1 DINSDAG 13 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z HOE WORDT HET WEER 7 KANS OP REGEN. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, toenemende bewolking, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zui den kans op regen of onweer, aanvankelijk zachter. Hoogste barometerst.: 770.7 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 745.8 te Vestmanoer. De hoogedrukking over Scandinavië nam opnieuw toe. De nieuwe depressie van den Oceaan beweegt zich naar IJsland en vertoont een uitlooper in het Zuiden, die uit de Golf van Biscaje is afnemend naar Frankrijk vertrokken. Op de Britsche Eilanden is de lucht zwaar bewolkt of be trokken met regen hier en daar in Schot land en Engeland, later waarschijnlijk ook in Ierland. Ook aan de Noorsche kust is de lucht betrokken met plaatselijk regen, in Zweden is het gedeeltelijk zonnig en de temperatuur blijft er stijgen. Duitsch- land heeft in het Zuiden zwaar bewolkte lucht met temperatuur boven normaal, in het Noorden kwam mist voor die in den loop van den dag optrekt. Frankrijk had zware regen met onweer in het Zuid-Wes ten en zal ook verderop vrij algemeen re gen krijgen. Zwitserland heeft zwaar be wolkte lucht in de vlakten, de toppen zijn gedeeltelijk in wolken gehuld met plaat selijk sneeuw en temperatuur even onder nul graden. De algemeene toestand wijst nog op Oostelijke tot Zuidelijke winden, zoodat de temperatuur verder kan stijgen, maar de opvullende depressie over Frank rijk brengt voor het Zuiden van ons land morgen kans op regen en onweer waarna weer een tijdelijke opklaring te wach ten is. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 7.23 uur tot Woensdagmorgen 4.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 14 April voorm. 4.35 en nam. 4-59 uur. COMITÉ VOOR EEN STADHUIS GESCHENK GEÏNSTALLEERD. Hoofdgeschenk: een carillon in den toren. Gisteravond werd in de Kleine Stads- zaal een vergadering gehouden, waarin ge- installeerd is het comité tot het aanbieden van een geschenk voor het nieuwe stad huis. De interesse voor deze vergadering was zeer bevredigend. De bijeenkomst stond onder leiding van mr. P. E. Briët, die in zijn openings woord herinnerde aan den zwarten dag van 12 Febr. 1929 toen het middelpunt van ons stadsleven werd vernield. De herbouw van het huis der gemeente is thans geluk kig weer in vollen gang en het tijdstip, waarop het nieuwe (begin 1939) gebouw zal heropend worden is niet zoo heel ver. Ieder Leidenaar en ook vele oud-Leidenaars zullen zich verheugen, wanneer de gaping in de Breestraat weer is gevuld en onge twijfeld leeft de behoefte om aan die vreugde uiting te geven door het aanbie den van een geschenk. Een commisie heeft het initiatief genomen om deze aangelegen heid in goede banen te leiden. Deze com missie heeft burgers uit allerlei kringen, corporaties en vereenigingen uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen, om te ko men tot een goede en vruchtbare samen werking op dit gebied van heel de burgerij. Na deze inleidende woorden verklaarde spr. het comité vuor 6einstalleerd, waarna de samenstelling der verschillende commis sies plaats vond. Mr. P. E. Briët werd bij acclamatie tot voorzitter benoemd. Voorts namen in het dagelijksch bestuur zitting de heeren F. J. Rosier, J. F. X. Sanders, mr. F. J. J. Trapman. D. ten Cate Brouwer, prof. dr. J. v. d. Hoeven, H. van Wouden berg en P. J. Idenburg. Als leden van het eere-comité zullen worden uitgenoodigd: de Minister van On derwijs, K. en W., en van Binnenlandsche Zaken, Minister de Graaff, als oud-Leidsch student, den Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, de voorzitter der Eerste en Tweede Kamer, de vice-president van den Raad van State en de oud-burgemeester