Z.A1ERDAG 13 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ONDERSCHEIDINGEN VOOR PROF. DE HAAS EN PROF. KRAMERS. Prof. dr. W. J. de Haas, hoogleer aar in de natuurkunde en de meteorologie alhier is door den President der Fransche repu bliek benoemd tot Officier in het Legioen van Eer, terwijl prof. dr. H. A. Kramers, hoogleeraar in de theoretische natuurkun de en mechanica alhier, is benoemd tot Rid der in het Legioen van Eer. TÜINTJESVEREENIGING „FLORALIA". Gisteravond is voor de tuint jesvereenl- ging „Floralia", afdeeling van de woning- bouwvereeniging „De Tuinstadwijk" een lezing gehouden door den heer E. H. J. Cunaeus, oud-Hortul an us te Delft, over het onderwerp „Kamerplanten en haar ver zorging". De voorzitter, de heer M. Galjaard, sprak een woord van welkom tot de talrijke aan wezigen en in het bijzonder tot den heer Cunaeus. Spreker bracht op aangename en pret tige wijze den aanwezigen dames onder het oog, dat de kamerplanten, de kinderen van Flora, het meest haar zorg noodig hadden. Hij behandelde palmen, clivia's, azalea's en begonia's; kortom te veel om op te noe men en mocht een hartelyk applaus in ont vangst nemen. De voorzitter dankte den spreker voor dezen mooien avond, welke gehouden werd in het bestuurshuis dar woningbouwver- eeniging. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse alhier: Perceel teelland alhier in den bocht van het Delftsche Jaagpad bij de Jaagbrug in bod 3050.kooper de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 3375.—. Dubbel winkelpand met bovenwoningen Hooigracht 810 in bod 3350.kooper de heer G. de Kier q.q. alhier voor f 4050. Huis en erf Oude Rijn 50 in bod 1820. kooper de heer J. J. G. de Cler q.q. alhier voor 1865. Huis en erf Rapenburg 117 in bod 450. kooper de heer P. J. van der Kleij alhier voor 450. In de gisteren gehouden ledenvergadering van het Nationaal Jongeren Verbond werd als voorzitter gekozen de heer J. C. Nieu- wenhuysen. Naar men ons mededeelt "is in een be stuursvergadering van de Ned. Reisver- eeniging voor Katholieken besloten, een groote bridge-drive te organiseeren voor Katholieken. Deze avond zal gehouden worden op Woensdag 31 Maart i nde za len van het restaurant „Zomerzorg". Na dere bijzonderheden zullen per adverten tie worden bekend gemaakt. BIOSCOPEN. Luxor. Twee groote hoofdfilms na een uitge breid journaal vullen het lange program ma, dat ondanks de lengte slechts kort lijkt, zoo weten de beide films te boeien. Vóór de pauze is het „De geheime agent", een spannend spionnage-verhaal uit den grooten oorlog, dat de aandacht vraagt. Pe ter Lorie, Madeleine Carrol en Robert Young spelen op voortreffelijke wijze de hoofdrollen in' deze film, welke zich af speelt door Engelsche spionnen in Zwit serland. Verschillende momenten uit den grooten oorlog zijn daarin vastgelegd, m het bijzonder wel een luchtaanval op een trein, welke onderweg is naar Constantti- nopel en explodeert. Door deze spionnage- film is een aardig liefdesverhaal gewe ven, waarbij Madeleine Carrol en Robert Young de hoofdpersonen zijn. Natuurlijk komt alles tot 'n happy end. Hans Albers weet na de pauze de toe schouwers in spanning te houden in de film „Verboden Lading". Hans Albers is in deze Ufa-film zeekapitein, die met zijn schip in quarantaine-moet blijven, omdat 'n dckter, wiens huijp hij voor e.n zieke heeft ingeroepen, verklaarde, dat de patiënt aan choleria lijdende was. De kapitein was ech ter overtuigd, dat het een blindedarmont steking betrof, hetgeen later inderdaad waar bleek. Niettemin werd hij veroordeeld en van zijn titel vervallen verklaard, waar op hij ging zwerven om ten slotte in han den te vallen van een wapensmokkelaar. Als dit ontdekt wordt ontstaat er een pa niek aan boord, welke nog vergroot wordt door het feit, dat een der smokkelaars het schip zal laten