DONDERDAG 11 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 Vetwormpjes huidonruiverheden en puistjes IUROL doet ze verdwijnen! Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Poos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. DE R. K. SCHAAKCLUB „DE TWEE KONINGEN." Dinsdagavond had er een vriendschap pelijke wedstrijd plaats tusschen de R. K. Schaakclub „Het Centrum", uit Den Haag en ,,D. T. K." in het speellokaal van laatst genoemde club. In een spannende wedstrijd nam „Het Centrum", revanche voor de in 1936 gele den nederlaag en won nu op haar beurt met 64. De gedetailleerde uitslag luidt: Het CentrumD. T. K, J. BodeW. van Beuzekom 01 J. RegeerG. Geerlings 10 H. MuitersA. Geijer 10 Th. v. d. BergP. H. Keesom 10 J. v. d. BergD. van Gelder 10 P. BroosH. Staats 01 P. FohrH. Kettenis 10 J SuijkerC. v. d. Krogt 01 H. NederstigtG. Gussenhoven 01 G. MeijerJ. v. d. Drift 10 LEIDSCHE DISTRICTS-DAMBOND. Op de gehouden bestuursvergadering van den L. D. D. B. is besloten om binnen kort het Districtskampioenschap te doen verspelen in 3 klassen, nJ. Hoofdklasse. Ie klasse en 2e klasse. Dit te spelen kampioen schap wordt door het bondsbestuur van den Ned. Dambond erkend. Alle leden van vereenigingen, aange sloten bij den Leidschen Districts Dam bond, kunnen daaraan meedoen. Liefheb bers voor dezen wedstrijd kunnen zich op geven aan den secretaris ,ran den L. D. D. B te Katwijk aan den Rijn, Kerkstraat 30a, vóór 15 Maart a.s. „KIJK UIT" TE OUDE WETERING. Maandag speelde de Damafdeeling van bovengenoemde vereeniging tegen L. U. T. O. van Roelofarendsveen haar return wedstrijd. Evenals vorige keer bleken de gasten sterker te zijn dan Kijk Uit, wat ook de uitslag doet zien. Kijk Uit—L. U. T. O. J. MeijerP. Akerboom 2—0 G. MeijerL. v. d. Meer 0—2 A. de BlaeyH. van Klink 2—0 Mej. de BlaeyC. v. d. Salm 0—2 B. SluismanP. Akerboom 1—1 P. v. d. LuitJ. v. d. Hoorn 1—1 S, Kinkel—P. Koek 0—2 D. NasveldTh. Lami 0—2 T. KatsburgL. Castelijn. 0—2 J. de JongL. Verdel 0—2 M. SchenkP.-Bontje 0—2 6—16 OLYMPISCHE SPELEN 3.8 MILLIOEN BETALENDE BEZOEKERS. Het organisatiecomité der spelen van de elfde Olympiade Berlijn 1936 is gisteren ontbonden. De Rijkssportleider von Tschammer und Osten dankte den presi dent van het organisatiecomité Lewald en den secretaris-generaal dr. Diem en alle andere leden voor hun arbeid. Dr. Lewald gaf nogmaals een overzicht van de verrichtte werkzaamheden en noemde enkele interessante cijfers. Zoo heeft Berlijn 4784 actieve deelnemers, ge had tegen Los Angelos 1"15. Er waren 3000 journalisten, waaronder 1200 buiten- landsche. In het Olympisch dorp werden 6359 bewoners gehuisvest met in totaal 32.964 overnachtingen. In totaal werden 3.8 millioen toegangs kaarten verkocht, welke 8.6 millioen R.M. opbrachten. KERKNIEUWS HET PROCES VAN GUY DE FONTGALLAND. Het proces van onderzoek voor de Za ligverklaring van den jeugdigen dienaar Gods, Guy de Fontgalland, dat op Paasch- dag 27 Maart 1932 te Parijs begonnen werd, is thans beëindigd. Gedurende deze vijf jaar heeft de Ker kelijke Rechtbank, die haar zetel heeft in het Aartsbisschoppelijk Paleis te Parijs, en later de Commissie van onderzoek, die haar domicilie heeft in het Bisschoppe lijk Paleis van Valence, tal van getuigen verhoord en alles in procesverbaal vast gelegd. Er is een uitgebreid dossier tot stand gekomen, vooral in verband met de wonderbare genezingen, die worden toe geschreven aan een kind van 11 jaar, welks verleden alles overtreft wat men tot nog toe te zien gekregen heeft, zei kardi naal Ceretti reeds in 1932. Mgr. Beaussart, Bisschop van Elatee, en Coadjutor van Kardinaal Verdier heeft alle processtukken, deugdelijk gezegeld, naar Rome gebracht en aan de Ritencon- gratie