van Leiden, jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- laar. Voorts werden de volgende subcomité's gevormd: Financieele commissie: Th. Vlieger, voorz., G. K. D. Crommeiin, P. A. de Gooyer, E. H. Moens, E. W. Wichers Rol- landet, leden commissie voor de publiciteit: J. W. Henny, voorzitter, Th. B. J. Wilmer, D. v. d. Stoep, J. Engels en de plaatselijke correspondenten der groote dagbladen. Commissie voor de oud-Leidenaars: ir. G. L. Driessen, voorzitter; W. J. J. C. Bijle- veld, mr. H. M. A. Coebergh, jhr. E. W. de Jonge, A. de Koster, A. Krantz, dr. J. E. Kroon, W. v. Rossum du Chattel, mr. M. B. Vos en dr. H. F. J. M. v. Wensen. Propaganda-commissie: D. ten Cate Brouwer, voorzitter, ïmj. W. de Broekert, J. Brouwer, K. Cebol, H. v. Cittert, mej. D. Coebergh, J. J. Coster, L. G. v. Doorn, F. Eikerbout, J. C. Elstgeest, F. H. v. Ercke- lens, H. Enne van Gelder, N. C. F. v. Gin- kel, mevr. A. GoslingaKoekkoek, J. J. Groen, ir. F. H. E. Guljé, L. T. L. J. Hart kamp, H. H. Harmsen, M. J. B. Herfst, J. Heringa, H. v. d. Jagt, mevr. S. Koert Bouman, mevr. J. A. de KosterSijthoff, W. v. d. Laan, Is. Leman, mevr. J. Manders Vermeulen, overste M. v. Mens, A. Metz, J. P. Mulder, mr. G. H. P. Nord Thom son, J. H. Nijhuis, C. Ponsen, L. Questroo, jhr. J. K. de Ranitz, J. M. C. de Koo, M. v. Rijswijk, mej. J. Schermer Voest, C. Schout, W. A. Schrandt, P. H. Steenhauer, J. G. J. Verhey van Wijk, J. H. de Vries, N. Vreeburg, H. P. H. Würtz, W. Zwart, P. J. v. Zijl. De voorzitters van de sub-comité's maken tevens deel uit van het dagelijksch bestuur. Mr. Briët deelde daarna mede, dat het voorlopig comité reeds zijn gedachten heeft laten gaan over den aard van het geschenk, van het hoofdgeschenk en dat het thans aan de vergadering voorstelde om dit ge schenk te doen bestaan uit een carillon voor den toren van het nieuwe raadhuis. Ongetwijfeld zal er voor dit plan in heel het land sympathie bestaan. De kosten van zulk een carillon worden geraamd op 35000. Het comité is van mee ning, dat dit bedrag in Nederland en Ne- derlandsch-Indië ongetwijfeld kan worden bijeengebracht. Met applaus betuigde de vergadering met dit plan haar instemming. Naast dit hoofdgeschenk kunnen ook an dere geschenken worden aangeboden, maar dit moet dan toch geschieden in overleg met het comité. Door bemiddeling van het G. R. D. werd daarna aan de aanwezigen een voorproef je van het carillon-rpel gegeten. Mr. Briët sloot daarna de vergadering, na nog te hebben medegedeeld, dat de voorzitters der subcomité's eerstdaags de leden in vergadering zullen bijeenroepen. BELANGRIJK BERICHT VOOR DE ROOMSCHE MEISJES VAN LEIDEN EN OMGEVING. Op Zondag 2 Mei a.s. wordt des namid dags half 4 in de parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph een massale bij eenkomst georganiseerd voor de Katholieke meisje van Leiden en naaste omgeving boven de 17 jaren, congreganisten en niet- congreganisten, in het kader dei bekende Voor God-actie, waarbij een bekend spre ker zal optreden en een gemeenschappelijk betoon van hulde en eerherstel aan het H. Sacrament zal worden gebracht. Nadere bijzonderheden wordei nog bekend ge maakt. Namens de directeuren der gemeenschap pelijke Meisjes-congregaties Kap.Dorbeck. St. Franciscus-Liefdewerk. Onze oprechte dank aan al degenen die ons prijzen bezorgd hebben voor de Fancy Fair. De geboorte-datum van de pop was 20 December, de naam van de villa was „Ver geet me niet". P. G. P. VOLKSBOND-NIEUWS. Ontspanningsavond voor de werkloozen. Hedenavond wordt voor de werkloozen een ontspanningsavond gegeven in net Ge bouw van den R. K Volksbond, Steen- schuur 15. Alle werkloozen hebben daar gratis toe gang en worden verwacht des avonds te acht uur. Filmavond voor de