zinken. Kapitein en beman ning weten het echter drijvend te houden, een lekzeil om den boeg te spannen en het schip leeg te pompen. Ondanks de trucs een geslaagde en imposante opname. Na tuurlijk komt voor den kapitein alles weer in orde. Een programma voor volwassenen. Casino. Een speciale vlootfilm, vervaardigd ter eere van de Fransche vloot, met als Hol- landsche titel „Eerloos", wordt deze week in Casino vertoond. Dit filmwerk is zon der eenige overdrijving he.it beste wat wij den laatsten tijd in dit genre gezien heb ben en een succes voor de Fransche film industrie. In deze film speelt de beroemde actrice Annabella een harer beste rollen met als verdere hoofdrol-vertolkers Pier re Renoir, Rosine Derian en Signcret. Deze film werd opgenomen met volledige me dewerking van de Fransche marine en geeft een kijkje op een der grootste oor logsschepen. Het Middellandsche zee-eska der, bestaande uit de zeereuzen de „Du plex", Tournville Foch, Dugnesne, Algerië en vele andere jagers en torpedo-booten werden voor de opnamen ter beschikking gesteld. Prachtige opnamen krijgt men van dit eskader te zien. De inhoud van de film beweegt zich in een voortdurend toe nemende spanning, welke haar hoogte punt bereikt bij de grootsche zeeslag. Na deze zeeslag, wordt de commandant, die zich met een groot gedeelte der be manning van het zinkende schip heeft kunnen redden, voor den krijgsraad ge daagd en moet zich verantwoorden «voor het vergaan van zijn schip. Ook dit gedeelte van de film was van een bijzondere bekoring waaruit bleek, welk een kundig regisseur de leiding in handen had. Fel klonken telkens de vra gen van den president tot den beklaagde, wiens vriend hij was, doch nu zijn plicht als president moest doen. Tenslotte werd echter het bewijs van onschuld van den commandant bewezen en volvkomen in zijn eer hersteld. De tweede hoofdfilm is ,Top Hat", waarin Fred Astaire en Ginger Rogers ware triomfen vieren. Anderhalf uur vreugde aan vermaaks- kunst van den allereersten rang een nimmer-inzinkende rij schitterende oogen- blikken. De pers was vol lof over deze film met zijn animeerende muziek, zijn tekstgrap, zijn volmaakte dans. Het gebruikelijk journaal gaat het ge heel vooraf. Voor volwassenen, Lid©. De hoofdfilm, welke deze week op het programma van Lido prijkt n.l. „De Paar- lenroof" vertelt ons een wonderlijke ge schiedenis. Een rijke Amerikaan koopt in Engeland een paar zeer kostbare paarlen en Myrna Loy wordt er op uit gestuurd om ze dezen Amerikaan afhandig te ma ken. Nu loopt het een keetje anders en zij fungeert onbewust als bewaarster van de kostbare parelen. D kwestie is nu voor de politie, waar bevindt zich de dader. Een politeman, Spencer, Tracy, doet zich voor als gangster en tracht het vertrouwen van Myrna Loy te winnen, ten einde zoodoen de het adres van den hoofdman der bende te pakken te krygen. Hij krijgt dat ook te pakken, maar hij krygt ook nog wat an ders te pakken. De nabijheid van Myrna Loy is zelfs voor een politieman gevaar lijk Hij verliest ziji hart en als het ten slotte blijkt, dat de knappe dievegge haar leven beteren wil en aan dezen diefstal althans niet schuldig is, dan is het happy end al weer gevonden. Intusschen hebben wy heel wat span nende en komische ituaties beleefd met dit uitstekende paar filmartisten en ons buitengewoon geamuseerd. Voor de pauze gaat een andere groote film met Fay Wray en Ralph Bellamy in de hoofdrollen. Dat die twee elkaar ten slotte moeten krijgen, is wel is waar van te voren duidelijk, maar er zijn toch zoo vele spannende momenten in deze histo rie, als gevolg van een handig gesponnen intrige, dat de zekerheid omtrent den af loop, welke toch nog verrassend is, pas aan het einde blijkt Met een uitgebreid journaal behoort dit programma tot een eer besten, welke wij zagen. Men zal er een genoeglijken avond