Het grootste schip der koopvaardij DONDERDAG 8 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLANDSCHE BERICHTEN DREIGENDE HONGERSNOOD ONDER DE BEDOEÏEN. Tengevolge van de droogte in Syrië. Uia Aleppo wordt gemeld: Tengevolge van de aanhoudende droogte gevoelen de nomaidische Bedoeienen zich door hon gersnood bedreigd. Zij zijn reeds begonnen met het overbrenger, van hun vee naar de bergweiden in het Westen. Andere jaren geschiedt dat pas een maand later in het seizoen. 20.000 herders dryven hun kud den uit het Woestijngebied naar de kust streek. Half April zullen de herders dit gebied met hun kudden mogen binnentrek ken. Er zyn belangrijke voorzorgsmaatre gelen genomen om te voorkomen, dat zich wanordelijkheden zullen voordoen. Overigens is reeds de eerste regen geval len. GEIIEEL DISTRICT DOOR BRAND VERWOEST. Op de Pliilippijuen. BINNENLAND BLIJDE INCOMSTE VAN HET PRINSELIJK PAAR TE SOESTDIJK. In een karos, bespannen met vier paarden a le Deanmont. De blijde incomste van het Prinselijk paar in Baarn zal plaats hebben op Woens dag 14 April; in Soest op 15 April. De Prin ses en de Prins zullen te Baarn hun intocht houden in een karos, bespannen met vier paarden a la Deaumont. Voorop zullen twaalf ruiters rijden der Landelijke Rijver- eeniging, allen in uniform, terwijl 'de stoet wordt gesloten door tien dames en tien heeren van de Baarnsche rijvereeniging. Des avonds zal een concert op den Brink worden gegeven door de Harmonie „Cres cendo", waarna een muzikale rondgang door de gemeente zal plaats vinden-. De feestdag wordt besloten met een groot vuurwerk, dat afgestoken zal worden in den polder nabij de Eem. Ten slotte kun nen we nog meedeelen, dat gedurende drie dagen in het Oranjepark een oud-Hol- landsch Marktplein zal worden ingericht met verschillende attracties. DE „NIEUW-AMSTERDAM" WORDT ZATERDAG TE WATER GELATEN. Uit Manilla (Philippijnen) wordt ge meld: Het district Tondo, waar vrijwel uit sluitend lichtgebouwde arbeiderswonin gen stonden, is gistermorgen met den grond gelijk gemaakt door een enormen brand. Twintigduizend personen zijn dien tengevolge dakloos. De schade wordt op 1.800.000 gulden geschat. Voor het blus- schingswerk heeft men de hulp van Ame- rikaansche troepen moeten inroepen. CASINO TE WIMEREUX >OOR BRAND VERWOEST. Gisteravond heeft een brand het Casino van Wimereux-Place, dat op 6 K.M. van Boulogne is gelegen, verwoest. De schade bedraagt millioenen franken. SCHOLIEREN DOOR BOSCHBRAND INGESLOTEN. Een groep van 800 scholieren, die een tocht maakten naar den top van den berg Arakoera in Yamanosji (Japan), zag zich plotseling omringd door een boschbrand. Men heeft reeds de verkoolde lijken van twee jongens gevonden. Aanvankelijk vreesde men het ergste voor het lot van de anderen, doch een na der bericht meldt, dat de zeshonderd scho lieren, die by een tocht naar den Arakoera door een boschbrand waren ingesloten, on gedeerd zijn teruggevonden. BERGSTORTINGEN IN SAVOTE. Tengevolge van den aanhoudenden re genval der laatste weken zijn rotsstukken tot een omvang van verscheiden duizen den kubieken meter van de bergwanden bij Moutiers in Savoye losgeraakt en in het dal gevallen. Een spoorbaan en een auto weg zijn over een afstand van vele hon derden meters bedolven, terwijl boeren huizen zeer beschadigd zijn. Wijngaarden en akkerland zijn vernield. MEXICAANSCHE PRIESTER STUDENTEN. Seminarie ïn den staat Nieuw-Mcxlco. In den staat Nieuw-Mexico (Vereenigde Staten) zal een uitgestrekt landgoed in Las Vegas, tot priesterseminarie voor Mexicaansche theologanten worden inge richt. De nieuwe stichting zal den historischen naam van „Montezuma" dragen. De Mexicaansche bisschoppen hebben de verplichting op zich genomen, om naar vermogen voor deze uiterst noodzakelijke stichting