overhandigd. Kardinaal Rossi is de Ponens in dit proces, terwijl Abbé Che- ramy, Procurator van Saint Sulpice, als Fostulator optreedt. RECHTZAKEN EEN HANDIGE MELKVERKOOPER. Voor den Goudschen Kantom-echter moest zich gisteren verantwoorden een 39-jarige melkverkooper te Reeuwijk, bij wien water in de melk was aangetroffen. De zaak kreeg een eigenaardige, eenigszins komische wen ding als gevolg van een demonstratie van den betrokkene, die kans zag het verzegeld monsterfleschje te openen zonder het zegel te verbreken. De verkooper is aangesloten bij een con trol evereenigin-g te Schiebroek, bij welke hij geregeld liet controleeren en waar hij de geruststellende medt^deeling kreeg, dat de melk in orde was. Bij onderzoek ver klaarde de Keuringsdienst echter, dat de melk 5 tot 6 1/2% watei bevatte. De con troleur te Schiebroek kon evenwel geen water in de melk vaststellen. De ambtenaar van het O.M. had van den keuringsdienst van Waren bericht ontvan gen, dat de controleur niet deskundig en zijn methode van onderhoek niet goed was. De eisch luidde 60 boete subs. 10 dagen hechtenis. Toen kwam het verrassende element. Ver dachte merkte op, dat de voorschriften be palen, dat een monstei verpakt en goed verzegeld moet worden, maar, zoo zeide hij, deze verzegeling is niet in overeenstemming' met de voorschriften. De man haalde het van een knipsluiting voorziene fleschje van het contra-monster te voorschijn, nam een spijker en slaagde er in het fleschje te openen zonder net zegel te verbreken of te beschadigen. Op grond hiervan vroeg hij den ambtenaar niet ontvankelijk te ver klaren. De kantonrechter wilde het kunstje ook leeren. Hij nam een spijker, liet zich inlich ten enwip, de stop kon er af zonder dat aan het zegei iets beschadigd werd. De rechter wenschte den keuringsdienst te hooren en in verband daarmede werd de zaak voor onbepaalden tijd aangehouden. Een andere Reeuwijksche melkverkooper had hetzelfde verweer en ook zijn zaak werd uitgesteld. Een andere melkleverancier uit Reeuwijk, die 10% water in de melk en afgeroomde melk had, kreeg een boete van tweemaal 50.— subs, tweemaal acht dagen hechte nis. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN DE VALSCHE OORMERKEN AAN VARKENS. Een geheimzinnige affaire in de omgeving van Gouda. Twee maanden geleden werd in Waarder, Hekendorp en omgeving bij een inspectie van varkens fraude ontdekt met valsche oormerken. Het naspel van deze zaak werd gisteren behandeld voor het kantongerecht te Gouda, waarbij de ambtenaar van het Openbaar Ministerie tweemaal een maand hechtenis eischte tegen een 34-jarigen vee houder en handelaar te Hekendorp. Den koopman werd in twee feiten ten laste ge legd, dat hij vijf en elf varkens had ge houden. die niet voorzien warea een goed oormerk. Als getuigen in deze mysterieuze affaire werden gehoord controleurs van de Land- bouwcrisiswet uit Arnhem en Moordrecht. Bij een inspectie hadden zij den in Waarder woonachtigen eigenaar van twee biggetjes opmerkzaam gemaakt, dat de dieren het ge wicht van 10 K.G. naderden en dus een oor merk moesten hebben De boer beloofde, dat'het in orde zou komen en twee weken later hadden de biggetjes een oormerk, maareen valsch. De koopman uit Hekendorp had voor de merken gezorgd. Ondervraagd, verklaarde de handelaar, dat hij de beestjes op de markt in Utrecht aan een koopman, wiens naam Reinier is, had gegeven, die ze van een oormerk had voor zien. Bij een vervolgens ingesteld onderzoek in den veestapel van verdachte waren vijf varkens te voorschijn gekomen, die geen goed merk hadden en bij een tweede in spectie, enkele dagen later, nog elf. De vijf krulstaarten verklaarde de man gekocht te hebben van een veehouder in Nieuwpoort, die