NAAIMACHINES BEHANGSEL v.h. WESTDORP Co., Morschstraat 41 C. F. MEERPOEL Alsof Ge geen 10 kunt tellen DONDERDAG 8 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KOOPEN IS EEN VERTROUWENSZAAK "Wij leveren U steeds van lste klas fabrieken nieuwste modellen tegen de laagste prijzen. Reparaties waar anderen in te kort zijn geschoten, worden bij ons hersteld met een halt jaar garantie. dNT ONZE FIRMA-NAAM IS DAAR 50 JAAR VOOR BEKEND! Het nieuwste Het beste brengt U de NAAIMACHINEHANDEL PFAFF ADLER - DURKOPP - HUSQVARNA, in elke prijs bieden wij iets bijzonders! Breestraat 171 - Telefoon 2657 - Leiden GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR RECHTZAKEN De Mijdrechtsche Millioenen-zaak Na de pauze. Na de pauze zette de proceureur--gene raal zijn requisitoir voort en besprak de boekhouding van verd., die naar spr.'s oor deel vol onwaarachtigheden zit. Ook zonder de verklaringen van de des- kundingen aldus get. het O.M., is het reeds duidelijk, dat de acten niet door me vrouw van Wieringen kunnen zijn getee- kend. Zeer minutieus behandelde spr. vervol gens de rapporten van de deskundigen, die, uitgezonderd de heer Brunner, tot de con clusie zijn gekomen, dat de stukken valsch waren. Er is een stuk. gedateerd 17 Fe bruari -'32, dat een veel jongeren indruk maakt. Er zijn brieven uit den tijd, gezon den aan de familie, waaruit blijkt, dat de oude dame in dien tijd heel anders en bui tengewoon slecht schreef. „Het was" aldus spr. „alsof zij een lucifershoutje inplaats van een pen had ge bruikt." Onder het geïncrimineerde stuk uit die dagen is de handteekening echter duidelijk. Die onleesbare familiebrieven zou zij vol gens de desk. décharge „in een dronken bui hebben geschreven". Dit is echter niet aan te nemen, meende spr. daar ook deze bewering door niets wordt gestaafd. Spr. is dan ook van meening, dat het vonnis der rechtbank, waarbij verd. we gens valschheid in geschrifte en gebruik maken van de valsche geschriften meerma len gepleegd, is veroordeeld, op juiste gron den is gewezen. Ten slotte komt spr. tot de strafmaat. De feiten zijn hoogst ernstig; zijn eerste straf heeft hem blijkbaar niet geleerd. Wat in hem omgaat zullen wij nooit kunnen zeg gen en ik kan u dan ook niet voorspellen aldus mr. Reilingh wat hij zal doen na het eindigen van zijn straftijd. Misschien zal hij een derde aanval op de erfgena men wagen". Overigens wenscht spr. er rekening mede te houden, dat deze zaak zor nauw ver band houdt met de vorige, waarin hij tot vier jaar werd veroordeeld. Oorspronke lijk zou verd. op 28 Februari van het vol gend jaar vrij komend. Hij heeft echter in totaal zeven maanden korting gekregen, w.o. vier maanden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinse; Juliana, zoodat hij 2 Augustus a.s. vrij zou komen. Spr. vordert ten slotte een gevangenis straf van anderhalf jaar. Pleidooien. Het woord is dan aan de verdediging, eerst voert mr. Ten Bokkel het woord. PI. stelt in zijn pleidooi nadrukkelijk voorop, dat hij vast overtuigd is van verd.'s on schuld. Men fluistert, zoo vervolgt pl., dat wij de verdediging, groot financieel belang hebben bij de afloop van deze zaak Deze opmerking wordt aanleiding tot een klein incident, waarbij de verdachte zich hevig opwindt. De president merkt n.l. op: „Verdachte heeft indertijd verklaard dat mr. Venhui zen later 10 procent of ƒ240.000 voor zijn werk zou krijgen". Mr. ten Bokkel: „Dat is volkomen on waar". President: „Dus dan liegt verdachte". Mr. ten Bokkel: „Het is best mogelijk, dat verd. zich dankbaar wilde toonen maar hir. Venhuizen wist daar niets van". Verdachte windt zich op en vindt het schandelijk om zoo iets van mr. Venhuizen te denken. Tot de zaak zelve komende merkt de ver dediger o.m. op, dat alles wat verda in dit zeer omvangrijk proces gezegd heeft, steeds op dezelfde wijze door hem is her haald en dat alles steeds tot in de bijzon derheden klopte. Verd. heeft vele