t veHjpst! DONDERDAG 11 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANi VIERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING Personaila. De heer W. Mooyekind, penningmeester van V.V.V., heeft als be stuurslid ontslag genomen. LISSE. Kerkschapen. In de parochie van de H.H. Engelbewaarders aan de Beekbrug had gistermorgen de juarlijksche verkoop plaats van de schapen, welke ten bate der R. K. Kerk en Armen waren geweid. Er waren 80 stuks. Die voor de kerk brachten op 25.20 en voor de armen 26 per stuk. Die voor de Kerk werden gekocht door den heer Cornets te Spaarnwoude en voor de Armen door den heer v. Gelderen te Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Gevestigd: J. L. Bervoest uit Bloe- mendaal M. v. Soeren uit Enkhuizen M. J. Brandenburg uit Leiden H. J. J. Hensgens uit Sittard F. Plug uit Noord- wijk C. P. Sigfried uit Amsterdam A. M. W. Carree uit Nijmegen A. W. van den Burg uit de Bilt H. L. Verhaar uit Alkemade J. I. A. Dobbe uit Noordwijk W. H. Semp uit Leimuiden Th. v. d. Ploeg uit Leiden G. J. Keijzer-Oostdam en gezin uit den Haag J. C. Knoppert- Tijsen en gezin uit Noordwijk M. Fran sen uit Monster L. C. A. Lankreijer uit Hilversum Th. G. A. Hommen uit Am sterdam a F. J. W. Hnsen en M. J. v. d. Berg uit Schermerhorn A. v. d. Linden uit Noordwijk L. Turenhout en gezin uit Noordwijk P. Kleverlaan uit Sehoorl. Vertrokken: J. van Ginhoven naar Noordwijk I. de Muijnck naar Mortsel (België) C. D. M. van Haaster naar Hillegom N. J. Groen naar Lisse J. C. Hoogendoorn naar Amsterdam L. Wittekoek-de Ridder en gezin naar Hille gom P. J. de Kok naar Naaldwijk J. M. Tulen naar Lisse H. Th. A. Polman naar Vught C. J. Duivenvoorden naar Bloemendaal J. A. J. de Boni naar Norg E. A. Bergman naar Naaldwyk J. M Bergman naar Naaldwijk C. G. J. v. d. Weijden naar Noordwijk C. J. Duiven voorden-Wolters en gezin naar Lisse P. A. v. d. Raaad naar Voorhout. NOORDWIJK Consultatiebureau voor zuigelingen. Door het Wit-Gele Kruis alhier is over gegaan to de oprichting van een consul tatiebureau voor zuigelingen. Dit bureau zal staan onder leiding van den bekenden kinderarts van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, dr. Munk. De zittingen zullen worden gehouden in het gebouw van het Wit-Gele Kruis, Pickéstraat 68 te Noord- wijk-Binnen, dat zich voor dit doel bij zonder goed leent. Zpo spoedig mogelijk, waarschijnlijk reeds in de eerste helft van April, zullen de zittingen een aanvang nemen. Alle Noordwijksche moeders kunnen met hun bay's dr. Munk's advies komen inwin nen. De juiste datum van opening zal nog nader worden bekend gemaakt. NOORDWIJK AAN ZEE Reddingsbrigade. In hotel „Victoria" hield Dnsdagavond de N. R. B. haar 16e jaarvergadering, onder leiding van haar eminenten voorz., dr. Hermanides. Bij opening sprak de voorz. een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bij zonder tot dr. de Graaf, die als nieuw toe getreden lid voor het eerst aanwezig was en sprak de hoop uit, dat hij ook steeds actief aan het werk der Brigade zal blij ven deelnemen. Het jaarverslag van den secretaris wees op een zeer actief Brigadeleven. Een serie hulpverleeningen werden gememoreerd, terwijl tijdens het badseizoen eenige de monstraties zijn gegeven op het strand. In verband hiermede werd er echter met nadruk op gewezen, dat, wil men derge lijke demonstraties aantrekkelijk laten blijven, men meer variatie in het in te voeren program zal moeten brengen. Ver der werd gegeven een cursus E.H.B.O. met 42 deelnemers, waarvan 5 Maart 1.1. er 20 slaagden, t.w. 10 Brigadeleden en 10 leden van 't personeel Zeebad; een mooie uitslag en goede waarborg by onverhoopte ongevallen in onze badplaats tijdens het zomer-seizoen, De seincursus, onder lei ding van Jo v. d. Bent, had een zeer goed verloop. Zwem-oefeningen werden gehou den aan het strand, te Sassenheim en in Den Haag; het ledental bleef stationair en bedraagt 192. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een totaal bedrag van ƒ1165.68 met als batig saldo 56.77, in de verzekeringskas voor de leden werd dit jaar weer bijgestort 200 en deze bedraagt thans ƒ3044.21. het Tom-fonds bezit 257, de kascommissie had alle be scheiden nagezien en bij monde van den heer Wassing werd mededeeling gedaan, dat alles in keurige orde was bevonden. De begrooting werd hierna vastgesteld op .-"975; in de kascommissie werden benoemd de heeren J. Verheul, G. v. d. Voet en E. de Groot; de contributie werd evenals voorgaande jaren vastgesteld op 2.50 per jaar en per gezin. Het verslag van den hoofdleider gaf ons een goede blik op de groote voorraad materiaal, welke de Bri gade bezit ën hetwelk zich in keurigen toestand bevindt. De leider verzocht nog enkels aanvullingen en verbeteringen onder het motto: „spullen moeten in orde zijn"; van den penningmeester kreeg hij hiervoor de noodige volmacht. Hgt ver slag van den hoofdinstructeur deed uitko men, dat het oefenen in zee goed is ge weest, doch de opkomst hierbij had groo- ter moeten zijn, de strandwachten zijn goed vervuld, terwijl de deelname aan het zwemmen te Sassenheim en dezen winter in „Regentesse" te Den Haag uitste- j kend is, waarbij goede resultaten zijn be haald. Tevens werden door verschillende I leden daar diploma's behaald. De bestuurs- I verkiezing wegens periodiek aftreden van j de heeren J. v. Kan en S. Verloop had tot uitslag, dat beiden met bijna ag. st. wer den gekozen. In de commissie voor de verzekeringsbank werden herbenoemd de j heeren dr. Niekerk, A. J. v. Kan en M. v. Wijk. Als hoofdleider werd herkozen H. Luschen en als leiders M. v. Wijk, W. Wassink, Jo v. d. Bent en Jac. v. Rooijen, terwijl als afgevaardigden naar de jaar vergadering van den Ned. Bend, welke op 11 April te Utrecht zal worden gehou den, werden aangewezen de heeren S. Verloop en J. v. d. Bent. De beschrijvingsbrief bracht enkele be sprekingen voort, waarmede de afgevaar- öigden rekening konden houden. Als can- didaat voor het H.B. werd voor Noordwijk voorgedragen de heer de Vries Fijens. Besloten werd, behoudens goedkeuring der autoriteiten, dezen zemer weer een ver loting op touw te zetten, bestaande uit 2000 loten. Bij de rondvraag werd nog gesproken over enkele mogelijke bezuinigingen. Deze besprekingen zal het bestuur in studie ne men, evenals enkele voorgestelde attrac ties, welke de hoognoodige kasmiddelen zouden kunnen opleveren. De heer S. Ver loop spoorde vooral de jongeren aan, eens fiink propagnda voor de Brigade te voe ren en nieuwe leden aan te brengen, want, al bleef het ledental stabiel, het was toch beter dat dit aantal omhoog ging. Beslo ten werd, dit punt op de agenda der eerst volgende vergadering te plaatsen. OEGSTGEEST „Stille Omgang". Men verzoekt ons mede te deelen, dat hedenavond van 8 9 uur bij den heer G. Koeleman, Kempe- naerstraat alhie'r, nog gelegenheid bestaat zich op te geven voor deelname aan den Stillen Omgang. RIJNSBURG. Boerenleenbank. De Coöp. Boeren leenbank