UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK OINSDAG 23 MAART 1937 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 HILLEGOiM. Nieuwe weg bij de Beeklaan. De nieuwe weg van de Wilhelminalaan af dwars door het land der N V. K. van Bour- gondiën en Zn., naar de Beeklaan tot den sporwegovergang is thans zoover gevor derd, dat men beoordeelen kan hoe het daar zal worden n.l. een afsnijding van twee scherpe hoeken. Wie gehoopt had, dat de weg 15 dezer klaar zou zijn, heeft zich deerlijk vergist. Als een en ander gereed is als rond half April de meeste Bloemen- k\jkers komen, zal 't ons meevallen. Menig een zal nieuwsgierig zijn om te weten, wat er zal gebeuren met de stroken grond, die braak komen te liggen en met de dan uit geschakelde oude weggedeelten. Die stuk ken komen te liggen bij villa „De Drie sprong", bij de Hippelaarsbrug en langs de Beeklaan. De verbinding van de Hip pelaarsbrug met den nieuwen weg maakt den weg langs de Oude Beek overrbodig. De Provincie legt den weg aan en de vraag rijst: zullen daar plantsoenen ko men? Het is te hopen, maar te vreezen. Het meest practisch lijkt het ons, dat ook deze weg Beeklaan zal heeten, dan wel Verlegde Beeklaan. De belangstelling van de wandelaars daar is groot en deze ver bindingsweg (NoordwijkHaarlemmer meer) wordt een der modernste secundaire wegen der Provincie Zuid-Holland. Het aantal verkeersongevallen mindert! Het aantal verkeersongevallen op den Rijksstraatweg neemt af! In 1935 was het aantal 141; in 1936 98, een afname van ruim 30 pet. Dit moet voor een zeer beduidend deel worden toegeschreven aan de verbe terde straatverlichting met natrium-licht en aan de controle op de overtreding der maximum-snelheid door middel der motor brigade. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ziekenhuis verpleging. Gisteravond hield de vereeniging tot steun by opname in een ziekenhuis „St. Franciscus" haar jaarvergadering onder leiding van den vorzitter, den heer C. v. d. Lubbe. De se cretaris, de heer W. J. v. Leeuwen, las de notulen en het jaarverslag. Uit dit laatste vernamen wij, dat de financiën eenige ver betering vragen. Het jaar 19361937 gaf een nadeelïg saldo van bijna ƒ300. Het aantal betalende leden was per 1 Maart 1.1. 395, terwijl 266 kinderen beneden 16 jaar staan ingeschreven. Het aantal ligdagen was voor de ouderen 305, voor de kinde ren 45. Vervolgens deed de penningmees ter, de heer F. L. Luyten, financieel ver slag. De inkomsten waren over 19361937 1220.90. de uitgaven 1491.85, nadeelig saldo 270.95. De bezittingen der vereeni ging bedragen per 28 Febr. 1118.42. Door den heer N. Winters werd namens de finan- cieele commisie verslag uitgebracht. Alles was in volmaakte orde gebleken. Met dank voor het sympathieke voorstel werd een vergoeding voor den penningmeester door dezen functionaris van de hand gewezen. De aftredende bestuursleden, de heeren W. J. v. Leeuwen, F. J. Luyten en P. H. Cas- tenmiller werden met bijna al. st. herko zen. Een voorstel van het bestuur tot con- tributieverhooging kon geen genade vin den in de vergadering. Het aantal ligda gen werd vastgesteld op 25, de vergoeding voor operatie op 40. Het bedrag voor auto-vervoer op hoogstens ƒ7.50. Tot le den der controlecommissie over 1937'38 werden benoemd de heeern Th. van Schie en W. Caspers. Na