DINSCAG 16 MAART 1937 UE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 1 DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige Zuid-Oostelijke tot Zuide lijke wind. Toenemende bewolking, tijde lijk regen, aanvankelijk zachter. Hoogste barometerst: 769.9 te Zürich. Laagste barometerst.: 740.5 te Valentia. Het hoogedrukgebied in het Zuiden nam toe, maar trekt vrij snel Oostwaarts. De vorige depressie neemt in de Oostzee af, de nieuwe is onder de 730 m.m. diep ge worden en geeft in Ierland en het Kanaal reeds groote barometerdalingen. In Scan dinavië bleef de vorst afnemen, het dooi- gebied breidde zich over Finland uit, er valt nog vrij veel sneeuw. Op het vaste land was de nacht helder en koud, maar schijnt nu de zon krachtig, in Oost-Duitsch- land vallen nog sneeuwbuitjes. In de Al pen zijn de hoogere toppen wolkenvrij met strenge vorst, in de dalen heerscht lichte dooi. De nieuwe depressie geeft reeds regen van Ierland tot Brittagne en Zuidelijken tot Zuid-Oostelijken storm in het Kanaal, in Schotland en Engeland kwam tijdens de opklaring zelfs matige vorst voor, in den loop van den dag zal het slechte weer ook daar doordringen. In onze omgeving is toenemende bewolking met regen en stormachtigen wind te wach ten, aanvankelijk wordt het veel zachter. LUCHTTEMPERATUUR. 8.3 gr. C. HOOG WATER. Van Dinsdagnamiddag 6.34 uur tot Woensdagmorgen 5.42 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 17 Maart voorm. 5.40 en nam. 6.04 uur. Eén nieuwe taal In de dagbladpers circuleerde korten tijd geleden een bericht, waarvan de in houd melding maakte van het streven van een groep Engelsche en Australische ge leerden. om een nieuwe taal samen te stel len, welke in alle landen der wereld naast de moedertaal als hulptaal zou geleerd en onderwezen worden, om het mogelijk te maken dat vertegenwoordigers en groepen van diverse natieën, wanneer zij met elkan der vergaderden en congresseerden om over de groote vraagstukken van onzen tijd te beraadslagen, elkander beter als lot nu toe. konden begrijpen en verstaan. In verband met het zeer belangrijke feit dat dit jaar van 1—6 Augustus in Den Haag het 19e Internationaal Congres van de Katholieke Esperanto beweging zal plaats hebben, kan het zijn nut hebbsn eens te wijzen op de belangrijke plaats welke het Esperanto als wereld-hulptaal reeds inneemt. De taal welke in bovenstaand persbe richt door enkele hooggeleerde heeren gevraagd wordt, bestaat reeds ongeveer 50 jaar, en werd samengesteld door de Pool- sche geleerde Dr. Zamenhof, nl. het Espe ranto. En dat deze hulptaal het werkelijk ..doet", om de omgangsmogelijkheden tus- schen de volkeren onderling te helpen be vorderen, moge onderstaande regels be wijzen. Wij doen slechts een ruwe greep uit de vele bewijzen, die voorhanden zijn. Op dit oogenblik zijn reeds een 10000 boeken in het Esperanto verschennen, niet alleen vertaalde werken, maar ook vele origineele. Over de geheele wereld wordt de actie voor deze taal levendig gehouden en be vorderd door een kleine 2000 tijdschriften, die uitgewisseld door de diverse landen, overal begrepen en gelezen worden. Handel en industrie maken er een dank baar gebruik van en de grootste firma's uit alle landen verzenden brochure's en prospecti in het Esperanto. De prachtige werkjes, keurig geïllus treerd, door de ministerie's en vereenigin- gen voor toerisme en vreemdelingenver keer u i t alle werelddeelen over alle werelddeelen verspreid zijn legio. Om slechts enkele onderwijsinrichtingen te noemen: De Universiteit te Liverpool in Engeland, de Hooge Industrieschool te Mo- rakska-Ostrava in Tsjecho-Slowakije, het Meisjes-lyceum te Tokio in Japan onder wijzen het Esperanto als verplicht leervak. De Oostenrijksche spoorweggids geeft al zijn aanwijzingen ook in het Esperanto, terwijl een groep letterkundigen uit Bra zilië zich met een adres tot de regeering