VRIJDAG 2 APRIL 193 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 FINANCIëN EN ECONOMIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS- BANK N.V. Aan het verslag over het 9e boekjaar wordt het volgende ontleend: Het gevoelen, dat in 1935 het diepste punt der depressie was gepasseerd en dat het economisch leven zich langzamerhand weer ir> opgaande lijn ging bewegen, werd in den loop van 1936 versterkt, toen bleek, dat de réeds in het einde van 1935 gecon stateerde opleving in Amerika zich inder daad zonder onderbreking voortzette. De ervaring, dat de Vereenigde Staten steeds zyn voorgegaan bij de con junctuur beweging en dat de overige wereld na korter of lan ger tijd volgde, wekte het vertrouwen, dat ook het Europeesche bedrijfsleven weder beter tijden tegemoet ging. De groote veranderingen in het econo misch aspect hebben nog geen merkbaren invloed gehad op den toestand in het middenstandsbedrijfsleven. Tal van mid denstanders hebben het boekjaar nog met verlies of met een onvoldoende winst af gesloten. Het herstel, dat begonnen is op de grondstoffenmarkten en zich heeft voortgezet in handel, scheepvaart en in dustrie, zal zich het laatst manifesteeren in de middenstandhbedrijven. Nu de ople ving in het grootbedrijf en de verbetering op de effecten- en goederenbeurzen eenige maanden heeft aangehouden, waardoor in breede kringen de koopkracht is ver hoogd, mag men echter verwachten, dat ook de middenstandszaken van de zoozeer gewijzigde omstandigheden gaan profitee red Of de algemeene verbetering blijvend zal zijn, zal o.m. afhangen van de vraag of de belemmeringen van den internatio nalen handel door onderling overleg lang zamerhand zullen worden weggenomen. Het is een verheugend en moedgevend ver schijnsel, dat onze regeering in deze pa raat is en, blijkens verschillende recente publicaties te dezer zake, al het mogelijke doet om deze verbetering te stimuleeren. Wij laten hier de gebruikelijke verge lijkende opstelling volgen van de ons toe vertrouwde gelden: Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1935 15.670.635; Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1936 18.387.510; waaruit blijkt, dat de teruggang in 1935, tengevolge van de toen tot uiting geko men onrust, niet alleen is ingehaald, doch daarenboven een flinke stijging valt te registreeren. Ook het uitstaande crediet steeg niet on belangrijk. Daarbij dient echter in aanmer king te worden genomen, dat de normale handelscredieten verminderen, welke te ruggang werd opgevangen door meerdere uitzetting aan crisiscredieten onder staats garantie. Het acres komt vrijwel uitsluitend op rekening van voorschotnemers tegen effec tenonderpand en ontstond in het laatste kwartaal. In het verslagjaar werden verleend cre- dieten tot een gezamenlijk bedrag van 2.582.200, tegen ƒ2.980.770 in 1935. Hoewel wij ook in 1936 geen groote te genvallers behoefden te boeken, werden toch eenige posten met verlies afgewikkeld ten laste van de onder crediteuren voor komende reserve tegen bedrijfsrisico's. Daar de spaarbankrente onveranderd gehandhaafd bleef op 2 VK pet., doch wij anderzijds voor onze uitzettingen zoowel in credieten als op de geldmarkt met een dalenden rentevoet te rekenen hadden, bleef de winst op intrestrekening achter bfj die in 1935. Daarentegen waren de provisiebaten be langrijk hooger, grootendeels als gevolg ,vau de meerdere levendigheid ter beurze in het 4e kwartaal. Het resultaat is, dat de winst vóór af schrijvingen en reserveeringen rond ƒ61.000 hooger is dan het vorig boekjaar. In aanmerking nemende, dat het