rondvraag sluiting. LISSE. Ziekenhuisverpleging. Gisteravond hield het ziekenhuisverplegingsfonds „St. Joannes de Deo" haar 13e jaarvergadering in het Bondsgebouw onder leiding van haar voorzitter, den heer L. Kapiteyn. De voorziter wees er in zijn ope ningswoord op dat het afgeloopep boek jaar voor het fonds een slecht, zeer slecht jaar is geweest, waarin een groote bres werd geslagen in de reserve. De secreta ris, de heer J. M. Hoogervorst, las vervol gens de notulen en het jaarverslag. Uit het verslag van den penningmeester, den heer A. Th. van Kesteren, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen: saldo kas ƒ150; contributies ƒ6512.40; donateurs ƒ2.50 en rente over 1936 ƒ210.11, tezamen alzoo 6875.11. De uitgaven bedroegen daarentegen: bodeloon ƒ965.95; aan Eli- sabeth-ziekenhuis te Leiden ƒ2618.50; aan ihet Acad. Ziekenhuis te Leiden 1183.65; aan Mariastichting te Haarlem 1602.75; aan ziekenhuis „St. Joan de Deo" te Haar lem 100.10; aan Annakliniek te Leiden 586.45: aan St. Bernardus te Sassenheim 4; aan Herw. Levenskracht 80; aan on derzoeken 268.10; aan vervoer van zieken per auto ƒ388.65; aan drukwerk ƒ47.64; beheerskosten en verzekering 121.90; res titutie en wiselgeld 95.55; zaalhuur en on voorziene uitgaven 58.36; rente gevoegd bij de reserve ƒ210.11 maakt een geza menlijk bedrag van' 8979.51, zoodat 1936 een te kort aanwijst van 2104.40, zoodat de reserve is gedaald tot 5222.14. In 1936 werden verpleegd 105 patiënten met geza menlijk 2366 verpleegdagen en wel ver deeld als volgt: in 't Elisabethziekenhuis 42 patiënten, met 841 verpleegdagen; in 't Acad. Ziekenhuis 35 pat. met 728 verpleeg dagen; Mairastichting 17 pat. met 519 ver pleegdagen; St. Joannes de Deo 3 pat. met 43 verpleegdagen; Annakliniek 8 pat. met 193 verpleegdagen en St. Bernardus 1 pat. met 2 verpleegdagen. Het ledental, contri- bueerenden, ging in 1936 met 160 leden vooruit en bedroeg thans 2518. De rekening was nagezien door de hee ren H. v. d. Vlugt en A. Augustinus, die een gunstig rapport uitbrachten. De aftredende bestuursleden de heeren P. van Bezu, J. M. Hoogervorst en C. Hoo gervorst werden herkozen. Onder de voorstellen van het bestuur was allereerst om bij uitzending naar een sanatorium voor T. B. C.-lijders 40 te vo- teeren en voorts om het maximum-aantal verpleegdagen wederom vast te stellen op 60. Tevens werd nog besloten om het maxi mumbedrag voor het nemen van Röntgen foto's vast te stellen op f 15.per lid en per jaar. Vervolgens wees de penning meester er op, dat er de eerste twee maan den van het jaar de uitgaven de inkom sten met ruim 800 hebben overschreden; als dat zoo door gaat teren we dit jaar de reserve op. Niet minder dan 40 patiënten zijn in deze twee maanden voor rekening van het fonds in een ziekenhuis opgenomen. In de gehouden buitengewone vergadering van November j.l. hebben we besloten met ingang van 1937 de contributie met 1 cent per lid en per week te verhoogen, doch on danks dat, raken we, als het zoo doorgaat, aan den grond. Het bestuur zal het nog een paar maanden afzien, doch als het zoo door gaat zal onherroepelijk de contributie nog maals moeten worden verhoogd. Nog werd er door 't bestuur op gewezen, dat de hoo- ge post voor vervoer per ziekenauto aan leiding geeft tot ingrijpen temeer daar er op dit punt door de