ZATERDAG 13 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 ONGESTADIG DE BILT SEINT; Meest matige, later weer toenememen- de Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaring, tijdelijk regen, weinig yerandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 766.1 te Vardoe. Laagste barometerst.: 734.8 te Holyhead. De depressie over Engeland blijft sta- tionnair en vertoont een langgerekten vorm. Een nieuw dieper minimum ligt op 48 graden Noorderbreedte en 18 graden Westerlengte. Daal- en stijggebieden van den luchtdruk trekken afwisselend langs den Zuidrand van het gebied van lagen luchtdruk en drongen door tot in het Oostzeegebied. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Poolgebied trekt zich geleidelijk weer binnen den Poolcirkel terug. De warmte van de Zuid-Westelijke luchtstrooming in de bovenlucht is thans tot Polen en de Baïtische Staten doorge drongen. De Föhnstorm in de Alpen is thans bedaard. De toppen der Middelge bergten melden alle nog krachtige winden en zijn in wolken gehuld. Gebieden van slecht weer en lage wolken trekken over Noord-West-Duitschland en over Frank rijk, terwijl het in onze omgeving tijdelijk opklaarde. Het is te verwachten, dat het weer in de eerstvolgende etmalen het on gestadige karakter zal behouden met af wisselend krimpen en ruimen van den wind en toename der bewolking met re gen gevolgd door mooie opklaringen. LUCHTTEMPERATUUR. 7.8 gr. C. HOOG WATER. Van Zaterdagnamiddag 6.31 uur tot Zondagmorgen 5.49 uur; van Zondagna middag 6.32 uur tot Maandagmorgen 5.47 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Te Katwijk aan Zee op Zondag 14 Maart voorm. 3.30 en nam. 3.54 uur; op Maandag 15 Maart voorm. 4.10 en nam. 4.34 uur. KERKNIEUWS UIT DE MISSIE DER WITTE PATERS. Een vruchtbaar apostolaat. Uit de nieuwste statistieken betreffende het missiewerk der Witte Paters in Afrika blijkt, dat in het afgeloopen jaar 18.645.477 H.H. Communiën werden uitgereikt. De ka tholieke bevolking van de Missiegebieden die door de Witte Paters bestuurd worden is gestegen tot 1.224.176 zielen, waarbij de Catechumenen of doopleerlingen niet zijn inbegrepen. In vergelijking met 1935 is het aantal H.H. Communiën, dat werd uitge reikt .met 2 millioen gestegen. In het afgeloopen jaar werd aan 213.911 personen het H. Doopsel toegediend, het geen een vooruitgang beteekent van 16.628, terwijl het aantal inlandsche priesters tot 134 is gestegen. Naast de inlandsche priesters zijn in deze missiegebieden werkzaam 433 inlandsche zusters, 98 broeders en meer dan 95000 ca techisten. Het missiewerk der Witte Paters strekt zich uit over 18 Apostolische Vicariaten, 2 Apostolische Prefecturen en 2 zelfstandi ge missiegebieden, waarin werkzaam zijn 784 priesters en 208 1eekenbroeders. HONDERD-JARIG PRIESTER. Celebreert nog iederen dag de H. Mis. Uit Rome wordt gemeld: De Eerw. heer Mario Gulino, Carmeliet van de Strenge Observantie, die op 5 Maart 1837 werd geboren en in 1862 de H. Priesterwijding ontving, heeft dezer dagen onder groote belangstelling in Ragusa, bisdom Syracuse, zijn honderdsten verjaardag gevierd. Dit jaar zal hij ook den dag herdenken van zijn 75-jarig priesterfeest. Hij verheugt zich nog in een goede ge zondheid en nog iederen dag kan hij zonder eenigerlei hulp de H. Mis opdragen. Hij is helder van geest en zijn geheugen laat hem niet in den steek. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: A. Voss Jr., te Leiden. J. Boerboom, Nieuwkoop. 