nog onzeker is of de ingetreden verbetering in het bedryfsleven zich zal voortzetten, meenen wij, dat het een eisch is van goed beheer om ook dit jaar nog vrijwel de ge- heele winst aan te wenden tot innerlijke versterking van ons bedrijf. Het totaal der baten bedroeg ƒ1.176.193 (v. j. ƒ1.111.703); de onkosten en salaris sen beliepen ƒ997.799 (v. j. 994.106), bruto winst 178.394 (v. j. 117.597). Saldo Ao. Po. 2.246. Afgeschreven werd op inventaris en safe-inrichtingen 104.267 (v. j. 67.205 Gereserveerd tegen bedrijfs risico's ƒ60.000, waarna een netto winst saldo gesteert van 16.373. Voorgesteld wordt hiervan ƒ3000 te bestemmen voor uitkeering van 5 pet. dividend aan houders van preferente aandeelen. Verkeerd begrepen. „Dus daar boven of moet U de bok schieten, mijn waarde." „Wat, zijn die beesten zóó gevaarlijk?" De raad dezer gemeente hield gisteren avond een openbare raadsvergadering. Voorzitter was Burgemeester Woldringh v. d. Hoop. Aanwezig alle leden. Onder de ingekomen stukken was een verzoek va nde Slagersver. K. en O. om verlaging van keurloonen. Wordt in handen gesteld van B. en W. voor praeadvies. De heer v. d. Marei acht deze zaak urgent en vraagt behandeling in de volgende raads zitting. Wordt toegezegd. Punt 3 is voorstellen tot verkoop van grond. De volgende perceelen zuilen wor den verkocht aan de hierna te noemen per sonen en de vermelde prijzen: A. J. en Abr. Ouwehand 240 M2. aan de Duinstraat 8.per M2.; G. de Best en M. van Duyn 783 M2. aan de Kamperfoeliestr. k f 6. per M2.; W. Vooys en A. Verdoes 1585 M2 aan de Drieplassenweg k ƒ8.— per M2.; J. den Hollander 917 M2. aan de Meidoorn straat a ƒ6.per M2.; G. de Best J.A.zn. 1704 M2. aan het Kamperfoelieplein k f 6. per M2.; M. v. Duin ®.zn, 1411 M2. aan het Kamperfoelieplein 5 ƒ6.per M2.; P. J. G. v. d. Plas 996 M2. aan de Duinstraat A 6.per M2. Punt 4, voorstel tot verhuur van land in de Zuidduinen aan het bestuur der Afd. Katwijk van de Ned. Chr. Vereeniging van Padvinders, om op dit perceeltje duingrond in de Zuiddel voor gedurende 3 jaar een loods te plaatsen. Prijs 10.per jaar. Goedgekeurd. De nieuwe schoolgeldheffing. Punt 5, voorstel tot wijziging van de ver ordeningen op de heffing en invordering van het schoolgeld. Een en ander is een ge volg van de vervanging der art. 62 en 67 der L. Onderwijswet 1920 door nieuwe arti kelen. Deze verordening is volgens de hee- ren v. Rijs, v. 't Wout, Schoneveld en Guyt zeer onduidelijk. Geen der raadsleden kan zeggen wat iemand met een bepaald inko men aan schoolgeld moet betalen. Ook an dere raadsleden blijken niet enthousiast. De verordening, is een gevolg van een Rijksvoorschrift, zegt de voorzitter. De ver ordening wordt ten slotte aangenomen met bovengenoemde personen tegen. Punt 6, voorstel tot wijziging van de ver ordeningen op de heffing van besmettelijke ziektegelden. De heer Guyt heeft in de be rekening eigenaardige toestanden gecon stateerd, hetgeen voor B. en W. aanleiding is om de verordening voorloopig terug te nemen. Punt 7, het voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invordering der hondenbelasting is mede van onderge schikt belang en meer een formaliteit. Na enkele opmerkingen gaat de raad met het voorstel accoord. Om het gasverbruik te vergTooten. Punt 8 is een voorstel tot wijziging van den gasprijs. In de laatste twee jaren is een verminderd gasverbruik te constgtee- ren. Na meerdere proeven is thans een re geling ontworpen waardoor naar het oor deel van B. en W. het beoogde doel, meer gasverbruik, het beste zal kunnen worden, bereikt. Bij de nieuwe regeling