ZATERDAG 17 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET RHEUMATIEKCENTRUM TE LEIDEN. In het nummer van de verslagen en me- dedeelingen betreffende de volksgezond heid is vcorts opgenomen het jaarverslag van de afdeeling voor rheumatische ziekten en physische therapie aan het Academisch ziekenhuis te Leiden (het.z.g. „rheumatiek- centrum"). Het aantal nieuwe patiënten steeg met bijna 50 pet. (van 599 tot 877), het aantal behandelingen van 14.581 tot 22.443. In de meeste gevallen was de duur van de be handeling nog tekort om over de uit komsten een definitief oordeel te kunnen uitspreken. De gelegenheid tot klinische be handeling is beperkt. Gegeven de kwaal is het door weer en wind de polikliniek bezoeken niet bevor derlijk voor snel herstel. Ook doet zich het feit voor, dat vele ziekenfondsen wel voor klinische, maar niet voor poliklinische be handeling willen betalen, zoodat tal van pa tiënten, die zelf de behandelingsgelden niet kunnen opbrengen, hierdoor egen kans om behandeld te worden krijgen. De leider, dr. Touw, dringt in dit verband aan op her ziening van de regeling: thans krijgt een groot aantal rheumatieklijders niet de be handeling die wenschelijk voor hen zou zijn, en waardoor de kans op blijvende in validiteit (eventueel toeneming van de reeds aanwezige invaliditeit) in de hand wordt gewerkt. Ook voor de bestudeering der rheumati sche aandoeningen is een uitgebreider kli nisch materiaal ten zeerste gewenscht. Dr. Touw wijst op het feit, dat volgens het proefschrift van dr. Muntendam, de dis- trictscontroleerend geneesheer van Cen traal Beheer voor Groningen in ons land per jaar 20.6 pet. van het totale ziekengeld wordt uitgegeven voor rheumatische ziek ten, dat is vijf maal zooveel als voor tuber culose, terwijl tegenover het groote aantal sanatoria voor tuberculose in ons land geen enkele kliniek voor rheumatische ziekten staat. LEIDSCH JAARBOEKJE. De actieve vereeniging „Oud Leiden" heeft bij de firma P. J. Mulder en Zoon al hier het Leidsch Jaarboekje 1937 doen ver schijnen, dat wederom uitstekend ver zorgd is. Ondanks het feit, dat voor deze uitgave geen subsidie meer wordt ontvangen, is het boekje grooter in omvang en rijker ge- illustreerd dan zijn voorganger. De zware geldelijke offers, welke deze uitgave mede bracht, heeft het bestuur zich gaarne ge troost, omdat het van oordeel is, dat het in een behoefte voorziet en zeker niet gemist zou kunnen worden. Het Leidsch Jaarboekje bevat der tradi tie getrouw een „In Memoriam" aan be kende vrouwen en mannen, die stad, om geving en gemeenschap in het afgeloopen jaar door den dood verloren. Aldus wordt de nagedachtenis geëerd van: H. Eerdbeek, prof. mr. H. Krabbe, E. Th. Witte, H. H. G. Wullings, G. H. Pel, prof. dr. C. Snouck Hurgronje, ir. W. J. Modderman, B. J. J. N. Ttroost, M. G. Bon, A. J. J. Verbrugge, J. B. Meynen, F. H. A. Driessen, A. Cou- vée, Octavia Permentier en P. M. J. van Oerle. Een groot gedeelte van dit interessante boekwerk is gewijd aan diverse onderwer pen, waarvan de inleiding wordt gevormd door architect ir. Hugo van Oerle over den bouw der nieuwe St. Petruskerk. Tal van bijdragen van vooraanstaande schrijvers brengen over verschillende oude gebouwen en instellingen, alsmede over be kende personen bijzonderheden naar voren, welke hierdoor weer een breederen lezers kring tegemoet gaan. We mogen constateeren, dat „Oud-Lei den" weer eens voortreffelijk werk heeft tot stand gebracht en spreken den wensch uit, dat dit moge blijken in een grooteren toevloed van nieuwe leden, iets waarop de vereeniging recht heeft. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coebergh, notaris alhier: Huis en erf waarin café Haven 62 in bod 9.100.kooper de heer J. W. Wurzer q.q. alhier voor 9.100. Winkelhuis en erf Haarlemmerstraat 305 in bod 2.600.kooper de heer D. van Niekerk alhier voor 2.950. Winkel/woonhuis met bovenwoningen en erf Kaiserstraat 24/24a, 26/26a, in bod 1.580.kooper de heer N. J. Moonen q.q. alhier voor 1.805. Huis en eri 4e Binnenvestgracht 44, in bod 1.110.kooper de heer T. Beeuwkes q.q alhier voor f 1.160. Huis en erf Langegracht 83 in bod 1600, kooper de heer T. Beeuwkes q q. alhier voor 1.700.—. Huis met schuur en tuingrond te Voor schoten Rijndijk 102 in bod 2.600.koo per de heer N. J. Moonen q.q. alhier voor 3.150.—. Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snet- lage alhier: Heerenhuis en erf te Oegstgeest, Regen- tesselaan 1, in bod 3.950.kooper de heer J. W. Wurzer c.s. alhier voor S 3.950. Huizen en erven met tuin Hasebroek- straat 2/4, samen in bod f 3.850.kooper de heer J. van Iterson q.q. alhier voor 4.175.—. Ten overstaan van Notaris C. J. F. Dolk alhier: Huis met bovenwoning (Café) Garage en erf Levendaal 138, in bod 6.000. *ooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier oor 6.000. Perceel bouwterrein te Zoeterwoude, .houderslaan, in bod 1.420.kooper heer J. C. Stadhouder te Zoeterwoude 1.600.—. VAN ONZE ADVERTEERDERS. De firma Peek en Cloppenburg (Bree- straat) heeft een speciale étalage inge richt naar aanleiding van de Boskoopsche bloemententoonstelling, waaraan heel veel zorg is besteed, waarop wij daarom gaar ne de aandacht willen vestigen. TOONEEL. LITTERIS-UITVOERING „De Sabijnsche Maagdenroof' De Kon. Ver. „Litteris Sacrum" biedt haai leden thans een uitvoering aan door het gezelschap van Jan Musch, en wel „De Sabijnsche Maagdenroof", het bekende blijspel van F. en P. van Schönthau. Gis teravond werd het spel voor de eerste maal gegeven in den Schouwburg en van avond zal het herhaald worden. „De Sabijnsche Maagdenroof" is voor Leiden geen onbekende. Jaren geleden za gen wij een opvoering van dit stuk, doch wij herinneren ons niet meer door welk gezelschap. De opvoering, welke Jan Musch er thans van geeft, is in elk geval zoodanig, dat wij met het grootste genoegen een herha ling van deze dolle geschiedenis hebben aanschouwd. Veel diepgang zit er in het stuk niet; het is een kluchtig verhaal van een ouden gymnasium-leeraar, die door omstandigheden er toe gebracht wordt, om een jeugdwerk uit zijn studententijd, getiteld „De Sabijnsche Maagdenroof" te laten opvoeren door een reizend tooneel- gezelschap. Niet alleen, dat hij z'ch daar door allerlei onaangenaamheden met zijn familie op de hals haalt, maar bovendien valt het stuk als een baksteen, bet wordt wat men met een tooneelterm noemt: een ,sof". Men moet aan dit verhaal geen hooge eischen stellen, maar uitsluitend de kluch tige zijde van het geval zien. Jan Musch weet dit ook behoorlijk uit te buiten en maakt er een daverend lachsucces van. Hij speelt den rol van tooneeldirecteur met die breede allure, die hem als ras- artist van den eersten rang in staat stelt om van eiken rol iets belangwekkends te maken. Naast hem dienen wij allereerst Jaap v. d. Poll te vermelden als professor Gollwitz, de ongelukkige auteur van