kinderen. Donderdagavond en Vrijdagavond be staat er gelegenheid tot afhalen van kaarten voor de filmavonden op 20 en 22 April as., welke voor de schoolgaande kinderen van leden van den R. K. Volksbond zullen gegeven worden in de groote zaal van het Bondsgebouw, Steenschuur 15. De kaarten kunnen des avonds van 7—9 uui worden afgehaald op het kantoor. Men gelieve er rekening mede te houden, dat per kaart 2 cent betaald moet worden, welke gelden voor een zeker doel beschik baar zullen worden gesteld. Hedenmorgen te 9.15 uur is het 1%-jarig meisje M. K. in de ouderlijke woning aan de Ter Haarkade op een vuilnisemmer ge klommen, welke op het balcon van de 1ste verdieping stond. Het kind verloor het evenwicht en viel in den tuin van een hoog te van 4 Meter. De E.H.D. heeft het kind onderzocht, doch kon geen letsel contsa- teeren. De Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, is verhinderd morgen spreekuur te houden. Voor het examen van apothekers-assistent is te Utrecht geslaagd mej. A. N. van An- rooy, alhier. Bij. Kon. besluit is benoemd bij het re serve personeel der landmacht bij het 4de regiment infanterie: tot reserve-luitenant kolonel de reserve-majoor M. Hillenius, van het 15e reg. infanterie. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So- cnale Zaken zijn door Burgemeester en Wethouders bevorderd: C. R. L. Oostveen, tot commies le klasse, J. S. Tierolf tot ad junct-commies en H. Lambooy tot klerk le klasse. Deze bevorderingen worden geacht te zijn ingegaan m.i.v. 1 Juli 1936. Voor het machinisten-examen diploma A. slaagde te Den Haag de heer L. van Kla veren, alhier. RASSENLEER En N.SJÏ.-candidaten. De N.S.B. kamt haar candidaten vree- selijk op! Men heeft dat onlangs kun nen constateeren, toen er vier waren aan gewezen voor de Eerste Kamer. En nu bij de publicatie van de namen der Tweede Kamer-candidaten is 't al minstens even dwaas. Even dwaas. Wij overdrijven niet. Wat op de eerste plaats wordt gezegd van Mussert zelf, den Leider, is holle dwaas heid. Niet alle dwaasheid is hol van zin ledigheid. Maar deze wel! Wie dat niet met ons eens is, zou ons een genoegen doen, het ons mede te deelen. Wij kennen persoonlijk N.S.B.'ers. naar wij zouden meenen, hen te b e 1 e e d i g e n, als wij veronderstelden, dat zij niet zulk ge schrijf over Mussert als zotternij zouden beschouwen. Wij willen hier verder de „Tijd" aan het woord laten, die een geestige samenvat ting geeft van wat over de Tweede Ka mer-candidaten der N.S.B. in een extra nummer van „Volk en Vaderland" wordt geschreven: „Ook in de bloed- en bodemleer heeft de N.S.B. een aertje naar het Germaan- sche vaertje. Men weet, dat Leider en ge leiden zorgvuldig hun voorouders uitzoe ken en den roem van de stamtafel onder een bijzondere voorzienigheid plaatsen. Zoo stond van den lijstaanvoerder der N.S.B. voor de Tweede Kamer-verkiezin gen. ir. Mussert zelf, in Het Nationale Dagblad te lezen bij de aanteekening, dat het kleine plaatsje Werkendam tengevolge van den historischen St. Elisabethsvloed een beroemd kruispunt der lage landen werd: „Aan ons de duiding van Gods wil in dat al te erkennen. Want werd Werken dam op den 18den van Slachtmaand 1421 door den St. Elisabethsvloed op onzen Dietschen landscttapsbodem dus het merk- teeken van Dietsche gespletenheid, op den Hen van Bloeimaand 1894, bijna vijf eeuwen later, aanschouwde in datzelfde kleine Werkendam de man het levens licht, die eenmaal de vlag van de volk- sche heropstanding, van de volksche her- eeniging zou planten in alle Dietsche gou wen. Deze man is Mussert! Waarlijk ligt hierin meer dan een simpel toeval. Voor wie den zin van ons volksverleden be grijpt, is dit een openbaring, die niet mag worden misverstaan". Volk en Vaderland, dat vandaag de candidatenlijst der N.S.B. publiceerde, herinnert opnieuw aan Werkendam en voegt erbij, dat ir. Mussert, omdat hij ge boren is uit eengefaengd huwelijk, zoo bij uitstek geschikt is het nationale huwelijk van Katholicisme en Protestan tisme te voltrekken: „Geboren op 11 Mei 1894 te Werkendam (N.