HET VERGAAN DER „KANTOENG" üüi RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 15 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Wat de kapitein van „De Schelde" vertelde. Het heele drama heeft zich in twintig minuten afgespeeld DINSDAG 17 MAART. „Armoedig oud vrouwtje te Schiebroek gestorven. Zij liet f 25 000 na. Eenige dagen geleden werd de politie te Schiebroek in kennis gesteld van geruch ten, die er liepen over een alleenwonend ongehuwd, 70-jarig vrouwtje, waarmede iets niet in orde zou zijn. De politie ging eens kijken, doch toen het /rouwtje zelf achter een gordijntje zich liet zien, heeft ze de bewoonster verder ongemoeid ge laten. De politie was gewaarschuwd door een kapelaan, die de oude vrouw nu en dan kwam bezoeken en een keer de deur geslo ten had gevonden. Twee dagen later deelden buren het vrouwtje woont in de Vondelstraat te Schiebroek mede, dat er uit de woning een ondragelijke stank kwam. Weer ver scheen de politie voor de deur, doch nu werd geen gehoor gegeven en bij pogingen om de deur te openen bleek die gebarrica deerd. Aan de achterzijde van de woning verschafte zij zich daa-op toegang. Men vond het vrouwtje te midden van een onbe schrijfelijk en rommel in de achterkamer in een kist liggen. Ze was ernstig ziek, zoo dat dr. Albronda overbrenging naar een ziekenhuis gelastte. Daar is ze een half uur na aankomst reeds overleden. In de woning deed de politie merk waardige ontdekkingen. Overal in doosjes, taschjes, kisten vond ze gou den en zilveren munten, vervolgens gouden sieraden en spaarbankboekjes met ;f 10.000.er op ingeschreven. In totaal werd voor een waarde van on geveer 25.000.gevonden. Het vrouw tje, dat altijd zeer eenzelvig had ge leefd en naar men meende in armoe dige toestand verkeerde, bleek slechts een paar verre verwanten te hebben, die zich haar slechts nauwelijks her innerden. Eenzaam geleefd. De „Tel." meldt nog de volgende bijzon derheden: De zielige vrouw, die 72 jaar zou zyn ge worden, heet Th. J. Uleman. Haar woning aan de Vondelstraat verkeert in een staat van verwaarloozing, die op de allergroot ste behoeftigheid duidde De, vrouw leefde volkomen eenzaam, had geen vrienden, onderhield geen contact met haar familie en leefde als een vreemde naast haar buren. Deze kenden haar niet anders dan als een doodarm vrouwtje, dat alleen door het leven tobde en zich hoogstens een goe den maaltijd gunde. Toen de politie een nader onderzoek in de woning instelde, wees aanvankelijk niets er op, dat hier geld, laat staan een fortuintje aanwezig zou zijn. Het huis zag er verwaarloosd uit. Alles droeg de sporen, dat hier iemand onder den groot sten kommer had geleefd. Maar toen men nader ging onderzoeken, kwam erf er uit de kasten en uit laden vele bankbiljetten te voorschijn. In de onmid dellijke nabijheid van de armelijkste leger stede die men zich denken kan wat oude matrassen en wat dekens op planken, die over kisten waren gelegd vond men bankbiljetten van duizend gulden en klei ner, gouden en zilveren munten. Even later kwamen de spaarbankboekjes voor den dag ep drie effecten van duizend gulden, benevens gouden en zilveren sieraden! Blijkbaar heeft de vrouw al haar gsld en haar bezittingen angstvallig bijeengehou den, enkel en alleen om de denkbeeldige weelde van het bezit. Nimmer heeft ze eenig ander genot van haar fortuintje gehad dan de koesterende wetenschap, dat ze geld en kostbaarheden in huis had. Dat was haar genoeg, want haar leven was in gericht als dat van iemand, die geen cent bezit. Ze leefde volkomen vereenzaamd. Een enkele keer klaagde ze eens bij de politie over den last van voetballende jon gens in de straat, maai- daar bleef