leden te gemakkelijk wordt gedacht. Dit geldt natuurlijk in •hoofdzaak voor hen, die het ziekenhuis verlaten. Na rondvraag sluiting. NIEUWVEEN. Nic. Boys. Gisteren wist Nic. Boys II door gelijk te spelen tegen St. Bernardus II het ongeslagen kampioenschap te be halen van reserve 4de klas, eindstand 22. Van harte gefeliciteerd Boys, wij zullen dit later nog wel op andere wijze Nic. Boys I moest in Meerburg I de meerdere erkennen. De rust ging in met 10 voor Meerburg. Na de rust werd de stand opgevoerd tot 70, wat echter de juiste verhouding niet weergeeft, daar de Boys, toen de stand 20 was, den strijd reeds opgaven. De overwinning komt Meerburg ten volle toe, het geheel van t elftal was beter als van de Boys. NOORD WIJKERHOUT Jubileum gemeentebode J. Steenvoort. Gisteren vierde de heer J. Steenvoort, ge meente-bode alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad der gemeente Noordwijkerhout. Reeds in den loop van den voormiddag kwamen velen te zijnen huize den jubilaris complimenteeren en werden vele fraaie bloemstukken en rui kers bezorgd. Vele gemeentenaren hadden blijk van belangstelling gegeven door schriftelijke felicitaties te zenden. Wel een bewijs, dat Steenvoort" een geziene per soonlijkheid in de gemeente is. Des middags had ten gemeentehuize de huldiging plaats door het gemeentebestpur, het secretarie-personeel, het bureau van de steunverleening, gemeente-opzichter en gemeente-politie. Bij de huldiging was de rijksveldwacht eveneens vertegenwoor digd. Nadat de jubilaris met zijn echtge- noote had plaats genomen in de feestelijk versierde raadszaal nam de burgemeester het woord om een felicitatiewoord te spre ken namens B. en W. De spreker begon met te zeggen.' dat hij het 't aardigste had gevonden Steenvoort te huldigen niet in een aparte vergadering van B. en W., doch in een bijeenkomst van al degenen, .waar mede de jubilaris dagelijks samenwerkt. Hierna sprak de burgemeester eenige har telijke waardeerende woorden aan het adres van Steenvcort en prees deze om zijn keurig uiterlijk dat dag in dag uit gedurende de afgeloopen 25 jaren altijd zoo is geweest. Van de 25 jaren dat gij hier in Noordwijkerhout in dienst zijt, al dus spr., bent gij 20 jaar bij de politie ge weest, hiervan heb ik ei bijna 20 jaar met u samengewerkt. De jaren, dat gjj. Steen- voort, in politiedienst hebt doorgebracht, daarvan kan ik verklaren, dat gij ze door gebracht hebt als een goed politieman, die altijd zijn plicht deed. Sedert de laatste 5 jaar bent ge gemeentebode en ik kan niet anders zeggen dat dit, we hadden geen betere kunnen treffen. Altijd zijt ge bereid vaardig en ik spreek de hoop uit, dat ge in de verdere jaren in uw betrekking als gemeentebode, zoo' moogt blij ven. doorgaan. De .gemeente, ging spreker verder, is nood lijdend en daarom hebben we gedaan wat we doen konden om een stoffelijk blijk van waardeering te geven namens de ge meente. Mag ik u dan als geschenk aan bieden een zilveren vulpenhouder met inscriptie. Ik hoop, dat ge er nog lange ja ren pleizier van moogt hebben. Ook feliciteerde de burgemeester de echtgenoote van den jubilaris, die er het hare toe heeft bijgedragen dat Steenvoort nog zoo flink is om steeds stipt en trouw zijn werk te verrichten. Hierna werd de eerewijn rondgediend. Vervolgens nam de gemeente-secretaris