heeft haar jaarvergadering ge houden in „Flora" onder voorzitterschap van den heer T. Kralt. Uit het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag lichten we het volgende: Het jaar 1936 was een goed jaar voor de bank. De heer W. van den Eijkel Wz. trad op als nieuw bestuurslid. Vervolgens krijgt de heer J. Kromhout het woord voor het uitbrengen van het financieel verslag. Deze begint met op te merken dat de opleving door hem het vorig jaar geconstateerd zich, zij het in geringe male, over 1936 heeft voortgezet zoodat een hoogere omzet van 700.000 werd verkre gen. De omzet beloopt nu ruim 6.2 mil- lioen gulden. Dit bedrag is verdeeld over 13713 boekposlen. De spaargelden zijn met nelto 40.000 toegenomen. Di-t zijn alle dus teekenen van opleving. De gemaaakte winst bedraagt 5.352.38. Dit bedrag is gezien de groote omzet laag, maar dat wijst er juist op dat de Boerenleenbanken van groot be lang zijn voor de leden, immers de winst moet van hen komen. Toch moet er eenige winst zijn om een reserve te kunnen vormen voor moeilijke tijden. Deze reserve bedraagt thans 48.410.71. Wordt daar aus de winst over 1936 bijgevoegt, dan bedraagt ze 53.000. Vervolgens wordt de winst- en verliesre kening besproken. De voornaamste posten zijn „van de ontvangsten": spaargelden 458.604.73, terugbetaalde voorschotten 12.194.61, in rekeningcourant ontvangen van de leden 1.931.021.32, van de Centr. Bank 477.833.13, rente rekening courant 29.315.06; en „van de Uitgaven": spaar gelden 316.774.81, nieuwe voorschotten 4.539.86,, in rekening-courant aan de leden 1.917.170.94, aan de Centrale Bank 673.294.52. In het bij zond-er wijzen wij op de afschrij ving op de Reserve ad 6.476.28. Dit be drag is op verschillende dingen verloren, maar komt zeker voor 50% uit het waar borgfonds, gesticht door de Centrale Bank voor kwaade posten, terug. Uit de Balans (in ronde cijfers) kas f 3000, debetsaldo 592.000, gebouwen 41.000, meubilair 2500, landerijen 4900; en debet: spaar gelden 4.230.000, creditsaldo rek. courant 197.000, reserve f 4800. De reserve wordt nadat de Winst- en Verliesrekening en Balans zijn goedge keurd, n^et de gemaakte winst verhoogd, zoodat ze nu-ruim 53.000 bedraagt. Bij het punt mededeelirig bestuur, wordt gesproken over de rente van de bank. De bank vraagt 5% voor voorschot en gesft voor spaargeld 3% en voor creditsaldo in rek.-courant 2.75%. Zal Je rente voor voor schotten verlaagd worden, dan moeten ook de rente voor spaargelden en voor rek.- courant saldi verlaagd worden en dat zal bezwaarlijk gaan. Dan zullen misschien deze gelden van de Bank genomen worden en moet men gaan werken met gelden van de Centr. Bank en die vraagt een hooger per centage. Het bestuur stelt dan ook voor de renten zoo te laten. De rente voor voor schotten is dan ook niet zoo hoog in verge lijking met het particulier tarief. De ver gadering gaat hiermede accoord. Vervolgens komt de Bestuursverkiezing aan de orde. Er zijn twee vacatures. De heer P. Vianen heeft bedankt. De voorzitter brengt hem nog dank voor al hetgeen hij voor de Bank gedaan heeft. De tweede va cature is ontstaan doordat de heer P. van Delft wegens voorgenomen vertrek heeft bedankt. In de vacature P. Vianen wordt gekozen uit een voordracht van 8 personen de heer Jac. v. d. Eijkel. In d-e vacature P. v. Delft werd gekozen J. de Mooy. Deze treedt pas in functie als de heer P. v. Delft Rijnsburg gaat verlaten Als plaatsvervan gende bestuursleden worden, gekozen de ten