De Wereldkampioenschappen 1938. MAANDAG 15 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Feyenoord verliest met 3-2 van Be Quick, De Groningers zorgen voor de eerste verrassing. Feyenoord zal Zaterdag de reis naar Gro ningen niet zonder zorg hebben aanvaard. De nederlaag het vorige jaar tegen de noordelijke kampioenen geleden, gevolgd door een moeilijk bevochten kleine zege in Rotterdam, een zege die van Heel en zijn mannen het landskampioenschap bracht, het waren omstandigheden die ongetwij feld tot nadenken hebben gestemd. En ook door den wedstrijd van gisteren hebben de aanstonds vijftigjarige noordelijke kam pioenen bewezen, dat er in deze kam pioenscompetitie allerminst met hen zal zijn te spotten. Zeker, het veldspel van Feyenoord was als sohw aardiger en voor de 13.000 toe schouwers wellicht attractievoller maar het over de vleugels geleide spel van de withemden was véél productiever en onge twijfeld heeft dit systeem er toe bijgedra gen, dat de gastheeren voor de rust een drietal uitstekende doelpunten wisten te scoren. De Rotterdammers beschikten voor het eerst over den ex-Neptunusspeler Vente, die in plaats van Barendregt als aanval- leider fungeerde. Of het nu juist aan Vente lag, of dat het door den morgenregen gladde en daar door zware veld de handicap voor Feyen oord was, het is een open vraag, maar on getwijfeld liep de Rotterdamsche machine niet glad. Er werd tot in het oneindige ge combineerd en het pleitte niet voor een ouden voetbalrot als aanvoerder van Heel dat hij toen hij zag, dat het niet zoo ging geen consigne gaf om het systeem te veranderen. Want ongetwijfeld was de spelopvatting van de Be Quick-ploeg een veel betere. Kon de witgehemde defensie de Feyenoord- aanval met haar te korte passes en weinig schotvardigheid geheel in bedwang hou den, de middenlinie kon haar aanvallende taak daardoor ten volle ten uitvoer leg gen en in den Groningschen aanval werd met open spel telkens de grondslag gelegd voor een doelpunt. En toen Wilkens na twintig minuten spelens de score voor de thuisclub had geopend, kwam Be Quick steeds beter in haar spel. Het liep den Rot terdammers daarna niet mee; rechtshalf Kuppen moest wegens knieblessuur het speelveld verlaten, waardoor, daar^Sinke naar de half linie verhuisde, de voorhoede uit haar verband werd gerukt.' Vente en Vrauwdeunt schoven naar rechts op, terwijl Barendregt de voorhoe de als midvocr completeerde. Het ging in, deze nieuwe opstelling allerminst beter: de rood-witten bleven volharden in te kort aanvalsspel hetgeen Pienter en ten Wolde geen moeilijkheden opleverde. Doelman van Male maakte ook geen al te besten indruk. Dit bleek b.v. bij het tweede Be Quick doelpunt. Mid voor Blij ham kreeg het leer van Jensema toege speeld, waarbij de Feyenoord-defensie rus tig toekeek wat hij met het leer zou doen. Toen Bas Paauwe eindelijk aanviel was het echter reeds te laat en onhoudbaar voor den uitloopenden van Male schoot Blijham, via de paal, raak. Aangevuurd door de talrijke supporters bleef Be Quick domineer en en de Feyen- pord-ploeg werd meer en meer uit het lood geslagen De verdediging kreeg opophoude- lijk werk en mocht van geluk spreken, dat Re Quick den voorsprong al niet spoediger Vergrootte; Dat gebeurde pas in de laatste minuut door Blijham Sr. Hoe geheel anders was het spelbeeld ech ter 'na de rust, Steeds kwamen de rood-wit ten opzetten en nadat de eerste vijf minu ien verstreken waren was het al geen vraag meer: Be Quick zou alle zeilen moe ten bijzetten om den verkregen voorsprong te behouden. Diverse gastheeren hadden blijkbaar voor de rust te veel van hun krachten ge vergd en mede door het feit, dat spil Wach ters zijn goeden vorm van de eerste drie kwartier niet kon vinden, overheerschte Feyenoord's middenlinie het