feiten opgenoemd, waaruit duidelijk bleek, dat hij veel en veel meer wist dan een buiten staander mogelijk kon weten. PL eindigt zijn pleidooi met nogmaals met klem als zijn overtuiging te kennen te geven, dat verd. volkomen onschuldig is. Mr. Venhuizen, hierop het woord voe rende, komt op tegen de opmerking in het requisitoir gebaseerd op een verklaring van een getuige, die verteld had, dat mevr. Van W. wel degelijk op haar familie ge steld was. Deze getuige had haar slechts hoorer zeggen, dat zij blij was, dat haar broer thans in de buurt woonde, slechts een enkele keer had zij bovendien gezien, dat er een familielid op bezoek was. Uitvoe riger gaat mr. Venhuizen in op de beoor deeling van den procureur-generaal van de rapporten van de schriftdeskundigen. Opnieuw in onderzoek. De procureur-generaal zag af van re pliek. Het Hof begaf zich hierop in raad kamer, te ruim half zeven heropende de president de zitting en deelde mede, dat het Hof had besloten den politie-deskun- dige, C. J. van Ledden Hulsebosch een on derzoek te doen instellen naar de wijze waarop de handteekening onder de cessie tot 6tand is gekomen en hoe de koopacte is ge- gekomen in den toestand, waarin zij zich thans bevindt. Op 4 Mei a.s. zal de behandeling wor den voortgezet en zal de heer van Ledden Hulsebosch zijn rapport uitbrengen. BATA CONTRA „DE SCHOEN". De Haagsche Rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de procedure, welke de N.V. Bata-fabrieken te Best hadden inge steld tegen den Nederlandschen Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwtnke- liersvereenigingen en tegen de heeren Frans Hessels, hoofdredacteur van het vakblad „De Schoen" en J. A. Melhado, redacteur van dat blad. Bata vorderde van gedaagden een schadevergoeding van 20.000.wegens verschillende artikelen in „De Schoen", welke zij voor haar be- leedigend achtte, en door welke zij althans schade had geleden. De rechtbank verklaarde eischeres in haar primaire vordering (de kwestie van de beleediging) niet-ontvankelijk, doch wees de subsidiaire vordering ten deele toe. Zij veroordeelde gedaagden om aan eischeres een schadevergoeding van 1000 te betalen en legde aan „De Schoen" het verbod op tot het doen schrijven en publi- ceeren van artikelen als de gewraakte, op straffe van 1000.per keer. Voor „Bata" was als raadsman opgetre den mr. J. van Dijk, uit Eindhoven en voor gedaagden mr. W. M. Nathans. VLEESCHKNOEIERIJEN TE OUDERKERK. De voortzetting van de behandeling, gis teren voor den Goudschen Kantonrechter van een zaak der bekende vleeschknoeie- rijen te Ouderkerk a. d. IJsel, waar in een fabriek een geheime bergplaats werd ont dekt, waarin frauduleuze slachtingen ge schiedden om worst en ham te maken en waaruit een hoeveelheid van ongeveer 750 K.G. vleesch, onderdeel en en vleeschwaren bij den inval werd aa'hgetroffen, heeft een verrassing opgeleverd. Bij vorige behandeling stond n.l. terecht een 38-jarige slager uit Rotterdam, maar thans was verdachte een 57-jarige slachter te Ouderkerk a. d. IJsel. Tegen hem waren niet minder dan zes dagvaardingen uitge bracht, alle wegens frauduleuze slachtingen en het voorhanden hebben van ongekeurd vleesch. De wijziging van Décor bleek een gevolg te zijn van het feit, dat de verdachte uit de eerste instantie was gaan praten. Aanvan kelijk was de zaak aldus voorgesteld, dat de Rotterdammer de «vorstfabriek van den Ouderkerker had gehuurd en optrad als hoofd van het clandestiene bedrijf. De Rot- terdamsche slager had deze verklaring nu ingetrokken en medegedeeld, dat de man uit Ouderkerk op een dag bij hem was ge komen met het voorstel tezamen met een derden man, eveneens te Ouderkerk woon achtig, de worstfabriek te Ouderkerk te exploiteeren. Dit was gebeurd. Voortdu rend werden frauduleuze slachtingen ver richt tot het maken van worst en zooge naamde imitatiehammen, die des Zaterdags- avonds op de markt in Rotterdam werden verkocht. De