het dan ook bij. Ook de politie wist niet beter of zij was een vreemde oude vrouw, die een ar melijk leven leidde. Relaas eener buurvrouw. Wij kregen nog een omstandig verhaal van de buurvrouw van mej. Uleman. Zij vertelde ons, dat de oude vrouw een heel eigenaardig ingetogen men.sch was, die wel steeds veel zorg aan goed voedsel besteed de, maar overigens op de buren den in druk maakte het niet breed te hebben. Eenige dagen geleden hadden de buren onder elkaar reeds gezegd, dat er iets niet in orde moest zijn. De vrouw stond nogal eens voor het raam in het stille straatje te kijken en nu miste men haar. Toen even wel de opzichter van het huis de huur kwam incasseeren, betaalde zij op normale wijze haar huur en zoo was men weer eenigszins gerustgesteld. Den anderen mor gen evenwel bemerkte de melkboer, aan wien mej. Uleman eenige eieren had be steld, dat de vrouw ziek moest zijn. „Zal ik een dokteT voor u halen?" vroeg hij. „Neen", luidde hel antwoord, „er komt hier niemand in huis". De vrouw sloot daarop de deur weer en niets bijzonders viel verder waar te nemen. Totdat, zoo vertelde de buurvrouw, ik 's nachts beneden praten hoorde. Verschrikt er kwam immers nooit iemand by mej. Uleman hebben wij toen de politie ge waarschuwd. Via het naastgelegen huis is deze achter over de schutting geklommen en zoo binnengekomen. De bewoonster schrok hevig, toen zij de agenten zag binnenkomen. Zij zag vuil en zwart en toen men haar vroeg: „Hebt u geld in huis?" schrok zij nog meer. De po- itie waarschuwde onmiddellijk een genees heer, die de zieke een inspuiting gaf, ter- ijl de pastoor haar bediende. Direct is zij Gistermiddag, tegen half drie is een der beide sleepbooten, „de Schelde", die met de „Humber" de tinbaggermolen „Kan- toeng" naar Indië zouden sleepen, doch hun kostbare sleep !n de diepte van het kanaal moesten achterlaten, in de haven van Smit's internationale sleepdienst te Maas sluis teruggekeerd. Het spreekt vanzelf, dat wij dadelijk ge tracht hebben contact te krijgen met den kapitein om uit zijn mond nadere bijzon derheden te vernemen omtrent de onfor tuinlijke reis, welke Donderdag voor een week aangevangen werd doch reeds spoe dig een onverwacht einde vond. Kapitein Kalkman is als alle Hollandsche zeelui een bescheiden man. Een echt type van een Hollandsche zeerob, een die de grootste sensaties en meest schokkende ge beurtenissen in korte zinnen en weinig woorden weergeeft. Zij die verwacht hadden uit zijn mond een verhaal te hooren over het drama in het Engelsche kanaal, waarbij de „Kan- toeng" ten onder ging, bemerkten al spoe dig dat kapitein Kalkman eigenlijk weinig te vertellen heeft. „Er heeft al meer in de krant gestaan dan ik zelf er van weet", zoo vangt de ka pitein het gesprek aan toen wij bij hem in de stuurhut zaten. „Het was van den Nieuwe Waterweg af goed weer, bij Eddystone ging de molen een beetje scheef liggen. De runners wer den er af gehaald en even later sloeg de molen om. Dat is alles". Maar daarmee is de kapitein niet van ons af. „U zei toch dat het goed weer was? Wat verstaat u dan onder goed weer? Het stormde in elk geval niet, er stond een windkracht 5 a 6 uit oostelijke richting. Alles ging goed tot Zondagmiddag 12 uur, toen de runners op den molen ons met de vlaggen seinden, dat de schuit scheef ging liggen. We waren toen ter hoogte van den vuurtoren Eddystone en besloten zoo dicht mogelijk onder den wal te varen en te trachten Plymouth binnen te loopen. 