het klassieke treurspel, een in al zijn zielig heid lachwekkende figuur door v. d. Poll in grime en spel kostelijk weergegeven. Rondom deze twee figuren draaien de personages, die voor de noodige verwikke lingen zorgen, n.l. Frederika, zijn vrouw (Lize v. d. PollHamakers), zijn dochters (Mary Musch en Mieke" Flink), zijn scoon- zoon (Adolphe Hamburger) en vader en zoon Grosz (van Staalduynen en Emile van Stuwe). Een bijzonder aardig rolletje had Jeanne v. Rijn als het dienstmeisje Rosa. Zooals gezegd, het is een daverend lachsucces geworden. Al moge het niet heelemaal onjuist zijn, wat de tooneeldi recteur beweert, dat de menschen n.l. naar den Schouwburg gaan om eens lekker te •huilen als zij eens hartelijk kunnen lachen, doen zij dat toch ook graag! MUZIEK. CONCERTGEBOUW-ORKEST. Willem Mengelberg dirigeert. Als grootsch besluit van het uitnemend geslaagd concertseizoen in de oude Sleutel stad, heeft het Amsterdamsch Orkest on der leiding van Professor Willem Mengel berg gisteravond voor de Leiden aars ge speeld en wel zóó exquise, dat de men schen gewoonweg in de wolken waren over zóó iets fraais. Het meest virtuose orkest in den lande te hooren en dit nog wel onder leiding van den maëstro zelf, beteekent veel en onver deeld genieten. En de opkomst was geluk kig zeer talrijk. De Gehoorzaal vol; dus dat geeft weer hoop op herhaling in 't vol gend jaar. Wat 't aanhooren betreft by zooiets schoons moet men zich wel geluk kig gevoelen. De hoog-gewijde oogenblik- ken waren constant aanwezig en nooit werd de sfeer ook maar voor één oogenblik ver broken. Mengelberg zette in met de rag fijne muziek van Mendelssohn's Midzomer- nachtdroom, ouverture nocturne en Scher zo. 't Was alles even prachtig van klank, transparant, geestig, puntig. De nocturne in de diepblauwe kleur van een heerlijke sprookjesmaan-nacht. Met hart en ziel ge dirigeerd, en feilloos gespeeld als het nu werd, dringt zich hier het meesterschap van den 17-jarigen MendelssohnBarthol- dy des te meer aan ons op. De jonge com ponist, genietend en zich overgevend aan Shakespeare's fantasieën, schreef hierbij de meest natuurlijke, bevallige en droom- teere muziek uit nagenoeg de gansche ro mantiek. Hierna: voorspel en slotscène (Isoldes Liebestod) uit Wagner's „Tristan und Isol de". In haar onkreukbare roerloosheid scheen zij in droefenis als voelde zij nog de ontroerde klanken van dit eens zoo diep- menschelijk doorleefd leed in haar weg sterven. Hier manifesteert zich de hoogste verukking met de smartelijkste liefde. Door Wagner wonderlijk geïnspireerd, wordt de geestelijke concentratie zuiver geestelijk inductief verklankt. Veel van zichzelf heeft de groote Wagner hier vergeten. Hier voelt men aan de zuivere samenvloeiing van hoogere liefde en menschelijk gevoel. En wat hebben Mengelberg en zijn onvolpre zen orkest gegeven? Dit symphonisch won der was als een zucht naar de eeuwigheid. Nadat men van de eerste emotie was beko men, stormde het door de zaal van enthou siasme. Er valt niet aan te tornen. Mede om de uitvoering van de Symphonie pa- thétique was de belangstelling zoo groot. Ze is in dit seizoen nogal eens meer hier gespeeld en al meermalen in ons leven heb ben wij haar van onzen grooten landgenoot gehoord, die haar dirigeert met een zelf opoffering en zelf-teisterende geestdrift Van lange jaren her dragen wij in ons om de herinnering aan dat hevig ontroerend be rustende slot, dat ons ook nu weer