middenveld geheel. Van Heel goochelde langs zijn te genstanders heen, terwijl Bas Paauwe el ke door de Be Quick-verdediging terugge speelde bal onderschepte en handig in den doelmond deponeerde. Het eerste succes kwam niet uit een goed opgezetten aanval. Een freekick van ten Wolde werd door scheidsrechter Busschers terecht met een vrije schop bestraft; Bas Paauwe zette hoog in den doelmond, waar Vente de rest deed. Feyenoord bleef steeds sterker maar doelpunten waren duur; ten slotte gelukte het Linsen den achterstand tot 32 te ver kleinen. Hoewel Be Quick meer en meer uitgespeeld raakte en gevaarlijke situaties zich meermalen voor Wachters' doel af speelden, bleven Pienter es. de situatie meester en een verdiende 32 zege werd ten slotte het eindresultaat voor Be Quick. Ajax wint met 2-1 van Go Ahead. Verdiende zege en eervolle nederlaag. Ajax is de kampioenscompetitie begon nen met een kleine overwinning op Go- Ahead. Een verschil van één doelpunt dus een wedstrijd tusschen twee vrijwel gelijkwaardige ploegen, zal men zeggen. Toch is dat niet het geval geweest. Voor het grootste deel van den speeltijd en voor al in de eerste helft, hebben wij een strijd tusschen de voorhoede en de middenlinie van Ajax en de achterhoede van de Oos telijke kampioenen te zien gekregen. Ajax speelde onmiddellijk een zeer aanvallend spel, dat snel en doortastend was hoewel de zware grond moeilijkheden bracht. De Amsterdammers toonden over een betere balbehandeling en meer techniek in het algemeen te beschikken en de spelers stel den zich vaak zóó goed op, dat het leek, alsof de aanvallen met groot gemak wer den opgezet. De Amsterdamsche meerderheid kon men reeds onmiddellijk na den aftrap waarnemen. De Ajacieden zater zonder verwijl voor het Deventer doel en in de eerste minuten moest Leo Halle al ingrij pen. Een hoekschop veroorzaakte een worsteling voor het doel, en nauwelijks waren de snelle Amsterdammers terug gedreven of zij vertoonden zich opnieuw in de buurt van zijn heiligdom. Bij een nieuwe scrimmage schoot Van Reenen uit een voorzet van Schubert over. Nadat een hoekschop op het Ajaxdoel geen resultaten had opgeleverd, kwam de Deventer ver dediging in ernstig gevaa.. Na een keurig opgezetten aanval schoot Stam van dichtbij tegen den uitgeloopen Halle. Vallende stopte deze, maar hij moest den bal los laten en aan de verwarring kwam pas 'n ein de, toen een der achtersnelers ruimte kon maken. Wat later kopte Schubert over. Na ongeveer 25 minuten kwamen de Deventenaren blijkbaar tot de overtuiging, dat een uitsluitend defensief optreden geen resultaat kon hebben, en enkele malen kwamen zij in den aanval. Toch bleef Ajax sterker, veel sterker, en het wekte ver wondering, dat dit niet in doelpunten tot uitdrukking kwam. Pas vijf minuten voor de rust was het zoo ver. Na een mislukten aanval kreeg Looys den bal op vrij groo- ten afstand van het doel in zijn bezit: hij loste een zeer hard schot, waarnaar Halle. misschien doordat zijn uitzicht belemmerd was, niet vroeg genoeg sprong. Wel raakte hii den bal nog even aan, maar het leer schoot door en kwam in den uitersten hoek van het doel terecht (10). Onmiddellijk daarna stopte Halle een laag schot van Stam en toen kreeg Blomvliet een zeer fraaie kans. Hii passeerde den uitloopen den doelverdediger en loste een hard schot op het onbeschermde doelnaast! Na de hervatting zat Go Ahead wat fePer op den bal. De middenlinie liet baar verde digingstactiek een oogenblik varen en in derdaad bracht dit succes Reeds na vijf minuten bracht Koopman Jr. de oartijen op gelijken voet, door langs den naar voren geloopen Keizer in het Ajax-doel te schieten Cl1). Zoo moest Ajax opnieuw trachten zijn meerderheia in cijfers aan te toonen door de sterke verdediging van Go Ahead te passeeren. Zeker geen