's Avonds om 7.40 uur seinden de runners weer, dat de molen steeds meer water maakten en dat zij er af wilden. De kapi tein 't Hart van de „Humber", de leider van het transport, gaf toen opdracht de lui van boord te halen. We zagen toen wel, dat het ernst begon te worden en dat onze men- schen in gevaar zouden gaan verkeeren ais wij niet spoedig maatregelen namen. Ik liet onmiddellijk den 190 vaam langen tros kappen. De runners waren intusschen reeds in een sloep gegaan. Zij waren nauwelijks tien meter van den molen af toen deze kantelde, op haar kop ging staan en in de diepte verdween. Het heele drama had zich in twin tig minuten afgespeeld. Om precies acht uur ging de schuit onder. Het was roet-donker. Wij zagen niets. Alleen met het zoeklicht van de „Humber" konden we de omtrekken van den bag germolen waarnemen. De „Kantoeng" moet aan stuurboordzij een lek gekregen hebben, want over dien kant ging hij kantelen. Wat de oorzaak van het lek is, daarover weten wy niets. Ook aan pompen viel niet te denken, daarvoor was er al te veel wa ter in het ponton en bovendien, de zeeën sloegen er voortdurend over. Het was zeer tragisch", voegt kapitein naar het Franciscus ziekenhuis gebracht, waar zij na een kwartier is overleden. Het stoffelijk overschot is begraven op de R. K. Begraafplaats te Rotterdam. Slechts een drietal personen volgde de baar. WIELRIJDER ONDER VRACHTAUTO. Onmiddellijk gedood. Gistermiddag is even buiten Einighausen, gemeente Limbricnt, de achttienjarige wielrijder J. Scnryen uit. Limbricht bij het passeeren van een in dezelfde richting rij dende vrachtauto, bestuurd door den heer K. uit Berg Urmund, met dit voertuig in aanraking gekomen. S. kwam onder 't lin kerachter wiel van den wagen en werd op slag gedood. Zijn hoofd werd totaal ver brijzeld. Het stuffelijk overschot van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Vijf leden van één gezin bij het ongeluk betrokken. Zaterdagmiddag heeft onder de gemeen te Haaren (bij Oisterwyk) vlak voor het jeugdhuis „Gerra" een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij twee leden van één gezin zeer ernstig werden gewond en drie andere gezinsleden licht werden gekwetst, meldt de „Mndmrg.". In de betreffende auto was de familie Zylmans uit Rotterdam gezeten, bestaan de uit vader, moeder, een 18-jarige zoon, een 20-jarige dochter en een zoontje van zeer jeugdigen leeftijd. De 18-jarige zoon, die de auto bestuurde, was nog pas ciica 'n week in het bezit van 'n rijbewys, doch had tot nu toe blijken van behoorlijke chauffeurkunde gegeven. Bovendien was "t op den weg zeer rustig en verkeerde ook het wegdek in gunstigen toestand. Desniettemin zagen voorbijgangers de auto plotseling van den rijweg afzwenken en met groote snelheid tegen een boom Kalkman er met een bitteren glimlacht aan toe. „Ook de „Humber" heeft den tros los gelaten toen men inzag, dat er toch niets meer te redden was. Den volgenden mor gen zijn we gaan zoeken, maar we vonden niets. Daarna kwam de opdracht om maar weer naar huis terug te keeren. Wij waren reeds op den terugweg, toen we bericht kregen dat een vaartuig van de Engelsche kustwacht de „Kantoeng" drijvende had gevonden. En het merkwaardige daarbij was, dat de molen gedurende den nacht niet minder dan 10 mijl is afgedreven. En niet met den stroom .mede, doch er t: en in. Waanneer wij geweten hadden, dat het lek inderdaad zoo ernstig was dan zouden wij al wel eerder getracht hebben een haven binnen te loopen, maar niets wees er op, dat de zaak er zoo ernstig voorstond. Toen we bericht kregen dat de „Kan toeng" was gevonden zyn we teruggekeerd en tot Vrijdagavond in de buurt gebleven" De molen, waarvan de bovenbouw steeds meer afbrak, dreef in de richting van de Engelsche kust, waar hy vlak bij Fowey aan den grond is gekomen, tegen den wal is opgekrabbeld en in het zand is blijven vastzitten. Met