zoo on gemeen gefrappeerd heeft in algeheele af- getobtheid en overgave. Na Wagner's diepgravend oeuvre had met de keuze van '"schaikowsky's 6e sympho nie de dirigent zich een taak gekozen, die de grootste spankracht voor zich en 't or kest opeischt. Maar beiden hebben zich overtroffen en schonken een prestatie van de meest expansieve hartstocht. De voor treffelijkheid van het orkest is onvolpre zen; niet minder Mengelberg's creatief ver mogen. Technisch natuurlijk alles even ge acheveerd, grandioos, verbluffend. Boven dien: de bevoorrechting, werkend in den dirigent, fel inwerkend op den toehoorder, die geheel geëmotioneerd wel heeft móe ten toeluisteren. Daar zindert een drift, of werken heimelijke sentimenten, dan weer teistert hij 't orkest onbarmhartig, als 't ware in zelfoverspanning, alles in vuur en vlam zettend. Maar dit is alleen in sch;jn. Alles is beheerscht, geordend met volle bewuste zekerheid. De uitkomst is rijk, verdiept en vol -an hoog artistiek resultaat, dus voldragen schoon. Na de Pa- thétique werd Professor Mengelberg en het orkest op éclatante wijze gehuldigd. J. K. BIOSCOPEN. Lid o. Maria Stuart, de film van deze week in Lido, zal evenals de voorgaande film San Francisco, zeker vele honderden belang stellenden trekken. Welk een tragiek trekt er reeds voorbij onzen geest bij het noemen van den naam Maria Stuart, de ongelukkige en toch zoo goedhartige Ko ningin van Schotland. Nu wij deze ge schiedenis op het witte doek zien ver schijnen, zal het drama van haar leven en dood bij allen een geweldigen indruk teweeg brengen. In een uitvoerige voor beschouwing hebben wij de verschillende kwaliteiten van het grootsche filmwerk „Maria Stuart" reeds besproken en na ons persoonlijk bezoek kunnen wij dit stuk met warmte aanbevelen. De verschillen de historische gegeven over het leven van Maria Stuart en Koningin Elisabeth van Engeland, worden historiegetrouw weer gegeven. hoewel men bij enkele episodes de fantasie de vrije loop heeft gelaten, hetwelk het geheel wel ten goede komt. Op sterke wijze worden de karakters der beide Koniginnen uitgebeeld, Elisabeth als de hardvochtige en sluwe Koningin en Maria Stuart de goedhartige, die on danks alles standvastig bleef in haar ge loof en op heldhaftige wijze haar leven liet op het schavot. Voor het verhaal, ver werkt in deze unieke film, verwijzen wij naar het artikel in ons blad van Donder dag j.l. Het voorprogramma bevat behalve het journaal nog een Musical film getiteld Majoor Bowes Amateur avonden en een gekleurde teekenfilm. Het geheele pro gramma kunnen wij met warmte aanbe velen voor volwassenen. Casino. Hermann Thimig, Adèle Sandrock, Theo Linge en Heinz Ruhmann zijn de sterren, die deze week in het Casino Theater van hun spel doen genieten in de leuke muzi kale lachfilm „Een Hemel op aarde". Deze zeldzame klucht zal ook dezen keer wel weer veel toeschouwers trekken. Het kwartet raakt verstrikt in de meest komi sche situaties, waarbij Hermann Thimig en Theo Lingen als de trouwe vrienden, ondanks vele wederwaardigheden en ver wikkelingen, verliefd zijnniet op elkaar, maar beiden op een ander, het geen geen beletsel vormt voor het happy end, dat een opluchting is voor beide vrienden. Adéle Sandrock, de door het publiek zoo gewilde filmster is als de rijke tante weer de schepster van vele komische mo menten, waaraan zy zoo dikwijls een tikje werkelijkheid kan geven. „Het Bandietenmeisje", welke film