Rotterdammer had, aldus de bekentenis, als vakman bij de slachtingen de leiding, de Ouderkerker stelde zijn be drijf beschikbaar en hielp mede en de der- ce compagnon zorgde voor den aanvoer van de benoodigde varkens en kalveren. De winst werd gelijkelijk verdeeld. Huur be taalde de slager nooit. De Ouderkerker had de geheime bergplaats ingericht en dit was zoo geschied, dat de verlichting bediend werd uit de nabij gelegen woning. Als de vrouw van den eigenaar onraad zag, draai de zij het licht uit. Toen de ambtenaren van de Landbouwcrisiswet den inval deden waren de Rotterdammer en de Ouderkerker overeengekomen, dat de eerste de schuld op zich nemen zou en zeggen, dat- hij het bedrijf gehuurd had. Deze voorstelling werd gegeven, omdat men vond, dat beter één der mannen dan alle drie vervolgd zou kunnen worden. De boete zou gezamenlijk betaald worden. Op een vraag, waarom hij met deze nieuwe verklaringen gekomen was, ant woordde de thans als getuige optredende slager, dat hij geen zekerheid had, dat de belofte om gezamenlijk de boete te betalen, gehouden zou worden. Wegens het fraudu leus slachten van een kalf was van de zijde van de accijnzen een boete van 15.op gelegd. Toen de koopman aan den derden compagnon om geld vroeg, wilde deze niet betalen en dit wekte vrees, dat van de ge zamenlijke betaling der straf van de thans aanhangige zaak niets zou komen. De sla ger vroeg een waarborg, maar deze werd niet gegeven en daarop is hij naar den ambtenaar van het O.M. geloopen. Het is niet waar, was het steriotype ant woord, dat de als nieuwe verdachte optre dende Ouderkerker op alle vragen betref fende de juistheid van de verklaringen van zijn vroegeren compagnon en van andere getuigen gaf. Hij had volgens zijn zeggen zijn bedrijf verhuurd en wist niet wat er gebeurde. Alleen gaf nij toe wel eens hui den verkocht te hebben, doch dat was een vriendendienst, evenais het een vrienden dienst was, dat hij des Zaterdagsavonds op de Rotterdamsche markt kwam om het ont vangen geld mee te nemen, hetgeen hij, naar hij vertelde, voor den anderen com pagnon deed. Uit het verhoor van de getuigen bleek nog, dat de man, die thans verdachte is, van de gemeente Ouderkerk nog steun genoot. Hij had medegedeeld f 6.huur van de fa briek te trekken en kreeg er van de ge meente een rijksdaalder bij om rond te komen. De ambtenaren ■van de Landbouwcrisis- wet deelden mede, dat bij den inval zoowel de Rotterdammer als de Ouderkerker zich van den domme hield. Later is het tweetal een oogenbLk samen geweest en toen kwam grif de thans Herroepen verklaring, waarbij de Rotterdammer de schuld op zich nam en zich huurder van het bedrijf noem de. Na uitvoerig gertuigenverhoor, waaruit nog bleek, dat algemeen de Oudekerker als eigenaar van het bedrijf werd beschouwd en waarbij nog verklaard werd, dat elke week een paar frauduleuze slachtingen ge schiedden. werd de verdere behandeling van de zaak aangehouden tot 5 Mei, om den derden compagnon en diens als volontair rn het bedrijf werkzamen zoon te hooren, die gisteren niet waren verschenen en wier voorgeleiding thans gelast is. VALSCHE VARKENS-OORMERKEN IN WAARDER. Reinier, de groote onbekende in een voor den Kantonrechter te Gouda behandelde zaak als uitvloeisel van een in Waarder, Hekendorp en omgeving bij een inspectie van varkensstapels ontdekte fraude met oormerken, is onvindbaar gebleven, zooals gisteren bleek, toen opnieuw terecht stond een 34-jarige veehouder en handelaar te Hekendorp, aan wien in twee feiten was ten laste gelgd, dat hij totaal 16 varkens had gehouden, die niet waren voorzien van een goed oormerk. Te Waarder waren twee biggen met een valsch oormerk gevonden. De eigenaar had medegedeeld, dat voor het oormerken had gezorgd de terechtstaande koopman, die op zijn beurt verklaarde de dieren op de markt te Utrecht te hebben gegeven aan iemand, wiens naam Reinier was, die ze van een oormerk had voorzien. Bij een