de Schelde zyn mee terug gekeerd de vier runners, onverschrokken zeelui, die al zoo dikwijls dergelijke transporten bij de hand hebben gehad. Een van hen, Verhagen, heeft bij het drama in het Engelsche kanaal in het grootste gevaar verkeerd. Zelf wil hij er niets van weten, maar een der anderen ver telde het ons. Verhagen was het, die kort voordat de runners in de sloep gingen, nog even naar de hut terugliep om de lamp uit te blazen. Want, zoo zeide hij, als het nog eens mee zou vallen en we zouden het geluk heb ben gehad, dat de molen recht op bleef staan, dan mochten we toch niet de kans loopen, dat onze „villa" zou verbranden. Op de vraag of er nog aan berging te denken viel, kon kapitein Kalkman geen antwoord geven. De bovenbouw is groo- tendeels vernield. Het wrak lijkt op een groot billard met heel veel pooten. Hiermede is het vraaggesprek met den kapitein ten einde. De „Humber" :s even eens op den terugweg en kan heden in den loop van den dag in Maassluis terugka men. Het wrak van de „Kantoeng". De „Daily Telegraph" meldt, dat de ha venmeester van Fowey op eigen verant woordelijkheid gaten in het wrak van de „Kantoeng" heeft doen boren, teneinde het tot zinken te brengen. In den ponton wer den op veertig plaatsen gaten aangebracht, hetgeen drie uur tijd vorderde. De „Daily Telegraph" meldt nog, dat de havenmeester van Fowey, Collins, het zijn plicht geacht heeft om, gezien het feit, dat er juist thans druk verkeer in de haven heerscht, deze vry te houden en een vei lige toegang te waarborgen. Collins is van meening, dat, nu de tinbaggermolen veer tig gaten in den ponton heeft, hij volkomen breken zal bij het eerste zware weer, dat zich zal voordoen. Overwegende, dat wel licht nog pogingen in het werk gesteld zul len worden om de „Kantoeng" te bergen, heeft Collins bij wyze van voorzorg een nauwkeurig plan opgesteld van de gaten, die in den ponton zyn geboord. Mocht man bergingspogingen willen ondernemen, dan is het een kleinigheid de gaten weer te dichten. rijden. De botsing was zóó hevig, dat de auto vrijwel geheel vermeld werd. Van de inzittenden bekwam de bestuur der een zware hersenschudding en andere verwondingen aan 't lichaam Zyn vader, die naast hem zat, kwam er verwonderlijk goed af, want hij kreeg siechts een winkel haak in de hoofdhuid vlak boven een der oogen. De 20-jarige dochter bleek zware ver wondingen aan 't hoofd te hebben en bloed de hevig. De moeder had lichte verwondingen, voornamelijk aan 't hoofd, maar was hevig geschokt door het gebeurde. Het kleine kind was er het best van allemaal af gekomen en vertoonde slechts onbeduidende schram metjes. De bewoners van huize „Gerra" verleen den onmiddellijk alle hulp die voor hen in de gegeven omstandigheden noodig en geboden was. De lichtgewonden werden voorloopig in .Gerra" ter verpleging opgenomen, terwijl de beide zwaar gekwetste personen spoedig per ziekenauto naar het St. Elisabeths zie kenhuis te Tilburg werden vervoerd. Daar zijn de drie lichtgewonden later ook heen gebracht. De familie was op weg naar Eindhoven ter bijwoning van een Communiefeestje, zoodat ook op deze gebeurtenis wel een donkere schaduw geworpen is. AUTO MET ZES MEISJES STUDENTEN TE WATER. Allen gered. Zes Amsterdamsche meisjes-studenten hebben gisteravond omstreeks acht uur een hachelijk avontuur beleefd, dat gelukkig goed is afgeloopen Zij waren met een auto, die bestuurd werd door de 24-jarige mej. J. H. C. Rutten naar Haarlem gekomen om daar kennissen te bezoeken, die op het Oranjeplein wonen. Door onbekendheid met den weg kwamen zij echter op de Emmakgde terecht, welke aan één zijde dood loopt, terwijl de andere zijde uitkomt op een hoek, waar de Raamsingel in de Hilversum II, 301 M. KRO—uitzending. 