bij te dragen, want buitenland- sche priesters worden in Mexico niet toe gelaten. De terreinen rond het Montezuma-semi- narie, die aan den voet van eer bergketen gelegen zijn, hebben een uitgestrektheid van 1000 hectaren. Het hoofdgebouw, dat vier verdiepingen hoog is, kan 500 semina risten huisvesting verschaffen. LUCHTVAART KOOLHOVEN KOOPT OUD VLIEGTUIG TERUG. Onlangs heeft de heer Koolhoven een van zijn vroegere constructies terugge kocht, n.L de F.K. 26. De F.K. 26 was het eerste, speciaal voor dat doel gebouwde, verkeersvliegtuig, en uit dien hoofde ook het eerste cabine- vliegtuig ter wereld. De F.K. 26 werd voor het eerst in Ne derland gedemonstreerd op de „Elta", de befaamde vliegtuig-tentoonstelling, of lie ver vertooning, in 1919 waar het de alge- meene bewondering opwekte, zooals het reeds in het buitenland gedaan had. De Engelschen openden met dit type hun verschilende Europeesche lijnen o.a. tus- schen Londen en Parijs. Dank zij haar „vader" ,Frits Koolhoven, gaat deze beroemde „eersteling" een on bezorgde ouden dag tegemoet. Nadat zij eerst tentoongesteld zal wor den op de komende luchtvaarttentoonstel ling in Den Haag, zal zij ten slotte een laat ste rustplaats vinden in het scheepvaart kundig museum te Rotterdam, waar zij zal blijven voortleven om de jeugd te leeren, dat reeds aan het begin der geschiedenis van de civiele luchtvaart de Nederland- sche vliegtuigbouwers bovenaan stonden. MINISTER DECKERS TE LONDEN De Britsche importeurs van Nederland- sche producten hebben gisteravond ter eere van den Nederlandscvhen minister van Landbouw en Visscherij, mr. dr. L. N. Deckers, een maaltijd aangericht. Minister Deckers zeide in een tafel- speech, dat het absoluut noodzakelijk is, om, teneinde op de internationale markt een prominente positie te behouden, er voor te zorgen, dat de kwaliteit der arti kelen zoo goed mogelijk wordt gehouden. De Nederlandsche regeering, al dus de minister, zal niet aarzelen degenm die wegens hun mis plaatst eigenbelang te dezen aan zien niet zouden samenwerken, te dwingen in het gareel te gaan. Minister Deckers voegde hieraan toe, dat de suikerconferentie het bewijs levert van het gevaar, waar aan landen, die geprobeerd hebben de welvaart te stimuleeren door zichzelf van de buitenwereld af te sluiten, zich hebben bloot gesteld. Een dergelijke politiek is onmo gelijk gebleken. INVOER VAN AGRARISCHE GRONDSTOFFEN. Een laagte-record voor de voedermiddelen. Uit een statistische analyse van onzen invoer van agrarische grond- en hulpstof fen blijkt, dat het invoer-overschot is ge daald van 342 millioen gulden in 1928 tot 78 In het afgeloopen jaar (dus 77 pet.). De uitvoerwaarde der agrarische pro ducten daalde in dien zelfden tijd van 696 op 257 millioen guldei. (dus 63 pet.). In 1928 maakte de grond- en hulpstof- f en invoer de helft uit van de agrarische ex portwaarde, thans nog slechts een derde deel. Het afgeloopen jaar vertoonde zoowel in waarde als in hoeveelheid een laagte record van den voederstoffen-import. CREDIET VOOR BLOEMKWEEKERS. Met wijziging van de thans geldende re geling heeft de minister van Landbouw en Visscherij o.a. bepaald, dat het bedrag van het aan één bloemkweeker te verstrekken crediet ten hoogste zal worden gesteld op 20 pet. van de bruto jaaropbrengst van de producten, welke in het voorgaande jaar zijn geveild over één der veilingen, met dien verstande, dat het crediet niet meer zal mogen bedragen dan 4000. Wanneer een crediet geheel is afgelost, kan, met inachtneming van de desbetref fende voorwaarden en bepalingen aan den zelfden credietnemer een nieuw crediet worden verstrekt. De betrokken veiling moet zich tegen over de Stichting verbinden, zonder goed keuring van haar, zoomede van den Crisis accountantsdienst, geen credieten