STADS NIEUWS BIOSCOPEN DONDERDAG 1 APRIL 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BENOEMING VLOOT AALMOEZENIER. Bij K.B. van 31 Maart 1937 Ls met ingang van 1 April 1937 benoemd tot vlootaalmoe- zenier in vasten dienst de heer G. Schim mel, thans kapelaan te Rotterdam. BOTERNOTEERING. De commissienoteering vöor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 0.65 per kilogram. MIJDRECHTSCHE JVIILLIOENENZAAK. (Vervo'g). Na de pauze hoort de rechtbank eerst notaris Wildschut. Op diens kantoor heeft de landbouwer J. Looy een belangrijke verklaring afgelegd, welke verklaring in een actie is opgenomen. Looy heeft op het notariskantoor verklaard, dat mevrouw Van Wieringen eens tegen hem gezegd heeft, dat verd. B. haar opvo'.ger zou worden en dat hij dus in de toekomst zou moeten pach ten van B. Later is Looy op deze verklaring terug gekomen, voor de rechtbank en het Hof zeide hij, dat mevr. Van Wieringen het zoo wel niet bedoeld zou hebben. Notaris Wildschut verklaarde, dat Looy op zijn kantoor zeer pertinent heeft ver klaard en dat zijn woorden objectief en juist zijn weergegeven. DE MOORD OP MEVROUW STERN TE MEPPEL. Tegen dienstbode acht jaar geëischt. Het Gerechtshof te Leeuwarden behan delde heden de zaak tegen de 27-jarige dienstbode E. V. uit Meppel, thans gedeti neerd, die wordt beschuldigd van moord op haar meesteres, mevrouw Stern-Chattel te Meppel. In den nacht van 3 op 4 Mei van het vorig jaar heeft verd. haar mevrouw, die reeds te bed lag met een hamer een aan tal slagen op het hoofd toegebracht, aan de gevolgen waarvan deze den volgenden macht is overleden. De Asser recntbank, die na de eerste be handeling op 28 September de zaak schors te, teneinde een onderzoek naar verd.'s geestvermogens in te stellen, hoorde op 22 Januari j.l. een tweetal getuigen-deskundi- gen, die een uitgebreid rapport hadden in gediend. De rapporteurs, prof. W. N. v. d. Scheer en dr. S. van Mesdag, oeide te .Groningen, waren tot de conclusie gekomen, dat in het algemeen de vraag of er van een ziekelijke storing van de geestvermogens sprake was, ontkennend moet worden beantwoord. De advocaat-generaal eischte evenals ln den eersten aanleg acht jaar gevangenis straf, welke straf de rechtbank 5 Februari wijzigde in drie jaar gevangenistraf, met ter beschikking stelling der regeering. Na een uitvoerig requisitoir eischte de ad vocaat generaal heden acht jaar gevangenis straf, met daarna ter beschikking stelling van de regeering. DE STRIJD TEGEN DE ZWENDEL- BANKEN. Mr. dr. J. van O. door de Haagsehe Politie gearresteerd. De rechtskundige mr. dr.*J. van O., die gisteren door de rechtbank wegens zwen- delpractijkgn tezamen met een bankier gepleegd, tot twee en een half jaar gevan genisstraf werd veroordeeld en wiens on middellijke gevangenneming de rechtbank gelastte, is gistermiddag te drie uur door de Haagsche politie gearresteerd en ge- vangelijk naar Amsterdam gebracht. Hij zal op de ziekenzaal van het Huis van Bewaring worden opgenomen in ver band met zijn gezondheidstoestand. FIETSRIJDER DOOR AUTO OVERREDEN. Aan gevolgen overleden. Gistermiddag is de landbouwer W. Lin- ders, wonende te Kruisland, gemeente Steenbergen, toen hij ter hoogte van het Gastelveer fietste door een auto aangere den en ernstig gewond. De man werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Zon der tot bewustzijn te zijn gekomen, is het slachtoffer vannacht overléden. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Auto door trein zwaar beschadigd. Gistermorgen is op de onbewaakte overweg alhier een ongeluk gebeurd, hoewel de be waker op zijn post was. Toen een trein naar Gouda vertrok, had op den overweg een aanrijding plaats, die gelukkig zonder persoonlijke ongelukken is afgeloopen. De vrachtauto van de firma N T. v. d. Burg uit Zoetermeer wilde den cverweg passet-ren, waarbij de chauffeur lette op de seinen van eten gemeentelijken bekwaker H. J. Zorg. De wachter bleef vol gens verklaringen van den chauffeur met op gerolde vlag staan er. gaf geen sein tot stoppen met hec gevolg, dat de bijna nieuwe auto dcor den trein tegen de afrastering werd geduwd. De auto werd zwaar bescha digd; het chassis was krom geborgen en de bak gedeeltelijk vernield. De afrastering werd over een meter weggeduwd. De trein bleef in de rails staan maar kreeg ook schade. De chauffeur bleet ongedeerd. De politie was spoedig ter plaatse en maakte proces verbaal op. WOERDEN. Priester-jubileum. Naar wij vernemen zal pater fr. Wilha- dus v. d. Boezem O.F.M., kapelaan alhier, a.s. Zaterdag den dag herdenken, waarop hij vóór 40 jaar de H. Priesterwijding mocht ontvangen. OEFENING HEILIG UUR. De leden van den Vriendenkring ter eer van het H. Sacrament worden hierbij herinnerd aan de oefening van het Heilig Uur, welke hedenavond van half 9 tot half 10 wordt gehouden in de parochie kerk van den H. Leonardus k Porto Mau- ritio aan den Haagweg. DE K.R.O. OP HUISBEZOEK! Ofschoon in de zomermaanden voor ieder een tijd van rust of vacantie aanbreekt, blijft toch de radio dag in, dag uit, zijn pro gramma's bieden. Voor de radio blijft gel den steeds maar beter en méér aan de luisteraars geven. Van een rust of vacan tie geen sprake. De radio blijft in actie en ook de K.R.O. zal in de zomermaanden zich allerminst on betuigd laten. En, zooals reeds eerder is gemeld, zal het muziekprogramma van den K.R.O. een weerspiegeling zijn van het luchtige, ongedwongene, dat deze zomertijd van buitenleven, natuurgenieten, luieren op zijn tijd aan zee, in bosch en heide, met zich brengt. De K.R.O. biedt den luisteraars zijn .mu zikaal zomerseizoen". Een wederkeerige waardeering is op zijn plaats en uw waardeering voor uw omroep kunt u het best toon en door, indien u nog geen lid mocht zijn, dit te worden of ten minste een bedrag jaarlijks uit te trekken volgens draagkracht. Gij kunt nog meer van uw radio-zomer- sezoen genieten, indien u een abonnement hebt op den Katholieken Radio Gids. Een pracht-gelegenheid doet zich nu voor. Al de katholieke luisteraars hier ter plaat se, zullen deze week of de volgende week bezoek krijgen van een K.R.O.-propagan- dist(e). Toont dan uw sympathie door een daad. Aarzelt niet. Helpt mee dit moderne cul tuurinstituut, dezen nieuwen vorm van mo dern apostolaat, onzen Katholieken Radio Omroep, in stand te houden en uit te breiden. Een grootsche veroveringstocht moet het worden, een vernieuwde actie ten bate van onzen K.R.O., een actie, die met uw aller hulp moet en zal slagen. N.Z.H.T.M. GAAT IN BEROEP BIJ DE KROON Op 22 Maart j.l. heeft de gemeenteraad van Leiden met 17 tegen 15 stemmen be sloten het adres van de Noord-Zuid-Hol- lanusche Tramwegmaatschappij, inzake de aan de N.V. Eltax verleende concessie tot het exploiteeren van een autobusringlijn in deze gemeente, voor kennisgeving aan te nemen. De meerderheid van den Raad achtte de blauw tram niet ontvankelijk in haar beroep den den Raad. Art. 13 van het nieuwe reglement Per sonenvervoer per auto, vastgesteld bij K.B. van 15 Februari, legt de beslissing op een concessie-aanvrage bij B. en W., doch stelt beroep, voor zoover de aanvrage be trekking heeft op een lijn binnen de ge meenteraad, op den gemeenteraad open. De .Vooruit" verneemt thans, dat de N. Z.HT.M. het niet bij deze afwijzing zal la ten. De maatschappij zal van dat raads