on" vootjwrsadver- ,a" 7e «rste tort- tentie n>« bloemen. en grim- cl heeren Th. v. Starkenburg en D. C. Krom hout. Alle heeren namen de benoeming aan. Als lid van den Raad van Toezicht werd gekozen D. v. Egmond Nz. Vervolgens spreekt de heer P. v. Delft, het scheidende bestuurslid. Hij brengt het be stuur dank voor de aangename samenwer king. Daarna sluiting. SASSENHEIM. Mottigerpolder. Dinsdag had de jaar lij ksche ingelanden vergadering plaats in hotel „Het Bruine Paard", onder voorzit terschap van den heer J. W. Marbus. Aan wezig waren Ingelanden, die gezamelijk kunnen uitbrengen 18 stemmen. In totaal kunnen de Ingelanden 54 stemmen uitbren gen. De rekening over 1936 werd na bespre king van de diverse hoofdstukken vastge steld als volgt: aan inkomsten op f 1330.62 en aan uitgaven op f 1408.29, zoodat het na- deelig saldo bedraagt f 77.67. Echter be dragen de nog te vorderen polderlasten 249.24, zoodat er per saldo toch een batig saldo bestaat. In deze rekening treffen we o m. aan gewone omslag over 1936 899.46, zijnde 89.94.46 H.A. tegen 10.per H.A., onderhoud van duikers t 15.11, onderhoud van slooten 7.25, onderhoud bemalings inrichting 37.35, electriciteitsverbi'uik 271.95, rente van de 4 1/8% geldleemiig pro rest. f 2.275.(oorspronkelijk 3500) 101.08, aflossing van deze geldleening 175.De Commissie voor onderzoek van de rekening over 1933, bestaande uit de heeren J. Nijssen, voorzitter, J. Verdegaal en W. v. d. Vlugt bracht rapport uit over haar bevindingen. De Commissie kon zich met de ontworpen rekening vereenigen. Voor onderzoek van de rekening 1937 werd dezelfde Commissie aangewezen en tot plaatsvervangende leden de heeren L. P. Zonneveld, C. W. Prins Gzn. en J. A. Verde gaal. De begrooting voor 1937 werd vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op 2154.70, waarin begrepen een post on voorzien 68.54, zijnde het geraamde batig saldo. De omslag werd eveneens voor 1937 begroot op 10.per H.A. De zekerheid stelling van den penningmeester werd hier na vastgesteld. Mededeelingen werden voorts gedaan omtrent verkoop van een perceeltje water ter grootte van 30 cA. aan den Provincialen Waterstaat ten behoeve van den aanleg van den weg SassenheimNoordwijker- hout (Teylingerlaan). Behalve de prijs van dit perceeltje zal moeten worden betaald een vergoeding voor het dempen van dit water, waardoor de boezem van den pol der niet verkleind wordt Deze vergoeding moet worden gestort in het in 1936 ge stichte bemalingsfonds. Besprekingen wer den nog gevoerd aangaande den stroomprijs voor de bemaling. Getracht is dezen te doen verlagen. De aanlegkosten zijn echter de hoofdoorzaak van de hooge kosten van be maling. Bij de rondvraag werd de bemaling nog uitvoeriger besproken. VINKEVEEN. Ccöp. Groenten- en Fruitveiling. Verslag van de Jaarvergadering der Coöp Groenten- en Fruitveiling „Vlnkeveen" te Vinkeveen, gehouden Vrijdag 2 uur in „St. Jozef". De voorzitter, de heer C. Mooij, sprak een openingswoord. Hierna volgt jaarverslag 1936, uitgebracht door den Directeur P. v. Zwieten. De Burgemeester zegt in zijn toespraak, dat dit keurige verslag in zijn geheel dient te worden opgenomen in de courant, om dat het leerzaam is voor ieder. De Rekening en Balans worden hierna toegelicht, waarna op vootstel van den heer A Kolenberg namens de Commissie van Contróle deze wordt goedgekeurd. De Begrooting werd m zijn geheel aan genomen, nadat door een lid was bepleit de functie van Afslager en Keurmeester te j