te zul len verstrekken aan bloemkweekers, indien een door hen ontvangen crediet nog niet ten volle is afgelost. Het crediet wordt verleend voor ten hoog steden tijd van één jaar, met dien ver stande, dat het aan het eind van dat jaar verschuldigd saldo ten volle opeischbaar zal zijn, zonder dat daartoe eenige aanma ning of ingebrekestelling zal zijn ver- eischt. Zoodra een crediet opeischbaar is gewor den, kan het, met inachtneming van de ge stelde regelen en voorwaarden, telkenmale voor den tijd van één jaar worden verlengd. De credieten mogen slechts worden ver leend en aangewend ten behoeve van de exploitatie van het bedrijf der bloemkwee kers. Het bestuur der veiling, waarover een credietnemer zijn producten veilt, ziet toe, dat de credieten uitsluitend worden aangewend voor de doeleinden, waarvoor deze zijn verleend. Aanbesteding Rijksweg bij Bodegraven. Vanwege den Rijkswaterstaat werd heden aanbesteed het uitvoeren van grond- en straatwerken en het maken van een duiker- brug met bijkomende werken tot verbete ring van den rijksweg BodegravenHar- melen, onder de gemeente Woerden. Laagste inschrijvers waren de Gebrs. A. en J. A. Schouls te Leiderdorp voor ƒ11.279. DE VLAG VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". ,J)e Princevlag" biedt de natievlag aan. Het hoofdbestuur van „De Princevlag" heeft aan de directie van de HollandAme- rika-lijn de groote rood-wit-blauwe natie- vlag voor de „Nieuw Amsterdam", dat a.s. Zaterdag door H. M. de Koningen zal wor den te water gelaten, aangeboden. Dit aanbod is door de directie van de HollandAmerika-lijn gaarne aanvaard; de overdracht van de vlag zal t.z.t. bij de officieele ingebruikneming van het nieuwe vlaggeschip der H.A.L. met eenig ceremo nieel geschieden. De Vlag zal naar „De Princevlag" me dedeelt worden uitgevoerd in de kleur nuances zooals de H.A.L. die voor hare sche pen reeds lang voorschrijft, t.w. bijzonder krachtig rood, wit en helder, sprekend diep hemelsblauw, welke laatste kleur lichter en naar de meening van bevoegde deskun digen historisch juister is dan de veelal toe gepaste blauw-zwarte kleur. UIT DE N.S.B. Men meldt uit Doetinchem aan de N. Rott. Crt.: Een tegen Dinsdagavond belegde open bare vergadering van de N.S.B. met H. de Jong als spreker is wegens gebrek aan pu blieke belangstelling niet doorgegaan, on danks het feit, dat de entree zeer laag was en werkloozen vrijen toegang hadden. De voor deze lezing gehuurde zaal biedt ruimte voor ongeveer 500 personen. HET ASYLRECHT VOOR SPANJAARDEN Kamerlid Wijnkoop stelt vragen. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop stelde aan de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Justitie de volgende vragen: Acht de regeering het niet in feite een contrast, dat het asylrecht, zooals dat op het moment in Nederland ten aanzien van Spanje wordt toegepast, hierop neerkomt, dat zij het mede ten gevolge van de edel moedigheid van de Spaansche regeering te Valencia de tegen deze regeering zich verklaard hebbende elementen thans in Nederland onderdak hebben gevonden, maar nog steeds aan de arme, alleenstaan de kinderen uit het republikeinsche Spanje hier te lande onderkomen wordt geweigerd? Wil de regeering de overwegingen mede- deelen, die er toe leidden, dat aan de Spaansche kinderen geen, maar aan ge noemde vluchtelingen wel asyl is verleend? Is de regeering bereid de voorwaarden mede to deelen, die omtrent het asyl in Nederland voor de vluchtelingen in de Ne derlandsche legatie te Madrid met de Spaansche regeering zijn getroffen, welke positie deze vluchtelingen in Nederland thans juridisch en economisch innemen en welke zekerheid er is, dat de weerbare man nen niet zullen kunnen ontvluchten? Welke maatregelen heeft de Nederland sche regeering getroffen