wendde, hetwelk door 12 staten onder steund werd, om de beste Braziliaansche R. K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". Buitengewone bijeenkomst, waarin zes nieuwe eereleden werden benoemd. De R. K. Studentenvereeniging „Sanctus Augustinus", alhier, hield gisteravond in de voor deze gelegenheid keurig gearrangeer de vergaderzalen van het Eigen Huis aan het Rapenburg een buitengewone bijeen komst. Op deze bijeenkomst werden de zes nieuw benoemde eereleden, nl. prof. dr. J. A. J. Barge, prof. dr. C. C. Berg, prof. dr. E. A. D. E. Carp, prof. dr. W. H. Keesom, prof. dr. R. R. Welschen O.P. en dr. P. J. M. Niemer op plechtige wijze ge ïnstalleerd. Toen het bestuur van „Sanctus Augus tinus" met prof. Mgr. P. G. Groenen, thans eerelid en oud Unie-moderator en oud-mo derator der vereeniging, met de hooge gas ten binnen kwamen, zongen de talrijk aanwezige dames en heeren studenten het „Vivat Academia, vivant Professores!" Daarna sprak de praeses der vereeni ging, de heer F. van Erckelens, het ope ningswoord. Hij riep den genoodigden een hartelijk welkom toe en zegde hun dar.k, dat zij gehoor hadden willen geven aan de lot hem gerichte uitnoodiging. Spr. wees er vervolgens op dat de aan bieding van dit eerelidmaatschap niet al leen beteekent een erkentelijkheid jegens degenen wien het aangeboden wordt, maar tevens een uitdrukking is van de eerbied en hoogachting voor het werk en het le ven van hen, die den student van heden zijn voorgegaan. Dan heette spr. in het bijzonder welkom prof. Groenen, die bereid was gevonden bij deze inauguratie het woord te voeren, hetgeen hij tevens mocht doen als oudste eerelid. Toespraak Prof. Groenen. Prof. P. G. Groenen wees erop. dat deze avond wel iets buitengewoons en van bij zondere beteekenis te beleven geeft. Spr. gelooft, dat de annalen der vereeniging nog nimmer hebben vermeld, dat op één avond zes nieuwe eereleden konden wor den geïnstalleerd. Het lijkt wel, of S. Augustinus haar tekort aan eereleden wil inhalen. Een bijzonder genoegen was het spr., dat hij was aangezocht hier te spreken, omdat hij door zulke nauwe en langduri ge banden met S. Augustinus verbonden was geweest. Die leden heeft mogen inaugureeren en nu zelfs eereleden en onder dezen, die als student hier zijn gekomen en door hem zijn* geinaugureerd als lid der vereeniging, met wie hij sindsdien altijd zeer nauw ver bonden is geweest. Spr. noemde dit een welkome, echt wel kome gelegenheid hartelijk en openlijk dank te zeggen voor hetgeen zij voor S. Augustinus gedaan hebben. Spr. noemde deze nieuwe eereleden voorts 'n duidelijke demonstratio ad oculos, wanneer ook van hen gezegd mag worden: homo nascitur ad laborem, de mensch wordt geboren om te werken. De echte geestesarbeid een plicht van ieder, doch vooral van den student, die moet woekeren met de hem geschonken talenten. Dezen plicht van geestesarbeid vragen ook de ouders, dat vordert ook de maat schappij, tenslotte vraagt ook het eigen geluk dit. Dankbaar wees spr. erop, dat de eere leden naast hun studie ook nog gelegenheid gehad hebben hun plaats in te nemen in de maatschappij; dat zij tijd en gelegenheid hebben gezocht en gevonden voor hun stu dentenvereeniging. Waar zij ieder student ten voorbeeld kunnen zijn, omdat hun studeeren niet gegaan is ten koste van hun geloof. In het verleenen van dit eerelidmaat schap ziet spr. ook een daad van erkente lijkheid jegens de Leidsche Alma Mater, wijl vijf der nieuwe leden hoogleeraar aan ae universiteit zijn. Van de studenten vraagt spr. vervol gens, dat zij hun dankbaarheid tegenover deze eereleden toonen om hetgeen zij vroe ger tot stand hebben gebiacht. Hetgeen de student van thans geniet, is te danken aan den strijd, dien zij vroeger gestreden hebben. Na erop gewezen te hebben, dat het eerelidmaatschap spr. zelf een buitenge wone vreugde biedt, ging spr. nog eens de persoonlijke