scheiden. I Hierna volgt Bestuursverkiezing. De af- I tredende leden C Mooij en G. Voorn zagen hun mandaat met groote meerderheid van stemmen hernieuwd. Beiden bedankten voor het groote vertrouwen. In de vacature Ekel werd bij eerste stem ming gekozen de heer A. Kolenberg en in de vacature Kastermans werd voorzien door eveneens directe verkiezing van den heer N. C. de Rijk. Beide heeren namen on der dank hun benoeming aan. De verkie zing van Commissie v. Bijstand geschiedde bij acclamatie. De voorzitter herdacht hierna op gepaste wijze de thans uitgetreden Bestuursleden Ekel en K^stermans, die na een zitting van 16 jaren in het bestuur door opheffing van hun tuindersbed'rijf de vereenlging dienden te verlaten. Hij dankt hen namens de vei ling voor al hetgeen zij tijdens deze periode hebben verricht en biedt hen namens het bestuur het eere-lidmaatschap der veiling aan. Door een krachtig applaus stemde de vergadering hiermee in Hierna volgt bespreking veiling-aange legenheden, waarbij een bizonder punt uit maakte de kwaliteits- en veilingeischen voor 1937, welke den leden waren thuisge stuurd. Na rondvraag sluiting. WARMOND. Hof-, Groot- en Klein-Henmeerpolder. Onder groote belangstelling had de alge- meene vergadering plaats van bovengen, polders. Vertegenwoordigd waren respec tievelijk 29, 9 en 39 stemmen van de res pectievelijk 35, 12 en 44 stemmen, welke voor ieder onderdeel in totaal kunnen wor den uitgebracht. Allereerst kwam aan de orde de vaststelling der rekeningen oyer het jaar 1936# Voor de Groot- en Klein- Henmeerpolder hadden de inkomsten be dragen 3037.51 en de uitgaven 2193.56, zoodat een batig saldo te boeken viel van ƒ843.95. Voor den Hofpolder werden deze bedragen vastgesteld op f 437.17 en 396.25, zoodat hier een batig saldo van 40.92 aan wezig was. Voor de vereenigde polders (ge meenschappelijk bezit) hadden de in komsten bedragen 225.89 en de uitgaven 163.40, zoodat ook hier een batig saldo te boeken viel van ƒ59.49. De omslagen over 1936 bedroegen respectievelijk f 19.50, 12 en 1.70 per H.A. De commissie benoemd tot het nazien der rekening en bestaande uit de heeren J. Warmerdam, J. van Moor- sel en C. J. P. v. d. Voet, verklaarde boeken en bescheiden in volkomen orde te heb ben bevonden. Hierna werd overgegaan tot vaststelling der begrootingen. Voor de Groot- en Klein-Henmeerpolder werd de begrooting vastgesteld in ontvang en uit gaaf op 3057.44. Voor den Hofpolder op 414.87 en voor den vereenigden polder op 229.45, terwijl de omslagen per H.A. res pectievelijk werden vastgesteld op 19. 13.— en 1.60. Na afdoening van diverse huishoudelijke zaken werden voor den tijd van twee jaren benoemd de leden der commissie voor de controle der voorschrif ten, betreffende het vrije gebruik van den uitweg in den Groot-Henmeerpolder en werden als zoodanig aangewezen de heer Ch. v. d. Geest, P. F. Vergeer en D. van Eg- mond. Tenslotte werd met alg. st. in begin sel besloten om het vischwater in den Groot- en Klein-Henmeerpolder en Ring- sloot publiek te verpachten. Hierna sluiting. WASSENAAR. Geboren: Paulina Maria, d. v. A. J. Sla is en J M. C. Zon Geertruida Johan na Wilhelmina, d. v. A. J. Verhart en C. J. van Rijn Theodorus Johannes Celestin, z, v. J. H. de Ruijter en B. J. vandersande Overleden: Louisa Henrietta Jansen, 57 jaren, echtg. van C. J. Mulder Fiete Solka van Hettinga Tromp, 77 jaren, echtg. van H. W. de Voogt Anna Gramlich, 50 jaren, echtg. van H. Hoek Ana Schottee ae Vries, 75 