NIEUWS DONDERDAG 11 MAART 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD,- PAG. 3 Wat de w;jze van steunverleening betreft, hoe is de toestand van arbeiders die ge royeerd worden van de vakvereeniging? Zy zijn verstoken van de hoogere uitkeering, welke zij anders zouden genieten, hoewel ze toch hebben bijgedragen. De werkloosheid vermindert niet in de materie velen verwachten. Bij afname der werkloosheid zal het gehalte der werkloo- zen minder worden. Op den duur zal de bonafide werklooze er belang bij hebben, dat hij niet meer als werklooze wordt be schouwd, die vroeger onder maatschappe lijk steun zouden hebben behoord. Spr. dringt aan op een onderzoek en nauwkeu riger schifting. De heer ANDRIESSEN (R.K.) gelooft niet, dat de minister het belang van den invloed van werktijdverkorting op de be strijding der werkloosheid voldoende inziet. Of we tot wektijdverkorting komen, hangt voor een deel af van de algemeene geestes gesteldheid. Spr. citeert in dit verband „De Volkskrant" van 5 Maart j.l. Blijkens een onderzoek te Amsterdam, verklaren van 72 gezinnen er 42, geen hoop voor de toekomst meer te hebben. Men ziet wel in, van hoeveel gevaar dit is voor een georden de samenleving, hoe men via allerlei ge moedsstemmingen komt in een sfeer die rijp is voor verstoring der evenwichten. Spr. wijst op den invloed ten deze, van de wereldgebeurtenissen. We moeten dus tot practische resultaten komen, vooral t.a.v. de werkloosheid. Er zijn groote moeilijk heden voor werktijdverkorting, op het loon berustend. Verdere loondaling is onmogelijk om niet .te komen beneden het geoorloofd minimum. Is dit voor ed regeering een beletsel om mede te werken aan werktijdverkorting? In bepaalde gevallen kunnen de prij zen stijgen, zal de concurrentie worden verzwaard. Is dit een reden, om werktijd verkorting achterwege te laten? Spr. be toogt, dat allen de handen ineen zullen moeten slaan. Verschillende bezwaren zijn dan wel te ondervangen. Naast het bedrijf en de arbeiders moet de overheid stimu- leerend, zoo noodig dwingend optreden Het is niet van belang ontbloot, dat ook'in andere dan dictatoriaal of radicaal gere geerde landen maatregelen tot stand ko men, als door spr. bepleit, odch dan in al gemeen samenwerking. Het arbeidstempo is door de mechanisa tie sterk opgevoerd. Van de zenuwen wordt teveel gevergd. Er zijn al symptonen. dat men al betrekkelijk spoedig aan ander werk moét worden gezet, omdat men niet meer mee kan. Spr. vraagt verhooging van uitkeeringen der werkloozenkassen. Onze op normale eischen berustende werkloosheids-verzeke ring kan de tegenwoordige omstandigheden met opvangen, en daarom bepleit spr. ver hooging der subsidieering. Spr. hoopt, dat de minister die ernstig zal overwegen. Wat betreft werkverschaffing en steun verleening, spr. mist een statistiek van werken, die tot het bouwbedrijf hehooren. Veel werk. is in werkverschaffing verricht, dat voor 10 Opct. onder het gewone bouw bedrijf valt. De kindertoeslagen in de steunverleening zijn veelal onvoldoende. Spr. wijst op toe standen in Emmen. Spr. vraagt 's ministers aandacht voor het groote gezin. TWEEDE KAMER, Bijeenkortist van heden. WIJZIGING ART. 29 WETBOEK VAN STRAFVORDERING. In stemming komt het amendement-Don ker c.s. op het eenig artikel van het wets ontwerp tot wijziging van art. 29 van het wetboek van strafvervolging. Het amendement wordt met 43 tegen 30 stemmen verworpen. Het amendement van de commissie van rapporteurs (handhaving van de bepaling, dat de verdaonte niet tot antwoorden is verplicht) wordt met 61 tegen 12 stem men aangenomen. (Tegen de anti-revoluüonnairen, behalve de heeren Smeenk en Van Dijken, voorts tegen