VK1JÜAG 2 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLANDSGKE BERICHTEN LICHTE AARDSCHOK IN BELGIë. Te Les Waleffes in de provincie Luik is een lichte aardschok waargenomen. BRITSCHE TREÏLER VERLOREN GEACHT. Volgens een gistermiddag uit IJsland ont vangen radiobericht, heeft men de hoop, dat de 12 opvarenden van den Britschen treiler „Loch Monar", die sedert eenigen tijd vermist werd, nog in leven zijn, opge geven. Li het desbetreffende bericht wordt (medegedeeld, dat het lijk van een der ma trozen aan de IJslandsche kust is aange spoeld. JUWELIER DOOR BANDIETEN OVERVALLEN. Op het drukste uur in de „Metro". Drie gangsters hebben op klaarlichten dag in de „metro" van New York een juwe lier aangevallen. Zij zijn met een buit van 10.000 dollar gevlucht. De overval geschiedde op een spitsuur midden in een groote menigte, welke door de bandieten met revolvers werd bedreigd. De bandieten hebben eenige schoten ge lost. Vrouwen vielen in zwijm. TELEFUNHEN LEVERT NIEUWEN ZENDER VOOR RADIO VATICANA. Bij het oude observatorium in de Vati- eaansche Tuinen is men sinds eenige da gen druk bezig met werkzaamheden ter verbetering en versterking van Radio Va- ticana. Nieuwe lokalen worden gebouwd, die aansluitend gemaakt worden aan die, waar zich thans de zendruimten bevinden, en die het nieuwe radiostation, door Tele- funken gebouwd, zullen herbergen. De antenne-energie daarvan zal ongeveer 50 Kilowatt bedragen. De antenne zal een richtstraalsysteem zijn, naar Azië, Zuid- Amerika en Australië gericht. Bovendien zal er een antenne komen, die zonder veel omschakelingen terstond bereikbaar zal zijn voor alle golflengten van het nieuwe Radiostation. Te dien einde worden in de Vaticaansche Tuinen nieuwe ijzeren antennemasten van 70 meter opgericht, waarbovenop een ijze ren kruis geplaatst wordt, dat weer als basis een pauselijke tiara heeft. In totaal worden vier antenne's gebouwd. De nieu we apparatuur is van de modernste con structie. Al het materiaal is reeds uit Duitschland aangekomen. De tegenwoordige zender (Marconi) zal In bedrijf gehouden worden, zoodat voort aan ook gelijktijdig met twee zenders ge werkt zal kunnen worden. BOETE EENER SPIONNEN- VERRAADSTER. Marie Luise Beckendorf, één der meest gewaardeerde medewerksters van den Duit- schen spionnage-dienst, heeft haar werk kring vaarwel gezegd, om in de stilte van een klein klooster in Zwitserland tot rust te komen en te boeten voor een leven, dat zij ten zeerste betreurd heeft. Toen in den zomer van het vorig jaar op het eiland Helgoland vestingwerken werden aangelegd, viel er verdenking op een der ar beiders, Robert Wendell, dien men onbe trouwbaar achtte en die van spionnage ver dacht werd. Marie Luise Beckendorff kreeg opdracht, om bedoelden persoon te controleeren. Zij maakte kennis met dezen arbeider en vond later in zijn woning teekeningen betreffen de de ligging en structuur der vestingwer ken. Wendell werd gearresteerd en ter dood veroordeeld. Eerst toen merkte Marie Beckendorf, dat zij sympathie voor den ver oordeelde had opgevat. Zij stelde nu alles in het werk om zijn leven te redden. Toen zij daar echter niet in slaagde vroeg zij ont slag uit den rijksdienst. Het ontslag werd haar verleend, doch tevens werd haar verboden het Duitsche grondgebied te verlaten. Toch is Marie Beckendorf er in geslaagd om vermomd naar Zwitserland te vluchten, waar zij thans in een klooster zou zijn op genomen. GANDHI CANDIDAAT VOOR DEN NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE. Een der candidaten voor den Nobelprijs voor den vrede van dit jaar is rnahatma Gandhi. Lm. *■40 c'rn— -►£*-" 4© c m-- *r*- -6c(ïcm Naast den autobestuurder moet voor elke persoon minstens 40 cm ruimte beschik baar- zijn (voor kinderen tot 