4.005.10 HIRO. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram.pl. 4.05 Lezing „Vrijmetselarij en Humani teit". 4.30 Gram.pl. 4.35 HIRO-Post. 4.40 Gram.pl. 4.45 Causerie over het Spiritisme. 5.10 De KRO-Melodisten mmv. solist. (Om 5.45 Felicitatiebezóek). 6.40 Esperantoles. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over jeugd werkloozen- zorg. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gram.pl. 9.30 Sted. Orkest Maastricht en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-orkest. 11.30- 12.00 Gramofoonmuz;ek. Hilversum, I, 1875 M. AVRO-"'.itzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.rl. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Ensemble J. Cantor en gram.pl. I.00 Omroeporkest. 2.00 Gram.pl. 2.15 AVRO-Strijkorkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianovoordra^ht. 4.30 Kinderkoorzang. 5.05 Kinderhalfuur. 5.35 Omroeporkest en gram.pl. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gram pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova-kwintet. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest en gram.pL D r o 11 w i c h, 1500 M. 11.05 „Value for money", causerie. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 BBC-Em pire-orkest en soliste. 1.10 Het West Calder Fanfare-orkest. I.502.20 Gram.pl. 4.20 Actueele causerie. 4.40 Het Mungaria Zigeunerorkest. 5.10 Gram.pl. 5.35 Mantovani's Tipica-orkest. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-Theater-orkest en soliste. 7.45 Causerie „A Nation of shoppers". 8.05 RadiotooneeL 9.20 Berichten. 9.40 Dialoog. 10.00 Variëté. 10.30 Het „InternationaT'-strijkkwartet en solisten. II.35 Jack Payne en zijn band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). Leidsche vaart uitmondt. De autobestuur der meende, dat de weg daar rechtuithep, met het gevolg, dat de auto juist op den hoek in den Raamsingel reed. Het voorste gedeelte verdween geheel onder water. Een agent van politie, die aan de overzijde by den Stadsschouwburg liep, zag het onge luk gebeuren. Hij green een reddingshaak van een brug en wist, geholpen door en kele burgers vier meisjes op den wal te brengen. De beide anderen hadden reeds zwemmende den kant weten te bereiken. Bij een der omwonenden zijmde drenke lingen van droge kleeren voorzien. De auto is laier door een garagehouder uit Amster dam op den wal geheschen. BEGIN VAN BRAND AAN BOORD VAN DE „JOHAN DE WITT". Zaterdagmiddag tegen 2 uur is te Am sterdam een begin van brand ontdekt op het motorschip „Johan de Witt" van de Maatschappij Nederland, liggende aan het emplacement. De wachtsman in de machinekamer be merkte een vrij zware rookontwikkeling in de machinekamer en in de daaraan gren zende bakkerij, die haar oorsprong vond in de ruimte achter het voorschot van de ma chinekamer. Op deze plaats waren arbei ders bezig geweest met afbranden van verf. De wachtsman sloeg onmiddellijk alaim en. daar by het laden en lossen de slangen van de scheepsbrand weer steeds zyn aan gekoppeld, kon het personeel direct met het blusschingswerk beginnen. Tegelijker tijd alarmeerde men de Amsterdamscne brandweer, die met materiaal van de hoofdwacht de Ruyterkade en met de Ja son spoedig ter plaatse was. Er behoefde echte geen water te worden gegeven. Waarschijnlijk is een houten klos in een bunkertje in de bkakerij in brand geraakt. De schade is zeer gering. Woensdag a.s. vertrekt de „Johan de Witt" naar Indië. BOVENHUIS UITGEBRAND. Gisterochtend te kwart voor tien is, ver moedelijk door kortsluiting, brand uitge broken in het woonhuis, grenzende aan het café „Tip Top" van den heer van den Bergh aan den Vughterdijk te 's-Hertogenbosch. Voorbijgangers zagen vlammen uit het dait slaan. Het bleek, dat de zolder, waar zich slaapgelegenheid voor gasten bevond, in Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Pascal-orkest en zang. 3.50 Gram.pL 5.50 Zang. 6.05 Vioolvoordrachl. 