zal den ver-, bruikers de keuze worden gelaten om maandelijks voor de eerste 10 M3. te be talen 1.35 en verder 5 ct. per M3., of wel 1.95 en verder 4 ct. per M3. Meterhuur, omzetbelasting, vastrecht, enz. is dan niet meer verschuldigd. Slechts voor meters van 50 en meer lichten zal een meterhuur van 50 ct per maand worden geheven. Aange nomen. Punt 9: voorstellen tot aankoop van grond. De heeren H. Haasnoot, Jac. van der Marei en mej. de Wed. M. v. d. Marei bie den huin in eigendom toebehoorende gron den gelegen in Nieuw Zuid, gezamenlijk groot 9390 M2. te koop aan tegen f 0.50 per M2. Hoewel deze gronden in het gebied van „defensie" zijn gelegen, zijn B. en W. van oordeel, dat deze gronden dienen te worden aangekocht. De prijs is billijk te achten. B en W. stellen mitsdien voor tot aankoop te besluiten. Aangenomen. In verband met het besluit van 17 Febr. 1.1. tot het bouwen van een koelhuis voor haring op een voor de som van ƒ3900. aan te koopen perceel grond van de Reede- rij-Vereeniging „Vuurbaak" aan de van der Vegtstraat, bieden B. en W. voor deze aan koop thans een conceptbesluit ter vaststel ling aan wat door den raad wordt goedge keurd. Punt 10 betreft voorstellen tot het toe kennen van een bijdrage aan het comité voor ste un verleen ing B. Volgens een cir culaire van den Minister van Sociale Za ken kan ook in 1937 aan werkloozen die hieraan behoefte hebben extra hulp wor den verstrekt in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel. B. en W. meenen dat, evenals voorgaande jaren, ook thans hiertoe moet worden overgegaan. De gemeente moet hiervoor dan ter beschikking stellen 629 x 2.is 1258.waarna van het De partement van Sociale Zaken een bedrag van 2075.70 wordt ontvangen. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Z. h. st. goedgekeurd. Pacht van het strand. Punt 11, voorstel tot het weder inhuren van het strand van de Domeinen. Na infor matie is het B. en W. gebleken, dat de In specteur der Domeinen ook het strand ten Noorden van het Uitwateringskanaal wil verpachten aan de gemeente voor ƒ800. mits dit strandgedeelte als volksstrand blyft gehandhaafd op de wijze als het tot nu toe werd gebruikt. Het contract over het strandgedeelte vanaf de Uitwatering tot het Zuidelijke deel der gemeente loopt 12 Mei a.s. af en moet opnieuw ingehuurd worden. Hiervoor betaalde de gemeente tot heden ƒ1200.— per jaar. Pogingen om de VAN KATWIJK huur verminderd te krijgen faalden. B. en W. stellen den raad voor dit strandgedeelte opnieuw in te huren doch niet het gedeelte benoorden de Uitwatering. De financieele risico's zyn hiervoor volgens B. en W. te groot. B. en W. vertrouwen, dat de Raad deze meening zal deelen. Nadat hierover lang is geboomd wordt ten slote conform het voorstel van B. en W. besloten nadat een voorstel-v. Tongeren om het geheele strand te huren voor 2000 is verworpen met 314 st.; voor de heeren v. Tongeren, Schoneveld en Guyt. Dan volgt als punt 12 der agenda een voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning, groot ƒ32.000 voor conversiedoelein den. Het betreft het restant van een in 1930 aangegane geldleening groot ƒ44.000 ten behoeve van het electriciteitsbedryf. De Ge meente-spaarbank wil thans deze leening overnemen tegen 3 y, pet. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten. Goedgekeurd. Punt 13 betreft het verleenen van me dewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de Leidsche Buiten school te Katwijk, welk bestuur leermid delen aanvraagt. Aan de voorwaarden in de wet genoemd is voldaan, weshalve B. en W. voorstellen overeenkomstig het ver zoek te besluiten. Ook de raad heeft hier tegen geen bezwaar. Punt 14 en 15 betreffende wijzigingen van de gemeente-begrootingen 1936 en 1937 en de begrooting voor het Grondbedrijf 1937 in verband met extra uitgaven. Be sloten. Volgt punt 16, een voorstel tot wijziging van de verordening, regelende den rang enz. van werklieden bij de bedrijven c.a. Het betreft o.m. het indeelen van bepaalde personen in een anderen groep als waarin zij thans zijn ingedeeld. De chefmeter-op- nemer b.v. krygt dan den naam „ambte naar". Ook de fabrieksbazen zuilen voort aan geen werklieden doch ambtenaren zijn. Aan het verzoek om den chef-monteur een anderen titulatuur te geven en hierbij te gelijk een betere bezoldiging te denken, kunnen B. en W. geen gevolg geven. De heer v. Rijs acht de titulatuur „Chef monteur" in het geheel niet juist. Deze functionaris komt een andere benaming en beter salaris toe. Spr. wil thans geen voor stel doen, doch vraagt hiervoor de aan dacht bij de volgende begrooting. Punt 17, het voorstel tot wijziging van he ambtenaren- en werklieden-reglement in verband met de capitulan ten verordening betreft een bepaling om enkele bezwaren te ondervangen ontstaan door de capitulan- tenverordening, besproken in vorige raads zitting en vraagt niet 'veel aandacht. Het voorstel wordt aangenomen. De heeren Schoneveld en v. Rijs worden geacht te hebben tegen gestemd. Punt 18, voorstel tot wijziging van de verordening regelende den rang enz. van het kantoorpersoneel der Bedrijven. Het betreft een voorstel om de functie van klerk op te heffen en daarvoor in te stel len den rang van ambtenaar met een wedde van 1200.tot 1500.De ambtenaren- organisatie is van meen ing, dat hierdoor een hoogere aanvangswedde wel gemoti veerd is te achten, b.v. van 150.B. en W. meenen, dat hieraan geen gevolg kan worden gegeven, omdat het voorstel reeds een uitvloeisel is van de hoogere waardee- ring van de werkzaamheden van den be trokken ambtenaar. Conform het voorstel besloten. Punt 19 is een praeadvies van B. en W. op het verzoek van de Wed. Barnhoorn- Vooys om verhooging van salaris als schoonmaakster van het politiebureau. B. en W. achten de toeneming der werkzaam heden niet zoodanig, dat termen aanwezig zijn om het verzoek in te willigen. Advisee- ren daarom afwijzend. De meeningen verschillen nog al, doch meerdere raadsleden achten de vergoeding niet voldoende. Het verzoek van adressante wordt ten slotte goedgekeurd met de stem men van de heeren Grimbergen, Meerburg en v. d. Perk tegen. Dan is aan de orde het voorstel tot het verleenen van dispensatie van art. 22 der bouwverordening aan J. Verkerk, die een schuurtje wil bouwen op het open achter- terrein van het perceel Annastr. 2. Wordt goedgekeurd. En punt 21, een voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan voor het v.m. Bad hotelterrein heeft tot bedoeling aan dit ge deelte terrein een eenvoudiger karakter te geven en bebouwing mogelijk of gemak kelijker te maken. Na verschillende opmerkingen, ook over de omgeving van dit terrein, wordt ten slotte het voorstel met 134 st. aangeno men. Tegen'de heeren v. Rijs, v. d. Marei, v. Tongeren en van 't Wout. De radio-distributie. Punt 22, voorstel inzake het verlengen van de concessie voor het exploiteeren van de radio-centrale, welke concessie binnen kort is afgeloopen en opnieuw verlengd moet worden, was voor B. en W. aanleiding tegelijk voor te stellen wijziging in de voor waarden te brengen. Als vergoeding komt het B. en W. redelijk voor te heffen voor het hebben van draden en kabels boven ge meentegrond