BIOSCOPEN DINSDAG 13 APRIL 1937 l)E LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HOOFDFILMS AANVANGSUUR She (Helen Caha- gan, Randolph Scott, Helen Mack, Nigel Bruce). De Pleegvaders (Wheeler, Woolsey). San Francisco (Jeannette Mac Do nald, Clark Gable, Spencer Tracy). Als mannen begee- ren. (Edward Ar nold). Ze kent me niet meer (Joannes Riemann, Fita Benkhoff, Wolf gang Lieberneiner). Pygmalion (Lily Bouwmeester, Johan de Meester, Emma Morel, Ed. Verkade, Mathieu v. Eysden). Avonturen film Romantisch Comedie Dag. 811, Zondags bovendien 47 uur, Matinee Zaterd. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8.1311.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en. Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur. Matinee, Zaterd, en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Goedgekeurd ACADEM1EN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Indisch recht de heer Matyanto, L e d e rt; doctoraal-examen geneeskunde: mej. H. Th. Wittkampf, Rotterdam en de heer W. Dyk, Den Haag; candidaatsexamen wis- en natuurkunde Itter L, de heer L. L. Kuitert, Voorburg; idem letter F, de heer Th. Brouwer, Moerkapelle. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Jeugddag. Voor hen, die nog geen kaarten voor de uitvoeringen aanvroegen, kunnen wij meedeelen, dat de eerste avond uitvoering reeds geheel bezet is. Geduren de enkele dagen kunnen er nu nog kaar ten voor de tweede avonduitvoering, dus voor Zondag 25 April, schriftelijk aan de Pastorie worden aangevraagd. Nogmaals vermelden wij, dat een van de bijzondere dingen van deze uitvoeringen zal zijn, dat er nu eens op tijd zal begon nen worden, en wij meenen, dat, nu iedere parochiaan gratis een toegangsbewijs kan krijgen, 't niet te veel gevraagd is, als wij iedereen verzoeken ook op tijd aanwezig te zijn. Voor leden van de Maria-congregaties hoeven geen kaarten te worden aange vraagd, want zij ontvangen hun toegangs bewijzen op de generale repetitie. Bekroningen. De firma G. Lubbe en Zoon te Oegstgeest is op de tentoonstel ling de Hofstadbloem te 's Gravenhage be kroond met een kleine gouden medaille, een eereprijs, en een zilveren medaille. Drie aparte variëteiten werden bekroond niet een getuigschrift van verdienste. Op de keuring van de Algemeene Veree- niging van Bloembollencultuur werden de door deze firma gekweekte narcissen be kroond met een verguld zilveren medaille en werden 2 variëteite bekroond met een getuigschrift van verdienste. 3 primula's werden eveneens bekroond met het ge tuigschrift van verdienste. Alle werden uit zaad gewonnen. Eerste Hulp bij Ongelukken. In het patronaat had de sluiting plaats van den cursus E.H.B.O. en uitreiking der diplo ma's aan de geslaagden. De voorzitter van het W.-G. Kr. (dit is de organisatie die de cursus organiseerde) verwelkomde bij de opening de cursisten, bestuursleden van het W.-G. Kr. en dr. Paanakker uit Wassenaar, die de cursus leidde. Spreker deed het ge noegen te kunnen mededeelen, dat allen, die de cursus geheel hebben gevolgd, het eind-diploma hebben behaald. De eischen, die tegenwoordig worden gesteld, zijn niet licht te noemen, waaruit blijkt, dat alle cursisten grondig alles hebben bestudeerd. Vervolgens bracht de voorzitter dank aan dr. Paanakker, die de cursus met veel tact en geduld heeft geleid. Aan de volgende dames werd het diploma uitgereikt: A. Dys- selbloem, A. van Velzen, C. van Velzen, W. v. d. Oord, R. v. d. Ploeg, A. Zandber gen, A. Schrijvers, C. Vink, C. Bonnet, als ook aan de heeren A. Hooymans, C. Hooy- mans, J. Akerboom, A. Paardekooper, G. Hoogervorst, A. Driessen, G. Lubbe Jr;, B. den Dubbelde en A. v. d. Voort. De voorzitter wenschte de geslaagden ge luk met het succes en hoopte, dat men bij eventueele ongelukken goede diensten kan bewijzen. Namens de dames-cursisten sprak mej. A. J. Deysselbloem woorden van dank tot het bestuur en leider. De heer G. Hoogervorst sprak onder aanbieding van een kistje si garen namens de heeren woorden van dank. Dr. Paanakekr was zeer erkentelijk voor deze niet verwachten verrassing. Met veel genoegen heeft spreker den cursus geleid, al deden zich wel eens moeilijkheden voor. Spreker spoorde aan te blijven oefenen. De heer Paardekooper, voorzitter van het W.