RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 1 MAART 1937 UE LE1DSCHE COURANT CERDE BLAD - PAG. 11 STADSNIEUWS VER. TOT BEVORDERING TOT OPLEIDING TOT INSTRUMENTMAKER. Onder voorzitterschap van prof. dr. W. J. de Haas werd Vrijdagavond in het Ka- merlingh Onnes Laboratorium alhier de jaarlijksche algemeene vergadering gehou den van bovengenoemde vereeniging. In het jaarverslag van dr. C. A. Cromme- lin, wordt er aan herinnerd, dat het jaar 1936 zich heeft gekenmerkt door een bij zonder belangrijke gebeurtenis; in dit jaar is namelijk besloten tot een uitbreiding der Leidsche instrumentmakersschool en is met deze uitbreiding begonnen. De groote vraag toch, die er steeds heeft bestaan naar leer lingen der Leidsche school, en die in de laatste jaren, ondanks de moeilijke tijds omstandigheden, eer is toegenomen, dan verminderd, had reeds sinds eenigen tijd de aandacht der Regeering getrokken. Den 24sten Februari vereerde de Minister van Onderwijs, Kunsten .*n Wetenschappen de school met een bezoek, bij welke gelegen heid hij het bestuur uitnoodigde een plan en begrooting voor een bescheiden uit breiding bij de Regeering in te dienen. Na eenige onderhandelingen en besprekingen is dit plan goedgekeurd en in Augustus ont vingen wij de machtiging het terrein, dat voor het bouwen van een nieuwe werk plaats geschikt was bevonden, te koo- pen en tot het verkrijgen van de benoo- digde gelden een leening te sluiten. De overdracht van den grond kon den 12den November plaats vinden, zoodat daarmede het bedoelde terrein, een tuin vlak tegen over den hoofdingang van het Kamerlingh Onnes Laboratorium, het eigendom der vereeniging is geworden. Thans wordt het ontwerp voor een groote werkplaats, die daar binnenkort zal verrijzen, gemaakt. Dat de Regeering tot deze uitbreiding heeft be sloten ondanks den ongunstigen toestand van 's lands financiën, stemt tot groote er kentelijkheid. Ook voor het overige kan de secretaris met voldoening op de werkzaamheden in 1936 terugzien en wel voornamelijk, omdat de vraag naar werkkrachten van de school in 't minst niet is verminderd. Het aantal leden der Vereeniging onder ging een kleine vermeerdering, zij verloor door bedanken 14 leden, 39 nieuwe leden traden toe, zoodat het aantal op 31 Decem ber 1936 bedroeg 273. Het bestuur is steeds bezig met krachtige pogingen tot het wer ven van nieuwe leden. Het aantal eerlingen bedroeg bij den aanvang des jaars 80. Gedurende het jaar 1936 verlieten ons 19 leerlingen; één werd geplaatst als chef van de afdeeling mon tage, manometers en pyrometers bij de fa briek Observator te Rotterdam, één als in strumentmaker op het Scheikundig Labo ratorium der Technische Hoogeschool te Delft, vier als aspirant-instrumentmaker bij de P T. T. te Den Haag, één als instru mentmaker en glasblazer aan het Labora torium der Gist- en Spiritusfabrieken te Delft, drie als instrumentmaker bij de Ba- taafsche Petroleum Maatschappij, fabriek te Pernis, twee als instrumentmaker bij de K. L. M. te Schiphol, één als instru mentmaker en glasblazer aan het Radiola boratorium van prof. Koomans te Den Haag, één als volontair bij de N.V. Anker Kasregisters Imp. Exp. Mij., één vertrok naar de Staatliche Fachhochschule für Op tik te Jena, drie vertrekken tot het ver vullen van hun militairen dienstplicht,, en één kon de Avondschool van M. S. G. niet volgen. Toegelaten werden 16 nieuwe leerlingen, komende van de ambachtsscholen te Den Briel, Deventer, Den Haag, Haarlem, Hoo- geveen, Leiden, Rotterdam en Schiedam. In September werden wederom als naar gewoonte de practische instrumentmakers- examens afgenomen. Deelgenomen werd; door 34 candidaten aan het examen voor leerling-instrumentmaker; door 14 candi daten aan het examen voor gezel-instru mentmaker; door 1 candidaat aan het exa men voor meester-instrumentmaker; door 10 candidaten voor het examen voor leer ling-glasblazer. De aantallen der geslaagden van deze 4 groepen waren respectievelijk 19, 3, 0 en 7. De vacantiecursussen in instrumentma ken en glasblazen vonden wederom als naar gewoonte in de laatste helft van Augus tus plaats. Aan den cursus voor instrumentmaken werd door 9, aan dien voor glasblazen door 40 personen en aan dien voor glasslijpen