22 MAART 1937. De vorige keer eindigden wij met den Spreker van dezen avond. Thans beginnen wij met hem: MR. J. BOMANS. Pastoor Hooyman uitte in zijn toespraak op de eerste propagandavergadering de klacht, dat er tegenwoordig vrijwel geen redenaars in groot formaat bestaan HIJ HAD GELIJK! Een vijftien a twintig jaren geleden was dat anders. En wie zich dien tijd herinnert zal daarbij onmiddellijk terugdenken aan Bomans Hij was een van de ALLERBESTEN. Een redenaar, waarvoor de zalen te klein waren. Dagen tevoren uitverkocht! Een laaiend enthousiasme! Een geweldig propaganda-vuur! Bomans voeldt zich vóór alles PROPAGANDIST En dat was hij bij uitnemendheid. En wie eenmaal propagandist is kan het nooit meer laten. Bomans schreef ons, dat het nog altijd vu rige paard verlangend is den stal te ver laten. Dat belooft wat. Katholieken van LEIDEN EN OMGEVEING daar moet gij bij zijn. De groote zal van de Stadsgehoorzaal moet op 22 Maart a.s. te klein blijken. Koopt tijdig uw toegangskaarten. Vanaf heden zijn zij verkrijgbaar a 10 CENT PER PERSOON. bij de firma Zandvliet, boekhandel, Haar lemmerstraat 117a te Leiden, alwaar ook gelegenheid bestaat tot plaatsbespreking. Dit laatste raden wij dringend aan. Men heeft de R.-K. Staatspartij den HANDSCHOEN TOEGEWORPEN. Wij rapen dien op. De greep zal krachtig zijn. Propagandaclub „Dr. Schaepman." ST. VINCENTIUSVEREENIGING Collecte Parochiekerk v. d, IL Leonardus Zondag j.l .is bekend gemaakt, dat mor gen onder alle H.H. Missen een collecte zal worden gehouden ten bate der Leonar dus Conferentie. Deze onlangs opgerichte vereeniging heeft, wat gemakkelijk te be grijpen is. in hooge mate geldelijken steun noodig. De kasgelden zijn gering; het aan tal aanvragen om ondersteuning vrij groot, waarom wij alle parochianen, opwekken, morgen een milde gift te willen offeren voor dit bij uitsek charitatieve werk. U zult dan de genoegdoening smaken te heb ben meegeholpen om den nood der armen te helpen verzachten, terwijl de Conferen tie u er dankbaar voor zal zijn. God loone u! VOETBALCLUB DOCOL Dezer dagen hadden vergaderingen plaats van de junioren in de K. J. C. Burcht en van de senioren in het Gezel- lenhuis. De opkomst was bevredigend en by de groote junioren zeer goed. De vergadering van de senioren stond onder leiding van den heer K. H. Kaizer. Na opening en notulen deed de voorzit ter enkele mededeelingen, waarvan de voornaamste waren, dat het voorloopig be stuur op de volgende ledenvergadering zal aftreden en de leden in de gelegenheid zul len worden gesteld een definitief bestuur te kiezen. Candidaten kunnen hiervoor bij het voorloopig bestuur worden ingediend. Spr. was over den gang van zaken in het eerste half jaar der club niet ontevreden al zal de saamboorigheid nog grooter moe ten worden. Daartoe zullen kunnen bijdra gen de wekelijksche trainingsavonden wel ke dezen zomer zullen worden ingevoerd. In de plaats van den heer J. Ouwerkerk, die als bestuurslid heeft bedankt, was de heer B. Albers in het bestuur opgenome. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de instelling van een reiskas. Het bestuur stelde voor een geheel vrij willig spaarsysteem in het leven te roe pen, hetwelk door een tweetal leden zal beheerd worden, terwijl uit de vergadering stemmen opgingen om alle leden te ver plichten door wekelijksche bijdragen voor de reiskas bij te dragen. Ten slotte werd het bestuursvoorstel met meerderheid van stemmen aangenomen; als beheerders van de reiskas werden de le den A. Bots en J. v. d. Steen aangezocht. Verschillende huishoudelijke aangelegen heden werden hierna besproken, terwijl ook de terreinkwestie een punt van gedachten- wisseling uitmaakte. Evenals bij de junioren werd het tweede gedeelte van den avond gevuld met een lezing van den heer A. v. Schie over de theorie van het voetbalspel, de taak van de verschillende spelers in het elftal, ver schillende speelraethoden, enz. hetgeen ten zeerste in den smaak viel en het stevig ap plaus wel bewees. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. Leiden... „vacantie verblijf" EEN NIEUWE GIDS VAN LEIDEN ZAL WORDEN UITGEGEVEN: Medewerking der annateur- fotografen gevraagd. In de maand Juni van het vorig jaar werd op initiatief van het Gemeentebestuur een actie op touw gezet ter meerdere re clame voor de stad Leiden en omgeving. Er werd toen een reclame-commissie in het leven geroepen uit een 20-tal organisa ties, welker medewerking hiervoor was in geroepen. Daartoe werden uitgenoodigd de Ver eeniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer, de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken, de Vakcentrales, zoowel van werkgevers als werknemers, de Reisvereenigingen, de organisatie uit het Hotelbedrijf, de Bioscoopbond en de 3 Oc- tober-vereeniging. In een conferentie werd de voor Leiden te voeren reclame zoo uitvoerig mogelijk onder de oogen gezien. Uit de genoemde organisaties werd een voorloopig werkcomité gevormd, dat later in een definitief werd omgezet. Hiervan is weth. M. G. Verwey voorzitter en de heer A. Huijsman, referendaris der afd. finan ciën ter gemeente-secretarie, secretaris. Voorts namen hierin zitting de heer N. C. v. Ginkel (V.V.V.), W. v. d. Laan (3 Oct.- ver.), J. v. d. Horst (Reisver.), mr. J. Aver- beok (algemeen lid) en Couwenbergh Jr. (Hotelbedrijf). Het eerste werk, dat de commissie zich ten doel stelde, was zioh te oriënteeren op welke wijze de reclame kon worden ge voerd. Nu dit geschied is en men vasten grond onder de voeten heeft gekregen, kan over de plannen iets meer meegedeeld wor den. Zoo is reeds besloten eenige groote bor den te laten maken door jeugdige werk- loozen, welke bij de ingangen der stad tot de bezoekers zullen spreken en het bezoek aan Leiden en omgeving zullen aanbevelen. Het ontwerp voor deze borden is van den stadsarchitect, den heer J. Nysingh, terwijl de heer v. d. Water, de leider van den schilderscursus, ook hier de leiding heeft. Op deze borden zal staan: „Leiden uw woonstad, onderwijsstad nabij zee, bosch en meren". Op ruime schaal zullen deze woorden van opwekking gedrukt worden op kleine kaar ten, welke zullen worden opgehangen in lokaliteiten, welke veel door vreemdelin gen bezocht worden. Met de reisvereenigingen is verder afge sproken, dat zy in haar zomerprogramma's driedaagsche uitstapjes zullen opnemen met Leiden als standplaats. Daarbij wordt in goede hotels gelogeerd. Onder deskun dige leiding worden o.a. de belangrijkste musea, het universiteitsgebouw, het Ka- merlingh Onneslaboratorium en de Ster renwacht bezocht; uitstapjes worden ge maakt naar de badplaats Noordwijk, de bloembollenvelden en de aan natuurschoon rijke meren. Aan alle mogelijke vereenigingen, aange sloten in het werkcomité, zullen mede deelingen verzonden worden over de hoe veelheid logeergelegenheden met daarbij bet verzoek jaarvergaderingen en congres sen te Leiden te houden. De vertegenwoordigers van het hotel bedrijf hebben hiertoe hun volle medewer king toegezegd. Verder zullen besprekingen gevoerd worden met autobusondernemers om auto tochten naar Leiden te organiseeren, ter wijl getracht zal worden mede door den Bioscoopbond reclame voor Leiden te doen- maken. Gids van Leiden. Tenslotte is besloten in overleg met V.V.V. een nieuwe gids van de gemeente Leiden uit te geven. Het bestaande boek je is min of meer verouderd en dient noodzakelijk vervangen te worden. De groote moeilijkheid is echter aan goede foto's te komen, want meer dan de