12 jaar: 30 cm) Op banken, die over den rug gemeten smaller zijn dan 140 cm, mogen dus geen 3 volwassenen zitten. BINNENLAND DE KONINGIN LN PULCHRI STUDIO. Bezichtiging van Arthur Briet's Werken. H. M. de Koningin heeft hedenochtend de tentoonstelling van schilderijen van Arthur Briet, welke ter gelegenheid van den 70sten verjaardag van den schilder gehouden wordt in „Pulchri Studio" be zichtigd. ST. AUGUSTINUSVEREENIGING Jaarvergadering te Amsterdam In het St. Willibrordushuis te Amsterdam heeft de Diocesane Vereeniging St. Augus- tinus der R.K. bijzondere onderwijzers in het bisdom Haarlem haar jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer H. G. de Boer. Aan de vergadering ging een H. Mis vooraf, opgedragen in de St. Willibrordus- kerk en opgeluisterd door gezang onder leiding van Theo v. de Bijl. Dr. Kat hield een korte toespraak. Namens de afdeeling Amsterdam werden de vergaderden met een enkel woord be groet door den heer van Breukelen, waar na de heer de Boer een hooggestemde ope- nigsrede hield, waarin hü de beteekenis van de katholieke opvoeding in het licht stelde. Het afgeloopen jaar overziende consta teerde spr. dat de ontslagen in het Diocees tot het verleden zijn gaan behooren en dat de normen, welke bij ontslag in aanmer king dienen te worden genomen, nu alge meen golden. Er zal actie moeten worden gevoerd om naar recht en billijkheid diegenen te be noemen, die daarop de meeste en eerste aanspraken hebben, opdat niet een geest van verbittering zal ontstaan onder de jon geren, die reeds jaren op een aanstelling wachten. Al mag geconstateerd worden, dat de belangen van de 12000 acte-bezitters de volle aandacht over het geheele land heb ben, toch wordt er hoopvol uitgezien dat er iets geschieden zal voor hen, wier aan tal door de dezen zomer te houden exa mens tot naar schatting 14000 stijgen zal. Aan den heer Thyssen werd een tele gram gezonden in verband met zijn zilve ren jubileum als redacteur van het Katho lieke Schoolblad. De aftredende hoofdbestuursleden mej. A. Vendel en de heer J. Kamp werden herkozen, tot Ld van de St. Alfonsus-com- missie werd herkozen de heer A. Gussen- hoven en gekozen mej. J. Tij burg, terwijl als vereeni'3ringsredacteur werd herkozen de heer F. Wisse. Besloten wetd dat de volgende verga dering te Haarlem zal worden gehouden. Het jaarverslag van den secretaris als mede de verslagen van de St. Alphonsus- commissie en van de commissie van steun werden goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde ten aanzien van de rekening en verantwoording van den penningmeester. Nadat besloten was het saldo 1936 ad 117 te bestemmen voor het retraitewerk en 25 voor de missie van Mgr. Verriet werd de begrooting vastgesteld. Na een korte huishoudelijke zitting werd gepauzeerd. De middagvergadering werd besteed aan de behandeling van de afdeelingsvoorstel- len, welke voor het grootste deel van in ternen aard waren. „Tyd" BONDSDAG JONGE BOEREN EN TUINDERS TE HEELOO. Zondag a.s. 4 April houdt de Jonge Boe ren en Tuindersgroepeering in de K. J. M. V. een Bondsdag te Heiloo. De dag begint te 10 uur met een Hoog mis in de genadekapel, waaronder predi katie door prof. A. Cleophas van het Theo- logicum te Warmond. Te half één wordt de Bondsvergadering gehouden in Pension „Pelgrimsrust". Behalve een redevoering van den Hoog- Edelgestr. heer J. Groen, Ld van de Twee de Kamer, komt de heer Th. C. v. d. Meer uit Den Haag, de Christusspeler van het Voorburgsche Passiespel, declamaties ten gehoore brengen onder den titel „Paasch- victorie van het Kruis". Tot besluit volgt een Lof met opdracht van de Jonge Boeren en Tuindersbeweging aan Moeder Maria in Haar genadekapel. De spoorwegen hebben erin toegestemd, de passigierstreinen, vertrekkende