opdat de overeen gekomen voorwaarden inderdaad worden nageleefd en welke effectieve controle van Nederlandsche zijde wordt daarop hier te lande geoefend? Staat het vast, dat de vluchtelingen hier geen politieken invloed kunnen uitoefenen en dat zij in geen geval politiek kunnen optreden en zoo ja, hoe is dan hiermede te rijmen het bericht, dat een van de voorma lige gezantschapsleden van de Spaansche legatie in Den Haag hen bij hun aankomst in Nederland op een politieke, zelfs tegen de Spaansche regeering gerichte, wijze toe sprak? Is de regeering niet bereid alsnog de ge legenheid te scheppen aan bedoelde kinde ren in Nederland asyl te verleenen? HET VERSTREKKEN VAN EEN BEDELBRIEF TE NIJKERK De minister keurt het af Op de vragen van het Tweede Kamerlid Faber betreffende het verstrekken van ten bedelbrief door den burgemeester van Nijkerk aan een inwoonster dier gemeente heeft de Minister van Binnenlandsche Za ken het volgende geantwoord: Nadat door Burgemeester en Wethou ders van Nijkerk afwijzend was beschikt cp het verzoek van Van de Bunt om ver strekking van een beugel voor zijn kind, heeft de burgemeester aan de vrouw van Van de Bunt den aanbevelingsbrief afge geven, waarin toestemming werd ver leend, zich bij eenige ingezetenen om een bijdrage in de kosten van den beugel te vervoegen. De minister meent niet onvermeld te mogen laten, dat de gemeente Nijkerk zich reeds aanzienlijke uitgaven voor het gezin v&n de Bunt heeft getroost, met na me voor de verpleging van het kind in een ziekenhuis, zoodat niet gedacht mag worden, dat de gemeente zich niet aan het gezin gelegen liet liggen. Het is den minister gebleken, dat de burgemeester uit goede bedoeling ten aan- z:en van het gezin heeft gehandeld en dat het een oud gebruik in Nijkerk was, voor noodlijdenden in bijzondere gevallen bij dragen te vragen van als milddadig be kendstaande ingezetenen. Desalniettemin acht de minister de in het onderhavige ge val toegepaste manier van hulpverleening minder juist en overigens ook in beginsel te veroordeelen. Het onderhavige geval heeft hem aanlei ding gegeven, burgemeester en wethouders van Nijkerk als zijn meening te doen ken nen, dat het wenschelijk is, met bovenbe doeld gebruik in het algemeen te breken, zoodat althans ten behoeve van armlasti ge lieden niet meer gelegenheid bal worden gegeven, met toestemming van den burgemeester, door inzameling van gelden of goederen, te voorzien in nooden, wel ker leniging behoort tot de taak van de overheid als orgaan van algemeene armen- zorg. Het vlaggenschip van de Holland-Amerika-lijn Als overmorgen, Zaterdagmid dag, tusschen half vier en vier uur op de Maas het korte tijdstip van stilstaand water is Ingetre den, juist voor de wisseling van het tij, zal H. M. de Koningin met een enkele handbeweging de laat ste beletselen doen vallèn voor de tewaterlating van de „Nieuw- Amsterdam", het grootste schip van de Nederlandsche koopvaardij én tevens het grootste schip, dat ooit in ons land werd gebouwd. Op 4 December 1935 werd tusschen de Holland-Amerika lijn en de Rotterdam- sche Droogdok-Maatschappij het contract geteekend voor den bouw van een dub- belschroef stoomschip, nadat langdurige onderhandelingen met de regeering ertoe geleid hadden, dat bij den bouw een be langrijke bijdrage werd verleend uit het Werkfonds, vanwege de groote beteeke- nis van de opdracht als werkverruimings- object. Geruimen tijd veronderstelde men dat het nieuwe schip, dat aanvankelijk werd aangeduid onder het werknummer op de scheepswerf R. D. M. 200, den naam „Prinsendam" zou krijgen, totdat de Hol land-Amerika lijn bekend maakte, dat be sloten was dit schip „Nieuw Amsterdam" te doopen. Reeds eerder werd deze naam gedragen door een der schepen van de vloot dezer maatschappij. De