mee beleven. Trianon. Meer en meer streeft men in de film naar betere muziek er. zang en de vraag of ver filmde opera's succes zullen hebben, is nu diunkt ons, reeds voldoende beantwoord. De echte oude opera zal men niet zonder meer in zijn geheel op het doek kunnen brengen, doch fragmenten kunnen met veel succes in een film verhaal gevlochien worden. Zoo hebben gisterenavond in Tria non velen kunnen genieten van de wereld beroemde Tenor Gigli, welke in de film „Jij bent mijn leven", met fragmenten uit Manon, Tosca, Aida en meerdere opera stukken en ltaliaanscne lideren op 't doek komt. De wereldberoemde tenor Monti (Benjamino Gigli) was niet altijd zanger geweest, want ongeveer 15 jaar geleden was hij nog metselaar in München en zong hij bij zijn arbeid tot groot genoegen v^an zijn mede-arbeiders en voorbijgangers zijn Ita- liaansche liederen. Een zynei bewonderaars was een vierjarig meisje en weldra sloot haar moeder, Bianca genaamd, zich daarbij aan. De echtgenoot van Bianca, de Italiaan- sche zangleeraar Scarpa ontdekt de prach tige stem van Monti en helpt hem zijn stem ontwikkelen. Tusschen Bianca en Monti ontstaat weldra een innige verhouding en Scarpa., die verbazend jaloersch is, ver breekt brutaal de vriendschappelijke be trekkingen en Monti moet vertrekken. Scarpa hoopt hierdoor Bianca vor zich te behouden, doch steeds meer ontwijkt zy hem en als hij naar voorstelt om gezamen lijk met het kind naai Amerika te vertrek ken, besluit zy naar Monti te gaan, on danks het groote verdriet en de angst die zij heeft bij het scheiden van haar kind. Monti is intusschen een groot zanger ge worden, doch Bianca kan ondanks haar nieuw geluk het kind met vergeten en als zij bij toeval Scarpa ontmoet smeekt zij hem te willen mededeelen waar haar kind is, toch de man, strijdend tuschen haat en liefde snauwt haar toe nooit te zullen ver raden waar het kind zich ophoudt, al haar smeeken heeft geen resultaat en met ge broken hart verlaat de wanhopige moeder hem en keert naar Monti terug, welke zich voorneemt alles in het werk te stellen het kind terug te binden. In de verdere ont knooping spelen op buitengewone wijze mede Isa Miranda, Gustav Waldau, Josef Sieber. Eric Helgar en andere filmsterren, spel, muziek en zang zijn hierbij uniek. Vooraf draait nog een zeer actueele rol prent en wel een dag als gast in de Avro- Studio's te Hilversum verbazend interes sant is het, om de Radio-uitzendingen van zoo nabij te beschouwen temeer daar men hierbij aanschouwelijk zag werden de voor Radio-liefhebbers zoo bekende figuren als Han Hollander, Pierre Palla, Jacob Hamel, Kovacs Lajos, Nico Treep, Fred Fry en an deren. Met een zeet uitgebreid binnen- en bui- tenlandsche journaal geeft Trianon deze week een keurig program. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD LEIDEN CENTRALE R K ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Zondag: Te 8 uur prijsjassen. Maandag: Triduum voor Werkloozen, 9 uur H. Mis; 4 uur Lof. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken van 6.008.Ó0 uur, Bonasge- cc Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zang- vereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag: Dag. Bestuursvergadering R K. Volksbond, 8 uur. Maandag: kleermakerscursus, 8 uur. Dinsdag: Triduum voor Werkloozen, 9 uur H. Mis; 4 uur Lof. Dinsdag: Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Woensdag: Triduum voor Werkloozen, 9 uur H. Mis; 4 uur Lof. Woensdag: Bestuursraadvergadering, 8 uur. Woensdag: Repetitie Vondel, 8 uur. Donderdag: Sluiting van het Triduum voor Werkloozen, 8.30 uur H. Mis, waarna Alg. H. Communie, daarn' ontbijt. Donderdag: Groote propaganda-verga dering Slagersgezellenvereeniging „St. Joris". Spreker bondsvoorzitter Scharf. Aanvang 8 uur. Donderdag. Ledenvergadering R, K. Hotel Geëmployeerden. Vrijdag: Repetitie Vondel, 8 uur. Vrijdag: Comité-vergadering „Herw. Levenskracht", 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, van 34 uur op het Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. Zaterdag: Bibliotheek, 7—8 uur. Zaterdag: Bijeenkomst Loterij vereeni- ging H. D. L-, 9 uur. N.B. Het Triduum wordt gehouden in de St. Lodewijkskerk, Steenschuur. Witte Donderdag en Goede Vrijdag is de zaal gesloten voor werkloozen. KRUISVAART. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Paulownastraat Maandag: 7 DU uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 uur: Hubertusban. 8 uur St. Servatiusban. Dinsdag: 8 uur: Vendel St. Joris en St. Lode wijk. 7.30 William Doyleban. Donderdag, 8 uur: Vendel St. Joris en St. Lodewijk. 7.30 uur: Don Boscoban. Vrijdag, 7.30 uur: St. Stephanusban. 8 uur: St. Willibrordusban. Zaterdag, 3 uur: St. Aloysiusban. Zaterdag. 56 uur: Afrekenen 3 cents fonds en Kampspaarbank. Cohort: Aeterae Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Zondag, 4 uur Ontspanning. 4.10 uur Aspirantenban I en II. 5 uur Afteekenen eischen. Na de meditatie ontspanning voor jon gen.' boven d-=> 15 jaar. Ingang tuin. Maandag, 7 uur: Lof met installatie der aspiranten in de Kerk. 6.45 uur: Van de burcht naar de kerk, alle kruistochters in uniform. Dinsdag: 7.45 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag, 7.30 uur: Pascali'ban. Donderdag, 7 uur Postzegel en Missie club. 7 uur Zaagclub en. Houtsnijclub. 8 uur Trommelen. 8.10 uur: Esperantoclub; Vrijdag, 7.30 uur: Martinus en Serva tiusban. Zaterdag, 5.30 uur: Trommelen. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" Zaterdag: 2.304.00 uur Muloclubs. 3.154.15 uur gym. kleuters in de zaal Ursulasteeg. 6.30 uur reidansen. 7.30 uur cadettenclub. 8.30—10 uur contribuüebetalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. 4 uur bijeenkoms tvan „de Eeregarde". Maandag: 8.009.30 uur handwerken, zang, missiehandwerken, charitatiefnaaien en naaien. 8.30—9.30 uur „Actief" damesafdeeling 1 Dinsdag: 45 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. Z.309.00 uur handwerken en naaien. 8.009.30 uur Engelsch en huisvlijt. Woensdag: 2—3 uur. kruiskinderen. 34 uur kruiskinderen. 8.00—9,30 uur: reidansen I en III, huis vlijt en naaien. Donderdag: 6.30 uur danscursus voor ge vorderden. 8 uur reidansen II. 8 uur: Algemeene ontwikkeling. 8.30 uur: vioolclub. Vrijdag: 4.305.30 uur „Actief" kleuters Heeren sin gelschool. 6.157.15 uur: „Actief" Meisjes I. 7.158.1b uur „Actief" adspiranten II. 8 309.30 uur: „Actief" damesafdeeling II 8.009.30 uur tooneèl. 8.30 uur: Danscursus voor beginnelingen. INTERPAROCH1EELE SIN1 JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Heden Zaterdag van 8—9 uur Bibliotheek Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vëreeniging te doen inschrijven - R. K Jongemannen vanat 17 jaren - lederen 3den Maandag van den maand des avonds te half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis Rapen burg 52 Beurtrooster: Zondag: H. Brasker en P. Reizevoort; Maandag: G. Cambier en J. v. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Hendricus, z. van H. J. v. Houten en G. v. Alphen— Barbara, d. van C. v. d. Leek en A. M. Lek Jacoba, d. van C. J. Sandifort en J. Meijer Alida Catharina, d. van J. Eveleens en T. M. v. Wieringen Maria Teuntje, d. van C. Reijnders en N. E. Offerman Hendrik Johannes, z. v. B. D. de Wit en H. Noorder- vliet Izaak, z. van A. In 't Veld en A. Faas Stijntje, d. van W. F. v. Klaveren en G. Roodenburg Gerard us, z. van G. Sierat en A. A. Taffijn. Ondertrouwd: J. T. P. v. Hoff jm. 26 j. en A. H. Keunen jd. 26 j. Overleden: G. Otto-Apetz, wede. 86 j, J. W. Segaar, dr. 3 dgn. K. Nieu- wenhuijs-v. Blitterswijk vr. 40 j. A. de Mooy m. 40 j. Steen; Dinsdag: C. van Dijk en H. Nij- huis; Donderdag: C. v. d. Meel en C. Bil- derbeek; Zaterdag G. Bot en Bentveld. Zondag: Laatste der zeven Zondagen, die het feest van St. Joseph voorafgaan. Te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van Lambertus Lam- boo, lid der Afd. Gehuwden. De leden worden verzocht deze H. Mis bij te wo nen en te communiceeren. Van 1—2 uui Bibljotheek. Geen zitting St. Joseph's spaarkas. 