besluit bij de Kroon in hooger beroep gaan om in hoogere instantie een beslis sing te krijgen over de interpretatie van het bewuste artikel. MUZIEK UITVOERING BURGERZANGSCHOOL De Paasch-uitvoering van de Burgerzang school heeft getuigd hoe flink de heer de Rook met zijn leerlingen werkt. Als altijd zorgde Han Zirkzee voor de begeleiding en we weten sinds lang, dat dit keurig is. Elke afdeeling is beurtelings voor het voetlicht gekomen. Eerst de klei ne leerlingetjes, dan de middel-klasse en tenslotte de grooten. De heer de Rook hééft er goed slag van het programma samen te stellen en te brengen wat mooi en nieuw is. Zoo kwa men er allereerst twee liedjes van onzen stadgenoot Henri Welbooren, op tekst van Toon Gerharts. Het zijn aardige frissche dingen. „De muzikale wandeling" en „De Brandweer" warén een aardige inleiding. Niet minder doen het de stemmingsvolle nummertjes van Bouman van Tertholen. Ook werden de liedjes van Fagel met veel zorg uitgevoerd. Heel en al in actie raken de jenge zangertjes bij het uitvoeren van de aardige liedjes van EbbenhorstTeng- bergen waarvan „Winkeltjes spelen" her haald werd. Luister eens naar zoo'n mooi veelzeggend liedje van Daleroze. Je hoort ze voor je pleizier. Progressief verder gaande liet de heer de Rook door de middel-klasse een paar vlot te liedjes van Ramshorst, twee-stemmig hooren, terwijl „Mopje" van v. Zutphen in verschillende variaties werd gezongen. Toen kwam er werk voor de grooten, het welbekende en altijd mooie „Zigeu- nerleben" van Schumann, dan „Humores ke" van Antoon Averkamp en „Geschich- ten aus dem Wienerwald" van Johan Strauss, een wals, die met veel zwier werd gezongen. Na de pauze brachten de kleintjes ons een liedje van Stinia Zijderlaan van „Zo mer, zon en bloemen" wat heel muzikaal en schilderend werd voorgedragen. De middel-klas deed niet onder met „Breta- gne" van Dina Appeldoorn. Piet Zwager legt heel goed zijn enthousiasme voor Esperanto in zijn lied „Vreemde talen". Hendrika van Tussenbroek staat daar mid den tusschen in met haar „Hollandsch liedje" als een fonkelnd sterretje. Een fijnzinnig Japansch dansje van Bouman van Tertholen volgt hierop en besloten werd met de cantate „Nachtsproke" van Annie Frank. Hier zongen alle afdeelingen samen en afwisselend heeft de componiste een koor geschreven voor kinderen en vrouwe, onderbroken roor een alt-solo. De alt-zangeres, niet genoemd, heeft mooi ge zongen, zuiver en met uitdrukking. Een festelijk slotkoor voor allen, besluit de groote lang, niet gemakkelijke cantate. De heer de Rook heeft eer van zijn werk gehad; zijn leerlingen zongen met veel toe wijding en energie en de meester leidde hen met veel zorg langs de gevaarlijke klippen, verzorgde uitspraak en voor dracht. De Gehoorzaal was goed bezet. Met veel belangstelling werd elk nummer gevolgd en met veel applaus werd voor elk num mer gedankt. Han Zii-kzee was uitstekend op dreef en onvermoeid. Tijdens de uitvoe ring werden bloemen overhandigd aan mej. Gaykema, den heer de Rook en Han Zirkzee. A. I. Bridge-Drive. In Restaurant „Zomeizorg" werd gister avond een bridge-drive gehouden onder auspiciën der Nederla.idsche Reisvereen. voor Katholieken, afd. Leiden. Er hadden voor dezen wedstrijd ingeschreven 10 dames en 46 heeren. Er werd gespeeld in twee groepen vol gens het Mitchell systeem, met toekenning van matchpunten per tafel. De leiding was in handen van den heer A. Schinck. Het bleek duidelijk hoe practisch het sys teem is van de begeleidende scorekaart b\j de boards. Hierdoor vervalt het tijdroo- vende inboeken van de diverse scores, dat" anders door den leider moet worden ge daan en bovendien is