gemakkelijke taak. maar de Ajacieden gingen vastberaden aan den arbeid. In uitstekend samenspel stevende de voorhoede op de Deventer veste af en Halle kreeg schoten van Stam en het bin- n en trio te verwerken. Vooral de snelle en handige rechtsbuiten van Ajax bracht voortdurend den bai op: het was jammer, dat hij hat leer te vaak af af in plaats van zelf te schieten. Schoten van Van Reenen en een kopbal van Schubert gingen naast of over het doel. Intusschen werden de aanvallen van Go Ahead iets veelvuldiger en de Deventenaren kregen eenige kan sen, waarvan zij door hun gebrek aan I schotvaardigheid geen gebruik konden maken. Na een half uur bracht Stam opnieuw den bal op: hij gaf over aan Schubert, die zijn ploeg opnieuw de leiding gaf. Toen leek het er op, dat Go Ahead den moed wat liet zinken en weer was hel Ajax. dat het beste van het spel bad. Slechts éénmaal moest Keizer in een gevaarlijke situatie redding brengen; hij kon den bal voor de voeten van Koopman j-. wegtrappen. Ove rigens bevond het leer zich meestentijds op de speelhelft van de Oostelijke kam pioenen en eens miste het binnentrio van A.iax een goeden -oorzet van Stam. Tot een onaangenaam incident kwam het bij een Deventer aanval De middenvoor I van Go Ahead, Eekhuis, traote bij een botsing met Been na, terwijl de bal al veertig of vijftig meter verder was. Dr. van Moorsel liet deze overtreding niet toe en zond Eekhuis naar de kleedkamer. Het laatste deel van de ont -oeting bood niet veel belangwekkends meer. Ajax was zeker van de overwinning en bijna had van Wijngaarden den voorsprong nog ver groot, doch Leo Halle wierp zich zeer kor daat voor de voeten van den toestormen den Ajacied. Met Ajax in den aanval kwam het einde van deze ontmoeting. Z. F. C.—R. F. C. 0—1. Het Rotterdamche R. F. C. heeft op uit stekende wijze den strijd voor een plaats in de eerste klasse ingezet, want haar 10 overwinning op Z. F. C. was volkon^en ver diend. De tweedeklassers demonstreerden een uitstekend veldspel, het plaatsen was j veel beter verzorgd dan bij de Zaandam mers, terwijl zij bovendien veel beter scho ten, nietegenstaande 2ij hun goalgetter Drok, die door den K. N. V. B. geschorst is, moesten missen. Dadelijk na het begin was F. R. C. ge vaarlijk en de Zaansche verdediging kreeg handen vol werk, doch na een kwartier wist Z. F. C. het spel te verplaatsen en werd het Rotterdamsche doel belaagd. Na een periode, waarin het spel zeer snel op en neer ging maakte de Z. F. C.'er Klopper ge heel onnoodig hands. Uit den vrijen schop belandde het leer bij den Rotterdamschen rechtsbuiten van Malsum, die onhoudbaar voor Dijkstra inkopte. (01). Z. F. C. zet te nu de tanden nog eens op elkander en was eenigen tijd sterk in den aanval. Ver schillende keeren wist de verdediging van R. F. C. slechts ten koste van een hoek schop te redden, doch er kwam geen ver andering in den stand. Na de hervatting begon Z. F. C. weer zwak, terwijl R. F. C. over alle linies domineerde, doch daarna ging de strijd weer gelijk op. Aan beide zijden kreeg men een paar fraaie kansen, eens miste de Z. F. C.'er Baljet voor open doel de kans op den gelijkmaker, die ech ter tot het einde uitbleef, niettegenstaande Z. F. C. vooral in het laatste deel van den strijd grooten druk op het R. F. C.