Westerman, Kersten en Van Dis). Het gewijzigd artikel wordt met 46 tegen 27 stemmen aangenomen. Het wetsontwerp wordit z. h. st. aanvaard. WILT U IETS WETEN? Vraag. Vroeger had ik van mijn doch ter, die in een dagdienst was, nog eenig inkomen, nu is zij in betrekking voor dag en nacht en nu heb ik geen inkomen. Wordt dit door den steun vergoed? A n t w o o rd: Uw dochter zal ook nu een gedeelte van haar verdienste moeten afstaan. Wend u tot Maatsch. Hulpbetoon, indien u nog geen steun ontvangt. STADS BEGRAFEN'S PROF. DR. ALBERT VERWEY. Hedenmiddag te 1 uur heeft onder groo te belangstelling op de aï^emeene begraaf plaats te Noordwijk aan Zee dfe teraarde bestelling plaats jehad van het stoffelijk overschot van wijlen prof. dr. Albert Ver- wey. Tal van personen uit de leterkundige, kunstenaars- en wetenschappelijke wereld, benevens tal van inwoners der gemeente Noordwijk gaven blijk van belangstelling. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den heer P. Visser, chef van de afdee- ling Kunsten en Weienschappen van het Departement van O., K. en W. namens den Minister van O., K. en W., den rector- magnificus der Leidsche Universiteit prof. dr. J. van der Hoeve, alsmede den secre taris van den Acad. Senaat, prof. dr. J. A. J. Barge, verder .nr. P. J. Idenburg, secre taris van het college van curatoren der Leidsche Universiteit, prof. dr. N. J. Krom, pro-secretaris van den Acad. Senaat, prof. dr. N. van Wijk en prof. dr. J. P. B. de Josselin de Jong, voorz. en secr. van de Letterkundige Faculteit der Leidsche Aca demie, prof. dr. J Huizinga, prof. dr. P. N. v. Eyck, opvolger van prof. Verwey en tal van andere Leidsche professoren, burge meester J. B. V. M. J. v. d. Mortel, bur gemeester van Noordwijk, de letterkundi gen M. Nijhof en Anton van Duinkerken, Gidsredacteuren, dr. M. van Blankenstein, Maurits Uyldert, dr. Cronheim, Arthur van Schendel, Jan Prins, dr. Menno ter Braak, prof. de Vooys uit Utrecht, prof. Roland Holst uit Amsterdam, prof. dr. W. Martin, directeur van het Mauritshuis te j Den Haag, mr. H. J. Kn ttenbelt, lid van de Eerste Kamer, de kunstschilders Ed. Karsen en Bobeldijk, de kunsthandelaars Huinck en Scherjon uit Amsterdam, den I heer J. A. Becht, uitgever te Amsterdam, kol. Wallaardt Sacré uit Den Haag, enz. Tal van studentencorporaties waren mede vertegenwoordigd. We merkten o-m. op het collegium van het L. S. C., afvaardi gingen van de V. V. L. S., „Sanctus Augus- tinus", de U. S. L. B., de S. S. R., de Litt- faculteit van Leidsche Studenten, den Se naat van het Amster<iamsch Studenten corps. enz. In den stoet, welke te ruim half één van het sterfhuis vertrok, kwamen alleen fa milieleden mede. Op het kerkhof sloten de talrijke belang stellende vrienden en kennissen, die den sneeuw-regen getrotseerd hadden om den begaafden mensch Albert Verwey naar zijn laatste rustplaats te vergezellen, bij den stoet aan. De begrafenis droeg een zeer eenvoudig karakter, zooals trouwens hét gebëele le ven van dezen gróoten dichter - was ge weest. Op uitdrukkelijk verlangen van den over ledene werd aan de groeve niet gespro ken. Slechts de oudste zoon van den overle dene, dr. Jan Verwey, dankte met enkele woorden voor de overgroote belangstelling na het overlijden en bij de begrafenis van zyn vader betoond. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid verlieten allen de begraafpilaats. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. In de conferentie welke de Moderator gisterenavond hield, behandelde hij de Godloozen-actie en stelde daar tegenover de Actie „Voor God". Na de toelichting van de onderwerpen, wekte hij alle K.J.M.V.'ers op de bij een - Jcomst a.s. Woensdag bij te wonen, waar op de Actie „Voor God" zal worden be sproken door Mr. Marchant. Voorts wekte hij nog de belangstelling der leden voor de Retraite en beval het Retraitefonds ten zeerste aan. In verband met de bijeenkomst voor alle Kath. Jongeren, zal 17 Maart het „Eigen-Huis" gesloten zijn. De K.J.M.V.'ers verzuimen echter niet allen de uiteenzetting van Mr. Marchant te komen beluisteren. Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn linkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af. (Indien geen enkel deel van den wagen verder dan 30 meter van een brandende straatlantaarn verwijderd is, mogen alle lichten gedoofd zijn.) JEUGDIGE WERKLOOZEN Van Donderdag 18 tot Zondag 21 Maart zal het groote triduum gegeven worden voor de jongere werkloozen tusschen 14 en 26 jaar. Dit triduum hóeft plaats in het Liduina- huis aan den Zoeterwoudsche Singel 33. Eiken dag een H. Mis en twee Conferen ties. De H. Mis begint te half tien, waarna ontbijt, daarna de eerste conferentie erf des middags te drie uur de tweede. De eerw. Zusters van het Liduinahuis hebben toe gezegd te willen zorgen voor het ontbijt. Aan stempelplicht kan ook in.het Lidui nahuis voldaan worden. Voor de deelnemers wordt op Vrijdag avond een film gegeven van het Passie spel van Oberammergau. Evenals vorig jaar worden de Conferen ties gegeven door Rector H. Sondaal, Ka pelaan W. Hessing en Rector L. Beune, terwijl de praeses der St. Jos. Gezellen en de moderator der K.J.M.V. ieder op een der dagen de H. Mis zal celebreeren en daaronder een toespraak houden. R.K. Commissie voor jeugdige werkloozen. DE LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING De Leidsche Kunstvereeniging, die in onze stad veel goeds doet, behoort tot de weinige vereenigingen, die nog niet de plaatselijke katholieke pers weten te vin den, als zij een of andere gebeurtenis moe ten annonceeren. Dit is jammer niet in het minst voor de vereeniging zelf. Wij begrijpen niet, waarom zij aldus de Katholieken van zich wil af houden. Zoo heeft zij nu weer niet de tentoonstel ling VersterKarsen in onze courant ge annonceerd. Deze tentoonstelling wordt morgen ge opend. En wij kunnen mededeelen, dat daar o.m. te zien zal zijn de beroemde groote waskrijtteekening van Verster uit 1898, de „Hooglandsche Kerkgracht", wel het compleetste werk, dat Verster in deze uitermate moeilijke techniek heeft ge maakt. Hij heeft er een vol jaar aange werkt; uit een nimmer verbroken concen tratie van den geest ontstond dit in de Hollandsche schilderkunst geheel afzon- dedlijk staand stadsgezicht. De eigenares se, mevrouw vBeuningenFentener van Vlissingen te Vught, heeft deze magistrale teekening met nog twéé stillevens van Ver ster voor deze tentoonstelling ten gebrui- ke gegeven. 25-JARIG JUBILEUM Bij de Edelachtbaar-Sigarenfabriek. Heden herdacht de heer F. Schouten, al- nier, den dag waarop hy voor 25 jaar ge leden als Sigarenmaker in dienst trad bij de Edelachtbaar Sigarenfabriek der firma A. H. J Wij ten burg. Bij deze gedenkwaardige gebeurtenis werd de jubilaris hedenmorgen ten kan tore der directie ontvangen en door den directeur, den heer S. M. J. Wijtenburg, toegesproken. Onder aanbieding van een gesloten cou vert werd de wensch uitgesproken, dat het den heer Schouten gegeven moge worden nog vele jaren toe te voegen aan zijn 25- jarige trouwe dienstbetrekking. Ook op de fabriek werd de heer Schouten door zijn collega's toegesproken, waarbij hem tevens een rooktafel aangeboden werd. De jubilaris werd daarna in de gelegen heid gesteld den dag verder in huiselijken kring door te brengen. Aan een der loketten van het bureau van De Leidsche Courant is blijven liggen een