iedere vergissing nu practisch uitgesloten daar ieder paar er wel terdege zorg voor draagt dat de score zon der fout wordt geboekt. Ook voor de spe lers is deze manier prettig, daar men nu op de kaarten de resultaten der andere paren kan lezen en dus weet hoe men „aan detafel staat". Doordat de leiding nu alleen maar de kaarten met elkaar behoefde te vergelijken na afloop van den wedstrijd, was het den leider mogelijk geweest in on geveer* tien minuten den uitslag bekend te maken. De uitslagen zijn als volgt: Groep I: le prijs de heeren van der Ploeg en Kui per met 23 1/2 put. 2e prijs de heeren Zandvliet en Vrijen- hoek met 23 pnt. 3e prijs de heeren Tronsselot en Raken met 21 pnt. Groep II: le prijs de heeren C. Braun en F. Luyten met 27 1/2 pnt. 2e prijs de heeren Ammerlaan en Eps- kamp met 23 1/2 pnt. 3e prijs de heer mevrouw Kemperman met 21 1/2 pnt. De prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer M. L. J. Groffie, Breestraat No. 130 A, alhier. Gezien het gi'óote succes en het gewel dige enthousiasme werd door het bestuur van de Reisvereeniging besloten binnenkort een nieuwe drive te houden, waarover wel dra nadere mededeelingen gedaan zullen worden. THEATER HOOFDFILMS Lldo: 4 Broadway Gondelier (Dick Powell, Joan Blondell). Duivels van het ver keer (James Cag- ney). Ship Ahoy (Shirley Temple). Het lied van de Jeugd (Bobby Breen Henry Armetta). Leve de Vloot (Dick Powell, Ruby Kee- ler). Trans Atlantic (Rich. Dix, Madge Evans). De Getemde Draak (Adèle Sandrock). De Trots van de Ma rine (Ch. Bickford, Billy Buvind). Komisch Romantisch Komisch Romantisch AANVANGSUUR dag. 8—11; Zaterdag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag matinee 2.30 uur. dag. 8.15—11.15 u. Zaterdag, Dinsdag, Woensdag, Donder dag matinée 2.30 u. dag. 8—11 u.; Zater dag, Woensdag en Donderdag matinée 2.30 uur. dag. 8—11 u.; Zater dag en Woensdag matinée 2.30 u. Goedgekeurd. Goedgekeurd. Goedgekeurd. Bij Koninklijk besluit van 30 Maart is aan den reserve eerste luitenant S. H. Krabshuis, van het 4e regiment infanterie eerval ontriag verleend uit den militai ren dienst. Het getuigschrift, bedoeld in art. 38 1ste I lid der Nijverheidsonderwijswet werd uit- I gereikt aan P. Th. Leyger, alhier, bij de akte Nw. Gistermiddag is op den Zoeterwoudschen Weg de 10-jarige E. V. aangereden door een zeswicligen vrachtauto van de fa. S. uit Rotterdam, De knaap werd aan den linkervoet gewond. Na door den E.H.D. verbonden te zijn, werd de jongen naar de ouderlijke woning gebracht. Aan den Leidschen Glashandel Firma W, j van. Dam en Co. alhier, werd de levering van het benooiigde glas opgedragen voor het in aanbouw zijnde Gymnasium te Lei- den, 30 woningen te VeLsen, eenige winkel- panden te Voorburg, één Paviljoen van het Krankzinnigen Gesticht te Vogelenzang, twee Paviljoens van het Krankzinnigen Gesticht te Ermelo (Gid.), alsmede voor een fabrieksgebouw te Koog aan den Zaan. Door de politie is aangehouden de 15- jahige I. J., die zich heeft schuldig ge maakt aan- diefstal van kleedingstukken. Bij de Leidsche Spaarbank is ln de vo rige maand (Maart 1937) ingelegd 474.686.71 en terugbteaald ƒ391.107.17; 179 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 95 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.614 inleggers, inclu sief 1.494 déelnemers aan den Afhaal- dienst, bedroeg einde Maart 8.574.868.49. In 4.919 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 14.699 ontvangen. MOORDDADIGE LUCHTAANVAL OP DURANGO. Er zouden tweehonderd dooden en driehonderd gewonden zijn. MADRID, 1 April (A. N. P.). - Gister ochtend hebben driemotorige vliegtuigen der nationalisten de stad