WOENSDAG 17 MAART 1937 Ut LEIUSCHE CUUKANT i'ERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK UIT DE OMGEVING H1LLEGOM. Groote Landstormavond. Gisteravond werd in de Concertzaal van Hotel „Flora" een groote samenkomst gehouden van de Afd. Hillegom van den Bizonderen Vrij- willigen Landstorm. Vrijen toegang hadden allen, die met het doel van dit Instituut instemmen. De avond werd geopend met het staande zingen van het eerste couplet van het „Wilhelmus". Hierna sprak Weth. J. O. Vermeer als voorz. der plaatselijke Landstormcommissie een kort openings woord. Hij deelt mee, dat de Burgemees ter en mevrouw Pont door omstandigheden niet tegenwoordig kunnen zijn. Spr. roept alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bizonder Overste Boot, Majoor Borst, Weth. Klaver, mr. Peek en de plaatselijke Geestelijkheid. Vervolgens memoreert spr., dat het embleem van den Landstorm een arbeider met schop en geweer is, hetgeen hier op realistische wijze werd voorge steld. Deze vergadering bedoelt propagan da te maken voor den B.V.L. en voor hem te demonstreeren. Vervolgens bracht de plaatselijke leider, de heer J. van Roode, een kort verslag uit, waarin hij uiteen zette, wat de Land storm is en waarvoor hij dienen moet. Dit jaar zjjn er circa 20 schietoefeningen ge houden, die een bevredigend resultaat op leverden. De finantieele positie is van dien aard, dat indien er geld noodig is, bij de ingezetenen aangeklopt moet worden. Dit jaar gaven zich 12 nieuwe vrijwilligers van de jongste lichtingen als lid op. Spr. dankt de leden voor hun trouwe opkomst en hij verzekert den pl.verv. commandant van het V.L.S.K., dat de Hillegommers zich naast hun commandant zullen scharen ter verde diging van het wettig gezag, de Koningen en haar Huis. Majoor H. J. Bangert komt thans ter ver gadering en wordt door den voorz. hartelijk welkom geheeten. Daar Comm. Boot door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn, reikte Majoor Borst met eenige toepasse lijke woorden de brevetten aan Koning- en Scherpschutters uit. Dat er zulk een groot aantal is, is zeker een compliment voor den plaatselijken leider. Het brevet van Ko- ningschutter ontving de heer Th. A. v. d. Reep; dat van Scherpschutter de heeren H. Markman, P. Engel, A. A. Goemans, J. van Roode, H. Runia, J. Warmerdam, W. Lem mers, A. en H. Potman, P. A. Boon, J. v. d. Lans, H. J. Jansen, J. Berkhout, J. de Groot, G. Schrama, S. J. de Haan, V. Se- gers, G. L. van Leeuwen, J. Smits en A. Bonsing. De heer v. d. Reep dankte na mens allen den plaatselijken leider voor diens eminente leiding. Hierna werd het woord gegeven aan Ma joor H. J. Bangert, Vlootaalmoezenier te Den Helder. Spr. noemt de B.V.L.-man- nen rare menschen: zij geven zich voor een zaak, waarvan zij hopen, dat ze nimmer ten uitvoer behoeft te worden gebracht. Het negatief doel is bidden, dat het nooit zoover komt; het positieve doel is werken, werken om zooveel mogelijk leden voor den B.V.L. te .krijgen. Het is noodzakelijk, het heilig enthousiasme voor deze zaak zoo hoog mogelijk op te voeren en elkander hierin te versterken. Doel is ook om voor de medeburgers een organisatie te vormen, die gerust stelt bij e.v.t. relletjes, desnoods het leven daarvoor offerend. Aan ons hecht Oranje-fundament wordt door andere groe pen geknaagd; er is nog haat tegen het gezag en tegen het Huis van Oranje; daar om heeft het Vorstenhuis de liefde van den B.V.L. noodig. De duizenden B.V.L.