uit Uit geest 9.25 uur en uit Alkmaar 9.47 uur te doen stoppen halte Runxputte by de Ge nadekapel. MEIFEEST VAN DE KRUISVAART- Staf der medewerkenden. Aan het Mei-feest dat door de „Kruis vaart" (KathoLeke Jongens-gemeenschap voor vrije jeugdvorming) is georganiseerd op 23 Mei a.s. in de Wielerbaan te Heem stede, zullen de volgende jonge kunste naars hun medewerking verleenen. De leiding van het geheel zal berusten bij den bekenden regisseur Anton Sweers, die ook vorige jaren de massale acties van de Kruisvaart heeft geleid. Het door hem ontworpen programma, wordt uitgevoerd door ruim honderd „bans" (groepen) van tien jongens. De muziek, waarmee de ver schillende demonstraties begeleid worden, is door den componist Marius Monniken dam gezet op liederen van Wim Snitker. De tekst van het tweede gedeelte van den dag is geschreven door den letterkun dige Gabriëlv Smit, terwijl versieringen voor dit feest ontworpen zijn door den Utrechtschen kunstschilder Harry Sterk. Met de voorbereiding is men thans zoo ver gevorderd, dat in alle afdeelingen van de Kruisvaart reeds een begin gemaakt is met de instudeering der liederen en de monstraties. MINISTER DE WILDE TE 'S-HERTOGENBOSCH. Gistermorgen heeft de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. J. A. de Wilde, een bezoek gebracht aan 's-Hertogenbosch nadat hij het nieuwe gemeentehuis te Boxtel had bezichtigd. Hij was vergezeld van den secretaris-generaal, mr. dr. K. F. Frederiks. De heeren werden ten stad- huize ontvangen door burgemeester mr. Fr. J. van Lanschot en rondgeleid om het interieur in oogenschouw te nemen. Ver volgens bracht de minister een bezoek aan de veehallen, den Vlijmenschen On derweg en de St. Jan Basiliek. PATER DITO ONDERSCHEIDEN. In het gebouw van de Tsjecho-Slowaak- sche. legatie te 's Gravenhage werd van ochtend door den gezant, dr. I. Krno, aan pater lect. J. Dito O.P. de Orde van den Witten Leeuw uitgereikt. De Tsjecho-Slowaaksche regeering heeft deze onderscheiding toegekend aan pater Dito wegens zijn verdienste bij het doen tot stand komen van een Katholieke* Ra dio Organisatie in Tsjecho Slowakije, waar de Katholieken thans enkele uren per week een programma verzorgen. Ook be doelt deze onderscheiding een erkenning te zijn voor het werk, dat pater Dito zoo wel als vertegenwoordiger van de K. R. O. als directeur van het Internationaal Ka tholiek Radio Bureau, by de voorbereiding van een gedurende het onlangs te Praag gehouden Internationaal Katholiek Radio- Congres heeft verricht. BURGEMEESTER PONT VAN HILLEGOM IN DE N. S. B. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de burgemeester van Hillegom, mr. D. F. Pont openlijk de zijde der N.S.B. gekozen. Hem is n.l. een leidende functie in de N.S.B. aangeboden en het ligt in de be doeling, dat hij de plaats van graaf De Marchant et d'Ansembourg in de Eerste Kamer zal innemen, welke laatstgenoem de als candidaat wordt gesteld voor de Tweede Kamer. Naar burgemeester Pont nog mede deelde, zal hij niet vrijwillig zijn ontslag als burgemeester aanvragen, maar af wachten tot hem dit zal worden aange zegd. INTERNATIONAAL KATHOLIEK ESPERANTO-CONGRES. Naar wij vernemen, hebben in het eere comité van het 19e Internationaal Katho- Lek Esperanto-congres, dat van 1 tot en met 6 Augustus te den Haag zal worden gehouden, o.m. de volgende personen zit ting genomen: mgr. J. P. Huibers, bis schop van Haarlem, (voorzitter); leden: mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Her togenbosch, prof. dr. Titus Brandsma, O. Carm., hoogleeraar aan de R. K. Univer siteit te Nijmegen, prof. dr. Gerlach Royen O.F.M., hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, minister van handel, scheepvaart en nij verheid, mr. dr. L. N. Deckers, minister