-Br.) aan Neerlands grootste rivier, van vaderszijde .voortkomende uit een ge slacht, dat uit het zuiden stammende, van ouder op ouder katholiek is en van moe derszijde uit een West-friesch geslacht, van ouder op ouder protestant, kreeg bij de geboorte die eigenschappen mede, die het mogelijk maken de zware taak, om in dit land katholiek en protestant staat kundig tot een sterk geheel te vereeni gen, te aanvaarden". Ons dunkt zoo, dat niet enkel Katholie ken en Protestanten, maar ook de Neder- landsche natie slachtoffers noch getuigen willen zijn van dit gemengde huwelijk. Intusschen heeft de heer Mussert als ambtenaar van den Burgerlijken Stand zijner beweging, ook de afkomst van het bloed en den bodem laten uitzoeken der andere candidaten, wier biografie en por tret hij in het tableau de la troupe laat afdrukken. De heer Van Geelkerken is „van geuzenbloed" en getraind in den „heiligen oorlog", de landbouwer G. Die ters Jr. behoort tot „de krachtmenschen van den geest", want geboren „in het Saksische oosten van ons land"; de voor vaderen van den „boekhouder-correspon dent in een visch-exportbedrijf te IJmui- den", candidaat J. H. Woudenburg, „wa ren schaapherder in de buurt van het hei- dedorp" Woudenburg; de heer Rost van Tonningen behoort tot de „stille reserve, die de bewondering afdwingt van alle andere volkeren en staten" en uit zijn geslacht kwamen „generatie op generatie officieren en regenten voort"; de voor vaderen van den heer E. J. Geldorp wer den „met de Noormannen de grondleg- gex-s van het tegenwoordige Britsche we reldrijk"; het geslacht van den heer G. F. Vlekke streed „met de overwinnende Russisch-Pruisische armee"; de auto-mon teur van Peperstraate behoorde tot „het geslacht van Peperstraate in het land van Goeree en Overflakkee"; de kantoorbe diende J. van Kampen tot „het geslacht van Kampen, waarvan liefde tot Volk en Vaderland een der wezensmerken is" en „zijn overgrootvader nam deel aan den Tiendaagschen Veldtocht"; de winkelier- electricien C. W. Ongers wordt gerekend tot de middenstands-„leeuwen, die heb ben gestreden voor hun recht en hun eer"; een lijst van wapenfeiten houdt jhr. E. J. R. M. van Bönninghalsen, want „vele leden van deze adellijke Westfaalsche fa milie waren in Munsterschen dienst en streden mede in talrijke oorlogen en de gegadigde zelf, „één jaar praeses van het Ni.imeegsche studentencorpswas in 1933 candidaat voor de Tweede Kamer voor de Staatsgreeppartij", maar toen verging het hem slecht, weshalve hij nu den staatsgreep met Mussert probeert; da „overgrootvader" van den heer A. J. Spelt kwam „in den Napoleontischen tijd" uit het Rijnland naar het Utrechtsche en vestigde zich in „het Duitsche Huis" bij Maartensdijk; ir. W. de Rijke behoort tot een der „verschillende Germaansche- stammen, waaruit ons volk is voortgeko men", hij is n.l. „zoon van een oud Zeeuwsch boerengeslacht" en een der lei ders van een scheepvaartbedrijf („geen N.V.") dat „stoere karakters kweekt, pas send bij onzen volksaard", en dat onder houdt den dienst tusschen Nederland en Duitschland (RotterdamHamburg); de Friesche voorgangers van den landbou wer G. de Jong te Beetgum „hebben, sinds het rijk van den Frieschen helden koning Radboud ten gronde ging, een wanhopigen strijd gestreden tegen al wat uit 't Zuiden opdrong"; en laten wij ten slotte vermelden, dat „graaf d'Ansem- bourg is getrouwd met baronesse von Fürstenberg, welke familie haar afstam ming afleidt van den Saksenhertog Witte- kind". Zoo trekken de Wittekinden, de Ger maansche en Noorsche stammen, de Sak- sers en de Friezen in den modernen veld tocht op ter redding van Holland uit den greep van „de liberaal en marxistisch ge worden Staatsgreeppartij". Men kan er zijn stem aan geven, maar men kan er ook om lachen!" VROOLIJKE HANZE-AVOND. Gisteravond heeft de LeiUsche Midden- standsvereeniging „De Hanze" een vroo- lijken avond voor haar leden gegeven in een foyer der Stadsgehoorzaal, welke druk bezocht was. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de zeereerw. heeren prof. Cleophas, pater v. <L Snoek en pater ten Brink, terwijl later ook rector Beune blijk van belangstelling gaf. De voorzitter der feestcommissie, de heer Joop Pollmann, heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de geest, adviseurs van de Hanze en sprak een kernachtig woordje over de deugden van geloof, hoop en liefde. Spr. wees er o.m. op, dat de middenstan ders vertrouwen moeten hebben, daarom elkander moeten dienen en helpen. Het lijkt er veel op, of de middenstanders op weg zijn om hun eigen graf te graven. Dat nu moet veranderen en eendrachtig moet de strijd om het bestaan worden aange pakt. De middenstanders in de eerste plaats moeten paraat zijn om hun mede-leden zoo goed mogelijk te steunen, voor elkaar te laten werken en by elkaar hun inkoopen te doen. Spr. vestigde verder de aandacht op het m de Hanze-af deeling opgerichte voor schotfonds, waaruit standgenooten in drin gende gevallen hulp kan worden verleend. Tenslotte uitte spr. den wensch dat hier bestaande banden zullen verstevigd en verbroken banden zullen hersteld worden en dat in de Hanze weer een levensblije, frissche geesi moge gaan heerschen. Hierna werd het scherm gehaald voor een programma van muziek, zang en vroolijke kwinkslagen onder leiding van Jean van Zijp, voor welk programma maar matig belangstelling bestond. Aan het einde van oen avond sprak de Hanze-voorzitter, de heer H. L. J. Tobé nog een kort woord, waarin hij mededeelde, dat deze feestavond het begin was van een serie avonden, waarop de Hanzeleden ge legenheid zullen hebber, meer tot elkaar te komen en hun vriendschap hechter te maken. Men is daarbij van het standpunt uitgegaan, dat de Hanzeleden eerst zich zelf moeten helpen, alvorens bij andere steun te zoeken. Daarom wordt ook de Hanzelijst rondgezonden, waarvoor het de vies is: koopt en laat werken bij den mid denstand! MUZIEK. Prof. dr. Willem Mengelberg. Het Concertgebouw Orkest o.l.v. prof. dr. Willem Mengelberg zal op het Gala-con cert, onder auspiciën der concertdirectie Johan Koning, as. Vrijdag in de Stadsge hoorzaal alhier het volgende programma ten gehoore brengen: Ouverture, Nocturne en Scherzo uit „Midzomernachtdroom", op. 21, Mendelssohn-Bartholdy, Vorspiel und Isolde's Liebestod uit „Tristan und Isolde", Richard Wagner, en de zesde Symphonie „Pathétique" op. 74 van Tschaikowsky. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2528. Naamlooze Ven nootschap Bloembollenbedrijf Baartman Koning, Sassenheim, Hoofdstraat 94. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Baartman Koning N.V. ..6468. N.V. voorheen J. Dragt's Bakke rijen, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F. 7d. Het hoofdkantoor is verplaatst naar: Am sterdam, Wilhelminastraat ln7. 