onderzoek in den veestapel van den Hekendorpenaar waren vijf en bij 'n tweede inspectie enkele dagen later nog 11 krulstaarten te voor schijn gekomen die geen goed merk had den. De vijf dieren zou hij gekocht hebben van iemand uit Nieuwpoort, die echter ver klaarde geen varkens geleverd te hebben. Van wie hij de elf andere varkens had, kon de verdachte niet opgeven, daar hij dit niet meer wist. Ook bij andere veehouders werd inspectie gehouden en daarbij zijn in totaal nog 17 varkens met valsche oormerken ge vonden. Na herleiding van alle transacties bleken de dieren uiteindelijk dezelfde bron te hebben en die was de koopman uit Hekendorp. De herkomst der oormerken viel echter niet vast te stellen. Daarom trachtten de opsporingsambtenaren den koopman Reinier te vinden. Verdachte ken de hem niet verder van naam en woon plaats, maar Reinier zou een bekende fi guur zijn op de Utrechtsche markt, waar hij volgens den verdachte elke week kwam. De ambtenaren speurden daarom met den Hekendorpenaar op de Utrechtsche markt, maar wien men zag, Reinier niet. Dies ont stond twijfel aan Reiniers bestaan. De Kantonrechter had de zaak aangehou den, om den koopman gelegenheid te geven Reinier mede te brengen. Gisteren verscheen de verdachte weer, maar zonder Reinier. Hij zeide, dat hij over al naar hem had gezocht, maar hem niet had kunnen vinden. Wel was er een getuige décharge, een koopman te Gouda, die verklaarde, dat het in den handel geen gewoonte is te kijken of de varkens goed gemerkt zijn De blikjes zijn wel te zien, doch de merken moet men geloovem Overigens is controle lastig, om dat de kooplieden niet weten hoe in de ver schillende districten de oormerken zijn samengesteld. De ambtenaar van het O.M. vond, dat verdachte z'n laatste kans heeft laten voor bij gaan nu de onbekende Reinier er niet is. Hij persisteerde bij zijn eisch van tweemaal een maand hechtenis met verbeurdverkla ring van de zestien in beslag genomen var kens. De verdediger, mr. J. I. van Doorninck uit Oudewater, meende, dat niet onomstoote- lijk kwade trouw van verdachte is gebleken. Hij verzocht een lichte geldboete of een voorwaardelijke straf en voorts de inbe- slaggenomen varkens, die een waarde van 600.vertegenwoordigen, niet verbeurd te verklaren. De Kantonrechter zal op 21 April uit spraak doen. GEWEZEN NOTARIS VOOR DE RECHTBANK. Het O.M. bij de Rechtbank te Leeuwar den heeft gistermiddag tegen den 77-jari- gen gewezen notaris M. L. S. te Gorredijk, vijf maanden gevangenisstraf geëischt we gens verduistering van 1423, ten nadeele van de vereeniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed voor land arbeiders in Opsterland. De officier had S. een half jaar den tijd gelaten om de zaak financieel in orde te brengen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat S. door geknoei Gorredijk voor 16.000 en de boerenleenbank voor ƒ5000 had benadeeld. van de 3 EENEN geeft U meer voldoening! HAARL.STRAAT 111 VRAAGT DE STAALBOEKEN. zo voelt U zich als ge niet dansen kunt. Dansen hoort niets meer of minder dan bij de opvoe ding. Het is bovendien een gezonde sport. Leer daarom dansen. U hebt er uw hele leven plezier van. Hel adres is voor Kath. jongelui Nieuwe lessen aanv. Zondag 18 April ■UIMj:lrllUAaijljJJËII TAPDANSLESSEN Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester J. Wiegman. De heer Idenburg afwezig wegens onge steldheid. Bij de ingekomen stukken was een adres van de vereeniging van melkhandelaren, waarin werd medegedeeld, dat besloten was voortaan niet meer te -bezorgen op Zon dagen. Gevraagd werd de hiertoe noodige medewerking van gemeentewege te willen verleenen. Dit adres werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld. De schoolgeldheffing en de laagste inkomens. Hierna was aan de orde het voorstel tot vaststelling van een verordening op de hef fing van schoolgeld voor het lager en uit gebreid lager onderwijs. Aan de hand van de nieuwe