VRIJDAG 2 APRIL 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER ZACHTER. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige Oostelijke tot Zui delijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met waarschijnlijk regen, zachter. Hoogste barometerst.: 774.8 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 739.0 te Valentia. Het hooge druk gebied over de Oost zee en de Randstaten trok iets naar het Noord-Oosten en breidde zich naar het Noorden uit. Het centrum van de Oceaan depressie ligt thans bewesten IJsland. De secundaire, welke gisteren over de Golf van Biscaje lag, ontwikkelde zich tot een afzonderlijken kern, en trok Noord-Oost- waarts. Het centrum ligt thans ten Zuid- Westen van des Britsche Eilanden. In Noord- en Midden-Scandinavië waaien zwakke winden, met gedeeltelijk bewolk te lucht, uitgezonderd langs de Noorsche Westkust is de temperatuur hier nog over al beneden het vriespunt. In Midden-Zwe den heerschte hedenmorgen nog meer dan tien graden vorst. In Zuid-Scandinavië en Noord-Duitschland waaien matige tot krachtige, Oostelijke tot Zuid-Oostelijke winden, met meest betrokken lucht en in Denemarken valt regen en sneeuw. Op de Britsche Eilanden is de wind matig tot krachtig uit het Oosten, de lucht meest zwaarbewolkt tot betrokken, met regen in het Zuid-Westen. In Frankrijk waaien ma tige Zuidelijkeg winden met betrokken lucht en regen in het Westen. In Midden- Europa is het meest windstil met betrok ken lucht of mist. De bergstations in het Duitsche Middel-gebergte zijn in nevel ge huld. De Zwitsersche bergstations tus- schen 2000 en 3000 meter melden helder weer, de hoogere stations zyn echter even eens in nevel gehuld. Voor onze omgeving wordt verwacht toenemende Oastelijke tot Zuidelijke wind met zwaarbewolkte of be trokken lucht. Waarschijnlijk zal daarbij regen vallen, de regenkansen zijn in het Zuiden grooter dan in het Noorden. Ver wacht wordt voorts dat de temperatuur nog zal stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 11.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c. a. Van Vrijdagnamiddag 7.05 uur tot Zaterdagmorgen 5.02 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 3 April RECHTZAKEN De Mijdrechtsche Millioenenerfenis Na de pauze hoort de rechtbank eerst notaris Wildschut. Op diens kantoor heeft de landbouwer J. Looy een belangrijke verklaring afgelegd, welke verklaring in een actie is opgenomen. Looy heeft op het notariskantoor verklaard, dat mevrouw Van Wieringen eens tegen hem gezegd heeft, dat verd. B. haar opvolger zou worden en dat hij dus in de toekomst zou moeten pach ten van B. Later is Looy op deze verklaring terug gekomen, voor de rechtbank en het Hof zeide hij, dat mevr. Van Wieringen het zoo wel niet bedoeld zou hebben. Notaris Wildschut verklaarde, dat Looy op zijn kantoor zeer pertinent heeft ver klaard en dat zijn woorden objectief en juist zijn weergegeven. (Geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). De „super-vertrouwensman." Dan brengt de president de „super-ver trouwensman" ter sprake. Dit is in deze strafzaak een geheimzinnige figuur, die zich zoo nu en dan „manifesteert" door middel van anonieme brieven aan Rechtbank, Hof, en verdedigers. Zoo is er gistermorgen in een in stijl volkomen karakterloos schrift een brief bij de verdediging bezorgd, waar in de schrijver zich afvraagt of verdachte onschuldig veroordeeld moet worden. Volgens verd. was deze man, wiens