vorige „Nieuw-Amster- dam", die in 1904 in dienst werd gesteld, werd kort voor 1930 uit de vaart genomen en in dat jaar voor afbraak naar Japan verkocht. Het had een registerinhoud '/an circa 17.000 ton. Eenige afmetingen. De Zaterdagmiddag van stapel loopen- de „Nieuw Amsterdam" is juist tweemaal zoo groot. Het schip heeft een inhoud van 36.000 bruto register ton, en een water verplaatsing van 27.500 kubieke meter. Het heeft een lengte van 229 meter en een breedte van circa 26,90 meter. De diepgang is geladen 9.55 meter. Vergelijken we deze afmetingen met die van andere schepen, dan zien we, dat de scheepvaartmaatschappijen in ons land terecht niet meedoen aan den wedloop der groote mogendheden om steeds snel lere, steeds grootere schepen te bouwen, en zou men haast in de verleiding ko men, de „Nieuw Amsterdam" van be scheiden afmetingen te noemen, naast de ongeveer 80.000 ton van de „Queen Mary" en de „Normandië" en naast de ruim 50.000 ton van „Rex", „Bremen" en „Europa". Een betere vergelijking maken we daarom met het tot nog toe grootste schip van Nederland, de „Statendam", welke een inhoud heeft van 28.300 ton, een lengte van 213 meter en een breedte van 24.70 meter, en bovendien slechts negen dekken, terwijl de „Nieuw Amsterdam" er elf krijgt. Daarnaast hebben de groot ste schepen van de Amsterdamsche ha ven, de „Johan van Oldenbarnevelt" en de „Marnix van St. Aldegonde" slechts een inhoud van 19.000 ton. De grootste zalen aan boord van de „Nieuw-Amsterdam" hebben de volgende afmetingen: social hall 22,20 bij 16 M., rooksalon eerste klasse 18.40 bij 16 M., theater 22 bij 16 M., eetsalon eerste klasse, welke alleen reeds een bedieningsperso neel van 80 man eischt, 40 bij 25 M. De commandobrug van het schip ligt 23 meter boven den waterspiegel. De bo venkant van de schoorsteen 33 meter er boven en de toppen van de masten 55 me ter boven den waterspiegel. De twee schoorsteenen zijn elk 12 me ter hoog en hebben een doorsneede van 6.50 bij 10.50 meter. Machine-, licht- en kracht installatie. De „Nieuw Amsterdam" zal voortbewo gen worden met twee schroeven, welke driebladig zijn en een diameter hebben van 6.20 meter. Het gewicht van elk der schroeven bedraagt 22.000 K.G. Boven dien zijn er twee reserve-schroeven. De schroeven worden aangedreven door acht turbines, n.l. vier op elke schroef. Deze turbines met in totaal 34.000 schoe pen, ontwikkelen een totaal vermogen van 34.000 P.KQ. of 17.000 P.K. op elke as. De assen hebben een diameter van 0.520 meter. De schroeven kunnen 131 omwentelingen per minuut maken. De stoom wordt geleverd door 6 Yar row Schelde-ketels, onverhit tot een tem peratuur van 395 graden Celcius. De stoomcapaciteit voor 5 ketels bedraagt 150.000 K.G. per uur met een spanning aan de veiligheidskleppen van 44 K.G. per vierkanten centimeter. Behalve de schroeven worden hiermee tevens aangedreven drie turbo-generato ren van elk 1000 K.W. en twee Diesel generatoren, elk van 425 K.W., welke te zamen voldoende electrischen stroom le veren om een stad van 12.000 inwoners van stroom te voorzien. De electrische kabels en geleidingen aan boord hebben een totale lengte van 500 K.M. De stookolietanks hebben een totalen inhoud van 4500 ton. De pijpleidingen hebben een lengte aan boord van 80.000 meter. Veil igheidsmaatregelen. De veiligheid van het schip wordt ver zekerd door 48 waterdichte schuifdeuren, die elk afzonderlijk van de commando brug af, electrisch gesloten kunnen wor den en ook ter plaatse door de passagiers zelf behandeld kunnen worden. Tegen brandgevaar bevinden zich tus schen alle verblijven brandvrije schotten en zijn voorts alle verblijven voorzien van Sprinkler-installaties. Er bevinden zich aan boord 22 red dingsbooten, waarvan 16 door middel van een met handkracht