-doel uitoefende. Het werk van Technische en Keuze-commissie in den K N.V B. Naast het vertegenwoordigend Ned. elftal komen twee B-ploegen. Voor een uitgelezen schare belangstel lenden heeft de voorzitter der keuzecom missie van den Kon. Ned. Voetbalbond, de heer H. W. H. Herberts in hotel de l'Europe te Amsterdam een causerie ge houden over het werk der technische en keuzecommissie en de voorbereiding en samenstelling van het Nederlandsch elftal, j een onderwerp, dat wel zeer actueel mag worden genoemd en waarover dan ook interessante dingen zijn verteld. In het eerste gedeelte van zijn betoog heeft de heer Herberts allereerst het ver schil tusschen de werkzaamheden van de technische en de keuzecommissie uiteen gezet. Spr. gaf een historisch overzicht over de wording der beide commissies, haar samenstelling, haar onderverdeeling en legde er den nadruk op. dat in de toe komst de districtscommissies der T. C. actief zullen meewerken voor de spelpeil verbetering. De doelstellingen der T. C. werden besproken en in het bijzonder werd ingegaan op een zoo belangrijk onderdeel van het werk, de vorming van clubleiders, woordoor beter club-voetbal mogelijk moet worden. Speciaal echter werd de nadruk gelegd op het feit, dat de Nederlandsche trainers tegenwoordig zoowel theoretisch als prac- tisch vaak beter onderlegd zijn dan bui- tenlandsche krachten. In het tweede gedeelte van zijn voor dracht behandelde de voorzitter van de keuzecommissie meer speciaal de voorbe reiding en de samenstelling van het Ne derlandsche elftal. Het is tegenwoordig de leiding van de Nederlandsche elftalclub in alles bittere ernst. Daarbij heerscht de overtuiging, dat een grootsche prestatie nimmer verricht kan worden zonder con- centx-atie en mentaltraining. Er moet een band ontstaan tusschen leiders en spelers, men moet de spelers er van doordringen, dat zij bewust zijn van hun eigen kracht, het geloof in eigen waarde Spr. hechtte weinig waarde aan het bei'oemde „Holland- sche kwartiertje", dat meer een uiting van zenuwen kan worden genoemd. De pres taties moeten zeer gelijkmatig over den geheelen wedstrijd verdeeld worden. Maar daar komt bij. dat het Nederlandsch elf tal niet in wedstrijd gaat om mooi te spe len. maar om te winnen. Als men al deze factoren in het oog houdt dan wordt de keuze van het spelexsmateriaa] eenvoudig de samenstelling van het elftal nog een voudiger. De toekomst. De toekomst van het Nederlandsch elf tal zag de heer Herberts optimistisch in. Naast het huidige A-elftal hoopt men bin nen korten tijd te komen tot de vorming van nog twee ploegen, waaiwan de soelers als het ware „reserve" "an het Neder landsch elftal zijn, die, met andere woor den, onmiddellijk in de ploag zouden kun nen woi-den opgenomen. Het is alleen te betreuren, dat er niet meer wedstrijden voor B-ploegen kunnen worden georgani seerd en de verwachting mocht worden uitgesproken, dat hieraan in de toekomst meer gedaan zou kunnen worden. In de toekomst zal ook de Haagsche training verdwijnen, dan zal de clubtrai ning voldoende zijn en komen de Neder landsche elftalspelers alleen des Donder dags vóór een landenwedstrijd bij elkaar voor concentratie en mentaltx-aining. Tenslotte besprak de heer Herberts de tactiek van het Nederlandsch elftal. Is er wel een bepaalde tactiek? zoo vroeg spr. zich af. En hij meende deze vraag ontken nend te moeten beantwoorden. De taktiek hangt in de eerste plaats af van het spel onzer tegenstanders. In het moderne voet balspel is een hechte vex'dediging een der eerste voorwaarden voor een sterk elftal. De middenlinie moet dexeixsief kunnen spelen, desnoods met verwaarloozing van de voedende taak, al gaf spr. toe, dat het Zondag j.l. tegen Zwitsexdand wat over dreven was gebeurd. Maar overigens, het Nederlandsche elftal zal rationeel spelen zonder bij gedachten den kortsten weg naar het doel probeeren te vinden en dat is tenslotte de bedoeling van voetbal. Het Nederlandsch elftal zal nimmer gecompliceerd voetbal spelen, zonder omwegen zal de aanval worden opge bouwd, er zullen rechte lijnen in ons spel zijn te vinden, die direct naar het vijandelijk doel voeren. Dat in het buitenland in de laatste jaren de successen wellicht grooter zijn geweest dan in eigen omgeving voex'de spreker te rug op de bijzondere factoren, die