door één persoon deelgenomen. Deze vacantiecursussen handhaven hun internationale beteekenis Ook nu weer be vond zich een aantal buitenlanders onder de deelnemers. Het jaarverslag werd onder dank goed gekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat dr. C. A. Crommelin bij enkele candi- daatstelling werd herkozen. Na afloop der vergadering hield prof. dr. ir. W. F. Brandsma uit Delft een voor dracht over: „Vermoeidheidsverschijnselen bij metalen". MUZIEK. SURSUM CORD A 1907—1937. Les Béatitudes, dat is het werk, dat Anthon van der Horst gekozen heeft ter viering van het 30-jarig bestaansfeest van Sursum Corda. In 1907 werd het koor op gericht door mejuffrouw Jeannette Weijs. Henri Berkeljon nam het later van haar over, toen volgde Robert dezen op, daar na Hubert Cuypers en nu verkeert de zangvereeniging in vollen welstand onder de geanimeerde leiding van den bovenge- noemden dirigent en wij wenschen haar nog lal van jaren. Dat diens keuze in goede aarde geval len is, heeft de volle gehoorzaal bewezen. Men zou Franck's „Béatitudes" de glorie der melodische zuiverheid kunnen noe- ■nKwestie van volhouden WIJ candidaat eerste Was sers trainen ons iederen dag en houden ons lichaam fit. WIJ eten geregeld ROGGE B R O O o ROTTERDAM, TEL. 53949 - OEN HAAQ, TEL. 333298 men, het symbool der allerpuurste mu- ziekrenaissance. Franck de polyfonist met veelzijdig dramatisch vermogen, gevoelig coloristische orkestratie, diep immaterieel sentiment en spontaan lyrische rijkdom, verpuurd tot boven de wereld. In diep religieuse sfeer heeft hij het verstande lijke verwerkt. Boven alles is Franck my sticus, heeft hij 't over 't. kwaad, den sa tan, dan gaat hem dat minder geniaal af. Ideal, Sainteté, Justice, dévoile-toi (4e Béatitude), dit is de gedachte van het hoog-godsdienstig werk, dat nergens ook maar een schijn van humor of ironie ver toont. 't Was een zeer gesoigneerde uitvoe ring, te treffender om de feestviering. Er was een animo en geestdrift onder de koorleden, die door den begaafden diri gent zeer werd beïnvloed. Vooral in het tweede gedeelte van den avond waar alles nog aanmerkelijk schooner was. Er is over het geheel genomen mooi, met liefde en toewijding gezongen, zoodat ook het meesterwerk naar waarde werd ge- eerd. Het koorensemble klonk sonore en religieus, zoodat er momenten waren van wijding en ontroering. Vooral deden dit de voix-célestes. De directie was elas tisch, vol charme en leven, imponeerend door magistrale verheerlijking der dingen en devoot schoon. Er was een goede ma nier van natuurlijk echt «zingen, gemak kelijk en zonder inspanning, (alleen die van de emotie), zuiver eenvoudig en met smaak. Van der Horst is de minnaar van den zachten aanzet, en vooral de vrou wenstemmen zingen voortreffelijk. De bassen, niet veel in aamtal, als de dragers, de tenoren dapper en onversaagd. Alten met draagkrachtig timbre, sopranen hel der en beschaafd van klank. Allen vers dienen veel lof en van der Horst's direc tie en muzikale smaak is waarborg voor de verfijningen. De eerste tenor-partij vond in Henk Viskil een muzikalen vertolker met een sympathieke stem. Een enkele maal, b.v. in de 4e Béatitude hadden wij ons de uit- zegging grootscher gedacht, maar overigens waardeering voor zijn opvatting. Max Kloos kon ons aanvankelijk niet zoo bevredigen als wij verwacht hadden. Hij zong zeer majestueus, maar naar onze meening niet geheel in de sfeer van den katholieken César Franck. Later in het tweede gedeelte heeft zijn benadering door grooteren eenvoud aanmerkelijk gewon nen.-Ook meer overeenkomstig de opvat ting der Franschen. Spraken wij over den geest van César Franck, dan werd deze toch zeker in vele mooie en ontroerende momenten gegeven door de sopraan-soliste To van der Sluys, de ervarene zangeres met haar glanzende stem, die prachtig en veelkleurig heeft gezongen. In bewondering zijn wij voor het zeld zaam schoone altgeluid van Annie Woud, die ons een hoogstaande vertolking der „Matar Dolorosa" schonk. In den aan vang was zij wellicht iets te zeer ge chargeerd. Nora Blok zong de kleine sopraanpartij gevoelig-muzikaal; Lucien Louman ver- rastte ons met de interpretatie der Satan partij. De ensembles zoowel der dames als van