jaren, wed. van J. van Slog- teren. Ondertrouwd: G. H. Linnemeyer en L. C. M. Niessen J. A. de .Vlieger en J. H. Bouman. Ingekomen: E. C. Adorf, geen, dienstbode, vreemd, uit den Haag, Witten- burgerweg 174 G. Barields. N.H., ver- plr gster, uit Onstwedde, Schouwweg 72 J. Beulen, R.K., diens'bode, uit Swalmen, Bloemcamplaan 12 J. Blom, N.H., ver pleegster, uit Leiden, Narcislaan 21 C. A. M. Brandt, R.K., linnejuffrouw, uit Rot terdam, Park Oud Wassenaar 1 C. W. M. Brouwers, R.K., kinderjuffrouw, uit Hille- gersberg, Koekoekslaan 9 M. Brunner, vreemd, R.K., dienstbode, uit Weenen, Kat- wijkscheweg 19a J. D. Carrière en echt- genoote, N.H., assuradeur, uit den Haag, Prinsenweg 99 C. C. van Duin, G.K., dienstbode, uit Rotterdam, Buurtweg 159 D. Duindam, G.K., dienstbode, uit Noord wijk, Wittenburgerweg 128 E. M. J. van Eijken, R.K., hulp in de huishouding, uit Leiden. Oranjeiaan 9 M. P. Feringa en gezin, G.K., gereformeerd predikant, uit Hooge en Lage Zwaluwen. Santhorstlaan 87 A. J. A. Fokkers, R.K., leerling ver pleegster. uit den Haag, Backershagenlaan 30 M. Frank, Isr., koopman, uit Palestina, Rijksstraatweg 590 A. Grabowski, vreemd R.K.. dienstbode, uit den Haag, Prinses Marielaan 27 C. M. P. Hanssen, R.K.. dienstbode, uit Heerlen. Duinweg 3 H. Hilgert, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Juliana weg 16 V. Kaiser, R.K., Ned., zonder beroep, uit Rome, Mid delweg 19 J. H. A. A. Kalff en gezin. Rem adj. dir. Onderl.' Levensverz. Mij "s-Gravenhage", uit den Haag, Schouwweg 101 O. J. Kilsdonk, R.K., zonder beroep, uit Engeland. Teylingerhorstlaan 7 C. Leunissên, R.K., dienstbode, uit Jabeek, Schouwweg 83 F. Mitterbauer, vreemd, R.K., diens.bode, uit den Haag, Bremhorst- laan 10 E. I. Th. Modelak, vreemd, R.K., jdienstbode, uit Oostenrijk, Prins v. Wied- la an 10 J. dten Outet, G.K., dientsbode, uit Utrecht, v. Bommellaan 9 J. P. Pim- melaar, N.H., dienstbode, uit den Haag, Oud Wassenaarscheweg 4 M. A. A. Rie- menschneider, vreemd, R.K., buffetjuf frouw, uit den Haag, P Oud Wassenaar 1 C. Q. van Santen, R.K., veehouder, uit Stompwyk, Rijksstraatweg 500 Z. Sprei- der, vreemd, R.K., dienstbode, uit den Haag, Vijverweg 4 H. M. Steyn, R.K., dienst bode, uit den Haag. Bremhorstlaan 12 E. Stift, geen, kinderjuffrouw, uit Amster dam, Amazonelaan 4 L. M. Stockmann, R.K., zonder beroep, uit Sneek, Wassenaer- straat 16. Vertrokken: D. W v d. Meer, naar Amsterdam. Frans van Mierisstraat 40huis J. Bloot naar Rotterdam, Oostmaasstraat 7b C. H. G. Arends naar Boxmeer, Gast- huis v. h. H. Hart E. A. F. Heinemann naar den Haag, Bonistraat 2c E. Schocke, naar den Haag, Schenkkade 369 H. Slak- horst naar den Haag, le v. d. Boschstraat 2d A. M. H. B. Rinck naar Amersfoort, Utrechtscheweg 228 R. M. J. B. Rinck naar Amersfoort, Utrechtscheweg 223 M. Josteit naar den Haag, Parkweg 1 L. Wilhelpi naar den Haag, Brugschestraat 11 D. Schapfl naar Bennebroek, Huize Ha- zekamp. LEIDSCHENDAM. Wit-Gele Kruis. Gisteravond hield de R. K. Vereeniging het Wit-Gele Kruis haar Jaarvergadering in het Patronaatsgebouw: bij ontstentenis van den voorzitter wegens ziekte, stond de vergadering onder leiding van dr. Van Zeeland, die een hartelijk wel komstwoord sprak. De heer Jac. J. van Veen bracht het jaar verslag uit, waaruit een zeer dankbare toon klinkt en waarin met dankbaarheid wordt gewaagd van de oprichting van de Dames-propagandaclub en het welslagen van de gehouden bazar. Er weiden dit jaar bijna 100 nieuwe leden