-G. Kruis, sprak het slotwoord, en hoop te, dat het resultaat van 23 geslaagden een. propaganda mag zijn voor de schoone in stelling, die dezen cursus deed geven n.l. het Wit-Gele Kruis. Men bleef verder nog eenigen tijd gezellig bijeen. STOMPWIJK. Enrniabloemeollecte. Woensdag 14 April a.s. zal in de Gemeenten Stompwijk en Veur de jaarlijksche Emmabloemeol lecte worden gehouden. WASSENAAR. Huldiging van drie zilveren jubilarissen van „Excelsior". Gisteren herdachten drie leden van de Muziekvereeniging „Ex celsior" het feit, dat zij gedurende een pe riode van 25 jaren aan genoemde vereeni- ging verbonden waren n.l. de heer L. C. Veerman als directeur en als leden van het korps de heeren L. de Gast en P. van der Meer. Da heer Veerman, vergezeld van diens echtgenoote, kwam te ongeveer ha if acht aan den Lange Kerkdam per auto aan, waar hij werd opgewacht door het muziek korps. Aldaar werden aan mevr. Veerman bloemen overhandigd, waarop eveneens in de auto plaatsnamen de voorzitter, de heer D. Hofman en de secretaris, de heer H. van Elk. In feestelijke stoet werd hierop de tocht voortgezet naar het eigen repetitielo kaal in de Schoolstraat. Langs de route be stond er veel belangstelling. Bij aankomst in het lokaal werd de jubilaris opgewacht door Burgemeester J. J. Wiegman, die den jubilaris hartelijk feliciteerde; spr. wees er op, dat de heer Veerman zeer veel gedaan heeft in het belang van „Excelsior", dit heeft helpen grootmaken en dat hy daar mede tevens het belang van Wassenaar heeft gediend. In een recht hartelijke speech 'door den voorzitter, de heer Hofman, werd hierop de heer Veerman gehuldigd, waarbij hij den nadruk legde op het feit, dat niet enkel geldt de duur van het dirigent zijn, maar juist de wijze, waarop die taak door den jubilaris werd vervuld. Ook huldigde spre ker de beide andere jubilarissen voor hun kameraadschap en vriendschap, die, naar hij hoopte, nog vele jaren zullen blijven be- toonen. Den heer Veerman werd hierop een en veloppe met inhoud overhandigd en de beide anderen werd ieder een horloge ten aandenken geschonken. Aan mevr. Veerman werd eveneens dank gebracht voor de vele opofferingen, die zij zich heeft moeten getroosten en er werd haar ter eere een driewerf hoera aangehe ven, door een lang zullen zij leven gevolgd, volg. Door den heer Veerman werd tenslotte dank gebracht voor de ondervonden huldi ging. Van de hierop volgende receptie werd door tal van deputaties gebruik gemaakt, terwijl ook vele particulieren, o.a. wethou der Ruys van hun belangstelling deden blij ken. Nadat het officieele gedeelte was afge- loopen bleef men nog eenigen tijd in gezel lig samenzijn bijeen. Concours Hippique. In Hotel „de oude Deijl" hield de vereeniging Con cours Hippique Maandagavond een leden vergadering. De penningmeester deed re kening en verantwoording. De uitgaven be droegen met inbegrip van het nadeelige sal do over 1935 ad 13.42 in totaal 2933. Deze inkomsten werden gedekt. De voorzitter deelde mede, dat het ver blijdend mocht worden genoemd, dat het waarborgfonds van ƒ2200.