de heeren, waarin ook de tenor Jan Schipper meezong, deden het qua ensem ble en geluidstimbre fraai. Het Utrechtsch orkest, dat in het begin wel wat hard en niet altijd even gelijk speelde, werd allengs beter en gaf toen veel moois aan klank en stijl. Anthon van der Horst hield de leiding vast in handen. Terecht werd hij op grootsche wijze gehuldigd met bloemen krans en enthousiaste beluigingen van waardeering. „Sursum Corda" gaf een ju bileumconcert, dat tot eere strekt. De uit voering werd door de N.C.R.V. uitge zonden. J. K. GEMENGDE BERICHTEN Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Februari 1937) ingelegd 456.008.29 en terugbetaald 375.238.17; 206 nieuwe inleggers werden ingeschreven en 125 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18.530 inleggers, inclu sief 1.509 deelnemers aan den Afhaal- dienst, bedroeg einde Februari ƒ8.491.122,02 In 4.906 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 14.751.50 ontvangen. De moord in den auto te Den Haaq. Een der daders aangehouden? Naar wij vernemen, heeft de politie te Den Haag Zaterdagmiddag een man gearresteerd, in wien zij een der daders van den moord in den auto, welke Vrij dagavond op den Bezuidenhoutsche- weg aldaar is gepleegd, meent te heb ben. Naar men weet, is het slachtoffer met twee personen op de automarkt in contact gekomen en is met hen een proefrit gaan maken. De politie is er nu in gestlaagd een van deze personen op te sporen. Omstanders, die op de automarkt ge tuige zijn geweest van de besprekingen over den verkoop van den auto hebben naar van politie-zijde wordt mede gedeeld den arrest §nt herkend als een van de twee aspirantkoppers, die met H. in gesprek waren. Het was een ongeveer 45-jarige inwo ner van de Langnekstraat, zekere L., in de kringen van auto-handelaren en ga ragehouders bekend onder den bijnaam baf. Later op den dag werden nog twee personen aangehouden, welke echter na confrontatie en verhoor wei-den vrij gelaten. Man met zwarten ooglap. Nadat een aantal rechercheurs den geliee- len Wrgen in de omgeving van L's woning gepost had, kwam deze omstreks half twee op de fiets thuis. Onmiddellijk nadat hij was afgestapt en zijn woning wilde binnen gaan werd hij aangehouden en even later per auto naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar hij aanstonds aan een verhoor werd onderworpen. L., die slechts één oog heeft, draagt wel eens een zwarjen doek over het rechter deel van het gelaat. Meestal echter heeft hij een bril, waarvan één der glazen van matglas is. De aangehoudene is een bekende figuur op de automarkten, waar hij steeds rond scharrelt. Vandaar dat de aandacht spoedig op hem viel, toen uit het signalement bleek, dat een der vermoedelijke daders van den roofmoord een zwarte doek over het rech teroog droeg. Bij zijn verhoor bntkende L. evenwel per tinent iets met de zaak uitstaande te heb ben. Bezwarende feiten. Het politie-onderzoek heeft evenwel ver schillende bezwarende feiten tegen hem op geleverd en zoo was men ook te weten ge komen, dat Baf Vrijdagavond op de auto markt aan het Spui was geweest. Dit schijnt L. niet te ontkennen, zoodat het politie-on derzoek er thans op is gericht vast te stel len, waar hij den avond precies heeft door gebracht en in het bijzonder waar hij tus- schen 10 uur en 11.15 uur Vrijdagavond is geweest. Inmiddels heeft de belangrijkste getuige in deze zaak, de monteur Jansma, die met zijn patroon uit Haarlem naar de residentie was gekomen om den auto te verkoopen een voor L. zeer bezwarende verklaring af gelegd. Jansma verklaarde namelijk in L. een der beide mannen te herkennen, die Vrijdagavond als aspirant-koopens met den heer Hes een proefrit waren gaan maken, van welken tocht zijn baas niet meer levend zou terugkeeren. DINSDAG 2 MAART. Onze stadgenoot, de heer Joh. Koet Jr., behaalde op de Nationale Schildersschool te Utrecht den meesterstitel schilderen, ma ter ialenken nis etc. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE AMSTERDAM. Zes personen gewond. In den afgeloopen nacht omstreeks kwart voor twee is op de kruising Paulus Potter straatHonthorststraat te Amsterdam een ernstige autobotsing gebeurd, waarbij zes personen min of meer ernstig zijn gewond. Het betrof hier een taxi, welke uit de richting van Baerlesertraat kwam, terwijl van den kant van Let Museumplein een particuliere auto naderde. Blijkbaar had de bestuurder van den laatsten wagen de licht signalen van den taxichauffeur niet of te laat opmerkte en het gevolg was, dat de taxi, welke de andere auto voorrang had moeten verleenen, in den rechterflank werd gegrepen. De wagen maakte een schuiver naar links, vloog rakelings langs een boom het verhoogde voetpad op en sloeg om, waarbij de ruiten braken. De aanrijdende auto kantelde eveneens en bleef met ingedrukte radiateur, vernielde spatborden en stukgeslagen vensters mid den op den rijweg liggen. Een eenzame voorbijganger waarschuwde onmiddellijk de politie van het posthuis Rijksmuseum, die op haar beurt den ge neeskundigen dienst alarmeerde. Met ver eende krachten werden daarop de inzitten den uit hun benarde positie bevrijd. Het bleek, dat zich in den particulieren wagen een huurauto uit Haarlem behalve de chauffeur en diens collega, een bejaard Haarlemsch echtpaar bevond. De 66-jarige vrouw was er het ergst aan toe. Zij had een hoofdwonde bekomen en klaagde over in wendige pijnen. De man was eveneens ern stig aan het hoofd gewond en dit was even zeer het geval met det metgezel van den chauffeur, die zelf een kneuzing aan een der armen had opgeloopen. In de Amsterdamsche taxi zat een jeug dig echtpaar, dat enkele onbeteekenende wonden had geler jen, terwijl de chauffeur ongedeerd was gebleven. De zes gewonden zijn naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar alleen de oude dame ter verpleging is opgenomen. Hrilversum II, 301 M KR. O-U itzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten. 1.00 Gramofoonplaten. I.15 KRO-Orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.50 Gramofoonplaten. 5.05 De KRO-Melodisten. (Om 5.45 Feli- cltatiebezoek). 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 „Aanpassing bij het missioneeren", causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonplaten. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonplaten. 9.30 KRO-Symphoniecrkest en solisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gramofoonplaten. 10.45 KRO-Symphonie-orkest. II.1512.00 Gramofoonplaten. Hilversum I, 1875 M. AVRA-Uitzending 11.00—11.30 van. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Orgelspel. 11.00 Lezing. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Gramofoonplaten. 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest en solisten. 3.00 Kniples. 4.00 Zang en piano. 4.30 Radiokinderkoorzanig. 5.05 Kinderhalfuur. 5.35 Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonplaten. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Renova-kwintet. II.00 Berichten ANP. AVRO-Dansorkest. 11.45—12.00 Gramofoonplaten. D r o i t w i c h, 1500 M. 11.20—11.50 Orgeslspel. 12.10 BBC-Empire-orkest, m.m.v. soolis- ten. 1.10 Gramofoonplaten. 1.20 Sportreportage. I.402.20 Het Brighouse en Rastrick-Or- kest. 4.20 „Mutiny in Japan", causerie. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest. 5.10 Sportreportage. 5.35 Het Krish Septet. 6.20 Berichten. 6.35 De BBC-Zangers. 7.20 Pianorecital. 7.50 „A nation of shoppers", discussie. 8.35 BBC-Dansorkest. 9.20 Berichten. 9.40 Dialoog. 10.00 Solisten, BBC-Revue-koor en Thea terorkest. II.00 Declamatie.- 11.20Roy Fox en zijn Band. 11.5012.00 Dansmuziek (Gr.pl. Radio Paris, 1648 M. 7.20, 8.20 en 12.20 Gramofoonplaten. 1.35 Zang. I.50 en 2.50 Gramofoonplaten. 4.50 Zang. 5.50 Dito. 6.05 Pianovoordracht. 6.50 Vervolg zang. 7.05 Vel volg piano. 7.20 Gramofoonplaten. Keulen, 456 M, 5.50 Orkestconcert. 7.50 Westduitsch Kamerorkest. II.20 Politiemuziekkorps. 12.35 Theaterorkest. 1.35 Ge var. concert. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4.40 Keulsche Kamerduo en piano. 5.10 Gramofoonplaten. 7.30 Vocaal sextet, Keulsch pianoduo en solisten. 8.20 „Anni, die Kellnerin", operette. 10.0511.20 H. Heinemanin's orkest, en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Klein orkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Klein-orkest en Gramofoonplaten. 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en Gramofoonplaten. 8.50 Radiotooneel met mpziek. 