van landbouw en visscherij, de oud-minis ters mr. M. P. L. Steenberghe en mr. H. P. Marchant, mr. S. J. R. de Monchy, bur gemeester van 's-Gravenhage, mr. P. J. M. Aalberse, voorzitter der Tweede Kamer, mr. C. M. J. F. Goseling, voorzitter der R. K. Staatspartij en ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 4 April tot en met 10 April 1937. Consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 6,25 cent, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regeeringsminimumprijs 4,80 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,5 cent. l CONSUMPTIEMELKREGELING IN HET Z.G. BUITENWETTELIJK GEBIED. Naar men ons van bevoegde zijde mede deelt, is de uitvoering van het onlangs door den Minister van Landbouw en Visscherij genomen besluit om per 1 April de voor de z.g. buitenwettelijke gebieden in het noorden, oosten en zuiden des lands ge troffen consumptiemelkregelingen met de daaraan verbonden vaststelling van mini- mum-melkprijzen op te heffen, opge schort. Thans bestaat het voornemen om bedoel de regeLngen 1 Augustus a.s. te doen ver vallen. Met de mogelijkheid, dat voor dien datum vereenvoudigingen der thans be staande regeLngen worden ingevoerd dient echter rekening te worden gehouden. Door de opschorting der voorgenomen op heffing worden belanghebbende partijen in de gelegenheid gesteld, intusschen on derling te trachten een bevredigende oplos sing der onderhavige materie te bereiken. Na 1 Augustus zullen slechts in uitzon derlijke gevallen nieuwe voorzieningen ten aanzien van consumptiemelk in deze gebie den van Regeeringswege worden getrof fen. Ambtenaren O. M. In het „Juristenblad" van 20 Maart j.l. stond de navolgende advertentie: „Ten parkette van de Ambtenaren van het Openbaar Ministerie bij de Kanton gerechten te Haarlem, bestaat gelegenheid voor Volontair, om opgeleid te worden tot waarnemend Ambtenaar Openbaar Mi nisterie". Er zijn twee redenen, zegt de „Vrijz. Democraat", waarom deze advertentie ons niet sympathiek is. In de eerste plaats demonsti'eert de ad vertentie, hoezeer de Staat gebruik maakt van de diensten van jonge juristen, zon der deze diensten te beloonen.... In de tweede plaats toont de advertentie zonneklaar, dat het slagen in de staande magistratuur alleen maar mogelijk is voor LUCHTVAART Het luchtweb van de K.L,M. DE ZOMERDIENSTREGELING ONTWORPEN. De heer Plesman vertelt over zijn bedrijf. „Het luchtverkeer neemt steeds toe. Straks vLegen wij over den Oceaan in 16 uur: het verzadigingspunt is nog lang niet bereikt". In deze bewoordingen drukte de heer A. Plesman, directeur van de K. L. M., zich uit, toen hij op het hoofdkantoor aan den Hofweg te Den Haag enkele toelichtingen gaf op de per 4 April ingaande zomer- dienstregeling van onze luchtvaartmaat schappij. Een van de aanwezigen op deze persconferentie reageerde op deze mede- deeLng met de vraag, wanneer dit Oceaan- verkeer dan werkelijkheid zal worden, waarop de heer Plesman het verwachte antwoord gaf, dat hij dit nog niet wist, maar dat zyn maatschappij haar studie van een Transatlantische verbinding door de lucht ijverig voortzet. Het Europeesch verkeer. Ook in het afgeloopen jaar bleek de lijn op Londen de belangrijkste, zoodat de K. L. M. besloot, in overeenstemming met de samenwerkende buitenïandsche luchtvaart maatschappijen, dezen zomer negen dien sten op Londen te houden. Met de „Blauwe Donau Express" zal een dubbele dienst onderhouden worden, zoo dat men tweemaal daags naar Praag, Wee- nen en Boedapest zal kunnen vliegen. Een succes was ook de verbinding met ItaLë, op welk traject 8000 passagiens geboekt werden. Voor passagiers van een der mailboo ten van de „Nederland" is deze lijn natuur lijk de snelste verbinding met het moeder land. Twee