tekst zullen de foto's tot den vreemdeling moeten spreken. Op dit terrein ligt voor de Leidsche amateursfotografen een prachtig arbeids veld open, weshalve 't comité op alle ama teurfotografen een beroep doet om inte ressante kiekjes uit oud en nieuw Leiden of uit de onmiddellijke omgeving voor deze specifiek Leidsche uitgave in te zen den. Het comité vertrouwt, dat velen hieraan gevolg zullen geven. Inzendingen kunnen geschieden aan het Secretariaat der Reclame-commissie „Stad Leiden", Gemeentehuis Rapenburg alhier. Na al hetgeen we hierboven hebben medegedeeld, behoeven we eigenlijk niet veel nfeer te schrijven. Wanneer we den oproep van het comité tot de fotografen nog eens extra onderstreepen, dan doen wij dit omdat wij ervan overtuigd zijn, dat een vruchtdragende reclame in de eerste plaats een sprekende itclame moet zijn. En wanneer men door een spreken de reclame een steentje bijdraagt tot meerderen welvaart, tot grooteren bloei en groei der stad, dan verricht men een goed werk in het belang van de gemeen schap, dat bij allen voorop moet staan. Daarom, amateur-fotografen, ziet uw archief eens na of.... fotografeert spoe dig. De nieuwe Leiden-gids mag niet te lang op zich laten wachten. VOLKSBOND-NIEUWS. Het programma voor de deelnemers aan het triduum voor de werkloozen, te hou den in de Sint Lodewijkskerk aan de Steenschuur, alhier, is als volgt: Maandag 15 Maart: 9 uur H. Mis, 4 uur Lof met predikatie door rector L. Beune. Dinsdag 16 Maart: 9 uur H. Mis, 4 uur Lof met predicatie door Rector R. Reijnen. Woensdag 17 Maart: 9 uur H. Mis, 4 uur Lof met predikatie door prof. A. Cleophas. Donderdag 18 Maart: 8.30 uur Plechtige gezongen H. Mis, welke wordt opgedragen door den Hoogeerw. heer Deken A.Ho- mulle, waaronder algemeene H. Commu nie; daarna korte toespraak door den Hoog eerw. heer Deken of prof. Cleophas. Na de H. Mis gaan de deelnemers naar de zaal van de St. Joseph gezellen-Vereeni ging. ingang Pieterskerkhof. Voor het triduum worden kaarten uit gegeven, welke in de kerk moeten wox'den afgestempeld. Vier stempels zijn verplich tend om deel te kunnen nemen aan het gemeenschappelijk ontbijt. Hieraan zal streng de hand worden ge houden. Donderdagmorgen worden de kaarten ingenomen. Propagandavergadering Slagersgezellen- bond „St. Joris". Donderdag, 18 Maart a.s., staat in het teeken van propaganda. Dan zal. door de afd. Leiden van bovengenoemden Bond een propaganda-vergadering worden gehouden in het Bondsgebouw, Steenschuur 15. Daar worden alle leden verwacht, doch ook zij die niet of verkeerd georganiseerd zijn. Het aanvangsuur der vergadering is ge steld op 8 uur nam. Bondsvoorzitter Schai-f uit Utrecht zal, op zijn bekende duidelij ke wijze, de toehoorders aantoonen: „Waar om is onze plaats in de Katholieke organi satie zoo noodzakelijk!" ZILVEREN JUBILEUM HOOFDAGENT M. VAN SCHAIK. De belangstelling ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den hoofdagent van politie, den heer M. van Schaik, heeft ten duidelijkste bewezen, dat deze functiona ris zoowel bij superieuren als collega's en minderen bij de politie ten zeerste in aanzien staat. Zelden zagen we de theorie- zaal van het politiebureau zoo vol men- schen als gistermiddag. Het politiemuziek- gezelschap onder leiding van den heer M. Bolderdijk stond' weer in een hoek opge steld, hoofdinspecteur Weyers, alle inspec teurs en oud-inspecteur Duval, collega's en tal van agenten, voor zoover niet door dienst verhinderd, waren aanwezig toen de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenoote, de zaal binnenkwam en zich bij zijn kin deren en talrijke familieleden, die reeds aanwezig