naam hij niet weet, indertijd door mevrouw aangesteld om hem verd. te contro leeren. Dat was in den tijd toen hij min of meer in ongenade was gevallen bij de Mij drechtsche weduwe. Van alle kanten is gepoogd, dezen man, die van alles op de hoogte zou zijn, op te sporen. Dit gelukte echter niet. De man bleef van verre het proces volgen.... Verschillende getuigen komen dan dorps verhalen opdisschen. Zij hebben gehoord, dat verdachte „groote zaken" voor de be treffende mevrouw afwikkelde, waarmede duizenden gemoeid waren. „Ik speculeerde geregeld voor mevrouw en deed daar kleine zaakjes voor mezelf bij." „En aan wien gaf u dan een opdracht?" wilde de president weten. Verdachte kon geen namen noemen van makelaars, ,,'t Was alles onderhandsche handel en speculatie. Verschillende getuigen a decharge ver tellen dan nog, dat zij verdachte op het landgoed hebben gezien. Tegen zes uur schorst de president de zitting. Op Woensdag 7 April is het woord aan den procureur-generaal voor het uitspre ken van zijn requisitoir. DOOD DOOR SCHULD. Op 29 Januari, 's ochtends vroeg, had op een weg bij Hoofddorp een botsing plaats tusschen een fietser en een vracht auto, die beiden in dezelfde richting gingen. De wielrijder werd op slag gedood. De 22- jarige chauffeur heeft veertien dagen ge leden terecht gestaan voor de rechtbank wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel den dood tengevolge heb bende. Het bleek dat de auto slechts met stads lichten kon rijden en dat de weg onver licht en de fiets slechts zwak verlicht was. terwijl bovendien de wind de pas gevallen sneeuw opjoeg, alle factoren, die het hunne bijdroegen tot het veroorzaken van dit ernstige ongeluk. De officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem eischte tegen den chauffeur 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, en een boete van 40 gulden subs. 20 dagen. Het vonnis luid de conform den eisch. OP POSTZEGELS GELIJKENDE VOETBALZEGELS. De Haarlemsche Rechtbank behandelde heden een appèlzaak tegen een winkelier uit Zaandam, die voor het kantongerecht had terechtgestaan wegens overtreding van art. 440 wetboek van strafrecht. De man had namelijk een partij z.g.n. voetbalzegels in voorraad gehad, welke veel gelijkenis vertoonden met oostzegels. De kantonrech ter had hem vrijgesproken, van welk von nis het o.m. in hooger beroep ging bij de rechtbank. De bewuste zegels vertoonden het por tret van een voetballer met het opschrift „Holland" terwijl aan den onderkant het cijfer 50 voorkwram. Zij waren langs foto- grafischen weg vervaardigd. Het wets-arti- kel spreekt van „drukwerk" en volgens den directeur der N.V. Grafische inrich ting Joh. Enschede te Haarlem, die als ge- tuige-deskundige werd gehoord, kon men de zegels daarom niet als drukwerk be schouwen. Een referendaris van P. T. T. zeide echter, dat de posterijen ook foto's onder drukwerk rangschikken en als zoo danig verzenden. De officier van justitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman was ook van meening, dat de voetbalzegels niet onder drukwerk gerangschikt kunnen worden. Daar zij ech- tër bedriegelijk veel op postzegels gelijken, achtte hij het van veel belang, dat de re dactie van art. 440 zoodanig gewijzigd wordt, dat ook kan worden opgetreden te gen het langs fotografischen weg vervaar digen van dergelijke zegels. Thans vroeg hij bevestiging van het vrijsprekend von nis van den kantonrechter. Uitspraak 15 April. ZIJN LEERAAR VOOR 3000— OPGELICHT. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vandaag den 20-jarigen jongeman J. L., die zijn vroegeren godsdienstleeraar dr. L. D. heeft opgelicht voor een bedrag van ruim 30.000 tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk, met een proeftijd van drie jaar en met aftrek van den tijd door ver dachte ln voorloopige hechtenis doorge bracht, zoodat hij vandaag in vrijheid is gesteld. Het genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen zal gedurende den proeftijd toezicht op den jongen hou den. De jongen had den godsdienstleeraar, die ontslagen was, voorgespiegeld, dat hij voor diens eerherstel zou zorgen. Om dit doel te bereiken was naar zijn zeggen het geld noodig. De officier van justitie had een jaar en vier maanden met aftrek van voorarrest geëischt. VAN EEN UITZICHT-BELEMMERENDEN WATERTOREN. De Hooge Raad heeft vandaag arrest ge wezen in de procedure betreffende den wa tertoren, dien ir. J. van Stolk, te Berg en Dal, bij Nijmegen, in zijn tuin had laten bouwen op zoodanige plaats, dat de to ren het uitzicht uit de woning van zijn buurman, jhr. mr. H. van der Goes, be lemmerde. De pleidooien in deze kwestie werden 29 Januari j.l. gehouden. In herinnering zij gebracht, dat jhr. van der G. een vordering tot verwijdering van den toren had ingesteld op basis van „on rechtmatige daad", doordat deze toren zou zijn opgericht zonder redelijk doel, alleen om eischer te plagen, daar beide heeren ook oneenigheid hadden over een voetpad achter het huis van jhr. van der G., dat deze voor ir. van S. had afgesloten, waarna de laatste uit wraak den toren zou hebben opgericht. De torenliefhebber beweerde echter, dat hij dit hooge gebouw noodig had ter vermeerdering van den druk op het water, waaimede hij zijn tuin be sproeide. De Rechtbank te Arnhem had de on rechtmatige daad niet erkend en de vor dering afgewezen, waarop jhr. van der G. in hooger beroep ging by het Gerechts hof, dat met vernietiging van het vonnis der Rechtbank dan oorspronkelijken eisch toewees, op grond dat het er nieA toe doet of de toren een redelijk belang vertegen woordigt en dat alleei. de bedoeling van den bouw een rol speelt, welke bedoeling geen andere zou zijn dan den buurman te benadeelen. Dit bleek o.m. uit het feit, dat eerst de strijd was gevoerd met een paal met lampen er aan om zoodoende het uit zicht te belemmeren, welke paal echter op last van hoogerhand was verwijderd. Ir. van S. ging daarop in cassatie. Op 12 Februari concludeerde de procureur-gene raal tot verwerping van het cassatie-be roep op grond dat de beslissing over de af wezigheid van een redelijk belang voor ir. van S. bij den later op de waterleiding aan gesloten toren van feitelijken aard is en derhalve in cassatie niet aantastbaar. Dienovereenkomstig heeft de Hooge Raad heden het cassatieberoep verworpen. POSTWISSELVERVALSCHERS VOOR DE RECHTBANK UIT DE OMGEVING HOOGMADE. L. T. B. Naar wij vernemen heeft de L.T.B., afdeeling Hoogmade, op Dinsdag 6 April a.s. des avonds om 7.30 uur in de zaal van café Witteman een propaganda- avond belegd, waarop als spreker zal op treden de waarnemend algemeen secreta ris van den L.T.B. te Haarlem, Ir. Ausems. Naast enkele huishoudelijke zaken zal het grootste gedeelte van den avond besteed worden aan den praatavond van den heer Ausems. Vertrouwd wordt, dat alle leden zich van een goede vragenlijst voorzien. Uit het woord „propaganda-avond" mag afgeleid lorden, dat ook niet-leden van harte welkom zijn. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R.K. Reclasseeringsvereeniging, aid. Leiden. Zitting in gebouw St. Vine. Ver., HoogL Kerkgracht 32, 89 uur. Zondag. Opvoering Jubileum-revue der St. Jos.-Gezellen, Stadsgehoorzaal 8 uur. Maandag. Zevende abonnementsvoorstel ling, Schouwburg '8.15 uur. Dinsdag. Lezing over Spanje. Muziek-uit- voering door Alma Mater Koor. Groote Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 30 Maart a.s. tot en met Zondaag 4 April waargenomen door de apotheken: C. B. Duystei, N. Rijn 18, Tel. 523 en J. tel. 274. Doedens, Wilheïminapark 8, Oegstgeest, penningmeester bleek, dat deze met een batig slot van 264.85 zijn boeken had kun nen afsluiten. De periodiek aftredende be stuursleden J. Dalhuysen en J. v. Rheenen werden beiden in gelijke functie herkozen, n.l. tot 2de voorz. en secr. De begrooting voor 1937 werd geraamd op ƒ500 in ont vangst en uitgaaf. Hierop volgde een ge- zelig samenzijn waarbij de tooneelvereeni- ging „Udi" haar gewaardeerde medewer king verleende. G e v e st i g d: D. Aalbers, N.H., dienst bode, uit Den Haag, Raaphorstlaan 12 M. E. Bosmans, R.K., uit Brussel, Groot Hoefijzerlaan 61 M. Braunegger, vreemd., R.K. dienstbode, uit Innsbrück (Orstenrijk), Zijdeweg 50. A. M. Crooij, R.K., houdster van een fijngoed- strykerij, uit Den Haag, Crocusstraat 7 A. M. Flier, G.K., hulo in de huish., uit Heemstede, Bremhorstlaan 10 G. Goor, N.H., chauffeur, uit Noordwijk, Kasstraat 9 H. I. Tietz, geb. Greger, vreemd., Ev. L., zonder beroep, uit Berlijn, Schouww. 69 E. Hinz, vreemd., E.L., dienstbode, uit Berlijn, Schouw weg 69 J. M. L. Janssen, R.K., dienstbode, uit Beesel, Wit- tenburgerweg 28 M. H. Kroesbergen, N.H., dienstbode, uit Den Helder, Groot Hoefijzerlaan 55 J. E. P. van Maarse- veen, weduwe van dr. L. O. J. Born- haupt, vreemd., Luth., zonder beroep, uit Hilversum, -Wittenburgerweg 104 T. J. Menninga, geen, uit Den Haag, Pape gaaienlaan 11 J. van Meteren, N.H., chauffeur, uit Amsterdam, Vijverweg 27 W. B. Migchielsen, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Langstraat 113 G. W. Noort, G.K., dienstbode, uit Sassenheim, Rijks straatweg 340B E. T. Reitsma, D.G., uit Dordrecht, van Calcarlaan 27 L. J. Scha- lekamp, G.K., uit Klundert, van Zuylen v. Nijeveltstraat 33 J. P. Soetmulder, R.K., kellner, uit Den Haag, Stoeplaan 27 P. Soorsma, G.K., boerenknecht, uit Westdongeradeel, Maaldrift 5 G. G. Sterrenburg, N.H., buffet-bediende, uit Rijswijk Z.H., hotel ,„De Kieviet""G. Tie- leman, N.H., dienstbode, uit PoortugaSl, Schouwweg 72 M. A. J. Willekens, R.K, onderwijzeres, Kerkstraat 26 H. R. van Zoelen, R.K. zonder beroep, uit Boskoop, Papegaaienlaan 11. Vertrokken: C. A. Quick naar den Haag, de Carpentierstraat 121 T. van den Berg, naar den Haag, Pansierstraat 58 M. Weber naar den Haag, Loosduin- schekade 515 E. Lindner naar den Haag, Borweg 7 W. de Bruijn en gezin, naar den Haag, van Beverninckstraat 203 J. Th. Parlevliet en gezin naar Veur, Veur- schestraatweg 84 N. J. H. Koers en vrouw, naar den Haag, Duivelandschestr. 