het woord om den zilveren feesteling na mens het secretariepersoneel te compli menteeren. Spreker begon met te verkla ren, dat het personeel niet gekomen was uit een soort sleur, om iemand die 25 jaar in dienst is te feliciteeren, maar dat allen gaarne zijn gekomjn om dit van harte te J doen. De secretaris stelde Steen voort ten voorbeeld aan. alle ambtenaren en prees zijn goede karakter-eigenschappen, als steeds stipt op tijd zijn, altijd even cor rect en hulpvaardig. De jubilaris werd ge noemd een onmisbaar persoon op de secre tarie en het geheele gemeentehuis. Namens de secretarie-ambtenaren en den gemeente opzichter bood de secretaris hierna nog een fraaie rookstoel aan en sprak de hoop uit, dat Steenvoort nog menig rustig en gelukkig uur hierin zou doorbrengen. Ook de echtgenoote van den feesteling werd door den secretaris gefeliciteerd. Namens de wethouders bood wethouder Oostdam een kistje sigaren aan en sprak eveneens waardeerende woorden aan het adres van Steenvoot. Hierna verkreeg de chef van politie het woord; deze memoreerde wat Steenvoort 25 jaar geleden in Noordwijkerhout aan trof en wat sindsdien in de gemeente is veranderd. Hij prees Steenvoort als een politieman, die steeds standvastig is ge weest en altijd ten volle zijn plicht heeft gedaan. Hij stelde hem tot voorbeeld aan de jongere politie-dienaren. De chef bracht den jubilaris dank voor de medewerking die hij steeds had ondervonden en de be reidwilligheid waarmede Steenvoort hem in den eersten tijd, dat hij te Noordwijker- houd was, heeft geholpen om de bevolking te leeren kennen. Namens de gemeente en rijks-politie bood de chef een zilveren vulpotlood aan. Wethouder Warmerdam bood Steenvoort namens alle Zilkers zijn felicitaties aan en prees Steenvoort evenals de andere spre kers om zijn altijd goed humeur en cor rectheid. Aan het einde van de gezellige bijeen komst bracht de jubilaris, die werkelijk ontroerd was, zijn dank aan de burgemees ter, secretaris en wethouders en den chef van politie voor hun waardeerende woor den en zeide, dat hem veel te veel lof was toegezwaaid. Hij verklaarde niets, maar dan ook niets dan zijn plicht te hebben ge daan en sprak de hoop uit, dat hij de ver dere jaren, welke hij in gemeentedienst zou doorbrengen, steeds als de vorige ja.- ren mochten zijn. Hierna was de zeer gezellige en intieme bijeenkomst achter Jen rug. Het is voor Steenvoort en zijn echtgenoote een onver- getelijken dag geweest. Wij van onzen kant bieden op deze plaats onze felicitaties aan en enderstreepen alles wat de ge achte sprekers op deze huldiging van den jubilaris hebben gezegd. OEGSTGEEST B^'z, Vrij. Landstorm. In het Patro naatsgebouw was gisteravond een bijeen komst belegd van de afdeeling Oegstgeest van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, burge meester van Gerrevink, werd de bijeen komst geopend door Overste M. A. H. Juta, die namens de afdeeling een hartelijk wel kom toeriep tot de landstormers. Hierna sprak kap. D. G. Sanders, plaat selijk leider der B. V. L., een kort woord, waarin hij kap. Boulogne dank bracht voor de toezegging om dezen avond als spreker te willen optreden en gaf dezen dan het woord. In zijn inleiding belichtte spr. de belan gen van den B. V. L., welk instituut sedert de oprichting steeds groot en onmisbare medwerking heeft ondervcnaen. Spr. bepaalde zich tot de a.s verkiezin gen in den lande en wees op de gevaren van bolsjewisme en nat.