-man- nen wijken voor niets. Zij schijnen over bodig, doch zij kunnen noodig zijn, het geen God genadiglijk verhoede. Mochten offers gevraagd worden, dan zal blijken, dat geen instituut zoo verknocht is aan het Oranjehuis als juist de B.V.L. Inmiddels waren ds. Voorsteegh en Kapt. Karres ter vergadering gekomen; de voorz. heette hen hartelijk welkom. Na een korte pauze voerde Pastoor Kusters van- St. Mar- tinus namens de plaatselijke Geestelijkheid het woord. Spr. zegt, dat menschen van Ge loof menschen van Gezag zijn en zulks moeten wij in het bizonder in dezen tijd daadwerkelijk toonen. Het is een der hoog ste idealen, pal te staan voor Vaderland en Vorstin. Kapt. Karres sprak hierna nog een kort propagandistisch woord, in het bizonder tot de dienstplichtigen. Hierna reikte hij aan den heer v. d. Reep het insigne van Koning- schutter uit, hetwelk bij feestelijke verga deringen gedragen mag worden, terwijl namens de leden van den B.V.L. aan mevr. v. d. Reep een schitterende bloemenmand werd aangeboden. Ten slotte sprak ds. Is. Voorsteegh van Den Haag nog een opwekkend woord. Het mooie van den B.V.L. vindt spr., dat er al toos een goede sfeer heerscht. Ondanks de verschillende richtingen staan de man nen schouder aan schouder om het Gezag te handhaven en de vrijheden te verdedigen. Het toont den binnen- en buitenlanders, dat er in het corps van 88000 man pit zit. Men i3 paraat; het is een schitterende taak. Het buitenland benijdt ons onze rust en onze orde. Wij moeten God daarvoor dankbaar zijn. Spr. memoreert het huwe lijk onzer Prinses: hoe enthousiast was toen het Nederlandsche volk! Wij staan pal voor ons Vorstenhuis en dulden geen dwinge landij. Onze Koningin regeert bij de gratie Gods en niet bij de gratie van Mussert. Dat nooit. (Applaus). Hierna dankt de voorz. allen, die hebben medegewerkt, om dezen avond te doen slagen, in het bizonder de Chr. Gem. Zang- vereeniging „Asaf', die op zulk een ver dienstelijke wijze eenige liederen ten ge- hoore bracht en den pianist, den heer G. Troost. Op verzoek van een drietal dames heeft hij erin toegestemd, dat er aan de deur een collecte gehouden zal worden voor een vaandel. In de Commissie zijn benoemd de heeren Th. A. v. d Reeu, H. Runia, J. van Roode, A. van Zanten en Notaris D. Lod der (penningm.). Na het zingen van „Mijn schild en mijn betrouwen" verklaarde de voorz. deze vergadering gesloten. NOORDWIJK. Goedkoope electriciteit voor winkels. Zooals men zich zal herinneren, besloot de raad in Maart 1935 tot invoering van een speciaal winkeltarief voor het electriciteits- verbruik, zulks voor den tijd van 2 jaren. Deze maand vervalt dus dit raadsbesluit. De praktijk heeft uitgewezen, dat het winkeltarief in alle gevallen waarin het werd toegepast (n.l. in pl.m. 28 gevallen), een financieel voordeel voor den verbrui ker heeft opgeleverd. B. en W. stellen den raad dan ook voor om dit speciale tarief wederom voor den tijd van 2 jaren te con- tinueeren. Evenwel, omdat dit tarief op de eerste plaats gebaseerd is op de gedachte, dat de prijs per k.w.h. lager zij naarmate het ver bruik stijgt, aarzelen nog tal van winke liers, in het bijzonder de kleine verbrui kers, electriciteit volgens dit tarief te be trekken. B. en W. hebben daarom naar middelen uitgezien om van deze categorie van win keliers het winkeltarief aantrekkelijker te maken. Zij stellen daarom den raad thans voor aan die verbruikers een garantie te geven, dat bij invoering van het winkelta rief niet meer dan een bepaalden gemid delde prijs per verbruikte k.w.h. in reke ning wordt gebracht. B. en W. geven den raad in overweging deze garantieprijs te stellen op: 13 ct. per k.w.h. bij een jaarver bruik van 0 tot 100 k.w.h.; 16 ct. bij idem van 101 tot 150 k.w.h.; 18 ct. bij idem van 151 tot 200 k.w.h.; 19 ct. bij idem van 201 tot 300 k.w.h.; 20 ct. bij idem van 301 tot 400 k.w.h.; 21 ct. bij idem van 401 tot 500 k.w.h. Deze categorie van winkeliers betaalt dus in den loop van het jaar het electrici- teitsverbruik volgens de bestaande winkel- tariefsregeling, dat is dus een vastrecht per maand, waarvan de grootte afhankelijk is van de capaciteit der installaties 12 per maand per k.w.h.), en een vastrecht van 5 ct. per verbruikte k.w.h. Blijkt even wel aan het eind van het jaar, dat bij toe passing van het winkeltarief de gemiddel de