121 H. J. Gras naar Avereest, Dedems- vaart F 91 P. G. M. van Riel, naar den Haag, Irisstraat 221 J. M. Alkemade naar Asten N.B., Missiehuis St. Anthonius M. J. W. van der Meys naar Ewijk, Vergert A 99 G. Lünnemann geb. van der Quast naar Boskoop, Berkenveg 31 K. Wijngaarden naar Sliedrecht, Rijs- houtstraat 8 Wed. G. K. Stuyvenberg geb. Lubnow naar den Haag, Koningstraat 97 J. Stolte naar Rome. H. Redzins- ki naar den Haag, Rembrandtstraat 374 M. Prins naar Leiden, Rijnshurgerweg 10 J. Lachner naar den Haag, Kweekerij- weg 17 B W. Beekhuizen naar Bergam bacht, Kerkweg 153b F. P. Smit naar Leiden, Pretoriastraat 1 T. Rozema n. Groesbeek, hotel de Wolfsberg M. de Wit naar Zwijndrecht, Lintschedijk 11 C. C. M. van Wissen aar den Haag, Stolk- weg 6. Geboren: Johannes z. van J. Kukler en H. de Jager Hendricus Wilhelmus z. van H. A. Wilting en W. H. Bouman Adrianus Johannes z. van L. W. de Groot en M. J. de Wit Frans Dirk z. van U. de Vries en M. Raes. Cornelia d. van H van der Does en C. van Beelen. O n d e r tr o u w d: H. R. Hoekstra en A. van der Veen J. A. Verbeij en W. J. de Bruijn. Getrouwd: A. D. Stuyvenberg en T. G. K. Lubnow P. J. M. Lünnemann en G. van der Quaest. Overleden: Maria Nanning 71 j. echtgen. van G. J. van der Mark Jan Viruly 66 j. wdr. van I. de Doncker Jacob Boutkan 48 j. echtgen. van J. Schro der. ZOETERMEER. Aan de gevolgen overleden. Ten ge volge van de aanrijding op Woensdag 24 Maart 1.1. is in den nacht van Woensdag op Donderdag, overleden de heer H. van Eer den, gepensionneerd brievenbesteller al hier. De toestand van het vyfjarig zoontje van den heer v. Z., dat Woervdmori^n op den Voorweg werd aanger^^n en n»ar S'. An- toniushove is overgebracht, i*, h -«wel de berichten eerst mirdT v thans gunstiger. Onmiddellijk leven»g**»ar be staat momenteel niet. De rechtbank te Amsterdam onder pre sidium van mr. Boon, behandelde vandaag de strafzaak tegen de postwisselverval- schers, waarmede zij op 5 Maart j.l. een aanvang maakte. Ongeveer een jaar geleden heeft de poli tie een brutale benae posiwisseiverval- schers onschadelijk gemaakt. De 43-jarige A. de V. die in donker Rotterdam bekend stond als „de consul", de 51-jarige P. P. en de 45-jarige J. B. werden gearresteerd. Eerstgenoemde te Parijs, de tweede te Brussel en de derde te Amsterdam. Aan de posterijen was een belangrijke schade toe gebracht, de knoeiers wisten te Amsterdam 14000 buit te maken en te Rotterdam 1000. Deze bedragen zijn ten laste gelegd, doch in het tijdvak waarin de vervalschers werkten zyn 186 valsche postwissels aan geboden tot een gezamenlijk bedrag van 5226. Slechts de postzegels en de formu lieren waren echt, het datum stempel, het nummer en de paraaf van den postambte naar waren uitstekend nagemaakt, zoodat de vervalsching zeer-moeilijk te constatee- ren was. Reeds geruimen tijd koesterde de politie verdenking tegen de V. en toen men ze kerheid had, deed de Nederlandsche politie een huiszoeking in zijn woning te Parijs. Een groot aantal valsche postwissels, stempels en blanco formulieren werden ge vonden, Tijdens het onderzoek te Parijs kwam voor de V. een brief binnen uit Brussel, afkomstig van den handlanger, den handelsreiziger P. P. te Brussel. Ook deze werd ingerekend. Hij was in het be zit van valsche papieren en weldra kwam hij met een bekentenis voor den dag, zoo dat te Amsterdam J. B. kon worden ge arresteerd. De hoofddader A. de V. was te Parijs en zou daar voorloopig blijven. Hij is blijkbaar een uitstekend tooneelspe- ler, want hij wist zich Maanden lang voor te doen als bijna volkomen verlamd. De man werd opgenomen in een ziekenhuis te Parijs en doktoren en verpleegsters behan delden hem zooals men een zware zieke pleegt te behandelen. Op 5 Maart was hij gedagvaard om voor de Amsterdamsche rechtbank