verdienste van ieder lid af zonderlijk na en wist in welgekozen woor den uitdrukking te geven aan de gevoe lens van dankbaarheid van S. Augustinus tegenover ieder persoonlijk. Hierna las de praeses de inauguratie-for mule voor en werden de zes nieuwe eere leden in de rijen van S. Augustinus opge nomen. Dankwoord prof. Barge. Het Augustijnenlied en daarna het Io Vivat klonk uit tal van kelen en vervol gens sprak prof. Barge een dankwoord namens allen. Spr. zeide zulks liever aan werken in het Esperanto te vertalen en uit te geven. Het Katholieke deel van deze machtige wereldhulptaal-beweging, komt dezen zo mer als Internationaal Congres in Den Haag bijeen. Voorzeker een groote eer voor Nederland, en elke echte Nederlander zal zich verheugen dat zijn land voor dit doel is uitverkoren. Wij zullen onze lezers van dit groote ge beuren in al zjjn details op de hoogte hou den en komen te zijner tijd hierop nog terug. A. v. G. prof. Keesom te hebben willen overlaten, doch deze had op de van hem bekende apo dictische intonatie ge2egd, dat de mos eischte, dat Barge zou spreken, temeer nog wijl hij zoo lange jaren te Leiden woonde. Namens allen wilde spr. hartelijk dank zeggen voor de verleende onderscheiding, welke door allen op zeer beogen prijs wordt gesteld. Dat die onderscheiding ech ter alleen wordt toegekend om ieders per soonlijke verdiensten voor S. Augustinus, wilde er bij spr. niet in. Daarvoor is het verschil van elk hunner met degenen, die vroeger waren en nog zijn eereleden van S. Augustinus te groot. In dit verband wilde spr. wijzen op als 't ware gezegende namen van prof. de Groot, dr. v. Oppenraaij, Mgr. Aengenent, Mgr. dr. van Noort, namen verder van Ruys de Beerenbrouck en Aalberse, die samen met Struycken S. Augustinus heb ben gesticht. Dan wijst spr. wat vooral ook prof. Groenen als moderator der vereeni ging en als moderator der Unie is geweest, die 's morgens, 's middags en 's avonds gezwoegd heeft voor Augustinus en voor alle leden in het bijzonder. Wanneer de nieuwe eereleden dus niet- aan eigen verdiensten gedacht hebben, dan moeten zij er iets anders in zien. Spr. verklaart deze andere visie als volgt: dat allen nl. allereerst hierin zien 'n inscherpen van den plicht als katholieke hoogleeraren een zeer bij zonderen plicht te hebben te vervullen tegenover den ka tholieken student, volgens een devies, dat allen tot het hunne moeten maken: „Plus est en vous", daar is meer in u dan dat ge alleen in Leiden zijt om te studeeren. Daar is ook iets te beleven, een eigen per soonlijkheid te vormen. Doen de studenten dat, dan zullen de eereleden ook zeggen: „Plus est en nous", daar is meer in ons en zij zullen hun ver antwoordelijkheid als katholiek hoogleer- aan aanvoelen en verstaan. Tenslotte vraagt spr. allen hun vertrou wen den hoogleeraren te schenken, dan kunnen deze des te beter hulp verleenen. Met den wensch, dat S. Augustinus moge groeien en bloeien en toenemen in leden tal, sterker worden in innerlijke organi satie, besluit spr. zijn dankwoord en hij voegde eraan toe: Lang leve S. Augusti nus! Na het langdurig applaus dankte praeses Erckelens met enkele woorden en sloot deze bijzondere bijeenkomst. •EXAMENS PONTSCHOOL. Voor het examen steno-typen in de Ne- derlandsche taal (130 lettergr. per minuut), afgenomen door den Alg. Stenografen- Bond op 27 Febr. j.l., slaagden: de dames J. C. de Blanken, Zoeterwoude, M. Vriese- Voor steno-typen in de Fransche taal (130 lettergr. per minuut): Mej. L. E. T. Elink Schuurman, Wassenaar Voor kantoorstenograaf in de Nederland- sche taal (130 lettergr. per minuut): de heer A. Verstraaten. Voor machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): de dames O. L. Bresson, Jkvr. E. R. von Bülow, Oegst- geest, W. C. v. d. Kamp, Sassenheim, B. Kolderman, M. J. L. de Kruys, G Stut voet, Sassenheim en de heeren H. M. Breu- ring, N. Demmenie, Sassenheim, P. H. Janssen, J. de Leeuw, H. A. Mulder, W. A. L. van Schalk, C. H M Volwater, Roelof- arendsveen. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. VER. VOOR MUZIKALE OPVOEDING DER SCHOOLJEUGD. Verkiezing definitief bestuur. Gisteravond vergaderde in een der. za len van de „Harmonie' de afdeeling Lei den der Ver. voor Muzikale -opvoeding der Schooljeugd, welke geopend werd door den heer Leo Mens. Deze dankte dr.' de Jong die helaas, we gens drukke werkzaamheden, het voorzit terschap niet kon blijven waarnemen, voor het leiden der vorige vergaderingen. Spr. wees met een enkel woord op de le vensvreugd, die de muziek, in casu het „eenvoudig gezongen lied' aan de jeugd kan schenken. Hierop werd overgegaan tot de verkie zing van een afdeelingsbestuur. Het voor- loopig bestuur had voor de voorzitters functie bereid gevonden dr. J. W. Wiche- rink, o.a. auteur van een bundel Studen tenliederen. Deze werd met alg. st. geko zen. In het bestuur, waarin bij voorkeur twee vertegenwoordigers van het Middel baar en Lager Onderwijs moesten plaats nemen, werden benoemd de heeren Leo Mens, N. J .Swierstra, P. Brouwer en mej. Marie Velthuyzen. Nog werden verscheidene kwesties on der het oog gezien, o.a. het aanwijzen van een vertegenwoordiger op iedere school. Men keurde goed, de te volgen gedragslijn aan het bestuur over te laten. Ieder lid werd verzocht zooveel moge lijk propaganda voor de vereeniging te maken in eigen kring en eventueele plan nen bij het bestuur op te geven. Den heer Böseken, onderwijzer aan de Chr. Lagere School bij het Slachthuis werd verzocht t.z.t. met zijn klas een zangdemonstratie te geven, waaraan deze gaarne gevolg zal geven. De w.n. voorzitter, de her Mens, bracht den leden van het voorloopig co mité dank voor de door hen verrichte werkzaamheden, verleend bij de totstand koming der afdeeling, waarna de verga dering gesloten werd. DE NIEUWE WERKINRICHTING VOOR BLINDEN GEOPEND. In de voormalige bewaarschool aan de Groenesteeg. Gistermiddag heeft in tegenwoordigheid van verschillend gemeentelijke autoritei ten de officieele opening plaats gehad van de nieuwe werkinrichting voor blinden, welke thans is gevestigd in de voormalige bewaarschool aan de Groenesteeg alhier. Hierbij waren o.m. aanwezig de wethou ders J. J. van Stralen en W. Verwey, de gemeentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijen, verschillende raadsleden en leden van de Commissie van Beheer, het be stuur van den Leidschen Blindenbond en de heer Joh. v. d. Berg, propagandist van den Ned. Blindenbond. De nieuwe werkinrichting is gehuisvest in drie lokalen van het schoolgebouw, wel ke door den dienst van gemeentewerken zoo goed mogelijk voor dit doel zijn inge richt. De werkzaamheden zullen voorloopig bestaan uit borstelmaken, stoelmatten en vloermatten vervaardigen, terwijl het voorts in de bedoeling ligt in de toekomst ook over te gaan tot weven. De leider der nieuwe inrichting is de heer C. Mizee, die een nieuwe werkmetho de zal toepassen en alle arbeiders zelf hier voor zal onderrichten. Daarom zullen de werkzaamheden welke morgen aanvangen, slechts met drie arbeiders beginnen, ter wijl er later in totaal elf te werk gesteld kunnen worden. De presidente van de Commissie van Be heer, mevr. C. de Cler-de Bruyn, heette alle aanwezigen hartelijk welkom, zij dankte het gemeentebestuur en in het bijzonder het College van B. en W. voor de verleen de medewerking en zegde den dienst van Gemeentewerken dank voor het in orde brengen der lokalen. De heer J. J. van Stralen, wethouder van Sociale Zaken, sprak hierna de officieele openingsrede uit. Hij wees erop. dat het Gemeentebestuur gaarne zijn medewerking had verleend om de opening dezer nieuwe werkinrichting te bespoedigen, nu het reeds een jaar geleden was, dat de oude in richting moest wordën gesloten. Het ge meentebestuur deed zulks te gaarne, wijl de