waren, voegde. Nadat de muziek een marsch ten gehoore had gebracht, trad de heer J. Zwart naar voren om als voorzitter der jubileum commissie en namens het lagere personeel, den jubilaris in hartelijke woorden toe te spreken. Spr. wees erop, dat de groote belangstel ling bewees, dat de jubilaris een geziene figuur in het politiecorps is. In de eerste jaren, toen hoofdagent van Schaik bij de recherche was, kwam hij minder met het geuniformde personeel in aanraking, daarna echter des te meer. Toen hij evenwel tot hoofdagent bevorderd was, vroeg menigeen zich af, hoe dat zou gaan. Voorheen toch was men steeds veel oudere hoofdagenten gewend, nu kwam men tegenover veel jeugdiger superieuren te staan. De jubilaris had echter steeds voor oogen gehouden als ^chef ook mensch te willen blijven en niet een halve ijsbeer, zooals menigeen zijn chef meermalen betitelt. Spr. zeide, dat hoofdagent v. Schaik zich steeds voor oogen heeft gesteld zijn min deren te behandelen zooals hij zelf behan deld wenschte te worden. Het personeel deed daarnaast zijn plicht getrouw als wis sel op de humaniteit van hun chef. Daarbij releveerde spr., dat de controle van hoofd agent van Schaik nimmer hinderlijk was en gezien mocht worden, maar dat hij toch steeds wist te waken voor orde en discipline Spr. uitte den wensch, dat de jubilaris op den ingeslagen weg voort moge gaan bood hem als aandenken een ameublement, bestaande uit vier stoelen en twee fauteuils aan. Nadat de muziek „lang zal hij leven" had gespeeld, nam inspecteur K. W. Wijk het woord, die met enkele woorden wees op de samenwerking met den jubilaris, welke steeds van dien aard was, dat zij steeds veel genoegen verschafte. Spr. hoopte, dat men hoofdagent v. Schaik nog vele jaren in hun midden zou mogen zien. Namens de collega's werd het woord ge voerd door hoofdagent N. C. Uittendaal, die in eenige bijzonderheden trad uit vroegere jaren en erop wees, dat de^collega's met van Schaik steeds goed konden omgaan. Ook deze spreker bood namens de collega's een stoffelijk aandenken aan. Tenslotte werd het woord gevoerd door den heer S. Verver, voorzitter van de afd. Leiden van den R. K. Politiebond „St. Michael". Deze herinnerde eraan hoe de heer v. Schaik mede-oprichter van St. Michael te Leiden was geweest en daarvan gedurende 23 jaar bestuurslid. Voor zijn werk en voorbeeld als zoodanig zeide spr. hartelijk dank. Als stoffelijk blijk van waar deering bood spr. een hanglamp aan en voegde er den wensch aan toe, dat deze lamp den jubilaris licht moge geven om op den ingeslagen weg voovt te gaan èn voor het corps èn voor St. Michael in het by- zonder. Hierna dankte de jubilaris alle sprekers afzonderlijk voor hun woorden van waar deering en sympathie en voor de geschen ken, terwijl hij tevens dank bracht aan den heer Bolderdijk en zijn harmonie. Met een handdruk door allen werd de huldiging besloten. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Jasperse, Nieuwzwaag, Meyboom, Poort man en Ver brugge. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter H. Leemhuis, Tel. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 8 tot en met Zondag 14 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en J. Doedens, Wil- helminapark 8. Oegstgeest, telef. 