bij navraag evenwel mededeelde aan verdachte geen varkens te hebben geleverd. Van wien hij de elf andere varkens had, kon de Hekendorpenaar niet vertellen, want hij deed met zooveel menschen zaken. De controleurs gingen ook andere vee stapels onderzoeken. Bij een aantal land bouwers vonden ze nog meer varkens met valsche oormerken, totaal 17 stuks. In eiken stapel zaten slechts enkele dieren met verkeerde merken. Na herleiding van alle transacties met de varkens, bleken de die ren uiteindelijk afkomstig van den terecht- staander koopman uit Hek en dorp. De boe ren hadden wel gekeken of de varkens een oormerk hadden, maar ze waren zich van geen valsch merk bewust en dus gedupeerd toen ze proces-verbaal kregen en de var kens onder beslag kwamen. De valsche oormerken bestonden uit let ters, die niet in Zuid-Holland thuisbehoo- ren, maar in de provincie Groningen ge voerd worden en vandaal waren, zooals bij onderzoek bleek, geen varkens verhandeld. De uitvoering was overigens met weinig nauwkeurigheid geschied Telkens werden dezelfde valsche letters aangetroffen. De ambtenaren kregen veel belangstelling voor den koopman Reinier. Hoe deze heette, wist de verdachte niet, en evenmin, waar hij woonde. Alleen was hem bekend, dat Rei nier steeds op de markt teUtrecht kwam. „Wacht maar tot Zaterdag, dan komt hij", adviseerde de Hekendorpenaar. De ambte naren gingen des Zaterdags met den ver dachte naar Utrecht, opdat deze den be trokkene kon aanwijzen. Van 8 uur tot half 1 heeft men op de markt rondgespeurd, maar wien men ook zag Reinier niet. Han delaren, die al 30 jaar ter markt komen, kenden Reinier evenmin. Er bleef ten slotte niets over dan aan te nemen, dat het ver haal van Reinier maar een verzinsel was. De Raad dezer gemeente kwam Woens- dgamorgen des v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De no tulen en ingekomen stukken worden z. h. st. goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders besloten hebben om de concessie inzake het exploiteeren van een radio-centrale t.n. van den heer J. P. Nap in te trekken. De nieuwe concessie is ver leend aan den heer C. G. M. Sprui^nburg te Amstelveen. Op voorstel van B. en W. wordt de ver ordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon Lager Onderwijs opnieuw vastgesteld. Geheel is rekening gehouden met den drietal door Ged. Staten gemaakte opmerkingen ten aanzien van deze verorde ning. Van Ged. Staten is een schrijven in gekomen d.d. 21/30 Dec. 1936, waarbij me degedeeld wordt, dat Z. E. deri Minister van Binrtenlandsohe Zaken de msening toe gedaan is, dat de betrekking van brug wachter gevoegelijk door een capitulant kan worden vervuld, met dien verstande, dat de aan te wijzen candidaat aan be paalde eischen van scholing en geoefend heid zal moeten voldoen. De Raad besluit op voorstel van B. en W. tot het vaststel len eener caputilantenverordening. Benoeming gemeente-ontvanger. 9. Schrijven van Ged. Staten d.d. 26/28 Januari 1937, waarbij wordt medege deeld, dat Gedeputeerde Staten den indiuk krijgen, dat de voorziening in de vaca ture van ontvanger sleepende wordt ge houden. De voorzitter zegt, dat thans tot de benoeming van een nieuwe ontvan ger kan worden overgegaan. Na stemming blijkt, dat de heer A. C. Westen (uit Lei den) tot gemeente-ontvanger is benoemd met algemeene stemmen. Het doet de voor zitter veel genoegen, dat de Raad met al gemeene stemmen tot deze benoeming is overgegaan. De heer Westen heeft in de jaren, dat hij als ambtenaar ter Secretarie te Leimuiden werkzaam is, getoond een bekwaam ambtenaar met een aangenaam karakter te zijn. De samenwerking ter Se cretarie was dan ook steeds uitstekend. Be sloten wordt om de benoeming te doen in gaan met ingang van 1 April e.k. De Raad besluit dan om met ingang van l April a.s. aan den heer J. W. de Ren, eervol ontslag te verleenen als ontvanger der gemeente Leimuiden. De voorzitter dankt de heer de Ren voor de wijze, waarop hij steeds de gemeente heeft gediend. Ongeveer elf jaren is de heer de Ren ontvanger der gemeenie geweest. Vooral het laatste jaar is door der. heer de Ren hard gewerkt moeten worden. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad tot vaststelling van de verordening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting over het belas tingjaar 1937/38. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad aan het R.K. Par. School bestuur voor het jaar 1937 een voorschot te verleenen op de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet ad 1240.Dit be- Zoo bleef de herkomst van de valsche mer ken onbekend, óók ter terechtzitting. Verdachte deelde nog mede aan Reinier voor het merken der twee biggetjes 4.50 betaald en van den veehouder 6.ont vangen te hebben. De ambtenaar van het O.M. achtte het een troebele en bedenkelijke zaak, waarin hij verdachte als bedrijver en niet als slachtoffer zag. Steeds heeft hij zijn laatste kans in vertroebeling gezocht. Of Reinier en verdachte een en dezelfde persoon zijn of dat Reinier een verzonnen figuur is, het is duister gebleven. De heele opzet droeg een laakbaar karakter en wie weet hoe lang ver dachte al door de mazen van het net is ge kropen. De crisisorganisatie is ten zeerste gesaboteerd en het O M. eischte daarom tweemaal een maand hechtenis met ver beurdverklaring van de zestien in beslag genomen varkens. Mr. J. I. van Doorninck, uit Oudewater, verdachte's raadsman, vond den koopman niet den aanstichter, maar den gedupeerde, die niet willens en wetens de bepalingen ontdook, maar alleen eenige moeilijk te on derkennen valschelijk gemerkte varkens in voorraad had. Daarvoor achtte de verdedi ger een lichte geldboete voldoende en hij drong er op aan deze voorwaardelijk op te leggen en de varkens niet verbeurd te ver klaren. De kantonrechter, mr. T. de Jong. wilde de zaak aangehouden tot 7 April, ten einde verdachte gelegenheid te geven fteinier op te sporen en voor het kantongerecht te brengen. drag zal worden uitbetaald in 4 termijnen elk groot ƒ310.—. Aan het bestuur van de School met den Bijbel wordt een voorschot verleend voor het jaar 1937 op de vergoe ding ingevolge art. 101 der L. O. Wet groot ƒ500.— uit te betalen in 4 termijnen elk groot 125. Op een verzoek van den heer P. Radema ker om verlaging van zijn aanslag over 1937 wordt afwijzend beschikt. De Wed. van den Akker, die inderdaad een bedrijfshond heeft, wordt van de eerste naar de tweede klasse gebracht. Tot leden van het Stembureau voor de verkiezingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden benoemd de hee- ren J. van Dam, H. J. Visser en tot plaats vervangende leden de heeren H. Heenk en P. Rietdijk. Vastgesteld worden nog eenige besluiten tot wijziging der begrootingen dienst 1935 en 1937. De heer A. C. Westen, de nieuw benoemde ontvanger, is inmiddels ter ver gadering gekomen en legt in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eed af. De voorzitter wenscht namens den Raad den heer Westen van harte geluk met diena benoeming. Hij hoopt, dat hij, evenals zijn zoo pas afgetreden voorganger, de gemeen te op nauwgezette wijze zal dienen. De voorzitter zegt, dat de heer Westen thans beloond is voor het werk, dat hij steeds met lof van zijn superieuren heeft verricht. De voorzitter eindigt met den nieuwen func tionaris Gods zegen op diens werk toe te wenschen. De heer Westen dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. Zijn spe ciale dank brengt hij uit aan den Burge meester en aan den Secretaris, twee perso nen, onder wi§r leiding het werken makke lijk valt en tot een lust wordt. Hij hoopt, dat de aangename samenwerking ook in de toekomst moge voortduren. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE Vergadering van den Raad der gemeen te op Woensdag 10 Maart des voorm. half tien uur. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar. Tegenwoordig alle le den; er is één vacature. De voorzitter opent de vergadering met het ambtsgebed. De heer Buitenhuis herdacht. Daarop wordt door hem het overleden raadslid, de heer D. Buitenhuis, herdacht. Dit sterven, aldus de voorzitter, spreekt ons weer duidelijk van de vergankelijkheid van het leven, daar de overledene, die nog voor betrekkelijk korten tijd geleden in ons midden was, nu zoo onverwacht werd weggenomen door den dood. Wat de ont slapene, die lange jaren zitting in den Raad hoeft gehad, voor de gemeente is ge weest, werd vorige week bij het ten grave brengen van het stoffelijk overschot aan de geopende groeve door mij in herinne ring gebracht, en zal niet noodig zijn te herhalen. Zeer getrouw volgens zijn gege ven woord heeft hij de belangen der ge meente gediend en behartigd. Zijn werk zal ongetwijfeld in dankbare herinnering blijven, en moge God de weduwe en haar kinderen troosten in het smartelijk verlies, dat hen getroffen heeft. Dit woord van den voorzitter werd door de leden van den Raad staunde aange hoord. De secretaris, de heer B. den Braver leest de notulen, die onveranderd worden goed gekeurd en vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. schrijven van den heer W. van Klaveren, dat hij de benoeming tot lid van den Raad aanneemt. De voorzitter benoemt tot lid der commissie voor het nazien der geloofs brieven van den heer W. van Klaveren, de heeren N. P. Kaptein, Jac. de Kort en M. Noordam. Verder is ingekomen van het Provinciaal bestuur de mededeeling, dat op 23 Maart a.s. verslag zal worden gegeven in zake het verzoek van het be stuur der Chr. School aan den Rijndijk om electrische verlichting in de school, waar toe door den Raad geen medewerking was verleend; waarbij B. en W. zich zullen doen vertegenwoordigen. Mededeeling van den Minister van Sociale Zaken, dat voor de gemeente goedkoop bak- en braadvet ver krijgbaar zal worden gesteld. De voorzit ter merkt op, dat hiermede voor gezinnen tot 5 personen verbetering wordt ge bracht, maar boven dit getal de toestand on gunstiger wordt. De voorzitter deelt mede, dat de aan dacht van den Minister hierop reeds is ge vestigd. De heer M. Scheel informeert, of de Middenstand in aanmerking komt tot levering van deze producten. De voorzit ter wijst er op, dat de voordeelen hiervan zeer miniem zijn, dus voor de Midden stand van geen beteekenis. Ook voor groen ten zal de mogelijkheid worden overwogen om hierin voorziening te treffen, maar tot heden is hiervoor nog geen gebouw be schikbaar. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ingekomen dat voor uit te voeren werken het uurloon is bepaald op 27 cent. De voorzitter zegt, dat door ge- voerde correspondentie en bezoek ter be- voegder plaatse het uurloon dat op 24 ct. was gesteld, nu reeds op 27 cent was ge bracht, en pogingen in het werk zullen worden gesteld tot verhooging. De heer Jac. de Kort spreekt zijn teleur stelling uit over de verlaging van het uurloon, dat voorheen hooger was, maar brengt hulde aan den voorzitter voor zjjn arbeid en moeite in deze verricht. Overgelegd werd een verslag van de extra-uitkeering aan werkloozen over 1936. i De ontvangsten bedroegen 1149.69 1/2, de uitgaven 1069.10 1/2, alzoo een batig saldo van 80.59 1/2. De benoodigde goe deren enz. die aan B-steuntrekkers wer den verstrekt, werden