sympathie voor dit mooi sociaal werk zeer groot is. Immers, het betreft hier hulp aan menschen, die iets moeten missen, wat zelfs de armsten onder de armen be zitten: het licht der oogèn. De blinden zelf willen bovendien gaar ne werken, verlangen zelfs geen liefdadig heid, doch dat neemt niet weg, dat slechts door aller sympathie en medewerking de inrichting kan blijven bestaan en rendee- ren. Het gemeentebestuur heeft daarop goede hoop. De Commissie van Beheer zal het zich met den bedrijfsleider tot haar plicht rekenen de levensvatbaarheid der inrichting aan te toonen. Kan de inrichting dus verzekerd zijn van de daadwerkelijke medewerking der ge meente door den steun middels hare diensten, ook van het publiek hoopt men op daadwerkelijken steun. Tenslotte deed spr. een beroep op de blinden zelf, om eveneens hun goeden wil te toonen. Daarna sprak de heer Rombout, voorzit ter van den Leidschen Blindenbond, woor den van dank tot het gemeentebestuur. De blinden zyn dankbaar dat zij weer aan het werk kunnen gaan en zij hebben het volste vertrouwen in de Commissie van Beheer en den bedrijfsleider, den heer Mizee. Hierna werd de plechtigheid besloten met een rondgang door de werkinrichting. EEN DEEL DER POTVISSCHEN AANGEKOMEN. Met de overbrenging uit Rotterdam van de beide thans nagenoeg geheel ont- vleeschde potvisschen naar het Museum van Natuurlijke Historie alhier is gisteren een aanvang gemaakt. Wij zeggen een aanvang gemaakt, omdat nog niet alles wat van deze monsters voor het Museum bestemd is, daar is aangekomen. Tot de hier ter stede gisteren gearriveer de gedeelten behooren de schedel van de grootste potvisch en een groot aantal bot ten, wervels enz. van de beide visschen. De schedel van de kleinste potvisch be vindt zich met de andere gedeelten nog te Rotterdam en tot het overbrengen daar van zal spoedig worden overgegaan. Het heeft heel wat moeite gekost den schedel van het grootste dier door het toegangs hek van het Museum aan de Raamsteeg binnen te loodsen. Het scheen aanvankelijk of dit niet zou kunnen, doch na den schedel in alle mogelijke standen te hebben ge plaatst is men hierin ten slotte geslaagd. Deze en de andere gedeelten liggen nu op de binnenplaats van het museum; de schedel ligt daar reeds op zijn basis opge steld. Men is nu doende dezen schedel en beenderen verder te ontvleezen en te ont vetten, wat nog wel eenigen tijd zal duren. De lucht, welke deze geraamtestukken ver spreiden, is niet bepaald duizend-bloemen geur, en we kunnen ons voorstellen, dat de lucht eenige weken geleden onze reukorga nen op een zwaren proef zou hebben ge steld. Prof. Boschma, de directeur van het Mu seum, deelde ons mede, dat het in de be doeling ligt om, als de skeletten van beide dieren te Leiden zijn aangekomen en de noodige bewerking hebben ondergaan, deze gedurende eenigen tijd voor het pu bliek ter bezichtiging te stellen. Excursie E.HJB.O. Heden bezochten de leden der Neder- landsche Vereeniging „Eerste Hulp Bij On gelukken" afd. Leiden onder leiding van een der docenten de tentoonstelling „De Mensch" te Den Haag. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Bijeenkomst R.K. Jongeman nen van Leiden, spreker oud-mi nister Marchant, St. Antonius Clubhuis, 8.30 uur. Woensdag, Dioc. Ver. van R. K. Onderwij zers, afd. Leiden en Omstreken, Den Burcht, 7?30 uur. Donderdag, Kunstzinnige avond, R. K. H.B.S., 8 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseerings vereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vinc.-Vereeniging Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. Vrijdag-, St. Christoffel. Ledenvergadering in „De Harmonie", 8.30 uur; spreker pater W. ten Brink O.F.M. over „Kath. in het openbare le ven". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Maart a. s. waar genomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136, A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel 1313 en Mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde de heer E A. Jolles, Leiden; Candidaatsexamen klassieke letteren Mej. W. F. v. d. Loo, Den Haag; Doctoraal examen Indisch Recht de heer L. J. Creyghton, Oegstgeest en de heer Koo Swan Ik, Oe gst gees t; Candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter L, Mej. M. J. v. d. Haar, Den Haag. Voor het machinisten-examen, diploma B theoretisch gedeetle is te Den Haag ge slaagd de heer W. A. Verboog, alhier. De politiebrandweer heeft gisteren schoorsteenbranden gebluscht bij J. v. d. W., Coornhertstraat 48 en bij J. J. P., Oost havenstraat IA. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. In Leiden gevestigd. E. v. d. Berg, Stadhouderslaan 29. G. W. Brummert, verpleegster, de L. de Kan terstraat 2. W. Ferwerda, dienstbode, Botermarkt 19a. J. C. A. T. Gentis, Boer- haavelaan 7. Wed. C. H. v. d. Zand Graafmans en fam., B. Balotstraat 48. J. W. de Groot, arbeider, P. Krugerstraat 8a. M. Hoefkens, verpleegster, Boerhaave- laan 39. J. Hummel, dienstbode, Bree- straat 84. G. J. Jonk. en fam., behanger, Trompstraat 79. M. A. Kerkhoff, leera- res NA, Noordeinde 50. J. Kooiman, vo lontair, Wasstraat 38. -— M. M. Kopken, dienstbode, Witte Singel 12. G. M. Kruij- ver, Oude Singel 140. H. Lamberts en fam., opz. geb. werken, Zeemanl. 45. F. C. Marks, verpleegster, Rijnsb.weg 144. H. G. Massaar, Oude Vest 85a. A. W. Munnik, coupeuse, Haarlemmerstraat 11. J. N. Optendrees en fam., Coornhert straat 38. E. H. Padje, wachtmeester, Groenhazengr. 12. A. M. G. J. Poot, dir. v. e. reisbureau ,Kam. Onnesl. 32. J. H. v. Ruiten, kellner, Roodborststraat 38. M. G. R. Scheffer, Noordeinde 50. I. v. d. Siuis en fam., winkelier heerenconf., Noordeinde 50. D. M. Stefels, buffetjuffr. P.-K. Choorsteeg 15. P. Stokvis, kok, Steenstraat 27. J. S. StellwagenTethof, Steenschuur 14. J. M. v. Velzen, constr. werker, Utr. Jaagpad 84. C. Vercruijsse, erpleegster, Rijnsb.weg 47. D. v. Vliet en lam., expediteur, de Sitterlaan 20a. P. v. Weeren en fam., boekhouder, Bloem- markt 9a. J. v. Winkelen, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. E. Th. P. Zaaijer, apoth.-ass., Zoeterwoudsche Singel 81. Uit Leiden vertrokken. A. Th. J. v. Beek, Hazerswoude, Rijn dijk A 356 J. v. d. Berg, Zwartsluis, Stationsstraat 210 K. de Bruijn, Blari- cum. Raadhuisstraat 21 -Th. Daams, den Haag, Waalsdorper weg 147 A. F. Deut- man, Oegstgeest, L. de Colignylaan 38 E. A. W. Eggstein, Voorschoten, Leidsche- weg 503 B. Epskamp en fam., den Haag, v. d. Vennestraat 127 II A. E. Feitsma, Arnhem, Schoolplaats 11 C. A. de Gast en fam., den Haag, Groenewegje 169 A. B. de Gunst, Charneux België L. v. Hecke en fam., den Haag, Wesselstraat 351 M. D. J. Helder, Utrecht, Lrr. v. Nw. Guinea 87bis C. Kruithof, Rotterdam, Kortekade 125 J. Langerak en fam., Arnhem, Schoolplaats 11 P. J. Mattaar, Amsterdam, Roel. Hartstraat 19 III A. M. de MonchyNagtegaal, Oss, Floralia- straat 53 C. Peter, Utrecht, Noorder straat 4 E. Pillis, N. O. Indië P. J. Prosé, Apeldoorn, Polhoutweg 3 T. Riet kerk. Amsterdam, opl. schip „Pollux" E. Rumpff, Kamen Dl., Dortm. strasse 89 D. L. Schakel, Zwammerdam, School straat 111 H. M. A. Schalks, Lembang j N. O. Indië W. P. Slierings, Amsterdam opl. schip „Pollux" H. de Romijn Sprong en fam., Schiedam, P. Potterstr. 12 A. DistelveltStorm en fam., den Haag Haagweg 35 A. M. Tanis, Amsterdam, Damstraat 34 J. Tekamp en fam., Roo sendaal c.a., Middenstraat 80 J. J. A. Terstappen, den Haag, Casuariestraat 50 C. G. J. v. Unen, Eindhoven, H. Geest straat 12 J. C. G. A. v. Unen, Eindho- I ven, H. Geeststraat 12 G. C. M. Valen- tijn, Oegstgeest, Pr. Hendrikplein 22 C. W. Vellekoop, Alphen a. d. Rijn, „Op Honk" P. J. Zee, de Koog, Hotel Cali- fornië P. J. Zonderop, Voorschoten, Paoelaan 1.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2