-socialisme. Hij betuigde zijn grooten eerbied aan de af gevaardigden van Nederland en Zwitser land, die zoo openlijk hebben durven op komen in den Volkenbond tegen een er kenning van het bolsjewistische Rusland. Hulde bracht spr. aan de leidende mannen van 1918, die hebben pal gestaan voor het behoud van vrijheid voor het Nederland- sche volk. Na een korte pauze, waarin ververschin- gen werden aangeboden, sprak Majoor de Borst als plaatsvervanger van den com mandant van het Gewest Z. H. Na een korte toespraak reikte spr. de prijzen uit van den onderlingen schietwed strijd seizoen 1936'37 aan de winnaars resj. klasse A, B. en C. Ie pr. M. Dofferboff, H. H. Krijger en H. de Heer. 2e pr. G. J. Heeren, J. Molenkamp en M. Rietveld. 3e pr. H. C. v. d. Meij, J. v. d. Wel en J. C. Koppier 4e pr. P. v. Nieuwkoop, H Hcgervorst en N. A. Kerk- hoff. 5e pr. W. Anholtz, J. Vödegel, en N. Dofferhoff. 6e pr. J. Abswoude, A. Kop pier en J. W. Blonk. 7e pr. N. v. Weizen, C Lubbe en P. v. d. Berg. 8e pr. J. Leget, G. Juffermans. 9 pr. J. Brussee. 10e pr. M. v. d Luyt Aan majoor v d. Borst werd dank ge bracht voor deze uitreiking, waarna eeni ge gestelde vragen, de landstormbelangen betreffende, werden beantwoord door kap. D. J. Karres. Vervclgens bracht kap. Sanders harte lijk dank aan de B. V. L.-marinen, die in het afgeloopen seizoen zoo krachtdadig hebben medegewerkt aan de belangen der afdeeling. Overste Juta sprak dan een opwekkend woord tot aansluiting en dankte in welge kozen woorden kap. Sanders voor zijn eminente leiding en onvermoeid streven om de B. V. L.-belangen in de gemeente steeds zoo hoog te houden en op te voeren. Hiermede was deze welgeslaagde avond beëindigd. STOMPWIJK. Geboren: Gerardus Johannes Jozef z. van G. A. Ham en A. A. v. d. Burg Helena Maria d. van A. E. Oliehoek en C. C. v. d. Ploeg Bavonia Apolonia An- tonia Maria d. van N. F. Beukers en A. H. Olsthoom Geertruida Barbara d. van C. Opstal en G. J. Ruijgt. Ondertrouwd: P. A. v. d. Kooij en J. v. d. Meij C. J. W. v. Dintel en J. H. v. As. Overleden: N. A. de Vries 19 j. VEUR. Geboren: Johannes Jacobus Maria z. van J. H. Hemskerk en J. M. Oomen Johannes Adrianus Jacobus z. van C. J. v. Brecht en M. J. v. Lochem. Ondertrouwd: J. J. Boonekamp -en Chr. J. M. van Veen. ALPHEN AAN DEN RIJN Jubileum. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot, de heer J. P. de Groot zijn gouden jubileum als letterzetter in dienst bij de firma N. Samsom. Per auto werd de jubilaris van zijn woning gehaald met zijn familie, en in tegenwoordigheid van het personeel gecomplimenteerd door den heer J. B. Samsom onder aanbieding van een rooktafel met theemeubel en diploma van de Mij. van Nijverheid. Ook de bur gemeester woonde de huldiging bij en bood namens de gemeente zijn gelukwen- schen aan. De chef, de heer Duiker, dank te voor de aangename samenwerking en accuraatheid en bood hem namens het personeel een vloerkleed aan, alsmede een bloemstuk. Als collega sprak hierna nog de heer M. de Grauw, waarop de jubilaris allen dank bracht. Geboren: Tonny Hendrik, z. van J. van der Vlies en C. Ramp Hendrik, z. van M. Haak en A. Linting Heintje, d. van W. Hesseling en J. Braster