glacé handschoen. Deze is bij de administra tie terug te bekomen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. HET GRAVENSTEEN. Naar wij vernemen zal door de vereeni ging „Oud Leiden" in de maand April een tentoonstelling worden georganiseerd, be trekking hebbende op de geschiedenis van het oude Gravensteen alhier. Door ver schillende onderzuekingen in den laatsten tijd gedaan, waarbij oude gedeelten uit"den tijd der Graven van Holland zijn bloot ge komen, is dit gebouw het centrum dei- belangstelling komen te staan. Op deze tentoonstelling, weike in de La kenhal wordt gehouden, zullen alle gege vens uit de archieven worden bijeenge bracht. Hierbij zal door ir. Hugo van Oerle, architect, een toelichtende voordracht met lichtbeelden worden gehouden, welke ge volgd zal worden door een excursie. RECHTZAKEN DE NIEUWE VOORSCHRIFTEN MOTOR EN RIJWIELWET. Keuring van gedimde koplichten van motorrijtuigen op verblinding. Het is een algemeen bekend feit, dat de voorlantaarns van zeer vele motorrijtuigen onjuist zijn gesteld, tengevolge waarvan de lichtbundels van de voorlampen, wanneer deze op „gedimd" licht zijn gesteld, te hoog er te ver worden geworpen. Deze z.g. „ge dimde" verlichting is dan zepr hinderlijk voor de tegenliggers, omdat er in feite nog van verblindende verlichting sprake is. Voorheen was het begrip „verblinding" moeilijk te definieeren, waardoor het in be paalde gevallen bezwaarlijk was ten ge- noege van den rechter aan te toonen, dat van verblinding inderdaad sprake was. Aan dezen twijfel is sedert 1 November 1936 een eind gemaakt door het nieuwe ar tikel 35-quater onder 1 sub d van de Mo tor- en Rijwielbeschikking, volgens welk artikel onder verblindendt verlichting van motorrijtuigen onder meer wordt verstaan een andere verlichting van motorrijtuigen dan: „Verlichting door electrische lantaarns, zoodanig ingericht of aangebracht, dat daarvan de gerichte stralenbundel, gepro jecteerd op een grijzen schijl met een doorsnede van 40 c.M. op ongeveer 10 M. afstand vóór het midden van het motor rijtuig verticaal of nagenoeg verticaal ge plaatst, een duidelijke scheidingslijn tus schen licht en donker tt zien geeft, in dier voege dat het lichte vlak, hetwelk Jaan den bovenkant door die scheidingslijn wordt begrensd, niet hooger mag reiken dan de hoogte van het midden van het lichtdoor- latend gedeelte van de lantaarn boven den beganen grond, verminderd met 10 c.M. De Verkeerspolitie is in het bezit van een dergelijken -chijf en stelt bestuur ders van motorrijtuigen gaarne in de gelegenheid de verlichting daarvan op verblinding te doen controleeren, waartoe zij zich met hun motorrijtuig aan het poli tie-bureau kunnen vervoe gen. ONEERLIJKE BRIEVENBESTELLER IN DE HAARLEMMERMEER. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft heden de 56-jarige brievenbesteller K. uit Zwanenburg, gemeente Haarlemmermeer, terecht gestaan die zich geruimen tijd brie ven en postpakketten welke hij moest be zorgen, had toegeëigend. De man werd reeds lang verdacht van oneerlijkheid, daar de posterije meerma len klachten ontving over brieven, die nooit de geadresseerden bereikten. In Sep tember van het vorige jaar besloot een ar beider in den Houtrakpolder, die reeds een maal door de handelingen van den postbode was gedupeerd, een valstrik te spannen. In overleg met de politie verzond hij een brief, met tien gulden, aan zijn vrouw in Doornspijk. Bij een onderzoek daarna in de woning van K. ingesteld, vond men niet alleen den bewusten brief met het bankbiljet, maar ook een aantal andere brieven en een postpakket, welke geopend waren geweest. In dt kachel lag een verscheurde briefkaart, welke eenige