Durango gebom bardeerd. Belangrijke gebouwen, werden vernield, in andere ontstond brand, door dat de toestellen ook brandbommen lieten vallen. Woensdagavond telde men reeds 61 dooden en 150 gewonden. In den namiddag waren de toestellen teruggekomen. Wel stegen vliegtuigen der regeering op, maar de rechtsche toestel len namen telkens de wijk om met nieuwe lading terug te keeren. Volgens de laatste berichten is het aantal slachtoffers zeer groot. In het klooster van de H. Suzanna werden dertien nonnen gedood; de Maria- kerk is ernstig beschadigd. Vanmorgen werd het aantal dooden op 200 geschat, dat der gewonden op 300.. De burgerbevolking wedijverde in moed met de miliciens bij het helpen der gewonden en het uit de puinhopen te voorschijn halen der lijken. Een deel der gekwetsten is opgenomen in het ziekenhuis der stad, een ander deel is naar Bilbao overgebracht. Alle dokters in actieven dienst en al het hulppersoneel werd opgeroepen. DE STRIJD IN BASKENLAND. BAYONNE, 1 April. (A. N. P.). Het re- geeringsperbureau te Bilbao heeft mede gedeeld, dat de nationalisten de laatste da gen een groot offensief aan het Baskische front hebben voorbereid en sterke afdee lingen, voorzien van veel oorlogstuig, heb ben samengetrokken. Gisteren gingen de rechtschen met groote kracht tot den aan val over. De strijd ontbrandde in de eer ste ochtenduren aan de verschillende fron ten in Guipuzcoa. Overal werden de aan vallers teruggeslagen. Zij leden aanzien lijke verliezen, vooral in Kalamua. De na tionalisten hadden het in de eerste plaats op de stad Aramayona voorzien: op de hoogten rondom deze stad hadden zij hun beste troepen opgesteld. Het werd een vol komen mislukking, doordat de vijand in zijn eersten aanval niet alleen niet slaagde, maar zelfs met zware verliezen werd te ruggeslagen. RECHTSCHEN MELDEN SUCCESSEN. VILLA, 1 April. (A. N. P.) De rechtsche I troepen hebben vanmorgen een offensief in I Biskaje ingezet, waarbij zij het vijandelij ke front verbraken. Verscheidene honder den manschappen der regeeringstroepen zijn gedood, duizenden gewond. Italiaansche belangstelling. ROME, 1 April. (A. N. P.). De Italiaan- sche pers schijnt veel belang te stellen in de operaties bij Bilbao. De corresponden ten van de bladen verzekeren, dat de troe pen van Franco hier in den aanval zijn, welke met vastberadenheid tot een goed einde wordt gevoerd. Zij schatten den af stand, welke de rechtschen zijn opgerukt op vier kilometer. De opstandelingen zou den het front van de regeeringstroepen in de richting van Occandiano hebben door gebroken. DE DOOD VAN KEIZER KAREL VAN HABSBURG HERDACHT. WEENEN, 1 April. (A. N. P.). Ter ge legenheid van den vijftienden verjaardag van het overlijden van keizer Karei van Habsburg, wijdt de pers lange artikelen aan de nagedachtenis van den keizer, De „Neue Frei Presse" schrijft, dat de tijd, dat Oostenrijk in stilte den dood van zijn keizer herdacht, ten einde is, thans neemt het geheele volk deel aan deze daad van piëteit. Het „Neu Wiener Tageblatt" schrijft: „De grafkelder van zijn voorvaderen is nog voor het stoffelijk overschot van kei zer Karei gesloten, doch hij heeft zijn plaats in de harten van alle Oostenrijkers." ACHMED IZZET PASJA OVERLEDEN. ISTANBOUL, 1 April. (A. N. P.) Op 75- jarigen leeftijd is gisteren de vroegere grootvizier maarschalk Achmet Izzet Pas ja overleden. Gedurende den wereldoorlog was hij opperbevelhebber der troepen aan het Oostelijk front en in den Kaukasus. Als militair gevolmachtigde onderteeken- de hij voor Turkije de vredesverdragen van Brest-Litowsk en Boekarest en den wapenstilstand met de geallieerden. In de laatste kabinetten van de regeering te Istanboul was hij minister van binnenland- schen en buitenlandsche zaken. Toen Ke- mal Pasja aan het bewind kwam, trok Iz zet Pasja zich geheel uit het militaire en politieke ieven terug. De bladen wijden lange artikelen aan den overledene. Het stoffelijk overschot is vandaag met groote militaire eer bijge zet. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Wijnand, z. van P. Rysdam en M. Trouwee Heinz Michael, z. van P. M. Na uen M. M. Bierholz Izaak, z. van P. Ommering en K. Hensen Wouter Ja cobus, z. van M. Wagner en E. Kammel Nicolaas, z. van H. v. d. Meij en A. Guijt Franziska Catharina, d van J. F. Seijsener en H. Dunkel Johannes, z. van J. G. P. v. Spronssen en C. Hoogervorst Jannetje, d. van G. den Houdijker en N. Hijneman Maria Alida, d. van H. v. d. Aart en A. M. Veldhoven Arnoldina Maria Johanna, d. va nC. Cardol en J. M. G. v. d. Pol Bas- tiaan, z. van B. Star en M. v. Rooijen Aletta, d. van J. Koster en G. Geers Willemtje, d. van N. C. Kinkel en G. Reijn- goud Maria Johanna Adriana, d. van H. G. M. v. Leeuwen en A. M. Ouwerkerk Dina, d. van P. Koekebakker en D. v. Bee- len Willemina, d. van A. G. C. Loef en K. Hakkenbrak Jacoba, d. van J. J. de Leeuw en C. V. Berkenbosch Elisabeth Anna Adriana, d. van Ph. L. Th. M. v. d. Drift en A. Th. Doove Johanna Catha rina, d. van P. Buis en G. J. v. Kampen Helena Bernardina Theodora, d. van C. W. Barten en P. B. Th. Hoes Geertruida, d, van A. v. Helden en A. Fakkel Francis- cus Isaac, z. van F. H. Kriek en C. Broo- mans. Ondertrouwd: J. H. Ligtvoet jm. en F. v. Stralen jd. P. J. C. Hansen jm. 30 j. en L. A. Ferger jd. 31 j. A. H. Visser jm. 23 j. en J. Wolters jd. 22 j. R. R. Clements jm. 29 j. en M. Bonarius jd. 31 j. J. D. Thijs jm. 24 j. en Z. G. Pothuis jd. 23 j. Gehuwd: A. W. Remmerswaal jm. en C. H. Devilee jd. Th. v. Boheemen jm. en C. M. Tetteroo jd. J. Burgerhout jm. en A. Neuteboom jd. W. A. F. Cornelisse jm. en S. Bij jd. P. den Os jm. en C. Blansjaar jd. H. Roodakker jm. en J. v. Oosten jd. J. P. Rijnhout jm. en E. M. B. Borghans jd. W. v. d. Steen jm. en M. G. v. d. Jagt jd. - M. J. J. Wesdorp jm. en H. IJzerman jd. J. Zaalberg jm. en G. de Kruis jd. P. J. Zandvliet jm. en E. Beij jd. J. Th. Ph. v. Hooff jm. en A. H. Keunen jd. S. Buijs jm. en M. E. du Pon jd. P. W. Verbeek jm. en F. H. W. Stoel jd. F. Meijers jm. en A. M. v. d. Zanden jd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 31 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool 7.40. pieterselie 0.502.10, radijs f 1.704.70, kropsalade 1.507.90, selderie 3070 cent, per 100 kg.: kroten gekookt 3—6, witloof 2 15, boerenkool 1.504.00, spinazie 713 uien 1.202.90, wortelen 1.504.40, spruiten I 918, spruiten II 210, an dijvie 812, nero f 3.50, roodekool 2.80 3.60, gelekool 2.903.20, prei 2.90 tot 6— GOUDA, 1 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1788 stuks, waarvan 52 slachtvar- kens, vette 23.5—24.5 cent per pond; 561 magere varkens f 20—35, 586 biggen f 12 14.50, Geldersche biggen f 1417, 5 runderen 170225, 564 nuchtere kalveren 4.007.50 1 schaap, 19 bokken of geiten 26. Handel matig. Kaas Aanvoer 145 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2021, 2e kwal. 1819, Handel traag. Boter. Aanvoer 406 ponden. Goeboter 6570 cent, weiboter 6065 cent, Handel vlug. Eieren. Aanvoer 215.00 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.90—3.30, eendeneieren 2.753.00 per 100 stuks. Handel matig. UTRECHT, 31 Maart. Nuchtere kalveren Aanvoer 835 stuks, prijs f 68 per stuk. Handel matig. VVISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) 1.82H 16

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3