bij het spelen in het buitenland een woord mee spreken. In het buitenland heeft men een onbekende omgeving, dan is er de aller- noodigste ernst, zonder welke succes niet mogelijk is. In eigen omgeving worden de spelers gauwer afgeleid, hetgeen weer schadelijk is voor de concentratie. Spr. be sloot zijn leex-rijke causerie met er op te wijzen, dat het voetbalspel ook door de leiders slechts als ontspanning bedoeld is, maar een overwinning een succes, geeft voldoening voor het vele werk. De bekende internationale scheidsrech ter, de heer H. Boekman heeft in een gees tige voox'dracht verteld van zijn ei'varin- gen als fluitist. Goede scheidsrechtex-s op de velden zijn van groot belang en de heer Boekman ging na, dat ook voor den scheids rechter concentratie een vereischte is om zijn taak goed te volbrengen. Aan het ein- j de van zijn betoog heeft deze spreker me- 1 nig voox-beelduit de practijk genomen, 1 waarbij geconstateerd kon wox-den, dat het scheidsrechteren vaak de grootste vreugde schenkt, maar dat het soms maar een matig genoegen mag worden genoemd. Nederland ingedeeld met België en Luxemburg' West-EuropaCentraal Europa waarschijnlijk op 20 Juni te Amsterdam. Zaterdag en Zondag is in het ge bouw van den Franschen Voetbalbond te Parijs een bestuursvergadering ge houden van de FJ.F.A., op welke bij eenkomst de wereldkampioenschappen een der belangrijkste agendapunten uitmaakten, terwijl ook in behande ling kwam de geprojecteerde ontmoe ting tusschen West-Europa en Cen- traal-Europa. Voor Nederland werd de zeer be langrijke beslissing genomen, dat ons land werd ingedeeld met België en Luxemburg in groep tien der voor wedstrijden. En aangezien twee dezer idrie landen naar het eindtournooi, dat met zestien landen in Frankrijk plaats vindt, zullen overgaan, is het prac- tisch zeker, dat ons land in de eind ronde zal uitkomen. Wat den wedstrijd tusschen West en Centraal Europa betreft: het is zeer waarschijnlijk, dat deze ontmoe ting op Zondag 20 Juni in het stadion te Amsterdam wordt gespeeld, ter ge legenheid van den Olympischen dag. Het eerste besluit, dat ter F.I.F.A.-ver- gadering genomen werd, was de samen stelling van het organisatiecomité voor de wereldkampioenschappen. Dit organisatie comité bestaat uit de volgende heeren: Chevallier (Fx-ankrijk), president; K. J. J. Lotsy, (Nederland), ir. Fisher (Hongarije), Barassi (Italië), Delaunay (Frankrijk) en Caudron (Frankrijk). Langdurig werd beraadslaagd over de indeeling der groepen van de voorwed strijden. Tenslotte werden deze groepen als volgt samengesteld: Groep 1: Japan, Nederlandsch-Indië om één plaats in het eindtournooi. Groep 2: Brazilië, Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Costa Rica, Columbië, Nederlandsch Guyana en Mexico om twee plaatsen. Nederlandsch Guyana heeft ech ter aan het bestuur van de F.I.F.A. mede gedeeld, dat men geen geld heeft om de voorwedstrijden te spelen, zoodat Neder landsch Guyana automatisch zal komen te vexvallen. Groep 3: Zweden, Finland, Estland, Duitschland om twee plaatsen. Groep 4: Noorwegen, Polen en Iersche Vrijstaat om twee plaatsen. Groep 5: Roemenië, Egypte en Joego slavië om één plaats. Gi'oep 6': Zwitserland, Portugal om één plaats. Groep 7: Hongarije, Griekenland, Pa lestina om één plaats. Groep 8: Tsjecho-Slowakije en Bulga rije om één plaats. Groep 9: Oostenrijk, Lithauen en Let land om één plaats. Groep 10: Nederland, België en Luxem burg om twee plaatsen. Uit dit staatje blijkt, dat veertien lan den uit deze groepen naar het eindtour nooi zullen kunnen gaan, Italië werd vrij gesteld van het spelen van voorwedstrij- den in verband met het feit,, dat het de laatste maal het wereldkampioenschap behaalde, terwijl Frankrijk eveneens di rect in het eindtournooi is gekomen als