stroomprijs hooger was dan de boven genoemde prijzen, dan heeft er met den verbruiker op de basis van deze prijzen een verrekening plaats. Door deze regeling ver wachten B. en W. vooral van de zijde der kleine winkeliers meer interesse om elec- trischen stoom volgens het winkeltarief te betrekken. OEGSTGEEST. Professiefeest. Vrijdag 19 Maart hoopt de eerw. Zuster Columba in Huize Duin- zigt, Oegstgeest, haar 25-jarig professie- feest te herdenken. RIJNSBURG. Bloemenhandel. In de maand Januari werd aan de veiling „Flora" bruto geveild een bedrag van 137.397.38.Dat is een vermeerdering tegenover de maand Ja nuari van 1936 van 12.127.99, toen voor 125.269.39 werd geveild. SASSENHEIM. Beekpolder. Dindsdag werd in Hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim de ver gadering van stemgerechtigde ingeladen van bovengenoemde polder gehouden, on der voorzitterschap van den heer C. J. Rot teveel. Vertegenwoordigd waren ingelan den, die konden uitbrengen 23 stemmen, terwijl het maximum aantal stemmen be draagt 56. De secretaris, de heer P. Pot man, las de notulen der vorige vergade ring. Bij monde van den heer G. Dannijs deed de Commissie tot het nazien der re kening 1936 en der begrooting 1937 mede- deeline, dat het een en ander in orde is be vonden. Hierna werd de rekening 1936 vast gesteld als volgt: Aan inkomsten 1630.73 en aan uitgaven 830.92, batig saldo der halve 799.81. De begrooting voor 1937 door het bestuur ontworpen op een inkomst en uitgaaf tot een bedrag van 2555.99 werd met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld. De omslag voor 1937 werd vastgesteld op 9.— per H.A. (gelijk aan de omslag voor 1936). De zekerheidstelling voor den penningmeester werd hierna vast gesteld. In de vacature C. J. Rotteveel, werd tot poldermeester gekozen de heer C. J. Speelman te Sassenheim. Besloten werd toe te treden tot den Provincialen Water- schapsbond. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandeiijksche vergadering, onder voorzitterschap van den heer Polderman. Hierop werd het woord gegeven aan ir. Volkersz uit Lisse, die een lezing hield over Amaryllus-cultuur. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een dankbaar gebruik gemaakt. Alle vragers werden tot volle tevredenheid door spr. beantwoord. Door den voorzitter werd, nadat ook deze den heer Volkersz dank had gebracht voor zijn interessante avond, gesloten. Voorzitter is de Burgemeester. Tegen woordig zijn alle leden behalve de heer Oppelaar, die verhinderd was. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd vastgesteld. Hierna doet de voorzitter mededeeling van eenige ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Voorts zegt de voorzitter, dat hij met eenige fabrikanten overleg gepleegd heeft inzake parkeergelegenheid voor auto's bij de fabrieken; spreker hoopt dat een op lossing gevonden zal kunnen worden. Dan vindt na toelichting door den voor zitter de vaststelling plaats van de ver goeding art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de Ned. Herv. school alhier over de jaren 1934 en 1935 De kosten per leerling bedroegen resp. 9.74 en 11.24, terwijl de vergoe dingen over genoemde jaren worden vast gesteld op 1411.99 en f 1584.85. Over 1934 is door het schoolbestuur teveel genoten 208.53, terwijl over 1935 87.69 te weinig is ontvangen. Het kohier straatbelasting dienst 1937 wordt na toelichting door den voorzitter vastgesteld op 1893.26 met een totaal aan tal aan geslagen en van 189. Voorts is ingekomen een circulaire van den Minister van Sociale Zaken inzake extra-hulp aan werkloozen over 1937 (steunvereening B). De voorzitter zegt, dat het Rijk voor 1937 een bedrag ad 3.30 be schikbaar stelt per werkloozen voor de ver strekking van kleeding, dekking en schoei sel, mits de gemeente een bedrag ad 2 per werklooze beschikbaar stelt een en an der berekend naar een gemiddeld aantal werkloozen van 