bewogen schroef volgens het flemingpatent worden voort bewogen. Voorts zijn er zes booten met Dieselmotoren, waarvan twee voorzien zijn van een radio-installatie. In de red dingsbooten is in totaal plaats voor 1984 personen, hetgeen voldoende is voor alle opvarenden, aangezien het schip plaats biedt aan ongeveer 1150 passagiers en een bemanning van 705 koppen. Aan boord van de „Neiuw Am sterdam" zal plaats zijn voor 24 super-luxe-pasagiers, 458 passa giers eerste klasse, 453 passagiers toeristenklasse en 209 passagiers derde klasse, terwijl voorts nog een aantal Pullmanbedden be schikbaar is. Er zijn n.l. 12 super luxe hutten derde klasse. Aan boord bevinden zich voorts 377 bad- en 242 douchekamers, alle met toilet De luxe appartementen hebben elk een eigen radio. Op het opperpromanedek bevindt xich een palm-court. Er zijn aan boord twee vaste zwembaden en een wegneembaar zwembad op een der dekken. Voorts zijn er twee kinderspeelkamers, een gymnastiekzaal met zonnebad, een squash racket court, een hondenkennel, twee hospitalen met een operatiekamer, een theaterzaal, drie film-installaties en radio in alle salons. Er zijn tusschen de verschillende dekken, acht liften yoor per sonen, vyf liften voor goederen, en vier roltrappen voor bediening in de vijf eet zalen eerste klasse en toeristenklasse. Het interieur van salons en hutten zal een smaakvol modern karakter krijgen, met veel lichte kleuren en moderne meu belen. De soms bijna protserige overlading van decoratieven aard, welke vooral in het buitenland wel eens het gevolg was van het streven, het schip met de beste producten der sierkunst te verfraaien, zal hier vermeden worden, hoewel ook hier het onderwerp der interieurs is opgedra gen aan de bekwaamste Nederlandsche kunstenaars en sierkunstenaars. Ook zal men er niet naar streven, voor de passagiers steeds 't scheepskarakter van hun tijdelijk verblijf te camoufleeren. In tegendeel is er voor gezorgd, dat zij op vele plaatsen kunnen genieten van wind, zon en zeelucht, en dat zij uit verschillende salons en van verschillende dekken een geheel vrij uitzicht op zee hebben. De tewaterlating. Het casco van het schip is thans, voor de tewaterlating, opgebouwd tot het op- per-promenadedek, dat is het negende dek boven de tanktop. Tijdens het op de helling staan is reeds een aanvang gemaakt met de betimme ring van de onderste drie dekken en zyn hulpwerktuigen geplaatst als liften, rol trappen enz., terwijl tevens tegelijk met den opbouw de brandbluschinstallatie ge monteerd is en gereed is voor direct ge bruik in geval van brand. Op 3 Januari 1936 was de betonnen hel ling gereed en kon de eerste kielplaat worden gelegd. Het casco, dat thans ongeveer 20.000 ton weegt, stond op -20 kielstoppingen en 184 kimstop- pingen. Hiervan blijven tot één uur voor den stapelloop 48 kim- stoppingen staan, die direct voor den stapelloop door acht ramploegen, elk bestaand uit tien man, worden weggeramd. Het tijdstip van stilstaand water is tus schen half vier en vier uur, zoodat de te waterlating vermoedelijk te ongeveer kwart voor vier zal geschieden. Voordat het schip geheel te water ligt moet de snelheid worden afge remd. Dit geschiedt door het mee- sleepen van 20 zware kettingpeuren, elk wegende van 35 tot 55 ton, met een gezamenlijk gewicht van bijna een millioen kg. Zij zijn met zware staalkabels aan het schip verbon den, die onmiddellijk na het stil liggen van het schip worden losge maakt, waarna acht sleepbooten de „Nieuw Amsterdam" naar de nieu we afbouwkade sleepen. De „Nieuw Amsterdam" zal in het voor jaar van 1938 opgeleverd moeten worden en de Holland-Amerika-lijn hoopt er dan ook in Mei 1938 den eersten overtocht naar New-York mee te kunnen maken.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6