na de pauze draait is een, wat aankleeding, opzet, montage en entourage betreft een sterk gemoderniseerde Wild West film, zich afspelend rondom een gevaarlijk bandiet, die zich heer en meester waant van de omgeving en reeds enkele misdrij ven op zijn geweten heeft. Johnie Wayne als de personificatie van de wrekende gerechtigheid, weet de be woners, met behulp van enkele cowboys, van dit gevaarlijk heerschap te bevrijden. Dat hierbij de revolvers een niet te on derschatten rol spelen is begrijpelijk. In gezelschap van „De hemel op aarde" is het een programma, dat een genoeg lijken avond waarborgt. Luxor. Het voorprogramma van deze week brengt o.m. eenige kiekjes van de ver schrikkelijke schoolramp welke enkele we ken geleden in Amerika plaats vond en waarbij 500 kinderen om het leven kwa men. De hoofdfilm van deze week brengt ons Martha Eggert in de film „De Lokkende Stem". Wie deze onvergelijkelijke zangeres op haar best wil hooren, moet deze film be zoeken. Martha Eggerth speelt hier de rol van het meisje, dat om haar verlokkende stem Lal van harten weet te vangen. Dit geschiedde o.a. met een clubje officieren aan het Westfront in 1918 en zij allen verlangen met haar kennis te maken. Natuurlijk ge schiedt zulks, maar niet zoo spoedig, als men wel wenschte. Dat zij ten slotte toch slechts één der harten voor zich opeischt, dat is het verloop zooals iedqre film laat zien. Naast Martha Eggerth spelen Paul Hartmann en Georg Alexander een voor treffelijk spel en de schitterende muziek en zang draagt er niet weinig toe bij om den toeschouwer te boeien. Voor de pauze gaat als hoofdfilm „De kleine Piraat" een geestige piraten-film, waarin een klein meisje vriendschap heeft gesloten met een ouden zeerob, die om ver schillende overtredingen herhaaldelijk met het gevang kennis maakt, doch telkens weer in vrijheid weet te komen. UIT DE OMGEVING VEUR. Aanbesteding. Gisteren had ten Ge meentehuize te Leidschendam de aanbeste ding plaats van de „Verbetering Boschlaan" te Veur. Ingeschreven moest worden vol gens bestek A, waarbij de aannemer de keuze had van het personeel en volgens be stek B, waartij het personeel werd aange wezen door B. en W. Er waren 7 inschrijfbiljetten ingekomen en wel als volgt: 1. Joh. Pieterse, Delft, volgens A 3997, volgens B 4097; 2. W. F. Marcelis, Leiden, A 6350; 3. P. H. Meijers Zn., Oegst geest, A 6270; 4. P. Stigter, Ammerstol A 5750, B 5950; 5. P. J. Visser, Wasse naar en H. Visser te' Rijswijk, A 5390, B 5590; 6. T. P. de Geus en J F. Sramp- raat te Stompwijk, A 5100, B 5300; J W. Visser, Wassenaar A 5800, B 6000. De gunning van het werk heeft nog niet plaats gehad. STOMPWIJK-VEUR. Zuivelcursus. Ten einde meer bekend heid te geven onder de gezinnen aan het gebruik van onze Nederlandsche Bodempro ducten, zal in hotel „De Zwaan" te Leid schendam een cursus worden gegeven in het op velerlei wijze bereiden van zuivel producten, melk, room, karnemelk, boter, kaas, enz. als hoofdschotel en als aanvul ling. De cursus wordt gegeven m vier lessen op Dinsdag van vier achtereenvolgende weken, te beginnen Dinsdag a.s. te 3 uur n.m.," de duur der lessen is 2 uur en het lesgeld bedraagt 0.40 per 4 lessen. Dames, die dezen cursus wensch en te volgen, gelieven zich op te geven Maandag 19 April a.s. tusschen 1012 uur v.m. in bovengenoemd hotel. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Puzzle. Tegen verschillende automo bielbestuurders is Vrijdag door de politie procesverbaal opgemaakt wegens het par keeren van hun auto's voor het kantonge rechtsgebouw. Volgens de motor- en rij wiel wet art. 6 4e iid is dit verboden binnen een afstand van 8 meter van een verkeers heuvel. De wegscheiding die in deze straat is aangebracht word* door de politie geacht te zijn een verkeersheuvel, temeer daar deze toevlucht voor voetgangers biedt en verschillende verkeerspaaltjes zijn ge plaatst. Verschillende oestuurders meenen echter dat het hier slechts een wegschei ding betreft, zoodat de kantonrechter deze puzzle dus tot een oplosisng zal moeten brengen. ZOETERWOUDE. Emmabloempje. Aanstaanden Zondag zal in deze gemeente de jaarlijksche Em- mabloem-collecte worden gehouden, waar van de netto-opbrengst bestemd is voor de t.b.c.-bestrijding in deze gemeente. Een ieder wordt verzocht een bloempje te koo- pen en het werk der vereeniging op deze wijze te steunen. ZOETERWOUDE (DORP). St. Joseph-gezellenver. Zooals bekend wordt morgen het jaarfeest gevierd. Alle leden en eereleden worden verzocht on der de Mis van half acht tot de H. Tafel te naderei. Na de Mis is er een gemeenschap pelijk ontbijt in „Eigen Huis", waar tevens de prijsuitreiking zal plaats vinden van de verschillende competities, welke dezen win ter werden gehouden. Des avonds te 8 uur zal een tooneeluitvoering worden gegeven. Woensdag om half acht Maria-congregatie, waarna bijeenkomst in Eigen Huis. FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling: Dr. P. M. J. T. Vrijdagh te V o o r s cho- ten, Papelaan 156b. Bewindvoerder mr. Tj. Mobach. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rechten: mej. A. Sten- fert Kroese, Hilversum. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent alhier: mej. A. L. A. Havinga, Leiden en de heeren A. Biekart, Den Haag en V/. C. Simons, Den Haag. LAATSTE BERICHTEN ONTBINDING DER STATEN-GENERAAL Nieuwe verkiezingen. Heden is uitgegeven een extra-nummer van de Nederlandsche Staatscourant, be vattende het Koninklijk Besluit, gedateerd 17 April 1937 betreffende de sluiting van de tegenwoordige zitting der Staten-Generaal en de ontbinding van de beide Kamers. Voorts bevat het extra-nummer der BURGERLIJKE. STAND LEIDEN. Geboren: Gerardus Jozef z. v. H. G. v. d. Hoorn en E. C. Valentijn. Johannes Theodoor z. v. G. B. Noordanus en K. Jansen. Jan z. v. J. W. Cornelisse en M. Aikens. Greta Johanna d. v. D. Blom en G. J. de Bruin. Bartholomeus z. v. P. J. Jansen en M. A. v. d. Bunt. Petronella Johanna d. v. L. J. v. d. Lubbe en J. M. Schreurs. Cornelis Johannes z. v. C. v. Wissen en H. Hoogervorst. Ondertrouwd: A. A. Bakker jm. 36 j en W. J. de Haan jd. 28 j. Overleden: M. L. v. Drunen, m. 55 j. Staatscourant een beschikking van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken van den volgenden inhoud: De Minister van Binnenlandsche Zaken, Gezien het Koninklijk Besluit van 17 April 1937 (Staatsblad No. 384), houdende bepaling, dat de candidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in eiken kies kring zal plaats hebben op Dinsdag den 20sten April 1937, gelet op de artikelen 52 en 127 der Kies wet, heeft goedgevonden: te bepalen: dat de stemming over de lijsten van de candidaten en de daarop voorkomende can- didaten zal plaats hebben op Woensdag den 26sten Mei 1937. 