dagen te voren, door een inwoner van Zwa nenburg was verzonden. De verdachte, die drie en dertig jaar bij de posterijen in dienst was geweest, verklaarde, dat hij uitsluitend uit nieuws gierigheid de brieven haJ geopend. De Officier van Justitie Mr. A. R. An- dringa, vond de feiten zeer ernstig en eischte twee jaar gevangenisstraf. Uitspraak 25 Maart. UITVERKOOP WET OVERTREDEN Winkelier tot 25.boete veroordeeld Voor den waainemenden kantonrechter te Amsterdam, mr. Jurgens, had zich van daag een winkelier in dames-mode-artike- len te verantwoorden, verdacht van over treding der uitverkoopwet. De manufac- turier moest in den aanvang van 1937 overgaan tot verbouwing vanu zijn pand en had daarom in December verlof ge vraagd aan de Kamer van Koophandel om een aantal weken in die maand te mogen uitverkoopen. Dit verlof werd geweigerd en de winkelier volstond, bij wijze van protest, het gebeurde voor de ramen van zijn zaak door midden van het publiek te brengen, waarvan de tekst deze slotzin bevatte: ,Dus voor 1 Januari mogen wij niet opruimenlet echter op onze prij zen en modellen". De politie nam de plakkaten in beslag. De ambtenaar van het O.M. zeide in zijn requisitoir, dat het publiek in de waan werd gebracht, dat hier een tijdelijk voor- deelige aanbieding werd gedaan. Het is wel zeer merkwaardig aldus spr. dat die verbouwing juist moest gebeuren vóór de andere "zaken mochten uitverkoopeïi". Spr. requiféerde 100 boete. De verdediger mr. dr. E. W. Catz, be toogde, dat de Kamer van Koophandel de vergunning had behooren te geven, daar hier van een quasi-verbouwing geen spra ke is. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en achtte de ten laste gelegde fei ten bewezen. De motieven van de K. van K., die vergunning wei°erde. mag de rech ter niet beoordeelen. Het plakkaat maakt den indruk, dat er een tijdelijk voordee- lige aanbieding werd «edaan. Spr. legde een geldboete van 25 op. BIOSCOPEN. Casino: f Volwassenen. LIdo: Volwassenen. Lnxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen- BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN HET AMERIKAANSCHE HOOGGERECHTSHOF. WASHINGTON, 11 Maart. (A. N. P.). At torney general Cummings heeft het wets ontwerp van Roosevelt betreffende het fe derale hooggerechtshof in de juridische se naatscommissie verdedigd. Hij zette daar bij uiteen, dat het ontwerp bedoeld is als een middel om te voorkomen, dat de grondwet „gemarteld wordt." De democratische senator D'Mahoney, diende een tegenvoorstel in, strekkende tot het aanbrengen van eer zoodanig amen dement op de grondwet, dat een meerder heid van twee derden vereischt zal zijn bij stemmingen in het federale hooggerechts hof om een door het Congres aangenomen wet ongeldig volgens de grondwet te ver klaren. Senator Borah, die tegenstander is van de hervorming van het opperste ge rechtshof verklaarde, dat naar zijn mee ning het ontwerp van Roose"elt tezamen met de thans geldende statuten „zoo on geveer zou neerkomen op een afschaffing van het federale hooggerechtshof. HONDERD DIEREN BIJ EEN BRAND OMGEKOMEN. FLENSBURG, 11 Maart. (A.N.P.) Bij een brand op een boerenhofstede in het district Hadersleben (Denemarken) zijn 90 run deren en 10 paarden omgekomen. VROUWENKIESRECHT IN ECUADOR AFGESCHAFT. QUITO, 11 Maart. (A.N.P.) In de nieu we grondwet is het kiesrecht voor vrou wen geschrapt. '-*7V LEIOEN. -*fi' Geboren: Jacobus z. van J. de Wolf en M. J. Jager Luitzen z. van C. Koop man en G. Bruijnes Nicolaas z. van J. Haasnoot en H. P. Zaalberg Marijtje d. v. A. Diseraad en F. M. v. Teijlingen Louwrens Simon z. van J. A. v. Abswoude en H. C. v. d. Berg Jacobus z. van B. J. Favier en G. G. v. d. Mark Melia