ƒ0.35 per strekkende Meter en voor het hebben van kabels in den grond 0.25 per strekkende M. Van den exploi tant is ook het verzoek ingekomen de ge storte 1000 in de gemeentekas, de waar borgsom, terug te mogen ontvangen. B. en W. meenen, dat hieraan kan worden vol daan. Immers, bij niet nakoming der ver plichtingen vervalt het net en het bedrijf aan de gemeente. Meerdere raadsleden zien in deze aange legenheid een ongemotiveerde benadeelmg van den exploitant. Er wordt gevraagd of er wel overleg met deze is gepleegd. Men acht deze behandeling niet billijk. De voor zitter zegt, dat de regeling van het Rijk komt en wat het Rijk aan baten inslikt moet dan de gemeente maar missen. Spr. heeft de indruk, dat de gemeente ten slot te, nadat het Rijk alles geregeld heeft, wel het lootje zal leggen. Ten slotte werd na lange discussie besloten het voorstel terug te nemen om het Radio-centrale-directie te overleggen. Agendapunt 23 betreft het praeadvies op het adres van P. Schoonenberg, die 100 van de gemeente vraagt als schadevergoe ding voor verwondingen, die koeien had den opgeloopen by het schutten. B. cn W. zetten uitvoerig de gebeurtenis met de koeien uiteen, waaruit volgens verklarin gen der politie blijkt, dat de betrokken agent niet het minst verwijt treft. In de ge geven omstandigheden is volgens B. en W. van eenige onrechtmatige daad dan ook geen sprake, weshalve B. en W. voorstel len afwijzend op het verzoek te beschik ken. Ook dit punt vraagt een zeer lange dis cussie omreden sommige leden meenen, dat de betrokken agent een onjuiste handeling heeft verricht. Doch aangezien men vrij wel algemeen overtuigd is, dat de raad zonder verdere gegevens niet kan oordee- len, wordt op voorstel van den heer v. Rys met 512 st» besloten een commissie te be noemen, die een nader onderzoek zal instel len en rapporteeren zal aan den raad. Te gen stemden de heeren v. d. Marei, Dub beldam, Veltkamp, v. Tongeren, Guyt. Het drukken van de raads stukken. De tongen kwamen los! En ten slotte als punt 24 een praeadvies van B. en W. op het adres van de admi nistratie van het Katwyk's Weekblad in zake het drukken van het raadsverslag. B. en W. geven een uitvoerige toelichting waarom het drukken der notulen aan het oude adres geschiedt welke vanaf 1933 het drukken tot volle tevredenheid uitvoert en slechts 10 ct. per pagina boven Katwijk's Weekblad inschreef. B. en W. spreken nog hun afkeuring uit over de houding van adressanten, die door de in hun adres ge poneerde stelling den indruk vestigen, dat het gemeentebelang voor willekeur heeft moeten wyken. B. en W. stellen mitsdien voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. En toen kwamen vele stemmen los. De heer v. Rijs verwijt naar vroegere toe zeggingen van B. en W. De laagste inschrij ver zou het hebben. Het gemeentebelang heeft hier werkelyk voor willekeur moeten wyken. B. en W. hebben my, zegt spr., bij de begrooting onjuist ingelicht De heer P. Guyt vindt deze zaak een bijzondere ver ongelijking. Spr. betreurt een en ander. Het is mede een benadeeling van de ge meente. Spr. spreekt den wensch uit, dat het voor 1937 anders moge gaan. De heer Grimbergen vraagt of de Druk kerij Katw. Weekblad is uitgenoodigd De heer v. 