— niet behoefde te worden aangesproken, hetgeen voor hem aanleiding was de hoop uit te spreken, dat het waarborgfonds ook voor dit jaar ge handhaafd zou kunnen worden. Hierna werden als bestuursleden herkozen de hee ren mr. S. B. W. Graaf van Limburg Sty- rum en J. J. M. Wiegman. Besloten werd dit jaar het concours te houden op 3 en 4 Juli a.s. De voorzitter deelde nog mede, dat het program nog niet kon worden opge maakt. Echter deelde hij mede, dat ge tracht zal worden internationale ruiters voor dit concours te interesseeren, hetgeen de aantrekkelijkheid zal verhoogen. Na eenige huishoudelijke zaken te heb ben besproken werd de vergadering ge sloten. Aanrijding. Gisterenavond tegen 12 uur had op den Rijksstraatweg een ernstige aanrijding plaats tusschen een auto en een stilstaande motorfiets met zijspan. Boven genoemde motorfiets stond geheel rechts van den weg stil om een eveneens stil staande auto-eigenaar de behulpzame hand te bieden voor een mankement. Vanuit de richting Leiden kwam een luxe auto, die eveneens geheel rechts van den weg reed. Tengevolge van een tegen ligger (volgens verklaring van Jen bestuur der) heeft deze de stilstaande motorfiets met zijspan te laat gezien, waardoor deze de motorfiets met zijspan aanreed. Van de motorfiets met zijspan werd het achterste gedeelte geheel in elkander gereden. De inzittende van de zijspan was eenige oogen- blikken buiten kennis. De auto liep niet noemenswaardige schade op. De politie uit Wassenaar, die met een juist passeerende auto werd gehaald maakte van een en an der proces-verbaal op. De motorfiets werd bestuurd door den heer H. v. d. V. uit Leiden en met als zij span inzittende de heer G. P., eveneens uit Leiden. De bestuurder der auto was de heer dr. P. v. R. uit Den Haag. L1 UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. BENDE RIJWIELDIE VEN ACHTERHAALD De politie te Bodegraven heeft een com plot ontmaskerd, dat licht brengt in talrijke fietsendiefstallen, zoomede van diefstallen van oud ijzer en koper. Een drietal jeugdi ge personen is reeds door de politie in ar rest gesteld, terwijl'vermoedelijk nog meer arrestaties zullen volgen. Den laatsten tijd kwamen te Bodegraven en omgéving vele diefstallen van rijwielen en van koper en oud ijzer voor. Hoe de po litie ook speurde, zij kon de daders van deze diefstallen maar niet betrappen. Doch zij gebruikte elke aanwijzing om te trach ten de daders op het spoor te komen. Vo rige week Dinsdag kreeg de politie bericht, dat de 15-jarige winkelbediende K. de ouderlijke woning was ontvlucht en per fiets de wijde wereld was ingetrokken. De avond daarop werd wederom een rijwiel gestolen en ditmaal van een gepensionneer- den politieman van Bodegraven, die het even onbeheerd had laten staan voor het veilinggebouw. Natuurlijk volgde aangifte bij de politie en wederom werd een scherp onderzoek ingesteld. Donderdagavond kreeg de politie be richt, dat de Dinsdagmorgen ontvluchte K. in Wezel door de Duitsche politie was aan gehouden en uitgeleverd aan de Neder- landsche politie te Gendringen. Te Gen- dringen werd de jongeman op transport gesteld naar Bodegraven, waar de politie hem aan het station opwachtte, zij nam hem mee naar het politiebureau en onder wierp hem aan een verhoor. Bij dit ver hoor kwam de politie door zijdelingsche aanwijzingen op het spoor van een bende jeugdige misdadigers, welke den laatsten tijd Bodegraven en omgeving onveilig maakte. Later arresteerde de politie een tweetal jeugdige personen en hiermede vermoedt zij de hand te hebben gelegd op de daders van de vele rijwieldiefstallen. Vooral de arrestatie van den jeugdigen van D. bleek van groot belang te zijn, daar deze als he ler en opkooper van de gestolen goederen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Johanna, d. van G. F. Kolderman en J. M. Sjardijn Geer- truida, d. van C. Teske en M. Hamerling Willem Johan George, z. van A Dekkers en D. de Blanken Alida Maria, d. van J. Lammers en C. B. v. d. Voort Willem, z. van W. Bek en C. H. v. Dongen Mimi, d. van C. Schoonderwoerd en W. M. de Grauw Teuntje