d van W. de Vrind en M. v. Rooij Wilhelmina Adriana d. van C. Meurs en N. v. Dijk. Ondertrouwd: W. v. d. Steen jm. 33 j. en M. G. v. d. Jagt jd. 25 j Getrouwd: L. v. Hecke jm. en C. Massaar jd. T. J. Klein jm. en P. C, Kamberg jd. A. Nieuwkerk jm. en G. Laurier jd. F. v. Steenbergen jm en J. M. W. F. v. d. Burg jd. E. v. d. Zeeuw jm en J J Devilee jd H. H Veltman jm. en A. P. v. Kluijve jd. -H. Stikkelorum jm. en A. v. d. Meij jd. Overleden: J. J. den Hoed m. 34 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: pieterselie 1.50. radijs S 2.50 3.90, kropsalade 1.807.70, selderie 0.30l.oO; per 100 kg.: kroten 1.30 2.00. kroten gekookt 57, witloof 3.00 —16.boerenkool 1.50—4.00, spinazie 11—23, uien 1.10—2.10, wortelen 1.00 3.20. spruiten I f 515, spruiten II 3 8 andijvie f 1017, roodekool 1.802 80, gelekool 1.302.60 groenekool 3.20 3 80, prei 3.80—7.00. Melk veil ing. Weer van 14 tot 20 Maart Consumptiemelk le klas 6.50, 2e klas 6.25. 3e klas 6.00. Prijs voor te leveren boventaxemelk in georganiseerd overleg voor de week van 14 tot 20 Maart 1937 voor' het district Lei den, gelijk aan de door de regeering vast gestelde prijs. BOSKOOP, 10 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 60 82 cent. Briarcliff 4165 cent, Azalea 1.001.70, Malus 2060 cent. Seringen 6070 cent. Rhodo in soorten 40—70 cent, Idem Pink Pearl 4050 cent. Andromeda 15 cent, Mahonia 47 cent, Cerasus Hria- kura-/ 2.003.80, idem rosea fl. pl. 2.50, Prunus tiloba 40-75 cent. Azalea per stuk 80 cent, Rhodo per stuk 5L cent, Acer per stuk" 21 cent, Funkia per stuk cent. GOUDA. 11 Maart. Vee Aangevoerd m totaal 1705 stuks, waarvan: 44 slachtvar- I kiens vette 22 tot 24 cent per pond, levend met 2 procent korting. 435 magere varkens 2232. 506 biggen 1014, Geldersche I biggen 14—17. 9 runderen 125—200. 698 nuchtere-kalveren f 68. 6 schapen, 7 bok ken of geiten 26. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 83 partij. Prijzen le kwal met rijksmerk 2324, 2e kwal. 2122. Handel matig. Boter. Aanvoer 330 ponden. Goebo- ter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond. Eieren. Aanvoer 219.000 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.303.60 en eenden eieren 2.803.00 per 100 stuks. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Maart. Groen- tenveiling. Wa^peen 3550 cent, kroten 1525 cent per kist van 20 kg.; groenekool 2.102.60, knolselderie 5.608 00 per 100 stuks, prei 2.602 80 per 100 bos, uien f 1.70—2.10, gelekool 1.70—1.90 en roodekool 1.802.20 per 100 kg. LOOSDUINEN, 10 Maart. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 156 aanvoerders verkocht, oom in de I week van 15 tot 22 Maart dagelijks te le veren 23000 liter melk. Prijs af boerderij 6.50, melk voor industrie 5.40 per 100 liter. NIEUWKOOP, 10 Maart. Eieren veil ing. Aanvoer 4247 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.103.70, eendeneieren 2.602.75 per 100 stuks. TER AAR, 10 Maart. Centrale Veiling. Spinazie 5073 cent, sla 3.003.20, uien 0.90—1.90, witlof 7.00—12.80, radijs 3.90, selderie 3.10, knolselderie 2 80, pieterselie 5.80, boerekool 1820 cent. VOORSCHOTEN, 10 Maart Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 3 304.20, eendeneieren 3.003.40 per 100 stuks; duiven 10 cent. konijnen f 0.501.75 en hanen 0.851.10. ZOETERMEER, 10 Maart. Eierenveiling- Aangevoerd 8000 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.604.20, en eendeneieren 2.50 3.40 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.93 Vjg Berlijn 73.46 Parijs 8.36i/4 Brussel 30 801/* Zwitserland 41.70 Kopenhagen 39 85 Stockholm 46 05 Oslo 44.85 New York 1.82S/4 Praag 6.38

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3