96. N.V. Koninklijke Nederlandsche Fa briek van Wollen Dekens voorheen J. C. Zaalberg en Zoon. Leiden, Vestestraat 22. Uittr. Dir.: A. A. van Bruggen, Amster dam. FINANCIëN EN ECONOMIE PAROCHIE H. JOSEPH HILLEGOM. Aan de houders van obligaties der 5 pCt. obligatieleening oorspronkelijk ad f 90.000, anno 1927 en de 5 pCt. obligatieleening oor spronkelijk ad 220.000, anno 1930, ten laste van het R.K. Kerkbestuur der parochie van den H. Joseph te Hillegom, is een circu laire gericht waaraan het volgende is ont leend. Het Kerkbestuur stelt een bedrag van 28.500 beschikbaar voor een onmiddellijke aflossing ad 10 pCt. op het nominaal bedrag der vordering. Verder stelt het Kerkbestuur aan al zijn crediteuren voor: gedurende den verderen loop der leenin gen van af 1 Januari 1937 genoegen te ne men met een rente van 4 pCt. over het res tant der schuld, waardoor de rentelast in totaal zal bedragen 10.260. Het oorspronkelijk aflossingsplan als volgt te wijzigen: Ieder jaar. te beginnen in 1938, zal op de obligatieleening ad S 220.000, 2.700 en op AGENDA LEIDEN. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap". Lezing dr. E. Stoots. Onderwerp: „Het Concilie van Ephese. Dogma of Troonstryd?" „Turk" te 8.15 uur. Donderdag, liefdadigheidsuitvoering Moe derschapsfonds R. K. Bond van Gezinshoofden, Foyer Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging zitting in het gebouw der St. Vine. Vereeniging, Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. Zondag, Uitvoering St. Pancras-cohort, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwyt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest tel. 274. Onze Jonge Werkloozen NATIONALE INZAMELING VOOR HET KATHOLIEKE KAMPWERK. Werkloos! Wat dat zeggen wil, te staan aan het be gin van het volle leven. Met je idealen, je plannen, je toekomstdroomen, met je le venslust en je jonge kracht.en nu geen werkeen maand? zes maanden? een jaar? drie jaren? Is er wel een grens, wel een perspectief, hoelang zal 't duren? Wanneer weer be gonnen kan worden? Er is enkel een moor dende inzekerheid. En intusschen weet de jonge werklooze, beter gezegd ondervindt hij langzamerhand, dat hij verleert zijn vak, dat hij verliest zijn arbeidslust, dat zijn idealen, zijn plan nen geen perspectief bieden, dat hij te veel is in de maatschappij, en soms ook thuis. Er is voor hem een tijd van voorberei ding geweest op 't volle leven, hij heeft zich ontwikkeld, bekwaamd en met ver langen uitgezien naar den dag, waarop hij werken mocht, iets mocht maken, zich nut tig zou voelen, eigen verantwoordelijkheid zou hebben En juist nu, toen hij pas was begonnen, komt de werkloosheid, het ontslag ook voor hém. Wat nu?.... De werklooze jongere begrijpt zelf zijn toestand niet, leeft nog in de hoop, dat het maar kort zal duren, kent niet de gevolgen, die lediggang en niets doen voor hém heb ben! Dit duurt reeds jaren, en duurt helaas nog voort! Onze hulp-pogingen voor de jeugdige werkloozen, onze kampen, cursussen moe ten nog doorgaan! Vandaar nogmaals een beroep op Katho liek Nederland voor een bijdrage, die de Nationale R. K. Commissie voor Jeugd- werkloozenzorg in staat stelt haar kamp werk door te zetten!! 12 werkkampen voor jeugdige werkloo zen zijn er; mogen allen helpen, om de Mei-Inzameling, voor deze katholieke wei'kkamoen te doen slagen!! NATIONALE R. K. COMMISSIE VOOR JEUGDWERKLOOZENZORG Lange Putstraat 44, Giro 185442. z 's Hertogenbosch. de obligatieleening ad 90.000, ƒ1.800 wor den afgelost, terwijl versterkte of algeheele aflossing te allen tijde geoorloofd zal zijn. Het recht, om aan de verplichte aflossin gen ook te mogen voldoen door inkoop. Het recht, om het bedrag van verplichte aflossingen te mogen verminderen met het bedrag van extra-aflossing óók door inkoop van voorgaande jaren. De coupons vanaf 1 Juli 1937 zullen als dan op de nieuwe voorwaarden worden af gerekend, met dien verstande, dat de eer ste coupon ook zal worden berekend over het bedrag, dat nu wordt afgelost, n.l. resp. met 20 voor een obligatie van 1000 en met 10 voor een obligatie van 500. J

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2