ingeschreven, het batig saldo van de bazar bedroeg 805.63. Door de Eerw. Zuster Claudia werden in het afgeloopen jaar niet minder dan 2831 bezoeken afgelegd, terwijl aan het consul tatiebureau voor zuigelingen 744 consulten werden gegeven. In totaal werden 352 ver- plegingsartikelen uitgegeven. Dank wordt verder gebracht aan allen, bijzonder ook aan Zuster Claudia en de heeren doktoren voor de groote medewerking. Uit de rekening van den penningmeester, den heer Zandwijk, bleek, dat de ontvang sten met inbegrip van het saldo der gehou den bazar en het batig saldo over 1935 totaal bedroegen 4255.87. De uitgaven be droegen totaal 2281.67, zoodat het kas- overschot per 1 Januari 1937 in totaal be droeg 1974.20. Bij monde van den heer W. van Veen brengt de kascommissie verslag uit en ver klaart alles in de beste orde bevonden te hebben. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. A. Bontje met groote meerderheid van stammen herkozen. In de kascommissie voor 1937 werden benoemd de heeren G. de Groot en Th. Blokland, terwijl als afgevaardigden naai de alge mesne vergadering te den Haag werden benoemd een van de heeren dok toren en de heer Zandwijk. Na rondvraag volgt sluiting met den Chr. groet. NIEUWVEEN. „Stille Omgang". De afdeeling Nieuw- veen zaïl a.s. Zondag, naar wij hopen, in groot getal optrekken om met duizenden uit de lande de nachtelijke Stille Omgang mede te maken. De kaarten zijn tot uiter lijk Zaterdagmorgen 10 uur verkrijgbaar bij den penningmeester, den heer B. Rekel hof. Wij verwachten dat evenals de laatste jaren minstens 100 deelnemers mede zullen gaan. Vertrokken: B, A. Romijn naar Ter Aar; H. J. Mineeren naar Oud-Vosmeer. W. Panneman en gezin naar Katwijk aan Zee; W. Karsemeyer naar Katwijk aan Zee Gevestigd: J. v. Straten, van Haar lem; C. M. Nout, van den Bilt. Overleden: Cornelis Bezuyen, 60 j. -Geertruida v. Ammers. 57 j. - Grietje Zalm, 84 j. ZOETERMEER. Personalia. Aan de R.K. Vakschool voor meisjes alhier, onder leiding van de Eerw. Zusters, slaagden de volgende da mes voor het diploma Costumière: B. Groe- newegen en M. van Haastert; Lingerie: B. Boonekamp, T. Duivesteijn,' Th. Spruit, J. Spruit en A. Vollebregt, allen te Zoeter- meer en C. van den Burg te Berkel en Ro denrijs. Geboren: Johanna Wilhelmina Apo- lonia, d. van W. Koot en W. E. Von'k Corstianus, z. van B. van, Ellesvijk en W. van Duuren Annie Wilhelmina, d. van K. Visser en A. W. Diepgrond. Overleden: G. Pellanders, echtge- noote van D. O. Brussé 40 j. te Voorburg. LETTEREN EN KUNST CORNELIS GALESLOOT WERD 85 JAAI? Gisteren heeft de nestor der Nederland - sehe koordirigenten, de heer Cornelis Ga- lesloot te Utrecht, zijn 85sten verjaaardag gevierd. Van alle zyden kwamen in den vroegen morgen reeds sympathie-betuigin gen en gelukwenschen binnen in zijn wo ning aan de Stationsdwarsstraat, in den vorm van bloemen, telegrammen en brie ven. Opgewekt als steeds nog. ontving de krasse jarige deze veelzeggende hulde, dankbaar, omdat zij de tastbare bewijzen waren, dat men hem nog niet vergeten is in het Nederlandsche muziekleven, ook al dirigeert hij geen koren meer en ziet men zijn markanten kop niet meer in Utrechts straten. Velen vrienden kwamen hem persoonlijk gelukwenschen. „Msbö.'' U hebt voorrang indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal in é't ziekenhuis allen tijd om toe andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! +V+# A

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11