9.50 Gramofoonplaten. 10.00 Omroeporkest. 10.30 11.20 Cabaretprogramma (Gr.pl.). 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest. 6.25 Grieg-programma. 6.35 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.5011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Rob Gaden en C. Woitschach's dans- orkesten. 9.50 Cello en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gramofoonplaten. Gem. Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen of div. II.20 Droitwich. 11.50 Keulen. 12.20 Brussel VI. 1505 Parijs R. 15.20 Keulen. 16.20 Droitwich. 17.10 Keulen. 17.40 Brussel VI. 19.05 Parijs R. 19.30 Keulen. 20.20 Milaan of div. 22.50 Berlijn. 23.20 R. Dammark of div. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Gram.muziek G. R. D. 10.35 London Reg. 17.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jonker 19.30 Droitwich. 19.50 London Reg. ±20.35 Droitwich. 21.40 Weenen of div. 22.50 London Reg. 23.20 Droitwich. AUTO TEGEN EEN BOOM TE HEER HUGOWAARD. Vijf gewonden. Op den Middenweg te Heer Hugowaard is gistermiddag omstreeks vijf uur een per sonenauto, waarin vijf Amsterdamsche visschers zaten, door onopgehelderde oor zaak tegen een boom gereden. Twee der mannen bekwamen resp. een gebroken been en een hersenschudding en zijn naar het Centraal Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Een derde, die eveneens een hersenschudding opliep, is een nabij gelegen woning binnengedragen, vanwaar hij naar Amsterdam is overgebracht. De twee overigen kregen snij wonden aan ge laat en handen en konden huiswaarts kee- ren. De auto is grootendeels vernield. GECOMPLICEERDE AANRIJDING TE ROTTERDAM. Goed afgeloopen. Op den 's-Gravenweg' onder Rotterdam is gisteren een melkwagen in botsing geko men met een uit de tegenovergestelde rich ting komende auto. De melkwagen werd totaal vernield, de auto sloeg over den kop. Wonder boven wonder zijn er geen per soonlijke ongelukken gebeurd en ook het op hol geslagen paard, kon, zonder dat het ongelukken had veroorzaakt, worden op gevangen. De melkwagen, bespannen met één paard en bestuurd door den 37-jarigen A. de B. verliet een der erven op den 's-Graven weg en draaide de rijstraat op in de rich ting Rotterdam. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een auto, bestuurd door den 29-jarigen P. H. K. Uit Moordrecht, die naar huis terugkeerde. Wat de oorzaak is geweest kon nog niet worden vastgesteld, doch op een gegeven moment botsten de beide voertuigen met zulk een hevigheid op elkaar, dat de auto over den kop sloeg en aan den rechterkant van den weg terecht kwam. De voerman van den melkwagen en zijn echtgenoole, die bij hem op den bok had plaats genomen, werden van den bok R.K. Ver. v. Kraamverzcrging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot bet ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerha~<e- straat 30. geslingerd en tegen de straat gesmakt. Door den schok raakte het paard van den melkrijder los en sloeg op hol. Het dier ren de den 's-Gravenweg af, de Hoflaan door, en via den Oostzeedijk belandde het op den Honingerdijk, waar men er in slaagde het verschrikte dier op te vangen. Het mag een wonder genoemd worden, dat de gevolgen /an deze aanrijding nog zoo onschuldig zyn geweest. De melkrijder kreeg enkele kleine wondtjes aan het been, zijn echtgenoote liep lichte verwondingen in het gezicht op en "e bestuurder van de over den kop geslagen auto kreeg lichte kwetsuren aan de handen. EEN ONGELUK, DAT NIET ALLEEN KWAM. Op de Mient bij de Kamperfoeliestraat te 's-Gravenhage is gisteren een motorwa gen van lijn 5 er H. T. M. in botsing ge komen met een vrachtwagen. De 22-jarige mej. J. M., die zich in de tram bevond, werd zoodanig door den schrik bevangen, dat zij bewusteloos geraakte. Zij werd naai den centralen post van den geneeskundi gen dienst vervoerd, ter behandeling. Toen de werklieden der H. T. M. bezig waren, het tramrijtuig, dat uit de rails geraakt was, weer in het spoor te bren gen, werd een van hen, de 41-jarige van der B., bij ongeluk door een collega met een voorhamer op de hand geslagen, waar door een der vingers brak. Het slachtoffer is naar het Roode Kruis-ziekenhuis ge bracht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7