te verschij nen. Dit vond de V. blijkbaar hetaange- wezen tijdstip om uit het Parijsche zieken huis te ontsnappen. Over muren en schut tingen wist hij in donker Parijs te ver dwijnen. Onmiddellijk stelde de Nederlandsche justitie alles in het werk om den vluchte ling te vinden en twee dagen geleden ar resteerden de rechercheurs de Boer en v. Dijk den „lammen" de Vries in een zie kenhuis te Brussel, waar hij een onderdak had gevonden. Zijn uitlevering is gevraagd. Op 5 Maart handelde de rechtbank de strafzaak tegen den handelsreiziger P. P. af en veertien dagen later werd hij tot twee en een half jaar met aftrek van voorarrest veroordeeld. De zaak tegen B. en de V. die by ver stek terechtstond, werd geschorst tot he den. De rechtbank hoorde nog enkele getui gen, o.a. een postambtenaar, die den verd. herkende als aanbieder van een der val sche postwissels. Het woord was hierop aan den officier. De officier van justitie, mr. de Blecourt, bracht in zijn requisitoir hulde aan den politiedeskundige, van Ledden Hulsebosch, voor zijn prachtig rapport, waaruit duide lijk blijkt, op welke, wijze de postwissels en passen zijn vervalscht. Ook de beide rechercheurs de Boer en van Dijk hebben uitstekend werk vrricht. Zij konden dank zy de groote medewerking van den minis ter van justitie naar Brussel en Parijs gaan. In Parijs hebben de rechercheurs en de heer van Ledden Hulsebosch al heel weinig medewerking ondervonden. Zij wer den door de Parijsche autoriteiten van het kastje naar den muur gestuurd, in totaal legden zij 300 K.M. binnen de stad af een telegram van mij, aldus de officier, aan den „doyen" van de rechters van instructie kwam onbestelbaar terug. Tenslotte gelukte het de Amsterdamsche rechercheurs bij het ziekbed van de Vr. te komen, die daar „zwaar verlamd" in bed lag. Kort na zijn dagvaarding poetste de lamme echter de plaat, via een open raam en een schutting wist hij te verdwijnen. Tot de zaak zelve komende meende de officier, dat het bewijs tegen dezen hoofd dader, dank zy al het materiaal dat bij hem is aangetroffen, geWerd is. Ook het bewijs tegen B. is geleverd. Bij de huiszoeking te Parijs, in de woning van de V., zijn immmers brieven gevonden, waaruit blijkt dat hij zich met het verzil veren van de valsche postwissels bezig sield. Ofschoon die brieven zeer voorzichtig zijn opgesteld, is het duidelijk, dat B. uitvoerig over de „werkzaamheden" schrijft: ,,'t Moet in Amsterdam nog erg goed gaan, op 't nieuwe merk wordt niet erg gelet en ik zal alles volgens de regelen der kunst voor bereiden". In èen vroegre strafzaak tegen B. heeft deze een doktersrapport overgelegd, z.g. van een Parijsche arts, waardoor de be handeling van de zaak werd uitgesteld. Thans heb ik gezien, aldus de officier, dat NOOTDORP. Staatspartij. Het bestuur herinnert de leden er aan, dat de stemming voor de groslijst voor de Tweede Kamerverkie zing plaats heeft op Zondag 4 April in een der lokalen van de Sint Jozefschool na de vroegmis tot 9 uur, na de Hoogmis tot 12 uur en van 34 uur. •OEGSTGEEST. Emmabloera. De gisteren alhier ge houden Emmabloem-collecte heeft opge bracht 223.75, wat 58.40 meer is dan verleden jaar. STOMPWIJK. Begrafenis mej. Struijvé. Op de alge- meene begraafplaats te Voorburg had gistermiddag de begrafenis plaats van mej. Struijvé geb. Uitert. Zooals reeds eerder gemeld, zou mej. Struijvé Zondag a.s. met haar echtgenoot het 60-jarig huwelijksfeest vieren. Onder de vele