274. Deken Homulle zal morgen, Zondag, gaarne ontvangen tusschen 12.30 en 2 uur. GALA-AVOND CONCERTGEBOUW ORKEST. Dirigent prof. dr. Willem Mengelberg. In aansluiting op ons vorig bericht, kunnen wij thans mededeelen, dat de gala-avond van het Concertgebouw Or kest, onder leiding van prof. dr. Willem Mengelberg in de Stadsgehoorzaal defi nitief zal plaats hebben Vrijdag 16 April aanstaande. DE LEIDSCHE VEE- EN ZUIVEL- TENTOONSTELLING. Zooals wij reeds eerder vermeldden, 1 door de Vereeniging „Vebo" alhier op lv September a.s., evenals vorig jaar, een groote Vee- en Zuiveltentoonstelling wor den georganiseerd, welke naar ons ter oore kwam, in zijn trant weer iets zeer goeds belooft te worden. Toonde reeds de tentoonsteling in Sep tember 1936, dat de organisatoren kosten noch moeiten sparen, de opzet van de ten toonstelling, welke in de maand Septem ber van dit jaar zal worden gehouden, is nóg grooter, de organisatie mede door de in 1936 opgedane ervaringen nóg be ter en doeltreffender. Op de onlangs gehouden ledenvergade ring werden de desbetreffende plannen goedgekeurd, en kon sedertdien een aan vang worden gemaakt met de uitwerking hiervan. Het belang van een dergelijke tentoon stelling zoowel voor den boerenstand als voor onze stad, zal den belangstellenden le zer niet ontgaan. Zij mag zich dan ook in een uitzonderlijke belangstelling verheu gen van vooraanstaande personen en in stellingen op het gebied van handel en ver keer, marktwezen en bestuur. Zoo verna men wij mede, dat het bestuur den burge meester onzer gemeente bereid heeft ge vonden, het eere-voorzitterschap der ver eeniging te aanvaarden. Naar wij verder nog kunnen mededee len, zal, evenals vorig jaar een hoogtepunt van het programma zijn het groote Ruiter feest, dat de vorige maal in hippische krin gen zoo ruime belangsteling mocht trek ken, en dat ook dit jaar weer met uiterste zorg wordt voorbereid. Van het porgramma kunnen wij nog niets verklappen; wel weten wij, dat aan het geheel, zoowel tentoonsteling als rui terfeest, reeds nu met geestdrift wordt ge werkt. HENGELAARSBOND v. LEIDEN EN OMSTREKEN De jaarvergadering Bovengenoemde Bond hield zyn jaar vergadering onder leiding van den tweeden voorzitter, wegens een lichte ongesteld heid van den voorzitter, den heer Haale- bcs. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek het ledental op 1 Jan. 669 te bedra gen, dus was de Bond weder met ruim 100 leden vooruit gegaan. De rekening en verantwoording tot een bedrag van 4801.98 werd goedgekeurd, evenals de begrooting tot een bedrag van 3639.40. Aan de beurt van aftreding waren de bestuursleden C. Hendriks, 2e voorz., A. Offenberg le seer., A. de Ridder, 2e pen- ningm. en A. de Water le comm., die allen by acclamatie werden herbenoemd. De afd. Sassenheim „Vermaak in sport" is per 1 Maart opgeheven, na een jaar lid van den Bond te zijn geweest. Op 15 April e.k. zal wederom een ledenvergadering wórden gehouden, daar op dien datum de bond 15 paar bestaat. Na den gesloten vischtijd zal een groote hengel wedstrijd worden gehouden, waaraan ieder die op 1 Maart lid is, gratis kan mededoen. Ver dere bijzonderheden aangaande dezen wed strijd zullen nader bekend gemaakt wor den. RJt. SYMPHONIE-ORKEST „PEROSI". Het bestuur der R.K. Harmoniekapel „Perosi" heeft het plan gevormd, om, naast de Harmonie, gelegenheid te geven aan ieder, die iets gevoelt voor een R.K. Sym- phonie-Orkest, zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. De repetities zullen wor den gehouden op Donderdagavond van 8— 10 y2 uur en wel in het repetitielokaal Pie terskerkgracht. Dus allen die over viool of cello beschikken melden zich aan bij: J. N. Kok, secr., v. d. Duinstraat 22. Gistermorgen te half elf is op den Sta tionsweg de 14-jarige loopjongen K. H., wonend in de Aloëlaag, door een taxi aan gereden, waardoor hij den linkeronderarm brak. De jongen bleef zijn beroep getrouw, liep naar het Acad. Ziekenhuis, waar de arm gezet werd, Toen begaf hij zich naar huis.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2