't Wout wijst er op, dat aan de drukkerij Katw. Weekblad 5 Katwijkers werken. De heer v. Tongeren wijst er op, dat de concurrentie z.i. de prijs al met 250 verlaagd. Regel is, dat de laatste in schrijver het krijgt. Thans is dit niet ge beurd. Waarom? Er was geen reden voor. De heer v. Rijs wijst er op, dat de vorige drukker z.g. tot tevredenheid werkte. Ja, dank u, zegt spr., de notulen kwamen 4 maanden, soms 6 maanden over tyd. De heer Schoneveld zegt, dat de drukkerij Katw. Weekblad de gangmaker is geweest en deze wordt nu onbillijk behandeld. De voorzitter vult het praeadvies nog eenigszins aan en zegt van oordeel te zyn, dat B. en W. niet gehouden zyn aan den laagsten inschrijver doch daarin vrij moe ten blijven. In aanmerking moet ook ge nomen wie het meest geschikt is. Dat is geen onrecht, want men heeft in deze geen rechten. De heer v. Tongeren zegt, dat Katw. Weekbl. best werk levert. De zaak was dus safe. De heer Guyt zegt het met den heer v. Tongeren eens te zijn. Het moest logisch zijn, dat Katw Weekbl. het werk kreeg. Een solide firma is achterge steld. Recht is, dat men slechte adressen zou weren. Er was hier geen reden om uit te sluiten. Alle spr. repliceeren. De heer P. Guyt zegt dan nog, dat B. en W. hun ingenomen standpunt kunnen herzien. Op de vraag van den heer v. Rijs of het drukwerk voor 1937 al is gegund antwoord de voorzitter ontkennend. Op een vraag van den heer Guyt of B. en W. na stemming en aanne ming van een voorstel uit den raad het werk aan Katw. Weekbl. zullen geven, zegt de voorzitter, dat B. en W. het aan zich zullen houden. De heer v. d. Perk meent, dat de raad niet moet uitmaken wie het werk moet hebben. De heer v. d. Zwan wil voorstellen om een aanbesteding te houden voor 3 jaar. De heer v. Rijs merkt op, dat B. en W. het toch niet uitvoeren. Van 3 jaar wordt 1 jaar gemaakt en op de vraag van den heer v. d. Marei of de laag ste inschrijver het dan krijgt, zwijgt de voorzitter. Een scherpe woordenwisseling volgt nog tusschen de heeren v. Rijsv. <L Zwaan, waarna het voorstel v. d. Zwan in stemming komt: aanbesteding voor 1937. Met 106 st. wordt dit voorstel aangeno men. Tegen: de heeren Schoneveld, van Rijse van der Marei, van 't Wout, Kulk en Guyt. Na rondvraag sluiting met gebed. KOOPT BIJ HEN, DIE IN U W DAGBLAD ADVERTEEREN UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Josephina M. J. d. van J. Heemskerk en C. Q. Loos. Cornelis H. z. van L. C. van der Geest en C. E. Tersteeg. Wilhelmina C. J. d. van C. Q. Wessel- man en H. C. Vermeij. Maria J. J. d. v. J. W. van den Haak en H. C. Vermeij. Johannes C. z. van L. van Hameren en S. M. A. Turk. Overleden: W. P. Kerkvliet z. van L. J. Kerkvliet en A. A. de Prie. W. Sliedrecht 93 j. Gehuwd: H. van t Hart jm. 37 j. en L. A. Vermeulen jd. 30 j. Ondertrouwd: P. N. van Schie jm. 29 j. en H. C. van der Poel jd. 22 j. L. Bartels jm. 24 j. en H. C. Deters jl. 21 j. S. E. Loos jm. 24 j. en M. J. Hoogenboom jd. 22 j. KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbouw. Knolselderie was het waar voor deze dagen nog wel eenige vraag was. De aanvoer van dit product gaat echter snel verminderen zoodat van de betere pry zen maar heel enkelen profiteeren. Er werd ge kocht voor 5.10 tot 7.40 per 100 stuks. Ook waspeen kon iets hooger genoteerd worden doch de prijs is nog veel te laag om maar van een redelijken prys te kunnen spreken. De uitkomst van dit product is dit jaar al een buitengewone teleurstelling. De doorsneeprjjs was over de maanden JanuariMaart slechts 38 ct. per kist van 20 K.G. Voor ieder is dit uit te rekenen dat zulk een prijs verliesgevend is, zelfs voor degenen die tot de gelukkigen behoo- ren en wegens kwaliteit steeds de hoogste prijs kregen. Voor de tuinders die bij de laatste noteering behoorden is het allemaal verlies. Kroten waren stabiel in prijs en brachten van 1.25 tot f 1.70 per 100 K.G. op. Prei gaf een iets hoogere noteering, van 