Ger- ritje, d. van G. Vertyerk en C. de Leeuw Hendrik, z. van N. Oosterom en C. H. van Veen Neeltje, d. van J. Blanksma en A. van 't Woudt Jan, z. van L. van Dam en D. Turkenburg Gerrit Johan, z. van J. Verkerk en W. Dekker Geertruida Maria Gerarda, d. van A. van Wijk en M. van Leeuwen. Gehuwd: S. Vonk 27 j., wonende te Zevenhoven en G. Eikelenboom 28 j. P. Verweij 26 j., wonende te Boskoop en W. C. Kom 23 j. H. W. Baalde 23 j., wo nende te Bodegraven en J. C. de Vos 22 j. Overleden: H. J. Cok 85 j., wede. van P. de Graaf G. van Dijk 73 j., wede. van M. Vis. Gevestigd: Hendrik Langelaar en gezin van Zwammerdam Aaltje van Lui- nen van Oegstgeest Cornelia W. Velle- koop van Leiden Pieter W. Mulder en van Ter Aar At je Boelstra (ec'ntgen. van gezin van Ede Sape de Vries èn gezin Jan Berga) van Leeuwarden. Vertrokken: Sara C. Luijendijk naar Bodegraven Margaretha Ankerna naar Zwammerdam Barbera L. Verruijt naar Leiden Kornelis Kamping en gezin naar Rotterdam Nicolaas van Oosterom naar Lochem Wouthera H. F. Ma de Jong naar Breda Johanna Ch. Bos naar Zwammerdam Jan van Tiggelen en ge zin naar Hilversum Jacobus de Vos en gezin naar Woubrugge Janneke J. de Vlieger naar Bodegraven Hendrik Uit- tenbogaard en gezin naar Zwammerdam Klaas Baars en gezin naar Bodesraven Wal naar Wilnis Wed. J. van 't Hoff Jan Moed naar Wedde Bastiaan van der naar Zeist Wed. J. den Hoed naar Leiden. BOSKOOP. Geboren: Hendrika Johanna, d. v. G. H.- M. Grootendorst er. W. BouvéJacob, z, v. G. Booy en M, J. Groenendijk Jan, z. v. D. v. Gemeren en A. Stapper Adria ns Geertruida, d. v. H. J. v. Jaarsveld en P C. Straver. Overleden: Cornelis Benschop, 10 maanden N. Akerboom, wed. v. A. Schoe- maker, 83 j. Adrianus Antonius Driesen, 11 maanden. NIEUWKOOP. Kruisvaart en Palmpaasch. Sinds eenigen tijd bezit ook onze parochie haar Kruisvaart.. Reeds, drie bans zijn aanwe zig. Wij hebben gewacht daar melding van te maken tot zij naar buiten zou treden. Nu op Palmzondag is zijnaar buiten ge treden op geheel origineele wijze. Origi neel.... om een oude traditie weder in het midden van de belangstelling te plaat sen. Ze zijn gekomen de jongens met hun guitige, frissche tronies, allen voorzien van een Palmpaasch, eigen idee en eigen maaksel, een stok met palm, vlaggetjes, fruit, alles even fleurig. Zij hebben gede monstreerd op het kerkplein voor hun Di recteur, pastoor Blom, voor hun herauten, voor de vele parochianen, zij zijn in op tocht het dorp doorgegaan en ze zijn verschenen voor een jury. Drie eerste prij- zen werden toegekend, bestaande uit een „Gulden Wierookvat", alle anderen kre-I gen een troostprijs, bestaande uit een Kyriale. Onder een gemoedelijk speechje reikte pastoor ze uit. De ouderen heugt het hoe destijds en alom de Palmpaasch in eere stond. Het deed leven de intocht in Jeruzalem van Jezus en zijn volgelingen, die Hem toe- j wuifden met him palmtakken en die hun 1 kleeren voor Hem op den grond spreid- 1 den. Een oude traditie, een mooi stuk folklore met paedagogischen en religieu- hen inslag, welke niet nalaat indruk te wekken en aldus in te leiden de Goede Week en het Paaschfeest. i Middels de Kruisvaart is ook het con- signe doorgegeven om op Goeden Vrijdag te 3 uur Jezus' smartelijken dood een wijle in stilte te herdenken. i Vee-bekrooning. Onze plaatsgenoot G. van Dijk