67; dit komt voor de ge meente neer op 134.Spreker moet hier aan nog toevoegen, dat het in het voor nemen ligt van den Minister een gedeelte in natura te verstrekken. Waar hieraan echter bezwaren verbonden zijn, zooals maten van kleeding en schoeisel en het uitschakelen van den middenstand, hebben B. en W. echter krachtig gepleit bij den Minister voor uitsluitend uitkeering in geld. Het gevraagde bedrag wordt hierna z.h.st. toegestaan. Aankoop van een motorspuit. Punt 6. Aanvrage creöiet voor den aan koop van een mo torspuit met toebehooren. De voorzitter geeft hieromtrent een uit voerige toelichting, waaraan wij het vol gende ontleen en: B. en W. hebben een nauwkeurig onder zoek ingesteld naar de mogelijkheid om voor deze gemeente een tweewielige motor spuit aan te schaffen, waarbij zij overwo gen, dat wel is waar in de gemeente brand- kranen aanwezig zijn, doch daarop slechts een slang kan worden bevestigd, terwijl dan nog niet voldoende water wordt ver kregen fen de druk niet te veel kan worden opgevoerd, in aanmerking nemende het tamelijk oude buizennet. Het is wel zeer on aangenaam in tijden als deze een voorstel te moeten doen tot uitbreiding van het brandweermaterieel, doch anderzijds kun nen en willen B. en W. niet de verant woording dragen, mede indien zij voor oogen houden, dat een ernstige brand in een der fabrieken kan beteeken en een uit breiding der werkloosheid, welke reeds zoo ernstig is. Ook hebben Ged. Staten reeds eerder aangedrongen op aanschaffing van een motorspuit. In aanmerking nemende, dat in deze gemeente momenteel wekelijks meer dan 500.aan werkloozensteun uit gekeerd wordt, mag niet worden nagelaten een noodzakelijke uitgaaf te doen, welke plm. 300.per jaar met zich meebrengt. Nog steeds is geen overeenkomst tot on derlinge hulpverleening met de gemeente Leiden tot stand gekomen, terwijl de ge meente Alphen zich in afwachting dier regeling wel is waar bereid verklaard heeft tegen een bepaald tarief hulp te verleen en bij brand, welke hulp zoo noodig gaarne zal werden aanvaard, doch dat uit een gehou den bespreking reeds is gebleken, dat op een overeenkomst met Leiden niet zal be hoeven te worden gerekend, indien niet eerst deze gemeente zelf voorzien heeft in behoorlijke voorziening van het brand- bluschmaterieel. Uitbreiding van het ma terieel behoort absoluut gepaard te gaan met reorganisatie van de brandweer. B. en W. staan daarbij op het standpunt, dat voor de bediening van de motorspuit een kleine kern behoorlijk geschoold per soneel zal moeten worden aangewezen. Voor de aanschaffing van een motorspuit zal door de plaatselijke brandverzekerings- vereeniging een subsidie worden verleend groot 50C.De kosten van een tweewie lige motorspuit moeten worden gesteld op 2000.en die van verder materieel op 500.tesamen 2500.zoodat een be drag ad 2000.— voor rekening van de ge meente blijft. Voor kosten van een regel matig deskundig toezicht op de fabricage enz. wilien B. en W 25.— uittrekken. Tenslotte willen zij er op wijzen, dat de uitgaaf van 2000.welk bedrag natuur lijk niet uit den gewonen dienst kan wor den betaald, geen oorzaak kan zijn, dat tot belastingverhooging moet worden overge gaan. In 1938, indien blijkt, dat de uitgaven voor bestrijding der werkloosheid enorm veel hooger zijn geworden dan voor 1937 werd geraamd, zal ongetwijfeld het maxi mum aantal opcenten, dat is 200, op de Per- soneele belasting moeten worden geheven. Een uitgaaf van plm. 300.per jaar is daarop vanzelfsprekend van geenerlei in vloed. Belastingverhooging komt er toch. Het ligt in. de bedoeling voorloopig geen geldleening aan te gaan, doch de kosten te financieren uit eigen middelen, waardoor besparing van rente verkregen wordt. De heer van Vegten vraagt of verhoo ging van opcenten personeele belasting dus tóch zal moeten plaats hebben onafhanke lijk van de aankoop van een motorspuit, waarop de voorzittei