's-Gravenhage, 17 April 1937. De Minister voornoemd, J. A. DE WILDE. DE KONINGIN NAAR SOESTDIJK VERTROKKEN. H. M. de Koningin is hedenochtend half elf, vergezeld van de hofdame freule van Asbeck en den adjudant de Jonge van der Halen, per auto van het Huis ten Bosch naar Soestdijk vertrokken om zich van daar in den namiddag naar Het Loo te be geven. Bij haar vertrek werd Hare Majesteit door de aanwezigen bij het Huis ten Bosch hartelijk toegejuicht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 5.1025.20, idem II 2.6018.20, pieterselie 0.301.80, ra dijs 1.304.20, kropsalade 13, selde rie 3090 cent, rabarber 30 cent; per 100 kg.: kroten 6080 cent, kroten, gekookt 25, kitloof 214, boerenkool 1.50, postelein 2128, spinazie 315, uien 1.102.20, wortelen 1.004.10, spruiten 48, andijvie 212, roodekool 3. prei 1.50—2.60. 17 April. Boter, prima fabrieksboter 1.63, prima boerenboter 1.42)41-45 per kg. Aanvoer 910 kg. Handel kalm. Turfmarkt 12 tot en met 17 April. Lange turf geen aanvoer prijzen 68 per 1000 stuks. TER AAR, 16 April. Centrale Veiling. Spinazie 2552 cent, andijvie 2746 cent, sla 1.003.50, vellen 613 cent, poste lein per kg. 20—23 cent, witlof 5 80 10.40, Raapstelen 1.30, selderie 0.90 1.50, bloemkool 220 cent, prei 4.ra dijs 2.002.80, rabarber 5.00. ZOETERWOUDE, 14 April. Eierenveiling Algemeen Belang bij de Wed. C. Schuur. Prijzen: kippeneieren 2.403.00, eenden eieren 2.502.70 per 100 stuks, konijnen 0.381.75 en hanen 7 cent per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 16 April: Groen tenveiling. per 100 kg.: spinazie 5.90 12.40,, per 100 bos: radijs 1.802.80, sel derie 0.301.10, andijvie f 7.108.70 per 100 kg.; per 100 stuks: kropsla f 1.602.50, Eierenveiling. Aanvoer 10050 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.302.90 en een deneieren 2.30—2.40 per 100 stuks. BOSKOOP, 16 April. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 26 cent, 'Butterfly 3046 cent, Briar- cliff 26 cent, Rosalandia 2537 cent, Florex 3546 cent, Steward 3064 cent, Queen Mary 4063 cent, Pechtold 45 cent, Edith Helen 26 cent, Aug. Noack 1530 cent, Else Poulsen 2540 cent, Ellen Poulsen 2856 cent, Ingar Ohlson 2642 cent, Rhod. Pink Pearl 4060 cent, idem in soorten 2535 cent, Malus 1223 cent, Seringen 4061 cent, Azalea 1.001.60 Viooltjes 4 cent, Lathyrus 1320 cent, tul pen 1018 cent, Andromeda 68 cent, Ane monen 59 cent, Calla 40 cent, Gerbera 1730 cente Clematis Nelly Moser 5090 cent, Clematis Prins Hendrik 1.501.70, Clematis l'Azurstem 1.00, per stuk: Hor tensia 3050 cent, Cineraria 17 cent en Azalea 2044 cent. UTRECHT, 17 April Vee. Totaal aan voer 3875 stuk. vee, 1650 runderen. Stie ren 2631 ct. per pond. Handel matig. Slachtkoeien 2e soort 3134 ct., id. 3e srt. 2730 ct. per pond, Handel redelijk. Vaar zen ƒ140—220. Pinken 100—140, Melk koeien 140230 Kalfkooeien 150240, Vaerekoeien 120—200. Handel kalm. 150 Magere kalveren 7100. per stuk. Han del matig. 1150 Nuchtere kalveren ƒ5.50 7 50 per stuk. Handel traag. 340 Magere varkens 2536, Schrammen 1724, 480 Biggen 1016, per stuk. Handel ma tig. 75 Magere schapen 1932 per stuk. Handel vlug. Boter: 300 K.G. 1.70 per KG. Kaas: 200 K.G. 0.50—0.70 per KG. Eieren: 90.000 2.503.50 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 16 April. Groentenveiling. Waspeen psr kist van 20 K.G. 3050 ct., prei per 100 bos 1.50 1.90, gele kool per 100 K.G. 2.40 2.70, roode kool per 100 K.G. 1.401.90, witlof per 100 K.G. 7.0011, spinazie per kist van 4 K.G. 4950 ct., rabarber per 100 bos f 2.803.50.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3