behaalde op de Paaschvee- tentoonstelling te Rotterdam in klasse: fijnste en zwaarste gemeste 4-jarige zw. bl. stieren, een tweeden prijs. NOORDEN. D= S. V. Na een langen tijd rust speelde D.S.V. een verren uitwedstrijd tegen N.V.C. in Noordwijkerhout. Met de rust was de stand gelijk 22. Voor dat de scheidsrechter het einde aankondigde, wist D.S.V. nog tweemaal te doelpunten (42). De wedstrijd verliep zeer vlot en sportief. De leiding was in goede handen. ZOETERWOUDE. Passieavond. Op Palm-Zondagavond werd in het Patronaat een Passie-avond ge houden, in samenwerking van de jeugdor- ganiastie. De Hanze en de Volksbond ver leenden ook financieele medewerking en de zaal was overbezet. Kapelaan J. Sijm opende de bijeenkomst en gaf daarbij een kort overzicht van de liturgische schoon heden van de Goede Week. De senior en een eerelid van de St. Joseph-Gezellenver- eeniging droegen een fragment uit Vondel's treurspel „Peter en Pauwels" voor, gevolgd door de declamatie „Judas" en het „Ecce Homo" van Vondel. Hoezeer wij bewonde ring hebben voor dit pogen, blijven wij nog volhouden, dat deze stof te zwaar is en daardoof voor het gehoor niet geheel vol doet. De Kruisvaart voerde daarna een Passie spel op, dat in vele opzichten mooi was te noemen. Zeer mooi en goed gewaardeerd waren de nu volgende declamaties ook weer door Gezellen van St. Joseph „Goe= Vrijdag" van Guido Gezelle, „De Lijdens mis" en „Er is een Lam dat bloedt" van Ger. Wijdeveld. Na de pauze kwam de Graal met spel en religieuse dansen. In zeer vlotte opvol ging kwamen o.a. Opening, Miserere, In- troitus en Collecte uit de Mis van Palm zondag, Passieverhaal als dans en zang, Verbum Supernum gesloten door het Kruis- koor. Vooral de religieuse dansen en de zang van het koor, dat onder leiding van den heer W. J. Mizee stond, was van groote schoonheid. De betooning van het Kruis- koor was minder mooi. De Senior van de St. Joseph Gezellen-vereeniging eindigde en daarmede ook zijn moeite volle toe wijding voor deze avond met het Paasch- lied van Gerard Wijdeveld en net Konin- ginnelied van Guido Gezelle. Dit werk vol deed zeer goed. Het publiek was zeer aandachtig en Pas toor Klaverweijden dankte alle medewer kers, die zoo schoon het heerlijke Paasch feest in de parochie hebben voorbereid. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdat 23 Maart 1937 Hooge Prijzen a 1500.— 3639 1000.— 10143 16341 400.— 1919 3442 7537 200.— 1392 3152 8924 12574 100.— 3371 5307 6545 8215 9648 12659 13316 18316 Prijzen van 20. 80 134 171 185 197 236 252 279 312 363 407 414 416 418 421 496 503 510 519 520 561 574 602 646 660 662 680 691 692 781 796 827 837 850 935 947 978 983 1037 1045 1091 1098 1126 1176 1203 1206 1207 1236 1240 1273 1298 1301 1319 1352 1356 1357 1462 1467 1473 1488 1495 1536 1562 1610 1626 1629 1699 1715 1754 1773 1776 1812 1848 1354 1914 1918 1967 1974 2025 2051 2076 2035 2136 2173 2185 2193 2206 2255 2307 2327 2346 2418 2434 2488 2512 2513 2533 2545 2570 2610 2719 2722 2748 2786 2800 2815 2836 2911 2927 2932 2933 2944 3002 3030 3039 3089 3114 3143 3146 3188 3194 3231 3318 3319 3337 3343 3351 3361 3400 3444 3445 3464 3507 3510 J523 3524 3538 3549 3633 3638 3760 3789 3806 3845 3914 3917 3925 3974 3977 3979 4008 4053 4092 4084 4141 4153 4170 4218 4249 4293 4301 4313 4346 4359 4431 4439 4519 4525 