Cornelia, d. van J. Of ferman en N. C. Dekkers Alida, d. van M. v. d. Keur en A. Overduin. G e h u w d: G. Lek jm. en E. Frieesma jd. Overleden: D. Smit m." 50 j. J. Boom ongeh. m. 70 j. G. Jasperse-de Kier wede. 66 j. L. v. Herk ongeh. m.,50 j. M. C. Kerstens-de Lange wede. 79 j. C. M. v. d. Zon-Houniet vr. 44 j. fungeerde. Hij wist de rijwielen zeer han dig te demonteeren om ze dan weer op nieuw op te bouwen. Banden en onderdee- len verkocht hij afzonderlijk, zoodat hij alles weer spoedig van den hand had ge daan. De politie stelde terstond een onderzoek in de werkplaats van dezen verdachte in en vond nog enkele voorwerpen welke door diverse eigenaars konden worden erkend. Daar de schuur waar de jongeman werk te, langs den Rijn was gelegen, heeft de politie dezen omtrek afgedregd en ver schillende voorwerpen opgehaald als fra mes e.d. welke alle van diefstal afkomstig waren. Ook de jJ. Woensdag gestolen fiets van de ex-politieman werd nog gevonden. Verwacht wordt, dat op de enkele ar restaties, welke reeds geschiedden, er nog meer zullen volgen. Voor de politie is deze ontmaskering van deze gevaarlijke bende jeugdige misdadi gers een mooi succes. Verschillende dief stallen van den laatsten tijd zijn reeds op gehelderd, terwijl wellicht nog meerdere geheimzinnige diefstallen zullen worden opgeklaard. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Het verwerpen van een nalatenschap. Onlangs is voor den president van de Haagsche Rechtbank in kort geding de vol gende zaak behandeld: Mej. C. E., te 's-Gravenhage leende in 1924 en 1925 aan haar broeder te Zoe- terwoude 900.Nadat deze in Augustus 1934 was overleden, dagvaardde mej. E. den zoon van den overledene als diens eenigen erfgenaam tot betaling van dit bedrag met rente eri kosten. De zoon liet verstek gaan, waarna de vordering werd toegewezen. Ofschoon het vonnis aan hem in persoon was beteekend, kwam hij niet binnen den voorgeschreven termijn in verzet en ook niet in hooger be roep, zoodat het vonnis kracht van gewijs de verkreeg. Hierna liet mej. E. executoriaal beslag leggen op een aan den zoon toebehoorend onroerend goed te Zoeterwoude. Tegen dezen verkoop kwam de zoon in kort geding in verzet, aanvoerende, dat hij de nalatenschap van zijn vader had ver worpen en dus moest worden geacht, nim mer erfgenaam te zijn geweest. Deze ver werping had plaats nadat het vonnis te gen hem reeds in kracht van gewijsde was gegaan, terwijl hij reeds in 1932 door koop den eigendom van de onroerende goederen had verkregen. Mr. L. Weyl uit Leiden, die voor den zoon optrad, verzocht op grond hiervan de onmiddellijke staking van de ten uit voerlegging, totdat bij gewijsde in een bij gewone dagvaarding aanhangig te maken rechtsgeding, waarbij de opheffing van het beslag zou worden gevorderd, en verzet tegen de executie zou worden gedaan, zou zijn beslist. De president der rechtbank heeft toen de ten uitvoerlegging van het vonnis ge schorst. De president gelastte tevens, dat de hoofdzaak zou worden aangebracht bij de Haagsche Rechtbank. Heden heeft de rechtbank in deze pro cedure vonnis gewezen. Zij wees de vor dering van den eischer toe. Daarbij werd beslist, dat het in 1935 gewezen verstek- vonnis der rechtbank ten aanzien van eischer geen effect kan sorteer en en niet op zijn goederen kan worden ten uitvoer- gelegd. Het uit krachte van voormeld von nis van 1935 gelegde beslag werd nietig en van onwaarde verklaard en de doorhaling van dit beslag ten hypotheekkantore te Leiden werd gelast. Eischer werd verder gemachtigd om, in dien gedaagde daarmede in gebreke mocht blijven deze doorhaling zelf te doen ge schieden op kosten van den gedaagde. Het vonnis werd uitvoerbaar verklaard bij voorraad. NED. OOST-INDIE NOG EEN CHOLERA-GEVAL OP DE „KEDAH". Aneta seint uit Medan: Voordat de „Ke- dah" (het schip waarop wijlen de heer van Haselen van de K.L.M. eenige dagen gele den overleed) gisteren naar Penang ver trok, werd bij een Chineesche hutjongen Lichte cholera geconstateerd. De patiënt is in het gemeentelijk ziekenhuis te Medan geïsoleerd en maakt het redelijk weL LAATSTE BERICHTEN TEWATERLATING VAN DE „TROMP" DOOR DE KONINGIN OP 29 APRIL A.S. Op 29 April zal de flottieljeleider „Tromp", die in Amsterdam in aanbouw is, te water worden gelaten. H. M. de Koningin zal de plechtigheid van de tewaterlating verrichten. OPLICHTING VAN ƒ14.000. VaJsche boekhouding gevoerd. De politie van het bureau Pieter Aertz- straat te Amsterdam heeft een ruim 30-ja- rigen man aangehouden verdacht van op- ilchting voor een bedrag van 14.000. De man was werkzaam in het confectie bedrijf en had geld geleend om stoffen te koopen voor het maken van damesconfec- tie. Door een valsche boekhouding liet hij hij het voorkomen alsof er winst werd ge maakt, zoodat hem steeds meer geld ge leend werd. Het bedrog kwam echter aan het licht, waarna de man is aangehouden. BRANDKAST OPENGESNEDEN. 700.vermist. In den afgeloopen nacht hebben inbre kers zich toegang verschaft tot een tech nisch bureau aan de Rozengracht te Am sterdam. Via een raam in het trapportaal van de bovenverdieping zijn zij de woning binnengedrongen, waar zij een brandkast aan den achterkant opengesneden hebben. Er wordt een bedrag van ruim 700.ver mist. TELEGRAMMEN DUITSCHLAND EN HET VATICAAN. Binnenkort een antwoord van Berlijn. BERLIJN, 13 April (A.N.P.) Naar in po litieke kringen te Berlijn bekend wordt, zal de Duitsohe ambassadeur bij het Vaticaan een nota overhandigen, waarin de Duit sche regeering haar standpunt bepaalt ten aanzien van den Apostolisch en brief over den toestand der Roomsch-Katholieke Kerk in Duitschland. DR. SCHACHT BIJ KONING LEOPOLD. BRUSSEL, 13 ApriL (A.N.P.) Koning Leopold heeft vanmorgen den Duitschen minister van economische zaken dr. Schacht in audiëntie ontvangen. Vervolgens bracht Schacht den gouverneur der nationale bank, Franck, een bezoek. Nadat beide hee ren een langdurig onderhoud gehad had den, zaten zij aan bij een noenmaal, waar bij ook vele personen uit politieke en eco nomische kringen aanwezig waren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 April. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 9.4022. idem II 2.8014.pieterselie 1.00 2.30, radijs 1.703.90, kropsalade f 1.10 5.40, selderie 3070 cent, per 100 kg.: kroten 0.601.20, kroten, gekookt f 35, witloof 215, boerenkool 1.502.00, postelein 2732, spinazie 35, uien 2.30—2.50, wortelen 1.004.10, spruiten I 27, idem II 2.andijvie 5—12, Nero 2.005.40, roodekool 3.403.80, prei 1.503.30. 13 April. Vette Varkens. Totaal aan voer waarvan 200 zwaar 4849 cent per kg levend gewicht, en 1 licht geen noteering. Handel zeer matig. BODEGRAVEN, 13 April. Kaas. Aange voerd 126 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 5670 stuks, wegende 51.030 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 2021. 2e soort 1819. Handel matig. TER AAR, 12 April. Centrale veiling. Spinazie 1948 cent, andijvie 3643 cent, sla 0.504.00, vellen 1017 cent, poste lein per kg. 22 cent, uien 1.80, witlof 5.20—11.00, radijs 1.60—2.00, prei 3.40 3.60, bloemkool 313 cent, selderie 1 1.70, raapstelen 1.201.40, dunsel per KATWIJK a. d. RIJN, 12 April. Groenten veiling. Prei per 100 bos 1.702.10, uien per 100 kg. 1.702.30, roodekool per 100 kg. 2.102.40, waspeen per kist van 20 kg. 3555 cent, kroten idem 121* cent, rabarber per 100 bos f 4.004.10. 's HERTOGENBOSCH, 13 April. Boter. Aanvoer 18.200 kg. Hoogste prijs 1.55, laagste prijs 1.50 en middelprijs f 1.53 per kg. HAZERSWOUDE, 12 April. Eierenveiling. Aanvoer totaal 10522 stuks: Prijzen kip peneieren 2.553.00 en eendeneieren 2.202.25 per ID0 stuks. ROTTERDAM, 13 April. Vee. Totale aanvoer 5451 stuks. 