passagiersdiensten per dag verbin den Amsterdam met Frankfort en ook de nachtelijke verbinding met Keulen, voor post en passagiers, wordt weer in het zo- merprogramma opgenomen. Op Berlijn zal een ochtend-, middag- en avondmachine, vliegen. Er komt een üagelijksche verbin ding met Bremen en Hamburg. Vier dage- lijksche diensten zullen van Amsterdam en Rotterdam via Brussel naar Parijs leiden en ook het luchtverkeer naar Scandinavië onderging eenige uitbreiding. Voordat wij van het Europeesche ver keer afscheid nemen, zij nog vermeld, dat de K. L. M. in 1936 in dit werelddeel 108.000 passagiers vervoerde, anderhalf millioen K.G. vracht en 400.000 K.G. post. De dienst AmsterdamBatavia. Dat ook voor intercontinentale lijnen groote belangstelbng bestaat, blijkt hier uit, dat van het totaal aanbod van passa giersvervoer op de lijn naar Indië slechts 60 percent vervoerd kon worden. Op de AmsterdamBatavia-lijn verdiende de K. L. M. het afgeloopen jaar 360.000 na af schrijving van vliegtuigen op drie jaar. Terloops merkte de heer Plesman hierbij op, dat de resultaten voor het Europeesche verkeer gedurende de eerste twee maan den in 1937 120.000 beter zijn dan over de overeenkomstige maanden in 1936, waar door de raming van het resultaat voor dit jaar met 80.000 verbeterd is. Vergeleken met 1935 nam het vervoer van briefpost op de Ljn naar Indië met 23.9 percent toe, het vervoer van paketpost met 47.3 percent, van goederen met 61.8 percent, terwijl het aantal verkochte pas sagiers-kilometer met 68,3 percent ver- vermeerderde en de bezettingsraad 81,3 percent bedroeg. Einde Mei, verwadht de heer Plesman, zal de eerste D.C. 3 van Schiphol naar In dië vertrekken en 15 Juni zuLen de nieu we machines uit beide richtingen starten. „Aardig luchtnet in de West". De pioniersvlucht naar de West maakte Hondong met de Snip. Sinds deze Kerst hen, die met aardsche goederen zijn be deeld. Niet-gefortuneerde jonge juristen kun nen zich de vrijheid niet veroorloven om, na een opleiding als volontair te hebben genoten, lange jaren (onbezoldigd) waar nemend ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie te zijn En is het niet het grootste bezwaar van den uit de advertentie blijkenden toe stand, dat voor dat zoo buitengewoon be langrijk werk uiteindelijk niet de besten, maar de rijksten worden uitgekozen? Wij zouden bovendien nog willen wijzen op de inconsequente houding in deze. Bij de gemeenten wil de regeering blijk baar 't werd hoog tijd! het euvel der volontairs gaan beteugelen, bij de magi stratuur werkt zij het blijkbaar zelf in de hand. Verder zijn we het met het betoog van de „Vrijz. Democraat" volkomen eens. Arbeidswet voor het hotel-, café- en restaurantbedrijf. In verband met de door den minister van Sociale Zaken bij den Hoogen Raad van Arbeid ingediende voorontwerpen werktijdenbesluit voor jeugdigen en rust- tijdenbesluit voor volwassenen heeft, het hoofdbestuur van den R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant geëmployeer den „St. Antonius" een propaganda-actie, een algemeen reveil, ingezet. Deze actie wordt deze maand beëindigd met propa- gandavergaderingen in alle afdeelingen, waar vooraanstaande sprekers spreek beurten zullen vervullen en de hoofdbe stuurders van den bond de voorontwer pen nader zuüen belichten. Verwacht wordt belangstelling uit het geheele be drijf. vlucht, anno 1934, breidde het luchtver keer in West-Indië zich gestadig uit. De bedoeLng van de directie van de K. L. M. is, de beide Fokkers, van het type F 18, met enkele Super Electra machines aan te vuLen. Deze versterking van materieel zal dan aan de aansluiting op de lijnen van de Pan American Airways voor reizigers naar de Ver. Staten ten goede komen. Van Cura^ao naar Aruba werd