belangstellenden merkten wij o.m. op de Commissie met als voorzitter burgemeester Keijzer, welke zich tot taak had gesteld om de beide oudjes Zondag een onvergetelijken dag te bezorgen. Bij de groeve sprak de burgemeester eenige hartelijke woorden; spreker betreurde het dat de overledene het 60-jarig huwelijks feest niet heeft mogen vieren, doch aldus richt hij zich tot de familie, laat het een troost zijn, dat de goede God haar zoo oud liet worden om als moeder te kun? nen optreden. Een schoonzopn van de overledene dank te voor de vele belangstelling en in het bijzonder den burgemeester voor zijn har telijke woorden. Op hol. Hedenmorgen sloeg het paard van den landbouwer E. uit het Wilsveen te Stompwijk op hol. Op den Vlietweg werd de 14-jarige W. v. d. Kraan, die het paard bestuurde van den wagen geslingerd en bekwam daarbij eenige schaafwonden aan het gezicht, enz. Door dr. van Zee land, die intusschen ontboden was, is de jongen met zijn auto naar zijn woning vervoerd. VOORHOUT. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. Corrie Jansze, slaagde voor het examen costumière, afgenomen door de Zusters van het Gezelschap van J. M. J. Hondenbelasting. Aan alle honden- eigenaren in deze gemeente wordt er met klem op gewezen hun belastingen voor 4 April a.s. voldaan te hebben, daar anders onnoodige kosten moeten gemaakt worden, welke voor rekening der eigenaren komen. D.V.V. De prijzen, welke besteed wer den, waren als 't volgt: konijnen van f 0.15 2.30; kippen tot f 0.60; duiven van f 0 11 0.18; krielkippen tot f 0.40. Alles per stuk. Ook was een groote voorraad diverse ar tikelen aangevoerd. WOUBRUGGE. Werkloozen en ziekenhuisfondsen. In verband met de verplichting, welke B. en W. den werkloozen hebben opgelegd, om lid te zijn van een ziekenhuisfonds en het doktersfonds, is nader, besloten in de kos ten van het doktersfonds een bijdrage van gemeentewege te verleenen van 25 pet. der premie, terwijl het fonds te Alphen a. d. Rijn eveneens 25 pet. voor zijn reke ning neemt. Ten aanzien van fondsen, die geen of een lagere bijdrage verleenen, wordt door de gemeente eveneens 25 pet. uitgekeerd, weren, een hoeveelheid munitie, eenig WASSENAAR Wassenaarsche Middenstand. Door de Wassenaarsche Middenstadnsvereen. werd in het „Wapen van Wassenaar" de jaar vergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer W. Koppenol. Na ope ning werd verslag uitgbracht door den secretaris waaruit bleek dat het ledental thans 92 bedraagt. Uit het verslag van den men toen met deze verklaring het Hof bij den neus heeft gehad. Die verklaring was niet door een arts afgegeven, doch doorde V. Hieruit ziet u, wat voor veesch u in de kuip hebt. Voorts voerde de officier nog aan, dat bij de V. een proefpostwissel is gevonden op naam van verd. B. Een postwissel, aange boden aan het bijzonder bijkantoor in de Borgeerstraat te Amsterdam, is getikt op de schrijfmachine van B. De postambte naar heeft B. pertinent herkend. Reeds jarenlang werkt deze B. in een flesschentrekkers-combinatie met de V. sa men, wat blijkt uit de politierapporten van vele gemeenten. Het aantal processen-ver baal tegen hem opgemaakt is legio. De officier requireerde tegen verdachte A. de V„ den hoofddader, een gevangenis straf van zes jaar en tegen zijn compagnon J. B. vijf jaar met aftrek van zes maanden voorarrest. Het woord is dan aan den verdediger mr. dr. A. Sternheim.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2