8 30 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs een overhemd. Maandag: Sterfdag van den H. Clemens Maria Hofbouwer. Patroon der Retraite club. Maandag: Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.15 uur Adspirantenbyeenkomst. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 9.15 uur: Spreekkoor. Woensdag: Geen repetitie Liedertafel. 8.30 uur: Bijeenkomst in het St. Anto- niushuis bijeenkomst voor alle katholieke jongemannen van 1626 jaren. Donderdag: Bijeenkomst voot de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur: Adspirantencursus. 8.45 Gecombineerde vergadering Com missarissen, Gezellen en en Gehuwde Ge zellen. Vrijdag, 19 Maart Feestdag van St. Joseph. Te 7 uur in de Kloosterkerk aan den Haagweg de H. M. voor het geestelijk en tijdelijk welzijn onzer leden. Vrijdag: 8 30 uur Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer." Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00--10 15 uur. 8 30 uur Kegelclub ..de Poedelaars." Van 89 uur Bibliotheek. Verdere mededzelingen. Op Zondag 4 en Maandag 5 April des avond te 8.15 uür précies in dé Gehoorzaal opvoering der Revue „Wij komen er wel". Kaarten ad 40 cents verkrijgbaar Gezellenhuis, Ra penburg 52. R. K. MUZIEK-KAPEL „PEROSIE". Secretariaat: v. d. Duinsrtaat 22. Maandag: van 810 uur èesavond. Dinsdagavond 8.0010 uur Repetitie Tamboers. Woensdag: van 8.0010.30 uur repe'itie Donderdagavond 810.30 uur repetitie Symphonie-orkest. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht GarenmarKi 36. Zondag 7.15 uft- Aantreden in den Eurcht voor H. Mis met algemeene H. Communie. 9.30 uur Aantreden wandelclub. 4.30 Cohort bijeenkomst. Maandag: uur Don boscoban. Maandag: 8 30 uur Tarcisiusban. 8 30 uar Godfriedban. Dinsdag, 8.30 uur: Zwaarddansen I. Woensdag: 7 uur Don Boscoban. 8.30 uur St. Antoniusclubhuis bijeen komst Kath. Actie „Voor God" entrée 25 cent, leeftijd 1623 jaar. Donderdag 7 uur TC. J. C. Mis voor Kruis vaarders der St. Joseph Parochie. 8.30 uur Godfriedban. 8.30 Franciscusban. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders der St. Petrusparochie. 2.30 uur Huisvlijt. 5.00 uur Lodewyksban. Kruisvaarders spaart voor het kamp!! ACADEMIENIEÜWS LEIDEN, Geslaagd: Candidaatsexamen rechten, de heer E. J. Rosen Jacobson, Wassenaar. Candidaats-examen Ned. Taal- en Let terkunde, de heer J. van der Sandt, Al phen a. d. R ij n. Candidaats-examen Romaansche taai en letterkunde, de heer J. Engels, Rotter dam. Geslaagd voor het examen van apothe kersassistent de dames: W. van der Burg, Vlaardingen; G. M. M. van Rossum, Den Haag en de heer H. J. Colenbrander te Voorburg. LAATSTE BERICHTEN DE „WESTMINSTER", Wordt naar Antwerpen gesleept. Het Engelsche stoomschip „Westmin ster" dat nabij het lichtschip Schouwen- bank noodseinen had gegeven, omdat het een lek in het voorschip had, is heden morgen te ruim half elf op de reede van Vlissingen binnengesleept. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Lido: Volwassenen. Luxor:Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Zooals gemeld (men zie Gem. Ber.), was het schip gisteravond op het Noord zeekanaal bij Amsterdam in aanvaring ge weest met een zandbak. Toen had men niets van een lek gemerkt. Nabij het licht schip Schouwenbank bemerkte men ech ter, dat het voorschip water maakte, zoo dat hulp gevraagd werd. De sleepbooten „Goliath" uit Antwerpen en „Maas" van L. Smit en Co.'s Internationalen sleep dienst te Rotterdam, hebben het schip binnengesleept. De „Westminster" ligt met het voorschip diep in het water, terwijl de schroef gedeeltelijk boven water uit steekt. De beide sleepbooten zullen hei schip naar Antwerpen sleepen. ARBEIDER TUSSCHEN ZANDTREIN EN BRUGLEUNING BEKNELD. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is de 30-jarige arbeider A., Jansen van Jorksveld uit IJsselstein, die werkzaam was bij den rijkswegenaan- leg te Jutphaas in de buurt van de Gale- copperdijk bekneld geraakt tusschen een zandtrein en een brugleuning. Hij werd daarbij zeer ernstig gewond; hij brak een arm en been en bekwam voorts inwendige kneuzingen. Per ziekenauto is het slachtoffer over gebracht naar het academisch ziekenhuis te Utrecht, waar hij in den loop van den nacht is overleden. BONTDIEFSTAL OPGEHELDERD. In den nacht van Zondag op Maandag werd ingebroken bij de firma Pennock, bonthandel, gevestigd aan de Eindstraat te Breda. Om het onderzoek niet te be moeilijken werden de bijzonderheden over de inbraak geheim gehouden. Thans is be kend geworden, dat bij de inbraak twee bontjassen en drie zilvervossen ter waar de van ruim vijfhonderd gulden, werden ontvreemd. Als verdacht van deze inbraak is gear resteerd de 31-jarige van M., wonende te Ginneken, die de bontwerken per taxi naar Antwerpen heeft vervoerd en daar verkocht voor frs. 750. De taxichauffeur is eveneens aangehou den. Van M. heeft heel wat op zijn kerfstok. Hij is o.a. betrokken geweest bij een dief stal van bont te Rotterdam, een gewapen- den overval op het postkantoor te Drunen, diefstal met geweldpleging te Tilburg, rij wieldiefstallen, enz. Hij heeft vijf jaar in de gevangenis doorgebracht. Van M. en de taxibestuurder hebben een bekentenis afgelegd. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 12 Maart. Groentenvei'ing. Per radijs 2.504.00, krop:alade f 1.703.70, selderie 0 301.10, knolselderie 6.50 8.70, per 100 kg.: kroten 1.80, kroten ge kookt 15, witloof 315, boerenkool 1 504.00, spinazie 1225, uien 1.10 2.30, wortelen f 1 002.?0. spruiten I f 2 13. spruiten II 37. aardappelen f 1-50 2.50. andijvie 1019. nero f 2.?06.70, roodekool f 1.503.10. savoyekool 1 30 2.10. «?roenekool 1.401.50, prei 2.10 5.60. 13 Maart. Boter. Aanvoer 305 kg. Prij zen prima fabrieksboter 1.57, orima boe- renboter f 1.501.55 per kg. Handel ma tig. Turfmarkt van 8 tot en met 13 Maart Lange turf geen aanvoer, prijzen 68 per 1000 stuks VINKE VEEN. 12 Maart. Groenteveiling Witlof I 9—12, idem II 6 00—7.50, idem III 3.004.50, spinazie 17, peen f 3. per 100 kg. TER AAR, 12 Maart. Centra'e Veiling. Spinazie 4073 cent. andijvie 4459 cent, sla 1.603.40, vellen 1922 cent, uien 0.901.00. snruitkool 7.909.70. wit lof 6 6011.40, radijs 4 204.50, selde rie 2 303.10,®peterselie f 4.50. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling. BOSKOOUP, 12 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 50 94 cent. Briarcliff 2C43 cent, Edith He len 60 cent. Seringen 4152 cent. Azalea 1.001.80, Rhodo Pink Pearl 4060 cent, Rhodo in soorten f 0.701.10, Malus 27 50 cent, Mahonia 1018 cecnt. Androme da 1016 cent, Cerasus Hisakura 2 20 3.20. idem rosea fl. pl. f 1.402.30, Prunus triloba 4070 cent, Clematis in soorten 210; Per stuk: Ceneraria 10 cent. Primu la 6 cent, Rhodo f 0.801.20, Acer 2054 cent. NOOTDORP, 12 Maart. Eierenveiling. Aanvoer: 5354 kiopeneieren f 3 454.00, eendeneieren 2.70—3.15. krieleieren f 3.60 per 100 rtuks, kaas 2126 cent per pond. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Maart. Groen- tenveiling. Waspeen 4060 cent en kroten 2030 cent per kist van 20 kg.; groenekool 1.802 60 en knolselderie f 5.408.30 per 100 stuks, prei 2.402.70 per bos, uien 1.80—2.20, gelekool 1.90—2.10 en roo dekool 1.802.40 per 100 kg. WISSE LN OTEERIN GEN (AMSTERDAM) Praag 6.381

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3