organiseerend land. Zestien landen zullen dus van 4 tot 19 Juni 1938 in Frankrijk de laatste ronden spelen. Dank zij het energiek werk van den heer Lotsy is ditmaal een gunstiger in deeling voor Nederland bereikt. Naar men zich zal herinneren, was ons land de vo rige maal met België en den Ierschen Vrijstaat ingedeeld en het spelen der voorwedstrijden was buitengewoon zwaar. Het is wellicht een der oorzaken geweest, dat het Nederlandsch elftal in het eind tournooi te Milaan met 32 van Zwitser land verloor. De organisatie der voorwedstrijden wordt geheel overgelaten aan de landen, die in een bepaalde groep tezamen zijn ingedeeld. Deze voor wedstrijden zullen twee maanden vóór het hoofdtoumooi een aanvang nemen. West-EuropaCentraal Europa. Wat de ontmoeting tusschen West Euro pa en Centraal Europa betreft, de datum hiervoor is, indien deze ontmoeting door gaat, vastgesteld op Zondag 20 Juni in het olympisch stadion te Amsterdam, als hoofdevenement van den Olympischen dag. Het geheel zal echter afhangen van het feit, of de voorwedstrijden voor, den Mitropabeker gespeeld zullen worderi in de week van 6 tot 13 Juni, in plaats van 13 tót 20 Juni, welke periode men oor spronkelijk had willen kiezen. De beslis sing inzake het vervroegen dezer wed strijden zal worden genomen op een bij eenkomst, die op 4 April te Praag wordt gehouden. De organisatie van deze ontmoeting zal geschieden in nauwe samenwerking tus schen F.I.F.A. en het Nederlandsch Olym pisch comité. De keuze der spelers voor de ploeg van West-Eux'opa is in handen gelegd van een technische commissie, bestaande uit ver tegenwoordigers van Duitschland, Neder land, België en Frankrijk. De commissie staat onder voorzitterschap van den heer K. J. J. Lotsy. Het geval Braine. België heeft veertien dagen .uitstel ge kregen om te antwoorden aan de F.I.F.A. De kwestie is, dat Braine geschorst was door den Tsjechischen Voetbalbond, waar door automatisch elke andere voetbalbond niet de mogelijkheid mocht openen, Braine te laten spelen. België heeft dit ax*tikel in den wind geslagen. Dus zullen maatrege len moeten worden genomen, hetzij tegen Eraine persoonlijk, hetzij tegen den Bel gischen Voetbalbond. Tegen de vereeni- ging Beerschot zal men geen maatx-egelen kunnen nemen. V.F.C—A.S.C. 3—3. A.S.C. trok gisteren naar Vlaardingen om daar voor de le ronde van den N.V.B.- beker V.F.C. te bekampen. V.F.C., dat evenals de Leidenaars in de 3e klasse speelt en als no. 3 op de ranglijst geklasseerd staat, beschikt over een vrij forsch spelend elftal. Dat A.S.C. hiertegen een gelijk spel wist te bevechten en zich hiermede in' de 2de ronde speelde, geeft zeer zeker bevre diging. A.S.C. speelde met eenige invallers, zoodat A.S.C. begon in de volgende opstel ling: doel: Pranger; achter: Secrève, Scho- neveld; midden: ten Cate, Boezeman, Abel man; voor: v. Sloos, Mooten, v. Duyn, v. d. Meer, v. d. Leed en. A.S.C., door vrij krachtigen wind ge steund, gaat dadelijk na het beg ins ign a al tot den aanval over. Voorloopig worden de meeste aanvallen echter onderbroken door de stevige V.F.C.-achterhoede. Het spel van de roodzwarte middenlinie was in deze be ginperiode van zeer behoorlijk gehalte, zoo dat A.S.C. geruimen tijd in het offensief kon blijven. Het zou dan ook niet lang diuren of zij nam de leiding door een fout van den Vlaardinger doelverdediger. v. d. Leeren, die hoogstwaarschijnlijk, wegens vertrek naar Indië, zijn laatsten wedstrijd voor A.S.C. speelde zette den bal uitste kend voor het V.F.C.-doel. De doelman px-obeerde het leder te bemachtigen, doch het miste, waarna v„ Duyn op kalme wijze de score opende (01). Uit een misver stand tusschen Schonevald en Abelman bracht de Vlaardlngsche i-echtsbinnen on houdbaar voor Pranger den stand op 11. Kort hierna moest Boezeman bij een bot sing het veld verlaten A.S.C. ondernam hierna nog eenige aanvallen op het V.F.C.