4537 4530 4599 4303 4619 4621 4529 4582 4698 4701 4703 4327 4829 4904 4939 4952 4956 4934 4935 4998 5010 5079 5141 5155 5165 5183 5247 5261 5269 5282 5318 5422 5432 5518 5553 55S8 5619 5634 5741 5753 5823 5850 53S6 5883 6036 6047 6064 6114 6117 6145 6223 6264 6337 6354 6355 6377 6396 6510 6511 6516 6558 6579 6609 6619 6640 6648 6707 6724 6763 6802 6815 6817 6860 6832 6897 6928 6954 6959 7026 7123 7129 7167 7188 7279 7280 7291 7304 7350 7355 7357 7383 7386 7453 7466 7515 7561 7608 7626 7644 7725 7746 7767 7770 7773 7789 7813 7818 7871 7875 7877 7894 7893 7904 7954 8018 8031 8049 8118 8152 8156 8172 8271 8316 8339 8404 8445 8464 8597 8607 8S81 8638 8802 8871 8883 8890 8921 8955 8958 8068 9026 9036 9087 9123 9145 9186 9198 9206 9218 9240 9271 9310 9313 9324 9333 9425 9434 9438 9447 9457 9474 9518 9528 9532 9545 9552 9570 9611 9678 9788 9797 9821 9824 9839 9850 9855 9887 9900 9967 9992 10010 10033 10081 10083 10136 10198 10207 10225 10249 10286 10292 10303 10315 10344 10345 10357 10405 10427 10428 10439 10150 10501 10519 10557 10605 10641 10663 10684 10749 10767 10319 10832 10850 10872 10901 10923 10952 10970 11002 11059 11060 11078 11086 11087 11152 11165 11174 11194 11203 11225 11329 11423 11506 11556 11571 11586 11587 11595 11608 11610 11619 11620 11694 11734 11764 11774 11828 11833 11853 11861 11966 11968 12036 12109 12110 12154 12164 12240 12264 12236 12295 12319 12339 12342 12348 12432 12464 12576 12586 12597 12611 12729 12777 12826 12853 12868 12869 12915 12939 12971 13034 13054 13074 13078 13111 13120 13152 13163 1316S 13183 13189 13193 13199 13202 13380 13395 13415 13416 13464 13476 13597 13605 13612 13623 13652 13700 13737 13739 13757 13853 13857 13873 13238 13956 14014 14024 14042 14092 14127 14148 14182 14203 14289 14309 14326 14338 14408 14453 14533 14613 14625 14633 14682 14753 14754 14767 14314 14829 14349 14862 14875 14945 14951 14991 14992 15020 15033 15113 15118 15124 15135 15242 15264 15301 15313 15345 15383 15409 15426 15469 15484 15514 15542 15565 15570 15577 15615 15653 15603 15680 15692 15694 15698 15721 15745 15758 15791 15792 15305 15835 15868 15877 15884 15917 15995 16001 16130 16144 16166 16187 16188 16236 16237 16258 16268 16306 16365 16381 16417 16447 16488 16493 16505 16514 16558 16573 16579 16634 16850 16660 16679 16706 16731 16749 16832 16833 16347 16887 16978 16999 17014 17030 17098 17110 17119 17128 17187 17224 17321 17324 17337 17353 17358 17379 17413 17428 17474 17497 17518 17524 17533 17552 17581 17619 17680 17695 17699 17707 17713 17732 17779 17792 17872 17938 17944 17962 17965 17991 18004 18048 18104 18112 18121 18122 18131 18133 18187 18288 18293 18359 18380 18445 18459 18465 18467 18487 18495 18509 18523 18554 18593 18649 18716 18734 18759 18787 18800 18814 18870 18906 18953 19030 19061 19086 19099 19111 19115 19188 19221 19285 19291 19341 19350 19390 19395 19563 19573 19632 19642 19692 1970G 19792 19793 19850 19860 19894 19940 19962 19965 19984 19990 19991 20028 20029 20030 20059 20079 20107 20147 20154 20179 20186 20243 20275 20321 20336 20352 20383 20450 20457 20458 20460 20488 20506 20517 20526 20536 20542 20547 20550 20575 20576 20590 20600 20643 20672 20686 20713 20800 20836 20845 20877 20899 20904 20993 Verbet. Ie klas, le lijst: 3733 m. z. 5733.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14