aangekocht bij leve ranciers in de gemeente. In totaal werden ingeschreven 168 werkloozen. Bij monde van den heer N. P. Kaptein wordt door de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven van den heer W. van Klaveren, gerapporteerd, dat alle stukken in orde zijn bevonden, zoodat tot toelating kan worden besloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot onbewoonbaar- verklaring van de perceelen D 315 en D 317 in het Westeinde. Na toelichting door den voorzitter wordt goedgevonden eenige technische wijzigingen aan te brengen in de verordening op de heffing van begraaf- rechten en op de algemeene begraafplaats. Tevens wordt vastgesteld een instructie voor den opzichter van de algemeene be graafplaats, waarbij maatregelen werden besproken ter bevordering van de goede orde. Niet nakoming van deze maatrege len door het publiek zal strafbaar worden gesteld. Aan den heer N. H. Heemskerk werd op zijn verzoek ontheffing verleend van wegbelasting, op grond dat de wonin gen onbewoond waren geweest. Hierop komt in behandeling een voor stel tot aanvulling van de Algemeene Poli tieverordening. Hierbij werd bepaald, dat .het zonder toestemming van B. en W. en den eigenaar, verboden zal zijn om deuren, ramen, kozijnen, panden en schuttingen op eenige wijze te beplakken en te ontsieren met plakkaten en reclame-biljetten, en plakmiddelen als stijfsel enz. van n.m. 10 tot v.m. 6 uur te vervoeren. Het kohier van de hondenbelasting voor het jaar 1937 werd vastgesteld op 492. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd in de plaats van den heer A. Th. de Ruijter, die had bedankt, gekozen de heer L. A. Jacobs. De voor schotten aan de bijzondere scholen werden vastgesteld, berekend tegen 8.91 per leerling voor de lagere school en 17.22 per leerling van de U. L. O.-schooL Voor de R.-K. school in den Groenendijk zal 80 pet. hiervan bedragen 1140.80; de R.-K. school Oostbuurt ƒ800; Chr. school Rijn dijk ƒ1142.26; R.-K. school dorp ƒ899.70; Chr. school dorp 843.20 en de Hervorm de school 622. Voor de ULO-school be draagt dit 262.40. Hierop komt aan de orde: vaststelling van een verordening op de heffing en een op de invordering van schoolgeld. Tot 1 September werd gerekend alleen naar het belastbaar inkomen, nu mag men verschil lende grondslagen kiezen. B. en W. stellen voor de gemengde grondslag zijnde een samenvatting van gemeentefonds en ver mogensbelasting te kiezen. De voorzitter geeft omtrent deze zaak de noodige toelichting, waarop eenige be spreking volgt, waaraan verschillende le den deelnemen. De heer Scheel zag bij groote gezinnen gaarne eenige tegemoetko ming, waarop de voorzitter zegt, dat er vol doende in de verordening rekening is ge houden met groote gezinnen. De verorde ning op de heffing en de invordering wor den met algemeene stemmen vastgesteld en zullen 1 April 1937 in werking treden. Een voorstel tot wijziging van de begroo tingen 1936 en 1937 wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de heer Scheel de aandacht van B. en W. op de firma Zandvoort, en de heer M. Noordam infor meert naar het ophalen van vuilnis op den Voorweg in de Loete, waarop de voorzitter van antwoord dient. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. PROFESSOR SLIM EH ZOON. 215. Ik zie bergen gras, zei Pietje, maar nu begon de professor heel hard te lachen. Want een eindje verderop stonden dikke lange stokken, net bamboe, en daar groei den groote pluimen aan. 216. Dat is papyrusriet, zei Professor Slim. Dat is ook een soort gras en daar maakten de menschen vroeger papier van. Nauwelijks had de professor uitgesproken of vol doods angst kroop hij in de papyrus-stengel.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10