor den president van de Am- sterdamsche rechtbank, rar. J. W. Huy- «inga, opheffing gevorderd van het vreem- delingenbeslag, dat de Hollandsche Schouw burg Vrijdag op zijn attributen en instru menten heeft laten leggen. De schouwburg legde dit beslag omdat de heer Chefaio een mondelinge overeenkomst zou hebben ge maakt om van 1530 April in den Hol- landschen Schouwburg op te treden en deze niet was nagekomen. Bij niet opheffing van het beslag werd een zekerheidstelling van 45.000.gevorderd. Mr. Parser, optredende namens Chef aio, voerde aan, dat het niets anders betrof dan onderhandelingen, die afgesprongen waren. De president wees onmiddellijk vonnis. Hij achtte de gestelde overeenkomst niet vatbaar voor onmiddellijk bewijs, zoodat hij het gelegde beslag op dezen formeelen ophief en het vonnis uitvoerbaar bij voor raad verklaarde. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Clandestien vervaardigen van margarine. T. G. R. winkelier te Bo s k o o p, die des wege reeds eerder werd veroordeeld, moest terecht staan wegens het clandestien ver vaardigen van margarine. In beslaggeno men waren 32 hoeveelheden, de zamen uit makende 16 K.G., hetwelk zetmeel bleek te bevatten. Voorts had verdachte zich te verantwoorden wegens het in voorraad houden daarvan, terwijl hij tevens nog was geverbaliseerd wegens het vervoeren van ongebanderolleerde boter. Als getuige werd gehoord de controleur E. uit Woerden van de Crisiscentrale. Getuige deelde mede, dat men de margarine had aangetroffen in eierkisten met een dubbelen bodem. Door het wegschuiven van een plankje had men de listige bergplaats ontdekt. Verdachte be weerde deze margarine te hebben ver vaardigd van bakkersvet, dat men by een vorige controle over het hoofd had gezien; tevens deelde hij mede zulks te hebben vervaardigd voor eigen gebruik. Noch ambtenaar noch kantonrechter vonden dit geloofwaardig, gelet op de groote hoeveel heid. De ambtenaar deed een boekje open van verdachte. Z.L zit het knoeien hem in het bloed. Voor de vorige veroordeeling heeft hij gratie gevraagd en hoewel ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk gunstig werd gerapporteerd, is dit verzoek afgewezen, daar hij nog zelden zoo'n slecht rapport van iemand had gezien. Er is in de omgeving nog één knoeier, die hem welis waar overtreft, doch om em sportterm te gebruiken, zou hij hem den tweede willen noemen. Verdachte zeide, dat dit rapport was toe te schrijven aan concurrentie, wat de ambtenaar deed opmerken, dat het O.M. zijn rapporten toch heusch niet vraagt aan concurrenten. Na dit uitvoerig requisitoir vorderde hij voor het vervaardigen een principale hechtenis van 2 weken en voor het in voorraad houden een geldboete van 200.subs. 3 maanden hechtenis. Voor het 3e feit, het vervoeren van boter zonder banderolle werd de zaak aangehouden. Verdachte verweerde zich met te zeggen, dat hij 1 K.C. gebanderolleerd en 1 K.G. zonder banderolle had vervoerd, wat zi. niet verboden is. Hierover zal de betrokken verbalisant dus worden gehoord. De kan tonrechter veroordeelde verdachte tot 2 weken princ. hechtenis en een geldboete van ƒ100.subs. 1 mnd. hechtenis met verbeurdverklaring van de inbeslaggeno- men margarine. Verkeersovertreding. H. uit Bodegraven had zich schuldig gemaakt aan een verkeersovertreding. On der zijn toezicht had n.l. zekere de Br. een aanrijding veroorzaakt. Na het hooren van eenige getuigen, waarbij over het al of niet aanwezig zijn ter plaatse van wielrijders of kerkgangers nog al eenig meeningsver- schil bestond, werd deze zaak aangehouden tot het hooren van getuige B., die niet was verschenen. Th. was bij donker met zijn auto plotse ling dwars over den weg gereden, waar door de motorrijder M. tegen een boom was gereden en diens motorrijwiel belang rijk werd beschadigd. Tusschen de motor rijder en verdachte bestond verschil van meening over het stilstaan der auto of ach teruitrijden. Verdachte beriep er zich op, dat, toen hij de motorrijder zag aankomen, hij tijdig had gestopt en er voldoende ruimte was om te passeer en, terwijl de motorrij der het tegendeel naar voren bracht. De zaak werd aangehouden. Vrijgesproken. De automobilist S. zou langs den West- kanaalweg de ingehaalde melkauto bestuurd door W. v. W. uit Langeruigeweide te veel hebben gesneden en even verder plotseling hebben gestopt. Volgens den bestuurder der melkauto, had hy ruimte gegeven om te passeeren, doch verdachte