176 paarden, 2 veulens 1755 magere runderen, 893 vette runderen, 142 vette kalveren. 124 graskalveren, 2086 nuchtere kalveren, 106 schapen en lamme ren, 76 zuiglammeren, 3 varkens, 88 bok ken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 68, 62 en 4554 cent, vette ossen 66, 62 en 4656 cent, stieren 62, 56 en 50 cent, vette kalveren 90, 75 en 5060 cent, scha pen 52, 46 en 36 cent, lammeren 54, 34 en 33 csnt, graskalveren 57, en 45 cent, nuch tere kalveren 43, 38 en 34 cent, slachtpaar- den 60, 55 en 49 cent, Prijzen per stuk: schapen 34, 27 en 22 cent, lammeren 26, 21 en 15 cent, zuiglammeren f 1086, nuch tere slachtkalveren f 10.50—8.507, nuch tere fokkalveren 161412, slachtpaar- den 280210145, werkpaarden f 310 260—160, hitten 160—130—80, stieren 290—240—140. kalfkoeien f 250—210— 140, melkkoeien 260220165, varekoeien 180—150—110, vaarzen f 175—135—100, pinken f 14511590, graskalveren f 55 4520, bokken of geiten 14105. Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen iets hooger, prima koe 75, prima os 70 cent; stieren aanvoer iets grooter, handel flauw, prijzen iets minder; vette kalveren aanvoer gewoon, handel matig, prijzen als gisteren prima 1.schapen en lammeren aan voer iets korter, handel slap, prijzen als gisteren; zuiglammeren aanvoer groot, handel vlot, prijzen lager; nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer korter, handel le vendig, prijzen hooger; paarden aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen staan de; kalf- en melkkoeien aanvoer ruimer, handel goed, prijzen hooger; varekoeien aanvoer als vorige week, handel slee- pend, prijzen prijshoudend; vaarzen en pinken, aanvoer iets grooter, handel rede lijk, prijzen oploopend; graskalveren aan voer iets ruimer, handel stil, prijzen stabiel bokken of geiten aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen iets lager. BOSKOOP, 12 April. Bloemenveiling- Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1529 cent. Butterfly 3140 cent, Ro- salandia 2035 cent, Queen Mary 3545 cent, Pechtold 4068 cent, Ingar Ohlson 2035 cent, Aug. Noack 1832 cent. Else Poulsen 1226 cent, Elle Poulsen 3040 cent, Seringen 2743 cent, Azalea 60100 cent, Rhod. Pink Pearl 4070 cent, Rhod. in soorten 3050 cent, Malus 1018 cent, tulpen 1022 cent, Lathyrus 1523 cent, Narcissen 46 cent, Anemonen 59 cent, Cerasus Hisakura f 1.702.60, Clematis le Coultre 1.80, Clematis Prins Hendrik 1.601.90, Nelly Moser 80 cent, Clema tis l'Azursem f 1.00; Per stuk: Rhodo 27 40 cent, Azalea 30—50 cent, Hortensia 50 90 cent, Ceneraria 1520 cent, Gouden regen 3035 cent, Clematis 55 cent. VEUR, 12 April. Groentenveiling. Krop sla le soort 3.004.80, 2e soort 1.20 2.30, stoofsla per kg. 37 cent, bloemkool le soort 916, andijvie per 4 kilo 3656 cent, spinazie per 4 kg. 2474 cent, raap stelen 1.00—1.30, rabarber f 3.50—7.80 per 100 bos, snijboonen 6072 cent, radijs f 1.80—3.60, prei 2.10—3.50, selderie 0.40—1.20. ZOETERWOUDE, 12 April. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 4700 eieren. Prijzen: kippeneieren f 2.602.90, eendeneieren 2.602.80 per 100 stuks, kaas 27 cent, bo ter 6063 cent per pond, kippen 1.00, konijnen 0.202.40 per stuk. ROTTERDAM, 12 April. Inlandsche Gra nen en peulvruchten. Het aanbod van alle artikelen blijft klein. Gerst chevalier onveranderd 9.009.50. Haver iets hooger betaald 8.008.40. Erwten kleine groene onveranderd f 8.50 tot 9.75. Schokkererwten kalm gestemd 1215. Bruine boonen flauw gestefd f 810, alles per 100 kg. VINKE VEEN, 12 April. Groentenveiling. Spinazie f 312, witlof f 5.5010.50, peen 13, prei 4 per 100 kg„ kropsla 1.20 4.10 per 100 krop, radijs f 0.502.00 en rabarber 48 per 100 bos. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3