antwoordt, dat zulks zeker het geval zal zijn Immers in 1937 zal naar schatting 18000.steun moeten worden betaald hetgeen 3000.hooger is dan geraamd werd, terwijl de gemeente bovendien jaarlijksch 1300.minder Rijksuitkeering uit het Gemeentefonds ont vangt. De heer de Jong informeert naar de or ganisatie van de brandweer en of het per soneel ook verzekerd wordt. De voorzitter zegt, dat een en ander nog nader moet worden uitgewerkt, doch dat het in de bedoeling ligt een kern van 5 man goed onderlegd personeel aan te stellen, die een cursus moeten doorloopen en regel matig moeten oefenen Verzekering van het personeel is reeds nu het geval. De heer Lieverse spreekt zijn voldoening over het voorstel van B. en W. uit en brengt dank aan de onderlinge brandweermaat schappij voor de toegezegde subsidie ad 500.Spreker vraagt nog of er een rege ling met Hazerswoude is getroffen over eventueele hulpverleening bij brand aan den Rijndijk. De voorzitter zegt, dat reeds een voor- loopige overeenkomst is getroffen, dat beide gemeenten onderling hulp verleenen. Het gevraagd crediet wordt hierna z. h. st. verleend. Een gebouwtje voor de distri butie van levensmiddelen. Punt 7. Aanvrage crediet voor een ge bouwtje bestemd voor de distributie van levensmiddelen enz. De voorzitter licht dit punt nader toe. Het ligt in de bedoeling een houten gebouwtje te plaatsen in den tuin van het Raadhuis, waarin de distributie van levensmiddelen, welke steeds uitgebreider wordt, kan ge schieden. Ook het stempelen en de uitbe taling kan daarin plaats hebben. De garage kan niet langer voor dat doel gebruikt wor den, daar deze benoodigd is voor teveel andere doeleinden. B. en W. vragen voor dit gebouwtje, hetwelk uitneembaar ge maakt zal worden, een crediet van 300. De heer Lieverse vraagt of de garage bij de dokterswoning daarvoor niet geschikt is en vreest, dat de levensmiddelen in een houten gebouwtje in den zomer vlugger aan bederf onderhevig zijn dan in een steenen gebouw. De voorzitter merkt op, dat de garage te ver van Secretarie verwijderd is, hetgeen niet wenschelijk is. Wat het bederf aan gaat zegt de voorzitter dat de groenten direct vernietigd moeten worden na afloop der distributie, terwijl de andere voorraden zoo noodig in de garage kunnen worden bewaard. De heer van Vegten vestigt er nog de aandacht op, dal de distributie ook door tusschenkomst van den middenstand kan geschieden. De voorzittei zegt. dat zulks ook reeds is overwogen, doch dat hieraan zulke be zwaren verbonden zijn, dat dit praktisch niet doenlijk is. De winst is zoo gering, dat hiervoor geen animo voor gevonden zal worden. Ook dit crediet wordt hierna z.h.st. toe gestaan. Eenige pensioengrondslagen worden over eenkomstig de concepten vastgesteld, ter wijl besloten wordt het voordeelig koers verschil ad 60.netto van de verkochte obligatiën van het brugbedieningsfonds te beleggen bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Op een tweetal reclames hondenbelasting wordt besloten aan P. Bervoets voor 1937 een half jaar restitutie te verleenen ad 1.50 en aan C. N. J. Koot voor 1936 2.50 en voor het 2e halfjaar 1937 2.50. Tenslotte worden na toelichting door den SLIM EN ZOON. WEINIG BEWERKELIJK..., EN TOCH GOED. door MARTINE WITTOP KONING. Niet veel tijd voor de bereiding van het middagmaal? Dat kan voorkomen! Een drukke dag in. de schoonmaak, een Woensdag- of Zater dagmiddag als met de kinderen gewandeld wordt, een mooie voorjaarsdag, die zich juist voor een uitstapje naar buiten leent. het zijn alle voorbeelden van gevallen, waarin het warme middagmaal in 't ge drang kan komen. Iets warms kan nog wel vlug op tafel worden gebracht, maar of da>t „iets" vol doet aan de eischen van voedzaamheid dat is een andere kwestie. Toch is die kwestie wel op te lossen, zelfs op verschillende wijzen. Een portie sla (veldsla, kropsla of ge snipperde andijvie) kan reeds