2.50 tot 2 90 per 100 K.G. Van Groene kool komt niet veel meer en wat er komt is geen prima kwaliteit. Betaald werd van 2.60 tot 3.10 per 100 K.G. Koolsoorten, gele en roode, gingen iets beter doch gezien de hooge bewaarkosten is deze verhooging in 't geheel geen winst. De noteering was voor Roode kool van 1.70 tot f 2.10 en voor Gele kool van 1.70 tot f 2.20 per 100 K.G. Het voorjaar gaf tot heden alleen maar teleurstellingen. Gehoopt wordt dat de te verwachten steunuitkeeringen op de koude- grondsproducten ditmaal wat vroeger zal kunnen plaats hebben dan tot heden ge bruikelijk was. Er wordt ernstig op ge wacht. NOORDWUKERHOUT Volksbond. In café „De Zwaan" hield de R.K. Volksbond een vergadering, welke maar matig bezocht was. Besloten werd, dat van de afdeeling 13 leden zullen deel nemen aan den Katholiekendag, waarvan 9 van de besturen der afdeelingen der di verse vakafdeelingen, zoodat zich nog 4 leden kunnen opgeven. Alsnu volgde be handeling van den beschrijvingsbrief voor de op 10 Mei a.s. in den Haag te houden centralen raad. Dit respectabel document lokte nogal discussies uit. Tenslotte werd besloten den afgevaardigde vrij mandaat te geven. Als afgevaardigde werd benoemd B. J. Wessels, als plaatsverv. M. v. d. Togt. Medegedeeld werd nu, dat als secreta ris der afd. was benoemd de heer B. J. Wessels en dat het fonds „Hulp in Nood" in beheer is gebracht by den heer J. F. v. d. Bosch. Bij de rondvraag bracht de heer E. v. d. Klauw dank voor het cadeau dat hem namens de vereeniging bij zijn afscheid als secretaris was aangeboden. TER-AAR. Bloemenlust. Onder voorzitterschap van den heer A. J. Nieuwenhuizen kwam de bloemkweekersvereeniging „Bloemen lust" in jaarvergadering bijeen ten huize van G. Verhoef. De opkomst der leden was gering. Uit het jaarverslag van den secre taris trad duidelijk naar voren het voor- deelige vervoer en de uitnemende samen werking met de centrale Aalsmeersche vei ling. Het financieele gedeelte gaf ook een gunstiger geluid dan vorige jaren. De om zet is met ruim zesduizend gulden vermeer derd en bedraagt thans 60.000.De kas sloot met een voordeelig saldo van 599.69, wat overeenstemde met de boeken en be scheiden, zulks gecontroleerd door de eind- commissie. De periodiek aftredende leden van het bestuur, de heeren M. v. d. Jagt en A. van Emmerik, kregen opnieuw met al£. stem men het vertrouwen van de vergadering. Met de bespreking van vervoer werden en kele opmerkingen gemaakt over de hooge kosten van de potten. Geheel ongegrond was deze klacht niet, volgens het bestuur. In de toekomst hoopt, men een voordeeliger regeling te krijgen, alhoewel alle bezwaren eerst goed onder de loupe genomen zullen worden. T.z.t zal het bestuur met voorstel len komen. Hierna sluiting. Geboren: Gerardus Cornelis Jozef, x. v. J. H. A. Koeleman-Mol.Johanna Hen- drika Josephina, d. v. J. Wildenburg-van Veen Ningetje Klazina, d. v. J. de Leeuw- Schouten Elisabeth Maria Josephina, d. v. P. H. v. d. Laan-Rossenberg Adolf Marcelis, z. v. J. J. v. d. Zwet-de Vos Adriana Hendrika Josephina Geertruida, d v. A. W. Lek-Koeleman. O v e r 1 e d e n: K. van Loo, 78 j. J. Fransen, 84 j. J. C. van Kessel 78 j. G e v e s t i g d: M. B. van der Graaf, van Bleiswijk; M. Leune, van Zoeterwoude; J. H. Dobbe, van Alkemade; H. W. v. d. Hoorn, van Beverwijk; W. M. van Straalen, van Naaldwijk. Vertrokken: Th. P. Meyer, naar Den Haag; W. H. Klop naar Amsterdam; W. Vis naar Den Haag.. J. Winters naar Zuilen; H. Bouwmeester naar Aalsmeer; J. M. v. d. Hoorn naar Den Haag.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10