had tevroeg naar rechts uitgehaald en had toen plots gestopt, hij had geen stoplicht gezien en niettegen staande krachtig remmen was hij op de auto van verdachte gereden. Verdachte be weerde evenwel, dat, toen hij de auto bijna was gepasseerd, getuige teveel naar links uithaalde. Hy hoorde toen een tik, ver moedde een aanrijding en was 30 35 Me ter voor de melkauto gestopt na het stop- teeken te hebben gegeven, teneinde te zien wat er was gebeurd. Een andere ge tuige verklaarde ook, dat er een afstand tusschen de wagens zou zyn geweest van zeker 30 k 35 Meter. v. W. had dus tij dig kunnen stoppen. Het bewijs bleek dus onvoldoende en verdachte werd vrijgespro ken. LAND- EN TUINBOUW „BLOEMBOLLENCULTUUR". Het hoofdbestuur van de Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur kwam in vergade ring bijeen. De commissie van voorbereiding voor de in 1938 te houden winterbolbloementen- toonsteling werd samengesteld, terwijl te vens een commissie werd benoemd die een plan zal ontwerpen voor demonstraties van den invloed van schuurbehandeling op den broei, in samenwerking met het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek, welke broeiproeven tevens zouden worden benut voor het geven van voorlichting omtrent de houdbaarheid van afgesneden bloemen in kamertemperatuur. De door de afdeelingen Anna Paulowna en Lisse op de algemeene vergadering aan de hand gedane oplossing voor het we ren uit bestuursfuncties van personen die op een of andere wijze bij buitenlandsche bloem- bollencultures zijn betrokken, door middel van een door sommigen ont worpen zuiveringsverklaring, werd na uit voerige overdweging afgewezen. Zooiets zou in zeker opzicht veel te ver gaan, om dat hierdoor van bestuursfuncties zouden worden uitgesloten personen die in geen enkel opzicht voor het vak schadelijke handelingen verricht hebben, of slechts een familielid zouden hebben met wien zij geen enkele zakelijke relatie onderhouden, en in ander opzicht zou de maatregel lang niet ver genoeg gaan, omdat werkelijk het vakbelang schadende handelingen van ge wone leden er niet door zouden worden getroffen. Het hoofdbestuur besloot er de betrokken afdeelingen op te wijzen, dat een veel doeltreffender middel was aange geven in de voorgestelde wijzigng van art. 9 der Statuten, waarvoor in de algemeene vergadering geen voldoende meerderheid is kunnen worden gevonden, terwijl te gen het aanvaarden van bestuursfuncties, bij de voorbereiding der verkiezingen over een afdoend middel wordt beschikt,. n.L het niet candidaatstellen van personen die men om de bewuste redenen wil weren. Van de buitengewone algemee ne vergadering over het sanee- ringsvraagstuk werd de voorberei ding ter hand genomen en als datum daar van vastgesteld Maandag 21 Juni a.s. ..Wkbl. v. Bloemb". UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Verkeersstoring. Naby het Postkan toor brak van een met steenen geladen vrachtauto de achteras. Dit gebeurde juist op de trambaan, zoodat het tramverkeer gedurende 3 kwartier gestremd werd. De dienst werd onderhouden met overstap pen; de politie regelde het vetkeer. OEGSTGEEST. Parochiale Jeugddag. Reeds langen tijd vroegen groote aan plakborden en publicaties in ons blad de aandacht voor de groote Jeugdag, die Zon dag is gehouden. De bedoeling van deze grootsche actie was de belangstelling voor het zoo nood zakelijke Jeugdwerk bij de parochianen op te wekken en te verlevendigen, alsook om de achterstand op dit gebied in te ha len. De dag begon met een orgelspel, door den heer Martijn, begeleidde Missa dialo- gata. Deze plechtigheid, die men zou kun nen noemen het met den priester mede opdragen van het H. Misoffer, liet niet na op de zeer talrijke geloovigen een diepen indruk te maken. De centraal-praeses der St. Jozefgezel- lenvereenigingen in Nederland, Rector Drost, hield evenals onder de H.H. Missen van 9 en 10.30 uur, een predikatie, waar in hij het doel en nut der jeugdbeweging zoowel op godsdienstig, als cultureel en maatschappelijk gebied uiteenzette. De middagplechtigheden te drie uur vormden wel het hoogtepunt van den dag. Het kerkgebouw was geheel gevud en velen moesten zich met een staan plaats tevreden stellen. Iedereen wilde bij de toewijding der geheele jeugd aan Ko ning Christus tegenwoordig zijn. Met be hulp van een door den heer Quint samen gesteld tekstboekje, kon de symbolische uitbeelding, waarvan 't karakter zich moeilijk laat