bepalingen was door B. en W. een verordening ontworpen, welker bedragen ongeveer gelijk waren aan die van de be staande verordening. Krachtens deze werd schoolgeld geheven bij 800.inkomen te beginnen, terwijl rekening werd gehouden met een aantal kinderen, zoodat voor gezin nen tot en met 5 kinderen een reductie werd verleend. Bij de nieuwe verordening werd voorgesteld de heffing te doen aan vangen bij een vermengde hoofdsom van 2.gelijk te stellen met f 800.in komen, terwijl een reductie zal worden genoten voor inwonende minderjarige kin deren tot en met 5. De heer Hendriks deelde mede, dat de A.R. en R.K. raadsfracties van oordeel waren, dat de heffing bij een te laag in komen begint. Zij waren van meening dat voor de eerste twee klassen van heffing zeer veel ontheffingen moeten worden verleend, zoodat het hun practischer voorkwam, de heffing te doen aanvangen bij een ver mengde hoofdsom van 6.gelijk te stel len met een inkomen van f 1000.en het minimum schoolgeldbedrag voor die klasse te stellen op 3.—. Verder wenschten zij de reductie voor inwonende kinderen uit gebreid te zien tot 7 en meer kinderen. Ook voor het U.L.O. wenschten zijn een over eenkomende regeling. De heer Wildt Meijboom had bezwaren tegen dit voorstel. In de eerste plaats, om dat men de consekwenties niet kent. Ver volgens was hij van oordeel, dat bij een inkomen van 800.wel een bedrag van 0.06 per week aan schoolgeld kan worden opgebracht, vooral als men in aanmerking neemt, wat daarvoor wordt geboden. Uit breiding van de reductie voor inwonende kinderen achtte hij overbodig. Hij stelde derhalve voor het voorstel van B. en W., wat gebaseerd is op de oude regeling, te aanvaarden. De heer van Moorsel, wethouder, deelde mede, dat hij aanvankelijk heeft medege werkt voor het voorstel van B. en W. Hij heeft echter in de laatste dagen betreffen de deze materie stukkon ontvangen die hem tot-een afwijkende meening hebben ge bracht. Hij ondersteunt derhalve het voor stel Hendriks en motiveert waarom. In de eerste plaats meent hij, dat het niet logisch is te beginnen met het minimum inkomen, waarbij het Rijk belasting gaat heffen. Dit inkomen is zoo gering, dat daarvan eigenlijk niets meer af kan. Hij acht het niet vreemd bij 1000.— te gaan heffen, temeer ook, omdat verschillende andere gemeenten zulks doen b.v. Rijswijk. Verder bepleit hij uitbreiding van de reductie voor inwonende kinderen. Hij is van meening, dat een en ander van geringe beteekenis zal zijn ten aanzien van de opbrengst en dat veel ad ministratieve romslomp zal worden voor komen, als bij een hoogeer inkomen dan thans geldt, belasting wordt geheven. De voorzitter wijst erop, dat B. en W. in overeenstemming met den wensch van den Raad, bij een vorige herziening geuit, deze verordening hebben ontworpen en derhalve de heffing hebben doen aanvangen bij 800 inkomen. Over de financieele consequen ties van het voorstel Hendriks kan spreker niets zeggen. Hij kan dit zelfs niet over het voorstel van B. en W. De heer Dresselhuys vindt het toch wel van belang de consequenties te bezien. Hij acht het wel mogelijk deze al is het bij be nadering te becijferen. Het is nu moeilijk een beslissing te nemen. De voorzitter zegt, dat het onmogelijk is de opbrengst te ramen. Deze door de wet opgelegde wijzigingen heeft de gemeente in de mist gezet. De heer Dresselhuys staat niet direct on sympathiek tegenover het voorstel Hen driks, maar hij acht het toch beter eerst de resultaten van de verordening, zooals die thans is, af te wachten. De heer Kolff is voor de gedachte, om de eerste twee klassen uit het voorstel te lich ten. Voor uitbreiding van de reductie voelt hij niet. Na nog eenige bespreking neemt de heer Hendriks een deel zijner voorstellen terug zoodat hij thans voorstelt te beginnen met 'de heffing bij een vermengde hoofdsom van 6.en reductie toe te passen tot 7 kinde ren. Het voorstel Kolff om de beide eerste groepen van 2.en 4.vermengde som weg te laten wordt aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Het amendement Hen driks, om de reductie uit te breiden tot 7 inwonende kinderen wordt verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Overigens wordt het voorstel gehandhaafd. Besloten wordt tot verkoop van een per ceel bouwgrond groot 2252 M2 aan de Cor- nelis de Wittstraat ad 7.per M2. Goedgevonden wordt een ongevallenver zekering te sluiten ten behoeve van de jeugdige werkloozen, welke op het land goed Duinrell worden tewerk gesteld. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden benoemd de heeren G. J. v. d. Stoel, J. Driebeek en T. Cnossen. Afgewezen wordt een verzoek om in de garage aan de Crocusstraat een werkplaats te mogen inricnten. Besloten wordt vergunning te verleenen tot doortrekking van de Amazonelaan onder voorwaarde, dat in de gemeentekas worden gestort de kosten van aanleg van weg en paden inclusief rioleeding en leidingen voor gas, water en electrisch enz. en tot over name in eigendom van dezen weg. Verder wordt besloten tot verkoop van 169 M. bouwgrond ad 7.aan de Cor nells de Witt straat. Het kampeeren. Besloten wordt de legesverordening in dien zin te wijzigen, dat voor een vergun ning tot ht opstellen op het Noordzeestrand van een kampeertent voor niet langer dan 7 opeenvolgende dagen 1.voor langer dan 7 opeenvolgende dagen doch niet lan ger dan 14 opeenvolgende dagen 1.50 en voor langer dan 14 opeenvolgende dagen doch hoogstens voor het geheele seizoen 3.verschuldigd is en voor het innemen van het strand met een consumptietent of kraam of rij- of voertuig voor een geheel seizoen 5. Aan het R. K. Lyceum voor Meisjes te s-Gravenhage wordt over 1935 een sub sidie toegestaan van 134.97 voor uit deze gemeente afkomstige leerlingen. Aan het Grpene Kruis wordt een subsidie toegestaan van 0.25 per verpleegdag in de kosten van uitzending naar vacantiekolo- nies. Twee vragen. Na vaststelling van voorstellen tot wij ziging der begrootingen dienst 1936 en 1937 en tot het nemen van beschikkingen op be lastingreclames worden behandeld een tweetal vragen van het Raadslid Boender. De eerste betreft de wenschelijkheid, om de indertijd ingesteld commissie voor on derzoek naar de woningtoestanden in deze gemeente nieuw leven in te blazen. De heer Boender wees erop, dat verschil lende mistoestanden zijn geconstateerd maar dat tot dusverre niets tot verbetering is gedaan. Hij zou gaarne een nieuw onder zoek zien ingesteld. Na eenige discussie wordt besloten een der leden, die inmiddels als raadslid is af getreden te vervangen, waarna de commis sie haar werkzaamheden kan hervatten. Naast de bestaande leden, de heeren Boen der en Rooijakkers wordt benoemd de heer Ir. Dresselhuijs. De tweede vraag van den heer Boender had betrekking op de inning der rechten voor gas, electriciteit en water, welke sinds eenigen tijd bij één kwitantie geschiedt. De heer Boender meende, dat ongeveer 1500 arbeiders en kleine middenstanders dien tengevolge verplicht werden 1.20 per jaar aan zegelkosten te voldoen en wilde dezen maatregel weer ongedaan maken. De voorzitter wees erop, dat 729 gebrui kers thans zegelkosten moeten voldoen. Dit zijn nagenoeg geen arbeiders, alle afkomstig uit middenstanders of betere kringen. De voorgestelde wijziging van inning biedt groote besparing en B. en W. voelden er niet voor deze weer ongedaan te maken. De heer Boender hield zijn voorstel staande. De heer Wildt Meijboom wees erop, dat de menschen de zegelkosten kunnen ont gaan door aan te sluiten bij den girodienst. Van het aantal van 729 hebben velen een girorekening. Deze kunnen zich dus de kos ten besparen. Voor de overigen vond hij het niet verantwoord een bezuinigingsmaat regel ongedaan te maken. Het voorstel Boender werd niet gesteund en kwam derhalve niet in stemming. Hierop volgde sluiting der vergadering.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10