- doel, doch tot doelpunten kon zij niet komen en daar ook de roodzwarte achterhoede geen krimp gaf, eindigde de eerste speelhelft met gelijken stand (11). Na de rxxst vex-scheen er voor Boezeman een invaller op de rechtsbuitenplaats. Sloos kwam nu op de rechthalfplaats, waar hij dikwijls uitstekend werk deed en ten Cate midhalf. De tweede helft was onge twijfeld veel spannender dan de eerste. Het begon er toch donker uit te zien voor A.S.C. daar de roodzwarte aanval bijna geen ge legenheid kreeg om het spel te verplaatsen. Het duurde dan ook niet lang of V.F.C. wist uit een scrimmage de leiding te nemen. (21), Steeds weer kwamen de Vlaardin- gers terug, doch het geluk was in deze pe riode aan de A.S.C.-zijde. Eenige ballen gingen buiten bereik van Pranger juist naast of tegen de lat. Tenslotte werd het A.S.C. toch te bar en ging zij tot den aan val over. De roodzwarte aanval had echter danig ontzag voor de somwijlen woest spe lende V.F.C.-achterhoede. Toch wist zij ge lijk te maken, tuen Mooten den bal toege speeld kreeg. Hij passeerde den V.F.C.- lirJcsoaok en joeg den bal daarna in den uitersten hoek van het V.F.C.-doel (22). Hoe A.S.C. ook verdedigde, het werd 32 voor V.F.C., toen haar middenvoor een terugspringender. bal geweldig had langs Pranger knalde (3—2). Even later suisde een kogel van denzelfden speler juist naast. A.S.C. bleef echter doorvechtèn voor dën gelijkmaker en bijna lukte het, toen uit een pass van Mooten de invaller rechtsbuiten naar het doel zwenkte, doch iets te zacht naar v. Duyn speelde, waardoor deze, ge hinderd door de V.F.C.-backs, den bal niet cmder controle kon krijgen. V.F.C. deed nog eenige aanvallen, die wegens buitenspel werden onderbroken, wat voor het publiek een xeden was om-den fluitist uit te fluiten. Reeds verzoenden de Leidenaars zich met een nederlaag, toen Mooten den bal weder om toegespeeld kreeg en toen onberispelijk in het V.F.C.-doel schoot, waarmee hij zijn ploeg in de volgende ronde plaatste. Na afloop werd er van Zaandamsche zij de ernstig geprotesteerd, dat scheidsrech ter Boekman tekort zou hebben laten spe len, doch dit hielp natuurlijk niets. ALPHEN—U.V.V. 2—1. Door een welverdiende kleine overwin ning op de Utrechtenaren, vMst Alphen zich in de tweede ronde te plaatsen. Het spel van UW viel zeer tegen, vooral de Utrechtsche voox'hoede bracht er weinig van terecht. De verdediging daarentegen heeft uitstekend werk veiTicht; vooral do UW-doelman wist vele gevaax-lijke scho ten op zijn doel naar behooren te verwer ken. Tijdens de eerste helft concentreerde de strijd zich voornamelijk op de Utrecht sche helft. Alphen oefende toen een voort durend overwicht uit, waardoor een aan houdend duel ontstond tusschen de Alphen- voorwaartschen en de Utrechtsche achter hoede. Het bleef daarbij zonder doelpun ten, de thuisclub had vrouwe Fortuna niet aan haar zijde, terwijl de UW-defensie, zij het soms op 't nippertje af, doelpunten voorkwam. Rust ging aldus met een blan ke score in. Na hervatting verkreeg de strijd dadelijk een ander aspect. Reeds na één minuut nam Alphen de leiding, toen Bezemer het leder bemachtigde en op fraaie wijze doelpuntte (1—0). Er kwam thans meer leven in de brouwerij en nieuwe aan vallen der thuisclub volgden. George plaats goed naar Bezemer, die onberispe lijk voor Alphen den voorsprong vex-groot.. UW komt eenige malen aan bod, maar het spel der bezoekers is veelal te kort. De be zoekers blijven echter moedig volhouden en 10 minuten voor het einde, hebben zij het genoegen met een geluks-rollertje de eer te redden (21). Aan beide zijden nog enkele aanvallen en dan komt onveran- derd het einde.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7