van te voren zijn schoongemaakt, gewasschen en op een vergiet gezet; als we daar het gewone sla- sausje van olie, azijn (of citroensap), zout, aroma en misschien wat mosterd of peper doormengen, dan is onze groente in een. oogen-blik op tafel. Warme aardappelkoekjes vallen altijd in den smaak bij deze koude groente; zij zijn vlug in de koekepan gebakken en ze kun nen, wat voedzaamheid betreft mits voorzien van geraspte kaas in hun ééntje de rol overnemen van den gebruikeiijken maaltijd. Het komt dan hierop neer, dat we in hoogstens 1/2 uur een middagmaal op tafel brengen, waarop werkelijk geen aanmer king valt te maken. Of een ander geval; we zijn van plan om als groente de gemakkelijk schoon te maken en vlug gaar te koken bloemkool te geven, waarbij we spoedshalve een aanvulling ach terwege moeten laten, welke een vrij lange bewerking vraagt. Laten we in zoo'n geval door de bloem- koolsaus, die we toch moeten klaarmaken, eenvoudig flink wat geraspte kaas roeren (2 opgehoopte eetlepels per persoon); de melksaus wordt er pittiger door en het ge recht brengt de voedingswaarde mee, die we noodig hebben. Of nog een ander voorbeeld; we hebben een dag van te voren al op de drukte ge rekend en voor een dubbele portie aardap pelen gezorgd. We maken die, terwijl ze nog warm zijn (dan gaat 't gemakkelijker) tot een purée, onder toevoeging van flink wat melk en van weer een paar lepels ge raspte kaas per persoon; we doen de purée dan in een vuurvasten schotel en we heb ben den volgenden dag er slechts wat boterklontjes op te leggen en den schotel een half uur in den oven te zetten om lek ker warm en bruin te worden. Geven we daarbij een groente, die ook in een half uur klaar is (in dezen tijd van 't jaar misschien spruitjes, koolraap of lof), dan zal weer een in alle opzichten voldoende middagmaal.ijd op tafel komen, waarvoor de huisvrouw zonder zich te haasten slechts een half uur hesft noodig gehad. In al de genoemde gevallen kan misschien nog „iets toe" worden gewenscht. Dat laten, we dan voor deze gelegenheid eenvoudig bestaan uit rauwe vruchten: een sinaas appel, een banaan of een appel. Vermoedelijk zullen mijn raadgevingen ook zonder de toevoeging van bepaalde.re cepten wel gevolgd kunnen worden? Al leen van de aardappelkoekjes wil ik de be schrijving door een recept verduidelijken. Aardappelkoekjes (4 personen). 500 G. (1 pond) koude gekookte aardap pelen, 2 eieren, 8 opgehoopte eetlepels ge raspte kaas, 1/2 d.L. melk, wat nootmus kaat, desverkiezend een fijngeraspt uitje, ongeveer 60 G. (3 afgestreken eetlepels) boter. Wrijf of maal de aardappelen fijn; ver meng ze met de eieren, de kaas, de melk en de kruiden tot een stevig deeg. Vorm daar van balletjes, druk ze wat plat en bak ze in de koekenpan met de heete boter aan weerskanten mooi en knappend. voorzitter nog vastgesteld eenige besluiten model D tot wijziging der begrootingen diensten 1936 en 1937. Rondvraag. De heer de Jong informeert naar de cur sus voor jeugdige werkloozen te Leiderdorp. De voorzitter zegt, dat deze wegens gebrek aan belangstelling niet doorgegaan is. De heer van Vegten vraagt of de voor zitter nog iets naders kan mededee-len, in zake den B-weg. De voorzitter zegt, dat de gemeente waarschijnlijk in aanmerking zal komen voor een Rijksbijdrage voor de ter- tiare wegen. De indeeling van den Lagen- waard als A-weg levert groote bezwaren op, zoodat deze zaak nog in bespreking is. Hierna sluiting. 225. De negers namen den Professor en Pietje mee en lie ten hem een rijsthalm zien. Kijk eens, zei de opperste men- scheneter, dat is rijst. Wij eten hier nooit wat anders en nu zul jij ook niets anders meer te eten krijgen. 226. Een half uur later bracht de negerkok een schaaltje rijst voor den professor. Moet ik'dat opeten? vroeg de heer Slim. Dat doe ik niet, ik lust geen rijst. PROFESSOR

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10