vijfmaal per week gevlogen. Met Haiti is een over eenkomst gesloten en met' andere staten zijn besprekingen gaande. Binnenlandsch luchtverkeer. Twee nieuwe lynen in het binnenland sche luchtverkeer komen dezen zomer in exploitatie. Op 24 Mei wordt op de ver binding AmsterdamEindhoven een dub- beldaagsche dienst geopend; in beide rich tingen, trouwens op alle binnenlandsche lijnen wordt tweemaal per dag en in beide richtingen gevlogen. De tweede nieuwe luchtvel-binding is de lijn Amsterdam naar Texel, welke op 1 JuL voor passagiers zal worden opengesteld. De lijn naar Eindho ven wordt met Fokker F 18 gevlogen en die naar Texel met Fokkers 7 op de overige binnenlandsche lijnen wijzigin gen van beteekenis zijn hier niet aange bracht zal ook met D.C. 2 machines ge vlogen worden. Dat op alle vliegvelden maatregelen van propagandistischen aard zijn getroffen, spreekt vanzelf. De K. L. M. heeft er altijd veel voor over gehad de menschen „airmin- ded" te maken en is ook voornemens op dien weg voort te gaan. OPENINGSVLUCHT ZOMERDIENST K. L. M. Ook de Lufthansa vliegt mee. Thans geeft de K. L. M. een volledig overzicht van de openingsvlucht op Zater dag 4 April as De vlucht zal worden uit gevoerd door zes K. L. M. vliegtuigen en één Junker JJ 52 van de Deutsche Luft hansa, waarmee de D. L. H. geregeld haar verbindingen van Berlyn met het buiten land onderhoudt. De K. L. M.-vliegtuigen zijn de Fokker F 36 „Arend", bestuurd door den heer J. B. Scholte, de Fokker F 22 „Roerdomp" met den heer G. J. C. te Roller als gezag voerder, de Fokker F 22 „Papegaai" met den heer L. A. Brugman, de Douglas DC 2's „Flamingo", „Jan van Gent" en „Kwak" resp. bestuurd door de heeren J. J. E. Dui- melaar, H. Dül en H. C. A. van Montfoort. De eerste vier genoemde vliegtuigbestuur ders zijn allen gezagvoerder op de Amster damBatavia-route van de K. L. M. met vele duizenden vlieguren op hun staat van dienst. De vlucht, welke in groepsverband wordt uitgevoerd, zal van Schiphol over Lei den en Den Haag en Delft naar Rotter dam leiden en van daar terug over Delft, Den Haag, Leiden, Haarlem en Amster dam naar Schiphol. Het vertrek heeft van Schiphol plaats te 15.10 uur. De vloot zal zich te 15.18 uur boven Leiden vertoo- nen en vyf minuten later boven de Resi dentie, waar ongeveer vijf minuten lang ge cirkeld wordt. De inwoners van Delft kun nen van deze -luchtschouw om half vier ge nieten, de Rotterdammers te 15.36 uur. Bo ven de Maasstad wordt eveneens gecirkeld, daarna wordt de terugreis aanvaard met de volgende tijden: Delft 15.46 uur, Den Haag 15.49 uur, Leiden 15.54 uur, Haarlem 16.02 uur (cir kelen 5 minuten), Amsterdam 16.12 uur (cirkelen 5 minuten), en terug op Schip hol te 16.20 uur. Met deze bijzondere vlucht leiden K. L. •M. en Deutsche Lufthansa haar zomer dienst in. INTERNATIONALE BALLONWEDSTRIJD IN FRANKRIJK. Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen zal deNederland- s c h e baLonvaarder de heer M. ten Bosch deelnemen aan den internationalen wed strijd voor ballons der klasse tot 1200 ku bieke meter inhoud, welke wedstrijd op 2 Mei a.s. te Quinconnes des Jacobins nabij Le Mans wordt gehouden. De heer ten Bosch, die reeds tweemaal aan. den bekenden Gordon Bennet wedstrijd heeft deelgenomen, start ih een Zwitser- schen ballon, de H.B.B.I.O. Twee Zwtiser- sche passagiers zullen onzen landgenoot die als bestuurder fungeert, vergezeUen. Niet minder dan zestien inschrijvingen zijn voor dezen wedstrijd binnengekomen. De deelnemei's zijn Franschen, Zwitsers en Belgen en onder de laatsten vinden wij den bekenden ballonvaarder Demuyter. De start vindt des middags vier uur plaats. Winnaar is hij, die den versten af stand heeft afgelegd. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6