6.50 Zang. 7.05 Vioolvoordracht. 9.05 Oratoriumconcert. K e u 1 e n, 450 M. 5.50 Militair concert. 7.05 Omroepkleinorkest. 11.20 SA-orkest. 12.35 Omroeporkest en -dans-orkeat. 1.35 Gevarieerd concert. 3.20 Keulsche Viola-vereeniging. 4.50 Omroepkwintet. 6.00 Gram.pl. 7.30 Omroepkleinorkest. en solisten. 10.05—11.20 Farkas Miska's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pL 5 20 Omroeporkest en gram.pL 6.50 en 7.20 Gram.pL 8.20 Omroepsymphonieorkest en radio- tooneel. 10.30—11.20 Gram.pL 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Salonorkest. 6.35 Gram.pL 6.50 VioolrecitaL 7.35 Gram.pL 8.20 Klein-orkst. 9.05 Paul Claudel-programma. Deutschlandsender 1571 M. 3de Programma. 7.30 Het Omroeporkest en solist. 9.20 Berichten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Gram.pL Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 8.00 Keulen of div. II.20 Kalundborg. 12.20 Brussel VL 15.05 Deutschl.s. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel VI. 19.05 Parijs R. PLm. 19.35 Beromunster. Plm. 20.20 Rome of div. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram.muz. G. R. D. 10.35 Londen Reg. 11.20 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje J. Jonken (Chef afd Gem. Plantsoenen). 19.30 Droitwich. 19.50 Londen Reg. 21.20 Droitwich. 21.40 Weenen of div. lichter laaie stond. Met vier stralen heeft de brandweer het vuur, dat ook de in het bovenhuis gelegen vertrekken aantastte en vernielde, bestreden. Na anderhalf uur was men den brand meester. De geheele bovenwoning is uitgebrand. De inboedel waarby zich een in een bed verstopte spaarpot met acht honderd gulden bevond, ging geheel verloren. De inventaris was verzekerd, doch het pand zelf niet. DUITSCH VRACHTSCHIP AANGEVAREN Met averij te IJmuiden binnengeloopen. Hedennacht om één uur is het Duitsche vrachtschip „Reinhart L. M. Russ", komen de van Kopenhagen en Aarhuus en be stemd voor Amsterdam, te LJmuiden met vrij ernstige averij aan den bakboordsboeg boven de waterlijn binnengeloopen. Het schip is Zondagochtend by Norder- ney, tijdens dikke mist, is aanvaring ge komen met het Poolsche passagiersschip „Pulaski" van de Gdynia-Amerika lyn. Hel is niet bekend of de „Pulaski" schade heeft opgeloopen. De „Reinhart L. M. Russ". welke in timecharter voor de K.N.S.M. vaart, was geladen met stukgoederen. DE MOORDZAAK IN DE AUTO TE DEN HAAG. Wie vervoerde den man met den lap voor het oog? By de centrale recherche te Rotterdam is een chauffeur gekomen met de mede- deeling, dat hij op den avond van den dag. waarop in Den Haag de Haarlemmer Hes in een auto werd vermoord, aan den Abra ham van Stolkweg, te Rotterdam, toen hij een paar uur, voordat de moord werd ge pleegd, met zijn vrachtauto in de Den Haag reed, aan den den kant van den weg een man heeft zien staan, die een zwarten lap voor het oog droeg en voor het overige ook wel voldeed aan het signalement dat de Haagsche politie van den verdachte heeft verspreid. Deze man vroeg hem mee te mogen rijden. wat hij echter weigerde. De commissaris van d endienst, bureau Doelwater te Rotterdam, verzoekt hun, <Le eventueel dezen man hebben meegenomen naar Den Haag of die hem hebben zien staan of die op eenigerlei andere wijze in lichtingen zouden kunnen geven, zich ter spoedigste op zijn bureau te vervoeger.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9