beschrijven, goed worden gevolgd. Vooraf hield kap. Sanders een korte predikatie, als inleiding en opwekking. Spr. wees op de noodzakelijkheid, dat de jeugd gebracht wordt tot Christus. Met Hem gaat zij veilig door 't leven. Hij is haar kracht. Laten wij ons daarom allen vereenigen met Christus, opdat deze plechtigheid niet alleen op zich schoon zal zijn geweest, maar de echo zal dragen in het practische leven. Al is de toekomst voor de jeugd donker, zoolang zij gelooft in Christus is alles nog veilig. In Óhristus is alles begonnen. In Christus eindigt alles. Tevens vond plaats de installatie van de kruisvaarders der K.J.C. Het prachtig Zaterdag was het één jaar geleden, dat de staatsman Jhr. Mr. Ch. Ruys de Bee- renbrouck stierf. Op het grafmonument teVierakker werd door den secretaris van de R.K. Staatspartij, Mr. F. Teulings, uitnaam van het bestuur een krans gelegd. versierde priesterkoor schitterde en flon kerde in een zee van licht. Plechtig en met luide stem legden de jongens, 16 in getal, hun belofte af, waarna zij uit de handen van hun directeur het embleem ontvingen met de woorden Christo Regi.. In Aeternum! De geestelijkheid begaf zich daarna na de sacristie om zich te kleeden voor 't plechtig Lof, dat gecelebreerd werd door pastoor de Vetten met assisten tie van Rector H. Sondaal als diaken en kap. Martens als subdiaken. De gezangen werden afwisselend door koor een geloovigen gezongen onder lei ding van kap. Sanders. 's Avonds te half acht vereenigden zich velen in het vereenigingsgebouw tot bij woning der tooneeluitvoering, die tot slot van den Jeugddag door een tooneelclubje, samengesteld uit leden der Maria Con gregatie, werd gegeven en onder leiding stond van den heer B. v. Eisen. De avond werd geopend met een kort welkomstwoord door pastoor de Vetten, die zeer tevreden was over de belang stelling voor de Jeugdag in 't algemeen. Het woord was daarna aan 't tooneelclubje dat opvoerde „De Brievenbus", blijspel in 4 bedrijven van A. den Hertog. Het stuk zelf is geen geweldig kunstwerk, maar het heeft de eigenschap het publiek een avond van leuke en gezellige verpoo- zing te bezorgen. Het is een stuk vol ver wikkelingen. Over de prestaties der spe lers en speelsters kunnen we een lof waardige getuigenis afleggen. Al hing hier en daar nog een te veel aan stijfheid om 't spel heen, we kunnen over 't gebo- dene zeer tevreden zijn. Het clubje gaat zeker een goede toekomst tegemoet, tot nog meerder vermaak van Roomsch Oegst- geest. „Dat het moge groeien en bloeien" is ook onze wensch. Het dankbaar en welverdiend applam na ieder bedrijf bewees, dat de aanwezi gen zeer met het spel waren ingenomen. Bij het einde van de avond dankte pas toor de Vetten allen die tot het welslagen van dezen jeugddag hun medewerking gaven. Zondagavond wordt deze opvoering herhaald en we kunnen ieder, die nog niet voorzien is van een plaatsbewijs aan raden, zich te wenden tot kap. Sanders, bij wie voor zoover de voorraad strekt gratis plaatsbewijzen zijn te bekomen. Nog zij vermeld, dat de pauzen tus schen de bedrijven werd aangevuld door piano en vioolmuziek door de heeren Th. de Heij en J. Rübenkamp. Tenslotte willen we nog wijzen op de huisvlijttentoonstellin'g der K.J.C., waar van de werkstukken staan opgesteld in een der corridors, welke tentoonstelling gedurende de pauze druk werd bezocht. Door den heer A. M. van Sermondt wa ren vooraf de verschillende voorwerpen beoordeeld met den volgenden uitslag: le pr. L. Hoogervorst, 2e pr. T. v. d. Berg, 3e pr. Th. v. d. Berg, 4e pr. J. Schrijvers, 5e pr. N. v. d. Oord. Aanmoedigingsprij zen werden toegekend aan Th. v. d. Geer, J. Leijden, W. Theelen en J. Hoogervorst. De .Doejoeng', de grootste tinbaggermolen ter wereld, gebouwd in opdracht van de Mijnbouw Mij. .Billiton te den Haag, Is Zaterdag van de werf der la. J. en K. Smit te Kinderdijk te water gelaten PROFESSOR SLIM EN ZOON. 279. Professor Slim holde verschrikt weg en struikelde I 280. Pietje kon het mtusschen nog maar niet verkroppen, over een knolvorbige verdikking die half onder de grond dat zijn vader zooveel medailles had en hij niet. Hij had toch zat. Dat was een truffel, ook een soort paddestoel, maar die evenveel meegemaakt als zijn vader. En daarom droeg is het lekkerste van allemaal. Die middag at de familie Slim Pietje voortaan des nachts de medailles van zijn vader, truffels

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10